Agenda Smartlappen zingen ef Sau Keijser Kampeercentrum 9 'erfrissend ouderwets Roll-pop-ska-mix Calluna Lanfk 2 teso S goe &n Duin azaar Bingo MRRI Line-dancing 1-1-2 CAFE DE ZWAAN SPLISH SPLASH Hulpactie voor Mozambique en Tsjetsjenië Open repetitie Gospeltrain Twaalf Bakken 1000 m2 .TEXELSE COURANT >stzegelbeurs orecabridgedrive THE TALENT TT Klusjesmensen voor ouderen Springwedstrijden GVO vergadert DAAR RED JE LEVENS MEE! Zwemparadijs Z D tc Hoogwater te Oudeschild Welkomstdienst met korps DEK VRIJDAG 10 MAART 2000 Ie Gereformeerde kerk van Den g en De Poort, het aangrenzen- gebouwtje, wordt vanavond jdag) een bazaar gehouden :oekers kunnen tussen diverse •edehands spullen neuzen om te i of er niets van hun gading bij lok kinderen hoeven zich niet te zelen. Ze kunnen zich laten tinken, darten, grabbelen of bij van de andere spelletjes ?cht. Bij het Rad van Avontuur mooie prijzen te winnen. De irengst is bestemd voor de jeugd de kerk gdige verzamelaars van postze- kunnen zondag tussen 14.00 en 30 uur in het gebouw van Kotex i het Paelwerck terecht voor een middag De beurs, georgani- rd door postzegelvereniging 'De Pi tzegelbeurs', is niet alleen loeld voor kinderen (tot 16 jaar) al postzegels sparen, maar ook )r hen die eerst willen weten hoe moet. is de laatste ruilmiddag van het :oen, maar in het najaar start De tzegelbeurs weer nieuwe activi- en, waarbij misschien ook ande- pulletjes dan alleen postzegels uild mogen worden. Wie meer weten, kan contact opnemen t Piet Bolier (tel. 316 598), André ker (tel. 315 163) of Hetty sterink (tel. 310 116). jgedub Groot Slem houdt idag 26 maart in Den Burg een ie waarbij wordt gekaart in ver- illende horecabedrijven. Inemers moeten zich tevoren jeven. start is om 13.00 in hotel De deboom, waar deelnemers koffie informatie krijgen. Daarna spreiden de spelers zich over de schillende lokaliteiten. Er wordt ;aart in restaurants De Smulpot Azië en De Lindeboom. Na oop volgt de prijsuitreiking en n gezamenlijk diner in Azië. elnemers aan het evenement leven geen lid te zijn van een idgeclub. Deelname kost dertig jden per persoon, inclusief koffie 'inerfniet verplicht). Bridgers dt gevraagd zich bij voorkeur aar op te geven, maar individu- leelname is ook mogelijk, lave en informatie bij Jo van Ik, tel. 312583. XvvMv Voor Texelaar en toerist Bijna tien jaar na de oprichting is het Smartlappenkoor een springle vend gezelschap, dat gezelligheid nog steeds hoog in het vaandel voert. Ondanks de vrijblijvendheid bezoeken zo'n vijfenveertig vrouwen en mannen van het hele eiland iedere twee weken trouw de ZDH-kantine in Den Hoorn, om er een paar uurtjes te zingen Wie getuige wil zijn van hun enthousias me en zich zelf ook wel eens wil wagen aan het Nederlandstalige genre, kan zaterdag 18 maart terecht in dorpshuis De Waldhoorn, waar een 'meezingavond' op het programma staat. 'Het is met nadruk geen uitvoering', stelt bestuurslid Frits van der Gracht, die zelf nog niet zo lang deel uitmaakt van het koor, maar al aardig gegrepen is door het smart- lappenvirus 'Het gaat er vooral om dat iedereen die dat wil gewoon lekker een avondje mee kan galmen. We zijn niet zo serieus. We hebben bijvoorbeeld niet eens een dirigent, let de Ruyter, onze accordeonist, zoekt de meeste lied jes uit en heeft al vanaf het begin min of meer de muzikale leiding. Gezelligheid is bij ons belangrijker dan kwaliteit.' Hoewel de naam anders doet vermoeden, heeft het Smartlappenkoor, dat vorig jaar uit gebreid werd met drummer Piet Kingma, niet louter tranentrekkers op het repertoire staan. 'We zingen van alles en nog wat in het Nederlandstalige genre. Wel merk je dat de smartlappen het vooral bij de ouderen goed doen. Die kennen de teksten vaak uit hun hoofd.' Dat blijkt ook steeds weer bij de optre dens die het koor met enige regel maat in bejaardenhuizen verzorgt. En in het verpleeghuis is het zelfs In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zaterdag een bingo gehouden. Deze begint om 19 30 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen, belooft de organisatie. Hmnieuws ooi en respectabel, dat predi- at is volgens kenners van toe- assing op het nieuwe verhaal m gouvernante Anna, die met aar zoontje halverwege de orige eeuw naar Siam reist om r de kinderen van de vorst les geven. De eigenzinnige nderwijzeres stoot met haar pvattingen de hovelingen eregeld tegen het hoofd, maar aar eerlijkheid en intelligentie laken indruk op koning flongul. /aar in eigentijds Hollywood- Ims het bed snel gevonden zou ijn, blijven de twee oofdpersonen in 'Anna and the ing' een film lang om elkaar een draaien Verfrissend ouder- 'ets bijna. Die romantische enadering versterkt het gevoel at de film van Andy Tennant it een eerder decennium stamt, hema's als respect en begrip rijgen voor eikaars opvattingen n tradities zijn natuurlijk jdloos, maar 'Anna and the ng' ademt de sfeer van het ollywood uit de jaren vijftig, n al maakt het drama een wat chterhaalde indruk, de pittige odie Foster en de koninklijke how Yun Fat blijven een char- iant middelpunt in.een houwspel vol fraaie vergezich- n. Wie de film wil zien, moet snel zijn, want hij is zondag alweer voor het laatst te zien in Cinema Texel. Geprolongeerd is 'The talented mr. Ripley'. In deze nieuwe film 'van Anthony Mighella (de regis seur van 'The English patiënt') gaat hoofdrolspeler Matt Damon wel erg ver om zijn pas verworven (uxe leventje te behouden. De film is genomineerd voor vijf Oscars. Ook geprolongeerd is de teken film 'South Park', gebaseerd op de controversiële televisiestrip. De keuring (16 jaar en ouder) bewijst al dat het hier niet om een kinderfilm gaat Wél voor de kleintjes is 'Toy Story 2', het succesvolle vervolg op de allereerste computeranimatie film uit 1998. In Den Burg draait de Nederlands gesproken versie Op maandag wordt de bezoeker getrakteerd op een 'sneak pre view', een film die officieel nog in roulatie moet gaan. Dinsdag en woensdag draait bij filmclub Cinema Paradiso de Portugese film 'Os Mutantes' Deze deed in het thuisland veel stof opwaaien en leidde zelfs tot kamervragen en wetswijzigingen Aanleiding was het indringende thema: de ellende van de kansloze en piep jonge zwervertjes in de Portugese steden. In café De Zwaan in Den Burg treedt zaterdag Splish Splash op De muzikale wortels van deze Utrechtse band liggen vooral in de jaren vijftig, wat ook blijkt uit-de (semi-)akoestische instrumenten en de authentieke apparatuur. De eigen stijl die het kwartet heeft ont wikkeld, laat zich volgens henzelf het best omschrijven als roll-pop- ska-mix Splish Splash bestaat uit Frans (zang, gitaar, mondharmonica), Piet (zang, drums, trompet), Frank (zang, gitaar, saxofoon) en Mick (zang, contrabas) Drie jaar geleden brachten ze een CD uit, maar vooral tijdens optredens voelen de heren zich als een vis in het water. Ze springen van het podium, zingen vierstemmig a capella in close- harmony voor 'het mooiste meisje van de avond' en halen andere frat sen uit. Op wat voor soort feest, dat maakt ze weinig uit, al weigeren ze De Stichting Welzijn Ouderen Texel is op zoek naar mensen die de vorig jaar opgezette en inmiddels veelge vraagde huishoudelijke dienst wil len versterken. Het gaat om mensen die klusjes doen bij ouderen, zoals het schoonmaken van een vriezer, het opruimen van een zolder of schuurtje en een grote schoonmaak beurt. Wie gebruik maakt van deze serviceverlening betaalt ƒ15,- per uur, een bedrag dat in z'n geheel naar de medewerker gaat die het werk verricht Geïnteresseerden kunnen bellen naar de SWOT, tel. 312 696 hun kunsten te vertonen tijdens bruiloften. Het optreden in De Zwaan begint om 22.00 uur. De entree is vrij. In Manege Akenburg worden zon dag van 10 00 tot 15.00 uur spring wedstrijden gehouden, waarvoor een officieel parcours wordt uitge zet. Aansluitend, van 15.00 tot 17.00 uur, kunnen ruiters die dat willen gebruik maken van een oefenparcours. In totaal wordt er gesprongen door zeventig Texelaars, variérend van jong tot oud. Na de inwoners van Oosterend kun nen ook de Waalders zich de begin selen van het country line-dancing eigen maken. In dorpshuis De Wielewaal gaat maandag om 20 00 uur een cursus voor beginners van start. Deze bestaat uit zes lessen en kost 35,-. Opgave is mogelijk via tel. 310 268 of tel. 316 933. Gymvergadering Oosterend houdt dinsdag van 20.00 uur in dorpshuis De Bijenkorf een ledenvergadering. Welkom zijn ook de ouders van jeugdleden. geen uitzondering dat mensen die al jaren geen woord hebben gezegd en alleen maar voor zich uit te sta ren, onder het horen van het Smartlappenkoor plotseling 'de geest' krijgen en beginnen mee te zingen, om na het concert weer in apathie te vervallen. De meezingavond begint om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). De teksten worden tevoren verspreid in de zaal, zodat bezoekers zich niet hoeven laten af te schrikken wanneer ze de liedjes niet allemaal van buiten kennen. Er wordt twee keer een klein uur gezongen, onderbroken door een pauze, waar in een verloting wordt gehouden. De toegang is gratis. Wie het koor financieel een duwtje in de rug wil geven, kan een bijdrage kwijt in de bus die bij de uitgang staat. Vrijdag 10 maart In de Gereformeerde kerk van Den Burg en De Poort, het aangrenzen de gebouwtje, wordt een bazaar gehouden. Aanvang 19.00 uur. Wielervereniging Texel houdt in De Lindeboom haar jaarvergadering, aanvang 20 00 uur Cees van 't Hoog uit Schipluiden verzorgt in manege Akenburg een avondvullend programma over bel lentuigen en klokkenspelen. Aanvang 20.30 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien South Park (aanvang 19.00 uur), The talented mr. Ripley (20.30 uur) en Anna and the king (21.00 uur). Zaterdag 11 maart Om 14.00 uur geeft wethouder Nel Eelman aan de Bomendiek het start schot voor de halve marathon van De Waal. Om 13.30 uur vertrekt de jeugd. Inschrijving vanaf 12.45 uur in De Wielewaal. In 't Cafeetje in Oosterend wordt het open Texels kampioenschap darts gespeeld. De junioren beginnen om 13.00 uur, de senioren om 19.00 uur. Twee leden van de West-Afrikaanse percussieband Africa 2000 verzorgen tussen 13.30 en 15.30 uur een workshop Afrikaans dansen en trommelen, bedoeld voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Locatie is de voor speelruimte van de muziekschool. In het Eierlandsche Huis wordt vanaf 19.30 uur bingo gehouden Muziekvereniging Excelsior geeft haar jaarlijkse 'Winterconcert' in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. De Multifunctionele Ezelvereniging houdt de vierde Nacht van de Ezelgedachte in Question Plaza, aanvang 20.00 uur. Met medewerking van Jack the Tramstations, cabaretier Marcel Verreck, feestorkest Bar-b-q en (waarschijnlijk) Jiskefet's Herman Koch. Toegang leden gratis, introducés ƒ15,-. De Utrechtse band Splish Splash ver zorgt vanaf 22.00 uur een optreden in café De Zwaan in Den Burg. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), South Park (19.00 uur), The talented mr. Ripley (20.30 uur) en Anna and the king (21.00 uur). Zondag 12 maart Postzegelvereniging 'De Postzegelbeurs' houdt tussen 14.00 en 15.30 uur de laatste ruilmiddag van het seizoen. Locatie is het Kotex-gebouwtje aan het Paelwerck in Den Burg. In manege Akenburg worden van 10.00 tot 15.00 uur officiële spring wedstrijden gehouden. Van 15.00 tot 17.00 uur kunnen ruiters die dat willen gebruik maken van een oefenparcours. In café De Twaalf Bakken lezen Pip Barnard, Harry de Graaf en Peter Lock tussen 16.00 en 18.00 uur voor uit eigen werk. Met muzikale mede werking van Rachel Barnard. Vrij entree. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45 en 16.00 uur), South Park (19.00 uur), The talented mr.( Ripley (20.30 uur) en Anna and the king (21.00 uur). Maandag 13 maart De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt in de voormalige LTS-kantine aan de Emmalaan vanaf 20 00 uur de avond van het eendagsbestuur. In Cinema Texel draaien South Park (aanvang 19 00 uur), een 'sneak pre view' (20.30 uur) en The talented mr. Ripley (21 00 uur) Dinsdag 14 maart In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad. Gymvereniging Oosterend houdt vanaf 20.00 uur een ledenvergade ring in dorpshuis De Bijenkorf. Om 20.00 uur begint in d'Ouwe Ulo in Den Burg de startavond van de weidevogelbeschermers, ledereen die wil meehelpen vogelnesten te beschermen alsmede agrariërs zijn van harte welkom. In Cinema Texel draaien Os mutan tes (aanvang 20.30 uur) en The talented mr. Ripley (21.00 uur). Openingstijden laagseizoen ma., di., wo., do. za 14.00-21.00 uur sauna t/m 21.00 uur damessauna 16 00 - 22.00 uur zo.: 10.00 - 17.00 uur Schumakersweg 3.1796 NM De Koog info: 31 78 88 r— LU iParks Sluftervallei Krimweg 104. De Cocksdorp, lel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hèt odres voor: feeslen porti jen recepties etc Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) Teso zet vandaag (vrijdag) een tijd lang een extra boot in. Deze vertrekt om 16.05 uur uit Den Helder Er worden geen wachttijden verwacht. Zwaanstraat - Den Burg ZATERDAG 11 maart Avondvullend en zeer bijzonder Aanvang: 22.00 uur Toegang: gratis Verwacht: Reckless Vr. 03 5.50 en 18.47 u. V Za. 04 7.10 en 19 46 u. MET DE ZEESTER TX35 VANUIT Zo 05 7.54 en 20.15 u. DE HAVEN VAN OUDESCHILD Ma. 06 8.35 en 21.05 u. Deze week Di. 07 9.30 en 21 35 u. zaterdag en zondag 14.00 uur Wo 08 10.00 en 22.14 u. sleepnetvistocht en naar Do. 09 10.07 en 22.44 u. het zeehondengebied. Vr. 10 10.20 en 23 14 u. Tot ziens aan boord! Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 12 maart op om 6 59 uur en gaat onder om 18 38 uur 13 maart eerste kwartier; 14 maart doodtij A TTÏF. ZKESTEftT Telefoon 3 I 35 45 of 06-5 I 52 81 74 De Stichting Dorkas Hulp is dezer dagen een actie begonnen om de slachtoffers van de oorlog in Tsjetsjenië en de watersnood in Mo zambique te helpen Op Texel wordt deze hulpactie gecoördineerd door Jan en Paula Brouwer, die laten we ten dat grote behoefte bestaat aan voedsel. Het gaat vooral om zonne bloemolie, gedroogde bonen, rijst, bloem, melkpoeder, suiker en thee. Dat geldt ook voor keukengerei, zoals potten, pannen, pollepels, em mers, teiltjes, fluitketels en zeep (met vloeibaar). Breekbare spullen Het gemengd interkerkelijk koor Gospeltrain houdt woensdag een open repetitie in de RK kerk van Den Burg. ledereen is welkom, maar het gezelschap hoopt vooral de interesse van mannen op te wekken. Dat zij enthousiast zijn, is belangrijker dan dat ze al dan met noten kunnen lezen Feeling met geestelijke muziek is een pré. De repetitie begint om 19.30 uur. kunnen niet worden gebruikt. Inzamelingsadressen zijn hoeve Elba, Zuid-Haffel 29, en de boekwin kel van het echtpaar Brouwer, Weverstraat 60 in Den Burg Donaties kunnen worden gestort op giro 2018, ten name van Stichting Dorkas Hulp Nederland. De Baptistengemeente houdt zondag vanaf 19 00 uur een Welkomstdienst in gebouw Eben Haezer in de Julianastraat te Den Burg. Het blazersensemble van muziekkorps DEK uit Den Hoorn zal bekende liederen uit de Joh. De Heer-bundel ten gehore brengen. De prediking wordt verzorgd door Ev. A van der Haagen uit Den Helder. Hij zal spreken over het thema 'wat moet ik doen om behouden te worden7' ledereen is welkom om de dienst bij te wonen Voo rleesmiddag a.s. zondag 12 maart aanvang 16.00 uur met Harry de Graaf Peter Lock Pip Barnard Rachel Barnard Gratis kaarten af te halen in het café Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9