:inancieel gezien ben je gek als je nog boer blijft' TEXELSE "COURANT >cheidende melkveehouder I somber over de toekomst Online TEXELSE yCOURANT' —«sa Boogaards kopen melkveebedrijf Jan Herweijer Langs de weg Eilandcompetitie volleybal Notaris Dogger bij Plattelandsvrouwen Corrie Timmer wint verhalenwedstrijd BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger VRIJDAG 17 MAART 2000 gtellingen als Natuurmonumenten blokkeren de toekomst van □e boeren. Zestig- tot zeventigduizend gulden bieden, ter- een bunder op de agrarische markt veertigduizend doet, I vind ik schrijnend. Bij mij zouden ze het erf niet opkomen.' phouder Jan. Herweijer (75) is een gemoedelijke man, maar t zonder principes. Dat blijkt ook uit zijn besluit om drie op- gers - Edwin, René en Ina Boogaard - een kans te gunnen zijn melkveebedrijf aan de Zwinweg voor marktprijzen aan i te verkopen. Helaas zijn niet al zijn collega's uit hetzelfde lit gesneden: 'Wie ben ik om de mensen die voor het geld ^en te veroordelen? Maar rampzalig is het wel. Ik zie de toe rist met zo rooskleurig in.' okkenheid en een meer dan ge- |delde interesse voor wat er in en zijn bedrijfstak gebeurt, is wat Herweijer tekent Niet voor niets ft hij zo'n beetje alle functies be id die er in de agrarische wereld iet eiland bestaan. Toch heeft ook persoonlijk belang meegespeeld Ie verkoop van zijn bedrijf aan drie e Texelaars, vertelt hij. 'Ik zit al ;{jls 1945 in de fokkerij en hoewel heus niet allemaal toppers zijn, ik een redelijke stal met koeien, zijn zeven families, waar ik al die [mee heb gefokt. Per koe kan ik je ;ies de afkomst vertellen. Dat j je gerust een levenswerk noe- Ik zou er moeite mee hebben lad om ze in de auto te laden en gelegd door een naamgenoot van Herwei|er, die een hoge functie be kleedde bij de ruilverkaveling. 'Geen directe familie, hoor, maar hij kwam wel uit hetzelfde dorp.' Herweijer besloot toe te happen en verhuisde in 1967 met medeneming van zijn dertig koeien van Strijen naar de Zwinweg. Hij bouwde er een le venskrachtig bedrijf op, waarop hij aanvankelijk ook aardappelen, bieten en gerst verbouwde. 'Maar ik vond de grond niet zo geschikt voor akker bouw en van lieverlee is het helemaal veehouderij geworden. In 1984, vlak voor de superheffing, had ik vijftig melkkoeien, vijftig stuks jongvee en molk ik zo'n 300.000 kilo per jaar. Daarna kreeg ik een quotum van bijna Tjepkema aan de wieg van de eerste veeteeltstudieclub, een fenomeen dat tot dat moment nog met bekend was op Texel, maar dat al gauw po pulair werd. 'Je moet eigenlijk met te groot worden met zo'n club. Tien man, meer niet, anders pas je niet meer met z'n allen in één huiskamer Toen de belangstelling maar bleef groeien, hebben we in 1970 een tweede studieclub opgericht.' Daarnaast was hij jarenlang ('Ik heb niet bijgehouden hoelang precies') voorzitter van de Kl-vereniging, de Aankoopcentrale en de Melkunie. 'Onder meer, maar laten we ons maar tot de belangrijkste functies beper- met meer zo lang zou doorgaan. In juni is ze gestopt Daarna ben ik in gesprek geraakt met de gebroeders Boogaard. Die hadden al eens inte resse getoond. Daar was ik blij mee, want ik wilde graag dat het bedrijf zou worden voortgezet Ondanks zijn afscheid, blijft Herweijer de ontwikkelingen in de landbouw met belangstelling volgen. Ze baren hem zorgen.'Er zijn nog maar zo'n zeventig melkveehouders op Texel. En dat worden er steeds minder. Toen ik hier kwam, telde de Melkunie drie honderd leden. Toegegeven, daar zaten ook een hoop kleintjes bij. En mensen met bollen, die een paar te laten sterven en de producten voortaan uit het buitenland te betrek ken. 'Dat is toch vreemd. In veel lan den is de kwaliteit lang niet zo hoog als bij ons.' Ook pleidooien om volledig over te schakelen op biologische landbouw, zijn volgens Herweijer nauwelijks se rieus te nemen. 'Natuurlijk loopt het nu aardig, dat zal ik met ontkennen. En als het ergens zou kunnen, dan is het waarschijnlijk op Texel, gezien de vele toeristen Maar stel dat je hier straks vier Donatussen hebt. denk je dat er dan nog droog brood mee te verdienen valt? In Denemarken kun je aar de veeverkoping in Bunnik te sttf9en iwel hij zijn werk tegelijkertijd zijn iby noemt, gaat hij met zover om iefhebberij straks nog wat vee aan tle«iouden. Ook zijn schapen - er enleten er in deze weken veertig lam- - doet hij over aan zijn opvol- 'Anders blijf je gebonden. Want nou een paar honderd beesten it of tien, je moet er dagelijks isToch zal hij nog geregeld van huis in Den Burg naar de |nweg rijden. 'Ik moet de werk- k nog opruimen en ik heb de jon- is beloofd dat ik de omheining zal jTBopen. Je moet niet ineens hele- in huis gaan zitten. Een beetje •uwen is wel zo goed.' Herweijer groeide op in Strijen, dorp in de Hoeksewaard. Na het jen van wgt we nu de lagere en de telbare landbouwschool zouden len, nam hij volgens plan de Irderij van zijn vader over. In de der jaren werd hem al duidelij- dat de perspectieven voor het Irijf met zo gunstig waren. 'Het slecht verkaveld en dat was ilijk boeren. Op zeker moment id er op Texel een boerderij te p. Dat hoorde ik via familie van vrouw, Nel Stoepker. Zij is ilse, een dochter van Kees ipker van Aurora.' gebouw in kwestie was de eer- ruilverkavelingboerderij die op [el was gebouwd, in 1954, en ei- idom van Nan Roeper, die nadien taxibedrijf op 't Horntje had. Er [elf hectare eigen grond bij en ee- [twintig hectare pachtland. Op- elijk genoeg was de eerste steen 270.000 kilo en ben ik iets terugge gaan in aantal koeien, naar dertig tot vijfendertig. Dat vond ik met zo'n ramp, gezien mijn leeftijd. Ik heb nooit serieus overwogen om er quota bij te kopen.' Het tij heeft Herweijer niet tegen ge had, concludeert hij. Zo was de ruil verkaveling administratief nog met afgewikkeld toen hij op Texel kwam. De boeren begonnen die pas rond 1970 af te betalen, zodat hij de eer ste drie jaar gratis op zijn bedrijf zat. 'De afbetaling zou dertig jaar duren. Die zitten er nu dus bijna op. Het is een heel redelijke rente en aflossing geweest. En de grond is daarna na tuurlijk een stuk meer waard gewor den. Mijn voorganger trof het hele maal. De boerderij met machineloods werd gebouwd voor negentigduizend gulden, waarbij hij ook nog eens vijfentwintigduizend gulden subsidie kreeg. Plus dat hij geen aflossing hoefde te betalen. Die begon dus bijna voor niks en kon het later voor een leuke prijs verkopen.' Gunstig pakte voor Herweijer ook het nieuwe ontwateringsplan van polder Het Noorden uit, in 1978, waarbij hij een overeenkomst sloot die onder meer inhield dat op kosten van het Waterschap een tunneltje werd aan gelegd onder de weg bij zijn bedrijf, waardoor hij er met zijn koeien met meer overheen hoefde. 'Dat scheelde een hoop tijd en was ook een stuk veiliger.' Herweijer was uiterst actief in allerlei agrarische organisaties op het eiland. Direct al na zijn komst, in januari 1968, stond hij samen met Henk 2*-- v xz.r ken.' Een duidelijke reden waarom hij zo actief was, heeft hij niet. 'Ik ben al vroeg bij mijn kladden gepakt. Hoe gaat dat? Ik ben altijd geïnteresseerd geweest in landbouweconomie. Als ik geen boer was geworden, dan was ik misschien wel boekhouder geworr den. Plaats je tijdens een vergadering een paar opmerkingen of laat je je mening horen, dan val je op. In Zuid- Holland had ik ook al diverse functies gehad, dat was op Texel al gauw be kend. Ik was hier net twee jaar toen ik al in het bestuur van de Aankoop centrale en de Hollandse Maatschap pij werd gekozen. Als ze je nodig heb ben, dan halen ze je vanachter de ploeg vandaan. Je hoeft jezelf echt niet te presenteren.' Tien jaar geleden werd Herweijer ko ninklijk onderscheiden. Sindsdien was hij maatschappelijk met meer zo actief. Maar met zijn bedrijf is hij nog opmerkelijk lang doorgegaan. 'Ik had geen opvolgers. Mijn twee dochters hadden geen interesse. Maar tot op heden ben ik vrij vitaal geweest. En de veehouderij is behalve mijn vak ook mijn hobby. Uit liefhebberij ga je onwillekeurig door.' Nu is dan toch het moment van stop pen aangebroken. 'De laatste jaren had ik een vaste hulp, Wilma Koorn. Vorig jaar heb ik tegen haar gezegd dat als ze iets anders kon krijgen, ze het maar moest aanpakken, omdat ik koeien molken. Maar de achteruit gang is toch wel erg groot.' De nieuwe en strenge regels hebben veel van zijn plezier vergald 'Maar het ergste vind ik al dat geklets zonder verstand eromheen. Dat is bar en wordt overal gedaan, van de mensen op straat tot in de Tweede Kamer aan toe.' Als voorbeeld noemt hij de 'des kundigen' die ervoor pleiten de land bouw in Nederland maar zachtjes uit René Boogaard (32), echtgenote Ina Boogaard-van der Horst (34) en broer Edwin Boogaard (33) hebben het melkveebedrijf van J.P. (Jan) Herweijer aan de Zwinweg ge kocht. Naast de gebouwen, 32 hectare land en dertig melkkoeien nemen ze ook het quotum van bijna 270.000 kilo melk van de 75- jarige agrariër over. De liefde voor de melkveehouderij is de belangrijkste overweging geweest om tot de aankoop over te gaan voor de Boogaards, die als boerenzonen opgroeiden op Zevenhuizen en wier broer Rob hun vader Aad opvolgt. Ze zijn weliswaar van plan het bedrijf uit te breiden, zodat het op termijn ge- 1ijn computer was te oud en te aag en daarom aan vervanging De. Zelf had ik dat niet in de ga in want ik ben ook ouder en tra- er geworden, het ging keurig ge- ik op. Ik had dan ook geen lachten en kon me met voorstel- m dat zo'n kostelijk apparaat iet programma WP 5.1 dat lansrijk de millenniumwisseling eeft doorstaan en zich ook niks antrok van de 29' februari, al na i|f jaar rijp was voor de vuilnis- elt. Het heeft wel lang geduurd oordat ik er echt mee vertrouwd 'as. Dat is een kwestie van leef- |d. Het is verbluffend hoe snel elfs jonge kinderen met zo'n lektronisch wonder overweg kun- en en hoe moeizaam dat bij luderen gaat. Mijn probleem met VP 5.1 was het onthouden van al lie codes. Dat lukte maar niet en laarom had ik een papiertje bo- 'en elke functietoets geplakt raarop stond wat er gebeurde als erop drukte in combinatie met ;M, alt of control. Toen iemand papiertjes had weggegooid, ras ik eerst hulpeloos en vervol lens weer zielsgelukkig toen ik ze erugvond in de prullenmand, zou nog jaren met mijn antieke 'c hebben gewerkt, ware het niet 'at het ook voor mij tijd werd om "e op het internet te begeven, fat leek me ideaal om op deze namer over de hele wereld te cor- esponderen, razendsnel en - heel belangrijk voor een suumge Texelaar - uiterst goedkoop. Ik dacht dat daarvoor niets anders nodig was dan een kleine aanpas sing, maar helaas bleek algehele vervanging van de computer en de aanschaf van een totaal ander programma noodzakelijk. Ik had er de pest in en verdacht leveran cier L R ervan mij onnodig een duur apparaat in de maag te wil len splitsen. Toen ik vroeg waarom ik met gewoon met die ouwe computer kon blijven werken was het eenvoudige antwoord: 'Om- dat-ie zo traag is als dikke stront'. Hetzelfde hoorde ik van onafhan kelijke jonge snelle mensen in mijn omgeving die al jaren online zijn, zodat ik het tenslotte maar ge loofde. Voordat ik tot aankoop van het nieuwe apparaat overging heb ik een internetcursus gevolgd, geor ganiseerd door de WV in samen werking met TCA in Oosterend. Want de verhuur van zomerhuisjes gaat straks voor een groot deel via het internet en bovendien kun je via datzelfde internet je accom modatie op een fantastische wijze onder de aandacht brengen van de surfende aanstaande gasten. Ik had de smaak snel te pakken en het bleek eigenlijk allemaal heel eenvoudig. Met codes en functietoetsen werken die nieuwe apparaten al lang niet meer. Je doet haast alles met een muis en met plaatjes ('icoontjes') die zelfs door de grootste sufferds makke lijk zijn te herkennen. Bovendien was docent Rinie de Kruif tactisch en geduldig. De andere cursisten waren ook met erg jong meer zo dat ik niet ongunstig afstak en nie mand lachte als ik naar dingen vroeg die Rinie net had uitgelegd. Cursus is trouwens een groot woord voor één avond instructie. Een tweede bijeenkomst zou wel kom zijn geweest, want al mail end en surfend kwam ik later toch dingen tegen waar ik meer over wilde weten Al proberend weet ik nu wel het belangrijkste, al kan ik nog lang met alle mogelijkheden benutten. Jongste wapenfeit: zo juist is het gelukt de juiste datum en tijd in te stellen. De e-mails die ik tot dusver naar allerlei kennis sen heb verzonden, vermeldden een datum uit de vorige eeuw, waardoor ik onbedoeld de indruk bevestigde cfat ik inderdaad niet meer van deze tijd ben. Dat internetten doe ik met men sen op Texel maar ook met Pa poea's aan de andere kant van de wereld. Wat de kosten betreft maakt dat geen verschil. Een pro bleempje is dat de meesten van die koppensnellers nog geen computer in hun hut hebben. Toch is goed mogelijk contact met ze te maken want in Indonesië staat in elke plaats van betekenis wel een internetwinkel, waar passanten te recht kunnen voor het zenden en ontvangen van e-mail. Vroeger gaf ik jaarlijks een vermogen uit aan telefoongesprekken en porto. Dat zal nu een stuk minder worden. Het is wel jammer voor de men sen die altijd die exotische post zegels van me kregen, maar elke maatschappelijke ontwikkeling heeft nu eenmaal zijn schaduw kanten. Surfen is ook leuk. Spannend is het vooral als je het zoek programma aan het werk zet waardoor je alle denkbare infor matie die met een bepaald onder werp heeft te maken in huis krijgt. Ik tikte natuurlijk onmiddellijk het woord 'Texel' in en kreeg toen van alles op het scherm over de WV, Teso en diverse eilandelijke bedrij ven. Maar ik ontdekte op die ma nier ook bedrijven in Australië en Canada die Texelse schapen fok ken. Je kunt zo'n site ook op het scherm krijgen door het betref fende internetadres in te typen. Meestal begint dat met WWW. Ik dacht eerst dat dat Wuis, Warnaar Wortel betekende, maar die zelfde letters zie je ook bij internetsites die over heel andere dingen gaan dan toerisme. Ik las ergens dat naar verhouding veel kinderen zich met deze vorm van surfsport vermaken. Als die het zoekwoord seks of porno in voeren krijgen ze een overvloed aan pagina's door te bladeren, vol borsten, vagina's, penissen en an dere lichaamsdelen die bij het be studeren of bedrijven van seks van nut kunnen zijn. Het rolt alle maal full color en haarscherp over het scherm en als je er geluid bij wilt hebben, kan dat ook. Ook het zoeken naar xtc, drugs of coke le vert informatie op waarmee de jonge surfertjes hun voordeel kun nen doen. Die kunnen zelfs in structie krijgen over zelfmoord Maar over het zelf maken van bommen kon ik niets vinden. Een insider vertelde me gistermiddag dat ook die info er wel degelijk is, je moet alleen op een andere ma nier zoeken. Gelukkig maar, an ders zouden terroristen zich met internet bekocht voelen. De afzenders van deze giganti sche berg informatie hebben veelal commerciële bedoelingen. Je kunt via internet ook kopen, het verschuldigde bedrag wordt tegelijk met je telefoonkosten in rekening gebracht en de gekochte waar krijg je binnen een paar da gen toegezonden, zonodig in dis crete blanco verpakking. Dus een uitkomst voor mensen die in de Texelse apotheek temidden van andere wachtende klanten niet durven te vragen om hun weke lijkse pondje Viagra. Ik denk dat je aan internetten ver slaafd kunt raken. Het locale telefoontarief mag dan zeer laag zijn, als je elke dag uren surft, mailt, chat en wat dies meer zij, kan het toch aardig uit de hand lo pen. Ook ander ongerief ligt op de loer. Als je voor je werk de hele dag achter de computer zit en in je vrije tijd ook nog eens. dan kom je niet meer toe aan behoor lijke lichaamsbeweging. Je wordt moddervet want dat wrijven met die muis over dat muismatje kost weinig calorieën. Wat je daarvan wel kunt kriigen is een muisarm. Vroeger dacht ik dat het een bij voeglijk naamwoord was: zo arm als een muis. Maar het is dus een afwijking, net zoiets als een tennisarm, waarmee mensen vroeger graag te koop liepen om dat tennis een trendy sport was, passend bij de lifestyle die ons toen werd aangepraat. Als je nu wilt laten blijken dat ie bij de tijd bent moet je jammeren over je muisarm, zodat iedereen weet dat je niet hoort bij die sukkels die nog niet online zijn. Ik was dan ook blij toen ik maan dag een veelbelovend pijnlijk plekje voelde in de buurt van de rechter elleboog. Nu maar hopen dat het zich ontwikkelt tot een echte muisarm. Dan hoor ik er weer helemaal bij Harry. principe lijkt iedereen wel vergeten te zijn.' De jongste zorgen zijn bij Herweijer ontstaan door alle plannen voor natuurontwikkeling en de aankoop van agrarische grond door Natuur monumenten. 'Het is daardoor niette voorspellen hoeveel melkveehouders er over twintig jaar nog zijn. Zuiver financieel gezien ben je gek als je nu nog boer blijft. Stel dat je twintig hec tare grond hebt en je verkoopt die voor zeventigduizend per hectare. Dan kun je heel rustig gaan leven. Wie ben ik om de mensen die voor het geld kiezen te veroordelen? Maar rampzalig is het wel Joop Rommets In verband met de horecabeurs die op die dag in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden, wordt er dinsdag 21 maart geen ronde gespeeld in de Eilandcompetitie volleybal Het pro gramma, zoals dit in de programma boekjes staat, schuift in z'n geheel door naar dinsdag 28 maart. Reden is dat aan het eind van de competitie play-off wedstrijden worden ge speeld en dan wel duidelijk moet zijn hoe hoog de teams zijn geëindigd. Programma dinsdag 28 november Veld A, gemengd en mannen 18 30 LenR-Fitt PrePress Center 19.15 Rabo-PrePress Center Fitt 20 00 Zandbank-'t Gouwe BoltjeRabo 20.45 EcoMare-Slag. Beverd Zandb. 21.30 Nioz-Euroase Slag. Beverdam 22.15 Twaalf Balcken-Kobeko Nioz Veld B, dames en mannen 18 30 Westerl.-Timmers Bak. Haarst 19.15 Question-Haarstudio Westen. 20.00 Klif12-Slag.l.deBoer Eierl. Huis 20.45 Gimsel-Eierl HuisSlag.l.de Boer 21.30 Cinema Texel-Nokanto Gimsel 22.15 DGM-Sportshop 2 Cinema Tx Veld C, dames 18.30 Sal.Mart./De Oorz.-Bar Sportief Wiersma Meubelen 19.15 Wiersma Meubelen-De Rival Bar Sportief 20.00 Zeilm.-Jozefschool De Rival 20.45 De Krim-SportshopTx Jozefsch 21.30 Smash'68-Milly's Sportshop Tx 22 .15 B&BvdVis-Keursl. Dros Smash'68 Wedstrijdleiding: Daan (tel. 314 683) De aankondiging dat Jan Dogger vrij dag 17 maart in het Eiertandsche Huis een lezing verzorgt voor beide Texelse afdelingen van de Plattelandsvrouwen berust op een vergissing. De notans maakt maandag 17 april zijn opwach ting in De Cocksdorp. Net thuis van een rondreis door Sy rië en Jordanië werd de Texelse Jan Herweijer, hier met opvolgers Edwin. Ina en René Boogaard, heeft zich sinds 1945 met de fokkenbeziggehouden: 'Ik heb een re delijke stal met koeien. ,Mo zien hoe het met moet. Daar zijn de biologische bedrijven snel van de grond gekomen, met als gevolg dat nu zo'n zestig procent van de biolo gische artikelen wordt verkocht als gewoon product. Dat valt op den duur niet meer op te brengen Het is nu eenmaal zo dat als je een goed voedselpakket wilt hebben, je iets te veel moet verbouwen. Dan blijft het voor iedereen betaalbaar. Maar dat Come Timmer blij verrast met de ver heugende mededeling dat haar ver haal 'Anna. een sterke vrouw' de eer ste prijs in had behaald in de verhalen- en gedichtenwedstrijd van het Internationaal Vrouwencentrum in Den Helder, uitgeschreven in het ka der van Vrouwendag Het juryrapport merkt op dat Timmer het thema van de wedstrijd 'in een persoonlijk ver haal heeft weergegeven', daarbij ge bruik makend van 'een aangename, leesbare stijl'. In het geheel noemde de jury de winnende inzending 'een hommage aan een lieve oma en niet te vergeten: een krachtige vrouw.' Omdat zij zelf afwezig was, werd Timmers verhaal tijdens een feeste lijke bijeenkomst op het Evenement enschip Kees voorgelezen door Tiny Talens. noeg inkomsten biedt voor twee ge zinnen, veel haast willen ze daarmee niet maken. 'Het kan wel vijftien jaar duren vodr het zover is', benadrukt Edwin Boogaard het rustige tempo waarin de groei z'n beslag moet.krij gen. Een groot deel van het dagelijkse werk zal worden uitgevoerd door Ina Boogaard. De beide broers houden hun andere werkzaamheden voorlo pig aan. René en Ina verzorgen op Texel de KI voor het bedrijf CR Delta en hebben samen een eigen bloem- bollenbedrijf. Edwin werkt al vele ja ren bij Ingenieursbureau Heemskerk, waarvoor hij actief is in de begelei ding van agrarische bedrijven in heel Noord-Holland. Sinds enkele weken is hij als melker parttime werkzaam op kaasboerderij Wezenspyk De boerdenj aan de Zwinweg zal worden bewoond door René en Ina Boog aard. (jrncn 'IwarL-JixeU in hef barL, Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Simone Toorenburg Bob Ran Jonathan Abraha Erik van Es A. v/d Meer Stefan Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum J. Leijen Marian Krotje Rob Kooiman Margriet Jonkergouw Emmy Boerhorst Cor Hin C. Broekman I.F.L. de Ridder-Robijn Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Mw. S. Koopman-Grit Dirk-Jurjen Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee N. van Leersum Mara Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B Den Burg C Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes. Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan De Mars v a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog. Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Driehuizen, Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw. Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw Oorsprw., Stengw., Limietw. Eierland. Postw 132 - 213, Oorsprongw Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg. Ongeren, Meijertebos. (Waalen)burgerdijk, Oost SpangerwMarsw., Kadijksw., Hallerweg, Veenselangweg, Oostkaap. Zevenhuizen Hogeberg. Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222. Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1 -68 Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82. Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw. v.a. 516 31 21 17 Kogerweg 31 53 65 De Kaai, Genteweg 1-6 even 31 89 15 Hoornderw Hemmerw., Emmaln 33, De Grie 31 96 53 Slufterweg/Zanddijk 3116 53 a 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 53 26 31 37 39 31 00 79 3t 40 30 geen 31 44 78 31. 04 43 31 27 63 31 93 03 31 79 36 31 63 44 31 89 30 31 39 56 31 55 17 31 55 17 31 79 08 31 63 62 31 60 26 31 63 24 31 83 07 31 84 03 32 29 76 31 43 75 31 95 82 31 42 16 31 55 41 Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg. Burgwal, P v Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38. Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat. Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molendwarsstraat. Parkstraat, Schilderend 6 en 10. Stenenplaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat. West- straat Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat. Den Burg A1: „St. Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester. Schoorwal. Vaargeul. Golfslag Vloedlijn, Zeebries. Dumreep Den Burg B: Achterom Bernhardlaan 50-, .even en 63-121 oneven. Bmsbergenstraat. Brouwer straat Drijverstraat. Marelstraat. Starkenburgh. Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelmma- laan 37- oneven 50-120 even. Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even; W van Beierenstraat. Boogerd, Jan Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles. 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76- even Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat. Mr. Kraaistr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven. Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven e 20-146 even. Slingerweg 21-27

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7