I "1 Agenda Spektakel in menwedstrijd s ui* ef San Keijser xcursies 9 Menselijke personages Pop en vrouwen in café De Zwaan Calluna RECKLESS /tC*'1 te Oudeschild CAFE DE ZWAAN 1000 m2 .TEXELSE COURANT1 Jungle Day Eenakterfestival Excursie IVN teso Rabbijn spreekt voor het Leerhuis Schagens Harmonie met Texels fanfare Voorspeeluur muziekschool Zwemloop Zwemparadijs DISCO JUNGLEDAY Landal Z CC D Hoogwater di 'if iterdas 18 maart indag 19 maart VRIJDAG 17 MAART 2000 je Texelse Bierbrouwerij aan de ilderweg begint om 15.00 en 30 uur een rondleiding. Kosten 50, md een consumptie uit voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Muy ze duurt ongeveer twee uur. elname kost ƒ7,50 per persoon - voor kinderen tot 12 jaar) gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. de Texelse Bierbrouwerij aan de iilderweg begint om 15 00 en 30 uur een rondleiding. Kosten 50, incl. een consumptie. nsdag 21 maart voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Slufter, ze duurt ongeveer twee uur. elname kost 7,50 per persoon - voor kinderen tot 12 jaar). Actief Voor Texelaar en toerist %r.-<rv srS' igave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. onderdag 23 maart voldoende deelname begint om 00 uur een excursie in de Geul ze duurt ongeveer twee uur. elname kost 7,50 per persoon I,- voor kinderen tot 12 jaar), igaveen inlichtingen bij EcoMare, 317741. de Texelse Bierbrouwerij aan de nlderweg begint om 15.00 en 30 uur een rondleiding. Kosten 50, incl. een consumptie. Manege Akenburg vormt zondag het strijdtoneel voor de vijfde en voorlaatste menwedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal De deelnemers moeten zich, zoals te doen gebruikelijk, op twee onderdelen bewijzen. In de dressuur dienen de aanspanningen in stap en draf allerlei figuren uit te voeren, terwijl hen bij de vaardigheidsproef een parcours wacht dat ze zo snel mogelijk moeten zien te ronden. Om het hen extra moeilijk te maken heeft de organisatie op verschillen de plekken kegels geplaatst met ballen erop, die uiteraard op hun Filmnieuws Wegens een nalatigheid van de distributeur moet Cinema Texel de geplande première van de 'The Beach' een week verschui ven. Dat betekent dat de film pas vanaf donderdag 23 maart te zien is op het eiland. Ier com pensatie eft bioscoopeigenaar Frits Nieuwenhuizen besloten deze week de populaire 'The :alented mr. Ripley' te draaien op de tijdstippen dat 'The teach' op het programma stond. The talented mr. Ripley' is van Anthony Minghella, dezelfde regisseur als van 'The English patiënt', een film die wordt gekenmerkt door prachtige beelden van zonovergoten land schappen, romantiek, drama en goede acteurs. 'Mr. Ripley' heeft veel weg van z'n voorganger, al is de romantiek wat minder en het drama des te meer vertegen woordigd. Hoofdpersoon is Tom Ripley, het stereotype van wat in Hollywood de sul is: met bril, het hoofd naar beneden en nette kleertjes aan. Als zovaak in dit soort films geeft die bril ook aan dat de sul slim is. Slim genoeg om een kans te zien, te pakken en uit te buiten. De kans doet zich voor als meneer Greenleaf hem aanziet voor een vriend van zoon Dickie, die in Italië de hort is opgegaan en nooit meer teruggekomen. Zou Tom soms zin hebben hem achterna te rei zen en te proberen hem terug te halen7 Uiteraard op kosten van de zaak en met fiks zakgeld? In Italië heeft Tom het erg naar zijn zin met de personages die worden gespeeld door Gwyneth Paltrow en Judo Law en verliest hij zijn 'opdracht' al snel uit het oog. Het aardige van het scena rio, gebaseerd op de gelijknami ge bestseller van Patricia Highsmith, is dat de types die erin voorkomen zo menselijk zijn en allemaal hun goede en slechte kanten hebben, waardoor de kijker makkelijk in de film opgaat. De Oscar commissie kon zich er ook goed in vinden en 'Mr. Ripley' kreeg vijf nominaties, voor Jude Law, de vormgeving, kostuums, muziek en het scenario Het niveau van 'English patient' wordt niet gehaald, maar desondanks is de film een aanra der Mooi en respectabel is 'Anna and the king', de nieuwe verfilming van het verhaal van gouvernante Anna, die met haar zoontje halverwege de vorige eeuw naar Siam reist om er de kinderen van de vorst les te geven Ze baart er opzien, want met haar eigenzinnigheid stoot ze de hovelingen geregeld tegen het hoofd, maar haar eer lijkheid en intelligentie maken indruk op de koning. Waar in eigentijdse films uit Hollywood het bed snel gevonden zou zijn, blijven de twee hoofdpersonen in 'Anna and the king' een film lang om elkaar heen draaien. Verfrissend ouderwets, zo oordeelden de liefhebbers Het drama maakt een wat achterhaalde indruk, maar de pittige Jodie Foster en de koninklijke Chow Yun Fat blijven een charmant middelpunt in een schouwspel vol fraaie verge zichten. Geprolongeerd is ook 'South Park', gebaseerd op de gelijkna mige tv-serie. Meligheid is troef, waarbij opvalt dat de makers niet aan zelfcensuur hebben gedaan. Een kijker heeft geturfd en laat via internet weten dat de film 399 scheldwoorden telt, 128 schunnige gebaren en 221 gewelddadigheden. Daarnaast biedt 'South Park' een kijkje in de slaapkamer van Satan (die als 'kussenbijter' van Sadam Husein fungeert), een enorme pratende clitoris en een oorlog tussen Amerika en Canada. De filmkeu ring heeft de minimumleeftijd op 16 jaar gesteld De kleintjes kunnen op een groot aantal dagen in Cinema Texel terecht voor 'Toy Story 2', maandag is er een 'sneak preview' en dinsdag en woens dag draait bij filmclub Cinema Paradiso 'Dis-moi que je rêve'. plaats moeten blijven. Dit onderdeel kan soms uiterst specta culair verlopen, zeker wanneer meerdere deelnemers erin slagen om foutloos rond te gaan en een barrage de beslissing moet brengen. Daarbij gebeurt het geregeld dat menners hun paard in galop over het parcours sturen, om maar zo snel mogelijk binnen te zijn. Als extra stimulans kunnen ze bij dit onderdeel punten verdienen voor de speciale barrageprijs die aan het eind van de rit wordt uitgereikt. De combinaties werken hun programma in twee groepen af De eerste groep begint om 9.30 uur met de dressuurwedstrijd en krijgt daarna de vaardigheidsproef voor de hoeven, voor groep twee is dit net andersom. Gevolg is dat de vaardigheidsproeven in één specta culair blok worden afgewerkt. Dat gebeurt tussen ongeveer 11.30 en 13.45 uur. De wedstrijd is rond 15.30 uur afgelopen. Grote kanshebber is Jan Schaap, die in het algemeen klassement een grote voorsprong heeft opgebouwd op zijn concurrenten. Volgens ken ners kan alleen grote tegenslag hem er nog van weerhouden om de titel over te nemen van Frits Witte De kampioen verschijnt dit seizoen veelal met een tweespan in de ring en is daarmee nog niet vertrouwd genoeg om wederom hoge ogen te gooien. Wel in de race voor een hoge klassering zijn nog Piet Beers, Cor de Lugt, Greet van der Spruyt en Wendy van Elk In het klassement staan zij allemaal dicht op elkaar, zodat ze er zondag alles aan zullen doen om zich een goede uitgangspositie te verwerven voor de finale, die zondag 16 april wordt verreden Café De Zwaan in Den Burg presen teert zaterdagavond Johan en Marcel van 'Reckless', een Noordhollands duo dat de bezoekers de nacht in leidt met ste vige Top 40-muziek. Dat beide heren daar zeer bedreven in zijn, blijkt wel uit het ongelofelijke aan tal keren dat ze de afgelopen jaren werden geboekt voor kermissen, bruiloften en partijen Ze betreden het podium om 22.00 uur. De toegang is gratis. Een week later, zondag-26 maart, is het 'Ladies Day' in De Zwaan. De deuren gaan om 11.00 uur open en om 11.11 uur weer op slot, waarna de vrouwen een gevarieerd programma met de nodige verrass ingen wacht. Begonnen wordt met een champagneontbijt, daarna is De jeugd kan woensdag vanaf 14.00 uur in zwemparadijs Calluna in De Koog terecht voor een 'Jungle Day'. Omdat het de laatste keer van het seizoen is, heeft de organisatie Bureau Zandbank ingeschakeld en kunnen deelnemers 'abseilen' in het zwembad. Daarnaast zijn er wanke le touwbruggen en een enorm luchtkussen en krijgen de deelnemers limonade Het evenement duurt tot 17.00 uur. De entree bedraagt ƒ6,- het alles artiesten en speciale acts dat klok slaat. Vanaf 16.00 uur zijn ook de mannen weer welkom, waarna er nog een optreden volgt. De kosten voor de hele dag bedra gen 25,-, inclusief een hapje eten, maar exclusief de overige consump ties. Van te voren aanmelden is ver plicht. Inschrijfformulieren (en alle gewenste informatie) zijn verkrijg baar in De Zwaan. Bij voldoende belangstelling wordt er in november een eenakterfestival gehouden, ledereen die geïnteresseerd is, is welkom bij de vergadering die de Welzijnsstichting hierover belegt in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. De bijeen komst wordt donderdag gehouden en begint om 20.00 uur. De Welzijnsstichting is telefonisch bereikbaar via tel 315 582. De excursie waaraan leden van IVN vrijdag 5 mei kunnen meedoen, voert hen met naar 'de polders van het eiland', zoals dinsdag door een misverstand in de krant stond, maar naar de Eilandpolders, een natuur gebied ten noorden van Purmerend. Opgave is tot 1 april mogelijk via tel. 313 582 Vrijdag 17 maart Oud-wielrenner Gerrie Knetemann .houdt in hotel Bos en Duin een lezing voor leden van Wielerver eniging Texel, Toerclub Taxi 312000 en Atletiekvereniging Texel. In De Slinger bij EcoMare spreekt sterrenkundige prof. Cees de Jager over de nieuwe ster in het sterren beeld Arend. Aanvang 20.00 uur. In herberg Panorama begint om 20 00 uur de driedaagse workshop 'Verwacht een wonder' van Corey van Loon. Voor meer informatie: tel. 322 213. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), The talented mr Ripley (19.00 en 21.45 uur), South Park (19.00 uur) en Anna and the king (21.00 uur). Zaterdag 18 maart In zwemparadijs Calluna is van 19.00 tot 22.00 uur de laatste disco avond van dit seizoen, m.m.v. Radio Royaal. Discogangers doen automa tisch mee aan de loterij De entree bedraagt zes gulden Het Smartlappenkoor houdt een 'meezingavond' in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis In café De Zwaan in Den Burg begint om 22.00 uur een optreden van het Noordhollandse duo 'Reckless', dat stevige Top 40- muziek op het repertoire heeft De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien The talen ted mr Ripley (aanvang 14.30, 19.00 en 21.45 uur), Toy Story 2 (15 00 uur), South Park (19.00 uur) en Anna and the king (21.00 uur). Zondag 19 maart Zwemparadijs Calluna vormt het vertrekpunt voor de derde 'zwemloop', georganiseerd door de triatlonvereniging Inschrijven kan vanaf 8.45-uur, deelname is gratis. Maandag 20 maart In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie. In De Poort, h^t gebouwtje achter de Gereformeerde kerk in Den Burg, begint om 19.30 uur een thema-avond van het CNV over arbeid en zorg Na de pauze vertelt Gelein Jansen over de historie van Texel. Rabbijn dr. Yehuda Aschkenasy houdt voor het Leerhuis een lezing met als titel 'Leven in de spanning tussen visioen en werkelijkheid; de les van het onderweg zijn met een profetische droom'. Locatie is de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20 00 uur. In Cinema Texel draaien The talen ted mr Ripley (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (21.30 uur). Dinsdag 21 maart In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt tussen 14.00 en 22 00 uur de zevende Horecavakbeurs gehouden. In het gemeentehuis vergadert vanaf 18.00 uur de raadscommissie Financiën, Werken en Milieu en vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in de voorma lige IJskaschool in De Waal. Gelijktijdig is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien The talen ted mr. Ripley (aanvang 20.00 uur) en Dis-moi que je réve (20.30 uur). In de binnenbak van manege Akenburg wordt vanaf 9.30 uur de vijfde menwedstrijd om de Jaap de Vr. 17 5.56 en 18.10 u. Graaf-bokaal gehouden. Za. 18 7.05 en 19.15 u. Zo. 19 8.14 en 20.26 u. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps Ma. 20 9.10 en 21.10 u. verzorgt samen met Schagens Di. 21 9.55 en 21.34 u. Harmonie een concert in theater De Wo. 22 10.17 en 22.14 u. Kiekendief op De Krim. Aanvang Do. 23 10.30 en 22.44 u. 14.00 uur; de toegang is gratis. Vr. 24 10.35 en 23.16 u. In Cinema Texel draaien The talen ted mr. Ripley (aanvang 14.30, 19.00 en 21.45 uur). Toy Story 2 (15.00 uur), South Park (19.00 uur) en Anna and the king (21.00 uur). Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 22 maart op om 6.36 uur en gaat onder om 18.56 uur 20 maart volle maan; 22 maart springtij. Rabbijn dr. Yehuda Aschkenasy houdt maandag voor het Leerhuis een lezing met als titel 'Leven in de spanning tussen visioen en werkelijkheid; de les van het onder weg zijn met een profetische droom'. De in Hilversum wonende Aschkenasy stamt uit een honderden jaren oud geslacht van rabbijnen. Hij werd in 1924 in Duitsland geboren en maakte alle verschrikkingen mee die Hitier voor het Joodse volk in petto had: de vervolgingen, de oorlog en het kamp (Auschwitz). Om te herstellen vertrok hij na de oorlog naar Zwitserland, ging naar Israël en ves tigde zich ten slotte in Nederland. Hij maakte zijn studie af en doceer- Ter voorbereiding van haar voorjaarsconcert vertoeft Schagens Harmonie komende dagen op Texel voor een repetitieweekend. Daarbij maakt het ruim dertig muzikanten tellende gezelschap gebruik van de accommodatie van hét Koninklijk Texels Fanfarecorps. Zondagmiddag verzorgen beide verenigingen een gezamenlijk concert in theater De Kiekendief op De Krim. Onder leiding van dirigente Esther Hoek laat Schagens Harmonie een voorproefje horen van de uitvoering van volgende maand, terwijl KTF (met dirigent Frank Meijer) onder meer werken ten gehore brengt uit het programma van het afgelopen winterconcert. Het optreden begint om 14.00 uur De toegang is gratis. de jarenlang Talmoed en de geschiedenis van de rabbijnse litera tuur aan de Katholieke hogescholen van Amsterdam en Utrecht. Hij heeft meegewerkt aan de Compendia. Aschkenasy houdt zijn spreekbeurt in de Vermaning in de Kogerstraat in Den Burg Deze begint om 20 00 uur. Leerlingen van Muziek- en Dansschool Texel laten dinsdag 28 maart tijdens een voorspeeluur horen wat zij hebben opgestoken van de lessen. Er zijn optredens van het kinderkoor en van de werkgroep lichte muziek. Ook de liefhebbers van bugel en trompet komen aan hun trekken. Locatie is de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg Het concert begint om 19.15 uur. In zwemparadijs Calluna gaat zondag de derde door de triatlonvereniging georganiseerde 'zwemloop' van start. De jeugd (tot 16 jaar) zwemt tien banen en loopt één rondje hard. De senioren moe ten 750 meter in het water overbruggen en vervolgens drie rondjes hardlopen Inschrijven kan vanaf 8.45 uur. Deelname is gratis Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met Ingrid Uitgeest, tel. 327 220. 18 maart 19.00 - 22.00 uur 22 maart 14.00 - 17.00 uur entree Hfl. 6,00 Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 GreenParks Sluftervallei UJ CC Krimweg 104. D$ Codcjdorp. tel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur 12,50 p/p Ook hét odres voor feesten partijen recepties etc Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Teso vaart vandaag (vrijdag) een tijd lang met twee boten. De laatste extra afvaart is om 16 05 uur vanuit Den Helder. Er worden geen wacht tijden verwacht. Zwaanstraat - Den Burg ZATERDAG 18 maart Avondvullend roekeloos goed Aanvang: 22.00 uur Toegang: gratis Verwacht: Flightcase IIH ZEESTER MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week zaterdag en zondag 14.00 uur sleepnetvistocht en naar het zeehondengebied. Tot ziens aan boord! Telefoon 3 I 35 45 of 06-5 I 52 81 74 Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9