Sport Mareis verliezen van Break Out terk herstel kaarters Zeeman en De Zwart Wethouder en SKT positief over Catalpa 'Vrouwen van Nu' surfen op het internet TEXELSE COURANT ndelijke examens hondenclub DOS ooi demonstreert lympische' Nacra in de Franse kust Scheidsrechters beëindigen actie Sterke teams in voetbaltoernooi hotel Greenside Computer en koersballen voor Skilder senioren Politie deelt bonnen uit Nieuwe crossbaan vol extra bochten SVO verliest in slotfase Spannend toernooi jeugdige bowlers SBB stelt pad Dorpzicht ook 's zomers open Politiek positief over Molenkoog Esther Albers turnkampioen JIP helpt bij belastingzaken n Zeeman en Roel de Zwart >ben zich knap hersteld van een idere periode. Zij schreven de jrlaatste ronde van Klaverjas- b Den Burg op hun naam. Theo Jaap Witte behouden de leiding Je laatste periode. In het alge- en klassement kunnen Freek en rda Veeger zich gaan opmaken het naderend kampioen- 18 >r 1! iap. 19 in Zeeman en Roel de Zwart akten na een IJzersterke start een ikkere periode door De goede irten waren kennelijk op voor dit 19 :oen. Maar één ronde voor het Je was de vorm er weer. Zij speel- 7320 punten bij elkaar, nét vol- mde voor de rondewinst. In het meen klassement leverde dit re- laat hen een plaats winst op. Ze an nu zevende. Ook Arend Dijker Piet Moree waren de laatste we- niet op dreef. Deze week liep het ^■seling weer. Met een score van {■l punten bleven zij slechts negen U iten achter op de rondewinnaars, dit resultaat was goed voor een ats winst, zij staan nu achtste in algemeen klassement. io Witte en invalster Lia van irsum (die de zieke Jaap Witte zing) blijven het uitstekend doen. :e week scoorde het duo 7255 iterh wat hen wederom een plaats iet algemeen klassement deed jen. Ze staan nu vijfde. In de de periode bouwden ze hun kleine voorsprong uit. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp kwamen voor het eerst sinds lange tijd weer eens boven de 7000 punten. Met een score van 7016 punten tekenden de vijfvoudige kampioenen voor de vierde plaats in de ronde. Zij staan hierdoor weer op de derde plaats in het algemeen klassement Bram van der Linden en Frans Stark werden met 6948 punten vijfde in deze ronde. Ondanks deze mooie score verloor het duo enig terrein in de strijd om de vierde periode. Met een achterstand van ruim driehon derd punten zijn zij echter nog lang met kansloos. Het gemiddelde in deze ronde was met 6322 punten nog niet eerder dit seizoen zo hoog. Er werden 55 marsen gespeeld. De strijd om het kampioenschap is nog niet helemaal beslist, maar Gerda en Freek Veeger maken nu toch wel een héél goede kans. Ze leiden met een voorsprong van ruim 1000 punten op Chris Schraag en Willem Koomen. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp bezetten de derde plaats met een achterstand van ruim 2700 punten. Een zesde achtereen volgend kampioenschap zit er dus met meer in. Fenny en Rob Caspers bezetten de vierde plaats. De strijd om het hoogste aantal mar sen gaat tussen Chris Schraag en Willem Koomen (58) en Femmy Schuring en Frans Bos (57). De ove rige deelnemers zijn met een achter stand van negen marsen of meer uit geschakeld. erdag was een belangrijke dag r hondensport vereniging DOS n voor het eerst het zogeheten i-examen werd afgenomen, het igste diploma voor africhting. >rde verhuizing naar het voet- zeld van ZDH in Den Hoorn kon club zélf de examens organise- Een voetbalveld voldoet na- ijk aan de eisen waaraan een dstrijdveld moet voldoen. Als irmeester voor de Nederlandse nd van Gebruikshonden was ivrouw Van Welie naar het eiland omen, die (inter)nationaal aan top meedraait. Er waren drie iden van DOS ingeschreven, in delPO 1-klasse en twee in oogsteIPO 3-klasse. vedstrijd begon met speuren. Een irlegger had daartoe een spoor achthonderd meter getrokken weilanden die door een aantal en ter beschikking waren ge- Alle drie de honden kwamen deze test heen, mettegen- inde het winderige en natte weer, en extra handicap betekende, [middagprogramma werd op het afgewerkt. Begonnen werd met onderdeel appèl (de lorzaamheidstests met het uit- in van afleggen met afleiding en litsturen). Hier werden kleine Jes gemaakt Commando's die laai geen probleem vormen, ver in nu moeizaam, terwijl onderde- aar hard op getraind was, nu «teloos werden uitgevoerd. 'Dat je als je met dieren (samen)- f', merkte deelnemer Dirk genbosch op, 'maar dat heeft ook zijn charme. En als je dan ndelijk aan de beurt bent, ben je i wat zenuwachtig en dat straal je 'naar de hond.' iet appèl kwam het voor velen faculairste gedeelte, het 'man- Hiervoor was R. van Hal, een Nederlands beste pakwerkers, modigd. Alle drie de Texelse hon- lieten zich van hun beste amaranzeiler Dirk Pool is naar ikrijk afgereisd om aan een se- gezelschap van zeilers en ials zijn kunsten te vertonen zijn eenmansboot, de Nacra 'r 17. Zijn dealer-sponsor Nacra 'Pt dat de boot mede door I's demonstratie wordt gese- leerd voor de Olympische Spe- van 2004. werd maandagochtend verrast een telefoontje van Nacra. Of ik een naar Schiphol wilde komen naar Frankrijk te vliegen', vertelt 'I vanuit de Bretonse kustplaats nac. De hele week verzorgt Pool 'onstraties op het water en in- eert hij de zeiiers, die daarna een s'vaart maken. 'Het is hier een 'Pleet circus met zeilteams uit de wereld, fabrikanten, zeilmakers bobo's. Dat ze mij hebben ge- '9d beschouw ik als een kroon op werk.' De officials van de Inter nal Sailing Association houden lesls scherp in de gaten en zullen 'ovember besluiten of de Nacra !r 17 de officiële wedstrijdboot 'r de solowedstrijden op de spe len 2004 wordt. Nu is dat nog een ado VRIJDAG 24 MAART 2000 (bijt)kant zien Ze verhinderden de vlucht van de pakwerker en wisten hem keurig te begeleiden en te bewa ken. Dit alles resulteerde in mooie examenresultaten. Zo behaalde Patricia Williams met haar Mechelse herder Roxy van 't Catsmeer de IPO 1 -kwalificatie 'goed' met 256 punten (totaal te behalen 300 punten). Dirk Hoogenbosch behaalde met de Mechelaar Rex IPO 3-kwalificatie 'goed' met 256 punten en als beste kwam Frits Androg met zijn Dobber man Pasja Argos van de Bielshoeve uit de strijd. Zij verdienden een IPO 3-kwalificatie 'zeer goed' met 279 punten. Androg mag zich club kampioen noemen en zal zich meer gaan toeleggen op wedstrijden aan de overkant. Ook volgens de keurmeester was de examendag goed georganiseerd. 'Speurvelden en locatie lagen er prima bij. waardoor honden en bege leiders in de mogelijkheid werden gesteld tot deze prestatie te kunnen komen,' aldus keurmeester Van Welie. DOS hoopt in de toekomst ook landelijke wedstrijden te kunnen or ganiseren, waarbij de top van de hondensport Texel zal aandoen. Het tweede door hotel Greenside georganiseerde voetbaltoernooi voor F-pupillen kent een sterk deel nemersveld. Na Feyenoord en Volen- dam hebben ook enkele andere sterke clubs toegezegd zaterdag 15 april te zullen verschijnen. In totaal doen er zes Texelse en vier overkantse teams mee. In poule A spelen Feyenoord. Barendrecht, De Koog 1De Cocksdorp en ZDH tegen elkaar. Poule B wordt gevormd door Volendam, Aalsmeer, Texel'94, Oosterend en De Koog 2. Dat bete kent dat het met zo'n honderd voet ballertjes van 6 a 7 jaar en een veel voud aan vader, moeders, opa's, oma's en andere belangstellenden een drukte van belang zal zijn op het complex van SV De Koog. De aftrap wordt om 13.00 uur genomen door een beroemdheid, zo belooft de or ganisatie. Na het toernooi wordt de jeugd ge trakteerd op pannenkoeken in De Lindeboom. De dag erop verzorgt Evenementenbureau Texel een spor tief programma op een nog geheime locatie. Het Juliana Welzijn Fonds (JWF) heeft een subsidie van 3750,- toegekend aan de Stichting Oudeschilder Senio ren Actief. De bijdrage is bestemd voor de aanschaf van een computer en een koersbalset. Het JWF moti veert het besluit door erop te wijzen dat het belangrijk is dat mensen zelf standig zijn en blijven, zich kunnen redden in de samenleving en in staat zijn daaraan deel te nemen. Bij een maandag gehouden ver keerscontrole op de Pontweg kregen vijf automobilisten een bekeuring wegens het overschrijden van de maximumsnelheid, die ter plekke 80 kilometer per uur is. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 110 km/u. Twee andere bestuurders kregen een bon voor het negeren van het inhaal- verbod. De ruim vijftig motocrossers die zondag in Éierland meededen aan de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen bij de MAB, waanden zich even in een doolhof. Vlak voor aan vang was de laatste hand gelegd aan een nieuw parcours. De vele bochten zorgden voor lagere snel heden en deden een groter beroep op de techniek van de deelnemers. Dat was na vijftien jaar wel even wennen. Veel rijders kwamen pas in de tweede manche goed in hun ritme. De wedstrijd voor 60cc en 80cc kleine wielenwerd met overmacht gewonnen door Matthijs de Lugt. Maxime Bakker werd tweede In deze klasse stond voor het eerst ook een crossbrommer aan de start. Pascal Veenstra was de snelste in de klasse voor 80cc hoog en 125cc C. Daan Terpstra reed zijn eerste race en werd heel knap tweede. Jacco Boersen reed eveneens sterk en veroverde de derde plaats In de B-klasse voor 125cc-rijders overheersten de voor malige A-rijders Otto Goénga en San- der Witte. Zij reden zonder moeite naar de eerste en tweede plaats. Ben Bakker kwalificeerde zich als derde. In de super A-klasse, waarin de snel ste mannen rijden en de motorinhoud met van belang is, ging de zege naar Gerard Jimmink. Deze oud-enduro- kampioen en rallyrijder liet zien het vak nog goed in de vingers te heb ben. Arjan Schouten en Patrick Kor- ver werden tweede en derde. De liefhebbers vormden met zestien deelnemers een flinke klasse. Ook hier zijn geen eisen gesteld aan de cilinderinhoud. De strijd was behoor lijk spectaculair. Bij de start van de tweede manche kwamen Rob van Beurden en Rob Graaf hard met el kaar in botsing. Lichamelijk vielen de gevolgen mee, maar Graaf liep een lekke radiateur op en moest na twee ronden opgeven. Henri van Maldegem reed een uitstekende eer ste manche, maar had pech in de tweede en moest daardoor toch Patrick Nolten voor laten gaan. De zaalvoetbalscheidsrechter beëindigen vandaag hun stakings actie. Ze hebben daartoe besloten nadat ze een uitnodiging hebben ontvangen voor een gesprek met een vertegenwoordiger van de KNVB, afdeling zaalvoetbal, dat gisteravond heeft plaatsgevonden. Er werd onder meer gesproken over het verbale geweld jegens de scheidsrechters. 'We willen niet dat dit verder esca leert', laat woordvoerder Willem Sangers weten namens de scheids rechters, die uit protest tegen de scheldpartijen en bedreigingen twee weken achter elkaar de fluit in de tas lieten. De arbiters zijn blij dat hun sig naal door de KNVB is opgepikt, ken nelijk nadat de rayoncommissie van het Texelse zaalvoetbal afgelopen maandag bij elkaar is gekomen. Op merkelijk is wel dat Sangers en competitieleider Jan Willem Boon nog geen rechtstreeks contact over deze kwestie hebben gehad. Beide vertegenwoordigers zijn duidelijk niet on speaking terms, en gaan verwijten in de diverse media niet uit de weg. Waar Boon de actie van de scheids rechters via de TV Krant omschreef als een wraakactie voor een incident van twee jaar geleden, omschrijft Sangers Boon als 'dictator van het Texelse zaalvoetbal'. Ongeacht hun verstandhouding en de uitkomst van het gesprek tussen de scheidsrechters en de KNVB, hoopt Sangers dat de discussie bin nen het zaalvoetbal over het verbale geweld op gang is gebracht. 'Ik denk dat nu toch tot de mensen is doorge drongen wat er aan de hand is. Zo'n gesprek met iemand van de KNVB is mooi, maar uiteindelijk moeten we het met elkaar oplossen. Het zou al mooi zijn als we er eens een avondje met een paar scheidsrechters en spelers over zouden discussiëren. Zo'n gesprek zou best nuttig zijn. Kijk, spelers mogen best eens wat lopen mopperen, maar het moet niet ontaarden in scheldpartijen.' Het herenteam van de Mareis heeft zondag met 44-29 verloren van Break Out'88. Geen schande, want de Texelaars misten niet alleen het inmiddels bekende rijtje langdurig geblesseerden, ook vaste krachten als Rik Venneker, Edo Kooiman en Paul Inpijn hadden afbericht ge daan. Alhoewel de Mareis de score open den. nam Break Out vanaf het begin het heft in handen. Veel schoten mis ten nauwkeurigheid en ook de breaks werden niet altijd doeltreffend afge rond door de Texelaars. Break Out maakte hiervan gebruik en liep in de eerste helft uit naar 23-10. In de tweede helft speelden de Mareis aan zienlijk beter en ging de score zelfs gelijk op. Toch werd er nog onzorg vuldig gespeeld. De ploeg miste veel vrije worpen en liet zich meeslepen door het hoge tempo van Break Out. Ondanks het verlies van de Mareis waren er ook lichtpuntjes. Na een lange blessure maakte Eric Heijenk zijn rentree. Met zijn snelle breaks en steals was hij een ware plaaggeest voor de tegenstander. Hij scoorde tien punten en was daarmee topscorer bij (Ie Mareis. Jaap de Wijk (8), Serge Blom (6) en Chris Schlepers (5) waren de andere schutters. Daar naast konden nieuwe spelers als Koert Vermeulen en Peter Witte wedstrijdervaring opdoen Hun spel gaat per wedstrijd vooruit. SVO heeft zondag op eigen veld met 1-2 verloren van het hoog- geklasseerde Zuidermeer. De ne derlaag kwam pas in de slotfase tot stand. Vijf minuten voor tijd leidden de Oosterenders nog met 1-0. De sportieve wedstrijd was het aan kijken best waard. Vanaf het begin ontspon zich een open strijd. Zuider meer moest winnen om op kop te blijven in de strijd om de derde periodetitel, terwijl Oosterend het tal rijke publiek graag wilde trakteren op een overwinning. Beide ploegen openden direct de jacht op een doel punt, maar hoewel zich spannende taferelen afspeelden voor beide doe len, stond het bij rust nog 0-0. Na de thee werd SVO steeds sterker. Goede aanvallen leidden tot mooie kansen, maar het duurde nog ge ruime tijd voor er een treffer viel. De bal belandde uit een goede voorzet vanaf rechts van Chris de Vries voor de voeten van Arne Jan Kruithof, die niet aarzelde en inschoot: 1-0 Daarmee leek de overwinning bijna binnen. Zuidermeer viel wel aan, maar de verdediging van de Oosterenders gaf geen krimp. De thuisploeg kreeg zelfs nieuwe kan sen. Toen die maar niet benut wer den, kreeg Zuidermeer nieuwe hoop en startte een alles-of-niets-offensief. Dat werd vijf minuten voor tijd be loond. De bal werd uit een vrije trap langs de muur en in het doel gescho ten. Daarna lukte het de gasten zelfs nog om de overwinning te pakken, Tn blessuretijd kopte verdediger Jan Bloem de bal in een tumultueuze si tuatie voor de voeten van een tegen stander: 1-2. Dat was een beetje veel van het goede voor Oosterend, dat behalve een nederlaag in dezelfde minuut ook nog de tweede gele kaart (en dus een rode) gepresenteerd zag aan Dennis Vonk. Maar liefst twintig jeugdige bowlers deden deze week mee aan een toer nooi, dat was georganiseerd door de bowlingveremging voor bedrijven. Het werd een spannend evenement, waarbjj.rekening werd gehouderj met de handicaps van de deelnemers, zodat 'rliet persé de favoriet met de overwinning aan de haal ging. Na de voorrondes, waarin vijf games werden afgewerkt, gingen zes perso nen door naar de finale. Daarin wer den nog eens drie games gegooid. Ronald van Benthum eindigde als eerste, met een totaal van 1440 pin- val plus handicap. Verrassend twee werd Yom Houwing, die met slechts twee maanden ervaring toch een score van 1430 wist te halen. Met 1419 punten eindigde Eddy Witte op de derde plaats, voor Sandra Stiggelbout, Peter Stiggelbout en Gerard Witte, De hoogste game werd met 208 pmval gegooid door Jacob Krijnen; de hoogste serie over vijf Om te voorkomen dat ze aan hun kind of kleinkind moet vragen hoe internet werkt, wilden elf vrouwen hun kennis over het hypermoderne en razendpopulaire medium updaten Het kwam mooi uit dat ze allen lid zijn van de NBVP 'Vrouwen van Nu', want deze landelijke vereniging heeft een compleet programma ontwikkeld om de leden vertrouwd te maken met de elektronische snelweg Dat gebeurde in samenwerking met de Rabobank. Om de betrokkenheid bij het welzijn van de plattelandsvrouwen te bena drukken, nam de Rabo de kosten van de huur van de computerruimte van het Texels Centrum voor Automatise ring (TCA) voor haar rekening. Bege leidt door internettramster Engelien Vrieze van 'Vrouwen van Nu' zetten de dames behoedzaam hun eerste schreden op het digitale pad. Dat begon voor een aantal met het han teren van de muis, en het doorgron den van het besturingssysteem. 'Met een computer kan eigenlijk niets fout gaan. En als het apparaat vastloopt, kun je hem even uit- en aanzetten', doceerde Vrieze. Ze leerde de dames hoe ze op de homepage van hun ver eniging (www.boer-buroer.nh via het beeldscherm kunnen discussiëren (chatten) met clubgenoten elders in het land. Maar ook hoe de zoek machines werken, zodat ze al surfend de gewenste informatie kunnen vin den. zoals de vertrektijden van de trein en een reiswijzer. De tweedaagse mternetcursus is slechts een bescheiden onderdeel van het uitgebreide activiteiten programma van 'Vrouwen van Nu', de organisatie die op Texel zo'n hon derd leden telt. Zo is er een groepje dat fietst, een leeskring, zijn er groe pen die zich bezighouden met mu ziek, creativiteit of discussie, er is een tuinclub en een poeziegroep. Andere leden ondernemen gezamenlijk een reisje, zoals onlangs naar Sussex in Engeland. Verder onderhouden de dames contacten met de zusterverenigingen van Eierland en De Cocksdorp. games was in de voorronde 871 pm val. Uitslagen bednjvenleague Switzer Texel Kites-Windkracht 12 1-4; App.verh. Land en Zeezicht-Arch. Bur. Honmgh 1-4; TCA Oosterend-Vliegveldrest Texel 1-4; Verti. H Bruining-Op de Steenenplaats 3-2, Pnmera Mets-Kraanverh Kager2-3; Swirl's IJs salon-Hotel Tatenhove 1-4. Jeugd Eethuis De Tijd-We Like To Move It 0- 4; De Deurdouwers-De Strijkers 4-0; Loodgietersbedr Keijzep-Hotel De Branding 3- 1De Kegelvreters-NJHC Panorama 4-0 De rotganzen bij Dorpzicht laten zich niet afschrikken door wandelaars en ook de rest van de natuur heeft er met onder te lijden. Die conclusie trekt Staatsbosbeheer, dat om die reden heeft besloten het wandelpad over het landgoed bij De Cocksdorp in de winter definitief open te stellen. Bij wijze van proef was dat de afgelopen twee winters al het geval. Of dat in het vervolg ook in de rest van het jaar gebeurt, staat nog te bezien. Als nieuwe proef krijgen wan delaars komende zomer toegang tot het pad. De speciale aandacht van SBB genieten de broedvogels en dan met name de weidevogels. In ver band daarmee wordt het tracé iets gewijzigd. Gebruikers van het pad blijven daardoor op enige afstand van het bosje dat middenin het gebied staat Wanneer blijkt dat het pad geen nadelige gevolgen heeft voor het aantal broedvogels en de rijkdom aan soorten, dan gaat SBB over tot permanente openstelling, zo is ook afgesproken met de dorpscommissie van De Cocksdorp. Het wandelpad bij Dorpzicht valt in de categorie 'laarzenpaden', routes voor de wat avontuurlijker ingestelde wandelaar, waar laarzen vaak nodig zijn. Vrijwel alle politieke partijen ne men de jaarlijks terugkerende te korten van zwembad Molenkoog voor lief. De sociale functie van het bad wordt zo belangrijk gevonden dat een verlies van gemiddeld drieëneenhalve ton acceptabel is, zo bleek woensdag in de raads commissie Welzijn en Onderwijs. Het exploitatietekort over 1999 was met ƒ346.000,- bijna ƒ25.000,- min der dan in het seizoen van 1998. Het mooie zomerweer bracht meer geld in het laatje en zorgde via de zonnecollectoren voor een flinke be sparing op de energierekening. Het tekort ontstaat ieder jaar weer voor namelijk door de hoogste kosten post: de personeelslasten. Die bedra gen circa 35 procent van de totale kosten. Gemiddeld besteden de Ne derlandse openluchtbaden 39 pro cent van hun budget aan arbeids loon, een teken dat er op dit gebied met zo veel meer te halen is. Toch wenste Gerard Weijers namens Texels Belang dat de personeelsla sten worden teruggedrongen. 'We blijven maar aanhikken tegen het te kort', zei Weijers. 'Het bad moet blij ven, maar we houden een vinger aan de pols.' De overige fracties vonden dat Molenkoog. op de goede weg was. 'Dat een negatief saldo zo'n positief verhaal oplevert!', sprak Martin Trap (WD). Esther Albers wist afgelopen week end in Den Helder verrassend beslag te leggen op het kampioenschap in de turncompetitie. Hoewel zij in de competitie of bij de rayonkampioen schappen nooit verder was gekomen dan een vierde plaats, zette zij op de balk een prima prestatie neer. terwijl haar concurrenten belangrijke punten lieten liggen. Malik Kariebo plaatste zich in Julianadorp voor de eerste plaat singswedstrijden voor het Neder lands Kampioenschap. Alwin Bakker was al bij de eerste voorwedstrijd kansloos, maar turnde zich niet on verdienstelijk naar de achtste plaats Gian Battista Marei werd tijdens het open turntoernooi in Hoorn eerste bij de jeugd en turnde zich daarmee in het regioteam dat de kleuren van Noordholland mag verdedigen op het kampioenschap. Op hetzelfde toer nooi werd Marlon Marei kampioen in de categorie jong talent en behaalde Abdoe Kariebo een derde plaats in dezelfde categorie In het druk bezette toernooi werd Edwin Zwaneveld derde bij de senioren en Jefferson van Karsen derde bij de junioren. Bij het Jongeren Informatie Punt (Wil- helminalaan 1Den Burg) liggen Tj- biljetten klaar voor jongeren vong jaar een (bij)baantje hadden en die te veel betaald belastinggeld willen terug vragen. De biljetten kunnen worden afgehaald maar ook ter plekke met hulp worden ingevuld In dat geval moeten de jongeren hun jaaropga- ve(n) meenemen en - als ze die heb ben - hurt bankafschriften (voor de rente). De medewerkers van het JIP wijzen erop dat het verstandig is om eerst op de jaaropgave te kijken of er wel loon belasting is ingehouden en of dat ten minste 26,- is. Zo niet. dan heeft een verzoek om belastingteruggave geen zin. Is er wel een substantieel bedrag ingehouden, dan is teruggave vrijwel altijd zeker. Is het belastbaar loon minder dan 8800.-, dan wordt meestal zelfs alle loonbelasting teruggestort. Het JIP is iedere dinsdag en woens dag geopend van 15.00 tot 17.00 uur. Wie het Tj-biljet vóór 1 april invult en opstuurt, krijgt uiterlijk 1 juli bericht van de belastingdienst. Onder leiding van internetdocente Engelien Vneze zetten de dames van NBVP 'Vrouwen van Nu' hun eerste schreden op het digitale pod jFoto Cïer.irtJ TuHtoetnidn) De gesprekken die welzijns wethouder Nel Eelman (CDA) en de Stichting Kinderopvang Texel (SKT) vorige week hebben gevoerd met het Hengelose Catalpa, zijn volgens de wethouder positief ver lopen. Daarmee is de kans toege nomen dat deze professionele in stelling het beheer van de kinder- dagopvang en peuterspeelzalen overneemt van de SKT. Óver twee weken kan Catalpa al beginnen met het 'interim-management'. Eelman sprak met vertegenwoordi gers van Catalpa om te bekijken of deze landelijk opererende instelling de beste keuze is om de taken van SKT over te nemen. De instelling heeft aangegeven bekend te zijn met de Texelse problemen en is volgens Eelman te verkiezen boven aanslui ting bij de Stichting Kinderopvang Den Helder omdat Texel onder de paraplu van het veel grotere Catalpa de eigen zelfstandigheid het beste kan bewaren. Voordat het college een overeenkomst met Catalpa aangaat, zal Eelman een aantal gesprekken met Catalpa voeren en het resultaat voorleggen aan de raad Woensdag deelde zij de raadscommissie Welzi,n en Onderwijs mee dat het eerste ge sprek bij haar een goede indruk heeft achtergelaten en dat ook de SKT te vreden was. 'Er was een grote mate van bereidwilligheid bij alle partijen', aldus Eelman. Catalpa zal het beheer pas overne men nadat de SKT is gesaneerd. Daarvoor is door de gemeenteraad vier ton beschikbaar gesteld. In het overgangsjaar naar de nieuwe situa tie zal een interim-management de taken van de SKT waarnemen OoL daarvoor wil Eelman Catalpa inscha kelen. De organisatie zal binnen veer tien dagen een medewerkt, .v Texel sturen om de tijdelijke organi satie op poten te zetten

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7