Een massieven kraag? Agenda Man Keijser Kampeercentrum Seen alledaagse film 2 gos en Duin FLIGHTCASE LADIES DAY 1000 m2 Dressuur Klaverjasnacht teso Milieuweckend Scouting Texel FNV Vrouwen Calluna Volleybal Vogelexcursie CAFE DE ZWAAN .TEXELSE g COURANT idag 26 maart sdag 28 maart nderdag 30 maart en toerist Pretentieuze band in café De Zwaan Vrijdas 24 maart Zaterdag 25 maart Zondag 26 maart Maandag 27 maart Dinsdag 28 maart Hoogwater te Oudeschild Toneelstuk van Jozefschool voor goede doel Uur voor iedereen Tennissen bij -v Landal Weten we nog wel hoe laat het is? spelletjes Veronica FM via ether te ontvangen ZATERDAG 25 maart Avondvullend 6 persoons formatie met slagkracht, klank tapijtjes, waaierbas en vliegers. Aanvang: 22.00 uur Toegang: gratis ZONDAG 26 maart nog enkele plaatsen vrij Dames, geef je op nu het nog kan! Aanvang:11.00 uur Vanaf 16.00 uur mogen de mannen er ook weer in! Verwacht: Once VRIJDAG 24 MAART 2000 Texelse Bierbrouwerij aan de jerweg begint om 15 00 en uur een rondleiding Kosten ind. een consumptie Idoende deelname begint om uur een excursie in de Muy. duurt ongeveer twee uur. tame kost 7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), ive en inlichtingen bij EcoMare, 17741. Texelse Bierbrouwerij aan de jerweg begint om 15.00 en uur een rondleiding. Kosten ind een consumptie. ildoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, duurt ongeveer twee uur. name kost ƒ7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), ave en inlichtingen bij EcoMare, 17741. Dldoende deelname begint om uur een excursie in de Geul. duurt ongeveer twee uur. name kost ƒ7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar), ave en inlichtingen bij EcoMare, 117741. Texelse Bierbrouwerij aan de Iderweg begint om 15.00 en uur een rondleiding. Kosten incf. een consumptie. B8BM rv-v Zijn de glazen op de juiste manier gespoeld, is de schuimkraag wel 'massief' en serveert de kastelein het bier op een knappe wijze uit? Het zijn allemaal zaken die dinsdag nauwlettend in de gaten worden gehouden door de kritische vakjury, wanneer die zich in hotel De Lindeboom een oordeel vormt over de deelnemers aan de Texelse voor ronde van de nationale biertapwed strijd. Hoewel in de volksmond altijd wordt gesproken van het Texels kampioenschap betreft het in ilmnieuws nema Texel presenteert de omende dagen drie nieuwe iilms: 'The Beach' - die vorige «/eek al te zien zou zijn maar loor een foutje van de distribu teur nog even op zich liet wach- en-, 'American Pie' en tifune's Lëit Song'-. atstgenoemde wordt alleen insdag en woensdag vertoond het kader van filmclub nema Paradiso. De verscheide- ïeid is groot, maar de overeen- imst is dat in geen van de vallen sprake is van een alle- iagse film. 'The Beach' is de centrale guur ene Richard, vertolkt oor Leonardo DiCaprio. Hij ont- loet tijdens een exotisch erblijf in Thailand een man die em vertelt over een gendarisch tropisch strand. Hij rijgt een geheimzinnige kaart gaat samen met een Frans :el op zoek naar dit verborgen :ukje paradijs. Al snel merken drie dat het paradijs dat zij neenden te ontdekken enkele erontrustende geheimen erbergt. recensies in de landelijke ranten waren niet al te ositief. De uitslag van de nquête onder de bezoekers van 'sneak preview' van vorige veek in de Texelse bioscoop was chter een stuk beter: vier van negentien mensen die het ormulier hadden ingevuld von- len 'm 'redelijk', zeven gebruik en het predikaat 'goed', terwijl cht liefhebbers de film als 'uit- tekend' bestempelden. De film- euring acht 'The Beach' jeschikt voor kijkers van zestien aar en ouder. )e hoofdpersonen in 'American ie' (die nog tot en met zondag zien is) zijn tieners, die met illemaal even populair en vlot :'jn en om die reden de meest flaffe methoden uitproberen om een jongen of meisje in bed te krijgen. Eén van hen is Jim, die er maar niet in slaagt zich van zijn maagdelijkheid te ont doen. Dat leidt ten slotte tot een scène die wel wat doet den ken aan de film 'There's somet hing about Mary' en waarin hij zijn plezier dan maar uit een warme appeltaart haalt. De bezoeker zal volgens een recen sent nooit meer op dezelfde manier naar een vers stukje 'grootmoeders appeltaart' kijken. 'Mifune's Last Song' wordt in De Volkskrant (van 11 november 1999) een 'zwarte, maar tegelijk lieve, romantische komedie' genoemd. Hoofdpersoon is de jonge ambitieuze Kresten, die de ochtend na zijn huwelijksnacht wordt weggeroepen, omdat hij hoort dat zijn vader, die hij zestien jaar met heeft gezien en over wie hij altijd heeft gezwegen, is gestorven. Ook over zijn broer heeft hij nooit wat gezegd, want dat doe je niet in burger kringen in Kopenhagen. Wanneer hij voor de boerderij van zijn familie een advertentie zet voor een huishoudster, solli citeert de zeer aantrekkelijke Liva, die met vertelt dat zij een escortmeisje is dat de grote stad wil ontvluchten omdat zij last heeft van een stalker. Ook zij heeft een broertje, een lastige puber vol kattenkwaad. 'Zonder aanleiding te geven tot zwaarwichtige maatschappelijke discussies komen er .genoeg kwesties langs: burgerlijkheid, echtscheiding, verkrachting, gezinsverhoudingen, man vrouw-relaties, liefde en bedrog, zelfs buitenaardse wezens. En dat allemaal zonder enig aplomb en zonder dat er ook maar iets met de haren wordt bijgesleept', aldus De Volkskrant. feite een voorwedstrijd van de Nederlandse kampioenschappen. De winnaars plaatsen zich voor de fina le, die op 31 januari van het volgend jaar in Maastricht wordt gehouden. Wie er precies allemaal zullen mee doen, is nog met bekend, omdat de inschrijving op de dag zelf plaatsvindt, een half uur voor aan vang van de strijd. Feit is echter dat het een vrij trouwe groep is, die ieder jaar weer opnieuw de uitdaging uitgaat. Deze was de laat ste jaren zo'n vijftig mannen en vrouwen groot, die alleen en als duo hun kunsten vertoonden. Winnaar was vorig jaar Gert Coevert van restaurant De Smulpot. Hij liet in de finale collega's Co Vermuë van de Twaalf Bakken en Kees Jonker, eveneens van De Smulpot, achter zich. Bij de teams was Coevert even eens succesvol. Samen met Lieke Ahlers eindigde hij achter winnaars Henk Spigt en Lia Kuip van café De Zwaan op de tweede plaats. Piet Evers en José Vermuë gingen met de derde prijs aan de haal. 'Moet het dorp uit z'n dak? Moet de discotheek vol? Viert de zaak feest? Dan is Flightcase de band voor u! Een zangeres met een stem waar Tina Turner jaloers op kan zijn, een zanger die is opgevoed in het dialect van Rowwen Heze, een drummer met de slagkracht van een volwassen honkballer, een exotische toetsenist met oog voor stijlvolle klanktapijtjes, een stevige gitarist die soms onverwacht de vlieger oplaat en de eerste Nederlandse bassist met een waaier-bas (echt waar!).' Het is niet louter bescheidenheid waarmee 'Flighcase' zichzelf Zevenentachtig Texelaars en overkanters doen zondag in mane ge Akenburg mee aan een grote dressuurwedstrijd. De ruiters begin nen om 9.00 uur en gaan door tot circa 19.00 uur Alle categorieën zijn vertegenwoordigd. Publiek is welkom. De Klaverjasnacht die van zaterdag op zondag in Het Eierlandsche Huis zou worden gehouden, gaat niet door. Het evenement is afgelast vanwege gebrek aan belangstelling Organisator Nico Ooijevaar zal vol gend jaar een nieuwe poging ondernemen. Grote vraag is of Frans Pieterse zich dit keer aanmeldt voor deelname. De markante eigenaar van café De Karseboom deed samen met Piet de Graaf meer dan vijfentwintig keer mee aan de biertapwedstrijden, werd zo'n achttien keer eerste en eindigde nooit lager dan de derde plaats. Vorig jaar was zijn vaste maat al te ziek om mee te doen en bleven de twee als supporters langs de kant. Kort daarna overleed De Graaf en gaf Pieterse te kennen dat ook hij voor het laatst had meegedaan Maar later begon het kennelijk toch weer te kriebelen en in de wetenschap dat De Graaf het hem heus niet kwalijk zou hebben genomen, opperde Pieterse bij het feestelijk samenzijn ter ere van zijn eigen dertigjarig jubileum in decem ber dat hij misschien wel samen met Ronald Kleinveld een duo vormt. Dus, wie weet De wedstrijd begint om 13.30 uur. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur. Deelname staat open voor eigenaren en medewerkers van erkende horecabedrijven In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15 00 uur), American Pie (19 00 en 21 30 uur) en The Beach (19 00 en 21.45 uur) Vrijwilligers gaan onder leiding van Landschapsbeheer Noord-Holland op de Hogeberg verruigde tuinwal- len opknappen en helpen bij de bouw van een nieuwe. Deelnemers verzamelen zich om 10.00 uur bij herberg Panorama; om 16.00 uur sluit wethouder Peter Bakker de actie bij het kruispunt Schansweg- Zuidhaffel af met het leggen van de laatste plag In dorpshuis De Waldhoorn begint om 19 30 uur de jaarlijkse playback- show voor inwoners en oud inwoners van Den Hoorn, 't Horntje en Wijk H. Aanmelden bij de feest commissie In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Jong en oud is welkom, de toegang is gratis. In café De Zwaan in Den Burg begint om 22.00 uur een optreden van de groep 'Flightcase'. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), American Pie (19.00 en 21.30 uur) en The Beach (19.00 en 21.45 uur). In manege Akenbuurt doen 87 Texelaars en overkanters van 9.00 tot circa 19.00 uur mee aan een grote dressuurwedstrijd. Alle categorieën zijn vertegenwoordigd. In café De Zwaan is het vanaf 11.00 uur 'Ladies Day', met diverse optre dens en speciale acts. Deelname kost 25,-, exclusief consumpties Vooraf aanmelden is verplicht; inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar in het café. In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur 'Een uur voor iedereen'. Medewerking verle nen ds. M.G.J. Roepers, organist Jan Kruithof en gospelkoor The Messengers. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 15.00 uur), American Pie aanprijst. In hetzelfde persbericht vallen ook nog termen als 'loepzui vere meerstemmige vocalen', 'enthousiasme', 'spontane presenta tie' en 'topband'. Of ze alleen maar hoog van de toren blazen of dat ze echt goed zijn, valt zaterdag te ont dekken in café De Zwaan in Den Burg, waar het zestal vanaf 22.00 uur een optreden verzorgt. Het repertoire is 'kamerbreed', met hits, gouwe ouwen, rock, disco, ballads en house. De toegang is gratis. Voor de 'Ladies Day' van zondag, waarbij de vrouwelijke bezoekers worden getrakteerd op diverse artiesten en verrassende acts, is nog een klein aantal kaarten beschikbaar. Deze kosten 25,- en zijn af te halen in het café. (19.00 en 21 30 uur) en The Beach (19.00 en 21.45 uur). In Cinema Texel draaien The Beach (aanvang 20 00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur) In hotel De Lindeboom worden vanaf 13.30 uur de Texelse kampioenschappen biertappen gehouden in de categorieën 'Individuelen' en 'Teams'. Deelname staat open voor eigenaren en mede werkers van ieder erkend horecabe drijf. Inschrijven kan ter plekke, vanaf 13.00 uur In d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 19 15 uur een voorspeeluur van leerlingen van de muziekschool. De afdeling dialect van de Historische Vereniging houdt een bijeenkomst in de voormalige IJskaschool in De Waal. Aanvang 20.00 uur. De leden van de FNV Vrouwenbond komen om 20.00 uur bijeen in De Buureton. In Cinema Texel draaien The Beach (aanvang 20.00 uur) en Mifune's last song (20 30 uur). Teso zet vandaag geruime tijd twee boten in. De laatste extra afvaart is om 16.05 uur vanuit Den Helder. Er worden geen wachttijden verwacht. Vr. 24 1035 en 23.16 u Za. 25 10.55 en 23.36 u Zo. 26 13.36 en - u Ma 27 1.35 en 13.40 u Di. 28 2.10 en 14.27 u Wo. 29 2.55 en 15.40 u Do. 30 4.04 en 17.04 u Vr. 31 5.40 en 18.25 u Uit betrokkenheid met het lot van mensen die aan malaria lijden, ver zorgen de leerlingen van groep 7 en 8 van de Jozefschool woensdag een toneelvoorstelling, die deze verschrikkelijke ziekte als thema heeft. Het stuk is door de jeugd zelf bedacht en uitgewerkt Bij de ingang wordt ƒ1,50 van volwassenen en ƒ1,- van kinderen gevraagd. Het toegangsgeld wordt op de bankrekening van hulporga nisatie Memisa gestort. De voorstel ling wordt gehouden in het eigen schoolgebouw en duurt van 19 00 uur tot ongeveer 21.00 uur Voor de twintigste keer storten de leden van Scouting Texel zich vanaf vanavond (vrijdag) in het Milieuweekend. Daarin staat het bos centraal. Omdat de scouts er vele uren doorbrengen, wil de leiding ze op speelse wijze vertrouwd laten worden met de 'regels' die gelden in het bos. De activiteiten gaan om 19.00 uur van start bij het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Zaterdag wordt er vooral hard gewerkt in de Dennen, terwijl zondag het clubgebouw weer centraal staat. Het weekend wordt er om 14 00 uur afgesloten met de uitreiking van het houthak kersinsigne. In verband met het Milieuweekend wordt zaterdag geen oud papier opgehaald in Den Burg. Het gospelkoor The Messengers, dat onder leiding staat van Jaap van der Slikke, verleent zondag medewerking aan het 'Uur voor iedereen', dat zondag om 19.00 uur begint in de Gereformeerde kerk van Den Burg. Voorganger dominee M.G.J. Roepers zal in zijn preek ingaan op de vraag 'waar is God?'. Organist is Jan Kruithof Het eendagsbestuur van de FNV Vrouwenbond heeft dinsdag een, verrassingsavond in petto voor de leden. Deze wordt gehouden in De Buureton en begint om 20.00 uur. Het is de laatste avondbijeenkomst voor de zomer Op 18 april komen de vrouwen nog eenmaal 's middags bij elkaar. Nadere details daarover volgen nog. Schumakersweg 3.1796 NM De Koog info: 31 78 88 Zwemparadijs Calluna beschikt over 2 allweather- banen, 2 gravelbanen abonnementenverkoop vanaf 27 maart Informeer bij de receptie voor de abonnements-mogelijkheden Oreen Pa 'arks Sluftervallei Krimweg 104. De Cocksdorp, lel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken OÉ 12.00- 18.00 uur ƒ12,50 p/p IA Ui Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) Ook hét adres voor: feesten partijen recepties etc Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 1 april op om 7.13 uur en gaat onder om 20.13 uur. 28 maart laat ste kwartier, 29 maart doodtij. Cabaret café Vrijdag 31 maart 21.00 uur in Question Plaza Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse Bakkenweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) Drie teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag een thuiswedstrijd. Dat gebeurt dit keer niet in sporthal Ons Genoegen maar in de Burgemeester de Koninghal. De heren van het tweede team bij ten om 13.30 uur het spits af met een wedstrijd tegen WSOV 5 Het eerste herenteam betreedt het strijdperk om 15.00 uur tegen Schoorl en het tweede damesteam besluit de middag vanaf 16.30 uur tegen Polisport 2 Het eerste dames team gaat naar Enkhuizen, waar het om 17.00 uur aantreedt tegen Madjoe 2. De Vogelwerkgroep maakt zaterdag een excursie naar de Mokbaai, de Geul en de Horsmeertjes. Er is naar verwachting veel te zien en te horen de voorjaarstrek is in volle gang, de eerste zwaluwen zijn waarschijnlijk gearriveerd, de blauwborstjes zullen zingen en de roerdompen laten hun roep horen vanuit het riet van de Horsmeertjes. De excursie staat onder leiding van Marco Witte Er wordt om 10 00 uur vertrokken vanaf de parkeerplaats aan de Mokweg bij het pad naar de Hors. Deelname is gratis. Radioluisteraars op Texel die op de ether zijn aangewezen kunnen sinds kort Veronica FM ontvangen. Het station heeft vorige week een zendmast in Den Helder in gebruik genomen. Wie The Young One, de commerciële zender die 24 uur per dag populaire muziek uit de jaren tachtig en negentig uitzendt, wil ontvangen moet afstemmen op de frequentie 88,3 FM Zwaanstraat - Den Burg T5kzkestër> MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Deze week zaterdag, zondag dinsdag en woensdag I 4.00 uur sleepnetvistocht en naar het zeehondengebied. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9