Iloemen voor 'Frau Dr. Koot, für und Tod' Riolering buitengebied laat op zich wachten N 1-1-2 .TEXELSE J COURANT I Actie Zuinig Stoken i z - - i GAS Erwin Goënga wordt derde in wielerklassieker lilieucontroles lorecabedrijven - Jrandweerauto voor vliegveld Recreatievoetbal Drijver stopt Sil van Dijk van SVO voert lijst topschutters aan Chip houdt scooterdief op afstand DINSDAG 4 APRIL 2000 personeel blfde dag i VERVOLG VAN PAGINA 1 drijf heeft hiervoor een speciale er kenning verworven. Als extra bevei liging krijgen alle kuiponderdelen een geregistreerd etsingsnummer, dat chemisch wordt aangebracht. Dit is alleen te verwijderen door het betref fende onderdeel met de vijl te bewer ken. Maar door de beschadiging die hierdoor ontstaat zal de gestolen brommer aanzienlijk minder handels waarde hebben. Tenslotte wordt de scooter voorzien van een datadot- systeem, waarbij door middel van een doorzichtig hechtmiddel een onzicht bare code wordt aangebracht, die alleen met een speciale lamp is op te sporen. Inclusief de montage kost de set een kleine ƒ300,-. Dat lijkt een flink be drag, maar een aantal verzekerings maatschappijen verleent op met data-tags beveiligde scooters een flinke korting op de premie. Over een maand heeft Ran een soortgelijk sys teem voor fietsen, maar dan tegen aanzienlijk lagere kosten. (Advertentie) I NOORD - H0LLAN0 O Jaarver bruik 01' streelver- brulk m' totaal streel- verbruik m' Z 800 19 475 o j 1000 23 592 1200 28 712 2 1400 33 833 z 1600 37 947 j s 1800 42 1070 O -. 2000 47 1188 2200 51 1309 2400 56 1428 2600 60 1547 2800 65 1662 3000 70 1782 3200 74 1905 7 s 3400 79 2020 S 3600 84 2141 3800 88 2257 ternatieve diergeneeskunde Koot vertelt uit piëteit maar niet dat zij daar helemaal niets van moet weten. Som migen veranderen - eenmaal over de drempel - plotsklaps met terugwer kende kracht van inzicht en verkon digen met een stalen blik dat zij heus wel wisten dat het om een grap ging, maar dat ze uit nieuwsgierigheid toch maar even langskomen. Anderen komen er eerlijk voor uit dat zij er met beide benen zijn ingetuind. 'Ik dacht al toen ik de krant las: waar staat de 1 -aprilgrap nou? Ik vond het een heel geloofwaardig verhaal', zegt een vrouw. Een ander: 'Jammer Het zou goed zijn als er een praktijk bij komt. De prijzen liggen hier veel hoger dan aan de overkant.' Hondentramster Stella Dekker komt binnen met een aanplakbiljet en vraagt of ze dat mag ophangen. De poster kondigt het begin van de puppycursus aan. Als om 13.00 uur de deur sluit zijn rond de dertig belangstellenden op visite geweest. Een aardige score. Het aantal bezoekers dat met kat of hond voor een gratis vlooien- behandeling kwam, was schamel. Slechts twee baasjes brachten hun viervoeter mee, die op een kluif werd getrakteerd. Poezen zijn er helemaal niet geweest en ook de ingeslagen bospeen voor de tegen myxomatose in te enten konijnen bleef onaange roerd. Gisteren had het krantenbericht nog nauwelijks aan kracht ingeboet. Koot: 'Ik kan niet rustig een rondje door Den Burg lopen, ledereen schiet me aan. En ook Maarten kan zich nergens vertonen of ze beginnen erover Ik had verwacht dat er meer mensen met dieren zouden komen opdagen, maar we hebben in ieder geval voor heel wat gespreksstof gezorgd.' De honden en katten van de redac teuren van de Texelse Courant bele ven hoogtijdagen dankzij de overge bleven koekjes en kluifjes, en één verslaggever heeft al twee dagen worteltjes gegeten. De 16-jarige Erwin Goënga uit Den Burg heeft zaterdag de derde plaats veroverd in een wieler klassieker in noordwest Overijssel. Een prachtige prestatie voor deze eerstejaars junior, die tal van 17- en 18-jarigen achter zich liet. In totaal finishten slechts 45 van de 135 ge starte wielrenners. Het betrof een echte klassieker, vindt Goënga zelf. Er stond weinig wind, maar het wegdek was erg slecht, waardoor de renners regelmatig over elkaar heen buitelden en op onzachte wijze met de grond in aanraking kwa men. De jonge Texelaar stak in een prima vorm en was alert toen twee concurrenten vooruit snelden. Goënga haakte aan. maar kwam kracht tekort toen het na 125 kilome ter op een sprint aankwam en moest genoegen nemen met de derde plaats. Hij was desondanks tevreden en heeft gezien zijn mooie klassering goede hoop te worden uitgenodigd voor een door de wielerploeg van de Rabobank georganiseerde trainings stage, die op 4, 5 en 6 mei in de Ardennen wordt gehouden. Doel van de organisatie is een goed beeld te krijgen van de talenten in Nederland, van wie er uiteindelijk wellicht een paar zullen doorstromen naar de ploeg van de professionals. In de Ardennen wordt onder meer bergop gereden en staan ook tijdritten op het programma. Voor de ambitieuze Goënga, die lid is van de ploeg DTS Zaandam, lijkt de vorm precies op tijd te komen. Bij twee eerdere klassiekers reed hij goed mee, maar slaagde hij er - mede door pech - niet in om met de besten over de finish te gaan. Zater dag doet hij mee aan een criterium in Diemen, de dag erop wacht in Bra bant de volgende klassieker. De riolering van het buitengebied van Texel is een zaak van lange adem.Er moeten nog tal van tech nische en financiële vraagstukken worden opgelost, met name wat betreft de toerekening van kosten. De betrokken partijen (waaronder gemeente, provincie en Hoog heemraadschap) zijn er nog niet uit. Het enorme project gaat in elk geval door, maar volgens een woordvoer der van de afdeling civiele techniek van de gemeente zal het nog enkele jaren duren voordat het zover is. Het gaat om totaal 1100 percelen, waar van een groot aantal nu ongezuiverd op oppervlaktewater of in de bodem loost, wat feitelijk verboden is maar nog wordt gedoogd. Te verwachten is dat niet alle percelen zullen hoeven aansluiten omdat ze zo ver van het riool liggen dat het te kostbaar wordt. In die gevallen moet een andere op lossing worden gevonden, zoals een eigen kleine zuiveringsinstallatie. Op dit moment staat het huidige pro vinciale ontheffingenbeleid ter dis cussie. Op landelijk niveau wordt een probleem. Er zijn meer bedrijven die daardoor in de problemen zijn gekomen. Vandaar dat is gekozen vóór een kleinschalige aanpak, met minder grote fluctuaties dan in het verleden.' Het aantal van veertig mensen dat destijds bij Drijver Bouw werkte, is inmiddels gedecimeerd tot vijf. 'In de bouw werkt het nu heel anders dan pakweg twintig jaar geleden. Wij had den zelf metselaars, voegers, tegelzetters en stukadoors in dienst. Tegenwoordig wordt dat soort werk allemaal uitbesteed aan derden. Dan ben je een stuk goedkoper uit. De aannemer van tegenwoordig is veel meer een organisator.' Een aantal jaren geleden splitste Drijver het bouwbedrijf in tweeën: in een tak voor de infrastructuur (kabel en leidingwerk), die door zoon Egbert wordt gerund, en in een bouwtak, onder verantwoording van zoon Niels. Over het runnen van een bouw bedrijf hielden vader en zoon Drijver er een verschillende opvatting op na. 'Uiteindelijk werd het met datgene, wat we allebei wilden. Na langdurig overleg hebben we besloten met de bouw te stoppen, voor een bedrijf met zo'n lange traditie een moeilijk besluit overigens. Niels concentreert zich nu op het voltooien van de lo pende projecten en het begeleiden van het vertrek van het personeel Daarna oriënteert hij zich op de toe komst.' Drijver beraadt zich nog over wat er met de gebouwen gaat gebeu ren, bijvoorbeeld verhuren of verko pen. De in 1987 gestarte aanleg van het kabelnet is vrijwel voltooid, terwijl Drijver voor het aansluiten van nieuw bouw op de bestaande infrastructuur een contract tot het eind van het jaar heeft. Hiermee houden zich circa vijf mensen bezig. Vier tot vijf andere medewerkers beheren de exploitatie van het kabelnet. Drijver benadrukt dat het staken van de uitzendingen van TVTexel los staat van de beëindiging van de bouw activiteiten. Stand 1 Texelse Boys 7-212.Texel 8-14; 3.0osterend 17-11; 4.SVC 9-8; S.De Koog 9-7; 6 Ooster end 2 8-6. ;pLemen, zoenen en felicitaties vielen dierenarts Veronne t zaterdag ten deel bij de opening van haar kliniek voor e huisdieren aan de Nikadel. Enige tientallen nieuws- igen kwamen een kijkje nemen in de voormalige potten- ■kerij van Jaap Jager, waar Koot open huis hield. 'We ien het erg fijn dat er hier een praktijk komt. Hoeven we fc meer naar Den Burg. En die dierenbegraafplaats vin- we een héél goed idee.Het was sommige bezoekers •r moeilijk aan het verstand te brengen dat het om een rilgrap ging. «nne Koot is gestopt bij Inartsenpraktijk Texel om de re- In die in de krant zijn aangege- f David Tijssen is inderdaad haar hlger en Koots partner Maarten lóenbosch heeft daadwerkelijk (stukje grond in De Hemmer. Dat I ongeveer het enige ware aan het fenbarende artikel dat vrijdag over iKoger huisdierenkliniek in de Ilse Courant verscheen. De rest [pure fantasie, ontsproten aan de Tien van de dierenarts - die met Idee op de proppen kwam - en Jdactie. ids haar vertrek in |anuari van dit [deed het gerucht de ronde dat |t voor zichzelf zou beginnen. Het i van Jager stond leeg en is uit- lend geschikt voor de vestiging [een praktijk. In die setting voel- |maar weinigen nattigheid, ook al |lat veel lezers dachten dat het ws over de roddelwebsite de tra- Inele 1-aprilgrap van de redactie De website is echter werkelijk- en wordt al druk bezocht. Om de lofwaardigheid te verhogen had J Rozenboom van De Taveerne, let pand van Jager heeft gekocht, |vond voor de 'opening' doeken de ramen gehangen en een Jrbankje met potten verf en plan- Ivoor de deur gezet; alsof inder- j de laatste hand aan de praktijk J gelegd. Klanten en kennissen Jden 's middags al bij het restau- I geïnformeerd of het waar was wat erin de krant stond. De echtge notes van de dierenartsen hadden verontrust naar de praktijk gebeld, net als Koots voorganger, veearts Jaap Klinkers die de praktijk zeven jaar geleden heeft verlaten. Loek van Vliet en David Tijssen kregen in de loop van vrijdag en zaterdag veel vra gen van klanten die het verhaal ge loofden, maar zelf waren de dieren artsen met onder de indruk van het bericht. 'We wisten dat het een grap moest zijn. Veronne heeft een concurrentiebeding in haar contract', zei Van Vliet, die samen met Tijssen de 'praktijk' zaterdag met een bezoek vereerde. Vrijdagavond werd Koot gebeld door vrienden en kennissen die haar gelukwensten, maar wel ver baasd waren omdat zij immers bij de VW aan de slag zou gaan. Ongeloof en theater Zaterdagochtend 10.30 uur. Het is open huis aan de Nikadel 44. Het begin is akelig stil. De deur staat open en nieuwsgierigen werpen een blik naar binnen, maar lopen of fietsen voorbij. De eerste bezoeker is een Rotterdammer, die een beetje argwa nend in de deuropening blijft staan als hij ziet dat het interieur allesbe halve op een dierenkliniek lijkt. Er staan decoratie-artikelen, vaten bier, stoelen en allerhande rommel. Hij weet niet wat hij ervan moet denken. Toch maar even vragen: 'Wij willen een puppy aanschaffen en ik dacht: Dierenarts veronne Koot (rechts) neemt In I laat ik maar eens kijken of het een geschikte praktijk is. Voor straks. Mooi handig, zo in De Koog. Wat? Een 1-aprilgrap? Is het vandaag 1 april dan? Oh, nou tot ziens dan maar.' Rond 11.00 uur wordt het zowaar gezellig druk. Er komen vooral veel bekenden uit de oude praktijk. Koot krijgt een bos tulpen, zelfgeplukte bloemen en een plantenbakje. Een groep Texelaars die de grap doorhad speelt het spel prachtig mee en feli citeert de dierenarts uitbundig met de nieuwe praktijk. Ze overhandigen haar een kartonnen bord met de tekst aar 'nieuwe praktijk' felicitaties en bloemen 'Frau Doktor Koot, für Krankheit und Tod'. Een ouder Koger echtpaar heeft ook binnen nog mets in de gaten. Ze lopen een beetje rond, bekijken de boel, maken een praatje. Dan zegt de vrouw ineens: 'Hé, het is nog met af!' 'Nee', antwoordt Koot, 'en ik denk ook met dat het ooit afkomt.' 'Hoe bedoel je?' Koot:'Het is een 1-april grap.' 'Oh, dus het duurt nog even voordat je opengaat?' 'Ik ga helemaal met open Het verhaal is van A tot Z verzonnen.' 'Wat?! Echt? En ik liep net nog langs De Taveerne en toen zei Dirk tegen me: "Hé, heb je je hond niet bij je?" De luis!' Eén bezoeker I Ontvangst. (foto Bart Bosch) geeft eerlijk toe dat hij de avond er voor lange tijd heeft nagedacht over een leuke naam voor de kliniek, waar voor een prijs beschikbaar was ge steld. Treuriger is de ontmoeting met de vrouw uit Den Burg die overweegt haar zieke hond te laten inslapen. Ze neemt het goed op. Meerdere overkanters vinden de komst van een dierenbegraafplaats een goed idee. 'U bent niet de enige', zegt Koot. 'Veel toeristen vinden het rot om hun hond met de kadavers mee te geven. En begraven in de natuur mag met.' Een Texelse is en thousiast over de aangekondigde al- gemeenten binnen het Gewest van Noord-Holland voeren de lende weken steekproefs- rijs milieucontroles uit bij ecabedrijven. Voor de eerste r wordt dit gedaan door 'inter- leentelijke' handhavingteams, bestaan uit ambtenaren van schillende gemeenten. lonfroleS'vonden ook al plaats in 8 en 1999, maar de samënwer- lussen de verschillende ge- meentes is nieuw. Doel is de objecti viteit van de controle te bevorderen, de expertise van de toezichthouders te vergroten en de benadering van lastige klanten te vereenvoudigen. De controleurs gaan bij de controles na of restaurants, cafés en andere horecagelegenheden geen ongezuiverd afvalwater in het ge meentelijk riool lozen. Met name wordt gelet op de aanwezigheid en het regelmatig schoonhouden van de vetafscheider, een soort bezinkbak waar het afvalwater doorheen wordt geleid en het vet in achterblijft. DAAR RED JE LEVENS MEE Een maand voor het eind van de competitie is nu al wel duidelijk dat het recreatieteam van Texelse Boys een maatje te groot is voor de andere. Na zeven ronden hebben de Boys de volle winst behaald en zijn ze de trotse koploper. Aardig is dat daaron der iedereen van iedereen kan win nen. Echt zwakke broeders, zoals in voorgaande jaren, zijn er met meer. De competitie loopt tot en met 7 mei. Of alle teams dan evenveel wedstrij den hebben gespeeld, doet er niet zoveel toe. Want volgens het aloude adagium wordt er in de recreatie competitie geen kampioenschap ge vierd. lirma Rosenbauer heeft donder- een brandweerauto afgeleverd èxel Airport. Deze staat daar tij- 5| totdat de nieuwe brandweer- van De Cocksdorp gereed is en - ude naar het vliegveld verhuist. re s bekend had de leverancier de ier brandweer tegen geredu- -I d tarief een nooit gebruikt onstratiemodel toegezegd, maar een gebrek aan communicatie dezelfde auto ook al verkocht de brandweer in Veenendaal. nbauer erkende de fout en be- e een nieuwe auto te bouwen de brandweer in De Cocksdorp ok het vliegveld, dat niet kon hten op de met vier maanden levering, uit de brand te zul- elpen. Dat is nu dus gebeurd, een DAF, die ruim vol- capaciteit heeft bij met de types vliegtuigen in het vliegveld gebruikmaken. Texel Airport kreeg op dag instructie in de bedie- van de nieuwe apparatuur. bij. De aannemer was wel de laagste Texelse inschrijver, maar werd afgetroefd door een overkantse col lega. Concurrentie De concurrentie die er op het gebied van kleine projecten altijd al was, nam in de loop der jaren alleen maar toe. 'Het aantal klussen van enige om vang is sterk afgenomen. En als je dat weinige dan ook nog eens moet de len, dan wordt de spoeling wel erg dun. Om niet al te grote risico's te nemen, zijn we in feite al jaren aan het afbouwen. Het bedrijf had best weer kunnen groeien. Als er in het verleden een klus van vijf miljoen voorbij kwam, probeerden we dat te pakken. Maar nu moet je je eerst afvragen of je dat moet willen. Want als de om zet korte tijd later terugvalt, zit je met getracht afspraken te maken over de hoogte van de omslagpunten, dat wil zeggen financiële grensbedragen waar beneden de gemeente verplicht is riolering aan te leggen. De plannen van de gemeente om al binnen afzienbare tijd riolering aan te leggen bij Ploegelanderweg en om geving ('De Ploegelanden') zijn voor lopig van de baan. Reden is dat het met is gelukt om voor dit project van ƒ340.000,- subsidie te krijgen zodat men tegen een ongedekt tekort van 170.000,- aankeek. De riolering van de Ploegelanden zal nu worden be trokken bij de riolering van het hele buitengebied. SVO heeft in de voorlaatste wed strijd van het seizoen een 2-0 over winning behaald op GSV uit Groot- Schermer. Zoals verwacht was het duel tussen beide laag geklasseerde ploegen niet hoog staand, maar de Oosterenders speelden vooral voor rust toch heel aardig. Spits Sil van Dijk scoorde twee keer en staat met twintig treffers nu bovenaan in de lijst van topscorers uit de 5ste tot en met 8ste klasse, die in totaal tachtig eerste elftallen tellen. Ondanks het ontbreken van een flink aantal spelers zocht SVO gelijk de aanval, wat al snel kansen opleverde. In de vijftiende minuut brak Sil van Dijk de score open door de bal uit een hoekschop in het doel van GSV te koppen. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Na een goede voorzet van Arne Jan Kruithof stond Van Dijk wederom op de goede plek: 2-0. De gasten probeerden wel iets terug te doen, maar de uitvoering was te simpel om Oosterend te verontrus ten, zodat de ruststand 2-0 werd, De tweede helft was een stuk minder aantrekkelijk. Bij SVO viel Ger Vla ming uit en dat was goed te merken. Het ontbrak de jonge ploeg daarna aan rust in het spel, waardoor veel balverlies werd geleden en de wed strijd een rommelig verloop kreeg. Toch verzuimde de Oosterenders nog een paar keer ruimer afstand te ne men. Even leek het fysiek sterke GSV de spanning terug te brengen, maar de ploeg kwam met meer tot scoren en SVO bleef eenvoudig op de been. Peter Ran toont de één van de chips die in de scooter wordt aangebracht. Op Texel valt het aantal gestolen scooters nog mee, maar ook hier lonkt het dievengilde naar het po pulaire en kostbare vervoermiddel. Ran Tweewielers beschikt sinds deze week over een ingenieuze chip waarmee de kans op diefstal van brommers en scooters sterk afneemt. Drie van deze elektroni sche staafjes (data-tag) worden op onzichtbare plaatsen in het rijwiel aangebracht. Met een speciaal afleesapparaat kan de politie zien of de scooter is gestolen. (Foto archie! Toielse Cotufuill De chip heeft een preventief karakter, want als de belofte van de fabrikant klopt lopen dieven met een grote boog om deze met deze data-tags beveiligde brommers heen. De kans dat ze tegen de lamp te lopen is na melijk een stuk groter. Om te laten zien dat een scooter beveiligd is. voorziet Ran het rijwiel van goed zichtbare hologramstickers. Het be- raadhuis, één van de projecten die door Drijver Bouw werden uitgevoerd.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 5