Sport Kogers verliezen van Purmerland wmmm m Jan Schaap wint Jaap de Graafbokaal Ghibifkof-. Kans op promotie verkeken vm* Middenstip spoorloos verdwene .TEXELSE t. A/-' Zaalvoetballers Klif 3 kampioen Uitslagen voetbal Tennissers Deuce goed van start y.'fu >nr.' Ingrid van Lubek lost startschot bij wielerstrijd Programma zaalvoetbal Zwemdiploma's Voetbalprogramma Guido Banda wint tijdrit Ook tweede team Texel'94 kampioen as .■•■Ir:--- DINSDAG 18 APRIL 2000 Carla van Wijngaarden is winnaar geworden van de laatste wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. De bokaal zelf ging volgens verwach ting naar Jan Schaap, die zondag weliswaar niet verder kwam dan een gedeelde vijfde plaats, maar in de voorgaande wedstrijden al zo'n grote voorsrong had opgebouwd, dat de zege in het eindklassement niet meer in gevaar kwam. Het is gebruikelijk om de finale van de mencompetitie - die in 1990 werd opgezet om mensen met het koetsiersbewijs maar zonder aan spanning de gelegenheid te geven om ervaring op te doen - buiten te verrijden. Het veld had de laatste dagen echter behoorlijk wat te lijden gehad van de regen. Om het gras te ontzien werd het onderdeel dressuur daarom in de binnenbak gehouden. Het was een nadeel voor de deelne- Omdat de zon zich al gauw liet zien. werd het toch nog een sfeervol eve nement. Organisator Gerard Kriek had een lang parcours met een schaapskooi uitgezet, met veel lange lijnen Van de zeventien deelnemers slaagden er maar liefst elf in de proef foutloos en binnen de tijd af te leggen. In de bar rage herhaalden zes koetsiers deze prestatie. Van hen was Kees Timmer met de schimmel Avant Coureur dui delijk de snelste. Hij werd gevolgd door Richard Bousma met de Fries Jelmer, Piet Beers met het dubbels pan vossen Endor en Extramist en Frans Bakker met z'n bruine paard Goliath. Zij vergaarden allen punten voor het klassement om de barrage- prijs. Carla van Wijngaarden en de vos Ferdinand wonnen de dagprijs. Ze reden de beste dressuurproef van de dag en bleven foutloos in de vaardig een extra moeilijkheidsgraad is. Des ondanks werd hij heel knap tweede. Carla van Wijngaarden stond zesde in het tussenklassement. maar schoot door haar goede resultaat in de finale omhoog naar de derde plaats in de eindstand. Richard Bousma en Cor de Lugt vergaarden precies evenveel punten. Het resul taat in de dressuur gaf de doorslag: Bousma mocht de beker van de vierde plaats in ontvangst nemen. De Lugt werd vijfde. Wendy van Elk reed met het zwarte paard Jordy de twee na beste dressuurproef van de dag. maar gooide er in de vaardigheid twee bal letje af en viel daarom niet in de prij zen. Wel vergaarde ze punten voor het dressuurprijsklassement. waarin ze samen met Greet van der Spruyt op de eerste plaats eindigde In dit geval gaf het resultaat in de finale de doorslag en mocht Van Elk het wand- Menner Kees Timmer was onmiskenbaar de beste in de vaardigheidsproet. mers, van wie behoorlijk wat flexibi liteit werd gevraagd, aangezien ze met allemaal tegelijk op de gang pas sen. Voordeel was de aangenamere temperatuur. Bovendien konden de toeschouwers vanuit de foyer zeer comfortabel de proeven bekijken. De heer Valkema was naar Texel ge komen om de deelnemers te jureren. Het viel hem op dat het veranderen van hand niet steeds correct verliep. De eerste bocht was vaak te klein, waardoor er met recht werd gesteld op de A-C-liin. Daarnaast kwam de middendraf vaak niet goed uit de verf en werd de volte geregeld te plat ge reden. 's Middags ging het gezelschap naar buiten voor de vaardigheidsproef. heid Op de tweede en derde plaats eindigden Richard Bousma en Frans Bakker, die eveneens alle balletjes op de kegels lieten liggen. Met een goed resultaat in de dressuur maar één balletje eraf in de vaardigheid ein digde Erwin Brokken met z'n vos Jas per op de vierde plaats. Piet Beers en Jan Schaap (met de Fries Viktor) deelden de vijfde plaats Ans Blom-de Graaf, dochter van 'ome' Jaap de Graaf, naar wie deze competitie is vernoemd, reikte de prijzen uit. De bokaal ging naar Jan Schaap, die er op eenvoudige wijze in slaagde zijn eerste plaats in het tussenklassement te verdedigen. Titelverdediger Frits Witte startte deze winter met een dubbelspan, wat Het derde team van zaalvoetbal vereniging Klif is zonder te spelen kampioen geworden van de tweede klasse. Met nog drie wedstrijden voor de boeg is de voorsprong op de con currenten opgelopen tot tien punten of meer De veteranen van Texel'94 7 hadden het feestje van hun iets jon gere tegenstanders woensdag nog even kunnen vertragen, maar zij ble ken onvoldoende spelers op de been te kunnen brengen. Het door blessures al stevig uitgedunde team was vastbesloten om toch de strijd aan te gaan, maar toen de voetbal lende veearts Ton Domhof vlak voor aanvang wegens een spoedgeval werd weggeroepen, bleven er onvol doende spelers over om de wedstrijd te beginnen, waarna tot een vriend schappelijk potje werd besloten en de punten automatisch naar Klif 3 gingen. Klif 3 bestaat uit, staand (vlnr.): coach Marcel Witte, Theo Hm, Sieme Jan Zijm, Koos Tjepkema en Gerard Tim merman. Gehurkt: Erik Bakker, Joop Rommets, Jan de Wit en Hans Zijm. Ger de Wit en Andrê Commandeur ontbreken op de foto. Zaterdag 15 april Vesdo A1 -Oosterend A1 afgelast Hollandia T. B1 -Texel'94 B1 0-4 Texel'94 B2-Wiron B1 afgelast Texel'94 C1 -Alcmaria Victrix C1 4-1 Helder C2-SVO/Texel'94 C1 7-5 Texel'94 D3-JVC D4 5-0 G-voetbal Texel'94-RAP 3-4 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F4C-Texel'94 F4D 4-0 Texel'94 F4B-Texel'94 F4A 4-2 SVO E2-Texel'94 E5 7-3 Texel'94 E3-Texel'94 E4 2-5 Texel'94 E1-SVO D1 5-1 Texel'94 E2-SVC D1 1-3 ZDH D1-Texel'94 D5 11-0 Zondag 16 april Purmerland-De Koog 5-2 Texel'94 2-Alkmaarsche Boys 2 4-2 Texel'94 3-Schagen 3 1-6 De Koog B1-BKC B1 0-5 Recreatievoetbal Oosterend 1 -Oosterend 2 0-3 Texel-Texelse Boys i v.m. openings feest kantine verplaatst naar za. 22 april Het eerste herenteam van Deuce is het seizoen zaterdag goed begon nen. In Den Helder werd met 4-2 gewonnen van Topspinn uit Den Helder. Een veelbelovende start voor de Texelse tennissers, die vorig jaar na een slechte start (twee nederlagen) toch nog op de tweede plaats in de derde klasse eindigden en dit jaar vastbesloten zijn een treetje hoger te klimmen. Aanvankelijk zag het er niet bepaald naar uit dat Deuce zo gemakkelijk zou winnen. De vier Texelaars moes ten duidelijk wennen aan de gravelbaan, die bovendien gloed nieuw en daardoor behoorlijk zacht was. In tegenstelling tot wat gebrui kelijk is, werd begonnen met de dubbelwedstrijden. Die keuze had te maken met het slechte weer. Moet halverwege worden besloten de match te staken, dan zijn in ieder geval alle spelers in actie geweest, zo luidde de redenering. De eerste dubbel ging verloren. Albert Scholl en Hans Geus moesten na drie sets capituleren voor hun Helderse tegenstanders. Vervolgens trokken Simon Brand en Emile Keyser de stand gelijk, waarna Scholl, Keyser en Brand hun enkel partijen wonnen en Topspinn daar mee op een onoverbrugbare achter stand zetten. In de laatste wedstrijd moest Geus ten slotte zijn meerdere erkennen in de beste Helderse tennisser. Het Texelse kwartet - dat met ingang van dit seizoen wordt gesponsord door Oosterhof Wonen - moet zater dag op eigen terrein tegen Schoorl bewijzen dat de overwinning geen toevalstreffer was. De wedstrijd be gint om 13.30 uur. In totaal wachten de Texelaars, allen spelers van het C1-niveau, zeven wedstrijden. Wie hen op de voet wil volgen, kan terecht op het internet: http://go.to/deuce1 (Foto Joop Rommets) bord van de dressuurprijs mee naar huis nemen. Kees Timmer was al ze ker van de barrageprijs. Hij kon met meer worden ingehaald, maar liet door ook op de finaledag te winnen zien dat de prijs hem geheel en al toekwam Uitslagen Dagprijs (resp dressuur, vaardigheid en totaal): 1 Carla van Wijngaarden 66, 0. 66; 2 Richard Bousma 69. 0. 69. 3 Frans Bakker 72. 0, 72; 4 Erwin Brokken 70.5. 75; 5.Piet Beers en Jan Schaap 77. 0. 77. Eindklassement: 1 Jan Schaap 353; 2 Frits Witte 371; 3.Carla van Wijngaarden 377; 4 Richard Bousma 386; 5.Cor de Lugt 386 Dressuurprijs. 1 Wendy van Elk 34.2 Greet van der Spruyt 34; 3 Jan Schaap 32 Barrageprijs I.Kees Timmer 40. 2.Piet Beers 18; 3 Jan Schaap 16 Ondanks een goede start heeft De Koog het in de eerste wedstrijd in de nacompetitie niet kunnen bol werken. Uit bij Purmerland werd het 5-2, nadat het team van de zelf spelende coach Nico Schot al na drie minuten op voorsprong was gekomen. Gevolg is dat alleen een wonder de Kogers nog promotie naar de zevende klasse kan bezor gen. De Koog had zich geen betere start kunnen wensen. In de derde minuut kreeg het team net over de midden lijn een vrije trap te nemen. Ingmar Moerbeek plaatste de bal in het straf schopgebied en Nico Schot kopte schitterend in: 0-1 De gasten bleven beter, maar Purmerland kwam toch op gelijke hoogte. Pieter List greep met goed in na een dieptepass, waardoor de spits kon inschieten. Ook keeper Bas van Elk ging niet geheel vrijuit en de bal belandde in het doel: 1-1. Hierna golfde het spel lange tijd op en neer. In de 31ste minuut gaf de rechts buiten van Purmerland een voorzet, vloog de bal over alle verdedigers heen en schoot de linksbuiten schit terend in: 2-1. De Kogers deden er een schepje bovenop, zetten Purmerland onder grote druk en leken op gelijke hoogte te komen na een inzet van Vincent Kaspers. De goal werd echter afge keurd omdat de bal achter was ge weest. In de veertigste minuut be landde een afstandsschot van Jason Martens op de paal. Maar in de 43ste minuut was het dan toch raak. Dave Dijkstra passte de bal op Nico Schot, die de bal direct doorspeelde naar Ingmar Moerbeek. Zijn voorzet werd schitterend ingekopt door Vincent Kaspers: 2-2. Na de rust had De Koog aanvanke lijk een licht overwicht, maar tot doel punten leidde dit met. Na een uur spelen loste eén van de spelers van Purmerland een afstandsschot, dat niet goed werd beoordeeld door keeper Van Elk: 3-2. Om de gelijkmaker te forceren, zet ten de Kogers vervolgens alles op alles. Het initiatief bezorgde de te genstander alle ruimte om te counteren. De thuisploeg maakte daar in de 75ste minuut knap gebruik van en liet na een mooie aanval 4-2 aantekenen. Het was de genadeklap voor De Koog, dat nog wel pogingen deed om terug te vechten maar wei nig meer zag lukken. Vijf minuten voor het einde werd het zelfs 5-2, toen een terugspeelbal tot een gevaarlijke si tuatie leidde en de spits makkelijk kon inschieten. Maandag, Tweede Paasdag, krijgt De Koog de derde deelnemer aan de nacompetitie, Zuidermeer, op be zoek. Alleen bij een grote overwinning mag de ploeg van Nico Schot nog enige hoop koesteren In dat geval moet worden afgewacht of de spe lers van Zuidermeer het op hun beurt Purmerland lastig kunnen maken. fV.' 'C - pNïhMC Een gat markeert het midden van het hoofdveld op het voormalige Texel-complex. (Foto Gerard r«ni Tennissers Albert Scholl en Emile Keyser (staand) en Simon Brand en Hans Geus boekten een mooie overwinning. Naar verwachting ruim honderd wielrenners verschijnen zaterdag 6 mei aan de start voor het Noord hollands kampioenschap voor recreanten, dat voor de zeven tiende keer op Texel wordt gehou den. Het startschot klinkt om 13.45 uur aan de Emmalaan in Den Burg en wordt volgens traditie gegeven door een prominent. Na illustere namen als Jan Wolkers, Henk Gemser en Rintje Ritsma valt de eer dit keer te beurt aan eilandgenoot Ingrid van Lubek, die in september Nederland verte genwoordigt op de triatlon van de Olympische Spelen in Sidney. De 93 kilometer lange wielerklas sieker op Texel staat bekend als een zware wedstrijd. Met name de door gaans stevige wind zorgt er voor dat de sterkeren in het peloton de dienst uitmaken. De vier korte beklimmin gen in het gebied rond De Hogeberg, waarmee de renners direct na de start te maken krijgen, zorgen meestal voor de eerst schifting. Daarna rijden de renners richting het noorden, waar het onbeschutte par cours als tweede scherprechter zal fungeren, en verder over het gehele eiland. De winnaar passeert naar ver wachting rond 16.00 uur de finish aan de Emmalaan. Opgave is nog mogelijk. De wedstrijd staat open voor de zogenoemde vrije renners en voor de KNWU-catego- rieën veteranen en sportklasse A en B. De minimumleeftijd Is zestien jaar. Het evenement telt mee voor het Super Prestige-klassement voor vrije renners. Voor nadere informatie en aanmeldingen kunnen renners te recht bij het wedstrijdsecretariaat: Dirk Vinke, Dumreep 18, 1791 HP Den Burg. Tel. 313 814 Email: WVT@tref.nl. Internet: WWW.Trefnet.nl/Texel/ Wielervereniging. Woensdag 19 april De Krim E1 -De Krim E2 Klif D1-Oosterend D1 ZDH 2-ZDH 3 De Krim 4-Oosterend 4 Klif 3-NIOZ 1 Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 20 april Jelleboog 4-Texel'94 8 ZDH 1-Texel'94 6 De Krim 3-Mantje 3 Klif 4-RAB 2 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 21 april De Krim C1-Klif C1 De Koog C1-De Krim C2 Texel'94 2-De Koog 3 Casino 1 -Klif 2 Jelleboog 1 -Klif 1 Texel'94 1-De Koog 1 Oosterend 1-De Krim 1 Texel'94 5-Jelleboog 2 De Koog heeft zaaldienst. Voor de laatste keer dit seizoen werd zaterdag in Calluna afgezwommen voor de diploma's ABC en EGH. De volgende kinderen deden met goed gevolg examen: Diploma A: Yvar Pool, Nina Bakker. Jasmijn van der Burg, Lizanne Kroon, Manëlle Hin, Wessel Kooger, Jorik Bot. Daphne Kuiper, Juliet ten Wolde, Bram ten Wolde, Esmé Zoer, Erik van Opstal. Diploma B: Yvonne van der Werken, Natalie Stark, Tamara Kuip, Jorik Heyenk, Carmen van der Werf, Marleen Broekstra, Michelle van der Gracht, Anouk ^Alkema, Suzanne Veen, Caren Eelman, Daphne de Rid der, Maryn Schuyl, Iby Lammers, Robert Jan Hin, Kerstin van der Gracht, Michiel Schoehuis. Diploma C: Rosa Lynn de Boer. Birgit Oskam, Paul ter Steege, Joyce Vlaming. Zwemvaardigheid basisdiploma: Jesse Schuyl. Zwemvaardigheid stickers: Jasper van der Sande, Maris Barhorst, Lucie Burgman. Woensdag 19 april Winkel C1 -De Koog C1 19.15 Donderdag 20 april Texel'94 D2-BKC D1 18.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F1-SVO E1 17.00 Wie is er met de middenstip van het voormalige hoofdveld van Texel'94 aan de haal gegaan? Een groot gat markeert sinds kort de plek waarop de groenzwarten decennialang de aftrap hebben verricht. Moeten de daders worden gezocht in kringen van aanhangers van het voormalige SV Texel, bij wie de overtuiging leeft dat het heilige grond betreft? Het ter rein heeft na de verhuizing van de club naar de overzijde van de Haffelderweg al enige tijd met meer de officiële status van voetbalveld. Maar als het nodig is, kan er nog wel naar worden uitgeweken. Vorige week werden er bijvoorbeeld nog wedstrijden voor het schoolvos gehouden. Voorzitter Rob Daf heeft geen idee wie de midden heeft opgespit, maar sluit met uili het komende vrijdag bij de offic opening van het nieuwe complex eens als curiosum zou kunnen op ken. Nu het complex duurder pakte dan de 1,1 miljoen gulden de gemeente ervoor beschikbaarl gesteld, heeft het college een Ier van anderhalve ton aan de verem verstrekt. In feite is daarmee een van de oude, inmiddels afgelo: ningen, ter waarde van ƒ275.000,-, vernieuwd. Zaterdag 22 april De Koog B1-Wieringermeer B1 13.30 Schagen D1-Texel'94 D1 10.45 G-voetbal Eendracht 2-Texel'94 11.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F4D-Texel'94 F4B 10.00 De Koog F1-ZDH F1 10.00 Texel'94 F4C-Texel'94 F4A 10.00 Texel'94 F3-SVO E2 10.00 Texel'94 E5-SVC E1 10.00 SVOF1-ZDHE1 10.00 Texel'94 D5-Texel'94 E1 12.00 Maandag 24 april De Koog-Zuidermeer 14.00 Winkel A1 -Oosterend A1 14.00 Guido Banda is winnaar gewon van de eerste door Wielerveren» Texel georganiseerde tijdrit van seizoen. Voor een 'rondje Hoget* met start en finish op de wielerb aan de Haffelderweg, had hi| minuten nodig. Banda bleef daan als enige onder de tiert minuten prestatie van Sebastiaan Ran m er ook wezen. Hij finishte in 10 Robert Boersen en Jan Zijm deel de derde plaats (10.08). Natscha der Vis was in 11.00 de snelste da Marijke Stark realiseerde een ti|d 12.55. Ruben van Vliet was de 0 jeugdige deelnemer. Hij kwam 12.34 over de eindstreep. Nadat het vlaggenschip vorige week al kampioen was geworden, heeft het tweede elftal van Texel'94 het succes zondag nog fraaier ge maakt. Tegen Alkmaarsche Boys 2 werd een moeizame 4-2 zege be haald, waardoor concurrent Victoria O. op één punt werd ge houden. Halverwege de competitie hadden de Texelaars een straat lengte voorsprong, maar onnodige nederlagen bij Berdos en Victoria O. deden deze als sneeuw voor de zon verdwijnen. De marge die over bleef werd door de mannen van trainer/coach Gerrie Plaatsman in de laatste drie wedstrijden niet meer weggegeven. Het talrijke publiek zag zondag middag een gespannen Texel'94 aan het werk. Er werd met goed gespeeld, maar door hard te werken kwam de thuisploeg toch al snel op voor sprong. Arnold Kaercherwerd van de sokken gelopen in het strafschop gebied, waarna Jelte van der Kooi de penalty onberispelijk benutte. De voorsprong werkte niet gerust stellend op de aanstaande kampioe nen. Alkmaarsche Boys wist diverse malen gevaar te stichten De gevaar lijke spits werd na een half uur niet goed afgedekt, waarna hij Leendert Eelman uitspeelde en doelman Pieter Daalder kansloos liet: 1-1. De gast heren schrokken wakkeren draaiden de Alkmaarders de duimschroeven aan. Good old Paul van Exel bracht na een lange solo de ruststand op 2- T, 1Met enig geluk verdween zijn sc in de verste hoek. Na de rust kwam Rob van der! binnen de ploeg. Geholpen doo wind wist hij op sublieme wijze marge op twee te brengen Vanti tig meter verraste hij de Alkms doelman met een fraaie boogbal, in de bovenhoek verdween. Hetl erop dat Texel in veilige haven i maar de gasten dachten daar ar* over. Een vrije schop werd prad achter Pieter Daalder geschoten 2. Heel lang bleef deze stand op scorebord staan De Texelse spü wisten de kansen met te verzilva terwijl de eigen verdediging dei ten mets cadeau deed. Pas in del ste minuut was er een nieuw sue toen Rob van der Stap de bal bi| corner direct bij de eerste paal» Alkmaarse doel krulde. -V'-StW 18.45 19 30 20.20 21.10 LXlil 19.00 19.50 20.45 21.35 16.45 17.25 18.15 19.05 20.00 20.50 21.40 22.30 Bijna een herhaling van vorige week: voetballers van Texel'94 vieren feest tijdens een rondtocht door Den Burg.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 6