- Sp°rt /lagere opkomst schaduw over NH kampioenschap levrijdingsconcert groot feest Zaalvoetballers De Koog 1 pakken 'dubbel' TEXELSE /courant1 SSP: Nat pak tijdens zeilwedstrijd Glas in lood in Burgwal 37 Champagne voor Vrienden van Vlijt Turntoernooi met Texels accent Voetbaluitslagen Sportvissen render dammers uiten seizoen af G-team geteisterd door tegenslag Zaalvoetbal- programma Voetbalprogramma DINSDAG 9 MEI 2000 rie 6D eerste met springen en derde met steunen. Gian Battista Marei begon met een mislukte vloer oefening. maar bij hangen en steunen viel hij in de prijzen. Omdat hij tijdens het vorige toernooi goed had ge turnd, werd hij overall-winnaar in ni veau 5D. Yannis Engelvaart wist 's middags bij de oudere jongens een goed seizoen af te sluiten met een tweede plaats voor ringen/rek. Engelvaart turnt za terdag samen met Jefferson van Kar- sen en Gian Battista Marei in het regioteam van Noord-Holland tijdens het kampioenschap voor regioteams. De eerste wedstrijddag van de zeilers van de Cocksdorper Kustzeil- veremgmg is met voor iedereen suc cesvol verlopen. Een aantal van de acht deelnemers haalde een nat pak. De eerste manche, die werd gevaren bij windkracht vier tot vijf uit het noordoosten, werd een prooi voor Dirk Pool. Tweede werd het duo Jan en Karelien Schouwstra en derde Kees Dros en Willem Houwing Tij dens de tweede manche trok de wind aan tot kracht zes. Winnaar werd opnieuw Pool, tweede Joris Lamers en R. Nijland en derde Dros en Houwing. In ontmoetingscentrum Burgwal 37 exposeert deze maand Tonnie Klomp (46) met glas in lood en bor duurwerken. De ex-kleermaakster en ex-ziekenverzorgster uit Uit- huizermeden (Groningen) is autodidact en heeft van haar hobby haar beroep weten te ma ken. Klomp vervaardigt haar glas in lood - het echte werk, geen gebrand schilderde glazen - naar eigen ont werp of naar bestaande voorbeelden. Zij laat zich inspireren door haar crea tieve echtgenoot en de kunst- strnminnpn .lnnendstil en Amster damse School, waarmee zij tijdens culturele tochten langs onder andere architectonische hoogstandjes heeft kennisgemaakt. Toen zij door een verstuikte voet met meer kon lopen en staan en het ar beidsintensieve glassmjden tijdelijk moest staken, ging zij over op 'wild' borduren. De mythische voorstellin gen verwerkte zij onder meer in kast jes, waarvan een voorbeeld in Burg wal 37 is te zien. Haar glazen voorstellingen zijn speels-sierlijk of juist strak-geometrisch. Klomp, die ook tijdens Kunst in Zee exposeerde, start binnenkort met cursussen en houdt in haar atelier aan de Stationsstraat in Uithuizermeden op 29 juli een open dag. Voor info: tel. 0595-412178. Deel van het werk 'Vissen', het pronkstuk van de expo in Burgwal 37. (Foto Ban Bosch) Nichita Barnard (penningmeester), Hetty van Di|k (secretaris), Willem Hemelraad (voorzitter) en notaris Jan Dogger heffen het glas op de zojuist opgenchte Stichting Vnenden van De Vlijt. De stichting, die al enige tijd in oprichting was. stelt zich als doel het belang van Vliegveld Texel onder ie ders aandacht te brengen en een bij drage te leveren aan milieu vriendelijke maatregelen inzake het vliegverkeer van en naar Texel. 'Je moet denken aan voorlichting aan piloten over de gewijzigde aanvlieg routes en -hoogtes en subsidiëring van bijvoorbeeld geluidsbesparende maatregelen', aldus Hemelraad, die zich donderdag in het notariaat een warm pleitbezorger toonde voor het vliegveld. 'Het is onderdeel van het totaalpakket Texel en moet alleen al daarom in stand blijven.' De stichting profileert zich nadrukkelijk als belangenorganisatie en zal indien nodig van zich laten horen, bijvoor beeld in politiek Den Haag. De dne bestuurders weten zich gesteund door groot aantal sympathisanten, zo blijkt uit de 1400 handtekeningen die ze hebben opgehaald. Hoever hun sympathie, reikt, zal binnenkort blij ken. Om financiële armslag te krijgen zal de stichting de ondertekenaars vragen donateur te worden. Tegen welk bedrag wordt binnenkort be paald. Vooruitlopend op het succes, nipte het drietal alvast van een glaasje Chateau De Vlijt, een speciaal gese lecteerde ultralight champagne. (Foto Gerartf Timmerman) Liefst zeven Texelaars deden zondag mee aan een toestellentoernooi herenturnen in Hoprn. Bij een derge lijk toernooi zijn per twee toestellen een medaille te behalen en de onder delen waren verdeeld in vloer/sprong (springen), ringen/rek (hangen) en brug/paard-voltige (steunen). Het toernooi begon met de jongere deelnemers, uit de niveaus 7D, 6D en 5D. Ricardo de Wit, die voor het eerst aan een wedstrijd aan de overkant deelnam, viel niet in de prijzen, maar werkte ondanks de zenuwen zijn oe feningen netjes af. Abdel Kariebo ging bij de jongste deelnemers met twee bronzen medailles naar huis (springen en hangen) en Marlon Marei won maar liefst drie medailles. Om dat de prestaties van een vorig toer nooi werden meegeteld, mocht Marei zich tevens overall-winnaar noemen. Jonas Leenhouts werd in de catego- Dinsdag 2 mei HRC B1-Texel'94 B1 2-5 Zaterdag 6 mei Winkel B1-Texel'94 B1 0-3 Texel'94 B2-Opperdoes B1 2-2 Texel'94 B3-Helder B3 4-0 Wiron D1-Texel'94 D2 8-2 Texel'94 D3-WGW D5 9-3 G-teams Texel'94-HOSV 0-2 Zondag 7 mei Recreantenteams Oosterend 2-Texelse Boys 4-3 De opkomst voor de tweede boot wedstrijd van de Sportvissersclub was laag te noemen; slechts negen vissers scheepten zich in op de Rival van Jaap Tuitman. Na viereneenhalf uur vissen kon Map van der Zwaag de overwinning op zijn naam schrij ven. In totaal werden 217 vissen ge vangen, met een lengte van 4848 centimeter. De volgende wedstrijd wordt gevist op 21 mei, 's morgens om 8.00 uur bij het Lancastermonument. Uitslag: 1Map van der Zwaag 939 cm, 41 vissen; 2. Kees Kalis 807, 38; 3. Pierre de Kroon 613, 26. pioen die Texel'94 dit seizoen kan bejubelen. Eventueel volgt zaterdag a.s. om 16.00 uur nog een herkansing tegen DWOW Pupillen De Koog F1 -Texel'94 F4 3-1 SVC F1 -Texel'94 F4 0-2 SVO E2-Texel'94 F2 11-1 Texel'94 F3-Texel'94 E5 3-14 Texel'94 F1-De Koog E1 3-5 Texel'94 E4-SVO E1 3-7 Texel'94 E1-SVC D1 3-2 De zaalvoetballers van De Koog 1 hebben de 'dubbel' gepakt Nadat eerder het kampioenschap in de gewone competitie in de wacht was gesleept, werd vrijdag de be ker veroverd, In de finale was Jelleboog 2 een maatje te klein: 6- 1Daarmee gaat ook de Supercup automatisch naar De Koog, dat bestaat uit Aad Eelman (coach), Ruben Boogaard. Marlijn de Veij, Menno Koorn, Rob van de Stap, Pieter List, Bart Heerschap, Marcel Ris en Paul Bakker (grensrechter). een tegenvallend aantal deel- ;rs is onder zeer gunstige ■somstandigheden zaterdag Noordhollands wielerkam- ischap voor recreanten verre- Waar zich normaal een kop- i uit het peloton vormt, nd ditmaal een peloton ach- kopgroep, die tot acht ren- werd gereduceerd. De over ling ging naar Ed Scholte uit elder, die voor de derde maal itzege opeiste. Vermoedelijk laatste, want de wielrenner zich voorgenomen te stop- Bovendien is het zeer de I of het NH-kampioenschap, n de matige deelname, een Ig krijgt. ;e start verschenen 68 renners. >r hen ook elite-renner Jordy i, die net als junior Sebastiaan die nadat hen dispensatie was end, op het laatste moment aan deelnemersveld waren toege- d 'Ze mogen dit soort wedstrij- overal meerijden, dus waarom jat hier met mogen', verdedigde Vinke van het Wielercomité dit jit. i |r. ging voor de winst en reed kopgroep aanvankelijk een zeer tallende wedstrijd Als gebruike- terd het deelnemersveld al op de sberg in stukjes gehakt. Na de iage van de Marsweg was het al in drie groepen uiteengevallen, peloton wist zich lange tijd op vijftig seconden van de kopgroep van aanvankelijk 25 renners te handha ven, maar na het passeren van De Koog liep de voorsprong snel op. De toon in de kopgroep werd in de Den nen gezet door Vinke, die een demarrage met uit de weg ging. 'Je gaat in zo'n wedstrijd toch voor de volle winst.' Maar de Texelaar vergde teveel van zijn krachten en viel uitein delijk terug. 'Ik had niet zo'n beste dag. Ik zat op het laatste helemaal stuk en had mets meer te vertellen.' Ter hoogte van het Turfveld reden Ed Scholte en de Fries Tjomme Ozinga zich los van de kopgroep. Bij de ach terblijvers schortte het aan samen werking, zodat het tweetal de strijd om de kampioenstitel uitvocht. Vlak voor de rotonde versnelde titel verdediger Scholte, een actie waarop de vermoeide Ozinga het antwoord schuldig bleef Dat er hard werd ge reden, valt op te maken uit Scholtes gemiddelde snelheid van 43 kilome ter per uur. Vinke drukte zijn wiel als zesde over de streep, Sabastiaan Ran eindigde als elfde Opmerkelijk was de pres tatie van de enige vrouw binnen het deelnemersveld, Natascha van der Vis, die in haar groep veel werk ver richtte. Het streven om in ieder geval vóór de bezemwagen te blijven, dreigde bijna te mislukken, toen ze bij afwezigheid van een post voorbij het Torenhuis een afslag miste. De jury streek de hand over het hart en kwam na berekening op een eindtijd die De kopgroep, gefotografeerd aan de Genteweg, op weg naar Oosterend. circa dertien minuten achter winnaar Scholte lag. Zowel de teams van Rab als Fiets Sportief (Music Shop) kun nen tevreden op de wedstrijd terug kijken. Slechts een paar renners haal den de eindstreep niet. Onder hen pechvogel Ricardo de Graaf, die bij de start ten val kwam en Harry Kingma, die eveneens een buiteling maakte. Deze week buigt het Wielercomité Texel zich over de vraag of het Noord hollands kampioenschap volgend jaar in z'n huidige vorm een vervolg krijgt. Dirk Vinke: 'Want als er meer vrijwilligers dan wielrenners op de been zijn, dan moet je je dat toch af vragen.' De tegenvallende opkomst wijt Vinke aan het licentiebeleid van de KNWU, die een onderscheid maakt tussen sportklasse a en b en eliterijders, die eigenlijk met aan de start mogen verschijnen. Uit angst dat ze door de betere op te grote achterstand worden gereden, ver scheen een aantal Texelse recreanten nu niet aan de start. Ook het grote aantal wedstrijden aan de vastewal pakt volgens Vinke ongunstig uit voor de Texelse rit. (Foto 's Gararti Timmerman) Wielrenner Ed Scholte passeert als eerste de finish. lage bij de molen van Het Noorden. V Vlaming heeft bij damclub terend de derde plaats behaald, cl gevolgd door Jos de Wolf en Vlaming, die tijdens de laatste (ronde tegen een toch nog on- rachte nederlaag opliep. Bert kreeg weliswaar overwicht in partij tegen Jos de Wolf, maar dit deel verzandde, waardoor de (uiteindelijk in een puntendeling igde Gerrit Blom kon zijn uitste- e prestatie van vorig jaar niet alen Wel wist hij aan het begin het middenspel een schijf te ver en. Frans Kuiper speelde dege- aar raakte in tijdnood onnodige ten kwijt. Competitieleider Frans toonde voldoende strijdlust, r manoeuvreerde zich nogal eens n moeilijke positie. Harry van der enng en Cees Vinke speelden dit wat onder hun normale kunnen, Timmer kan op een goed sei- terugkijken. Hans Galjaard en °n de Jager zijn op de goede weg at zou leuk zijn ais zij hun krach met andere beginnende of min- arvaren spelers konden meten. damseizoen wordt dinsdag 9 mei Kloten nnet de gebruikelijke si- "aan van de kampioen. Deze tdt gehouden in De Bijenkorf in terend en begint om 19.30 uur. Inemers zijn welkom; deelname is tis. Eindstand (respectieveli|k gespeeld, gewon nen, remise, verloren, punten, percentage) I P Bakelaar 20,17,2,1.36,90.00%. 2. M. Vittali 24.19, 3. 2, 41, 85,42 3. G Vlaming 21, 12. 5.4.29.69.05%, 4 B Duin 29, 16, 6, 7, 38, 65,50 5 J. de Wolf 27. 13, 7, 7. 33. 61,10 6 W Vlaming 33. 15. 8. 10. 38, 57,60%; 7 G. Blom 24. 7, 8. 9. 22. 45.80%. 8. W. Timmer 30. 9. 9. 12. 27. 45.00 9 F Kuiper 25, 7,7. 11,21.42,00 10 H. v d. Wetering 21, 6, 5, 10, 17, 40,50 II C Vinke 18, 4, 5. 9, 13, 36.11 12 F. Bos 26, 6, 6, 14. 18, 34,62 13. H Galjaard 28. 1,3, 24. 5. 8,93 14 S de Ja ger 14, 0.2, 12.2. 7,14 Frans Bos, doelman van het G-team heeft zijn ploeg voor een grote neder laag behoed. Het Texelse team, dat speelde tegen HOSV uit Opmeer, werd geteisterd door tegenslag Anton Staal kreeg na vijf minuten een bal tegen zijn bril en raakte met een gescheurde wenkbrauw van het veld. Een misverstand tussen Frans Bos en Bert Langius was de inleiding tot de eerste tegentreffer Kansen waren er voor Paul Bakker, Martijn Verbeeke en Twan van Nuland. Ook Jan Frans waagde een schot, maar de doelman voorkwam een goal. Na rust liep de tegenstander door een inzet van de linksbuiten uit naar 0-2. Kansen aan Texelse zijde werden niet benut. Het aantal tegentreffers zou vele malen groter zijn geweest, als Bos zijn doel niet zo goed had verdedigd. Zaterdag speelt gaat het G-team op bezoek bij WSV. bevrijdingsconcert dat het fanfareorkest van Excelsior, het Texels Christelijk Mannen- en de gemengde zangvereniging Soli Deo Gloria vrijdagavond in de NH kerk verzorg- is uitgemond in één groot zangfeest. De kerk was tot op de laatste stoel bezet en ile tientallen mensen moesten genoegen nemen met een staanplaats. Naast de meer jkge togen christelijke gezangen van de koren, speelde het orkest herkenbare melodieën Ie oorlogstijd als 'We'll meet againen 'It's a long way to Tipperary'. Het door iedereen kee/s meegezongen 'Als op het Leidseplein...' en 'Cheerio' waren enkele hoogtepun- net als een bewonderenswaardige uitvoering van de filmmuziek van 'Soldaat van nje'. Het concert werd besloten met het Wilhelmus. Woensdag Zaaldienst Klif Oosterend E1-De Koog E1 18.00 Texel'94 C1 -De Koog C2 18.45 Klif dames-HZVO 19.30 ZDH 1-Nioz 1 20.20 Klif 3-De Krim 3 21.10 Donderdag zaaldienst; Texel'94 Oosterend E1-Texel'94 E1 19.00 Texel'94 7-Oosterend 3 19.50 Rab 2-ZDH 3 20.45 Texel'94 4-Mantje 2 21.35 Vrijdag Zaaldienst: Mantje Texel'94 E1 -De Krim E2 16.45 De Koog C1-De Krim C1 17.25 Texel'94 3-Oosterend 2 18.15 Texel'94 2-Rab 1 19.05 Mantje 1-De Koog 1 20.00 De Koog 2-Texel'94 5 20.50 Jelleboog 3-De Koog 3 21.40 Jelleboog 2 -De Krim 2 22.30 Dinsdag 9 mei Texel'94 B1-HRC B1 18.30 Oosterend A1 -J Holland A2 13.30 Zaterdag 13 mei Texel'94 B1-DWOW B1 16.00 Texel'94 B3-Petten B1 16.00 G-teams WSV'30-Texel'94 13.30 N B. Bij winst op dinsdagavond 9 mei wordt junioren B1 de vierde kam- Eindstand 1. Ed Sholte, 2. Tjomme Ozinga, 3. Slerd Steigenga. 4 Henk-Jan Dozeman, 5. Koos Zut, 6. Jordy Vinke, 7. Gerben Suyk, 8. Hans Baitus, 9. Ruud Verdoes, 10 John Halfweeg, 11. Sabastiaan Ran, 28 Guido Banda, 31. Roel Bakker, 33. Otto Goënga, 39. Marten Visser, 40 Hans van Osch, 41 Gauke van üngen, 42 Robert Boersen, 43. Natascha van der Vis, 44 Robert-Jan Appel, 46. Jan Zijm, 48. Remco Nagtegaal.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7