326 wandelaars maakten zonnig rondje (30) Texel Texel B1 in 1e klasse Sport Geknip%<f Zilveren KNVB-speld voor Klaas van Tatenhove Texelaars turnen sterke toernooien Knappe prestatie duatleet Bakker Programma zaalvoetbal Training in groepsrijden Dames Tevoko volleybalkampioen Tennissers Deuce winnen opnieuw G-team verliest laatste wedstrijd Marten naar Jutters 'fl( TEXELSE C0URANT Dirk Pool wint regatta Katwijk Van de 344 wandelaars die zater dag begonnen aan de wandel ronde om Texel haalden 326 de eindstreep. Dat er 18 uitvallers waren was in de meeste gevallen te wijten aan gewone vermoeid heid en in elk geval niet aan de weersomstandigheden want die waren ideaal.. De stralende zon bij een verkoelend droog windje uit het oosten veroorzaakten wel veel dorst zodat er op diverse controle- en verzorgingsposten op de route veel moest worden gedronken. Het aantal gegadigden voor de 60 ki lometer lange tocht die dit jaar voor de dertigste keer door vereniging Het Gouden Boltje was georganiseerd, was hoog, maar geen exceptie. Het record (370 wandelaars) werd ge boekt bij het rondje van vorig jaar. Zoals altijd kwamen verreweg de meeste deelnemers van het vaste land. Er waren slechts 55 Texelse inschrijvers. Het rondje kent een groot herhalingsbezoek'. Zo'n 47 mensen deden voor de tweede keer mee en 44 voor de derde keer. 30® keer Twee wandelaars hebben zelfs alle dertig tochten meegemaakt: de he ren Van den Berg en Dietrich. Beiden kregen zaterdag van de vereniging een tinnen wandbord met inscriptie. Er waren 136 nieuwelingen. Veel Esther Albers en Karin Zwaneveld kwamen zondag in Beverwijk uit op een Noordhollands turntoernooi. In een deelnemersveld van 36 turnsters wist met name Albers een goede prestatie te leveren. Zelfs de brug, waar de 'zolendraai' nog wel eens voor problemen kan zorgen, lukte goed. Met ook goede prestaties op balk, sprong en vloer, eindigde zij met 32,80 punten op een vijfde plaats Robert Bakker is zondag in het eveneens zeer warme Hoorn acht ste geworden in een sterk bezette duatlon. Na 5 kilometer lopen, 20 kilometer fietsen en nog eens 2,5 kilometer lopen kwam hij in 59.35 minuten als achtste over de streep. Het talent uit De Koog eindigde op minder dan vijfeneenhalve minuut van de Belgische winnaar, die vorig laar nog tweede werd tijdens de we reldkampioenschappen. In zijn leeftijdscategorie (tot 21 jaar) was Bakkers prestatie goed voor een tweede plaats. Ook de andere Texelaars weerden zich prima. Erik Bakker voltooide de race in 1.02.14 uur en bleef daarmee de winnaar bij de vrouwen, Lucienne Groenendijk - die op 16 september in Sidney één van de concurrenten is van Ingrid van Lubek tijdens de Olym pische triatlon - net voor. Rien Brou wer kwam na 1.03.05 uur over de streep en werd daarmee vierde bij de recreanten. Norbert Dankers deed 1.07.40 uur over de krachtproef Hij werd daarmee derde bij de vijftigplussers. Een prachtige presta tie, die echter nog beter was geweest als hij zich niet op de finishlijn had laten verrassen door een concurrent van wie hij dacht dat die vele meters achter hem liep maar die hem plot seling voorbij stoof. In totaal versche nen 110 duatleten aan de start. wandelaars beschouwen het rondje Texel als effectieve training voor lan delijke lange afstandsmarsen, zoals de Nijmeegse Vierdaagse. Door ver schil in tempo was het deelnemers veld al gauw na de start bij 't Horntje uitgesmeerd over kilometers. Wat tempo betreft zijn er overigens voor geschreven grenzen: de snelheid moet liggen tussen 5 en 7,5 kilome ter per uur. De snelste wandelaar ar- nveerde zaterdag om 14.30 uur in het finishlokaal (het NlOZ-gebouw) en de langzaamste kwam daar rond 20.00 uur binnen. In verband met het jubi leum kregen de wandelaars na afloop een extra vermelding op hun me daille: 1971-2000. Probleemloos Mede dank zij de langdurige ervaring verliep Texels zwaarste wandeltocht organisatorisch gesmeerd. Er werd weer perfect samengewerkt met tal van vrijwillige personen en instanties, zoals de mannen van rijkswaterstaat die een fraaie brug bouwden om en droge oversteek van de Sluftergeul mogelijk te maken. Ook werd mede werking ondervonden van de windsurfclub die de kantine bij het surfstrandje beschikbaar stelde als verfrissingspost en het NIOZ waarvan de kantine als finishlokaal mocht worden gebruikt. Ook op de EHBO- ers kon weer worden gerekend. Ze hadden het dit jaar vrij druk met het Karin Zwaneveld, die bi| de senioren uitkwam, begon met een minder sterke balk-oefenmg en kwam daar door op een achterstand die zelfs met goede andere oefeningen niet meer was in te lopen. Zij eindigde met 29,75 punten op de 31ste plaats. Ook in Varsseveld waren dit weekend Texelse turners actief. Gian Battista Marei turnde in het regioteam op ni veau 6D. Dit team daalde na een dra matisch slot op de vloer van een eer ste naar een zevende plaats. Yannis Engelvaart en Jefferson van Karsen vormden de sterkste helft van het regioteam bij de senioren. Ook zij struikelden over de laatste oefening, de brug, maar wisten het verlies be perkt te houden. Zij eindigden als tweede tijdens dit NK voor regio teams. Pieter Daalder eindigde - ge hinderd door de hitte en een kapotte bril - op de laatste plaats. Woensdag 17 mei De Krim É1 -De Koog E1 18.00 Texel'94 E1-Oosterend E1 18.45 De Krim D1 -Klif meisjes 19.30 (De Krim D1 is kampioen en speelt een extra wedstrijd tegen de meisjes van Klif. Texel'94 E1 is bij winst of een gelijk spel kampioen van de E competitie.) Jelleboog 2-De Krim 2 20.20 Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 18 mei Texel'94 8-ZDH 2 19.00 ZDH 3-Oosterend 4 19.50 Jelleboog 4-KLif 4 20.45 De Koog 3-Texel'94 3 21,35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 19 mei De Krim E2-De Krim E1 16.45 De Koog E1 -Texel'94 E1 17,25 Oosterend 2-Texel'94 5 18.15 De Krim 2-Texel'94 2 19.05 Finale beker junioren 20.00 Mantje 2-Rab 1 20,50 De Koog 2-Texel'94 4 21.40 Jelleboog 3-Jelleboog 2 22.30 Mantje heeft zaaldienst. verhelpen van blaren en andere kleine ongemakken. Ook de voorlaatste tocht van de wandelsportvereniging was een suc ces: de lammetjestocht op Tweede Paasdag trok maar liefst 890 deelne mers, een record. Kaap-kaap Het eerstvolgende evenement van Het Gouden Boltje is de Vogel wandeltocht op 1 juni. Volgend jaar bestaat de vereniging 40 jaar. Ter gelegenheid daarvan zal op 15 en 16 september 2001 kunnen worden meegedaan aan een wande ling 'Van Kaap tot Kaap'. De 25 km lange route loopt tussen de Kaap van De Koog en de (ijzeren) Kaap bij Oosterend en kan in beide richtingen worden gelopen DINSDAG 16 MEI 2000 De wielrenner Ed Broesdner geeft zaterdag voor de Wielervereniging Texel een training over het rijden in groepjes. Hoewel het eerst de bedoe ling was de training op de wielerbaan te houden, wordt in verband met het voetbaltoernooi van Texel '9 een andere locatie uitgewefc )|1 training is toegankelijk voor is met wielerervaring en 14.00 uur bij het clubgebouw; WVT op de wielerbaan Der kost ƒ5,-, maar is gratis vom van de WVT. Wandelaars steken de Sluftergeul over. Traditiegetrouw was de brug gemaakt door mensen van de Dienstkring Texel van Rijkswater- staat. Met één punt voorsprong op nummer twee is het damesteam Tevoko 2 kampioen in de eerste klasse gewor den Daar zag het bij aanvang van het seizoen met naar uit, maar de vorig jaar gedegradeerde volleybalploeg had enkele nieuwe mensen en boekte onverwacht goede resultaten Wedstrijd na wedstrijd werd, meestal vrij gemakkelijk, gewonnen. Alleen in december, toen met veel invallers werd gespeeld, werd verlies geboekt. De kop werd veroverd in februari, toen de Texelse dames koploper HCSC 1 aan de zegekar bonden, maar later werden de Texelaars inge haald door Wiermgermeer. Een wed strijd tegen deze ploeg werd bij een achterstand afgebroken, omdat de Texelaars de boot moesten halen. In de return wist Tevoko alsnog te win nen. De zegetocht duurde voort, maar uiteindelijk hield Tevoko de touwtjes niet in eigen handen. Het duel Wieringermeer tegen HCSC bracht de beslissing. De ploeg uit Den Helder won, zodat Tevoko de kampioenstrofee in de prijzenkast mocht zetten. De kampioensploeg van de Tevoko-dames met: Kitty Bakker, Ans Timmer. Leontine Verseput, Martine Burger, Sarah Visee, Carta de Wit, Cora Siemeling en Onnoline van Helden. IFo'° Marcft Het ere-lidmaatschap van oud-voor zitter van SV De Koog Klaas van Tatenhove kreeg zaterdagavond een extra dimensie toen echtgenote 'tante' Alie hem de KNVB- waardenngsspeid in zilver opspeldde. Dat gebeurde in het bijzijn van bonds- bestuurder Sam van Wonderen die speciaal voor deze gelegenheid naar de Koger voetbalkantine was geko men. Om de verrassing compleet te maken, verschenen ook Van Tatenhovens drie dochters in het voetbalhonk Van Wonderen had waarderende woorden in petto voor de oud-voorzitter, die vanaf '89 de clubvergaderingen had voorgezeten en vorig yaar de voorzittershamer ter zijde had gelegd. Lid van het bestuur was Van Tatenhove al veel langer. In zijn twintigjarige bestuurscarrière ging hij een klusje nooit uit de weg en stak hij vele uren in de club. 'Het is dit soort mensen dat voetbal mogelijk maakt', constateerde Van Wonderen, die weemoedig vaststelde dat veel mensen anno 2000 geen tijd meer lij ken te hebben voor het vrijwilligers werk, al bespeurde hij onder de jeugd de bereidheid om weer tijd in het clubwerk te steken. 'Een voorzitter die het bestuur in het juiste spoor hield', voegde collega-bestuurder Aad 'Post' Eelman toe. De actieve voetbalcarrière van Van Tatenhove mag niet onvermeld blij ven. Die begon kort na de oorlog, toen hij als rechtshalf voor De Koog uitkwam in de Texelse competitie. 'Na verloop van tijd gingen we ook naar de overkant te voetballen Toen nog met de boot van uit Oudeschild. We waren dan precies op tijd terug om in de bioscoop de film te kunnen zien en aansluitend naar de dansavond.In het eerste voetbalde Van Tatenhove onder andere met de legendarische BUI Visser. Het opspelden van het ere metaal, de overhandiging van de bij behorende oorkonde en de feest avond voor vrijwilligers en bestuurders van de Koger voetbal vereniging, viel toevalligerwijze sa men met de 41 -jarig huwelijksdag van de Van Tatenhovens Door met 5-1 te winnen van directe concurrent Petten zijn de tennissers van het eerste heren team van Deuce zaterdag een stap dichterbij het kampioenschap ge komen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg hebben de Texelaars hun kansen nog geheel in eigen hand. Zaterdag gaat het viertal op bezoek in Langedijk. Hans Geus speelde zaterdag een zeer goede partij. Zijn tegenstander ondervond dat aan den lijve. Hij werd volslagen kansloos gelaten en kon met 6-1 en 6-2 zijn spullen weer in pakken. Simon Brand had drie sets nodig om zijn tegenstander te ver slaan. Na een mindere eerste set, die met 6-2 werd verloren, wisselde Brand van racket om vervolgens met sterk spel zijn tegenstander met 6-0 en 6-2 de oren te wassen en zo het Texelse team, dat dit jaar in uitste kende doen is, op een 2-0 voor sprong te zetten. Petten vocht zich terug door Emile Keyser te verslaan. Er wilde weinig lukken bij de Texelaar. Zijn tegenstan der was weliswaar een goede speler, de setstanden (1-6 en 2-6) werden door Keyser toch als pijnlijk en ietwat De G-voetballers van Texel'94 heb ben de laatste wedstrijd van het seizoen verloren. In Wormer kon tot de rust gelijke tred worden ge houden met WSV'30, maar in de tweede helft drukten de gastheren het krachtsverschil in doelpunten uit en werd het 4-1. De Texelaars leken aanvankelijk voor een verrassing te zorgen. Na amper vijf minuten besloot Twan van Nuland een combinatie met Martijn Verbeeke met een schot in de lange hoek waarop de keeper kansloos was: 0- 1. Niet veel later kwam WSV'30 echter weer op gelijke hoogte. Bij een hoge voorzet stond keeper Ruud Heuving verkeerd opgesteld en toen ook ver dediger Jos Bakker mistastte bleek het voor spits Hugo een koud kunstje om te scoren: 1 -1Theo Franchimon was dichtbij een nieuwe voorsprong voor Texel'94, maar zijn schot ver dween naast het doel Paul Bakker onnodig ervaren. Albert Schol| een zware dobber aan zijn tega der en moest tot het uiterste gas na een spannende, ruim tweeê| half uur durende wedstrijd r 4-6 en 7-6 aan het langste t trekken. Beide dubbelspelen werden indfl namiddag een prooi vocrl Texelaars. Het hele seizoen altT Brand/Keyser en Geus/Scholl^ teams, die moeilijk zijn te ven Beide hadden ditmaal slechtsf sets nodig om zich te hun tegenstanders. In eén door de hitte wielerwedstrijd in 't Zand Visser van de Bouwcenter matie zondag op een zesde eindigen. De renner revani zich daarmee voor de slechte1 tatie tijdens de wedstrijd op toen hij als 39ste over de kwam. In het begin van de koers in 'i wisten vier renners te ontsna| Eén van de koplopers viel in dej fase nog terug, waardoor er peloton nog zeven prijzen wj verdienen. Visser eindigde na eindsprint als derde van het pek goed voor een zesde plaats totaalstand. Ook Frans Hop Roel Bakker en Otto Goënga schenen aan de start van het vt kilometer lange stratenparcour konden echter geen rol van bel 1 nis spelen. Hopman, net weer 'e koers na een flinke blessure, wei achterstand gereden, Bakke Goénga eindigden in het peloto Jordy Vinke, die bij de eliteij meereed, handhaafde zich kev^ het peloton, maar kon zich niet prijzen rijden. Hij eindigde uiteirv: als 22ste. Oud-Texelaar Wobbr der Kieboom reed zich bij de teurs naar een zeer verdienst achtste plaats. ■ar 3 c te In de Terschellinger van donderdag 4 mei een artikel over de mineurstem ming van de Texelse jutters. 'Jan Uit geest klaagt erover dat er nog maar zelden handel aanspoelt na zware stormen, omdat de scheepsvracht tegenwoordig zo goed vastgesnoerd zit.Het artikel werd geïllustreerd met bijgaande cartoon. liet een verraderlijke punter los, de keeper was paraat. In de tweede helft kwam WSV snel op voorsprong. Keeper He zag de bal bij een aanval over re bij de eerste paal zomaar in hel gaan en ook een schot van t» meter afstand was hem te mar Jan Frans Haverman dacht ve verwarring te profiteren toén Franchimon geblesseerd op des lag, maar hij werd gestuit dor keeper. In blessuretijd deed <k vaarlijke spits Hugo nog eens zich horen. Hij werd met goed91 door Jos Bakker en bracht deui van 4-1 op het scorebord Het was de laatste wedstri|d Texel'94 in de B-klasse, waarin: dracht'82 na een zwaarbevod gelijkspel tegen Hellas de titel zich opeiste. De Texelaars ku hun voetbalschoenen nog mei kast zetten. Op donderdag I (Hemelvaartsdag) doen ze mee een toernooi in Staphorst en dagen later worden ze alweei wacht in Hilversum. Onder toeziend oog van KNVB-districtsbestuurder Sam van Wonderen speldt Alie van Tatenhove haar man de waarderingsspeld in Zilver Op de horst. (foto Gcr&tó Tirrirriotmon) to <an lad Met een klinkende zege op het Helderse HRC is Texel'94 B1 dins dag kampioen geworden. Op eigen veld werd HRC met 8-0 verslagen. Door het kampioenschap promo veert B1 naar de eerste klasse. Het is lang geleden dat een Texels jeugdteam op dat niveau acteerde. De Texelse junioren hebben dit sei zoen slechts één keer verloren en drie keer gelijkgespeeld: de overige wed strijden werden gewonnen. Toch bleef de strijd om de titel tot op het laatst spannend en was een overwin ning noodzakelijk om zeker te zijn van het kampioenschap. Luid aangemoe digd door een flinke schare toe- Dirk Pool heeft zaterdag de 'multiklasse'-zeilwedstrijd van Katwijk gewonnen. Met zijn Nacra Inter 17 was de solozeiler alle ove rige catamarans te snel af. Pool won alle drie de wedstrijden. 'Het was mooi dat er zes Inter 17's aan de start verschenen. Daardoor kon ik de confrontatie met de concur rentie direct aangaan, ook zonder handicapomrekening', aldus de zeiler uit De Koog. 'Dan weet je waar je staat en dat is met het oog op het Rondje Texel wel aardig Het lag in de bedoeling dat ook zondag werd gezeild, maar dat ging met door we gens gebrek aan wind. schouwers bleek dat echter een een voudige klus. HRC werd in hoog tempo via vloeiende combinaties van de mat gespeeld en de uitslag had nog veel hoger kunnen uitvallen De knapen stromen allemaal door naar de A-jeugd, dus wacht de jonge talenten van de C-selectie de nobele maar zware taak zich in de eerste klasse te handhaven. De kampioenen, staand vanaf links: Kees Duin (coach), Jan van Wijk, Peter Eelman, Bart Graaf, Bart Tuitman, Milton Versepm| Marcel Spoelstra, Ronald de Porto, Maarten Broekman, Dlck Hooyschuur, Sieme Jan Zijm (coach). Zittend: Bennie Keesom, J, Duin, Jord Hilstra, Dimitri Verseput, Wouter Zijm en Arjen Lap. 'FofoSl

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 6