Hordifood kocht loods Willem Bakker Schiermonnikoog beste in 19de Waddentoernooi Bouwval Coba de Waal gaat mogelijk snel plat Wisseling van de wacht in verenigingshaven de Texel'94 E1 kampioen in Kampioenschap oudere golfers Fokker beste in Koger toernooi TEXELSE COuraNT Ronde van Petten hemel en hel voor Rab-renners Robbert Boe snelste tijdr Zaalvoetballers Krim kampioen Buitentoernooi Tevoko blijft enorm populair i bezoel streepi e volgend v; /veer bij m d, en dat hel ti Beemstert a Martin Vlastra en Margreet de Graaft hebben afgelopen weekend op golfbaan De Texelse de club- titels voor senioren veroverd. Spel type was 9 holes strokeplay, wat betekent dat alle slagen meetel den. In totaal verschenen zaterdag en zondag twintig vijftigplussers op de baan. Tijdens de eerste dag werd door ie dereen nogal wisselvallig gespeeld, waarbij Peter van der Wind en Margreet de Graaff een lichte voor sprong namen. Zondag ging het be duidend beter en werd het vooral bij de heren zeer spannend. Na verreke ning van de handicap bleek Martin Vlastra, die vorig jaar nog tweede was, met 70 slagen netto de kam pioen. Peter van der Wind won de tweede prijs (74 slagen), terwijl titel verdediger Piet Schuijl met 77 slagen genoegen moest nemen met de derde prijs. Margreet de Graaf verdedigde met succes haar kampioenstitel en werd met 77 slagen kampioen bij de da mes. Hanny Vlastra legde met 81 sla gen beslag op de tweede prijs, net voor Many Wijsman, die voor 18 ho les 82 slagen nodig had. Het team van Fokker is overtuigend kampioen geworden in het 'Koog 2- toernooi', dat zondag werd gehou den. In de finale versloegen de Am sterdammers tegenstander BKC overtuigend met 3-0. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen De Koog en Helder. Dit duel eindigde onbeslist (1-1), waarna de thuisclub de penalty's beter benutte. USVU eindigde als vijfde, vóór Gemburgia, Oosterend, JVC en ZVC. Enige smet op het toernooi was het niet-verschi|- nen van Westside, dat ook geen afbencht deed. DAAR RED JE LEVENS MEE Met de aankoop van de schuur van aannemer Willem Bakker heeft groothandel en transportbedrijf Hordifood van de familie Hopman de Texelse bedrijfsactiviteiten ge concentreerd aan de Maricoweg. Voorlopig heeft Hordifood de helft van de 1600 vierkante meter grote loods in gebruik, maar over enkele jaren zal dat met de hele hal het geval zijn. Gebeurde de opslag en verzending van zo'n 7500 artikelen waarin Hordifood grossiert tot voor kort nog op vier verschillende punten (aan de Maricoweg, de Spmbaan, in Ongeren en in Den Helder), dankzij de aan koop zijn de bedrijfsactiviteiten ge concentreerd aan de Maricoweg. De nieuwe hal, een investering waarmee enkele miljoenen zijn gemoeid, is voor het grootste deel in gebruik als magazijn en herbergt een koelcel met een inhoud van 1800 kubieke meter, waarin ruimte is voor 220 pallets. De vriescel waarin tot -24 graden Celcius wordt gekoeld, staat inmid dels tot de nok toe vol. 'We kunnen ons pakket nu nog beter afstemmen op de vraag. We leveren onder meer aan restaurants, super markten en snackbars Wegens ruim tegebrek konden we in het verleden minder voorraden aanhouden, waar door we sommige producten in de zomerse drukte met op tijd aange voerd konden krijgen. Of we moes ten wel eens snel heen en weer naar de vriescel in Ongeren rijden om een doosje op te halen. Dat soort onge makken, ook voor de klant, is nu ver leden tijd geworden', aldus Frans Hopman jr. Het bedrijf heeft dankzij de aankoop een omvang gekregen van circa duizend vierkante meter Nog meer welkom dan de opper vlakte is wel de hoogte van de nieuwe bedrijfshal, waardoor producten op elkaar kunnen worden gestapeld. Door de bedrijfsconcentratie is het mogelijk dat de klanten een rondje door het magazijn lopen en hun producten kunnen uitkiezen. Dankzi| de uitbreiding is het voor de 25 medewerkers van het bedrijf (in clusief de vestiging aan de vastewal mogelijk om een stuk doeltreffender te werken. De meeste omzetgroei zal zich volgens Hopman in de toekomst vooral voordoen aan de vastewal, omdat volgens hem het plafond op Texel zo'n beetje wel is bereikt. Hordifood levert aan bedrijven tot Medemblik aan toe. Hordifood heeft voor de distributie zes vrachtauto's op de weg en vier bestelwagens, in clusief een aanhanger. De transport wagens beschikken over flexibele koelruimtes. Uit doelmatigheids overwegingen is ervoor gekozen het gros van de producten die aan de overkant worden verkocht, op Texel te bewaren. De vestiging in Den Hel der is hoofdzakelijk in gebruik voor expeditie en overslag van voedmgs- en genotsmiddelen. Wegens capaciteitsproblemen zal Hordifood het bedrijf aan de Industrieweg bin nenkort verruilen voor een ruimere locatie. Het kantoor aan de Spinbaan is in gebruik voor administratie, ontvangstruimte en als showroom. DINSDAG 23 MEI 2000 De populariteit van het toernooi heeft alles te maken met de fraaie locatie en de ontspannen sfeer die er altijd heerst. Maar ook de organisatie doet er veel aan om het iedereen naar de zin te maken. Zo is er een spring kussen en een klimwand voor de kin deren, die zich, evenals de spelers, ook kunnen laten schminken. Zondagmiddag luisteren Frans en Lies Pieterse het evenement muzi kaal op Frans Hopman senior en junior in het nieuwe magazijn annex expeditieruimte aan de Maricoweg. Kapi Rodenberg, afkomstig van Schiermonnikoog. Hij kon met verhin deren dat Texel met de winst aan de haal ging De Texelaars waren so wieso uiterst succesvol in deze dis cipline. Van de beste zeven paar wa ren er maar liefst vijf afkomstig van het grootste Waddeneiland. Vissen was een succes. In de afge lopen jaren werd er soms niets ge vangen, terwijl ditmaal vijf vissen op het droge werden gebracht. Zou de zee bij Schiermonnikoog soms scho ner zijn, luidde de logische vraag. Texel werd hier vertegenwoocdigd door slechts één deelnemer, A. Bos huis, die op één dag heen en weer reisde. Hij kwam, zag en overwon. Uitslagen Badminton: 1 Ameland 2 Texel; S.Schier monnikoog Biljarten: 1 Vlieland; 2.Ameland, 3.Schiermonnikoog, 4 Terschelling: 5.Texel Bridge. 1 Texel; 2.Terschelling; S.Schiermonnik oog, 4 Vlieland; 5.Ameland. Darts 1.Ameland; 2 Schiermonnikoog: 3.Vlieland; 4 Terschelling. Klaverjassen. 1.Schiermonnikoog; 2 Texel; 3.Terschelling: 4 Ameland Paardensport 1 Ter schelling: 2 Schiermonnikoog. 3 Ameland. 4.Texel Tennis. 1 Terschelling; 2 Schiermonnik oog en Texel; 4.Vlieland, 5 Ameland Vissen. 1 Texel; 2.Schiermonnikoog; 3.Terschelling. Voetbal. 1.Schiermonnikoog: 2.Terschellmg; 3.Ameland; 4.Texel (Volleybal dames) 1 Ameland. 2.Terschelling; 3 Texel 4.Schier monnikoog; 5.Vlieland. Volleybal (heren): 1 Ter schelling; 2.Vlieland; 3.Texel; 4,Ameland; 5,Schiermonnikoog. Einduitslag: 1 Schiermonnikoog 75; 2 Ter schelling 74, 3.Texel 65. 4 Ameland 62; 5.Vlieland. De voetballers van Texel'94 E1 zijn kampioen geworden van de eiland competitie die het afgelopen seizoen in de zaal werd gespeeld. Onder lei ding van coach Annet van Boven sleepten de pupillen de trofee en bij behorende medailles in de wacht. Op de kampioensfoto staand Rik Monster. Willem-Jaa Peter Zijm, Adriaan Riklj coach Annet van Boven, i Boersen, Ruud van Boven Veltkamp. Stein Veltkamp door Klif en Oosterend. Texel'94 werd vierde. Op de foto staand van links naar rechts: David Stark, Renzo van den Berg, Remco Boogaard en Rick den IJzerman. Gehurkt: coach Matty van den Berg, Bart Jan Grisnigt, Jeroen Backer, Mathijs de Lugt, Baruch Coutinho en verzorger Julien den IJzerman. Coen de Lugt ontbreekt. Vreugde en verdriet lagen dicht bij elkaar voor de wielrenners van de Rab-ploeg, die afgelopen weekend meededen aan de 'Hel van Petten'. Blijdschap was er over de vele pre mies die de Texelaars in de wacht sleepten, treurnis was er over het uitvallen van kopman Marten Vis ser, die een valpartij met een ge broken sleutelbeen moest beko pen. Visser was de driedaagse wieler ronde in het Noordhollandse dorpie juist zo voortvarend gestart. De pro loog over 10 kilometer raffelde hij vrij dag binnen een kwartier af, goed voor de vijftiende plaats in het ruim 100 man sterke deelnemersveld. Door zijn snelle tijd plaatste Visser zich voor de A-poule, evenals twee ploegmaats van de door Bauknecht-Bouwcenter Rab en Ran Tweewielers gespons orde wielerformatie, Roel Bakker en Otto Goënga. In de eerste etappe, vrijdagavond, wist Visser bij een tussensprint nog vier seconden van zijn achterstand af te knabbelen. Twee ronden voor het einde sloeg het noodlot echter toe, toen hij betrokken raakte bij een grote valpartij midden in het peloton. Sa men met een andere pechvogel werd Visser per ambulance afgevoerd naar het Gemini Ziekenhuis voor behande ling aan de pijnlijke schouder en diverse schaafwonden. Na een over nachting bij een bevriende wielerlief- hebber in Den Helder keerde hij zondagmorgen huiswaarts. Ook Roel Bakker viel van zijn fiets, maar hij kon ongedeerd overeind krabbelen en naar de finish rijden. Otto Goénga fietste in een groepje achter het peloton en bleef daarin op de been. Dankzij twee s premiesprints kwam hij ze lege handen over de eindsf dag reden Bakker en Gi verdienstelijke slotetappe ten rond de vijftiende pli In de B-poule deden Nie( Hans van Osch en Frats goede zaken. Vooral Jimi zich een ware premiejaga na afloop een flink aantalt afhalen. In het klassemei hij als zesde. Ook de beit pikten onderweg een grj tijdens de royaal ge tussensprints. Van Osch het klapstuk voor het laats sterke slotkilometer verras dag vriend en vijand. Hijb ter de ver vooruit gesneld beslag op een mooie twet De bloemen werden det nog afgeleverd bij huize pleister op de wonde. Robbert Boersen heeft door Wielervereniging Te niseerde tijdrit over 16 wonnen. Hij was de er| achttien deelnemers dief 24 minuten nodig had ten) en gemiddeld du dan 40 km/u was. BoeH| 13 seconden gevolgd Boom. Jan Zijm pakte derde plaats. Bij de damt den Natascha van der Vis' Brouwer tijden van resp 25.48 en 27.07 minuten Boersen verstevigde doon e winning zijn leidende pos algemeen klassement. Hijf punten. Jan Zijm heeft e tweede. Theo Boom spro 'ft punten bij elkaar, goed vocf e plaats, De bouwval van het huis van Coba de Waal in de Wilhelminalaan gaat binnenkort mogelijk tegen de vlakte. De gemeente heeft de erf genamen van de in 1997 overleden De Waal opgespoord en wethou der Daan Schilling zal proberen met de overkanters tot een verge lijk te komen. Schilling zou het tij dens de Georgische opstand zwaar beschadigde maar nooit gerestaureerde pand het liefst wil len afbreken. Verstoken van gas, stromend water en zelfs een toilet leefde Coba de Waal, tot zij in 1995 naar het ver pleeghuis ging, in een houten huisje achter de aan flarden geschoten woning die van haar oma was ge weest. Opoe had een speciaal plekie in haar hart en Coba wilde niet dat er ook maar iets aan de beschadigde woning werd vertimmerd, laat staan dat het pand tegen de vlakte mocht. Toen de minister van Wederopbouw Joris in 't Veld na de oorlog Texel bezocht en met het college van b en w de beschoten Straten van Den Burg inspecteerde, hield het gezelschap stil bij het huis van De Waal. Huizen met een schade van boven de ƒ3.000,- moesten volgens de rijks regeling worden afgebroken en met rijkssteun wederopgebouwd. De mi nister zei dat het huis teveel schade had en plat moest. Coba, die ver moedde waar het gesprek over ging, kwam naar buiten en hield een harts tochtelijk pleidooi voor het behoud van de bouwval. Het huis van haar lieve oma mocht beslist niet afgebro ken worden. Zeer tegen de zin van het college ging de minister door de knieën en zegde toe dal mocht blijven staan, waar kale overheid buitenspel Later heeft de toenmalige! secretaris Piet Beemsterl menwerking met haar Afrika geëmigreerde broe Waal, die voor een was, Coba over de Het huis zou worden onder meer met Siem's bouwd. 'Maar de stond Coba al weer bij deur om te zeggen dat ging', herinnert Beemstert a Latere bouwaanvragen we ic het college vanwege het gehonoreerd. De kinderen van een Coba de Waal hebben he e geerfd. Zij wonen in de Noord-Holland, zal met hen bespreken wal ruïne gaat gebeuren. Mogi er nieuwbouw voor in de pi De wedstrijden beginnen zaterdag om 10.00 uur. Zondag rond 16.00 uur staat de prijsuitreiking gepland. Be zoekers zijn welkom. Hen wordt aan geraden op de fiets te komen, aan gezien de parkeergelegenheid beperkt is. Het huis werd in de jaren '30 gebouwd en in de 'Russenoorlog' door een voitretler zwaar beschadigd. De gastheren en -vrouwen van Schiermonnikoog zijn afgelopen weekeinde winnaar geworden van het negentiende Waddentoernooi. Dat was een enorme verrassing, want niet eerder in de geschiede nis ging de overwinning naar het kleinste bewoonde eiland. Ter schelling volgde op slechts één punt achterstand. Texel legde be slag op de derde plaats in het eind klassement. Na een spannend seizoen is De Krim D1 vorige week pas op de laatste speeldag kampioen geworden van de D-junioren in de zaalvoetbal competitie. Met nog twee wedstrij den op het programma konden zowel De Krim en Klif als Oosterend nog kampioen worden. De Krim won met 3-1 van Oosterend, terwijl hetzelfde Oosterend met 4-3 te sterk was voor Klif. Hierdoor eindigde De Krim met acht gewonnen, drie gelijkgespeelde en vier verloren wedstrijden op de eerste plaats, op de voet gevolgd Meer dan duizend volleyballers uit binnen- en buitenland strijken za terdag en zondag op de speel weiden aan de Ploegelanderweg in de Dennen neer voor het negenentwintigste Tevoko Buiten- toernooi. Evenals vorig jaar is het evenement volledig volgeboekt, wat betekent dat er op achttien velden in totaal 144 teams om de grote wisselbeker strijden. Voor veel volleybalverenigingen heeft het Buitentoernooi in de loop der ja ren een vaste plaats veroverd op de kalender. Andere teams zijn al jaren met meer actief, maar komen spe ciaal voor het toernooi bij elkaar en maken er, vaak vergezeld van partner en kinderen, een jaarlijkse reünie van. Gevolg is dat er ieder jaar weer moet worden geloot welke teams welkom zijn op Texel. Rob Lutke Schipholt volgt Rina Dorst op als havenmeester van de haven van Watersportvereniging Texel. (Foto Gerard Timmerman) Hij had drie hartenwensen: een baantje als brug- of sluiswachter of havenmeester. Voor Rob Lutke Schipholt uit De Waal ging de laat ste in vervulling. De 'botengek' volgt met ingang van 4 juni Rina Dorst op als havenmeester van de verenigingshaven. Dorst vervulde deze taak ruim twee jaar. Met het verzoek of hij Rina Dorst zou willen opvolgen, had het bestuur van Watersportvereniging Texel de Waal der dorpsvoorzitter geen groter ple zier kunnen doen. 'Ik ben gek op boten. Ik ken zo'n beetje iedere schuit die hier ligt afgemeerd. Ik heb in héél wat havens aangelegd, maar de sfeer hier in Oudeschild spreekt me erg aan Geen kouwe kak en protserige sche pen, maar gewoon op z'n Texels.' Lutke Schipholt is zelf fervent waters porter. Vanaf volgende week zeilt hij met een Engelse drascombe-zeil- boot. Als havenmeester houdt Lutke Schipholt kantoor in de Jan Snelhet clubhuis van de Watersport vereniging, alwaar hij met-leden die hun boot afmeren in de haven weg wijs maakt en de havengelden, toeristenbelasting, vergoeding voor elektriciteit en een vrijwillige bijdrage voor de KNRM int. In de praktijk we ten de passanten zelf hun ligbox of aanlegsteiger wel te vinden en zich vervolgens, in het clubhuis komen melden. Buiten het seizoen is de ha venmeester daar 's avonds vanaf 19.00 uur en tijdens topdrukte, wan neer het een komen en gaan is van bootjes, ook 's middags. Niet- Texelaars horen hun scheepjes ei genlijk af te meren in de passanten haven, maar sommigen verkiezen de verenigingshaven Bijvoorbeeld als de passantenhaven vol is. Sommige bootjesmensen ergeren zich aan het geluid van de windmolens en ande ren vinden het gewoon gezelliger in de verenigingshaven. De rijksdaalder liggeld per strekkende meter die ze betalen komt ten goede aan de verenigingskas. De gegevens over de boten en hun bemanning registreert de havenmeester in de computer en kunnen desgewenst worden opge vraagd. In zijn functie werkt Lutke Schipholt samen met de rijks havenmeesters en met Willem Wel- bie, die toezicht houdt op de passantenhaven. In totaal troffen ongeveer 450 spor ters elkaar in elf takken van sport. Dat gebeurde onder prachtige weersom standigheden, die de buitensporten tot een feest maakten. Maar ook de binnensporten werden gehouden in een vriendelijke en vooral sportieve sfeer, zo meldt onze correspondent. En 's avonds werd er uiteraard volop feest gevierd in de diverse horeca gelegenheden. Want bij geen andere gelegenheid dan de Wadden uitwisseling ontmoeten eilanders zo veel andere mensen die op een eiland wonen. Van jong tot oud werd deelgenomen. Zo drong zeventiger Oene Spanjer van Terschelling door tot de finale van het biljarten. De krasse sportieveling zou ook nog meedoen aan het klaver jassen, maar dat moest hij laten schieten, omdat hij met op tijd klaar was met het biljarten. De oudste deelnemer was actief bij het bridgen. Het was de 80-jarige

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 4