u w "nu* 'Ja, we zijn een echt familiebedrijf' m Instrumenten koelen af op warme Taptoe Agenda /I jt Borst - r N .TEXELSE 2 COURANT" Zomeravond concert met harp en orgel Derde deel 'Kustboog' in de winkel Bank Doolhof Radiovrouw in bestuur landelijke omroeporganisatie Radio Texel 1Q6.1 de Duinpan oud Papier Maatschappelijk werk uitgebreid Weekendiens rc Texelse artse CD Texelstroom ode aan het eiland Texelstroom VRIJDAG 23 JUNI 2000 In de Doopsgezinde kerk van Den Burg vindt dinsdag het eerste in een serie van twaalf zomeravond concerten plaats. Uitvoerenden zijn Meija Blok (harp) en Piet Huls bos (orgel). Er wordt (zoals steeds) om 20.15 uur begonnen. De orga nisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Zelf muziek maken, maar ook luisteren was het devies tijdens de Taptoe die dinsdagavond werd gehouden. En dat laatste is wel zo plezierig als de instrumenten even aan de kant kunnen worden gelegd. (foto Mare* H*jnon) De jaarlijkse Taptoe op de Groene- plaats, waarbij fanfarekorpsen KTF, Excelsior en DEK gezamenlijk en in dividueel optredens verzorgden, trok dinsdagavond grote belangstelling. Het festival werd geopend met Mars Appel aux Trompets, dat werd ge speeld door de gezamenlijke korpsen onder leiding van Frank Meijer Speaker Dick Haker kondigde achter eenvolgens DEK aan. dat drie stuk ken speelde, en Excelsior. Het optre den van het Oosterender orkest werd afgewisseld met de twee bijdragen van de percussiegroep. Het inter mezzo tijdens het concert van het KTF werd onderbroken door de drumband. Feestelijk was het aan deel van de majorettes van de ver schillende korpsen, die hun uitdossing hadden aangepast aan de Oranjesfeer. Uitsmijter was de finale onder leiding van Frank Meijer en Erna Bousma. In hotel Anna Casparii in Harlingen wordt vrijdag 7 juli om 15.00 uur het derde en voorlaatste deel van De Convexe Kustboog gepresenteerd, het levenswerk van de in 1997 overleden historisch-geograaf dr. Henk Schoorl. Centraal in dit deel staan de waterstaatkundige lotgevallen van Vlieland, in combinatie met de so ciaal-economische geschiedenis van dit eiland. Veel aandacht besteedt de schrijver aan de dramatische onder gang van het dorp West-Vlieland, een gevolg van de grillen van het Eierlandsche Gat. Daarnaast komt de dominante rol van het Vlie in de rela tie van Oost-Vlieland met Amsterdam tot uiting. Net als in de eerder ver schenen delen, die voornamelijk be trekking hebben op het ontstaan van Texel en de westelijke Waddenzee, hebben de redacteuren drs. J.T. Bremer en drs. H.Th.MLambooij het boek geïllustreerd met een grote hoe veelheid archivalische gegevens en tientallen reconstructietekeningen. Na 7 juli is het boek (ISBN 90 6455 279 7) verkrijgbaar in de boekhandel. Het kost, evenals z'n voorgangers, ƒ39,50. De serie De Convexe Kust boog wordt afgesloten met deel vier. dat over Terschelling zal gaan en in november zal verschijnen Het hout dat is verwerkt in de door Hans Boks gemaakte bank in het Bossie aan het Doolhof, is geschon ken door de TX 48 en met door de TX 14, zoals in het artikel werd vermeld. Roelie Bakker, vice-voorzitter en lid van de hoofdredactie van Radio Texel, is als afgevaardigde van Noord-Holland Noord benoemd tot algemeen bestuurslid van de Organi satie van Lokale Omroepen in Neder land (OLON). Het OLON behartigt de belangen van lokale omroepen, biedt (redactionele en muzikale) ondersteu ning en verzorgt cursussen. 'De ont wikkelingen op het gebied van media gaan snel. Vroeger was het maken van radio betrekkelijk eenvoudig, maar tegenwoordig heb je te maken met ingewikkelde dingen als kabel nota's, concessiewetten, vennoot schapsbelastingen en muziekli|nen. Doordat PTT telecom zaken wil ver anderen, hangen ons hoge investe ringen boven het hoofd. Dat zijn za ken waartegen je jezelf het best gezamenlijk kunt verdedigen. Door mijn bestuurszetel bij het OLON kom ik dicht bij de bron te zitten. Dat is voor Radio Texel wellicht een voor deel. Zoals de bezoekers inmiddels ge wend zijn, zijn de organisatoren erin geslaagd musici van naam en faam te strikken, Meija Blok, docente aan het conservatorium in Groningen, maakt deel uit van diverse kamer- muziekensembles en remplaceert (treedt op als vervanger) bij het Ko ninklijk Concertgebouworkest en het Radio Filharmonisch Orkest Ze be gon haar harpstudie bij Emily Heyens aan het Utrechts conservatorium. Ze sloot haar studie af met het diploma uitvoerend musicus en vervolgde haar opleiding bij Edwart Witsenburg aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Daar behaalde Blok in 1986 de aantekening kamermuziek. Verder volgde zij lessen en meester- cursussen in Wales (bij Vera Badings) en Duitsland (bij Ursula Holliger). Al tijdens haar studie speelde zij mee in onder meer het Radio Filharmonisch Orkest, het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest en het Brabants Orkest. Met de orkesten waarvan ze deel uitmaakt(e) reisde ze over de hele wereld, tot aan Tokio en New York aan toe. Piet Hulsbos, docent aan de muziek school in Zaanstad, is de organist van de Oude Kerk in Heemstede en de vaste begeleider van het Westerkerk koor in Amsterdam, Geregeld speelt hij continuo in cantates, passionen en oratoriumwerken, in binnen- en bui tenland. Ook is hij dirigent van enkele koren. Hulsbos genoot zijn opleiding voor orgel en koordirectie aan het Sweelinck Conservatorium en stu deerde orkestdirectie aan het conser vatorium in Arnhem. Zijn belangrijk ste leermeesters waren Albert de Klerk en Jan Pasveer. Blok en Hulsbos brengen dinsdag werken van onder anderen Ruppe. Glmka, Handel en Dêbussy ten gehore. De toegang tot het concert is gratis. Na afloop wordt gecol lecteerd ter bestrijding van de kosten. Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM, via de kabel (98.5). of via De Lichtboei (100.4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11 30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 14 00 u. Ministry of sound (muziek) 16.00 u. Wegdromen met een boek. Verhalen uit "Kom nog us an' van Jan Bos. 17,00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Anne Boon Pietelepote vraagt zich af wat strandjutten nu eigenlijk is Anne Boon (die vroeger in Den Hoorn woonde) weet hier alles van en vertelt het aan de kinderen van de Jan Drijverschool waar Pietelepote te gast is. 18.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Baptisten gemeente Den Burg. Doopdienst. 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16 00u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei 10.00 u Doopsgezinde kerk. ds. L. van Wijk-Hoekstra 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg, ds H D. van Zessen Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Even bijpraten met (herhaling van donderdag) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws) Registratie van het programma zoals dat zon dag 25 juni om 11.00 uur in de serre van De Lindeboom werd opgenomen Vandaag: de huis- en gedragsregels van de Texelse horeca het huiskamer theaterfestival Broadway Wiesje 2000 en de nieuwe bank op de Zeven Pannekoeken aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u Onder de toren (geesteli|k pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen verhalen (Westfries) 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag; 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland 'Tot volgend jaar' en 'Bis nachstes Jahr' zijn zinnetjes die geregeld klin ken in bar/bistro De Zandloper in De Koog, waar de familie De Groot er kennelijk een neusje voor heeft om het de gasten naar de zin te maken. Dat gebeurt niet met superexclusief eten. Pannenkoeken en schnitzels zijn er veel gevraagd. Maar extreem goedkoop is het er nu ook weer niet en wie een lekkere biefstuk wil, kan ook prima terecht in het zaakje aan de Badweg. 'We zitten overal een beetje tussenin. Maar er is hier al tijd een leuke, ontspannen sfeer', vindt kok Maurice de Groot (20), die het bedrijfje samen met zijn vader en moeder runt. 'Sommige gasten komen hier elke dag in hun vakan tie. Laatst hadden we vier weken lang een ouder echtpaar dat in ho tel Noordzee logeerde. Op het laatst hadden ze alles al eens gehad en hebben we ze maar aangeboden met ons mee te eten. Konden ze kiezen: a la carte of tegen geredu ceerd tarief van het huis, spaghetti bijvoorbeeld. Van onze vaste gasten maken we foto's, die we ieder jaar bij elkaar in een dik boek plakken. Vragen ze jaren later: Mag ik boek '93 even zien? Dat was gezellig toen, hé?' Het gezin De Groot komt oorspron kelijk uit IJmuiden, waar Maurice werd geboren en zijn vader jaren lang een café runde. Tijdens hun va kanties streken ze geregeld neer op Texel, dat hen buitengewoon beviel. En toen in 1992 de kans zich voor deed om het restaurantje onder mo tel Texel over te nemen, besloten ze zich zelfs op hun lievelmgseiland te vestigen. Voor Maurice stond al vroeg vast dat hij in de voetsporen van zijn va der zou treden. Hij volgde de oplei ding consumptief aan de scholen gemeenschap in Den Burg en werkte vanaf zijn veertiende als patatbakker in de snackwagen van Peter Kuip. Stage liep hij in de keu ken van hotel Greenside en restau rant De Smulpot, terwijl zijn motiva tie ook bleek uit de diploma's voor cafébedrijf en sociale hygiene die hij na zijn schooltijd via schriftelijke cursussen behaalde. Ook het EHBO-diploma werd door hem in de wacht gesleept. Nadat Maurice een tijd lang zijn va der had geassisteerd ('Van hem heb ik het meest geleerd'), nam hij de honneurs in de keuken van hem waar en verhuisde De Groot senior naar het restaurant. De vrouw des huizes is werkzaam op het gemeen tehuis, waar ze projectleider is van het Centrum voor Werk en Inkomen, maar na kantoortijd keert ze snel terug naar De Koog om te helpen. 'Ja, we zijn een echt familiebedrijf', herhalen vader en zoon enkele ma len niet zonder trots. Zoals zoveel horecagelegenheden in de badplaats is De Zandloper ge durende een deel van het jaar ge sloten. 'Wij zijn open van 1 maart tot 1 november. Binnen hebben we acht tafels, buiten nog eens twaalf, met elk vier stoelen. We moeten het hebben van het terras.' Ondanks de relatief geringe grootte van het be drijf, zal de ondernemersfamilie niet snel een verzoek naast zich neerleg gen. 'Laatst hadden we 430 school kinderen te gast. We zijn uitgewe ken naar het barbecueveld in de Maurice de Groot begon kok in de snackwagen van Peter Kuip. Dennen. Nee, ze konden met kiezen wat ze wilden eten, maar we konden ze toch een leuk gerechtje aanbie den Met m'n oom heb ik er ham burgers staan bakken. Daarna kon den ze voor een patatje naar de wagen van Peter Kuip. En m'n tante stond er met ijs. Dat moest binnen twee uur, want daarna moesten ze weer ergens anders naartoe En 's ochtends hadden we al 1200 broodjes staan smeren, voor hun lunchpakketten.' Ook 's winters zit De Groot, die in zijn vrije tijd bi| SV De Koog voetbalt, niet stil 'Van december tot februari ben ik de laatste laren in Oostenrijk. Ik heb er als kok gewerkt, maar vo rig jaar was ik skileraar. Dan gaat er behoorlijk wat geld doorheen. Om dat te kunnen bekostigen verdien ik er 's zomers als barkeeper wat bij in discotheek De Metro. Hier gaat de keuken dicht om negen uur, dan maak ik schoon en om tien uur ver trek ik naar de overburen. Dat is soms best zwaar, ja. Maar in het hoogseizoen heb ik de hulp van een schooljongen, Maarten van Aken. In de wat rustiger tijden ga ik na het werk vaak nog even naar Het Speel kwartier, een café waar een heleboel jongens uit de horeca zitten. Dat is best gezellig.' Texelse schnitzel in Juttersaus (voor vier personen) boter halve paprika 1 ui prei 2 doosjes champignons rode wijn 4 a 5 eetlepels stroganoffpoeder Juttert/e 4 schnitzels ei paneermeel Zet een pan op het vuur en doe er een klontje boter in. Snij de paprika, de ui en de prei brunoise, doe deze heel kleine stukjes in de pan en fruit ze aan. Doe de gesneden champig nons er bij en roer ze om tot ze beet gaar zijn. Voeg er vervolgens een flinke scheut rode wijn aan toe en laat het mengsel een kwartier sud deren op een laag pitje. Daarna een halve liter water en de stroganoffpoeder toevoegen en goed roeren, totdat een dikke saus ontstaat. 'Het neusje van de zalm zijn de buitenlandse kruiden die ik erbij doe. Welke dat zijn wil ik hier niet kwijt, want dit is ons meest ver kochte gerecht. Maar zonder is het ook lekker, heb ik eens ontdekt toen de kruiden op waren.' De saus wordt 'afgemaakt' met een scheut Juttertje. De schnitzels worden ge bakken door ze eerst door een mengsel van ei en paneermeel te halen en ze vervolgens te laten 'zwemmen' in de boter. De Groot adviseert verse in ham ge rolde sperzieboontjes als bijgerecht, samen met gebakken aardappelen. Deze schilt hij eerst, kookt ze dan beetgaar en snijdt ze in grove stuk ken Wanneer ze zijn 'uitgedampt' bakt hij ze op een hoog vuur in een koekenpan waarvan de bodem met olie bedekt is en waaraan een klontje boter is toegevoegd. Af en toe omscheppen, totdat ze goud bruin zijn. Eventueel op het laatste moment nog wat spekjes toevoe gen. De stukjes aardappel uit de olie scheppen, aangezien ze anders wel erg vet zijn. Vrijdag 23 juni Bij de voormalige elektriciteits centrale aan de IJsdijk nabij Oude- schild gaat om 19.00 uur een wielertijdrit voor koppels over 24 ki lometer van start Deelname is gra tis. In Den Burg wordt twee dagen lang het Midzomerfestival gehouden. Met op de Groeneplaats (vandaag) vanaf 14,30 uur een concert van de Marinierskapel en vanaf 22.00 uur muzikale optredens van uiteenlo pende signatuur in een groot deel van de horecagelegenheden. Bij paal 17 wordt de hele dag ge zeild. 's Avonds is er feest in de tent op het strand. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 14.30 uur), Pokêmon (15.00 uur), Deuce Bigalow (19.00 uur), Final Destination (19.00 en 21.30 uur) en The Whole Nine Yards (21.30 uur). Zaterdag 24 juni Aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehouden. Tussen 11.30 en 12.30 uur gaan bij paal 17 700 catamarans van start in de Ronde om Texel, 's Avonds wor den de prijzen uitgereikt en is er een groot feest in de tent op het strand. De race is te volgen via drie tv-ka- nalen, die in een artikel elders in deze krant over de Ronde staan vermeld. In Den Burg is vandaag de tweede dag van het Midzomerfestival. Met vanaf 12.00 uur een optreden van de Texelse popgroep Small Buzz (Gravenstraat) en vanaf 15.00 uur van de Big Band Texel (Stenen plaats). Op de Groeneplaats kan vanaf 18.00 op een groot scherm naar het EK-voetbal worden geke ken. Vanaf 22.00 uur is er live-mu- ziek in vrijwel alle horecagelegen heden. De toegang is vrij. Alleen in het complex De Lindeboom- Question Plaza, waar twee bands spelen, moet een kaartje worden gekocht. Om 16.00 uur wordt in boekhandel Het Open Boek aan de Binnenburg 'Emma's Noorderlicht', het nieuwe boek van Diet Verschoor gepresen teerd. Na de presentatie volgt een signeersessie. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooster- end wordt vanaf 20.30 uur een dans avond gehouden. Jong en oud is welkom, de toegang bedraagt ƒ3,-. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 14.30 uur), Pokémon (15.00 uur), Deuce Bigalow (19.00 uur), Final Destination (19,00 en 21.30 uur) en The Whole Nine Yards (21.30 uur). Zondag 25 juni Bij hotel 'Land's End' in Den Helder klinkt om 10.45 uur het startschot voor de surfmarathon Den Heider- De Cocksdorp v.v. In de serre van De Lindeboom wordt van 11.00 tot 12.00 het cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws van de afgelopen weken wordt be sproken door Pip Barnard en Jamen de Bruijn. Toegang gratis. Om 11.00 uur gaat op het terrein van de MAB aan de Hoofdweg de derde motortrial om het club kampioenschap van start, dit maal in samenwerking met TCO. Om 14.00 uur begint in de kerk van De Waal het openingsconcert van de nieuwe expositie van galerie Langwaal Medewerking verlenen Lida Wels (alt), Robn Manse (bas), Jacques van der Staak (clavecimbel) en Wim Luiken (orgel). Van 14.00 tot 18.00 uur houdt sleutelclub 'Smerum' open dag bij hoeve Don Bosco aan de Zes honderd. In De Waal gaat om 15.00 uur de eerste wedstrijd om het Texels kam pioenschap ringsteken van start. In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur 'Een uur voor iedereen', met medewerking van het gospelkoor Signalen uit Sneek, dominee H.D. van Zessen en organist Kees Prins. In Cinema Texel draaien Stuart Little (aanvang 14.30 uur) en Pokémon (15.00 uur). In verband met het EK- voetbal is de bioscoop 's avonds gesloten. Maandag 26 juni Vanavond start om 19.00 uur bij de wielerbaan een skeelertocht over het eiland. Goed geoefende maken een rit van anderhj gevorderden rijden eén uur In de kantine van manege Akj begint om 19.30 uur een drive, georganiseerd door club Groot Slem. De mscl start om 19.15 uur en kost ƒ1 paar. Voor meer informati 312252 In d'Ouwe Ulo begint om 20: een klaverjasdrive voor ledes zie akk In de serre van de Twaalf erj kunnen Texelaar en toerist 20 00 uur vrijblijvend meed» een schaakavond van de vereniging. vlie (tui 'exi In Cinema Texel draaien The tol Nine Yards (aanvang 20.001 ;Sjp een 'sneak preview' (20.30 u |nj. Dinsdag 27 juni Op de wielerbaan in Den Be gint om 19 .00 uur een criteria wielrenners van 15 jaar en Gastrenners die willen mi betalen ƒ5,-. lD-i ilec op d ie|9ht er i: luig. In de Doopsgezinde kerk vafeP Burg begint om 20.15 uu zomeravondconcert door Blok (harp) en Piet Hulsbos!#' Het is het eerste in een serif' twaalf concerten, georganif' door de Raad voor het Zomef van de Texelse kerken. Na wordt een inzameling gehoud§. bestrijding van de onkosten, In Het Eierlandsche Huis begi 20.00 uur een klaverjasavond. name kost ƒ3,- p.p. In Cinema Texel draaien Thef| Nine Yards (aanvang 20.00 u Final Destination (20.30 uur). In verband me!| Ronde om Texel» 16 S O houdt veerdienstT| vandaag tot 20.05 uur diensten. Zaterdag en zul wordt tussen 9.35 en 16.05 uup twee boten gevaren. IndieijtT zal de tweede boot zondag a in de vaart blijven. MaandagiJ tussen 9.35 en 15.05 uur elkti gevaren. Wachttijden: Vrijdag naar sdi tussen 12.00 en 18.00 uurr Helder een half uur en tusse en 11.30 op Texel een half ui dag: op Texel tussen 9.00 er uur anderhalf tot twee uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten. 4. Wilhelmina- laan, Witte Kruislaan, Wagemaker- straat, Schoonoordsingel en Bur ger-houtstraat. Zaterdag wordt in De Koog oud pa pier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te bren gen. In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Inwoners van het dorp komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapen- boet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. Het college wil een extra maat schappelijk werker aanstellen voor de periode van vier jaar. Het Rijk stelt daarvoor ruim ƒ21.000,- per jaar beschikbaar. De gemeente zal zelf de andere helft van de salaris kosten voor haar rekening moeten nemen. De Tweede Kamer heeft 25 miljoen beschikbaar gesteld voor de verster king van de eerstelijns geestelijke gezondheidszorg. Voor Texel is daar van een bedrag van ruim 84.000,- voor vier jaar gereserveerd. Het college stelt de raad voor om met Uitsluitend in spoedge». van zaterdag 8.00 tot maa 8.00 uur: Dokter H. van Dijk en N Grave, Robbepad 2, Ooste telefoon 318234. Consult ui tend na telefonische afspra it- het geld het Algemeen Maai pelijk Werk uit te breiden it medewerker. Die zou zich m zig moeten houden met de p sociale hulpverlening aan nen, de sociaal-medische ad( van de commissie die beoon een woningzoekende 'urgerf de begeleiding van ex-verslai 3. Texelstroom. Aldus luidt de titel van een nieuw lied van troubadour Gerard Borst uit Heerhugowaard. Hij presenteerde de gelijknamige CD gisteren heel toepasselijk tij dens de officiële opening van de Ronde om Texel. Het lied is een ode aan het eiland en het zal daarom niemand verbazen dat de tekst is geschreven door Theun de Winter. Tekstschrijver en componist vonden elkaar op een bijzondere wijze. Aan leiding vormde een uitje van de fami lie Borst met de garnalenkotter TX10. 'Ik zat in de kajuit en dacht: dat lijkt wel een bekend gezicht. Maar ik kon de man niet goed thuisbrengen. Pas toen hij zich voorstelde als oud-voet baller Johnny Rep, viel bij mij het kwartje. Ik vertelde dat ik in de mu ziek zat en toen zei hij: Ik ken een Texelse tekstschrijver. Misschien kun nen jullie iets voor elkaar betekenen. Hij regelde dat we elkaar zouden ont moeten, vanzelfsprekend in café de Slock.' Het klikte tussen de twee, waarbij werd afgesproken dat Borst, de oud-leadzanger van de band Break die nu een solocarrière heeft n ts opgebouwd, de tekst op mus rti zetten. Hij had snel een melo vonden. 'Het ontstond vana lied doet mij denken aan een' lende zee en een rustige sfe Winter was enthousiast en to nummer op band was gezetr tweetal contact op met promotor Jacco Dros van del zich ook met de promotie Ronde bezighoudt. De Wint» van Borst de eerste CD uitgeit overigen zijn voor ƒ16,95 tefc Nauta CD. Als de verkoop op succesvol is, dan is volgens B kans groot dat zijn maatschappij de CD landelijk de aandacht gaat brengen. Als ik wegga van het eiland al Voel ik heimwee bij mijn verin Met veel moeite neem ik atari Van een dierbare mooie plek Waar ik ook ga, denk ik steel Texel t'rug In mijn hart mis ik de duinen En de meeuwen hoog in de tó refrein: Texelstroom, neem mij mee Ik blijf van jou dromen Texelstroom, neem mij mee Om tot mezelf te komen Mijn gevoel zal nooit veranda' Ik blijf Texel altijd trouw 'k zie de schoonheid der se® En ik weet dat ik van haar hei Deze tijd van groei en welva* Is een vijand voor onze rust Maar die vind ik als ik aankon Bij mijn eigen Texelse kust TekstTheun de Winter

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2