kollege: één bordeel tegen wil en dank Croky Summerbreak voortijdig ten einde Cjroen '/wartsjexels 'm het harL, IEXIJ.SE ra COURANT ^ét f^wtecUuw, Haven toneel van dwaze act over wereldgeschiedenis Sportshop Texel v<z6tuttie<tierieHd *7exel Marine levert dokter voor Oosterend Qnder de pomp Automobilist overlijdt aan verwondingen Reddingboot helpt jacht Na aankondiging geluidsmetingen door gemeente: Voetbaltoernooi Nasi met saté Circus Althoff ■"Waddenseks Aquarellen [TEXELSE^ COURANT Verschijnt elke vrijdag t/m 25 augustus 2000 Advertenties rschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 1.70, abonnementsprijs 60,40 per haJf jaar. jERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11501 VRIJDAG 4 AUGUSTUS 2000 „ertenties/abonnementen/bezorging: nbaan 6 II MC Den Burg .|oon 0222 - 36 26 00 ,lax 0222 - 31 41 11 Redactie: Warmoesstraat 45. Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 32 30 00 e-mail: tcmeuws@tref.nl Buiten werktijd: Bart Bosch. tel. 32 28 23 of 06-22 14 02 76 het aan b en w ligt, zal op Texel niet meer dan één seks- chting worden toegelaten en dan nog in het buitengebied dat in woonkernen de kans op overlast groter is. Andere men van prostitutie, zoals straatprostitutie en escort, rden nergens binnen de gemeente toegelaten en dat dt ook voor sekswinkels. is blijkt uit het voorstel aan de neenteraad om de Algemene itselijke Verordening (APV) uit reiden met artikelen, gericht op eersing van de prostitutie- nche en de daarin bestaande ieids)omstandigheden. Doel de nieuwe artikelen is het be- ermen van de openbare orde lie woon- en leefomgeving en tegengaan van overlast, maar ins het verbeteren van de po- van de prostitué. Het college de eventuele vestiging van een ibedrijf ook planologisch mo- k maken. jemeente moet ten aanzien van titutie beleid ontwikkelen omdat oktober het landelijke bordeel- lod wordt opgeheven. De ge nten kunnen nu zelf bepalen in erre ze gebruik willen maken van mogelijkheden om commerciële in hun gebied toe te laten. Het Hse college zou het liefst geen Jle mogelijkheid bieden, wat zou komen op handhaven van het aande verbod, maar dat staat de (ever met toe. Er moet in elk ge- ets worden toegelaten. De ge- ite zou ook mogen besluiten te regelen, maar dan kan er ook worden gereguleerd - lees be t-en zijn er geen goede moge- eden om op te treden als het uit and loopt. Conform het advies iet rijk en van de Vereniging van irlandse Gemeenten is daarom oten een vergunningenstelsel in leren in de vorm van extra arti- in de APV en in het bestem- jsplan aan te geven waar prosti- mogelijk is. zover men bij de gemeente weet (zij medewerking van de Ko- lijke Marine beschikt Ooster over een vervanger voor de durig zieke huisarts Nelda de ie. Het is de 32-jarige Jeroen die voor een half jaar de prak- unt naast Hetty van Dijk. eals gevolg van het huisartsen- d was het voor Van Dijk niet slijk via de normale weg een 'nemer te vinden. Naar analogie Schiermonnikoog, waar geen Jlger was voor de vertrekkende arts zodat de strijdkrachten in- wgen, deed ze een beroep op de ne. Die was bereid een arts be- kbaar te stellen op voorwaarde lokter Van Dijk opleider zou wor- voor de nieuwe specialisatie Al- sen Militair Arts (AMA). Het erop neer dat ze iemand een laar lang moest inwijden in de (men van het huisartsenvak. Van dad daar wel oren naar en werd ip versneld geaccrediteerd als arts-opleider van Jeroen Peek, werigens al een goede staat van st heeft binnen de geneeskunde it het mes van twee kanten snijdt. i boerderij op Texel zou 9sschikt zijn voor prostitutie? weef nog wel een Florerend WcIri/f is op Texel thans geen sprake van een of andere vorm van (zichtbare) pros titutie. Er wordt op dat terrein in elk geval niets gedoogd. Bij de nieuwe regelgeving kan daarom met worden aangesloten op bestaande gegroeide praktijk, zoals in veel andere plaat sen, waaronder Den Helder. Ook aan sluiten bij regionaal beleid, bijvoor beeld voor de hele Noordkop, biedt voor Texel geen goede mogelijkhe den, mede door de eilandsituatie. Prostitutie wordt in allerlei vormen uitgeoefend en geëxploiteerd. Bij seksclubs, bordelen en privéhuizen wordt de prostitutie uitgeoefend in dienstverband in een daarvoor inge- De 18-jarige automobilist uit het Overijsselse Wijhe die dinsdag 25 juli in alle vroegte op de Nattevlakweg tegen een boom botste is woensdag in het Amsterdamse Slotervaart Zie kenhuis aan zijn verwondingen over leden. Het slachtoffer liep bij het on geval in De Dennen onder andere zwaar hersenletsel op en was in een diepe coma geraakt. richte ruimte. Bij kamerverhuur bedrijven, raamprostitutiebedrijven en prostitutiehotels gaat het om pros titutie die zelfstandig wordt uitgeoe fend, escortbedrijven bedrijven de nering buiten een bepaalde ruimte maar wel in dienstverband. Bij straat prostitutie 'thuiswerk', e.d. is sprake van prostitutie buiten een daarvoor Ingerichte ruimte maar met in dienst verband. Wat het college betreft zal dus één Lees verder pagina 5 De reddingboot Beursplein 5 heeft woensdagavond assistentie verleend aan de opvarenden van de 'Esma', een jacht dat Lemmer als thuishaven heeft en van West-Terschelling over de Noordzee op weg was naar Oude- schild. Ze hadden om 20.30 uur aan Frans Dreessens van de kustwacht Eierland gemeld niet op eigen kracht de haven te kunnen bereiken. De red dingboot, die onder leiding van schipper Charles Douma stond, voer tien minuten later uit en bereikte driekwartier later de Esma. Het jacht was technisch in orde, constateerden de aan boord gestapte Sandor Mantjeen Peter den Braven, maar de opvarenden toonden zich minder zeewaardig. De twee mannen en hun hond voeren voor het eerst op de Noordzee en zagen het als gevolg van de harde zuidwestenwind en het tij niet meer zitten. De Beursplein 5 begeleidde de Esma daarop naar veilige haven in Den Helder. Napoleon, Marie Antoinette, Adolf Hitler. Cleopatra en andere beroemde en beruchte persoonlijkheden uit het verleden verschenen gisteren ten tonele tijdens de voorstelling 'Op het Randje' van het Ship of Fools dat gis teravond in Oudeschild in première ging. De internationale bemanning van het varende muziektheater gaf op de kade een geheel eigen, interpre tatie van de wereldgeschiedenis. De belangstelling was dermate groot dat een flink aantal toeschouwers het schouwspel maar vanaf de dijk be keek. Het schip met dwazen ligt tot en met zondag in de haven. Elke avond om 22.00 uur begint een voor stelling. Zaterdag is er een matinee om 16.00 uur. Voor een kaartje moet men zich eerst laten wegen De en- trée bedraagt elf cent voor elke kilo lichaamsgewicht. De aankondiging van het college om geluidsmetingen in de omge ving van het Croky Summerbreak- festival bij Calluna te houden, is voor chipsfabrikant Croky aanlei ding om de feestavond die gister avond was gepland af te blazen. 'Onze geluidsinstallatie is afge steld op de toelaatbare 70 dB. Maar een enthousiast publiek kan het kritische niveau overschrijden', aldus Robert Piek van Croky. In hoeverre de feestavond voor van avond doorgang vindt, hangt af van gesprekken die vandaag met de gemeente worden gehouden. 'We wilden gewoon een gezellig feestje organiseren. We hebben bijna een miljoen gulden in dit project ge stoken, dat ook bedoeld is om posi tieve publiciteit voor de chips te ge nereren. We deden het voor de toeristen en Texelaars. Maar nu er ne gatieve verhalen over klachten en geluidsoverschrijdingen zijn, is dat voor ons onaanvaardbaar', aldus Piek, die dit gistermiddag tegen zes uur aan de redactie liet dat het feest voor gisteravond werd afgeblazen, tot teleurstelling van veel bezoekers. Kort voor de aangekondigde geluids metingen had organisator Mike Spits nog een positievere kijk op de voort gang van het festival dat deze week op het terrein bij Calluna werd gehou den. 'Het festival is zeker voor herha ling vatbaar, maar dan wel op een an dere plek.' Het is nu twijfelachtig of dat alsnog zal gebeuren. Fun Texel was geen toevallige keus. Spits: 'Croky staat voor fun en summer break spreekt voor zich. Om dat ge voel intens te ervaren lieten we de vijftig winnaars van de wedstrijd van Croky Chips, elk met drie vrienden, naar Texel komen. We hebben voor hen vijftig tenten op camping Kogerstrand neergezet en doen aller lei leuke dingen met ze. Bungy- jumpen, karten, een tandemsprong, strandvolleybal bij paal 17 en ander vermaak. Zei) maar een geheel ver zorgde vakantie.' Maar Croky Summerbreak behelst meer. 'Onze doelstelling is ook het vermaken van gezinnen, natuurlijk wel met als ach terliggende reden het promoten van de chips. Vandaar dat we hier bij Calluna een tent hebben opgezet. De middagen staan in het teken van sport en spel en 's avonds is er feest. Net als andere tlagen heerste donderdagmiddag een gezellige drukte op het festivalterrein. 'Gister middag hadden we Tatjana met een tae bo-act, een hele actieve vorm van aerobic dansen. Je had de kinderen uit hun dak moeten zien gaan.' Ter wijl de dj's van Radio 538 hun spul len installeerden voor de feestavond, leefden de kinderen zich donderdag middag uit op het springkussen en met andere spelletjes. Maar de grote tent bij Calluna is niet de enige acti viteit van Croky. De hele week verzor gen bekende DJ's de muziek in de tent, terwijl zingende sexbom Tatjana woensdagavond het publiek ver maakte. Volume 'We voegen iets toe aan het entertain ment op het eiland. Dat blijkt wel uit de duizenden vakantiegangers en de vele Texelaars die het evenement hebben bezocht. Je ziet alleen maar blije gezichten. Alles dat we konden doen om overlast voor omwonenden te beperken, hebben we gedaan. Het is jammer dat terwijl zóveel mensen plezier maken, een aantal omwonen den kennelijk toch hinder ondervindt. En dat terwijl de muziek door een geluidsbegrenzer met boven de 70 dB kan komen. En dat is voor een feest als dit echt met hard.' De volumebegrenzer kon niet verhinde ren dat bij gemeente en politie klach ten bleven binnenkomen. 'Tot half tien 's avonds gaat het goed, maar dan wordt het drukker Het dreunt door kwart voor elf', meldt Hans Huisman van tegenoverliggende appartementenbedrijf Kerckeland. 'Een aantal gezinnen met |onge kin deren, dat appartementen aan de voorzijde huurde, ondervond over last. Dat kon alleen omdat twee jonge stelletjes er geen probleem mee had den om te ruilen.' Spits: 'We draaien (Advertentie) veel housemuziek en aan die bas- dreunen is niets te doen. Het is wat de tieners willen. En dat is toch onze doelgroep. We kunnen nu conclude ren dat de tent. zo dicht bij verblijfs- accommodatie, op de verkeerde plek staat. Toen we met onze plannen bij de gemeente Texel kwamen, werd er enthousiast gereageerd. En dat was voor ons een belangrijke reden om door te zetten. We hadden graag de tent op of nabij het strand gezet, maar dat was volgens het college met mogelijk. Om te zorgen dat men zo min mogelijk last van ons heeft, stop pen we al vroeger dan is toegestaan Daarmee strijken we ook de plaatse lijke horeca niet tegen de haren in. Mensen die door willen feesten kun nen daarna in De Koog stappen.' Teams van vier voetballers binden zaterdag 12 augustus de strijd met elkaar aan in een toernooitje, dat wordt gehouden op het terrein van de muziekms aan de Oranjestraat in Oosterend Deelnemers kunnen zich individueel maar ook als team aan melden De jeugd tot 15 jaar speelt van 16.00 tot 18.00 uur, de volwas senen beginnen hun sportieve strijd om 19 00 uur. 3'Simon Carmiggelt kwam er gere geld. Dan kreeg ik een briefje in de keuken waar alleen Kronkel op stond en dan wist ik genoeg. Hij wilde altijd nasi met een satéspies. Dat stond wel niet op de kaart, maar een uitje, een prei en wat kruiden had je altijd wel in huis.' Joop Dekker, chef-kok van Oranjerie Het Vogelhuis en al 32 jaar werkzaam in het vak, haalt voor de rubriek 'De Duinpan' herinneringen op. Pagina 2 Kleinschalig, maar met een aantrek kelijke show en artiesten die flink wat in hun mars hebben. Dat predikaat is van toepassing op Circus Althoff, dat deze week op de Nikadel in De Koog is neergestreken en er tot en met donderdag een voorstelling verzorgt. Pagina 3 Eén seksinrichting op één locatie in het buitengebied? Harry ruikt het grote geld. Pagina 3 Een 'ouwenwijvencursus', zoals ze met gevoel voor zelfspot zegt, gaf Thea van Heerwaarden-Schraag vier jaar geleden het duwtje in de rug om haar oude hobby weer op te pakken. Deze maand exposeert ze in ontmoetingscentrum Burgwal 37 een collectie aquarellen van Texelse boer derijen en landschappen. Pagina 5 (Advertentie) (/rui Imrl frith ia brt bjrL Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: NEK- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkr ijgbaar op Spinbuun 6 In de feesttent van Croky vermaakt de jeugd zich met spelletjes. voor de vakantiekrant van 18 augustus a s. kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 9 augustus a.s. bij de advertentie-afdeling aan de Spinbaan 6,1791 MC, Den Burg, Telefoon 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 1