ircus met revueachtig toneel en spetterende dans mmI 3 l tonniksgier baart opzien in de Slufter lil Waddenseks F amilieberichten .TEXELSE COURANT" - W- Bordeel Langs de weg Wat ik zeggen wou. Crossbaan Onderzoek naar plan 100 woningen Wat ik zeggen wou. Texelaars mschalig, maar met een aantrekkelijke show en artiesten die wat in hun mars hebben. Dat predikaat is van toepassing Circus Althoff, dat deze week op de Nikadel in De Koog is f ^gestreken en er tot en met donderdag 10 augustus dage- seen voorstelling verzorgt. De enkele honderden toeschou- irsdie dinsdag de première bijwoonden, toonden zich voor merendeel enthousiast en beloonden de acrobaten, igleurs en dierentemmers meerdere malen met aanmoedi- 31 igen èn het bekende open doekje, een applaus dat nog tij- mi ns een nummer opklinkt. VRIJDAG 4 AUGUSTUS 2000 ns§us Althoff staat in een lange tra- Het is vernoemd naar de eige- Alberto Althoff, wiens moeder zus is van de beroemde Toni Imi. Althoff werd geboren in het us van zijn oom en groeide er ook Ook bi| een andere oom, Giovanni off, deed hi] ervaring op In beide ussen werkte hij met de meest Ai enlopende dieren. Paarden, zoals zen en Arabieren, maar ook oli- Hofcn nam hij onder zijn hoede. Jö ivan de andere bepalende perso- in Circus Althoff is zijn vrouw, arzyne, die hij in Polen leerde ken- lijdens één van de tournees met eigen gezelschap. Zij is afgestu- Fl rd aan de balletacademie van sit|schau en werd de vrouw achter egie van het circus. Dat was goed len aan de voorstelling van dins- Ballet en dans speelden een te rol, evenals de uitbundige tumering, die perfect verzorgd aan haar brem ontsproten was vondst om de artiesten niet één réén hun kunstjes te laten doen, tor k deze te 'vangen' in vier grote M ma's: 'Western Show', 'Oude j'Circo Espagnole' en 'Keltische vairiolen'. De jongleurs, acrobaten m jresseurs keerden steeds terug, «fi sr deden dat in een ander kos- 8; n, in een andere sfeer en met gepaste muziek, waarbij een u. (t revueachtige toneelstukjes werden opgevoerd, met spetterende dansen. Zelfs van het aanpassen van de decors werd geregeld een act op zich gemaakt, waardoor de vaart er voortdurend in bleef Bovendien kon de directie zich de (loon)kosten van de traditionele spreekstalmeester besparen. En wanneer er echt even niets te doen was omdat de piste in grijpend moest worden aangepast, dan was er altijd nog clown Nicole die het publiek vermaakte door bijvoor beeld de decorbouwers voor de voe ten te lopen. Het is moeilijk om aan te geven welke de hoogtepunten van de voorstelling waren. De meeste artiesten - die uit heel Europa afkomstig zijn - waag den zich veel vaker dan één maal in de piste en lieten dan ook zien bijzon der allround te zijn. Een letterlijk hoogtepunt waren in ieder geval de Flying Chippendales, gespierde trapezewerkers in kokette pakjes, die in de nok van de tent ingewikkelde salto's demonstreerden. Spectaculair waren ook de Valentino's, die vanaf een schommel werden gelanceerd tegen een zeil, dat door anderen ver volgens razendsnel strak werd ge trokken, waardoor een grote glijbaan ontstond. En misschien wel het mooi ste van alles was de jonglerende acrobate, die met blokken en kokers goochelde of het niets was. Climax was een act waarbij ze liggend op haar rug dozen op haar omhoog ge stoken benen stapelde. Daarbij werd de stapel steeds verhoogd door er aan de onderkant een doos aan toe te voegen. De acrobate moest daar voor de gehele stapel steeds een schop omhoog geven, op welke momenten de dozen dus even in de lucht kwamen te hangen. Het vereiste een lichaamsbeheersing die mis schien zelfs Maradona in zijn beste tijd met had. Een teleurstelling voor sommige be zoekers - en zeker voor de kleintjes - vormde wellicht het ontbreken van de wél aangekondigde show met tij gers, 'eérf der beste in zijn genre' al dus het persbericht. De waterbuffels, zebra's, lama's en de rondrennende neushoorn (een merkwaardig ge zicht) maakten echter veel goed, ter wijl de paardendressuur van directeur Althoff zelf eveneens de nodige tjaimngsuurtjes verried. Een compli ment verdient het orkestje. Uit bezuinigingsoverwegingen willen cir cussen er wel eens toe overgaan om muziek van de band te laten horen, maar de vaardig spelende muzikan ten bewezen dat er toch mets boven levende muziek gaat. Erg plezierig, ten slotte, was om te ontdekken dat de artiesten veel lol in hun werk had den. Het waren geen geforceerde, professionele grijnzen die op hun gezichten te zien waren, maar de vro lijke gelaatsuitdrukkingen van men sen die elkaar in het heetst van de strijd nog even uitdagen, als waren ze jonge honden. Circus Althoff verzorgt nog tot en met 10 augustus dagelijks een voorstelling op de Nikadel in De Koog. Deze begint steeds om 20.00 uur, met uitzondering van de laatste, wanneer het spektakel al om 15.00 uur losbarst. De kassa is eveneens iedere dag open, vanaf 10.00 uur. Kaarten zijn tevens ver krijgbaar bij de VVV in Den Burg. De trapezeact van 'The Flying Chippendales', letterlijk en figuurlijk een hoogtepunt. (foto Joop Rommelt) monniksgier die zich dinsdag en nsdag ophield in en boven het rdelijke deel van de Slufter heeft er vogelaars de nodige opwin- iveroorzaakt. Verklaarbaar, want het eerst sinds 1946 werd deze elsoort, die een spanwijdte heeft 2,5 meter (tweemaal het formaat een bruine kiekendief) 'weer op i gesignaleerd. De vogelaars za- op scherp, want de twee jaar ,11,1e vogel;was kort geleden al ge in Friesland, Den Oever en uiden. Aangezien het dier niet ngd is en ook geen gemerkte ve- had, wordt er vanuit gegaan dat om een wild exemplaar gaat. Het itstbijzijnde broedgebied van de miksgier ligt het midden van nje en aangezien de gier geen rogel is, is de komst van een wild mplaar een bijzonderheid. Dat de hier toch naar toe is gevlogen, itemaken kunnen hebben met de tijd 'Jonge vogels hebben nog eens de neiging weg te trekken', Bob Loos van de Vogel- ikgroep. De gier deed zich in de her tegoed aan dode jonge zilver- ieuwen. Monniksgieren eten geen inde prooien, ook geen verwen- ie schapen. enkele tientallen vogelliefhebbers zich snel na de ontdekking naar de Slufter begaven, kon doordat ze el kaar via de telefoon op de hoogte stelden. Omdat de gier elders al eer der was gesignaleerd, kwamen er ditmaal geen overkantse vogelaars. Maar zou de vogel voor het eerst op Texel zijn gezien, dan waren volgens Loos vogelaars uit verre omstreken naar het eiland gekomen. Behalve de monniksgier, heeft dinsdag boven 't Horntje en omstreken enige tijd een vale gier gecirkeld. Het dier is met op Texel neergestreken, wat later wél nabij Schagen gebeurde. Eerder dit jaar werd boven Den Burg een kalkoengier gezien, maar dit betrof een exemplaar dat was ontsnapt en daardoor voor vogelaars veel minder interessant was. SSSw&.v -:«X De monniksgier, gefotografeerd in Ferwerd door Mare Plomp. VERVOLG VAN PAGINA 1 seksclub of bordeel vergunning krij gen onder nader te stellen voorwaar den, waaronder gunstige anteceden ten van de exploitanten of beheerders en verantwoorde ar beidsomstandigheden van de prostituees. Alle andere vormen van prostitutie blijven verboden en dat geldt ook voor sekswinkels. Of er mensen zijn die op Texel een dergelijk seksbedrijf willen beginnen, is met bekend. Tot dusver heeft de gemeente geen aanvragen gehad, maar dat zou kunnen veranderen nu er een mogelijkheid wordt geboden. Zo'n aanvraag volgt dan de normale procedure en er is dus een beroeps- mogelijkheid vqpr tegenstanders, zoals buren die vrezen dat het seks bedrijf overlast zal geven. Liever niet Burgemeester Joke Geldorp zegt te hopen dat zich geen enkele gega digde zal aandienen. 'Ik denk niet dat de Texelaars erop zit ten te wachten. Er is geen behoefte aan en er is zelfs verzet tegen. Dat heb ik gemerkt toen raadslid Hans Roeper vorig jaar informeerde hoe de gemeente de prostitutie wilde rege len na het vervallen van het bordeel verbod. Ik kreeg toen telefoontjes en brieven die nogal afkeurend waren. Sommigen dachten dat ik de prosti tutie wilde gaan invoeren, maar dat is natuurlijk onzin. Wat we nu voorstel len is wat landelijk minimaal verplicht is'. let voorstel van het college om 'P Texel één seksinrichtmg toe te Hen op een rustig plekje in het «Jitengebied heeft bij mij grote rpwinding veroorzaakt. Ik bezit lamelijk een ideaal gelegen pand la. een handomdraai voor deze feuwe bedrijvigheid geschikt kan 'orden gemaakt. Ik heb daarom ilvast een aanvraag ingediend, di eet nadat ik woensdag van de wrgemeester hoorde dat het nocht. Ik was de eerste en wie ®t eerst komt, het eerst maalt. Ze lollen me nu wel beschuldigen an misbruik van voorkennis, "aar het is beter dat ze mij die 'ergunnlng geven dan een of an- lere overkantse pooier met crimi- #le vriendies die een nieuwe non van onrust vormt in de orn- pving van De Koog. 9a het heel degelijk en keurig tpzetten, voor zover dat mogelijk "Tiet een hoerentent. Kwaliteit 'et een grote K. Het zal een wei- ome verbreding geven aan het oerisme, dat nu te veel afhangt an natuur, rust en ruimte. Het >051 ook uitstekend bij de cultuur 41 historie van ons eiland en is in 'geval een prachtige slecht- servoorziening. In de zestiende 'zeventiende eeuw plachten de 'nepelingen van de handels- en trlogsvloot al in Oudeschild voor 'el geld van bil te gaan, zodat eigenlijk niets anders is dan herstel van een waardevolle tradi tie. Bovendien is seksindustrie bij zonder milieuvriendelijk. Immers, niet ontkend kan worden dat het bedrijven van seks iets heel natuurlijks is en weinig elektrische energie vraagt. Die bekende rode lampjes heb je tegenwoordig in spaaruitvoering. Als je het gebouw goed isoleert, houd je het 's win ters makkelijk op temperatuur met de lichaamswarmte van de bezoe kers, want het kan er behoorlijk heet aan toegaan in zo'n seks- inrichting. Volgens experts van het gemeentelijk milieubeheer is er zelfs zoveel restwarmte dat je daarmee stroom kunt opwekken en terugleveren aan het NUON. De Stichting Duurzaam Texel heeft dan ook veel belangstelling voor mijn project en wil het voordragen voor een Europese subsidie en een Ecolabel. Met de VW ben ik in onderhandeling over seks- arrangementen. Zes hotel overnachtingen, een bezoek aan EcoMare en als hoogtepunt ver wend worden door de gastvrou wen van mijn seksinrichtmg kost ongeveer ƒ3.800,- Als je op don derdag komt en vertrekt krijg je korting, want dan mag je voor half geld met de boot mee. De WV heeft ook al een slagzin bedacht voor het STER-spotje dat je bin nenkort op de buis ziet: 'Wadden- seks - wat 'n seks!' Leuk hè? Dat is nog eens wat anders dan lekker uitwaaien. De grote vraag is natuurlijk op hoeveel bezoekers per jaar ie moet rekenen en hoeveel gast vrouwen er nodig zijn om die stroom kerels ('prostituanten') zonder wachttijden aan hun gerief te laten komen. Reken even mee In Nederland zijn duizenden meis jes en vrouwen die het oudste be roep ter wereld beoefenen, fulltime of parttime. Die danken daar een inkomen aan dat aan zienlijk boven modaal ligt. Het aantal klanten dat zij samen jaar lijks afwerken moet in de buurt van de 3,2 miljoen liggen. Per be zoek betalen die gemiddeld ƒ189,- (ex BTW). Dus dat komt neer op een jaaromzet van bijna 605 miljoen. Volgens het onaf hankelijke externe bureau dat ik daarvoor heb ingeschakeld kan een seksbedrijf op Texel daarvan makkelijk drie miljoen meepikken, mogelijk zelfs het dubbele. Poten tiële klanten van Texel zelf zijn er plenty, maar ik denk dat onze lo kale hoerenlopers gewoon naar Den Helder en Amsterdam blijven gaan omdat ze het niet leuk vin den om elkaar op mijn erf tegen te komen We zullen het voorname lijk moeten hebben van de hier aanwezige toeristen die wel eens wat anders willen dan fietsen, vo geltjes kijken en met de garnalen- kotter rondvaren Duurzame Waddenseks heeft echter zóveel toegevoegde waarde dat er zeker ook veel mannen speciaal voor naar het eiland zullen reizen. Waarmee dus een nieuwe doel groep is aangeboord. Het zal nog een hele toer zijn om genoeg gastvrouwen bij elkaar te krijgen. Niet elke lellebel is ge schikt. En er moet keus zijn. De ene klant stelt prijs op borsten, terwijl de ander meer op bipsen valt. Ik stel hoge eisen. Ze moeten niet alleen een beetje toonbaar zijn en de voorgeschreven hoerige uitstraling hebben, maar ook het vakdiploma Maatschappelijk Sek sueel Werkster (MSW) kunnen to nen. Een bijkomend probleem is dat je telkens nieuwe nodig hebt. Want als een prostituant onver hoopt een paar keer achter elkaar bij dezelfde gastvrouw in bed be landt, blijft hij weg, want dan kan hij het net zo goed gewoon thuis blijven doen. Het moet vreemd gaan blijven. Hoewel, mijn extern adviesbureau denkt daar anders over: op Texel is die productvernieuwing met zo belangrijk omdat daar elke week andere toeristen komen. Daar worden dus de klanten vernieuwd, niet het product. Het bureau ver geet blijkbaar dat driekwart van de gasten hier uit herhalings- bezoekers bestaat, zodat een gastvrouw in elk geval niet langer dan één jaar inzetbaar is. Je hoort het wel, vife zijn er nog niet uit en het lijkt me allemaal behoorlijk ris kant. Gelukkig geeft de gemeente voor slechts één bordeel vergun ning, dus ik hoef niet te vrezen voor concurrentie en kan daarom mijn prijzen prettig hoog houden. Naast dat monopolie zou ik van de gemeente ook graag een start subsidie hebben. Als tegenpresta tie vraag ik van elke klant een extra bijdrage in de vorm van verma kelijkheidsbelasting die ik aan de gemeente afdraag: wip-tax. Spannend is het ook omdat de behoefte aan koopseks per per soon enorm verschilt zodat de to tale omzet moeilijk is te ramen. Sommige mannen laten zich zeer frequent verwennen in een hoerentent, anderen nooit. Zelf hoor ik tot de laatste categorie. Niet uit deugdzaamheid, maar uit suunigheid. Wat zou je zeggen van f189,- Het kan nooit zo lek ker zijn dat het dat waard is. Harry De op handen zijnde opheffing van het bordeelverbod heeft in gemeen ten met een overwegend rechtzinnig christelijke bevolking veel verzet op geroepen. Daaronder is Barneveld en daar is men - mede namens andere gemeenten - bezig met juridische actie om te bereiken dat een ge meente alsnog de vrijheid krijgt om prostitutie totaal te verbieden. Als dat zou lukken zou het Texelse college daar niet rouwig om zijn. 'Barneveld haalt voor ons de kastanjes uit het vuur', aldus Geldorp, die er weinig voor voelt om daadwerkelijk aan die juridische actie mee te werken. 'In Barneveld heeft men veel kennis en ervaring bij het behartigen van derge lijke principiële zaken. Daar kunnen wij niets aan toevoegen'. Als Barneveld succes heeft zal dat in elk geval niet op korte termijn zijn. Mocht zich intussen een seksbedrijf hebben gevestigd, dan is het twijfelachtig of dat weer ongedaan kan worden ge maakt. Winkels Tenzij de gemeenteraad er anders over denkt, zal het verbod zich ook uitstrekken tot sekswinkels, dus za ken waar seksartikelen en pornogra fische geschriften en videobanden worden verkocht of verhuurd. Op Texel zijn al jaren adressen waar men in elk geval voor boekjes en video's terecht kan. Komt daar straks een eind aan? De burgemeester- 'Je moet erotiek met verwarren met porno. Als het echte porno is, is dat ook nu al verboden en kan ertegen opgetreden worden'. Net als andere bedrijven zal een eventueel seksbedrijf niet onbeperkt open mogen zijn. Het college stelt voor de openingstijden aan te hou den die ook gelden voor horeca bedrijven. Als werkelijk sprake is van horeca-activiteit naast het verstrek ken van seksueel dienstbetoon gel den natuurlijk ook de bepalingen van de Drank- en Horecawet. Verder valt de prostitutiebranche per 1 oktober onder de wet- en regelgeving ten aanzien van arbeidsomstandighe den. In de huidige bestemmingsplannen is niets geregeld ten aanzien van pros titutie en aanverwante zaken. Omdat het onmogelijk is dat vóór 1 oktober alsnog te doen, zal de raad worden gevraagd om op 12 september een zogenaamd facet-voorbereidings- besluit te nemen waardoor op een wijziging van het bestemmingsplan kan worden vooruitgelopen met toe passing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. De details daarvan moeten op de betreffende ambtelijke afdeling nog op papier worden gezet en komen later aan de orde. Bnocn Itzen Beste Niek, Ik dacht al: waar blijft-ie? Was je op vakantie? Ik heb met genoegen je stukje 'Over tegenkanters, tegen overkanters' gelezen Ik kreeg er tra nen van in mijn ogen. Het kan.zo in de foldér van de WV. Wel was het erg lang; ik was zelfs even bang dat je de afgenomen broedresultaten van de goudgele boskruiper erbij zou halen. Als de lengte van het stuk evenredig is met de overlast die je ondervindt, is dat heel erg voor je. Maar, zo vroeg ik me af, speelt ook de kunstenaar in je niet een beetje mee? Kunstenaars zien en ervaren de dingen nu eenmaal anders dan 'ge wone' mensen. Misschien is dat piet horen ook wel zo. Want wees eens eerlijk Niek, ga het komende halfjaar eens turven hoe vaak je echt hinder ondervindt. Wedden dat je de vier streepjes nog met eens haalt. Wel eerlijk beoordelen, bij een achteloos gelaten wind doe je ook met alsof het zware diarree is. Zal ik een geijkte geluidsmeter voor je huren en in je tuin zetten? Heb ik gelijk, dan betaal jij de kosten en bied je in deze krant je excuses aan we gens stemmingmakerij en het al dan niet opzettelijk verdraaien van de fei ten. Heb jij gelijk dan betaal ik, bied mijn excuses aan, verkoop mijn mo tor en stop aldus onmiddellijk met het veroorzaken van hinder aan jouw leefomgeving. Voordat je erop ingaat Niek, bedenk goed dat je relatief ver van de bron woont, de heersende wind met in jouw richting is en er behalve op wedstrijddagen maar mondjesmaat van de baan gebruik wordt gemaakt. Het zal me niet verbazen als je turf lijst helemaal schoon blijft. Theo Hillebrand, Den Hoorn Dat de provincie mets voelt voor de bouw van honderd zogenaamde eco nomie-woningen. de nieuwe om schrijving voor bedrijfshuurwomngen, is voor Texel geen reden van de plan nen af te zien. Maar aan een onder zoek waarin wordt bekeken in hoe verre knelpunten zijn op te lossen en of het plan kan worden uitgevoerd hangt een prijskaartje van ƒ18.900 - De Stichting Wonen Texel heeft de gemeente en het Texels Verbond van Ondernemers gevraagd ieder 5000,- bij te dragen in de kosten. Gelet op het belang van de volkshuis vesting adviseert het college de frac ties akkoord te gaan. De politici bui gen zich tijdens de raadsvergadering van dinsdagavond over het voorstel. Heeft u ook het gevoel dat men te genwoordig anders met elkaar om gaat dan vroeger, of is dat maar schijn? Vroeger hoorde ik hetzelfde van mijn vader en moeder, maar het staat toch buiten kijf dat de toleran tie in deze wereld ver te zoeken is. Leven en laten leven, Texelaars en met-Texelaars! Hoe is het toch moge lijk dat er op zo'n klein eiland als Texel voornamelijk via de krant wordt ge communiceerd. Ik begrijp nu waarom er overal ter wereld oorlogen ont staan om niets. Is er nou echt nie mand die op het idee komt om eens gewoon als volwassen mensen om de tafel te gaan zitten? Weet u hoe het komt? Gaat het te goed met dit land? Hebben we teveel vrije tijd? Mensen, denk eens na. We zijn hier allemaal maar tijdelijk. Maak er nou eens wat van in plaats van elkaar "het leven zuur te maken. Geniet van het leven en neem de enkele ongemak ken of frustraties op de koop toe. Ik schrijf dit zeker niet alleen voor het vliegveld, want er is ook een auto crossbaan, Flora, enz., enz. Allemaal vergelijkbaar, allemaal gekat en alle maal het sop in de kool niet waard om elkaar over de rooie te jagen. Make love, not war. Ed de Bruijn, De Cocksdorp. "Een leven vol liefde en zorgzaamheid" Verdrietig geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze fijne vader, schoonvader en opa Reijer Zijm echtgenoot van Martha Garritsen op de leeftijd van 77 jaar Den Burg: Martha Zijm-Garritsen Barsingerhoor Joke Harlaar-Zijm Jan Karei Harlaar Wouter Gert/an Winkel: Mari|ke Zijm Schagen: Arie Zijm Charlotte Zijm-de Wit Texel. 3 augustus 2000 Beatrixlaan 114 1791 GE Den Burg Vader is overgebracht naar "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 5 augustus van 19.00 - 20.00 uur in het uitvaartcentrum en na de crematie in het crematorium De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 7 augustus om 13.00 uur in het cre matorium te Schagen. Harmghuizerweg 3.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3