<m> Texelse passagier op Japanse jeugdcruise 2 'Het is moeilijk vertrekken bij Paal 9' teso Gebroeders Vonk in detailhandel Den Burg GIRO 667 .TEXELSE COURANT1 bedrijvigheid Excursie voor veehouders Theun de Winter bij NCRV-radio Geen countrydisco (geslaagd vssdr jusrude^ moutnxx. Radio Texel 06.1 de J)uinpan Agenda Oosterse reis kweekt internationaal begrip Parasprong op tv Weekenddiens Texelse artsen 1 VRIJDAG 11 AUGUSTUS 2000 Dennis Vonk in de winkel die hij onlangs met zijn broer Rob is gestart. Net als de andere spullen is ook de botswagen te koop. 's Winters is er in De Koog voor ons niets te verdienen, dus dachten we: laten we in Den Burg maar wat handel gaan drijven.' Dennis en Rob Vonk, uitbaters van cafetaria en ontnuchteringsbedrijf Broodje Vonkie in de Dorpsstraat, hebben hun vleugels uitgeslagen naar de Texelse residentie, waar ze op de hoek Weverstraat-Warmoesstraat hun winkel Wat jij wilt hebben ge opend. Het aanbod varieert van T- shirts en legerkisten tot Indone sisch aardewerk. 'Als ik morgen een partijtje leuke schoenen zie en de prijs staat me aan, dan laad ik ze in.' De gebroeders Vonk zijn met uit ar moede uit De Koog getrokken, maar kansen die er liggen moet je met la ten lopen, vinden ze Bovendien wordt hun zaak waarschijnlijk ko mende herfst gesloopt, om plaats te maken voor het project De Nieuwe Toekomst van Thijs Blom. Gelijktijdig twee zaken runnen lijkt mooi, maar vergt wel extra inspanning. Dennis: 'Rob beheert overdag ons bedrijf in De Koog en dan sta ik in de winkel in Den Burg. Als de zaak middags om zes uur dicht gaat, dan ga ik even slapen en vanaf een uur of half elf 's avonds in De Koog.' Voorlopig red den ze zich in Den Burg zonder per soneel. maar wel met hulp van we derhelften Liliane Kok en Trea Vonk-Boogaard. Dennis: 'Dat is wel nodig, want ik reis vrijwel dagelijks naar de vastewal om inkopen te (Foto Gerard Timmerman) doen. En de winkel moet toch open blijven. Het tweetal pacht het onlangs geheel gerestaureerde, voormalige woonhuis met winkelbestemming van Rob Jeunng. Het assortiment is divers. 'We doen in petten, T-shirts, telefoons, CD's en noem maar op De afdeling voor compactdiscs willen we verder uit breiden. We kopen ze in via een vriend in Tilburg, die deze handel wil afstoten. Dat kunnen we mooi over nemen. We verkopen nu nog niet het gangbare repertoire, maar in de toe- komst willen we het top 40-werk er- bij pakken. CD's oefenen aantrek kingskracht uit op het jonge publiek en die willen we graag in onze zaak hebben. Maar onze doelgroep is heel divers. We verkopen bijvoorbeeld ook handgemaakte spullen uit Indonesië. Het is heel betaalbaar en de verkoop loopt boven verwachting', wijst hij op een lege plek in de zaak. 'Vanmiddag stond het hier nog vol. Grote voorra den, daar houden we niet van, want dan loop je het risico dat je ermee blijft zitten. Van alles hebben we één of twee exemplaren. Dan maar een keertje extra rijden naar de overkant. Ik ga morgen weer nieuwe spullen halen.' Vonk betrekt z'n waren bij meerdere, al dan met bevriende, han delaars. 'Maar ik speur ook de krantenadvertenties af en surf wat af op het internet Wat hier staat moet allemaal met te duur zijn. De gewone man moet hier terechtkunnen Kijk een Pokémon-shirt voor 35,-. zóveel geld durf ik niet te vragen.' De eerste verdieping herbergt een uitgebreide collectie legerartikelen, die hij betrekt van dezelfde handelaar die voorheen De Twee Paardjes aan de Haffelderweg van Gelein Jansen bevoorraadde. Het aanbod omvat een grote voorraad gebruikte leger kisten. 'Daar is ontzettend veel vraag naar. Elders betaal je er dik tachtig gulden voor, hier heb je ze voor de helft.' Wie een legertent wil huren of kopen kan ook bij Vonk terecht. Ook voor T-shirts bestaat grote belang stelling. 'Ik ben bezig met een appa raat waarmee we ze op een snelle manier kunnen bedrukken, zodat we op actuele thema's kunnen inspelen.' De plek waar klanten hun kleding kunnen passen, is markant. 'De pas afdeling is in de kelder. En ze hebben mij verteld dat die driehonderd jaar oud is. Alleen al daardoor lijkt het hier wel de zoete inval.' Veehoudende leden van de Vereni ging voor Agrarische Bedrijfs voorlichting brengen dinsdag een bezoek aan de Mindehoudshoeve in Lelystad, het praktijkbedrijf van de Landbouw Universiteit. Hier wordt sinds vele jaren geëxperimenteerd met mineralenstromen. Het melkvee krijgt een rantsoen aangeboden met minder eiwitten dan volgens de offi ciële normen zou moeten. De beweiding van het grasland vindt plaats op basis van standweiden. In de grasmat groeit naast gras vrij veel klaver. Een interessant bedrijf dat in speelt op veranderingen, oordeelt de organisatie van de excursie. Wie mee wil, kan zich nog tot en met zaterdag avond opgeven bij Theo Hin, tel. 318 244 of Jos Witte, tel. 311 766. Theun de Winter is maandag tussen 9.00 en 10 00 uur te horen in het Hilversum 1-radioprogramma van presentator Sjors Fröhlich van de NCRV. Te verwachten gespreks onderwerpen zijn de nieuwe dicht bundel van de Texelaar, zijn ezels en het wonen op een eiland. De countrydisco-avond die voor morgen in dorpszaal De Bijenkorf in Oosterend op het programma staat, gaat wegens omstandigheden niet door. Bart Boon heeft aan het Alkwaard College in Heerhugowaard het di ploma Bedrijf Techniek Bouw (voor aannemers) behaald Boon is werk zaam bij Systeembouw Meijert Boon V» I \i- Mensen in Nood vangt ontheemde kinderen uit Soedan op. Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM. via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100.4). De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 10 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 14.00 u. Ministry of sound (muziek) 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 d. Nieuwtjes en achtergronden 14 00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18 00 u. Time travelling (muziek) 21 00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. NH kerk Den Burg 19 00u 8aptistengemeente Maandag: 18 00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag herhaling van het programma dat zondag 30 juli werd opgenomen in de serre van De Lindeboom Over muziek, overlast en uit eten met buurvrouw Joke Met als zomergast Maaike Deckers, di recteur van de Muziek- en Dansschool, aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u, Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19 45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag- 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland Van afwashulp tot chef-kok. De 30- jarige Joris Visser maakte bij strand paviljoen Paal 9 een klassieke car rière door, waarbij hij het vak leerde in de praktijk. Niet de docenten op een school, maar ervaren collega's vormden zijn leermeesters. 'Zo werkt dat bij veel zaken op Texel. Het personeel dat blijft, schuift lang zaam omhoog. Eerst sta je in de spoelkeuken, dan mag je de sla op een bord leggen, het ijs in een bakje doen en patat scheppen. Onder be geleiding, totdat je baas een keer zegt: ik ga naar huis, je redt het wel. Slik... Maar dan blijkt het ook te gaan. En zo bouwt je werk zich langzaam uit.' Visser, opgegroeid op 'De Blauwe Tocht' aan de Oosterenderweg, is zeer verknocht aan Texel. Nadat hij in Den Burg zijn VWO-diploma had behaald, vertrok hij naar Utrecht, om er een HEAO-opleiding perso neelsmanagement te volgen. 'Maar ik kan met zo goed stilzitten en ze ker met in een stad. Na een jaar ben ik gillend teruggegaan.' Bij Paal 9 groeide zijn vakantie baantje binnen enkele jaren uit tot een volledige baan en sinds het ver trek van chef-kok Adrie van Dijk - die zelf de opvolger was van Ruud van Busbach -, nu drie jaar geleden, zwaait Visser de scepter in de keu ken, waar in het hoogseizoen nog acht medewerkers actief zijn. 's Winters, wanneer het paviljoen al leen in het weekend open is, zijn dat er een paar minder. 'Het is elk jaar weer een sport een goeie ploeg bij elkaar te zoeken. En vervolgens moet je de keuken organiseren. Dat is echt spekkie voor mijn bekkie Als je dat een beetje in de vingers hebt, is het een feest. Ik verzorg de be stellingen, regel de taakverdeling en bewaak de kwaliteit. Dat de spullen die worden uitgeserveerd er knap uitzien, zeg maar. Dat bevalt me al lemaal prima. In de horeca is het ge bruikelijk dat je na twee jaar weer er gens anders naar toe gaat, maar hier is het moeilijk vertrekken. Toe vallig hebben twee collega's van voor. Bart en Cas, nog niet zo lang geleden afscheid genomen, maar op dat moment werkten ze hier al een jaar of tien. En Ron Broersma is hier al sinds hij kan lopen, geloof ik. We zijn een hele leuke ploeg met elkaar. En Joop (Vlaming) is natuur lijk een wereldbaas. Er zijn er maar weinig die je zo vrij laten als hij. Zolang hij geen klachten over het eten krijgt en de rekeningen van de inkoop met al te hoog zijn, vindt hij het goed. Met Mieke, zijn vrouw, werk ik ook prima samen. In samen spraak maakt zij de roosters. En met Ron erbij hebben we toch wel ge regeld overleg. Joop en Mieke ge- ven je alle vrijheid, maar ze laten je niet zwemmen. Met z'n vieren gaan we ook altijd op cursus: voor bedrijfshygiëne, EHBO, brand veiligheid en dat soort zaken.' In culinair opzicht vergrootte Visser zijn kennis twee jaar geleden door een winter lang een cursus te vol gen bij Joop Dekker, chef-kok van Oranjerie Het Vogelhuis in De Koog. Deze was opgezet door het Ar beidsbureau, met de bedoeling horecamen-sen met weinig theore tische ondergrond bij te spijkeren, zodat zij 'naar boven' konden door stromen en 'onderin' ruimte ont stond voor nieuwe medewerkers. Het eten dat ze tijdens de lessen Joris Visser, chef-kok van Paal 9: 'Je tien duizendste schnitzel moet net zo goed smaken als de eerste die je bereidde. (Foto Joop Ftommets) bereidden, werd uitgeserveerd en vervolgens genuttigd door de cur sisten zelf. Een feest, volgens Vis ser. 'Van lekker eten houden, ik vind het een eerste voorwaarde om kok te zijn. Maar het zal je verbazen hoeveel koks maar heel weinig lus ten. Voor de gasten en het perso neel maken ze de lekkerste dingen en zelf eten ze patat en een hambur ger Gatver...' Van de cursus van praktijkman Joop Dekker heeft hij veel opgestoken. 'Je leerde er allerlei basis technieken, zoals sauzen maken. Bij Paal 9 doen we niet alles zelf. De soep wel, maar bij sauzen werken we bijvoorbeeld ook met half fabrikaten, die we zelf lekker maken. Dat kan niet anders. Het eten is hier uitstekend, maar koken volgens de normen van de haute-cuisine is niet haalbaar, daarvoor ontbreekt de tijd. Wil je zulk eten, dan moet je naar Jef of naar Wil van Hmtum. Het moet hier goed zijn, maar het moet ook snel op tafel staan Wat veel men sen aanspreekt in Paal 9 is het hele verhaal eromheen: de sfeer, de on gedwongenheid, spelende kinde ren, honden die gewoon naar bin nen mogen. En trouwens, je kunt wel lullig doen over een kok die hier zijn tienduizendste schnitzel maakt, die moet wel net zo goed smaken als de eerste die hij ooit maakte.' Veel waarde zegt Visser ten slotte te hechten aan zijn goede contacten met Texelse leveranciers. 'Ik bestel alles op Texel. Vis bij Piet van der Star, bijvoorbeeld. Het kan best zijn dat het eens een keer iets duurder is dan wanneer ik het aan de over kant had besteld. Maar de kwaliteit is prima en wanneer ik vandaag be stel, kan ik er van op aan dat ik het morgen heb. Zo werkt dat, want hij kan er van op aan dat ik de vol gende keer wéér bij hem bestel.' Het recept dat Visser voor 'De Duin pan' in petto heeft, staat niet exact zo op de kaart bij Paal 9. 'Maar vis is erg populair hier, ook de stoof schotels.' Gestoofde kabeljauw voor vier personen) 4 tomaten 50 gram boter 1 ui, fijn gesnipperd 6 eetlepels fijngehakte peterselie 600 gram kabeljauwfilet zout, gemalen zwarte peper 2 deciliter droge witte wijn 1,5 deciliter ongezoete slagroom 2 eierdooiers 1 visbouillontablet Dompel de tomaten onder in ko kend water, spoel ze direct onder koud water af en verwijder het vel en de pitjes. Snij het vruchtvlees klein. Doe vervolgens boter in de pan. tomaat, ui en vijf eetlepels peterselie. Leg de kabeljauw filet erop, met het vel onder. Bestrooi het geheel met zout, peper en het verkruimelde visbouillonblokje. Daarna wijn erbij en een beetje wa ter en de kabeljauw laten garen met de deksel erop. Haal het geheel dan uit de pan, doe het in een voorver warmde ovenschaal en dek het af met aluminiumfolie. Breng het vis- kookvocht aan de kook, doe de helft van de slagroom erdoor en laat het kort koken. Klop de eierdooiers en de rest van de slagroom los, klop dit door de hete saus en zet het vuur laag. Niet laten koken, anders gaat het schiften. Afmaken met boter, zout en peper naar smaak. Giet de saus ten slotte over de vis en strooi de resterende peterselie erover. Lekker met een kruimig gekookt aardappeltje of rijst Vrijdag 11 augustus Het duo Jop en Antonette arriveert omstreeks 13.30 uur bij Nauta CD in Den Burg ter promotie van de nieuwe CD-smgle 'Pluk de dag'. Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 19.00 uur een criterium voor wielrenners van 15 jaar en ouder. Gastrenners die willen mee doen betalen ƒ5,- In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Ttan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur). Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Zaterdag 12 augustus Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 14.30 uur het Hollands Festival, met medewerking van tal van Nederlandse groepen. Vanaf 22.00 uur wordt het festijn voort gezet in de horecagelegenheden van het dorp De optredens zijn gratis te bezoeken. Circus Althoff verzorgt een extra voorstelling op vakantiecentrum De Krim, aanvang 20.00 uur. Kaar ten (ƒ17,50 voor volwassenen en ƒ10,- voor kinderen van 3 tot en met 14 jaar) zijn verkrijgbaar aan de balie van De Krim. Op het terrein van de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend vinden twee toernooitjes plaats met teams van vier voetballers. Van 16.00 tot 18.00 uur voor de jeugd tot 15 jaar, vanaf 19.00 uur voor volwassenen. De countryavond in De Bijenkorf in Oosterend gaat wegens omstan digheden niet door. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur). Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Zondag 13 augustus Op het bekende parcours aan de Genteweg nabij Oosterend begint om 12.00 uur de tweede en laat ste editie van de Texelse auto cross. Kaarten kosten ƒ15,-; kin deren tot en met 12 jaar betalen ƒ7,50. In de Worsteltent treedt vanaf 15.00 uur Carel Adriaans op. Toe gang gratis. Circus Althoff verzorgt een tweede (en laatste) extra voorstelling op vakantiecentrum De Krim, aan vang 20.00 uur. Kaarten (ƒ17,50 voor volwassenen en ƒ10,- voor kinderen van 3 tot en met 14 jaar) zijn verkrijgbaar aan de balie van De Krim. In Klif 12 in Den Hoorn treedt Jochem Myer op met het pro gramma 'Gegabber'. Aanvang 20.30 uur, toegang ƒ20,- In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19 00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Maandag 14 augustus De dansgroep 'Awake!', die be staat uit jongeren die hun inspira tie putten uit het Baha'i-geloof, verzorgt optredens op de Groene plaats in Den Burg (aanvang 15.00 uur) en het dorpsplein in De Koog (19.00 uur). Rond 20.00 uur begint op het adres Plevierstraat 16 een bijeenkomst van de dansers en andere geïnteresseerden. Muzikanten, acrobaten, cabare tiers en andere kunstenaars strij ken in het kader van de Horizont- oer neer in De Koog. Met vanaf 16.00 uur optredens op het Dorps plein en vanaf 21.30 uur in Eethuis De Tijdcafé Onder de Pomp, café De Kuip. café W't|ewel en disco theek De Metro. De toegang is overal gratis. Vanavond start om 19.00 uur bij de wielerbaan een skeelertocht over het eiland. Goed geoefende rijders maken een rit van anderhalf uur, gevorderden rijden één uur. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raads commissie voor Bestuur en Orga nisatie. In de kantine van manege Aken- burg begint om 19.30 uur een bridgedrive, georganiseerd door bridgeclub Groot Slem. De in schrijving start om 19.15 uur en kost ƒ10,- per paar. Voor meer in formatie: tel, 312252. In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel, toegang ƒ2,50. In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor iedereen. In de serre van de Twaalf Balcken kunnen Texelaar en toerist vanaf 20.00 uur vrijblijvend meedoen aan een avond van de schaak vereniging. In theater De Kiekendief op Krim begint om 20.15 uur een cert van het Nederlands p kwartet. Toegang ƒ12,50 In Cinema Texel draaien de Net lands gesproken film Titan (aanvang 14.30 uur), TeigetjesF (15.00 uur), Mission Imposs (18.45 uur). Gone in 60 seca (19.00 en 22.00 uur) en Me, My Irene (21.45 uur). Dinsdag 15 augustus Op de wielerbaan in Den Burg gint om 19.00 uur een enten voor wielrenners van 15 jaar ouder. Gastrenners die willen m doen betalen ƒ5,-. In het gemeentehuis vergai vanaf 19.30 uur de raaH commissie voor Ruimte, Wonen Economie In de NH kerk van Oosterendl gint om 20.15 uur een concert] het Nederlands Fluitkwartet. 1; gang ƒ12,50. In de NH kerk van Den Hoorn gint om 20.15 uur zomeravondconcert door Se Snegirov (tenor) en Aukje Bro (orgel). Na afloop wordt een in meling gehouden ter bestrijd van de onkosten. In Cinema Texel draaien de Nee lands gesproken film Titan (aanvang 14.30 uur), TeigetjesF (15.00 uur), Mission Impossl (18.45 uur), Gone in 60 seca (19.00 en 22.00 uur) en Me, Irene (21.45 uur). I Veerdienst Teso zet ook dezeiw geregeld twee boten in en verzo in die periodes afvaarten opia Ir] half uur, zowel vanaf Texel als* rij uit Den Helder. Dat gebeurt -* daag (vrijdag) en maandag 9.35 tot 16.05 uur (en later im noodzakelijk), zaterdag van tot 15.05 uur (en eventueel latej zondag van 16.35 tot 20.05 Vrijdag moeten automobiliste Den Helder tussen 12.00 en 17 uurevenwel rekening houden» wachttijden van een half üur.i kunnen op Texel oplopen tots derhalf uur. Zaterdag zijn er Texel tussen 10.00 en 12.00i mogelijk wachttijden van eenl uur en in Den Helder tussen 11 en 16.00 uur van een uur dr e Laura Commandeur (23), de doch ter van de schapenfokker uit Den Hoorn die in 1998 haar stage door bracht in het Olympisch dorp in het Japanse Nagano, vertrekt eind augustus naar Tokyo, om met drie honderd andere jongeren uit de hele wereld deel te nemen aan een internationale cruise. Een Japans initiatief met als doel het kweken van meer internationaal begrip onder de jeugd. Haar stage in Nagano vloeide voort uit haar studie aan de Nationale Ho geschool voor Toerisme en Verkeer, waarvoor ze onder andere kwaliteits onderzoek deed en werkte in het Holland Hemeken Huis. De reis van twee maanden op een Japans cruiseschip volgt op een vervolg studie Japanse taal en cultuur aan de Universiteit van Leiden 'Op het prik bord van de faculteit hing een briefje dat passagiers werden gezocht voor The Ship for World Youth. Ik heb me er voor ingeschreven en werd tot mijn verrassing gevraagd.' Het project 2 Our Own Ocean begint met een orièntatieweek in Tokyo, waarbij ik met twee studenten van andere nationaliteiten eerst drie da gen doorbreng in een Japans gast gezin. Tijdens deze week brengen we een officieel bezoek aan de Japanse kroonprins. Hierna gaan we aan RTL 5 zendt donderdag 17 augustus vanaf 22.50 uur de documentaire 'Birdman' uit. Deze drie kwartier du rende reportage laat de voorbereidin gen en de uiteindelijke poging van para's zien om in vrije val het Mars diep over te steken. Enkele Texelaars leveren in beeld en woord hun bij drage. Later dit jaar zal de documen taire in heel Europa worden uitgezon den. boord van het luxe cruiseschip, dat is uitgerust met onder andere Japanse baden. Eerste reisdoel is Wladiwostok, waar een officieel be zoek aan de gouverneur op het pro gramma staat.' Om de internationale uitwisseling te bevorderen deelt ze, net als de an dere jongeren, haar hut met twee passagiers van andere nationalitei ten. Onderweg wordt in groepsver band gediscussieerd over internatio nale onderwerpen, zoals de Verenigde Naties, onderwijs, milieu en vrijwilligerswerk. 'Ook het drugs beleid komt aan de orde en gezien de tolerante opstelling van Nederland, zal ik als Nederlander best wel wat hebben uit te leggen.' Ze hoeft dat niet als enige te doen, want de Texelse is in gezelschap van acht andere Nederlandse deelnemers. 'Ik denk'dat het een hele leuke, leerzame ervaring wordt, waarbij ik héél wat Uitsluitend in spoedgevall van zaterdag 8.00 tot maar» cj 8.00 uur: Dokter R.A. van den Bek Haasdijk, Kikkertstraat 12, Cocksdorp, telefoon 3162 Aanvragen visites tussen 9.9) 10.00 uur. Zaterdag en zond apotheek geopend van 17 00 17.30 uur, Kikkertstraat 12, Cocksdorp. Inloopspreekuur! 12.00 tot 12.30 op Schilden 38, Den Burg en van 17.00 17.30 uur in de Kikkertstraal De Cocksdorp, zonder afspra van de wereld te zien krijg er nodige over andere culturen lee gaan onder andere naar Hatu Nieuw Zeeland.' Via email zall Commandeur de lezers va' Texelse Courant op de hoogte den van haar reis. Met ingang oktober, als de reis ten einde is,i ze als commercieel medewerk! bedrijfsleven in. 5! I» Laura Commandeur .reis om internationaal begrip onder jongeren te vergrot«v (Foto arcMtt

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2