Spijkerbroekhangen leuk festivalonderdeel teso Bands van allure op Strenderpop Vader en dochter Witte winnen ringsteekstrijd E Agenda TEXELSE 2 COURANT Jeugdtennis Postzegelclub zoekt kleine verzamelaars 072-5646364 Van Wijk en Bee winnen golfbeki Bert Hermelinl met 'Raar' in j? theater Klif 12 s DINSDAG 15 AUGUSTUS 2000 Dinsdag 15 augustus Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 19 00 uur een criterium voor wielrenners van 15 jaar en ouder. Gastrenners die willen mee doen betalen ƒ5,-. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raads commissie voor Ruimte, Wonen en Economie. In de NH kerk van Oosterend be gint om 20.15 uur een concert van het Nederlands Fluitkwartet. Toe gang ƒ12,50. In de NH kerk van Den Hoorn be gint om 20.15 uur een zomeravondconcert door Serge] Snegirov (tenor) en Aukje Broers (orgel). Na afloop wordt een inza meling gehouden ter bestrijding van de onkosten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur). Mission Impossible (18.45 uur). Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21,45 uur) Woensdag 16 augustus De folkloremarkt, die tussen 10.00 en 16.00 uur op de Groeneplaats in Den Burg wordt gehouden, heet voor deze gelegenheid 'Dag van het Dier', met medewerking van diverse hobbyclubs en particulie ren. De Brugger Daanser van de Twentse Folklorevereniging uit Glaanerbrug verzorgt dansvoor stellingen om 11.00 en 13.30 uur Om 10.30 uur begint in EcoMare de poppenkastvoorstelling 'Wo nen in een walvis'. Toegang ƒ12,50, inclusief entreebewijs. Om 15.00 uur begint in zwembad Molenkoog een dartstoernooi. Op de Groeneplaats in Den Burg gaat om 19.00 uur de finale om het Texels kampioenschap ringsteken van start. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Donderdag 17 augustus De Hoornder Donderdag, die duurt van 15 30 tot 21 00 uur, wordt dit keer omgetoverd in één grote veemarkt. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur een gecombi neerde raadscommissie voor Welzijn en Onderwijs en Financiën, Werken en Milieu. In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een (Dujtstalige) dia avond over Texel; toegang 2,50. In De Cocksdorp wordt tussen 17.00 en 21.00 uur de Durper markt gehouden. Met muziek, spelletjes en oude ambachten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AË (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur). Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Vrijdag 18 augustus Bij de voormalige elektriciteits centrale aan de IJsdijk nabij Oude- schild gaat om 19.00 uur een wielertijdrit over 32 kilometer van start. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan (aanvang 14.30 uur), TeigetjesF iC (15.00 uur), Mission Impossj f (18.45 uur), Gone in 60 secot (19.00 en 22 00 uur) en Me, My Irene (21 45 uur). iff Veerdienst Teso zet ook deze ws geregeld twee boten in en ver» 11£ in die periodes afvaarten op i« mr halfuur, zowel vanaf Texel als vi uit Den Helder. Dat gebeurt do sel derdag vri|dag en maandag 9.35 tot 16.05 uur (en later ind noodzakelijk), zaterdag van 8 tot 15.05 uur (en eventueel later) zondag van 16.35 tot 20.05 u Vrijdag moeten automobilisten Den Helder tussen 13.00 en 17. uurevenwel rekening houdenn wachttijden van een half uur, r kunnen op Texel tussen 9.00 15.00 uur oplopen tot anderti uur. Zaterdag zijn er op in Den H der tussen 12.00 en 15.00 uurrr gelijk wachttijden van een halfi Op donderdag zijn de afvaar, van 10.05 uur uit Den Helder van 13.35 uur vanaf Texel uitsl tend bestemd voor het vervoer, gevaarlijke stoffen. Hoogwater te Oudesc Dl. 15 9.46 en 21.40 Wo. 16 10.10 en 22.0! Do. 17 10.56 en 22.51 Vr. 18 11.25 en 23.20 Za. 19 12.06 en 23.40 Zo. 20 12.24 en 23.5! Ma. 21 13.06 en Di 22 0.25 en 13.24 !rr Aan het strand is het ongeveer eernw der hoogwater. De zon komt 19 august om 6.29 uur en gaat onder om 20.54u, augustus volle maan, 22 augustus li kwartier; 16 augustus springtij. De wedstrijd 'spijkerbroekhangen' bleek zaterdag een nieuw en veelbelovend onderdeel van het jaarlijkse Hol lands Festival in Den Burg. Telkens twee kandidaten laten zich door een kraan ophijsen boven een bassin terwijl ze zich vastklampen aan de pijpen van een spijkerbroek. Wie sterke handen heeft kan dat enkele minuten volhouden, maar onvermijdelijk komt het moment dat hij of zij moet loslaten en dus in het bassin plonst. Dat is lachen, vooral als het bekenden zijn die op deze wijze hun krachten me ten. Zo'n honderd deelnemers meldden zich zaterdag voor dit spel, dat op de Vismarkt werd gehouden. Mantje Sport had daar van pakken stro en een zeil een bassin ge maakt en Werner Dros met zijn kraan ingehuurd voor het hijsen van de deelnemers. Voor een leuke presentatie zorgde Hans Strick die via de geluidsinstallatie deelne mers wierf en de spanning behoor lijk wist aan te wakkeren. Als eer ste, respectievelijk tweede en derde prijs werden voor zowel de categorieën dames als heren een spijkerbroek, een T-shirt en een cap uitgeloofd. Het spel zou kunnen uitgroeien tot een groot zomerevenement, vooral als het spectaculairder wordt uitge voerd, Het bassin waarin de deelne mers vallen zou groter en dieper moeten zijn en de kraan zou de kandidaten veel hoger moeten ophijsen. De man met de sterkste handen was zaterdag Jurriën ten Burge die meer dan drie minuten bleef hangen en de eerste prijs kreeg bij de heren. Tweede en derde werden respectie velijk René Beusekom en Wiggert Haring, beide van Texel. Bij de dames was de uitslag: 1Nicole Rem; 2. Kim Appelman (Texel); 3.Wieteke Rekkers (Texel). De negende aflevering van Strenderpop belooft een mooie te worden. Vrijwel alle Texelse bands van naam hebben zich aangemeld voor het festival, dat zaterdag 19 augustus wordt gehouden. Locatie is als altijd het terreintje bij de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend. De toegang is gratis. De belangstelling kwam wat traag op gang en sommige bands hadden aan de eerste (schriftelijke) uitnodiging kennelijk niet genoeg, maar uiteinde lijk is de organiserende Stichting Oosterender Pop er opnieuw in ge slaagd een imponerende bezetting bij elkaar te krijgen. Opmerkelijk is dat misschien wel de bekendste band van het eiland. The Small Buzz, met Jaap Dros, Rikus Kloosterhuis, Nils Lely en Hans Vlaming, het festijn om 13.45 uur opent, een 'eer' die in voor gaande jaren doorgaans te beurt viel aan jonge, aankomende talenten. Net als hun collega's verzorgen de man nen van The Buzz een optreden dat ongeveer een half uur duurt. Nieuw lijkt op het eerste gezicht de groep Onhoutbaar Beperkd, die rock en pop op het repertoire zegt te heb ben Gezien de namen van drummer Ben Bakker, gitarist Pieter Jan Kooger en bassist Simon van der Geest lijkt het echter om een gerou tineerd gezelschap te gaan. Dat geldt met voor Snevling Maya. een rock band die geheel bestaat uit jonge muzikanten, van rond de 16 jaar oud. Drummer Hans Vlaming besloot vo rig jaar zijn muzikale activiteiten op een wat lager pitje te zetten en stapte uit de Jug Bros. de band van Ewout Adriaans, Rikus Kloosterhuis en Han nes van Angeren. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan, want nadat zijn vervanger Ben Haak te kennen had gegeven het welletjes te vinden, bleek Vlaming bereid zijn maten van weleer uit de brand te helpen. Die hebben de groep ter ge legenheid van zijn terugkeer voor eenmaal de Jug Bros Hans is back party gedoopt. De muziek die ze ten gehore zullen brengen omschrijven ze als New age polka polder blues pop. Man X Man. met Edwin Bakker, Mark Kievits, Martijn Dros, Louise Kortenhoeve en Biem Vlaming, vindt z'n wortels in Four Weeks en speelt muziek uit de jaren negentig, terwijl de punkrockers van FFF afgelopen winter al een paar keer van zich de den horen, onder meer in jongeren centrum Time Out. In Xspreszo is een groot aantal muzikanten actief die eerder deel uitmaakten van de band rond Rob van Beurden. De overbekende groepen Shakin' Legends en Deluge besluiten het spektakel, dat om 21.00 uur zal zijn afgelopen. De presentatie is in han den van Deluge-leden Jothan Purmer en Auke Vermeulen. Programma 13.45-14 20 uur; The Small Buzz, 14.30- 15.00: Onhoutbaar Beperkd, 15 10-15 40: Snevling Maya, 15.50-16.20: Jugbros; 16.30- 17.00 De Roegers; 17.10-17.40. Refill; 17.50- 18.20: Man X Man; 18 30-19 00 FFF. 19 10- 19.40: Xspreszo; 19.50-20 20 Shakin' Legends; 20.30-21.00 Deluge. De Open Texelse jeugdkampioen schappen tennis hebben aan belang stelling niet te klagen gehad. Er de den kinderen uit het hele land mee en zelfs uit Duitsland. Tijdens het drie daags toernooi werden 52 wedstrij den gespeeld. Bernard van Hattem wist in de categorie jongens tot en met 12 jaar alle wedstrijden te winnen en werd overtuigend winnaar van zijn klasse. De deelnemende meisjes, allen onge veer even oud, werden ingedeeld in één leeftijdsgroep. Nathalie van Leeuwen en Milou Brand werden winnaars van de poule. In de finale toonde Brand zich de beste De meeste deelnemers kwamen uit in de categorie jongens van 12 tot en met 16 |aar, waarvan Domimk Tho mas en Matthijs Bloem poulewinnaars werden. In de kruis finales versloegen beiden hun tegen standers, waardoor Thomas en Bloem dus in de finale tegenover el kaar kwamen te staan. Thomas won met bij tijd en wijle prachtig spel en kon na afloop de beker en de bloe men in ontvangst nemen. Volgend jaar komt er zeker een ver volg op dit toernooi, zodat de Texelse jeugd ook dan weer kan tennissen tegen jongens en meisjes van de vaste wal. In verband met een langzaam te ruglopend ledental heeft postzegelclub 'De Postzegelbeurs' besloten om ook andere verzame laars op de ruilavonden uit te no digen. Deze avonden vinden plaats op iedere tweede donder dag van de maand in 'De Schakel' in Den Burg en beginnen om 19,30 uur. De eerste bijeenkomst is op 14 september. De gedachten gaan uit naar verzame laars van kleine voorwerpen als mun ten, schelpen, rijwielplaatjes, speld jes, balpennen, sigarenbandjes, telefoonkaarten, suikerzakjes, lucifer- merken, wijnflesetiketten, ansicht kaarten, aanstekers. Pokemon-kaar- ten, jokers, vingerhoeden, eierdopjes en dergelijke. Het is de bedoeling eerst een inven tarisatie te maken van de verschil lende verzamelaargroepen op het ei land. Op de ruilavonden kan zowel onderling als met andere verzame laars worden geruild. Er mag alleen met worden verkocht. In een later sta dium komen activiteiten als veilingen, verlotingen en rondzendingen ter sprake Als het zonder zwaailicht kan bel Wie de afgelopen dagen op het strand bij De Krim wandelde, kon daar een merkwaardig fenomeen aantreffen Geheimzinnige tekenin gen in het zand. met wiskundige pre cisie aangebrachte lijnen, cirkels en spiralen, die wellicht even aan graan cirkels en UFO's deden denken. De tekenaar, de 38-jarige Reinhard Bo/er uit Lingen, bleek evenwel met afkom stig van een andere planeet, maar ge woon uit Duitsland. De machine ontwerper, werkzaam in een atoomkrachtcentrale, is in zijn vrije tijd een hartstochtelijk bouwer van vlie gers, vlaggen, molens en windvanen. Deze vakantie nam hij er zo 'n honderd mee naar het eiland om zich iedere dag met zijn gezin op het strand uit te leven. Alleen kijken hoe alles waait en wappert, vindt hiy niet leuk genoeg. Daarom maakt hij tekeningen, waann hij de vanen plaatst en laat hij de kin deren hun spel spelen. Zo rende de vijfjarige David zich een weg vanaf de in het midden van een grote spiraal geplaatste vuurtoren naar de buiten ste cirkel. Even verderop assisteerde dochter Hannah haar vader bij een nieuwe tekening door telkens een touw een slag om een haspel te leg gen, terwijl Boter senior de lange tekenstok hanteerde die strak aan het touw verbonden was. Wel een feno meen dus, deze cirkels, maar gewoon door mensenhanden gemaakt. (Foto Come Timmer) Frits Witte en dochter Elles Bousma-Witte hebben donderdag in De Cocksdorp de zesde en voor laatste wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken op hun naam geschreven. Het duo stak zestien punten bij elkaar en bleef daarmee Lisanne de Leeuw en Maroes Albers, die er dertien ver zamelden, ruim voor. De wedstrijd in De Cocksdorp - waarvoor de deelnemers uit de an dere dorpen per veewagen naar het inspanterrem achter het Eierlandsche Huis waren gebracht - kende een vlot verloop. Het aantal punten dat bij el kaar werd gestoken heeft wel eens hoger gelegen. Niemand van de toe risten wist alle drie de ringen aan de sabel te rijgen. Vader en dochter Witte trokken zich van de magere prestaties van de anderen niets aan. Zij verzamelden niet alleen de meeste punten maar hadden daar ook de minste tijd van allemaal voor nodig. Zij legden het traject tussen de ringen af in 20.3 seconden en werden voor die prestatie beloond met een voer- bon van Cavo Latuco. De langzaam ste tijd bedroeg 35.8 seconden. Er was een barrage nodig om de win naar van de derde prijs te kunnen aanwijzen, aangezien de combinaties Piet Beers en Judith Keumg en Wim Jan Bakker en Anneke Eelman even veel punten hadden vergaard. In de extra ronde misten Bakkeren Eelman geen enkele ring. Steekster Petra Wuis, die een com binatie vormde met Wendy van Beek, baarde opzien. Zij is linkshandig en moest de nodige improvisatie aan de dag leggen om te kunnen steken Haar pogingen 'om een hoekie' wa ren desondanks niet van succes ge speend. Woensdag wordt in Den Burg de kampioenwedstrijd verreden. De spanning is om te snijden, want Henk en Tineke Spigt hebben slechts één punt voorsprong op Lisanne de Leeuw en Maroes Albers, terwijl ook de combinaties Gerard de Ridder en Patricia Henstra, Frits Witte en Elles Bousma-Witte en Dick Smit en Bernadette Schipper nog allerminst kansloos zijn. Ook Piet Bakker en Anouska Buysman hadden zich nog in de prijzen kunnen rijden, maar zij hebben aangekondigd de laatste wedstrijd wegens vakantie te moeten missen. Evenmin zonder kansen zou den Joop en Joke Noom zijn, maar zij doen met meer mee sinds de to vorige maand op de terugwf Oosterend - waar het echtpan gewonnen - een ongeluk kreeg is in ieder geval dat er nog nf beslist, want de ervanng leert4 klassement in Den Burg nog9j op z'n kop kan worden gezet. De wedstrijd begint woensdaj 19.00 uur. De deelnemers steller op bij garage Kaczor aar- Keesomlaan Jan van Wijk en Peter Beers hi zondag de strijd o"1 Delcourtbeker gewonnen. Er» 28 golfers aan de wedstrijd rr» was per paar ingeschreven speelde hierbij zijn eigen spel. de beste netto score van de p¥ voor elke hole, telde. Van de <0 teams stonden er drie lange lijk met +8. Van Wijk en Beers»' uiteindelijk eerste met +9. Piet en Menno Schuijl werden»» (+8), voor Reynier de Graaff en' Zandee (+8). Els Postma en W Zandee werden vierde (+8) 1 Zandee en Martine Zandee si# de longest drives. De neary's* voor Jan van Wijk en Margin Graaff Door ziekte en wachttijden bij de boot liep het middagprogramma van het Hollands Festival met helemaal zoals was gepland. Het optreden van de landelijk bekende mysteriegast Willem Duin ging niet door en de min der bekende vervanger Denny Lucassen trad maar even op omdat hij door een uur wachten bij de boot te laat kwam opdagen. De 'dweil orkesten' de Heegemer Dekdweilers en 'De Nachthoorns' traden veel la ter op waardoor ook de bijdrage van die kant van korte duur was. Gerard Borst kwam wel behoorlijk uit de verf. Hij had veel succes met het Texellied van Theun de Winter. Toch tevreden Daarna volgt De Roegers (met routiniers Ron de Vries, Sil van Dijk, Arnold Kaercher, Jos Schaafsma en Bart van Dijk), die vorig jaar ook pre sent waren op Strenderpop en toen stevige rock speelden. Refill is even eens een nieuwe naam en wie daar precies achter zitten, blijft onduide lijk. Op het aanmeldformulier ver meldden ze: 'Vetzak - Zang/ Schreeuwen/Brullen, Botje Bazgitaar, Eroen Meffendörf - Drums, Bas - Versterkte Snaren Gi taar', met als toevoeging Botje mag niet loslopen. Ingewijden menen dat de groep (voor een deel) bestaat uit leden van de band Vendetta Het repertoire bestaat in ieder geval uit hardcore. Bert Hermelink, 'een opmerkelijk goed gebouwde gastheer'. Dat er met erg veel toeschouwers en toehoorders waren, was geen verras sing. Het fraaie weer had het publiek massaal voor het strand doen kiezen, 's Avonds was het vooral in de late uren redelijk druk in de zes deelne mende bedrijven, die voor deze ge legenheid allemaal voor speciale muziek hadden gezorgd. Voorzitter Richard Segers van de vereniging Texeljazz is dan ook tevreden, mede omdat er geen wanklank is gevallen en alles rustig is verlopen. Mogeli|k wordt binnenkort een nieuwe vereni ging opgericht voor de horeca van Den Burg, die belast wordt met het organiseren van dit festival en even tuele andere evenementen die be doeld zijn om meer leven in Texels residentie te krijgen. Diverse critici zien het wel in her ten.'Zijn teksten lopen langs in' santé zwabberpaden. De logt vaak ver te zoeken, maar blijkti delijk tussen de onzin wel dege bestaan', schreef De Volkskn het Leidsch Dagblad stond twe geleden naar aanleiding van heil Cabaretfestival van 1998: 'Ditis werk. Hij zingt vederlichte c e teksten die behendig in elkaan ia zodat het een genoegen is hen zijn eenvoud aan het werk te a Peter Hm (links) en Edwin Scholtanus hangend aan spijkerbroeken boven het water. Foto Harry da Graal) In theater Klif 12 in Den Hoorn 9 zondag Bert Hermelink op Zj gramma heet 'Raar' en bestas een flink deel uit liedjes, waan soonlijke ontboezemingen a» 1 geluk, grote ergernissen en k 'gen'gëbreken aan déioesdfl worden opgedrongen. Maareiï ruimte voor wat hij noemt 'w vluggertjes, poëtisch vandata complete levensbeschouwii Hermelink omschrijft zichzelf» als 'een opmerkelijk goedgeba gastheer met een opvallende i techniek, iemand die het liefst) en meeslepend wil dromen, k: iemand!' (Foto Fnis Folkonhagc) Hermelinks optreden in Klif b zondag om 20.30 uur. De entra draagt ƒ20,-; 'vrienden' betalen; Een diner is mogelijk vanal uur. Reserveren via tel. 319 63;

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2