Echtpaar Spigt verovert Texelse ringsteektitel <n> 7/c had alleen nog maar thuis gekookt teso In een echte helikopter Concert in RK kerk Den Burg E Agenda Radio Texel TOO Ruud komt 072-5646364 de £)uinpan TEXELSE 2 COURANT Weekendienst Texelse artsen Na een wal aarzelend begin herstelde steekster Tineke Spigt-Witte zich voldoende om samen mei echtgenoot en koetsier Henk het Texels kampioenschap ringsteken te veroveren. (Foto Joop Pommett) Ondanks een iets mindere dag van de steekster, hebben Henk en Tineke Spigt woensdagavond in Den Burg het Texels kampioen schap ringsteken veroverd. Het echtpaar mocht uit handen van Gerard van der Kooi, voorzitter van de Stichting Folklore, de bijbeho rende Jan Agterbokaal in ont vangst nemen. De dagprijs was voor Dick Smit en Bernadette Schipper, Zoals de kenners al hadden voor speld, werd het een zenuwslopende finale op de Groeneplaats. Veel steeksters. en zeker de dames die nog kans maakten de titel in de wacht te slepen, hadden behoorlijk last van trillende handen Dat gold nog wel het meest voor Elles Bousma-Witte, die met een wit gezicht naast vader Frits op de bok zat en werkelijk helemaal niets zag lukken. Terwijl ze anders zo zeker zit te steken, verzamelde ze ditmaal minder dan een handvol rin gen en zakte de combinatie weg uit de kop van het klassement. De jury troostte haar met de poedelprijs, be schikbaar gesteld door Cavo Latuco. Ook de geroutineerde Henk en Tineke Spigt-Witte, die voor aanvang één punt voorsprong hadden op Lisanne de Leeuw en Maroes Albers, voelden zich kennelijk lang niet zeker van hun zaak. De steekster miste in de eerste drie ronden twee ringen. Ze herstelde zich echter uitstekend en veroverde ten slotte nog de derde prijs in het dagkampioenschap. Be langrijker nog was dat haar prestatie goed was voor de titel, aangezien Albers al in de eerste ronde twee pogingen zag mislukken. Daarna faalde ze nog eenmaal. Hun tweede plaats kwam evenwel niet meer in gevaar. Grote winnaars waren woensdag Dick Smit en Bernadette Schipper. Schipper plukte alle ringen van de galg, pakte daarmee de dagprijs en steeg bovendien naar de derde Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM, via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100 4) De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13,30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma). 18 00 u. De zesuurshow (jongeren programma) 19 00 u After party (jongerenprogramma) 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u Kerkdienst vanuit de NH kerk Oosterend 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14 00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18 00 u. Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproject (muziek) 22 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg 19.00 u. Gerformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20 00u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bi|praten met(Texelaars in het nieuws). 20 00 u. Radio Noordholland plaats in het kampioenschap. Het was overigens pas de eerste keer dit seizoen dat er geen barrage nodig was om de prijzen te kunnen uitrei ken. De toeschouwers, die wel eens met méér waren opgekomen (wellicht te wijten aan een verkeerde aankondi ging in de Vakantiekrant), mochten kiezen welke aanspanning ze de leukste vonden. De eerste prijs ging met 31 stemmen naar de jeugdige De Leeuw en Albers, die samen met hun pony Sjakie altijd veel vertede ring wekken. Gerrit en Janny Wester- laken kregen 29 stemmen voor hun aankleding, die wat Spaans aan deed. Martin Kikkert (met een sjofele gedeukte hoed) en Ellen Maaskant en hun fjorden waren goed voor 24 stemmen en kregen de derde prijs, die net als de andere twee voor het 'leukste geheel' waren beschikbaar gesteld door de familie Agter. De zeven wedstrijden om het Texels kampioenschap zijn nu verreden. Dat wil niet zeggen dat er dit seizoen in de ringstekerij niets meer te bele ven valt. Sterker, zondag 3 septem ber wordt op de haven van Oude- schild het nationaal kampioenschap gehouden. De wedstrijd begint om 13.30 uur. De Texelse kleuren wor den verdedigd door zes combina ties. Ruud komt naar Texel. De van het tv- programma Big Brother bekende Nederlander zal op zaterdag 26 au gustus EcoMare met een bezoekje vereren en het centrum voor wadden en Noordzee ƒ2500,- aanbieden. Het bedrag is door de rechter aan Ruud toegewezen bij wijze van schadever goeding nadat een bednjf zonder toe stemming zijn naam had gebruikt in advertenties. Ruud heeft tijdens de rechtszitting aangegeven het geld niet voor zichzelf te willen houden maar te zullen schenken aan een goed doel. Er was deze week nog meer goed nieuws voor EcoMare. Twee dagen eerder dan vorig jaar passeerde de 200.000* bezoeker de kassa. Als het zonder zwaailicht kan bel Mezzosopraan Els Kal en organist Joost Veerman verzorgen dinsdag het negende zomeravondconcert in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Het optre den vindt (in tegenspraak met eer dere publicaties) plaats in de RK kerk van Den Burg. Els Kal is thuis in een omvangrijk en veelzijdig repertoire. Zij verleent solistische medewerking aan koren (onder meer bij cantates van Bach), theaterproducties Tierkreis van Stockhausen) en opera's, waaronder Mikado van Gilbert en Sullivan. Te vens werkt ze samen met diverse ensembles, zoals het Kodaly-trio, waarmee ze optrad in de kleine zaal van het Concertgebouw in Amster dam. Ook maakte ze radio-opnamen voor de Concertzender en de NCRV. Kal studeerde aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten bij Maria Romboute-Suchél, Peter Kooy (barokmuziek) en Eileen Fiss (lichte muziek). Bij Margreet Honing en Meinard Kraak volgde zij master- classes. Thans studeert Kal bij Her man Woltman. Joost Veerman studeerde orgel en kerkmuziek aan het Alkmaars Con servatorium bij Jos van der Kooy en aan het Utrechts Conservatorium bij Jan Welmers en Jan Raas, waar hij zijn diploma's behaalde in respectie velijk 1989 en 1991. Momenteel is Veerman organist van de Goede Herderkerk in het Noordhollandse Huizen en als muziekrecensent ver bonden aan het Reformatorisch Dag blad. Samen brengen Kal en Veerman wer ken ten gehore van negentiende- eeuwse Franse componisten, onder wie Vierne, Ravel, Langlais en Guilmant. Het concert begint zoals gewoonlijk om 20.15 uur. De toegang is gratis. Aan het eind wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. Op zijn veertiende werd Jan Siem Dros bakker. Geen verrassing, want zijn vader was het ook, net als de vader van zijn vader. Diens vader, Jan Siems overgrootvader, begon in 1900 in Oudeschild een bakkerij waaraan pas vorig jaar een einde kwam. Officieel dan, want de tradi tie en de kennis van de Drossen le ven voort in het Gouden Boltje, de collega's uit Oosterend die het fami liebedrijf overnamen. Kort daarvoor had Jan Siem na ne gentien jaar afscheid genomen van het bakkersvak. 'Ik had het wel een beetje gezien. Veel nachtwerk, wis selende diensten. Toen ik zelf kinde ren kreeg, had ik er geen zin meer in. Mijn vader had altijd honderd uur in de week gewerkt, dat haalde hij makkelijk.' Toen strandpaviljoen Paal 12 te koop kwam, waren Dros en zijn vriendin Simone van Tilborg direct geïnteresseerd. 'Toen ik hier eens op het terras zat. had ik er al over nagedacht. Leuk tentje, moet wat mee te doen zijn. Ik had het er met mijn vader over en die zei meteen. Moet je doen. Hij had al gesproken met het Gouden Boltje over over name, dus dat kwam perfect uit. Maar anderen raadden het af. Vol gens Jos Kager (de assurantiehou der) werd het niks. Via de makelaar ben ik toen in contact geraakt met een accountant, meneer Dijkgraaf. Die heeft een onder-nemersplan ge maakt en daar kwam uit dat er nog wel wat omzetstijging viel te ver wachten. We zouden misschien 's winters nog wat ander werk moeten doen, maar hij zag wel kansen.' Dros en zijn partner betrokken het paviljoen in april, op het moment dat het net weer was opgebouwd (Paal 12 is één van de paviljoens die in het najaar worden afgebroken). 'We konden er eigenlijk zo inwandelen.' De bliksemstart kreeg een minder vlot vervolg. 'De eerste weken wa ren een drama. We hadden alleen een handkoffiezetapparaat. En geen kassa. De bestellingen schreven we op briefjes die we aan haakjes hin gen. Het geld ging in een kistje.' Ook het werk in de keuken moest wennen. 'Ik had nooit eerder ge kookt. Ja thuis, maar verder met. We hebben als eerste een lavagrill ge kocht. Om saté en lamskoteletten te kunnen maken. En we hadden pasta, wat soepen, een paar snacks. Later zijn we langzaam gaan uitbouwen. Als ik eens in de Balcken of bij Aris (van Zeijlen) zat te eten, keek ik eens wat af en dacht ik: Oooh, zo gaat dat. Je probeert eens wat. En het scheelt dat ik er varing in de bakkerij had. Je weet hoe je met producten omgaat en ook over hygiëne en dat soort za ken hoefde ik niks meer te leren.' maar ik denk dat we met die oude keuken hadden moeten sluiten.' Deze zomer loopt alles naar wens. 'We werken met z'n drieën in de keuken en voor zijn ze ook met z'n drieën, buiten Simone. Die switcht wat heen en weer en springt bij waar nodig. Met mooi weer in de zomer, zoals vorige week, begint het om vijf uur te lopen en heb je binnen een half uur dertig tafels vol Dan is het echt beuken. Maar het gaat goed. En als we volgend jaar ook de koel cel erbij hebben die we van het Gouden Boltje hebben gekocht, dan kunnen we aardig uit de voeten. Ik zie het best zitten, de komende jaren. We beginnen al een aardig kringetje vaste bezoekers op te bouwen. Texelaars, maar ook toe risten. Van de week hadden we mensen die hier in het voorjaar had den gezeten. Nu waren ze even te rug op Texel en kwamen ze meteen weer. En als ze in het najaar naar het eiland komen, zouden ze wéér te rugkomen. Dat is toch leuk!' Dros staat voor 'De Duinpan' het re cept van lofsoep af, een lekkere maar eenvoudig te maken gerecht, dat als 'dagsoep' geregeld op de kaart prijkt. Lofsoep Jan Siem Dros, eigenaar en chef-kok van strandpaviljoen Paal 12: 'Bij de Balcken of Aris keek ik wel eens wat af. Oooh, zo gaat dat. Je probeert eens wat.' (Foto Joop Pommels) Ondanks alle aanloopproblemen had het paviljoen over klandizie met te klagen. Het liep zó goed. dat Dros 's winters geen ander werk hoefde te zoeken en zich kon concentreren op het opknappen en schilderen van het paviljoen. Afgelopen voor jaar kreeg het bedrijfje echter een flinke klap te verwerken, toen de keuken door het onderstel zakte. 'Achteraf gezien is dat het beste dat er gebeurd is. Daardoor moesten we wel vernieuwen. We hebben drie containers besteld, om te schake len en er één keuken van te maken. De levertijd was zes weken en het werd nog een week langer, waar door we twee weken later dan ge pland pas open konden. Maar ge lukkig dat het tóen is gebeurd. Laatst kregen we de keuringsdienst over de vloer. Nu was alles prima, 500 gram witlof 1,5 liter bouillon 2 kuipjes smeerkaas roomboter bloem eventueel crème fraiche Snij de witlof, doe deze in de koude bouillon en breng dit aan de kook. Maak ondertussen in een andere pan een roux, door twee flinke eet lepels roomboter te mengen met vier of vijf eetlepels bloem. Bak de roux op een laag vuur goed gaar en voeg daarna schepje voor schepje de bouillon toe. Wacht steeds met het volgende schepje tot de bouil lon helemaal is doorgeroerd; dit gaat het beste met een garde. Doe ten slotte ook de witlof bij de soep en voeg dan de smeerkaas toe. Serveren in een soepkom, even tueel met een theelepel crème fraiche. Om spinazie- of mosterdsoep te maken, moet de witlof worden ver vangen door spinazie dan wel een paar eetlepels grove mosterd. Vrijdag 18 augustus Bij de voormalige elektriciteits centrale aan de IJsdijk nabij Oude schild gaat om 19.00 uur een wielertijdrit over 32 kilometer van start. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Zaterdag 19 augustus Leden van de MAB nemen van daag en morgen deel aan de asfaltcross in Lelystad. Op het terreintje bij de muziekms aan de Oranjestraat in Oosterend vindt van 13.45 tot 21.00 uur Strender Pop plaats. De toegang is gratis. Het Visserskoor uit Oudeschild verzorgt optredens van ongeveer een half uur op diverse locaties: 14.00 uur De Waal (bij hotel De Wael), 15.15 uur Oosterend (hoek Peperstraat-Oranjestraat), 16.30 uur De Cocksdorp (bij supermarkt Garant), 19.30 uur Den Hoorn (bij supermarkt Goënga) en 20.45 uur De Koog (plein Dorpsstraat). In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur). Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Zondag 20 augustus Vogelwerkgroep Texel houdt een excursie bij de IJzeren Kaap en in natuurgebied het Wagejot. De tocht gaat om 10.00 uur van start vanaf de naburige parkeerplaats. Deelname is gratis. Wind Surf Club Texel houdt een wedstrijd bij Dijkmanshuizen. Af hankelijk van het weer wordt een slalom of een course race gevaren. Leden en niet-leden kunnen zich inschrijven vanaf 10.00 uur De Patiëntjes van het Emma Kinder ziekenhuis in Amsterdam, vriendjes en ouders - samen een gezelschap van ongeveer zestig personen - hebben zich gisteren uitvoerig laten verwennen door de mariniers van de wedstri|d begint om 11.00 uur. Hardlopers en wandelaars kunnen op en rond vakantiecentrum De Krim meedoen aan de 'Terry Fox Loop', waarvan de opbrengst ten goede komt aan het onderzoek naar kanker onder kinderen. Er kan worden gekozen uit diverse af standen; het startschot klinkt om 11.00 uur. Inschrijven vanaf 10.00 uur bij 'Paviljoen 0', Deelname kost ƒ10,- per persoon of 25,- per gezin. Op het parkeerterrein bij Calluna in De Koog wordt van 11.00 tot 15.00 uur een kofferbakmarkt gehouden Op golfbaan De Texelse worden de Open Texelse Putt-kampioen- schappen gehouden. Aanmelden kan tussen 12 .00 en 14.00 uur en kost ƒ5,-. In de Worsteltent begint om 15.00 uur een kindervoorstelling van het theaterduo Custers Co. Toegang gratis. In de Kantoorstraat in Den Burg begint om 16.00 uur een openlucht darttoernooi dat voortduurt tot in de avond Meegedaan kan worden door mensen vanaf 16 jaar die zich tevoren moeten laten inschrijven in De Pilaar of de J'elleboog. In Klif 12 in Den Hoorn treedt Bert Hermelmk op met het programma 'Raar'. Aanvang 20.30 uur, toe gang 20,-. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Maandag 21 augustus Op de wielerbaan gaat om 19.00 uur een skeelertocht over het ei land van start. Goed geoefende rijders maken een rit van anderhalf uur, gevorderden rijden één uur In d'Ouwe Ulo begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor iedereen. In de kantine van manege Aken- burg begint om 19.30 uur een bridgedrive, georganiseerd door Mok Ze werden geschminkt in camouflagekleuren, mochten schie ten met losse flodders (de wapen- simulatie) en tochtjes maken met een landingsvaartuig en een amfi bisch voertuig. Ook maakten ze ken- bridgeclub Groot Slem. De schrijving start om 19.15 uur kost ƒ10,- per paar. Voor meen formatie: tel. 312252. In de serre van de Twaalf Balch kunnen Texelaar en toerist var 20.00 uur vrijblijvend meedo aan een avond van de scha; vereniging. In Cinema Texel draaien de Ned lands gesproken film Titan j (aanvang 14.30 uur), TeigetjesR (15 00 uur), Mission Impossit (18.45 uur), Gone in 60 secon (19.00 en 22.00 uur) en Me, Mysj Irene (21.45 uur). Dinsdag 22 augustus Op de wielerbaan in Den Burgb gmt om 19.00 uur een criten» voor wielrenners van 15 jaar ouder. Gastrenners die willen mi doen betalen ƒ5,-. In de RK kerk van Den Burg beg om 20.15 uur een zomeravw concert door Els u (mezzosopraan) en Joost Veerrri (orgel). Na afloop wordt een iu meling gehouden ter bestri|d! van de onkosten In Cinema Texel draaien de Ne« lands gesproken film Titan l (aanvang 14.30 uur), TeigetjesR (15.00 uur), Mission Imposst (18.45 uur), Gone in 60 secon (19.00 en 22.00 uur) en Me, Mys Irene (21.45 uur). Veerdienst Teso zet ook deze ws geregeld twee boten in en vem in die periodes afvaarten op ied half uur, zowel vanaf Texel alsva uit Den Helder. Dat gebeurt vnjd; en maandag van 9.35 tot 16.05« (en later indien noodzakelijk),! terdag van 8.35 tot 15.05 uur) eventueel later) en zondag u 16.35 tot 20.05 uur. Er blijft eve wel een kans op wachttijden.: terdag moet in Den Helder tuss 12.00 en 15.00 uur mogelijk! half uur worden gewacht. nis met het werk van de braré en mochten ze een kijkje ness een echte helikopter (zie fok. verwennerij is een jaarlijks tem rende traditie, die ooit is opg- door sergeant Bal. en waam kinderen met volle teugen geos (Foto rvri VRIJDAG 18 AUGUSTUS 2000 Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel 312016 Consult uitsluitend na telefonische af spraak.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2