Toejuichingen voor Visserskot 2 Recordaantal bezoekers gezellig Strenderpop Antoinette van Rossum verkoopt eilandproducten via nieuwe website Agenda teso TEXELSE COURANT Duin en Zandee golfkampioenen Robbert Boersen ongenaakbaar in wielertijdrit Nationale titels parachute springen Karatecursus volwassenen DINSDAG 22 AUGUSTUS 2000 Niet eerder trok Strenderpop zo veel belangstellenden als de ne gende editie van het festival, die zaterdag werd gehouden. Het was direct vanaf het begin behoorlijk druk. 'We telden zo ruwweg met een al honderdveertig man. Dat hadden we niet eerder meege maakt', vertelt een meer dan tevre den (mede)organisator Rob Haak, die later de tel kwijtraakte, maar er vanuit kon gaan dat in totaal vele honderden toeschouwers de weg naar het terrein aan de Oranje straat hadden gevonden. Eén van de oorzaken van de vroege drukte was wellicht de programme ring. Bij eerdere afleveringen traden in de eerste uren vooral muzikanten op die de luiers amper waren ont groeid, waarna langzaam naar een muzikaal hoogtepunt werd toege werkt. Natuurlijk vonden de fans dat de slotact - hardcore- en metalband Deluge - ook ditmaal het beste was dat te zien en te horen viel. maar zelfs zij konden niet ontkennen dat er on der de eerste bands eveneens veel kwaliteit schuil ging Zo werd het fes tival geopend door The Small Buzz - met routiniers Jaap Dros, Nils Lely, Rikus Kloosterhuis en Hans Vlaming -, een gezelschap dat in brede kring wordt gewaardeerd Relatief vroeg trad ook de minstens zo ervaren Jug Bros op. met Ewout Adriaans, Han nes van Angeren en opnieuw Kloosterhuis en Vlaming. De elementen werkten bijzonder mee aan het welslagen. Bi| de eerste klan ken was het nog bewolkt en even la ter viel er zelfs een bui, maar al snel brak de lucht open en werd het stra lend weer, met net genoeg wind om Liesbeth Rijkers, Wim Piet Eelman en Simon van der Geest van Onhoutbaar Berperkd vielen op door hun losse uitstraling. (Foto's Joop Rommets) De charme van Strenderpop school zoals altijd in de afwisseling. The Small Buzz werd gevolgd door Onhoutbaar Beperkd. Deze band speelde uiteenlopende nummers, van onder meer Blondie en De Dijk, maar viel vooral op door de noncha lante uitstraling. Zo kondigde zanger Wim Piet Eelman een nummer van Allams Morisette aan met een zeer Hollandse uitspraak van de voor naam van deze vrouwelijke enter tainer. Vervolgens gunde hij zangeres Liesbeth Rijkers alle aandacht door Kooger liet mooi gitaarwerk horen, bassist Simon van der Geest was op dreef, terwijl de kwaliteiten van drum mer Ben Bakker gevoeglijk bekend zi|n. Daarna trad Snevling Maya op. Een wat vreemde naam, die volgens de uitleg van de muzikanten zelf te dan ken was aan een jongetje, dat als reactie op de opmerking 'Lekker weer hé' zijn koptelefoon had afge zet en met-begrijpend gevraagd: 'Hé. snevling maya?' Het Oosterender kwartet bestaat uit louter jonge mu- Jeugdige fans zogen iedere klank en ieder gebaar op van Jug Bros-leden Hans Vlaming. Ewout Adriaans, Hannes van Angeren en Rikus Kloosterhuis. het publiek met naar het strand te jagen. Een kleine tegenvaller was het afzeggen van Refill, maar de organi satoren vulden deze leemte op door andere bands wat méér dan een half uur speeltijd te geven. van het podium te stappen en een rondje over het terrein te maken. Te gen het moment dat hij weer aan de beurt was, kuierde hij rustig terug. Overigens was er met het niveau van de band weinig mis. Pieter Jan zikanten. Zanger/gitarist Willian Blom, gitarist Erik Ellen, bassist Wessel Schenk en drummer Leander Blom zijn allemaal rond de zestien. 'We spelen sinds januari met elkaar. Maar in deze formatie zijn we nu twee maanden samen. Eerder hadden we een andere drummer. En sinds kort hebben we een tweede zanger, Ste ven van Vliet. Maar met hem hebben we nog te weinig geoefend. Hij zou hier eigenlijk ook optreden, maar we hebben gisteravond geoefend en toen klonk het zo slecht dat we be dachten dat hij maar met mee moest doen. Dat was trouwens niet zijn schuld hoor, maar het ging gewoon met', vertelden ze na afloop van hun optreden, dat zeer behoorlijk klonk. Een groot deel van het publiek veerde op toen de stevige maar melodieuze muziek uit de boxen kwam. Het was onmiskenbaar punk van rond 1980, maar de jonge muzikanten leken zich daar nauwelijks van bewust. 'Dit is geen punk hoor', verklaarde Willian Blom. Ook de tegenwerping dat het nummer van The Clash dat ze cover den toch echt punk was, terwijl ze onmiskenbaar leken op The Buzzcocks, een andere punkband van twintig jaar geleden, maakte wei nig indruk. 'Die groep ken ik niet. Die jongens die straks komen, van FFF, die maken pas punk', aldus de zan ger. Helemaal tekenend voor de sfeer was het optreden van de heren van de Jug Bros, die vierden dat drummer Hans Vlaming na een jaar afwezigheid was teruggekeerd op het oude nest. Ze begonnen met een onvervalste gospel en lieten daarna weten dat Hans 'dolende was geweest'. 'Maar ik heb de jongens gelukkig weer te ruggevonden', reageerde Vlaming, als de tot inkeer gekomen zondaar in een programma van de Evangelische Omroep. Voorman Ewout Adriaans toonde zich daarna een ware zielen herder door alle kinderen uit te nodi gen op het muurtje van de muzieknis te komen zitten. Die lieten zich dat Sinds het afgelopen weekend is een nieuwe Texelse website opera tioneel: httpJIwww. texel-online. Het is een initiatief van Antoinette van Rossum (39) uit Den Burg die er naar streeft op deze manier alle denkbare informatie over Texel en vooral over Texelse producten naar buiten te brengen. Na een volgens eigen zeggen ener verend leven is Van Rossum terugge keerd op haar geboorte-eiland, waar zij zich tussen 1978 en 1982 onder andere heeft bezig gehouden met het ontwikkelen en in de markt zetten van de natuurcosmeticalijn Claire Fischer. Via haar website legt zij uit dat 'clair' verwijst naar de schone lucht van Texel terwijl 'fisher' een ode is aan haar vader die visser was. In de cosmetica zijn onder andere Texelse kruiden, schapenmelk en schapenvet als 'werkzame stoffen' verwerkt. In formatie over Claire Fisher krijgt men door de linken naar 'Texelshop' of direct te klikken: www.texelshop.- com. In deze virtuele winkel zijn nog tal van andere Texelse producten te bekijken en te bestellen, totaal onge veer 200 Daaronder zijn Claire Fisher mode (kleding en accessoires van Texelse schapenwol) Texelana truien en dekbedden, Texelse boeken van Nauta en bonbons van de Texelse chocoladefabriek. De prijzen zijn aan gegeven in euro's, snel om te reke nen in andere valuta's. Antoinette hoopt een stukje inkomen te verwer ven met de provisie die zij krijgt als de producten via haar worden be steld. Daarnaast biedt de website een enorme hoeveelheid algemene infor matie over Texel, die makkelijk en vanuit een Texelse startpagina met zoekmachine kan worden opgeroe pen: gegevens over hotels, apparte- Jaap Duin en Martine Zandee heb ben het golfkampioenschap Matchplay 2000 gewonnen. Tij dens spannende finales bleken zij te sterk voor Reynier de Graaff en Els Postma. Bij matchplay is die persoon winnaar die over achttien holes de meeste overwinningen boekt. Er vindt geen handicap verrekening plaats. Er werd net als bij tennis volgens een afvalsysteem gespeeld. Wie won ging door, wie verloor viel af. Na de voorrondes bleven Reynier de Graaf en Jaap Duin over. De strijd ging tot aan de negende hole gelijk op, totdat Duin een aantal birdies (één slag on der par) maakte en De Graaff 'slechts' parren. Al bij de zestiende hole bleek dat Duin niet meer in te halen was en werd hij gefeliciteerd door zijn con current. Enkele dames waren zeer aan elkaar gewaagd en achttien holes bleken soms met genoeg om te bepalen wie de beste was. Zo liep Elly Boorsma in de kwartfinale drieëntwintig holes alvorens zij de winst greep. In de halve finale stuitte ze op Martine Zandee, die te sterk bleek. In de an dere halve eindstreep moest Margreet de Graaf op de twintigste hole het onderspit delven tegen Els Postma. De finale ging bijgevolg tus sen Zandee en Postma. Al op de veertiende hole kon Zandee het kam pioenschap niet meer ontgaan. Er werd ook gestreden om het kam pioenschap longest drive (verste slag). Bob Hoogenraad werd winnaar met een klap van 221 meter, voor Jaap Duin (207,5 meter) en Jan Winnubst (200,5 meter). Bij de dames won Daisy van Leeuwen (169 meter) Harriët Bödicker (160,5 meter) werd tweede, Martine Zandee (149 meter) derde. menten en andere accommodatie- vormen, restaurants, café's, dancings, WV, sport- en spel- mogelijkheden, veerdienst, medische hulp, gemeentelijke diensten, Eco- Mare en tal van andere zaken die belangri|k kunnen zijn voor mensen die in Texel zijn geïnteresseerd. Deze info pretendeert compleet te zijn en wordt gratis opgenomen. Alleen voor advertenties moet worden betaald. Linken van Texel-online naar andere Texelse websites is mogelijk, het omgekeerde is (nog) niet het geval maar als het aan Antoinette ligt zal dat spoedig anders worden. 'Ik ben nog in bespreking'. Een actueel Texel weerbericht ontbreekt niet op de site. Ook kan worden gechat en er is zelfs een 'krant' in opgenomen die geheel zal bestaan uit foto's en teksten van Wielrenner Robbert Boersen blijft ongenaakbaar op het onderdeel tijd rijden De zevende tijdrit van Wielervereniging Texel, een race over 32 kilometer met start en finish bij de voormalige elektriciteitscentrale nabij Oudeschild, werd vrijdag door hem gewonnen in een tijd van 46.00 mi nuten. Zijn gemiddelde bedroeg 41,5 kilometer per uur. Theo Boom werd op eerbiedige afstand tweede in 48.09. Loek van Vliet finishte in 49.11 als derde. De zeer sterk rijdende Gerie Vlas was in 53.49 de beste dame. Marijke Stark voltooide haar rit in 58.08 en werd tweede. In totaal verschenen zeven tien renners aan de start. Zij troffen goede omstandigheden, met weinig wind. Het tijdritseizoen wordt op zaterdag 2 september besloten met het Noordhollands kampioenschap, dat volgens traditie op Texel wordt ge houden. Het traject loopt van Oude schild naar De Cocksdorp en terug en heeft een lengte van 40 kilometer. Dinsdag 22 augustus Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 19 00 uur een criterium voor wielrenners van 15 jaar en ouder. Gastrenners die willen mee doen betalen ƒ5,-. In de RK kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een zomeravond concert door Els Kal (mezzosopraan) en Joost Veerman (orgel). Na afloop wordt een inza meling gehouden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur). Woensdag 23 augustus De folkloremarkt, die tussen 10.00 en 16.00 uur op de Groeneplaats in Den Burg wordt gehouden, staat in het teken van oude tractoren. De Dansgroep Spier uit Beilen ver zorgt voorstellingen om 11.00 en 13.30 uur. Om 15.00 uur begint in zwembad Molenkoog het Texels kampioen schap 'bommetje'. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Eierland begint om 20.00 uur een bingo. De opbrengst is ten behoeve van de restauratie van Bethel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14 30 uur), Teigeties Film (15.00 uur), Mission Impossible (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22 00 uur) en Me, Myself Irene (21.45 uur) Donderdag 24 augustus Om 13.30 uur begint in EcoMare de poppenkastvoorstelling 'Wo nen in een walvis'. Toegang ƒ12,50, inclusief entreebewijs. In De Cocksdorp wordt van 17.00 tot 21.00 uur de laatste Durper Feestmarkt van het seizoen ge houden. Met muziek, spelletjes en oude ambachten In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur). Teigetjes Film (15 00 uur), Me, Myself Irene (18.45 uur). Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21.45 uur). Vrijdag 25 augustus Een vuurwerk boven de Nikadel vormt tussen 21.30 en 22.00 uur het openingsspektakel van het Texel Sea and Streetfestival, dat drie dagen lang in De Koog wordt gehouden. Met vanavond tot 3.00 uur live-muziek in vrijwel alle cafés en discotheken. Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 19.00 uur een criterium voor wielrenners van 15 jaar en ouder. Gastrenners die willen mee doen betalen ƒ5,-. In Cinema Texel draaien de Nea lands gesproken film Titan (aanvang 14.30 uur), Teigetjesf (15.00 uur). Me, Myself |tl (18.45 uur). Gone in 60 sec» (19.00 en 22.00 uur) en Sc Movie (21.45 uur) Veerdienst Teso zet ook deze v»4.4 geregeld twee boten in en vera in die periodes afvaarten op J half uur, zowel vanaf Texel als vj uit Den Helder Dat gebeurt d derdag, vrijdag en maandag J 9.35 tot 16.05 uur (en later int noodzakelijk), zaterdag van j tot 15 05 uur (en eventueel late( zondag van 16.35 tot 20.05 uit blijft evenwel een kans op wao tijden. Vrijdag moet op Texel J sen 9.00 en 14 00 uur mogelijki half uur tot een uur worden J wacht. In Den Helder bedraagl wachttijd vrijdag tussen 13.00 17.00 uur mogelijk een half uu Hoogwater te Oudesch Di. 22 0.25 en 13.24 Wo. 23 0.47 en 14.04 Do. 24 1.07 en 14.57 Vr. 25 2.50 en 17.00 Za. 26 5.10 en 18.25 Zo. 27 6.55 en 19.34 Ma. 28 8.05 en 20.50 Di. 29 9.04 en 22.06 Aan het strand is het ongeveer een uur< der hoogwater. De zon komt 29 augustus W om 6.45 uur en gaat onder om 20.32 u« »r augustus laatste kwartier. 24 augw w doodtij, 29 augustus nieuwe maan. ia< jn geen twee keer zeggen, al waren er ook die zich met lieten afleiden. Er viel immers geld te verdienen met het verzamelen van lege flesjes, want hun vaders en moeders hielden zich lie ver onledig met in het gras zitten en liggen en het uitwisselen van de meest uiteenlopende wetens waardigheden. Parachutespringers uit heel Neder land zijn komende week op Texel om hun krachten te meten. Op het pro gramma staan de Nederlandse kam pioenschappen precisiespringen. formatiespringen, skysurfen en free- stylen. De wedstrijden beginnen za terdag en duren in totaal negen da gen. Met name het precisiespringen is voor toeschouwers uitstekend van nabij te volgen. Budovereniging Shima start 15 september een karatecursus voor volwassenen. Karate is een veelzij dige sport, waarbij het hele lichaam wordt gebruikt. Volgens de budovereniging beoefenen mo menteel te weinig volwassen men sen de sport. Velen denken bij de term karate aan het doormidden hakken van stenen of hout, meestal vergezeld van afschrik wekkend geschreeuw. Dit heeft weinig te maken met de manier waarop karate wordt onderwezen bij Shima. Bij karate is de balans van belang. Zowel de Imker- als de rechtérzijde worden grondig beoefend. De lessen beginnen met een warming-up, waar bij gerekt en gestrekt wordt en de rol conditie opgevijzeld. Karate i m sport die je puur voor jezelf km oefenen. Er zijn geen wedstr maar het is ook weer niet he^e individueel, want er wordt we aa elkaar geoefend Geïnteresseerden kunnen col opnemen met Jan Keesom 315640) of Rogier Rood (tel. 31! of gewoon eens langskomentj de lessen, waarvan de eerste^ vrijblijvend zijn. Naast de les: volwassenen gaan vanaf 15 ber de jeugdleden weer van Nieuwe belangstellenden zij- daar van harte welkom. De lessen zijn iedere vrijdag nieuwe aanbouw van sportha Genoegen. Jeugdige leden int ie witte of gele band oefenen vani tot 19.15 uur, die met een orar^e van 19.15 tot 20.15 uur) end( wassenen van 20.15-21.15 ui' mensen die verslag doen wat zijn met betrekking tot Texel hebben beleefd. Zo kan men bijvoorbeeld kennis ne men van foto's van de laatste auto cross. De site is nog in opbouw. Er wordt bij voorbeeld nog gewerkt aan een speciale rubriek voor mensen die met Texel zakelijke of andere bindin gen hebben, bijvoorbeeld omdat ze er een tweede huis hebben. De site had gistermiddag 437 bezoekers getrokken. De bedoeling is de ko mende maanden nog uitbreidingen, verbeteringen en verfijningen aan te brengen. Antoinette van Rossum houdt zich aanbevolen voor tips. Haar telefoon 317131. Vele honderden toehoorders zijn za terdag getuige geweest van de tour nee die het Oudeschilder Visserskoor langs De Waal, Oosterend, De Cocksdorp, Den Hoorn en De Koog maakte. De optredens werden een succes. Overal was veel applaus en exemplaren van de CD 'Een behou den vaart', die afgelopen voorjaar uit kwam. wisselden als warme brood jes van eigenaar. Dat gold ook voor de vier jaar oude debuut-CD, 'Langs de haven', die op zeker moment zelfs uitverkocht was Eén liefhebber moest teleurgesteld worden in De Cocksdorp, maar kreeg te horen dat de voorraad in De Koog wellicht zou worden aangevuld. Hij nam de sug gestie ter harte en reed speciaal naar de badplaats om zich alsnog het be geerde kleinood aan te schaffen. Overigens waren er ook anderen die het koor achterna reisden, maar dan om het nogmaals te horen zingen. Het weer zat niet tegen. Alleen in De Waal dreigde een regenbui het optre den te verstoren, temeer daar de ac cordeons van Corne Witte en Yvonne de Groot slecht bestand zijn tegen water. Gelukkig brak de zon snel weer door. In Oosterend zou het gezel schap optreden op de hoek Peper straat-Oranjestraat, maar aangezien de klanken van het naburige Strender Pop de klanken van de vissers dreig den te overstemmen, werd uitgewe ken naar het pleintje bij de Her vormde kerk. Na het concert in De Cocksdorp werd een pauze ingelast. Niet alleen om te eten, maar ook om de stembanden wat rust te gunnen, want vijf maal ruim een half uur zin gen ging de toch met al te geoefende zangers niet in de kouwe kleren zit ten. In De Koog kreeg dirigent; Keijzer assistentie van een luis. die voordien kennelijk al eer borreltjes had genuttigd. Meto 11 voor humor speelde de koorlei K de situatie in. Hij kondig* medley aan die niet al te stelde aan de dirigent, koospid tussen de andere koorleden em de dronkaard zijn taak waarl men. Wie de optredens van het Vs koor heeft gemist - of er gewoo genoeg van kan krijgen - kanfe terdag 9 september volgen Harderwijk, waar het in Dolfinarium optreedt tijdens groot shantyfestival. De CD'saf verkrijgbaar bij Nauta CD m De Waal. Een sfeervol optreden van het Visserskoor

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2