'r üpi^i «■IliHU - WÊÏ/' U/K 7 $C*1710 Agenda Kijkje in de keuken van theater Klif 12 fissers in destructieve storm ÜSï Actief San Keijser Kampeercentrum cursies il 7 Nederlands kampioenschap ringsteken teso 1000 m2 .TEXELSE COURANT ag 1 september dag 3 september idag 4 september dag 5 september :nsdag 6 september iderdag 7 september Voor Texelaar en toerist Vrijdag 1 september Zaterdag 2 september Zondag 3 september Folk en klassiek in zomerconcert Country-disco Vrijdag 8 september Maandag 4 september Dinsdag 5 september Schaakclub start Kennismaken nieuw seizoen met jeu de boules KARTING TEXEL Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 garnalenvissen zeehonden zien „Emmie TX10" Hoogwater te Oudeschild 4,95 TX-sticker VRIJDAG 1 SEPTEMBER 2000 10.30 en 16.30 uur kan de NH an De Cocksdorp worden tigd. 6 doende deelname begint om uur een excursie in de Muy. luurt ongeveer twee uur. i(ne kost 7,50 per persoon 9 jor kinderen tot 12 jaar). een inlichtingen bij EcoMare, 7741. 13.30 en 16.30 uur kan de NH 3n De Cocksdorp worden tigd doende deelname begint om jur een excursie in de Geul. B luurt ongeveer twee uur. ime kost ƒ7,50 per persoon oor kinderen tot 12 jaar) een inlichtingen bij EcoMare, 7741 10.30 en 16.30 uur kan de NH an De Cocksdorp worden itigd. doende deelname begint om uur een excursie in de Slufter luurt ongeveer twee uur ame kost ƒ7,50 per persoon oor kinderen tot 12 jaar), re en inlichtingen bij EcoMare, leiding van Gerrit Gerrits start .00 uur een excursie naar fort \ans. Kaarten zijn alleen vooraf trijgen bij het startpunt, het em en Juttersmuseum in :hild. Kosten ƒ7,50 (volwasse- (inderen ƒ5,-. 10.30 en 16.30 uur kan de NH an De Cocksdorp worden •tigd loende deelname begint om uur een excursie in de Geul. duurt ongeveer twee uur. ame kost ƒ7,50 per persoon (oor kinderen tot 12 jaar), veen inlichtingen bij EcoMare, 17741. biologisch-dynamische lerij St. Donatus bij Den Hoorn tom 14 30 uur een eiding. Tijdens deze wandeling en de koeien naar de stal - icht. Kosten ƒ7,50 per persoon j Wind. koffie en taart); iren tot en met 5 jaar ƒ3,50. Idoende deelname begint om uur een nachtexcursie van sbosbeheer. Deze duurt «er twee uur. Deelname kost per persoon (ƒ5,- voor kinderen 2jaar). Opgave en inlichtingen oMare, tel. 317741. ildoende deelname begint om uur een excursie in de Slufter, duurt ongeveer twee uur. >ame kost ƒ7,50 per persoon «ar Liefhebbers van ringsteken die er nog niet aan hebben kunnen wen nen dat de wedstrijden alweer zijn afgelopen voor dit seizoen, krijgen zondag nóg een kans. In Oudeschild wordt vanaf 13.30 uur het nationaal kampioenschap in deze hippische discipline gehouden. Dat 'nationaal' is een begrip dat misschien wat te veel verwachtingen wekt, want de deel nemers komen voornamelijk uit Frieslanden Overijssel en van Texel, maar dat het een sfeervol evenement wordt staat eigenlijk bij voorbaat wel vast. ledereen zal zijn uiterste best doen om zo goed èn zo mooi mogelijk voor de dag te komen. De rijtuigen worden nog eens gepoetst, de paarden geborsteld en ook de vaak schitterende kleding van de koetsier en de steekster krijgen alle aandacht. Met de kotters op de ach tergrond moet dat wel een fraai gezicht geven op de haven. Wie er meedoen, is nog met precies te zeggen. Het betroffen gisteren achttien combinaties, die zich op basis van hun goede resultaten in eerdere competities hebben gekwa lificeerd voor dit kampioenschap. Een flink deel is lid van de IJsselmenners uit het Overijsselse Beekbergen (bij Apeldoorn), terwijl anderen uit Friesland afkomstig zijn Zij maken allemaal de oversteek met groot materieel, waarmee de paarden en wagens worden vervoerd. Texel vaardigt acht combinaties af. Twee méér dan eigenlijk de bedoe ling was, maar gezien de ietwat tegenvallende belangstelling heeft de organisatie erin toegestemd dat de gastheren voor aanvulling van het deelnemersveld zorgen. De groenzwarte kleuren worden verde digd door Texels kampioene Tineke Spigt. Haar koetsier is zondag Piet Beers, die haar vaste partner, haar afwezige echtgenoot Henk, vervangt. Kansrijk zijn wellicht ook koetsier Lisanne de Leeuw en steek ster Maroes Albers, die in het Texels kampioenschap beslag legden op de tweede plaats. De andere combi naties zijn Biem Trap en Jos Waterman, Frans Bakker en Emmy Scholl-Bakker, Rein Eelman en schoondochter José, Marieke Bakker en Jessica Hoep en Frits Witte en Elles Bousma-Witte. Aanvankelijk zou ook John van der Zwaag meedoen, maar hij heeft zich deze week teruggetrokken. Wie zijn vervanger wordt, moet nog even worden afgewacht. In Cinema Texel draaien de Nederlands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15 00 uur). Me, Myself Irene (18.45 uur), Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21.45 uur). Basketballers spelen tussen 10 30 en 18.00 uur een toernooitje in de Burgemeester de Koninghal in Den Burg ledereen vanaf 14 jaar is welkom. Teams, bestaand uit drie spelers, worden ter plekke geformeerd. Om 13.01 uur gaat bij de jachthaven van Oudeschild de eerste renner van start in het Open Noordhollands kampioenschap tijdrijden De prijsuitreiking is rond 16 00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20 30 uur de laatste country-disco van dit seizoen. Entree ƒ5,- (ƒ7,50 voor niet-leden) In Cinema Texel draaien de Nederlands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur). Me, Myself Irene (18 45 uur). Gone ip 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21.45 uur). Leden van de Hervormde en de Gereformeerde kerk komen om 10 00 uur bijeen in een tent op het terrein van zwembad Molenkoog in Den Burg om het kerkelijk seizoen feestelijk in te luiden. Met onder meer zang, een kerkdienst, een gezamenlijke maaltijd en een speur tocht. 'Dubbel 8r Dwars' verzorgt dins dag in de NH kerk van De Cocksdorp het elfde zomeravondconcert uit de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texels kerken. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. Aan het eind wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. Dubbel Dwars is een trio dat bestaat uit de Texelse Loes Bakker (fluiten), Reinout Weiffenbach (gitaar) en Cees Dito (accordeon). Zij hebben een conservatoriumopleiding gevolgd en geven alledrie les aan de muziek scholen van Texel en Den Helder. Daarnaast zijn ze actief in uiteenlo pende ensembles. Vanuit deze (brede) achtergrond spelen zij bijzonder gevarieerde muziek, die afwijkt van het geijkte concert- en salonrepertoire. Tot nu toe was in deze zomeravond serie veelal barok en klassiek te beluisteren. Dubbel Dwars speelt in het algemeen korte stukken, waarvan een groot deel pure volks muziek is. Zo brengen zij Bulgaarse, Franse, Zuid-Amerikaanse en Ierse liedjes ten gehore. Ook worden eigen arrangementen gebracht. De musici zullen de stukken zelf mondeling toelichten. Componisten die op het programma staan zijn onder anderen Hernandez, Paul Berendsen, Ceslo Machado, J.S. Bach, Tony Eyck, Jos van den Dungen, Torbjórn Lundquist en Adolf Gótz. (ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag de laat ste country-disco van dit seizoen gehouden. DJ is deze keer Ad Tussen 10 30 en 16.30 uur kan de NH Guldemond. Er wordt begonnen om kerk van De Cocksdorp worden 20.30 uur. Leden betalen ƒ5,-, niet- bezichtigd leden 7,50. Imnieuws inema Texel beleeft woensdag ïh zogenoemde voorpremière et'The Perfect Storm'. Deze ll 71 en episch drama, is toaseerd op de bestseller van toastian Junger, die op zijn eurt een waargebeurd verhaal basis had genomen. Het lelt over de heldhaftige man enen vrouwen die iedere dag ,Jn leven riskeren als ze met hun Versboten de strijd aangaan ret de krachten van moeder etuur. Op een dag wordt hun r9*te nachtmerrie werkelijkheid. >r|e beukende depressies botsen Pelkaar en vormen samen de r°otste, krachtigste en meest kstructieve storm uit de historie, ^visindustrie, inclusief de ,r|dersteunende reddingsteams, 'de meest gevaarlijke -drijfstak die je je voor kunt le"en', legt filmmaker Wolfgang ®tersen uit, 'Er sterven in lfbouding meer mensen op een ^rsboot dan tijdens welk aderwerk in Amerika. Elke ^btkan uitdraaien op een baarlijke situatie. Het is leven &Pbet scherp van de snede. Onze film gaat over een groep mensen van diverse pluimage die op zee hun brood verdienen en die ieder onsje kracht en moed moesten aanspreken om zichzelf te redden van het meest krachtige wapen dat de natuur in petto heeft.' De hoofdrollen worden vertolkt door George Clooney, Mark Wahlberg, Diane Lane, Mary Elizabeth Mastrantonio en John C. Reilly. Geprolongeerd is 'Scary Movie', een film met de schaars geklede door de branding huppelende Baywatch-ster Carmen Electra die het genre horror op de hak neemt. In de eerste helft krijgen 'Scream' en 'I still know what you did last summer' het zwaar te verduren en na de pauze gaan de remmen echt los. leder opmerkelijk filmsucces van het afgelopen jaar wordt onder de loep genomen en belachelijk gemaakt: 'The Matrix', 'The Blair Witch Project', 'The Sixth Sense en 'American Beauty'. Om er maar een paar te noemen. Het verhaal, ondertussen, valt in één zin samen te vatten een seriemoordenaar neemt de schooljeugd op de korrel en iedereen is schuldig tot hij (of zij?) zelf overhoop wordt gesto ken. Eveneens nog een paar dagen te zien in Cinema Texel is 'Gone in sixty seconds', over de gewezen autodief Randall 'Memphis' Raines, die zijn leven heeft gebeterd, maar om het leven van zijn jongeré broer te redden nog één keer op herhaling moet. Hetzelfde geldt voor Titan AE' - een sciencefictionfilm over de vernietiging van de aarde in het jaar 3028 -, 'Me, Myself Irene' - over een vriendelijke politieman die net zo lang wordt gesard totdat zijn geme ne en doortrapte alter-ego tevoorschijn komt - en 'Teigetjes Film', een verfilming van Walt Disney van de beroemde verha len van Winnie de Poeh, Teigetje en hun vrienden uit het Honderd Bunderbos. Maandag kunnen de filmgangers zich laten verrassen door een 'sneak preview'. Als een cabaretvoorstelling vergele ken kan worden met een maaltijd en de cabaretier met de kok, biedt de Kleinkunstkeuken het publiek een kijkje in de keuken van het vak Of, om met Wim Kan te spreken 'Een conférence kun je niet aan de schrijftafel maken. Je kunt ook geen tenniswedstrijd instuderen. Je moet een tegenstander hebben en maar zien hoe het afloopt.' Met die tegenstander bedoelde Kan het publiek. Met 'Een kijkje in de kleinkunstkeu ken' deelt een aantal beginnende cabaretiers hun leerproces met het publiek in de zaal Daartoe worden zij na de voorstelling teruggehaald en door een gevestigde cabaretier ten overstaan van het publiek geconfronteerd met wat zich zojuist op het toneel heeft afgespeeld. Wanneer zakte het publiek weg en waar was het afgeleid? Wie was bezig met de cabaretier en wie met wat hij zei? Wie komt er om geraakt te worden en wie om vermaakt te worden? Wie is er eigenlijk de baas, de cabaretier of het publiek? In Klif 12 komen achtereenvolgens voor het voetlicht: Claudia de Breij met haar programma 'Live', Vreemd Apparaatje met 'Kj'kkennTdding? Tvertimod!' en het duo Reijn en Goed met 'Glad ijs'. Claudia de Breij brengt totaalcabaret met conferen ces waarbij het publiek 'soms zit te bulderen of er een bootwerker in de zaal zit' en liedjes die 'literaire kwaliteit' hebben. Met Sander Geboers op toetsen en Rogier Wagenaar op gitaar is zij hard op weg de sensatie van het millennium te worden. Het duo 'Vreemd Apparaatje' (Thijs Goverde en Marcel Harmsen) werd opgericht uit onvrede met de situatie van Noord- Oegandese rebellenkinderen uit gemengde huwelijken. Helaas is niets hiervan terug te vinden in het programma. Wat het duo wel brengt is zogeheten absurd cabaret over een pet, een poes en een pizza. Ook brengen zij een lied met bijbehorende pasjes. Renate Reijnders en Kim Goedegebuure brengen tot slot als het duo Reijn en Goed workoutcabaret in 'een energieke en visuele voorstelling in zwart-wit'. Als twee hiphoppende Jojannekes stuiteren Reijn en Goed over het toneel; toch zijn ze niet tevreden. 'Ik mis iets', zegt Goed. 'Kwetsbaarheid', zegt Reijn. En ze tasten tot in het diepst van hun ziel. 'Een kijkje in de keuken van...', voorstelling en nabespreking, donderdag 7 september, theaterrestaurant Klif 12. Aanvang 20.30 uur, toegang ƒ22,50 (vriendenprijs ƒ17,50), diner vooraf mogelijk. Reserveren tel. 319633. In de serre van De Lindeboom wordt van 11 00 tot 12 00 het Cabaret-café gehouden, waarin het lokale nieuws van de afgelopen weken wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Toegang gratis Op het parkeerterrein bij Calluna in De Koog wordt van 11.00 tot 15.00 uur een kofferbakmarkt gehouden De motocrossers van de MAB gaan om 13.00 uur van start voor de zesde clubcross van het seizoen. Locatie is het eigen circuit aan de Hoofdweg. Op de haven van Oudeschild wordt het Nederlands kampioenschap ringsteken gehouden Aanvang 13.30 uur. In De Worsteltent begint om 15.00 uur een optreden van de country- en folkband Brother Flower. Toegang gratis. In Cinema Texel draaien de Nederlands gesproken film Titan AE (aanvang 14.30 uur), Teigetjes Film (15.00 uur), Me, Myself Irene (18.45 uur). Gone in 60 seconds (19.00 en 22.00 uur) en Scary Movie (21 45 uur). In hotel De Lindeboom m Den Burg vindt om 9 00 uur de officiële opening van de jaarlijkse schapenfokdag plaats De keuringen op de Groeneplaats beginnen om 9.30 uur Op de wielerbaan in Den Burg gaat om 19 00 uur een skeelertocht over het eiland van start. Goed geoefen de rijders maken een rit van anderhalf uur, gevorderden rijden één uur. In de kantine van manege Akenburg begint om, 19.30 uur een bridgedrive, georganiseerd door bridgeclub Groot Slem De inschrijving start om 19.15 uur en kost ƒ10,- per paar. Voor meer infor matie: tel. 312252. De Hillbilly Dance Club Texel begint om 20.00 uur in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild de eerste in een serie van vier lessen countrylinedance voor beginners en gevorderden. Aanmelden kan aan de zaal. In Cinema Texel draaien Scary Movie (aanvang 19.00 uur), een 'sneak pre view' (20.30 uur) en Gone in 60 seconds (21.00 uur). Leden van schaakclub En Passant komen vanaf maandag weer iedere week bijeen in de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg Op de openingsavond worden zogenoem de vluggertjes gespeeld, waarbij de spelers slechts vijf of tien minuten bedenktijd hebben voor een hele partij De week erop, op maandag 11 september, is er de algemene ledenvergadering. De aanvangstijd is steeds 20 00 uur. De club nodigt nieuwe leden uit eens een kijkje te komen nemen en een partijtje mee te spelen. Zij hoeven allerminst tot het gilde der grootmeesters te behoren, ook leergierige beginners zijn welkom. De Doopsgezinde Zusterkring komt om 14.30 uur bijeen in het zaaltje bij de kerk in de Kogerstraat in Den Burg. Het thema van de bijeenkomst is 'uitwisseling van zomerervaringen'. Op de wielerbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een criterium voor wielrenners van 15 jaar en ouder Gastrenners die willen meedoen betalen ƒ5,-. In de NH kerk van De Cocksdorp begint om 20.15 uur een zomeravondconcert door Loes Bakker (fluit), Reinout Weiffenbach (gitaar) en Cees Dito (accordeon). Na afloop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de onkosten. In Cinema Texel draaien Scary Movie (aanvang 20.30 uur) en Gone in 60 seconds (21.00 uur). Jeu de Boules club Den Burg houdt woensdag een open speelavond op het terrein bij zwembad Molenkoog, waar de vereniging acht wedstrijdbanen tot haar beschikking heeft. Leden brengen er belangstellenden vanaf 19.00 uur de beginselen van de sport bij. Vervolgens spelen nieuwelingen en ervaren spelers in gemengde teams enkele wedstrijden. De clubleiding hoopt ook op de komst van jonge spelers, aangezien ze vindt dat jeu de boules een sport voor iedereen is. Er wordt onder alle omstandighe den gespeeld Alleen bij harde regen wordt uitgeweken naar volgende week, zelfde locatie, zelf de tijd. De club stelt materiaal beschikbaar. V*OP, de ZEESjf-fi MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag 2 september: Sleepnetvistocht 10.30 uur Zaterdag 2 en zondag 3 september: Robbentocht met sleepnetvissen I4 00 uur Korte robbentocht 16.30 uur Maandag 4 september: Sleepnetvistocht 14.00 uur Dinsdag 5, woensdag 6 en donderdag 7 september: De hele dag hoogwater dus: Sleepnetvistocht 10.30 en 14.00 uur Vrijdag 8 september: Sleepnetvistocht 14.00 uur Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 3 circuits Elektrokartbaan (3 tlm 8 jr.) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jr.) Circuitbaan (va. 12 jr.) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Kijk en vergelijk in combinatie met met de kotter Haven Oudeschild Vertrek 10.30 en 14.00 uur Telefonisch reserveren: 06 51498614 of 0222 - 313639 TESO zet deze week geregeld twee boten in, waardoor er in die periodes zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder ieder half uur een afvaart is. Dat gebeurt vrijdag, zaterdag en maandag van 9.35 tot 16.05 uur en zondag van 16.35 tot 20.05 uur. Vr. 1 11.40 en - u. Za. 2 0.20 en 12.26 u. Zo. 3 0 40 en 12.44 u Ma. 4 0.56 en 13.14 u. Di 5 1.04 en 13.46 u. Wo. 6 1.20 en 14.00 u Do. 7 2.14 en 14.40 u. Vr 8 3.15 en 15.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 8 september op om 7.02 uur en gaat onder om 20.09 uur. 5 september eerste kwartier; 7 september dood tij. Te koop bi| de diverse verkooppunten Int uitgeverij Langeveld de Rooy b v teletoon 362600 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7