v; Verandering van seizoenen 8 y Texelse kunstenaars Gemeente start Nu aanvraag doen in „Tusse de banke" eigen website voor „Waddensnip Melding van de maand Inzameling van glas: gebruik de bak goed Officiële I berichten .TEXELSE COURANT Minister Jorritsma spreker op congres duurzaam toerisme Raadsvergadering Zwemvierdaagse in teken van energie Informatierubriek van de I september gemeente Texel 2000 Leerlingenvervoer Ruimtelijke ordening Milieuvergunning Openingstijden en bereikbaarhei gemeentehuis Nu voordracht do voor „lintjesregen' Bijna 70 reacties bestemmingsplan Als u geen ongeadressei redamedruk werk wenst ontvangen.. Bel 0900 - 202509 (50 c.p.m.) of verkrijgbaar bij de gemeente. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 2000 De minister van Economische Za ken, mevrouw A. Jorritsma, komt op maandag 11 september naar Texel voor het congres "Duur zaam Toerisme". Het congres wordt gehouden in vakantie centrum De Krim en wordt geor ganiseerd door de Stichting Duur zaam Texel, waarin de gemeente Texel is vertegenwoordigd. Het congres gaat zondag al van start met een kennismakings programma voor de circa 75 deel nemers uit tien Europese landen. De deelnemers zijn afkomstig uit o.a. Duitsland Denemarken. Zweden, Oostenrijk, België en Portugal. On der hen bevinden zich tal van bur gemeesters uit Alpenlanden, waar al diverse projecten zijn opgezet. Wintersportplaatsen trachten via milieuvriendelijke oplossingen het toerisme voor de toekomst veilig te stellen Op Texel presenteert Lech een biomassa energiecentrale, Oberstdorf een hybride busproject en Uhldingen een informatiesys teem via internet. Na de opening van het congres door burgemeester Geldorp is mi nister Jorritsma maandag om 9.30 de eerste spreker. Gedeputeerde mevrouw A. Wildekamp van de pro vincie Noord-Holland voert daarna het woord. Om 17.00 uur is het pro gramma ten einde. Dinsdag wordt de congres afgesloten met het for muleren van nieuwe projectideeën, die door de betrokken landen, ge meenten, ondernemers en onder zoekers gezamenlijk kunnen wor den uitgevoerd. De gemeenteraad komt dinsdag 12 september weer in vergadering bij een, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Publiek is in de raads zaal welkom. De raadsvergadering is ook rechtstreeks te volgen via Radio Texel, 106.1 FM of 98 5 ka bel Agenda: 1. Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stem ming 3. a. Vaststelling besluitenlijst 8 augustus 2000 b Vaststelling besluitenlijst begrotingsvergadering 15 juni 2000 4. Prostitutiebeleid 5. Voorbereidingsbesluit begrenzing horeca en detail handel 6. Offerte onderzoek 'elk-weer- voorzieningen' en tentoon stellen verzamelingen 7. Ship of Fools 8. Opcenten SLOT 9. Jaarrekening 1999 OSG 10. Jaarrekening 1999 De Bolder en "De Bolder 1999" 11Nalatenschap wijlen mevrouw A.F. Nederhelman 12 Jaarverslag 1999 gemeente Texel 13. Post onvoorziene uitgaven 14. a) Ingekomen stukken en b) mededelingen 15. Rondvraag 16. Sluiting Het gemeentelijk openlucht zwem bad Molenkoog in Den Burg is een van de meest energiezuinige baden van Nederland, zo bleek onlangs uit een onderzoek. Al jarenlang doet Molenkoog er alles aan om de stookkosten zo laag mogelijk te houden. Bekend zijn de opvallende zonnepanelen, die zorgen voor een milieuvriendelijke en goedkope ver- (advertentie) Eiland I berichten De zomervakanties zijn voorbij, het bestuurlijke seizoen begint weer. Toch eerst even een terugblik op het afgelopen hoogseizoen. Naar mijn mening is dat redelijk rustig en ple zierig verlopen. Helaas heeft het politierapport uitgewezen dat het aantal gevallen met openbare ge weldpleging is gestegen. Gelukkig staat daar tegenover een kleiner aantal meldingen van geluid- overlast. Zelf heb ik hierover ook andere signalen ontvangen, zodat niet met zekerheid kan worden ge steld dat men minder hinder onder vindt. Het is jammer dat blijkbaar met alle ergernissen meteen bij de gemeente of de politie worden ge meld. Als u vindt dat het anders en beter kan, dan verneem ik uw sug gesties graag Samen met andere betrokken par tijen hebben wij onze uiterste best gedaan om alles in goede banen te leiden Wekelijks werd overleg ge pleegd om alert te kunnen reage ren op de actuele situatie. Uitgangs punt was het concentreren van het nachtleven in de Dorpsstraat. Maar ie hebt het publiek nu eenmaal niet aan een touwtje. Bovendien zijn de belangen in het dorp De Koog erg verschillend. Dat betekent dus voortdurend zoeken naar de juiste balans. Zelf heb ik de zomer benut om aan het werk te zijn maar ook te geme ten van al het moois dat Texel te bieden heeft. Diverse evenementen stellen mij ook de komende tijd in staat om het nuttige met het aan gename combineren Zo is er ko mende zondag het Nederlands kampioenschap ringsteken in Oudeschild, maandag de Texelse schapenfokdag in Den Burg en la ter deze maand de Texelrace. Alle maal evenementen van nationale al lure. Landelijke uitstraling hopen we ook te bereiken met het congres "Duur zaam Toerisme" op 10, 11 en 12 september. Texel kan zich hiermee danig profileren als eiland dat op creatieve wijze werkt aan een duur zame toekomst. Een toekomst waarin sprake is van een goed evenwicht tussen toerisme, natuur en leefbaarheid. De komst van mi nister Jorritsma van Economische Zaken betekent hiervoor een be langrijke steun in de rug! De burgemeester van Texel, C.J. Geldorp-Pantekoek. Liefst 23 professionele Texelse kun stenaars tonen deze maand hun werk in de gemeentelijke expositie ruimte "Tusse de banke" aan de Groeneplaats in Den Burg. De ope ning vindt plaats op vrijdag 8 sep tember om 16.00 uur. De groep stentoonstelling is voor publiek da gelijks geopend van zaterdag 9 september tot en met maandag 25 september van 13.30 tot 16.30 uur. Het werk is zeer uiteenlopend, zo wel qua als expressie als gebruikte warming van het water. Om deze feiten extra onder aandacht te bren gen, staat de jaarlijkse zwemvier daagse ditmaal in het teken van energie. Zon, wind. water en bio- energie zijn de thema's in de week van 11 tot en met 15 september. Deelnemers en bezoekers zijn elke avond welkom van 18.00 tot 20.00 uur. Zij kunnen tegen gereduceerd tarief mee eten of meedoen met spelletjes rond het ondiepe bad. De laatste avond, met een heus modderbad belooft zeer spectacu lair te worc/en. technieken Te zien zijn onder meer schilderijen, keramiek, sculpturen en foto's. De expositie is een be zoekje zeer zeker waard! Vanaf 12 september is de ge meente Texel digitaal bereikbaar, 's Avonds aan het begin van de raadsvergadering gaat de eigen website via een feestelijke han deling "de lucht in". De site is voor iedere internetgebruiker te bezoeken door het adres www.texel.nl in te voeren. De website biedt uiteenlopende in formatie over de gemeente en over Texel. Uitgangspunt is dat de site zowel voor de eigen burgers als voor buitenstaanders interessant moet zijn. Wie specifieke vragen heeft over gemeentelijke producten en diensten, kan terecht bij het "online loket". Algemene wetens waardigheden over Texel zijn te vin den in de rubriek "Texel, het eiland". De informatie is verdeeld in vijf hoofdrubrieken. De meeste gege vens zijn vast, maar in de rubriek "Actueel" zullen de berichten regel matig wisselen. Voorlopig zal het nog niet mogelijk zijn om formulie ren via het internet in te vullen en te versturen. Dat is in een volgende fase echter wel de bedoeling. Vanaf maandag 4 september is het "aanvraagformulier aanvul lende vergoeding OV-jaarkaart" afhalen bij de gemeente Texel. Het formulier is verkrijgbaar bij de receptie, alsmede kamer 0.08 en 0.10. Studenten kunnen zo in aan merking komen voor de "Wad densnip", een extra reiskosten vergoeding voor inwoners van de Waddeneilanden. Het formulier dient u volledig inge vuld en ondertekend uiterlijk 13 ok tober 2000 op te sturen naar Ge meente Texel. afdeling burgerzaken. Postbus 200,1790 AE Den Burg. of af te geven aan de receptie van het gemeentehuis. Bij inlevering van het aanvraag formulier dient u een goed leesbare kopie van de OV-jaarkaart(en) bij te voegen (geldend van 1 januari 2000 tot en met 31 december 2000). Als de OV-jaarkaart inmiddels ingele verd is (bijvoorbeeld bij einde stu die), dient u een kopie van het be wijs dat het postkantoor afgeeft bij te voegen. Datzelfde geldt indien u binnen de gestelde periode uw weekkaart gewisseld heeft voor een weekendkaart (of andersom). Na ontvangst van bovengenoemde bescheiden zal uw aanvraag in be handeling worden genomen. De voorwaarden, zoals die van toepas sing zijn op de OV-jaarkaart, zullen ook bij deze aanvullende vergoe ding worden gehanteerd. Als uw kind een basisschool be zoekt die verder van de woning ligt dan 6 kilometer kunt u in aanmer king komen voor een tegemoetko ming in de kosten van het vervoer De tegemoetkoming is gebaseerd op de kosten van het openbaar ver voer De kosten van de eerste 6 ki lometer worden in de regel niet ver goed. Als u denkt in aanmerking te komen voor deze regeling kunt u een aanvraagformulier opvragen bij: Ge meente Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg, t.a.v. mevrouw A.C. Roe per. Ook voor informatie over deze regeling kunt u contact opnemen met mevrouw Roeper, zij is bereik baar op telefoonnummer 36 21 55. Bij de servicebalie krijgen we re gelmatig vragen over het gebruik van glascontainers op Texel. Daarom hier nog eens alle infor matie op een rijtje. Rond glas Overal in de dorpen, maar ook in het buitengebied en rond kampeer terreinen treft u glasbakken aan, waar u uw flessen, potten en gla zen kunt deponeren. De bak heeft openingen voor wit, bruin en groen glas. Zo vindt meteen al een schei ding plaats en ontvangt de ge meente een hogere vergoeding van de glasverwerkende industrie Het is voor de verwerker dan namelijk mogelijk om een beter nieuw product te maken van het oude glas. In het algemeen is uw medewerking aan deze afvalscheiding heel goed. De verwerker geeft nog de volgende tips: Kruiken met in het bruine glas (dus geen stenen flessen van Texelse kruidendrankjes!); Gooi het glas bij de goede kleur; Verwijder zo mogelijk deksels en doppen. U kunt zwerfvuil voorkomen door dozen en plastic zakken in de afval containers bij de glasbakken te doen. Dit bespaart ons veel tijd om de rommel later op te ruimen. Zet alstublieft ook geen lege potten bij de container Kinderen gaan er mee spelen en kunnen zich er aan ver wonden, scherven belanden op de stoep of straat en lekke banden zijn het gevolg. Vlak glas Regelmatig vinden wij ook vlak glas bij de glascontainers aan. Dit past er echter niet in en hoort hier ook niet thuis. Laat het dus niet onbe heerd bij de glasbak achter! Bij alle schildersbedrijven op Texel en bij overslagstation De Hamster staan bakken waarin u vlak glas kunt deponeren. U wordt gevraagd op te letten dat: Het glas schoon, d.w.z. vrij van strips en vuil, wordt aangeboden; Geen autoruiten worden aangebo den; Geen gekleurd glas en draadglas wordt aangeboden. Als het glas met op deze manier wordt aangeboden, berekent de verwerker ons 100,- per ingeza melde ton glas extra voor het reini gen en verwerken. 'T* Aangevraagde bouwvergunningen G. Guttler voor het plaatsen v.e. dakkapel a/d Roggeslootweg 728 te De Cocksdorp (ontvangen 24 augustus 2000); Handelsonderneming Ritex bv voor het plaatsen v.e. bedri|fsruimte met op slag a/d Van Neckstraat 9 te Oudeschild (ontvangen 24 augustus 2000); J M Boon voor het plaatsen v e dakkapel a/d Roggeslootweg 35 te De Cocksdorp (ontvangen 25 augustus 2000), M Segers voor het vergroten v.e. woning a/d Sluyscoog 5 te Den Burg (ontvangen 25 augustus 2000); T. van Lingen voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Eendrachtsweg 4 te De Cocksdorp (ontvangen 29 augustus 2000), G Spanhaak voor het uitbreiden v.e woonhuis a/d Bernhardlaan 3 te Den Burg (ontvangen 29 augustus 2000) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen N C. Kuip/M. Jonkergouw voor het plaatsen ve. aardappelbewaarplaats a/d Westerweg 45 te Den Hoorn (verzonden 29 augustus 2000), C. Vermué voor het vergroten v.e woning a/d Redoute 6 te Den Hoorn (verzonden 29 augustus 2000); J.S Dros en S van Tilborg voor het plaatsen v.e. kiosk aan Jan AyeslagtPaal 12) te Den Hoorn (verzonden 29 augustus 2000); N.P.N W. Kikkert voor het plaatsen v.e opslagschuur a/h Oude Dijkje 16 te De Koog (verzonden 29 augustus 2000); Fami lie de Bruijn-Roll voor het plaatsen ve. woonhuis a/d Commandeurssingel 27 te Oudeschild (ver zonden 29 augustus 2000); J Smit voor het vergroten v.e woonkamer a/d Zuid Haffel 32 te Den Burg (verzonden 29 augustus 2000), B Canzler voor het vergroten v.e. zomerhuis a/d Zanddi|k 84 te De Cocksdorp (verzonden 30 augustus 2000) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de pre sident van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan aan: R. Veldman voor het vergroten v.e winkel a/d Molenlaan 1 te De Cocksdorp Het plan ligt vanaf 4 september 2000 gedurende vier weken ter inzage op het gemeentehuis, sector Ruimte en Wonen (kamer 0.12). Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zienswijzen tegen het verle nen van de vrijstelling indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Burgemeester en wethouders hebben op grond van de Wet milieubeheer vergunning verleend aan: Connexxion NV te Hilversum, voor het plaatsen en in gebruik nemen van een bovengrondse tank voor de opslag van dieselolie aan de Wezenland 9-11 te Den Burg. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. De vergunning en alle daaraan voorafgegane open bare stukken liggen vanaf 4 september 2000 aanstaande tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12 30 uur, ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05). Des gevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerpbesluit, die bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp besluit, of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzageleggmg, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in be roep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer Kuiper, bureau milieu telefoon 36 21 88. Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur 's Middaos is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten Het gemeentehuis is 's mi< gesloten omdat de mensen het gemeentehuis werkzaal op deze manier de lopenck ken efficiënt en adequaat kt afhandelen. Wie nog iemand wil voonk voor een koninklijke onden ding tijdens de jaarlijkse"Oi regen" op Koninginnedaj april), moet zorgen dat de vraag zo spoedig mogelijk gemeente binnen is. Jaarlijks worden onderschei uitgedeeld aan mensen meK" grote staat van dienst. EenT kan iemand uit zijn of haan ving hiervoor nomineren. \Ji belang is dat uw nominatie] gedragen wordt vanuit de leving én dat de betreffend soon een opmerkelijke en si loze staat van dienst heeft. H{ N met name om mensen dei ia hun beroep of vrijwilligerswa oil tiviteiten ontplooien die ven sr gen boven wat men redelijk mag verwachten. Indien ues schikte kandidaat weet, kunt», voor een aanvraag indienen] burgemeester van Texel Informatie: bureau ondersteuning, tel. 36 21 51 lar; Va- i III: 1 ëi Op het nieuwe concept be mingsplan Der* Burg zijn bij inspraakreacties binnengete Indieners hebben woensds september uur de gelegenhe hun standpunt toe te lichten een hoorzitting, vanaf 14.00 het gemeentehuis. De commissie Ruimte, Wonen er nomie zal naar aanleiding v® reacties advies uitbrengen college van B W 's Avond: den de reacties van andere o> den op het nieuwe bestemn plan besproken. Het plan heel Den Burg behalve hetce waarvoor een apart bestemr plan is vastgesteld. Ooi uitbreidingsgebieden Den west en Den Burg-oost valte der het nieuwe bestemmmgs oei ra, dan deze sti It in h lui of deze

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 8