Familiaire sfeer bij 'nieuwe' Buteriggel 2 Hans den Uyl besteedt exploitatie uit aan duo Cécile de Boer: een kunstzinnige veelvraat Qeslaagd oud Pap l .TEXELSE COURANT" Collecte voor spierziekten Volksdansen Koffieconcerten in Waalder kerk Raadsvergadering Kerkdiensten Cursus pinnen voor senioren Medische zorg Nederlands als tweede taal Open dag Maartenhuis Radio Texel IQO J$edn)\igheid de Duinpan VRIJDAG 8 SEPTEMBER 2000 Cécile de Boer-Bakker met het portret dat ze van haar moeder maakte: 'Ze vond het jammer dat ze er niet op lacht.(Foto joop Rommots) Aquarellerenschilderen met acryl, tekenen met potlood of met pastel krijt, toen ik net was begonnen dacht ik dat ik nog wel een voorkeur zou ontwikkelen. Maar ik ben nu vijf jaar verder en ik vind nog steeds alles leuk.Cécile de Boer-Bakker is een kunstzinnige veelvraat Dat blijkt ook uit haar expositie in ontmoetings centrum Burgwal 37, waar portretten van haar moeder, haar dochter en de buurvrouw naast een schilderij van een hond, het hofje in de Weverstraat en een bos tulpen hangen. 'Ik doe ook nog aan bodypainting. Alleen op landschappen raak ik een beetje uit gekeken. Dat is geen uitdaging meer. Van de week heb ik de vuurtoren uit mijn hoofd nageschilderd. Voorlopig blijf ik ze wel maken, want ze verko pen erg goed. De Boer tekent al zo lang ze zich kan herinneren. 'We waren thuis allemaal wel creatief, al heeft met iedereen daar later iets mee gedaan Wat mijn vader - Han Bakker de timmerman - kan, weet iedereen wel. Mijn moeder is helemaal met kunstzinnig, vindt ze zelf. Ik zeg wel eens dat ik alle creati viteit van mijn moeder heb. Want zij heeft mets meer. Maar vroeger maakte ze al onze kleren zelf, dus dat ze niks zou kunnen valt wel mee. Om haar creatieve gaven een beetje vorm te geven, volgde De Boer vijf /aar geleden een cursus bij Hanneke Peetoom. 'Aquarelleren. De andere technieken heb ik mezelf eigenge maakt. Ik beoefen ze eigenlijk alle maal. En ik gebruik ze ook door elkaar. Alleen met olieverf heb ik nog met geschilderd. Ik heb met zoveel geduld en olieverf moet eerst drogen. Ik wil gelijk resultaat zien. Het is dat ik ook moet eten koken en wel eens naar bed moet, anders zou ik maar door gaan. Inspiratie doet ze overal en nergens op. 'Toen we laatst op vakantie wa ren, heb ik foto's gemaakt in het Afrikamuseum Ik wilde iets met die huisjës doen. Het resultaat lijkt er dan niet 'op, maar dat is met erg. Ik hoef voorwerpen niet precies na te maken. Surrealistische dingen vind ik ook leuk. Wel natuurgetrouw is het portret van haar moeder 'Ze wist met dat ik er mee bezig was. Ze was er blij mee. vond ook dat het leek. Ze vond het alleen jammer dat ze er niet op lacht. Een beetje zoetig oogt het portret van haar dochter. 'Ze vindt het zelf maar niks, vindt dat ze er als een Barbie uitziet.Met pretogen: 'Dat heb ik expres gedaan. Net als die roze ach tergrond. Ze vindt roze een vreselijke kleur. Maar ik heb het met voor haar gemaakt, maar voor mezelf. Het werk van De Boer is nog de ge hele maand te zien in Burgwal 37. Collectanten gaan komende week (van 10 tot en met 16 september) 'rond om geld op te halen voor het Prins Beatrix Fonds, het nationaal fonds ter bestrijding van spierziekten Het zet zich sinds 1956 in voor men sen die lijden aan polio, de ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, multiple sclerose of spasticiteit. Veel geld wordt besteed aan wetenschap pelijk onderzoek. Ook diverse belangenverenigingen van patiënten ontvangen financiële steun. De kwa liteit van leven van de patiënten krijgt veel aandacht door middel van onder meer individuele hulp en de dertien aangepast vakantiehuizen. Wie de collectant mist. kan een storting doen op giro 969 ten name van het Prins Beatrix Fonds. De 31-jarige Niek Witte, afkomstig uit Den Burg, is na afronding van de studie HTS Informatica nu ook afge studeerd voor de studie Bednjfslnfor- matieSystemen aan de Universiteit van Amsterdam, Zijn afstudeer onderzoek ging over Customer RelationshipManagement Data Mining en is uitgevoerd bij de KLM. Witte is als Data Warehouse Consultant werkzaam bij Origin. De volksdansgroep die in het winter seizoen iedere week actief is in dorpshuis de Wielewaal in De Waal gaat woensdag weer van start. De deelnemers maken kennis met dan sen uit onder meer Israël, Grieken land, Rusland, de Balkanlanden en Spanje en werken spelenderwijs aan hun conditie. De beginners zijn iedere woensdag van 19.45 tot 20.45 uur op de dansvloer te vinden, van 21.00 tot 22.00 uur is de beurt aan de gevorderden. Geïnteresseerden kun nen vrijblijvend een kijkje nemen. In lichtingen zijn verkrijgbaar via tel. 313 333. Volgens de organiserende dorps commissie bleek er vorig seizoen voldoende belangstelling te bestaan voor de koffieconcerten in de kerk van De Waal, zodat ook dit jaar weer vier zeer verschillende afleveringen op de agenda staan. Het eerste con cert wordt verzorgd door de Amster damse groep Heyser Klezmer: oude joodse muziek op viool, klarinet, fagot, trombone en piano. Het tweede concert is een gezamenlijk optreden van het pianotrio 'Trio de la Haye' en het Texelse koor Amici Cantus. Eerstgenoemd trio bestaat uit drie studenten van het Koninklijk conservatorium in Den Haag, die muziek van Beethoven en Dvorak spelen op viool, cello en piano. Het Texelse koor zingt liederen van Max Reger en Gabriël Fauré. Het derde concert wordt verzorgd door de Texelse close-harmonygroep a'Capabel en bij het vierde concert brengen sopraan Marian van der Heide en clavecinist Jelte Hulzebos een gevarieerd programma met oude muziek. De concerten vinden steeds plaats op zondagmiddag: 17 september Heyser Klezmer; 19 november Trio de la Haye; 4 maart a'Capabel en 27 mei Marian van der Heide. Alle concerten beginnen om 12 uur en duren onge veer een uur. Na afloop wordt in het dorpshuis koffie geschonken. De toe gang bedraagt ƒ10,-; een abonne ment op de hele serie kost 30,-. Kin deren betalen de halve prijs. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW, bij Gale rie Langewaal in De Waal en voor aanvang in de kerk. Dinsdag vergadert de gemeenteraad. De vergadering begint om 19.30 uur in het raadhuis, de agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3 a. Vaststelling besluitenlijst d.d. 8 augustus. b. Vaststelling besluitenlijst begrotingsvergadering d.d 15 juni. 4. Prostitutiebeleid. 5. Voorbereidmgsbesluit begrenzing horeca en detail handel. 6. Offerte onderzoek 'eik-weer voorzieningen' en tentoon stellen verzamelingen. 7. Ship of Fools. 8. Opcenten SLOT. 9. Jaarrekening 1999 OSG. 10. Jaarrekening 1999 De Bolder en 'De Bolder 1999'. 11Nalatenschap wijlen mevrouw A F Nederhelman. 12. Jaarverslag 1999 gemeente Texel. 13. Post onvoorziene uitgaven. 14 a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Zondag 10 september 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds. E J. Vledder, Heilig Avondmaal De Waal: 9.30 u ds A. de Vries uit Gouda, mmv dubbelkwartet van het Chr, Mannenkoor. De Koog: 11.00 u mw. R C.G. Schultheiss uit Sassenheim. Den Hoorn: 9 30 u mw R.C G. Schultheiss uit Sassenheim Oosterend: 9.30 u GK Evangelisatiedienst; 19.00 u GK ds A de Vries uit Gouda De Cocksdorp: 11 00 u. ds. E.J Vledder, Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u ds. H.D. van Zessen, 19.00 u. ds. H.D. van Zes sen GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L van Wijk-Hoekstra; start Zon dagsschool. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. E Fernhout uit Drachten, mmv praise-band. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u dames koor, uitz via De Lichtboei; zon 10.45 u. herenkoor Oosterend: zon. 9 30 u. De Cocksdorp: vrij 19 30 u. rozenkransgebed. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.Leef met voor uzelf, maar voor het doen van Gods wil; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Aanmatigende overmoed leidt tot oneer. Vijfenvijftig-plussers die zich bij een pin- of chipknipautomaat geen raad weten, kunnen een cursus volgen, die wordt georganiseerd door de Rabobank en de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT). In het ge bouw van de Rabobank in Den Burg wordt hen in anderhalf uur uitgelegd hoe om te gaan met deze automaten. Daarna brengt men de nieuwe ken nis zelf in praktijk. De groepen be staan uit maximaal negen deelne mers. De cursus is gratis en wordt gegeven op woensdag 27 september van 10.00 tot 11.30 uur, donderdag 5 oktober van 10.00 tot 11.30 uur en dinsdag 10 oktober van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.30 tot 17.00 uur. Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 31 26 96 of Fenneke Kraft van de Rabobank, tel. 36 99 11 Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u.: Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039. Aanvragen visites s.v.p. vóór 10.30 uur. Spreek uur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12 00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge vallennummer bekend vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222, - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 24. Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 u -Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. -314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voorafspraken elke werk dag van 8.30-17 00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RI0T( Wieringen. Opvragen via tel (q 671552. Opname geschiedt 05 vies van huisarts of specialist Buddyproject Voor mensen HIV of AIDS; Voor aanmelding, matie of voorlichting: Humamtas Helder, Binnenhaven 76-77 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENINl «I Brand/Ambulance: Bij brarv. jin voor spoedeisend ambul» j,, vervoer bellen: 1-1-2. Of bel de to kamer Noordholland-noord: 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den8 jr Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: kantooruren 072-5498360, kantooruren 072-5122222. spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de tel. 072-5498360 Dierenartsenpraktijk: Kee- laan 11Den Burg. Alleen in sp< gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor bij problemen met alcohol, drug andere verslavingen: bel tijdens tooruren 319413 (De Nieuwe Sb, Toeristenpastoraat: Bram jam, tel 318581327970. Stichting Welzijn Ouderen Tei<el Warme maaltijdvoorzien 1L alarmering, klusjesdienst, huist delijke dienst, versteldienst. Spi uur van 9.00 tot 10.00 u en 14 00 tot 16.00 u., De Buure Molenstraat 2, Den Burg. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer. 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tan® thetische praktijk Van Kralingen menwerkend met het tandh kundig centrum; voor ziekenfcv en particulier-verzekerden) 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8 00-18.30 u.; zaterdag 10 13.00 en 15.00-17.00 u zoniar 11.00-12.00,en 16.00-17.00 u. st ten die tijden alleen voor spoa iV sende gevallen. Elf Texelaars met 'vreemde' wortels hebben onlangs examen gedaan voor het Staatsexamen Nederlands voor anderstaligen II. Negen van hen slaagden voor alle onderdelen: lezen, schrijven, luisteren en spreken. Twee van hen waren succesvol in drie on derdelen en doen voor het vierde in december herexamen. Zij volgden de cursus aan het ROC Kop van Noord- Holland, sector Educatie, locatie Texel. De geslaagden zijn: Bekir Al Zand, Helen Mozley, Ulrike Weirich, Anne Schraeder, Connie Kremer, Sabine Gehle, Geraldme Kramer, Hendrik Schaefer, Jan Crossland. Isabel Lira, Maria Kulijas. ge In Oudeschild wordt dinsdag I tember vanaf 15.00 uur door 'De vis' oud papier opgehaald. led* verzocht het tijdig gebundeld straat te zetten. ta jei fd sk Het Maartenhuis zet zaterd deuren open speciaal'Vóór m die belangstelling hebben va baan in de zorg voor gehandic Dat gebeurt in het kader van d inl delijke Open Dag voor de Belangstellenden kunnen t 10.00 en 15.30 uur een kijkje n. Het Maartenhuis is gevestigd i adres Ruyslaan 81 nabij De Kc ,e' Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM. via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100.4). De programma's van "s avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 14.00 u. Ministry of sound (muziek) 16 00u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma). Vandaag: Pietelepote bij de TESO. 18.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit NH kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwties en achtergronden 14 00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Time travelling (muziek) 21.00 u Proefproject (muziek) 22 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u. Gereformeerde kerk Den Burg 19.00 u Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Even bijpraten met. (herhaling van donderdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Raad en daad (over de Texelse politiek) 19 30 u Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland Hans den Uyl, eigenaar van onder meer Motel Texel, heeft Beach Resort De Buteriggel in De Koog gekocht van Gerard Zoetelief. Het uit negen luxe suites bestaande appartementenhotel, dat vijf ster ren heeft, zal op vrijwel dezelfde voet worden voortgezet. Het maandag officieel heropende res taurant wordt gerund door mana ger Lex Boswinkel en kok Niels Ran. Aan ervaring geen gebrek bij Lex Boswinkel (39), de kersverse exploi tant van restaurant De Buteriggel. Dat is geen overbodige luxe, want nadat de nieuwe eigenaar hem had ge vraagd of hij er manager wilde wor den, had hij minder dan een week de tijd om samen met de eveneens net aangenomen Niels Ran (25) het res taurant in te richten en de inkopen te doen. En terwijl het duo in rap tempo plannen maakte voor de formule die ze wilden voeren, moesten ze ook nog aan elkaar wennen. 'We kenden elkaar een beetje uit de kroeg, maar met echt. Het belangrijkste is dat je van elkaar op aan kunt. Als Niels iets uit zijn handen laat vallen en het te druk heeft om het op te ruimen, dan doe ik dat. En andersom', legt Bos winkel uit aan de 'stamtafel' van het vijf tafels tellende restaurantje. Ran kijkt quasi-misprijzend naar zijn com pagnon en grijnst: 'Ik laat nooit iets vallen.' De in Dordrecht geboren Boswinkel werkt al bijna een mensenleven lang in de horeca. Als achtjarig jochie be landde hij met zijn ouders op Texel, die tussen 1969 en 1977 De Kogerhoop exploiteerden. 'Dat was toen nog een klein familiehotelletje, dat van twee oude dames was ge weest. Er stond een paardenstalletje voor.' Tussen zijn twaalfde en zeven tiende jaar hielp hij geregeld in de keuken van Het Witte Huis van Bill Visser, die Boswinkel steevast 'ome Bill' noemt. 'Ik moest op een cola- kratje staan, anders kon ik niet bij het aanrecht.' Boswinkel volgde na de LTS via het leerlingenstelsel de cursus van de Stichting Vakopleiding Horeca en vervolgde zijn opleiding bij Bakkers Culinaire Vakschool in Groningen, waar zoveel Texelse koks hun eerste horecakenms opdeden. Daarna ging hij op wereldreis en deed daarbij on der meer Nieuw-Zeeland, Australië en Amerika aan. Zijn reis- en verblijfs kosten verdiende hij terug door zijn diensten onderweg aan te bieden aan een groot aantal restaurants. Toen hij een oproep kreeg om de mi litaire dienstplicht te vervullen, be sloot hij terug te keren naar Texel, waar zijn ouders ondertussen eige naar waren geworden van restaurant 't Pruttelhuus. Hij ging thuis aan het werk en kreeg vrijstelling van Defen sie wegens'onmisbaarheid' Een ruil met de familie Bakker van restaurant Havenzicht - zoon Ruud ging bij 't Pruttelhuus werken - zorgde ervoor dat Boshuis voor drie jaar in Oude schild belandde. Toen zijn vader en moeder café De Jutter openden en dat samen met 't Pruttelhuus exploi teerden, ging hij terug naar De Koog Hij begon er een pension op het Wintergroen, dat hij nu nog bezit en waar hij zo'n vijftien gasten kan ont vangen. Nadat hij nog enkele jaren bij De Taveerne, Greenside en het Bood- thuis had gewerkt, zei hij de horeca vaarwel en zette hij een export bedrijfje op. 'Ik was eigenlijk nog be zig dat uit te bouwen toen Hans den Uyl me benaderde En toen ontdekte ik dat het toch weer begon te kriebe len. De horeca zit me kennelijk in de genen Collega Niels Ran is een stuk jonger dan Boswinkel, maar kan eveneens bogen op een ruime ervaring. Na in Den Burg het diploma consumptief te hebben behaald, koos de Texelaar voor het leerlingstelsel en liep hij stage bij hotel De Boschrand en ho tel Opduin. Bij Opdum, waar hij naar eigen zeggen erg veel heeft geleerd, trad hij vervolgens in dienst, om er in totaal vijf jaar te blijven Veel genoe gen beleefde hij ook aan zijn ander halfjaar durende werkzaamheden bij strandpaviljoen 'Ome Joop'. Seizoenswerk verrichtte hij bij onder meer de Sluftervallei en restaurant Noordzee. In hun nieuwe baan in 'het kleinste restaurant van Texel' hebben beiden veel zin 'We hebben een luxe kaart en willen ook een beetje een luxe uit straling hebben. Een schnitzel of een sparerib kun je bij ons met krijgen. Niet dat we er wat tegen hebben. maar die kun je overal eten. Wij heb ben bijvoorbeeld twintig visgerechten en frisdrank serveren we in een mooi glas.' Ook creativiteit staat hoog bij hen in het vaandel. 'Niels maakt zelf dertig verschillende sauzen en wanneer ie mand er één bedenkt en we hebben de ingrediënten in huis, dan maakt hij die óók, ter plekke. Dat geldt ook voor een gerecht dat we met op de kaart hebben. Als we in de gelegen heid zijn, dan krijgt zo'n gast precies wat hij wil. Dat is het voordeel van zo'n klein restaurantje, je kunt heel flexibel zijn.' Aan het creëren van een bijzondere sfeer hechten beiden veel waarde. 'Het is net een huiskamer. Er hangt hier een familiaire atmosfeer, zeiden Duitse gasten van de week. De ont bijten van de gasten van de apparte menten serveren wij ook. Als roomservice. Trouwens, alle gerech ten die op de kaart staan kunnen we tussen twaalf uur 's middags en tien uur 's avonds als roomservice serve ren. Dat vinden de mensen prachtig, dat hebben we al gemerkt. Een beetje aandacht, dat wordt gewaardeerd.' Met het oog op de hotelgasten wil len Boswinkel en Ran het gehele jaar open blijven. In de stille tijd nemen beiden alleen op maandag rust. Vrees voor te weinig klandizie hebben ze niet. 'Toen Den Uyl dit kocht, heeft hij eerst het terras veranderd. Voor die tijd keek je tegen een muur aan, nu kijk je zó vanaf de Badweg het res taurant in. Dat is aantrekkelijk. En met zo'n kaart lok je ook mensen.' Lex Boswinkel (links) en Niels Ran nemen de exploitatie van De Buteriggel ter hand: 'Het belangrijkste Is dat je van elkaar op aan kunt.' (Foto Joop Rommel sl Het recept van de gebat eendenborst dat Niels Ran schikbaar stelt voor 'De Duin^e, staat op de kaart van Buteriggel, het restaurant w4n voor hij werkt Het gewicht er hoeveelheden van de ingred ten is een kwestie van uitpro ren en aanvoelen. 'Afgezien de desserts, doe ik zelf alle; mijn gevoel. Sinds ik in de ha werk, ben ik nog maar één 1 tegengekomen die een we J schaaltje op zijn werkblad staan.' Gebakken eendenborst op mengde sla met hennepdres (voor vier personen) 2 eendenborsten (met vetl 1 eetlepel rietsuiker borrelglas Madeira zout, zwarte peper enkele bladeren eikentit frisée- en lollo-rossosla 1 rode ui 1 paprika bieslook gebrande pijnboompitten voor de dressing: Zaanse mayonaise, aangele met een scheut water flinke schep grove mosterd sap van één limoen paar druppels tabasco zout en witte peper scheutje walnotenolie 2 a 3 keer zoveel hennepolie Was en pluk de sla en ven! i deze over vier grote bord Draperen in het midden. Gie1 een beetje van de dressing® k Maak verschillende inkeping* tl het vet van de eendenborst bak het vlees op de vetkant® extra olie of boter gebruiken! het bijna gaar is. Voeg vervob de rietsuiker toe en laai caramelliseren. Blus het 9®* af met de Madeira Snijd' vlees in dunne reepjes, drag deze over de sla en voeg de' van de dressing toe. Aftna* met fijngesneden rode ui. paf en bieslook

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2