'Eilandverslaggever' 2 oktober in Lindeboon Predikantenechtpaar voor Gereformeerden Oosterend 'Van strandpaviljoen tot viersterrenhotel' .TEXELSE 2 COURANT Wat ik zeggen wou. Zoon wagenmaker 10.000ste in Waalder museum Trouwreportage 't Amateurtje Nieuw transport naar Roemenië Radio Texel ISO de Duinpan Medische zorg Kampeerweekend zwemclub TX'71 Texelse radio via internet Uur voor iedereen ij" Kerkdiensten wj3' oud Papil ei Modeshow voor senioren i VRIJDAG 22 SEPTEMBER 2000 Fotografe Louise van der Sluis registreert hoe Freek Blom (links) en Kees de Graaf (rechts) geschenken overhandigen aan het echt paar Van de Akker, de 10.000ste bezoekers van het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal. (FotoGemm Timerman) Als je vader het ambacht van wa genmaker beoefende, wat is er dan leuker dan een bezoek aan het Agrarisch- en Wagenmuseum. Aldus meldde de familie Van de Akker zich donderdagmiddag aan het loket aan het Hogereind in De Waal, alwaar vrijwilliger Freek Blom een verrassing voor het paar in petto had. 'Jullie zijn op de kop af de 10.000ste bezoekers.' Een computeruitdraai aan de muur, waarop de kaartverkoop van de laat ste jaren per week staan vermeld, wijst erop dat de vrijwilligers de bezoekersaantallen nauwgezet wor den bijgehouden. 'De tienduizendste heeft zich precies dertien dagen eer der gemeld dan vorig jaar', vertelt Niek Luiken, die dit keer samen met Blom het loket beheert. 'De loop zit er aardig in. Er is dan ook héél wat te zien. Heb je al eens rondgekeken? Deze thematentoonstelling over het vervoer bijvoorbeeld Er komen hier heel veel mensen met een agrarische achtergrond. Ik hou wel eens bij hoe lang mensen hier zoet zijn. Gemid deld één tot anderhalf uur. Maar er was ook een stel dat vertrok pas na drie uur.' Blom: 'Laatst kwam er een echtpaar dat vroeg of ze op hun 55"° huwelijksdag in dit Tonneau-rijtuig uit 1860 een ritje mochten maken. Want dat hadden ze ook gedaan toen ze trouwden.' De collectie van het museum heeft inmiddels zo'n omvang bereikt, dat de opslagplaats elders in het dorp te klein is geworden. 'Want we kunnen geen dingen weggooien.' De vrijwil ligers zijn inmiddels met de gemeente in gesprek over de bouw van een extra schuur. Het museum blijft open tot en met de herfstvakantie, eind oktober. Tot die tijd zullen de suppoosten nog regel matig een blik werpen op de bezoekerslijst. 'Want we hopen de 12.500 nog te halen', laat voorzitter Klaas Eelman weten. Het ware te wensen dat de over ijverige koddebeier, die zo nodig een bekeuring moest plakken op de ver keerd geparkeerde auto van een trouwfotograaf, zich ook zo druk zou maken over de paarden die dagelijks in het bos de wandelpaden vernielen en bevuilen Want Staatsbosbeheer (SBB) heeft bij elk wandelpad wel zo'n schattig groen bordje geplaatst waarop te lezen staat dat onder meer ruiters op de wandelpaden geen toe gang hebben, maar als elke controle op de naleving van die gedragsregels ontbreekt, is er een bepaalde cate- gone ruiters die vierkant maling heeft aan die bordjes. En zolang SBB, dat zelf de grootste vernieler en vervuiler van de wandelpaden is, haar beheerstaak op dit punt verzaakt, zal de boswandelaar door de rotzooi mogen baggeren. Overigens kan fotograaf Edo Kooi man zich met een grote kans op suc ces beroepen op ambtelijke willekeur. De heer Van der Spek van SBB kan wel beweren dat het gebruikelijk is om, als meerdere auto's verkeerd staan geparkeerd, er één te bekeuren en de andere een waarschuwing te geven, dit is dan wel een gebruik dat door SBB zelf is uitgevonden en ver der geen enkele rechtsgrond heeft. Het is veel eerder gebruikelijk dat een rechter in zo'n geval de zaak seponeert. Jan A. Does, Oosterend Het echtpaar Van Helden-Der Ne derlanden uit Gaast heeft het be roep van de Gereformeerde Kerk van Oosterend aangenomen. Zij zullen met ingang van januari ko mend jaar samen één predikant plaats gaan bezetten, net als in Den Burg wordt gedaan door het echtpaar Roepers-Van Zessen. De echtelieden volgen ds. Jelle Vonk op, die in februari afscheid nam om in een vijftal verzorgingstehuizen in Zwolle te gaan werken. Caroline der Nederlanden (36) is sinds 1992 als predikant verbonden aan de 'Samen Op Weg'-gemeente Gaast/Ferwoude in Friesland, een gemeente waar de Hervormde en de Gereformeerde kerk één kerk vor men. In Oosterend is dat (nog) niet het geval, maar wordt de samenwer king wel steeds intensiever. In dat Toneelvereniging 't Amateurtje heeft de komedie 'Familie Bruinsma in de bocht; Groeten van de Veluwe' in stu die genomen. Het stuk is geschreven door Carl Slotboom, De regie is in handen van Ria Kleinveld. De opvoe- nng is zaterdag 4 november in dorps huis De Wielewaal kader waren vier van de elf leden van de beroepingscommissie, die de sollicitatieprocedure leidde, van Her vormde huize, terwijl ook het Her vormde Moderamen (het dagelijks bestuur van de NH kerk) bij de keuze voor het echtpaar betrokken is ge weest. Uiteraard moesten ook de gemeenteleden van de Geformeerde kerk zelf om toestemming worden gevraagd. Naast haar werk als predikant is Der Nederlanden actief in de classis Franeker, een onderafdeling van het Friese kerkbestuur, en de provinciale Samen Op Weg-commissie. Ze deed in Indonesië onderzoek naar de Ja vaanse bevrijdingstheologie, een on derwerp waarop ze ook afstudeerde. Fred van Helden (33) heeft eveneens zijn kerkelijk examen gedaan, maar is nog niet aan een gemeente verbon den. Zijn afstudeeronderwerp was: 'Even Apeldoorn bellen', een analyse van levensbeschouwelijke en reli gieuze aspecten in de televisie reclame. Hij heeft in Friesland cate chese gegeven. Nog maar kort nadat een vorig trans port naar de binnenlanden van Roe menie met succes is uitgevoerd, be reidt de organisatie 'Texel Helpt' Radio Texel Is te beluisteren op 106.1 FM, via de kabel (98.5), of via Oe Lichtboei (100.4). De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13.30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u Ministry of sound (muziek) 16 00u. Wegdromen met een boek 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag, 'de wereld' 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit NH kerk Den Burg (ook via De Lichtboei") 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 19.00 u Kerkdienst vanuit Gerefomeerde kerk Den Burg 21 00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassieke verzoekplaten) 19.00 u. Even bijpraten met (herhaling van donderdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Texelse verhalen, voorgelezen door Gré Dros 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u. Radio Noordholland John Stevens (31) is de eerste kok die geen baan heeft op het moment dat hij in deze rubriek wordt gepor tretteerd. Hij was anderhalf jaar lang werkzaam bij Het Wapen van Texel, dat onlangs door Jef Schuur werd gekocht van Henri van der El en William Pijnacker, die zich willen toeleggen op de exploitatie van café De Zwaan, en ondanks andere be richten is er geen sprake van dat Stevens kok wordt van de nieuwe eigenaar van het pand. 'Ik ben nu even werkloos. Dat is niet zo erg, want ik heb het afgelopen jaar ge loof ik precies één week vakantie gehad. Ik ga nu eerst met mijn vrien din en familie vier weken naar Thai land. Met mijn ervaring en papieren moet het daarna lukken om zo weer aan het werk te komen. Zeker op Texel.' Toch vindt Stevens het jammer dat zijn tijd in het Hoornder café-restau- rant-hotel erop zit. 'Ik heb het er prima naar mijn zin gehad. Het was voor het eerst dat ik als leermees ter in mijn eentje een leerling onder mijn hoede had. En de sfeer was ook gewoon prima. De jongens waren niet zozeer mijn bazen, maar veel meer collega's De één is van oorsprong bouwvakker en de ander automonteur. Ze vonden dat ik het meest verstand van koken had en in de keuken werd ik dus volledig vrijgelaten. Zolang het eten goed was en de kosten met te hoog wa ren, vonden ze het best.' Ondanks zijn betrekkelijk jeugdige leeftijd draait Stevens al heel wat jaartjes mee in de horeca. Opge groeid op Texel (tot zijn zesde le vensjaar in De Cocksdorp, daarna in Den Burg) startte hij zijn loopbaan met de opleiding consumptief aan het LBO in Den Burg, die toen nieuw was. Zijn keuze lag voorde hand. 'Ik liep van kleins af aan al te roepen dat ik kok wilde worden. Ik heb nog een foto van mezelf met een koks- pak aan, bij m'n moeder in de keu ken. Ik was toen een jaar of zeven, acht.' Vervolgens meldde hij zich aan voor de culinaire vakschool in Groningen, die in particuliere handen was en waarvoor studenten om die reden geen beurs krijgen. De opleiding zelf kostte ook nog het nodige geld, re den om eerst maar eens wat te ver dienen in de keuken van 't Pakhuus in Oudeschild. Toch koos hij niet voor het leerlingwezen. 'In Gronin gen krijg je een soort stoomcursus. In tien lesweken is het stampen, stampen en nog eens stampen. Eten doe je op school, want tijd om boodschappen te doen heb je niet. Je kon er ook brood kopen. Er was genoeg, want iedereen moest stan daard dagelijks een brood bakken. Je kreeg ook slagerijvakken, het was heel breed. Aan het eind kreeg je behalve je gewone koksdiploma ook dat voor scheepskok. Veel Texelaars hebben het gevolgd. Het is duurder dan het leerlingwezen, maar je hebt veel sneller je papie ren. Uiteindelijk ben je dus goedko per uit.' Via kennissen belandde hij na zijn examen in de keuken van een klein familiepension in het Duitse Beie ren. 'Ik heb er veel geleerd. Ook om streekgerechten te maken. Dat is wel leuk, want in Nederland word je eigenlijk hoofdzakelijk geschoold in de klassieke, Franse keuken.' Een aparte ervaring waren ook de acht maanden in een restaurant in Oostenrijk, eigendom van een leve rancier van natuurwinkels, die het horecabedrijf minder om de ver diensten dan om de promotie van zijn eigen producten had opgezet. 'Hij verkocht werkelijk alles. Hij had niet alleen koeien lopen in Argenti- John Stevens was kok bij een groot aan tal bedrijven: 'Je kunt werkloos thuis gaan zitten, maar je kunt het ook ergens anders proberen.{Foto joop rtommots) nië, maar ook een eigen bron in Frankrijk. Hij leverde koffie, je kunt het zo gek met bedenken.' In het wintersportplaatsje leerde hij Formule 1 -coureur Gerhard Berger kennen, wiens ouders naast het res taurant een bedrijfje hadden en die geregeld van zijn culinaire hoog standjes kwam proeven. Hoewel Stevens nog geen rijbewijs had, mocht hij eens een ritje maken in één van Bergers supersnelle auto's, terwijl de coureur op de stoel naast hem toekeek of alles wel goed ging. 'Hij kwam me ook een keer opha len om een ritje te maken op de Duitse autobaan. Voor ik het wist, reden we driehonderd kilometer per uur. De snelste Mercedessen, we vlogen ze voorbij Toen had ik het wel even slecht. Hij kon heus wel rijden, maar je weet niet wat de an dere weggebruikers doen.' Toen zijn werkvergunning niet werd verlengd, keerde hij terug naar Texel, waar hij twee jaar lang in het strandpaviljoen op paal 15 werkte en een half jaar bij hotel Opduin in De Koog. 'En toen trok het buiten land weer. Ja, waarom met? In de horeca werk je vaak alleen in het seizoen. Als dat erop zit. kun je werkloos thuis gaan zitten, maar je kunt het ook ergens anders probe ren In Oostenrijk en Zwitserland is het druk in de winter. Bovendien doe je leuk wat ervaring op. Van een strandpaviljoen tot een viersterren hotel, ik heb al aardig wat gezien. Ik heb ook vrienden die nooit van het eiland komen.' Hij werkte een half jaar lang in een groot hotel bij Luzern en keerde toen toch weer terug naar Texel, waar hij achtereenvolgens bij De Taveerne, SamSam, Bos en Duin en de Sluftervallei neerstreek, onder tussen ook zijn diploma voor leer meester behalend. Zijn baan bij SamSam kreeg hij bij toeval aange boden. 'Ik woonde boven de super markt, die toen net door Remier van Veen was gekocht. Hij kwam even langs om te melden dat hij ging ver bouwen en dat hij hoopte dat de overlast niet al te groot zou zijn. Toen zag hij dat ik het was. Hé, jij? Heb je al wat te doen van de zomer? Nee, hij kon nog wel iemand gebrui ken. En als je een hamer kunt vast houden, dan kun je morgen begin nen met helpen verbouwen.' Stevens zou er drie jaar tot volle te vredenheid blijven. Net zoals hij veel plezier beleefde bij Het Wapen van Texel. 'Jammer dat het afgelopen is. Maar het is niet anders.' De lamsrugfilet met calvadossaus, waarvan hij het recept hier wel wil onthullen, stond op de kaart van zijn laatste werkgever. Lamsrugfilet met calvadossaus (voor 2 personen) 2 lamsrugfilets boter zout en peper 1 appel, in blokjes van een vierkante centimeter deciliter ongezoete (kook)room glaasje calvados Doe een klontje boter in een steel pan en bak de appel even fel aan. Voeg vervolgens de calvados, de room en zout en peper (naar smaak) toe en laat het mengsel op een laag vuur inkoken, tot het de dikte heeft van een saus. Tijdens het inkoken kunnen de lamsrugfilets worden gebakken, nadat deze zijn inge smeerd met zout en peper. Het Texelse lam heeft zoveel smaak van zichzelf, dat andere kruiderijen niet nodig zijn. Bak het vlees aan beide kanten (in boter in een koekenpan), tot het nog steeds mooie roze is. Serveer de filets en de calvados saus met peultjes en gekookte aardappelen. Dat is lekker en geeft een mooi gezicht. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg. tel 312016 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld 313086:314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M. Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie; op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24. Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis- Stichting RIO Texel Wiermgen Opvragen via tel (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humamtas Den Helder, Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u Telefoon, tijdens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 072-5498360. 4 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14 00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood- tel. 316270. 4 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. 4 Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. 4 Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8 00-18 30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17 00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen alweer een nieuwe hulpactie voor, die er toe moet leiden dat dorpen waar nog nooit eerder hulp is geboden volgend jaar augustus van hulpmid delen kunnen worden voorzien. Daar naast richt de organisatie zich onder meer op een ziekenhuis, een school, een consultatiebureau en een kinder dagverblijf waar de nood hoog geste gen is. Voor de school en het zieken huis is behoefte aan typemachines, een kopieermachine, bureaus en stoelen, printers, nette stoelen, lade kasten, een archiefkast voor hang mappen van de patiënten, medicijn kasten, computertafels, televisie en video (voor de voorlichting van pa tiënten), typ- en kopieerpapier, com modes (onderzoekstafels voor ba by's) en vloer- en wandtegels (toiletruimte). Wie iets beschikbaar wil stellen, kan contact opnemen met Melle Smith, tel. 329 020; Fokko Mulder, tel. 318 666 of Marjolein Woerlee, tel. 310 468. Bij de depots kunnen zoals altijd schoenen, dekens, kleding, speel goed en andere zaken worden afge geven. 'Texel Helpt' schiet waar mo gelijk ook andere stichtingen te hulp. De depots zijn: fam. Veltkamp, Maricoweg 17, Den Burg; fam. Van Strien, Koningsweg 78, Oosterend; fam. Huisman, Schumakersweg 96, De Koog; fam. Kalverboer, De Ruyterstraat 27, Oudeschild; fam. Broekman, Hoofdweg 116, Eierland; fam. Bruijn, Klif 38, Den Hoorn. De leden van zwem- en poloclub TX'71 houden van vrijdagavond tot zondagmiddag het jaarlijkse kam peerweekend, dat ter gelegenheid van de Olympische Spelen dit keer is omgedoopt in het Olympia-kamp. Zesenvijftig deelnemers werken in groepen samen aan allerlei opdrach ten, waaronder een avondspel, een nachthike, het opbouwen van een kampvuur en een spelletjesparcours. Uiteraard wordt ook deelgenomen aan de traditionele familie-estafette, waarbij teams van vier personen (met ten minste drie gezinsleden en even tueel aangevuld door een gast- zwemmer) de strijd met elkaar aan binden. Het startschot voor dit spektakel klinkt zondag om 14.00 uur. Woensdag slaagden nog enkele zwemmers voor een diploma: C-diploma: Joost Graaf, Sverre Eschweiler, Lotte Jansen Zwem- vaardigheid 1: Cinthia Hollenberg, Saskia van der Vis, Mark Huisman, Marieke van der Vis. Zwem- vaardigheid 3; Renske van Raap horst en Leonie Kiewiet. Kunst- zwemmen 1: Nathalie Siemeling, Marit Rijk. Kunstzwemmen 3: Niek van Egmond. Reddend zwemmen 1; Werner Kuip, Peter Zijm Snorkel- duiken 1: Ruben-Daniel Legierse, Gerbera Vledder. Snorkel-duiken 3; Guus van Raaphorst. Springen van de plank 1: Patrick Hollenberg. Bal vaardigheid 2: Jasper van de Sande, Kim van Egmond. Ruda-Ann Vledder, Vasmijn Moonen. Nostalgische zwemslagen 2; Simon van der Zee, Vincent Brozius, Maikel Pool. Nostal gische zwemslagen 3: Laura Albers, Ruben Verkaart. De lokale piraat Radio Royaal (104 FM) is vanavond vanaf 18.00 uur ook te beluisteren via internet. Het initia tief is afkomstig van Antoinette van Rossum van internetprovider Texel- online net, die de radiozender wil aanvullen met interessante nieuwtjes en items over het eiland. Hiervoor stelt ze gratis zendtijd ter beschik king, bijvoorbeeld aan OSG De Hogeberg. die een schoolprogramma verzorgt. Ze stelt de internetradio ook beschikbaar voor andere Texelse or ganisaties, zoals de gemeente en de VW en andere geïnteresseerde groe pen. Voor een uitzending zijn geen technische hoogstandjes nodig, via de telefoon of de microfoon in de homecomputer kunnen programma's op het internet worden gezet. Voor waarde is wel dat ze een Texels ka rakter hebben en niet commercieel zijn. Om inkomsten te genereren biedt Van Rossum lokale onderne mers advertentie- of bannerruimte aan. Om een internationaal publiek te bereiken is de zender drietalig. De ambities van Van Rossum reiken ver der dan lokale radio. Nog dit jaar wil ze met een Texels televisiepro gramma het internet op. Met als thema 'Laat je door de hemel uit de droom helpen' begint zondag om 19.00 uur 'Een uur voor iedereen' in de Gereformeerde kerk van Den Burg. Medewerking wordt verleend door het I.J.E. Koor uit Den Helder, dat onder leiding staat van Bram Hofstede. Voorganger is ds. M.G.J Roepers, het orgel wordt bespeeld door Kees Prins. Zondag 24 september 200fl eet fOfl tin rx iet sa ro d. tui! Ha er Pi HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u Oecumenisd ui dienst; ds. J. Vlasblom, mmvH rX Messengers. De Waal: dienst in De Koog De Koog: 9 30 u., in gebouw, kerk, ds. M Boepers, mmv koor Cecilia van Hanny Roos. Den Hoorn: dienst in De Koog Oosterend: 9 30 u., in gebouwG reformeerde kerk, ds L. van mmv. The Gospeltrain. Oudeschild: dienst in Oosteren De Cocksdorp: dienst in Oost- de' end. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 9.30 u Oecumenisd dienst in NH-kerk; ds. J. Vlasbla ger mmv. The Messengers; Vred< zondag. 19.00 u. ds M.G.J Rcl^u pers, mmv IJE-koor uit Den H 3Ve der; 'uur voor iedereen', uitz. via( Lichtboei. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolslra Oosterend: 10.00 en 16.00 u. T.M van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te 0 Burg: tot nader order geen dier op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE 9.30 u. Oecumenische diensl NH-kerk Den Burg; ds. J. Vlasbla mmv The Messengers BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 ds G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19 30 u. 19 30 koor Enkhuizen, uitz. via De Lid boei; zon. 9.30 u. oecumenisd viering in NH kerk. De Koog: 9.30 u. oecumenii vienng in RK kerk. Oosterend: 9.30 u. oecumeni viering in Geref kerk De Cocksdorp: vrij. 19.30 rozenkransgebed. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg 0| bare lezing, 10.30 u.: Hoe hefdei uitdrukking te brengen n wetteloze wereld; Wachttore studie, 11.20 u.: Slachtoffers God behaagden. -1). Scouting Texel begint zaterdag met het ophalen van oud papierr Burg. Men wordt verzocht dd 10.00 uur aan de straat te zetten, te grote bundels of een kartonnen (geen plastic zak). De papier*Aa| komt in de volgende stralen Beatrixlaan, Noordwester, Duim li( Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, geul, Schoorwal en Gasthuisd t rtje (van Pontweg tot Beatrixlaan). Vrijdag wordt in De Koog oud p opgehaald. Bewoners dienen hel 10.00 uur gebundeld aan de stra zetten, of eventueel zelf naar de a ner aan de Nikadel te brengen. In De Waal wordt zaterdag oudp opgehaald Inwoners van het don e't men tussen 9.30 en 10.30 uur lam »e sv Zoals inmiddels een traditie bej ;li worden, organiseren de Stidflei Welzijn Ouderen Texel en Zegel des ook dit jaar een modeshow n, senioren. Omdat de belangsti 1st' altijd erg groot is, worden er twK Sjk houden. Beide vinden plaats woensdag 4 oktober in hotel Burg en beginnen om 14.00 en! uur. Kaarten zijn gratis af te halt Zegel Modes in de Weverstraat De in opdracht van de provincie gemaakte film 'De Eiland verslaggever' wordt zaterdagvond 20 oktober op groot scherm ver toond in hotel 'De Lindeboom'. De vertoning van de drie kwartier du rende film die een indruk geeft van leven en werk van journalist Harry de Graaf, is onderdeel van een benefietavond ten bate van het door De Graaf beheerde studie fonds voor Papoea's in Nieuw- Guinea. 'De Eilandverslaggever' was al op 30 juni in theater Klif 12 in Den Hoorn te zien, maar deze première was alleen toegankelijk voor genodigden. Toen al werd aangekondigd dat een verto ning 'voor iedereen' zou volgen, maar in verband met de seizoendrukte is besloten daarmee te wachten tot de herfst. De rest van het programma voor deze avond is nog in de maak. De bedoeling is muzikaal en ander entertainment te brengen, deels ver zorgd door mensen van de Texelse Courant. Den Hoorn In Den Hoorn zal de film al eerder te zien zijn: woensdag 27 september om 20.00 uur in dorpshuis De Waldhoorn, na afloop van de bus tocht voor 55 plussers uit Den Hoorn, nd jo let «9 sar all iat 't Horntje en wijk H. Naast i 811 leeftijdscategorie zijn ook andJ welkom. De toegang is gratis, n 106 ook bij deze vertoning zal des :n' 'Stuur een Papoea naar school' der de aandacht worden gebrad rsc de hoop er geld voor los te knjtf De documentaire 'De Eila verslaggever' staat op het gramma van het Nederlands f Festival dat dit weekend in UW wordt gehouden. De vertoningis uj pland om zaterdagavond half ad I Kop K Wie de film wil bezitten kan I vanaf heden bestellen door I over te maken op bankre 3625.91.040 of Postbankrek 109410 ten name van Sti Nieuw-Guinea te De Koog. Da kan bij de voorstelling op 20 o in De Lindeboom en op andere bij de redactie van de Texelse rant in de Warmoesstraat wor gehaald. Wie f6,- méér ove krijgt de film (binnen Nederland) post thuisgestuurd. Producent Yuca-film in Amst heeft aangeboden kopieën kostprijs te maken waardoor bij koop voor het genoemde bedrag flinke winst wordt gemaakt, d* heel ten goede komt van het P project van De Graaf.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2