r®i Bontcouture over 3 Jomfortabel het wad op met Lady Glückstad Hutjes Coby Dogger neemt 06-35 012 023 1-1-2 en Hans Geus nnistitels voor Ilse Beerling F amilieberichten .TEXELSE COURANT Bedrijvig/k%7 bedrijvigheid an Everstekoog nadert voltooiing Seizoenwerker wint vakantie DAAR RED JE LEVENS MEE o U vsl en Texelaartjes VRIJDAG 22 SEPTEMBER 2000 Coby Dogger (46) uit De Koog neemt per 1 oktober Bontcouture Martin Karlas over. Oprichter Martin Karlas (63) heeft de zaak verkocht omdat hij het tijd vindt om het rustiger aan te gaan doen. Als bontwerker zal hij de nieuwe eigenaresse echter regelmatig ter zijde blijven staan. Dogger zet het bedrijf op de oude voet en onder de bestaande naam voort. Ze beschikt over de benodigde ervaring en vakkennis want ze is bij Karlas in de leer geweest en heeft de afgelopen jaren veel bontwerk voor hem vervaardigd. Het begon 17 jaar geleden toen Coby Dogger van haar moeder een lams- wollen bodywarmer voor haar ver jaardag kreeg. Ze moest daarvoor een paar keer naar Martin Karlas voor meten en passen en kreeg daarbij belangstelling voor het vak. Karlas leerde haar toen lamswollen pantof fels maken, een succesartikel waar zoveel vraag naar is dat Karlas er zelf geen tijd voor heeft Dogger vervaar digde er in de loop der jaren duizen den in allerlei soorten. Later be steedde Karlas ook ander bontwerk aan haar uit, zoals de zogenaamde lammy's, jassen van lamsbont met het leer aan de buitenkant. Vorig jaar kwam de mogelijkheid om de bontcouturezaak over te nemen, wat aanleiding was om de vakkennis te verdiepen en meer soorten bontwerk ter hand te nemen: mantels, sjaals en bok hoeden. Martin Karlas kwam 18 jaar geleden uit Krommenie naar Texel, waar hij zich vestigde in de voormalige druk kerij van Brugemann aan de Kantoor straat. Vijf |aar geleden verhuisde hij naar de Burgwal. Ondanks de over dracht zal hij daar de komende jaren nog regelmatig te zien zijn, nu echter als hulp van Coby. Verantwoord Ook onder de nieuwe eigenaresse zal Bontcouture Martin Karlas uitsluitend werken met bont dat met afkomstig is van dieren die om het bont zijn gedood. Dit 'verantwoord bont' komt van lammeren en andere dieren die meestal om het vlees zijn geslacht. luxueuze benedensalon. die is voor zien van een bar die is om te bouwen tot buffet, kunnen ruim 70 passagiers zitten. Er kan zelfs een dansje worden gemaakt. Op het overdekte boven dek is plaats voor circa 35 opvaren den. Ook zijn er twee zonnedekken. Hutjes: 'Bij volledig benutting is er plaats voor 250 passagiers, maar wij gaan met niet meer dan 150 mensen varen. Dan heb je wat meer armslag en kan iedereen zich vrij bewegen.' De passagiers in de benedensalon hebben dankzij de laag gemonteerde ramen een fraai zicht op de zee. Door de geringe diepgang kan Hutjes de robben, anders dan met de diepste kende rondvaartkotter TX27, dicht benaderen. 'Als je het raam openzet kun je ze bijna aaien.' Gesopt en gekwast Dat het schip zeewaardig is, bleek tijdens de tocht vanuit Glückstad, een plaatsje aan de Elbe dichtbij Ham burg, waar het schip een flinke storm kreeg te verduren. 'Zelfs in de Duitse Bocht, waar alle rottigheid bij elkaar komt, hadden we geen centje pijn', aldus Jongedijk. Het schip heeft in de machinekamer twee motoren van 250 pk, waarvan het gezamenlijk ver mogen is teruggeschroefd naar 300 pk. Het vaartuig beschikt over een keuken die niet onderdoet voor die van een flink hotel. 'We zijn daardoor in staat aan gezelschappen een lunch te serveren. Het schip moet nog even worden gesopt en gekwast en dan kunnen we ermee het wad op.' Dat zal gebeuren onder het gezag van Jongedijk, die in de salon assis tentie krijgt van vier tot vijf medewer kers. Hutjes zegt met de aanwinst een nieuwe markt aan te boren. 'Ook onder de toeristen zet de vergrijzing door. Er komen steeds meer oudere mensen die prijs stellen op luxe. En door de herinrichting denk ik dat de haven meer mensen zal trekken, wat zich zal vertalen in een grotere vraag naar rondvaarten', verwacht Hutjes' adviseur Walter Brommersma. 'Als Hutjes het met doet, dan kun je er vergif op innemen dat een overkantse reder hier zo'n schip afmeertBe halve voor rondvaarten, is het schip ook beschikbaar voor bruiloften en partijen, bedrijfsuitjes of andere feestjes. Als service haalt Hutjes stel letjes desgewenst in zijn Cadillac uit 1965 van het raadhuis. Als er vraag naar is worden ook tochtjes naar an dere waddeneilande gemaakt. 'Maar niet naar Vlieland', benadrukt Hutjes. 'Dat is voorbehouden aan Sil, daar blijven we vanaf.' Omdat de TX 27 zich op een andere doelgroep richt, blijft die gewoon in bedrijf als rondvaartschip schip waarop men vanuit de stoel een goed zicht heeft over het water.' Een makelaar bracht Hutjes op het spoor van de Lady Glückstad, een in 1970 gebouwd Duits schip dat voer tussen Büsum en Helgoland. Nadien deed het dienst deed voor de Bulterfart, luxueuze reisjes waarbij buiten de territoriale wateren tabak, sterke drank, koffie en andere producten belastingvrij werden ver kocht. De laatste tien |aar was het schip met name in gebruik voor rond vaarten op de Elbe, bijvoorbeeld tij dens de Kielerwoche. Het schip on derging hiervoor een interne verbouwing. Aan de tafeltjes in de iet nu nog de Lady Glückstad, wordt omgedoopt in Witte und. De naam van de nieuwe ,inst van de familie Adrie Hut- TX 27) verwijst naar de kleur iet schip en de nieuwe periode i aangebroken voor het voor rondvaartbedrijf uit Oude- d. Met het 32 meter lange Uiig, dat onder bevel van kapi- i gans Jongedijk in bijna een ,G al vanuit Duitsland naar Texel «rgevaren, kunnen de reizi- op zeer luxueuze wijze de jenzee op. Dankzij een diep- van maar één meter kunnen I «honden vanuit de comforta- x salon volgens Hutjes 'recht in k, gen worden gekeken'. t In men hier nogal wat mensen op H aven die graag een rondvaart d het wad willen maken, maar die gesteld terugkeren naar hun Het zijn vooral senioren, die ;u/at slecht ter been zijn en die 'a els voor voelen om op een e of onder de bak van zo'n .aadschip te zitten. Er bestaat inaar meer comfort. We hebben 0 naar een schip als dit gezocht a degelijk, luxe en zeewaardig i.met weinig diepgang, zodat je E diep water dicht bij de zeehon- il tan komen. Want daar willen k gasten zich toch aan vergapen dan liefst vanuit een salon die gie uitstraalt en met dat strakke 1 tegenwoordig overal ziet. Een sterkte liep uiteen van C tot E. In deze laatste groep, met weinig wedstrijd- ervaring, ging het niveau gedurende het toernooi zienderogen omhoog. In de heren dubbel 50+/D2 viel de opgave tegen. De vier koppels speel den noodgedwongen slechts een halve competitie. Winnaar werden Bas van Veen en Jan Teernstra. Bij de heren enkel 50+/E was het spel van Jos Bosma opmerkelijk. Hij deed voor het eerst mee en werd iedere wedstrijd beter. Hij bereikte zelfs de halve finale, waarin hij verloor van Rob van der Kooi. Deze moest op zijn beurt in de finale tegen Popke van Bruggen het onderspit delven (6-4,5- 7, 3-6). Bij de dames enkel 50+/D2 werd Jeanette Kleinveld voor de tweede maal kampioen. Ze won in een leuke finale van Marianne Verhagen en zal volgend jaar in een hogere categorie moeten uitkomen. Bij de dubbels dames 50+/D2 bleven Janna Dros en Nel Bakker ongeslagen. Els de Porto en Nel Brans werden tweede. Bij de heren enkel had de organisa tie-bestaand uit Cobie Kooiker, Hein van Daalen en Marin Land - een nieuwe categorie voor heren D2 inge steld De belangstelling hiervoor was groot en de strijd spannend. De jon kies lieten zich van hun goede kant zien in de personen van Stefan van 't Noordende Ruben Kooiman, Eddy van der Ploeg en Michael Novak. Novak wist met goed tennis de finale te bereiken, waarin hij zijn meerdere moest erkennen in Antoine Kersten (4-6 en 3-6). Bij de hoofdnummers van het kam pioenschap - enkel- en dubbelspel bij de dames en heren met speel- sterkte D/C - ging de strijd tussen de routiniers en de aanstormende jeugd. Een wisseling van de wacht lijkt te hebben plaats gevonden bij de da mes enkel D/C. In de halve finale won Maartje van Hattem van titelhoudster Alie Boeijen, terwijl Connie Joling in de andere halve finale kansloos ten onder ging tegen Ilse Beerling. Beerlmg was gedurende het hele toernooi in topvorm. In de finale kon Van Hattem in de eerste set nog goed tegenstand bieden (4-6), maar na de eerste break was haar verzet gebro ken (0-6). Daarmee behaalde Van Hattem haar tweede clubtitel van 2000, want met Martin Land was in juni al de titel in het gemengd dubbel behaald. Een triple lukte net met. In de dames dubbel D/C won ze met Ingrid Saai nog wel van titelhoudsters Maartje van Hattem en Cyrina Zoetelief, maar in de halve finale waren Hennie van de Sande en Jannie Zutphen te sterk. Dit ervaren dubbel speelde een ge degen toernooi, waarin ze door tac tisch inzicht en een sterke mentaliteit zeer spannende wedstrijden wisten te winnen. Dat gebeurde ook in de finale tegen Yvonne Brand en Connie Joling: 6-3, 2-6 en 7-5. De finalisten bij de heren waren geen van allen verrassingen. Niemand slaagt er tot nu toe in aansluiting te vinden bij de gevestigde orde, die bestaat uit C-spelers Hans Geus, Emile Keyser, Theo van Maanen, Albert Scholl en Simon Brand. Noe menswaardig was wél het spel van de jongste deelnemer, Joey van der Vis. Hij belandde ongelukkig in het schema van de verliezers en werd daarin pas in de finale verslagen door Hans de Porto. Lennart Witte en Frank Boeijen klopten eveneens aan de deur (bij de heren enkel D/C), maar ze bleken nog niet goed genoeg voor een plaatsje in de halve finales. Dat was wel tennisleraar Theo van Maanen, die een verrassend sterk toernooi speelde en pas in de halve finale na een spannende strijd verloor van titelhouder Simon Brand: 6-2, 5- 7, 2-6. In de andere finale was Hans Geus met 7-5 en 6-3 te sterk voor Emile Keyser. De titel ging uiteinde lijk naar Geus, omdat Brand in de tweede set met het kansie greep om het tij te keren: 2-6 en 5-7. Met Emile Keyser werd Brand wel clubkampioen in de categorie heren dubbel D/C. In de halve finale werden Lennart Witte en Frank Boeijen ver slagen, waarna tegen Hans Geus en Albert Scholl (die Henk Groen en Jaap Krijnen hadden verslagen) een bloedstollende finale volgde, met zeer lange (en hoge) rally's: 7-6, 2-6 en 6-3. Binnenkort begint bij Deuce de wintercompetitie, waarin de deelne mers één keer per maand een enkel en een dubbelpartij of twee dubbel- partijen spelen. Opgave is nog mo gelijk tot 25 september. Informatie is verkrijgbaar via tel. 314 657. zoon Marco Hutjes in de luxueuze saion van hun nieuwe aanwinst. (Foto n Gerard TimmermanI De Lady Glückstad, die zal worden omgedoopt tot Witte Zeehond, op haar ligplaats in Oudeschild. e weken tennis zijn zaterdag lales gespeeld in de club- lioenschappen van tennis- n liging Deuce in Den Burg. 1 'youngsters' werden kam- i, te weten Ilse Beerling - die tje van Hattem in de finale P oeg - en Hans Geus, die titel- |r! er Simon Brand de baas bleef. c d werd samen met Emile er wél kampioen in de heren- p el. Bij de dames ging de O- eltitel naar Jannie Zutphen en in lie van de Sande. ■cordaantal van maar liefst 135 Eden - bijna vijftig procent van morenleden - had zich voor de 1 ampioenschappen ingeschre- n verschillende categorieën, af- *Ji Elijk van leeftijd en speelsterkte, id ilen de deelnemers eerst in el s van vier een halve competitie u, waarna de beste en de dl 'ste twee doorgingen in respec- '8 ijk een winnaars- en een its tersschema. Gedurende drie a' ndschap tussen De Burg en De is haast ongemerkt aan veran- 3 onderhevig. Dat is het gevolg Ie uitvoering van het plan Ever- «g, waardoor gezuiverd water aan niet meer via Waalenburg en al Krassekeet in de Waddenzee geloosd, maar via een stelsel >aterlopen door sloten van De i men het gebied De Mars wordt da 1 H erdoor komt dit restwater ii pede aan de landbouw en de a ;r in deze gebieden. Bij het pro- I wordt samengewerkt tussen d rschap Hollands Kroon en het id weken werden in de avonduren en weekenden niet minder dan 350 wedstrijden gespeeld. Door middel van een computerprogramma, dat rekening hield met deelnemers die verhinderd waren, verliep de planning uitstekend. En als gevolg van de ide ale omstandigheden - met slechts één avond regen - ontstonden geen vertragingen. Het bleek een geluk kige greep om één week meer uit te trekken dan in voorgaande jaren. De wedstrijden konden daardoor meer worden gespreid, wat ten gunste kwam van het aantal blessures en gevallen van overbelasting. Slechts drie spelers moesten zich om deze reden terugtrekken. Opmerkelijk was de verscheidenheid aan deelnemers. De oudste was 82 jaar, de jongste 14 (enkele jeugdleden mochten meedoen op uitnodiging). Er deden beginners mee, maar ook spelers als Maricus van de Wetering en Dirk Westerlaken, die bij al meer dan vijftien clubkampioenschappen op de baan verschenen. Het speel- hoogheemraadschap van Uit- waterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier. Om het water in goede banen te leiden worden sloten verbreed, duikers aangelegd en ver dwijnen sloten. Zoals hier op de foto een kraan een sloot dempt op het land dat eigendom is van de familie Witte van Bloemwijk. Om te voorko men dat het gezuiverde afvalwater zich mengt met duinwater wordt bij de oude Kogerweg bij de Strooppot volgende week een speciale duiker aangelegd. Coby Dogger (links) met haar leermeester Martin Karlas bezig in het atelier. (Harry de Graaf) BEL VOOR INFORMATIE EN ADVIES OOK VOOR GRATIS FOLDERS Karlas: 'Daarbij blijft de huid over en er is niets tegen om daar kleding van te maken, zoals er ook niets tegen is dat lederwaren worden gemaakt van de huid van geslachte runderen. Ik heb in de der loop der jaren heel wat discussies gevoerd met mensen die fel actie voeren tegen het dragen van bont. Sommigen beschouwden mij zelfs als een soort crimineel maar kwamen tot andere gedachten als ik uitlegde hoe wij hier werken. Dat gaf wel voldoening'. Met als lokkertje een lang weekend Parijs startte het Arbeidsbureau aan het begin van het seizoen een actie om jongeren aan een vakantiebaan te helpen. De vijftien scholieren die rea geerden zijn geen bijster hoge score, maar wel veelzeggend over de situa tie op de gespannen arbeidsmarkt: teveel vacatures en te weinig arbeids krachten. Het Arbeidsbureau trok er hard aan om mensen van dienst zijn. Tot nu toe werden 600 krachten naar het eiland gehaald. Werkgevers die konden voorzien in goede huisves ting, waren het meest in trek. Uit de vijftien namen van de vakantie werkers trok Joop Groen van Reisbu reau Texel die van Sjoerd de Vries, die een reischeque van ƒ1000,- in ont vangst mocht nemen. Gadegeslagen door vakantiewerkers opent Joop Groen de winnende envelop. (Foto Gerard Timmerman) 21-09-1998 21-09-2000 Onze BEN Wij missen hier zijn gezelligheid, liefde en zorg. Hij zei, dat wij van het leven moesten genieten in het geloof en met het besef, dat hij het goed heeft. „De Eikenhof" Buinen Zei altijd Totdat kij op zekere da0 zijn wolletje ontmoette! Vrijdag 19 september 2000 gaan wij hit 15.00 uur trouwen in l\et gemeentebuis te Pen Burg, Texel. LA kunt ons feliciteren op de receptie in de „Kaaps-A)ol", Badweg 41, Pe Koog van 19.30 - 20.30 uur. Ons adres Ruud van der Veen Alj^* Barends Waard wei 9 1791 SM Pen Burg Tel. 0222 - 315^93 Kadotip. IS Op 19 september 2000 is onze dochter en mijn zusje geboren. Ons pos geboren sterretje tfeegt 4200 grom en heet Sarena Alewijn, Nicole en Louise Ott Warmoesstraat 15, 1791 CN Oen Burg Tel.: 0222-312083 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8.70 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2.90 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE oP aanvraag. Administratie, Adviezen Belastingzaken Admini stratiekantoor Rood, De Dageraad 61, tel. (0222) 319429. Thuis iets te vieren of gewoon lekkere trek? Ons assortiment gebak en taart kunt u dagelijks vers afha len. SportKaffee Ofrein, tel. 312060. Gebak en taart waarmee je scoort! Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Daklekkage? Wegrodak bellen! Voor deskundig aanbrengen en advies van dakkapel tot bedrijfshal Scherpe prijzen en 10 jaar garantie Tel. 0228-593885 06-53135629. Honda generatoren. Duinker Motorservice Oudeschild. Gazelle huurfietsen te koop. ook met trommelrem en 3 versn., zeer gunstig geprijsd Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19. De Koog. telefoon 0222 - 317215. Woningruil. Gezocht: vrij staand huis. Aangeboden: nieuwbouwwoning in Den Burg. Reacties br.o.nr. 1823 aan bur. Tex. Cou rant, Spinbaan 6. Meld nu uw accommodatie aan op de gratis last mi nute site van www.tx.nl. tel. 317770 Wij rijden dinsdag a.s. flessengas Prima Gaz. Verhuurbedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel. 0222-317333. Mr Zap: Optimale keuze vrijheid. Haal meer uit je televisie. Big Brother 24 uur live te volgen. Zie ook promo op kanaal CH 30-. Abonnement ƒ12.95/ maand. Kabeltex, tel. 315411 Texas Buil spijkerbroeken 39.95, 5 modellen, 5 lengtematen Sterk in 't werk. Rabbit Habit. Duinker occasions. Scooters: Honda X8R. Honda Scoopy. Honda Sky. Puch Maxi. Motoren: Suzuki GSX400, Kawasaki ZX6R Ninja a.n Auto: Honda Accord 2.0i ES Se dan (perfecte auto) Di verse grasmaaiers, gene ratoren en buitenboord motoren. Oudeschild, tel. 313831. Marleen Taat Administra ties. Boekhouding en belastingaangifte Tel. 329023.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3