Al twintig jaar op Texelkamp' Sport Bij bestrijding handig e patronen te kennen' Assurantiekantoor nu in perfect kantoorpand «sa de war .TEXELSE ;e/ COURANT' - )rensisch accountants over fraude: iilandcompetitie Jan Snelbokaal voor De Soepkip Daalder verbouwt Jan Drijver-school Jeugdzeilers besluiten seizoen Strijdend ZDH boekt gelijkspel Dammers boeken royale zege in bondscompetitie Bedrijvi'g he id Marco Zijm begint loodgietersbedrijf Fietsrondje ATB-rijders VRIJDAG 29 SEPTEMBER 2000 A Smit en Maarten-Jeroen den Boer van B&B Smit en Den Boer forensisch accountants. iFolo Gerard Timmerman) rkomen is beter dan genezen, geldt zeker voor fraude. Wie de it bijhoudt heeft kunnen lezen het ook op Texel mis kan gaan. elaar Maarten-Jeroen den Boer Aartin Smit uit Purmerend zijn er de naam B&B Smit Den en kantoor gestart voor nsische accountancy, dat on- lemers de helpende hand It. Om bij geschillen eventueel regeling te treffen, maar ook Ipreventieve maatregelen vast ellen. st nu een echtscheiding betreft, kwestie tussen twee bedrijven of claim waarover een verzekerde :ijn assurantiemaatschappij het eens kunnen worden, vrijwel elk ;hil heeft financiële consequen- Welke dat zijn zit vaak verscho- nde administratie. De forensisch xjntant is erin gespecialiseerd it boekhouding, maar ook uit riews en eigen waarnemingen, en cijfermateriaal te verzame- )ok in zaken waar de kennis van ichter te kort schiet, wordt de ■nsisch accountant een oordeel jjraagd. Dat kan zijn in zaken fus il burgers en de overheid (straf- itelijk) of tussen burgers onderling el), In veel fraudegevallen komt met tot een aangifte en een straf- itelijke procedure, bijvoorbeeld lat de gevolgen daarvan schade- rijn voor de onderneming. In dat it gevallen kan de forensisch ac- jtant worden ingeschakeld, zo- een regeling kan worden getrof- 1: 'Veel ondernemers geloven met het mis kan gaan in hun bedrijf, terken met onbeveiligde compu- en vertrouwen blindelings op hun «ewerkers.' Als voormalig FIOD- ercheurs hebben Smit en Den rde nodige fraudegevallen be leerd. 'Hele grote zaken, maar een geval van een fotohandelaar een zwart potje had, waar ook het aneel af en toe een greep nam.' t en Den Boer waren in hun lerchewerk aan elkaar gekop- 1. Den Boer 'Het klikte ook privé d. Toen ik naar Texel vertrok en tin vertelde hoe leuk het hier was, loot hij ook te komen. We hebben sl het vak van openbaar accoun- uitgebouwd en ons daarna met (scale praktijk bezig gehouden, hebben we besloten ook onze mis over forensische accountancy te bieden.' het goed opzetten van een admini stratieve organisatie en een interne controle. Maar niet elke accountant herkent standaard fraudepatronen. Hoe heeft het kunnen gebeuren? Den Boer: 'Als dat bekend is, dan kun je preventieve maatregelen nemen en toekomstige problemen voorkomen. Dankzij onze ervaring als belasting controleur en opsporingsambtenaar kunnen we snel de vinger op de zere plek leggen.' Ter voorkoming van interne fraude en diefstal is een groot scala aan maat regelen mogelijk. 'Bijvoorbeeld het natrekken van personeel of het op zetten van kassaprocedures. Zoals het periodiek natellen van de kassa en dit vergelijken met de gegevens uit de voorraadadminstrie en de kass- aanslagen. Daarmee is een boel na righeid te voorkomen.' Omdat het beroep van forensisch accountant, zeker als het grote zaken betreft, een gecompliceerd vakgebied is, is B&B (accountant speelt binnen bedrij- een belangrijke rol bij 'dvuuumam idoorgaans een samenwerking aangegaan met het kantoor Ernst&Young Forensic Services, één van de vier landelijke hoofdrolspelers in deze |onge branche. Om misverstanden te voorkomen: B&B Van der Vis en Den Boer blijft gewoon bestaan, terwijl B&B Smit en Den Boer een nieuw bedrijf is Maar behalve dat de kantoren op dezelfde locatie zitten en dezelfde telefoon nummers hebben, zijn de accoun tancy-, belastingadvies- en juridische adviespraktijk en de forensisische accountancy fysiek en qua beveili ging van elkaar gescheiden. Deze nieuwe dienstverlening en de groei van het accountancykantoor tot 32 medewerkers maken het wel no dig dat het bedrijfspand aan de Abbelwaal wordt uitgebreid Om wat meer armslag te krijgen is het de be doeling om aan het kantoor extra vleugel te bouwen, waarvoor de plan nen inmiddels bij de gemeente zijn ingediend. In een modern accountancy-kantoor is internet een onmisbare schakel geworden, al is het maar om bij onderzoek bijvoor beeld aan informatie te komen Hier voor heeft B&B informatietechnicus en oud-Texelaar Lucas Tijssen uit Delft aangetrokken, die met ingang van 1 december in dienst zal treden. ogramma dinsdag 3 oktober A, mannen en gemengd Texelse Autocentrale-DGM TESO 30 Tatenhove 1 -TESO Tex. Autocentrale *5 Paal 28/De Krim-Kobeko Tatenhove 1 30 Super de Boer-CVI Kobeko 15Maarco Bouw-Gr. Slock Super de Boer W B, dames en gemengd '30 Fitt-Tatenhove 2 EcoMare '5lenR-EcoMare W'tjevvel 2 00 Euroase-W'tjewel 2 LenR 45 Slagerij Beverdam-Zandbank Euroase •30 NlOZ-'t Gouwe Boltje SI Beverdam 'SK.sl. Dros-Wiersma Meubelen NIOZ WC, dames 30Timmer's Bakkerij-Milly's De Krim 'SB&B/vdVis/'denBoer-De Krim Timmer M Jozefschool-Bar Sportief B&B/vdVis/denBoer '^Westerlaken-Haarstudio Jozefschool 00 Klif 12-Question 1 Westerlaken '50urper Drup-Eierlandsche Huis Klif 12 ^strijdleiding: Dick en Edith, tel. '096/313363. ^gen 26 september töank-W'tjewel 2 3-0; L&R-Fitt 3-0; Super %>r-TESO 1-2; Agrifirm-CVI 1-2, Paal 9- (Xen Slock 2-1, Sportshop 2-Twaalf 'm 1-2, 't Gouwe Boltje-Question 2 3-0; Beverdam-EcoMare 2-1. Prepress He-Zandbank 1-2. Jozelschool-De Krim 2- (e Rival-Bar Sportief 3-0 Natuurwinkel- "nh '68 3-o, Timmer's Bakkerij-Wiersma Helen 3-0: B&B/vdVis'denBoer-Mllly's 3-0: ksels Onlwerpt-Eierlandsche Huis 2-1. Ihnto-salon Marline 3-0, Haarstudio-Sport- I 3-0 Assurantiekantoor Ab de Wijn is verhuisd van het Schilderend naar het pand Bernhardlaan 174. Dat is het in 1993 gebouwde kantoor pand van B M Projectadviseurs (Momberg), dat te koop kwam toen B M zich vestigde aan de Nikadel in De Koog. Voor de 51-jarige De Wijn is het een geweldige verbete ring: zijn bedrijfsruimte groeide van 80 naar 120 m2 en aan de be staande indeling hoefde niets te worden veranderd zodat hij en zijn medewerkers Lida Witte-Dijt, Marjan Heerschap en Judith Kos ter er vrijwel direct in konden. Ook qua ligging - goed in het zich in de bocht van de Bernhardlaan met een vijver ervoor - is het nieuwe onderkomen riant. De Wijn had al een tijdje uitbreidings plannen. Het terrein rond zijn oude kantoor aan het Schilderend was daarvoor ruim genoeg, maar plano logisch lag het moeilijk en hij voelde weinig voor een tijdrovende proce dure met kans op mislukking. Hij hoefde dus niet lang na te denken toen hij ontdekte dat het B M-kan- toor te koop stond. De klanten kunnen hier beter worden ontvangen en in alle rust praten, niet alleen over verzekeringen maar ook over hypotheken en - steeds belang rijker - pensioenen. De verhuizing is een belangrijke mijl paal in de bedrijfsgeschiedenis, die begon op 21 mei 1907 toen grootva der Cornells Jonker werd aangesteld als agent van de Nederlandsche Maatschappij Brandverzekering te Tiel Jonker was overigens nog meer bekend als gemeentesecretaris; de Leerlingen van de scholengemeen schap Laar en Berg uit Laren waren dit jaar voor de twintigste keer met een brugklaskamp op Texel. De do centen Leijser en Pouw organiseer den in september 1980 voor de eer ste keer het 'Texelkamp' en achterneenvolgend kampeerden de leerlingen vlak voor de herfstvakantie een week op Dennenoord, De Koor naar, De Gortersmient en De Bol. Sinds 1992 verblijven de leerlingen gedurende de laatste week van sep tember op Loodsmansduin. Elk van de drie tot zeven brugklassen krijgt begeleiding van elf leerlingen uit de bovenbouw, terwijl ook mentoren en een (video)filmploeg meereizen. In het kader van een uitwisselings programma waren dit jaar ook vijftien studenten uit Slovenië meegekomen. De school (een vestiging van het Ka tholiek Lyceum in 't Gooi) hanteert steeds dezelfde formule: kamperen, zelf koken, veel fietsen, schoolvakken in de praktijk ervaren en begeleiding door leerlingen uit de hoogste klas sen. Doel van het kamp is de klas tot een eenheid te vormen en kennis over Texel op te doen. Hoewel het programma van het Texelkamp elke vier jaar wordt bijge steld, zijn er de vaste hoogtepunten als een bezoek aan EcoMare, de Slufter het juttersmuseum en disco Question. Garnalen vissen met de TX27 is als vanaf het begin eeh vast onderdeel, reden voor mede organisator Kees de Vries het jubi leum aan boord te vieren. Gedurende de werkweek voeren de leerlingen opdrachten uit op het ge bied van aardrijkskunde, geschiede nis, wiskunde, biologie en taal. Voor zover mogelijk wordt hierbij gebruik gemaakt van Texelse elementen 's Avonds werkt ieder aan zijn Texelverslag, waarvoor op het kerst rapport een cijfer wordt gegeven. Voor vele generaties leerlingen van Laar en Berg is Texel een begrip. Veelal geassocieerd met regenbuien, storm en kapot gewaaide tenten, maar vooral ook met veel plezier, zo laat de leiding weten. De liefde voor het eiland gaat zelfs zo ver, dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan met de hele school een uitstapje naar Texel werd gemaakt. Docent aard rijkskunde Henk Schaftenaar publi ceerde ter gelegenheid daarvan een boekje over Texel. De vaste kern van mentoren - waar van enkelen al meer dan tien keer met het kamp zijn meegereisd - heeft Texel in de loop der tijd zien veran deren. Maar het eiland mag dan com merciëler zijn geworden, Texel heeft volgens hen een duidelijke visie op het behoud van cultuur en natuur. Kamperen en zelf koken zijn vaste onderzielen van het kamp. De leerlingen slapen in kleine groepjes en eten gezamenlijk. iroio ivraa Smifl Jonkerstraat in Den Burg is naar hem genoemd. Kort na de oorlog nam Willem N. de Wijn, de man van de Nutsspaarbank, de verzekerings portefeuille over. Toen zijn zoon in 1971 in zijn voetspo ren stapte, was dat een direct gevolg van een familiedrama. Ab was des tijds derde stuurman op de grote vaart. Toen De Wijn senior hem voor een nieuwe reis met de auto naar Amsterdam bracht, raakte hij even buiten Den Helder in mist en gladheid betrokken bij een aanrijding en kwam om het leven.Ab nam daarop de verzekeringszaken van zijn vader over en.zijn driejarige carrière als zee vaarder was verleden tijd. De nautische kennis en ervaring heeft hij alleen nog toegepast als schipper- eigenaar van het zeewaardige jacht 'De Drie Gratiën', niet toevallig de naam waarmee vroeger ook de da mes Wuis van het Schilderend wer den aangeduid. Het assurantiekantoor was tot de cember 1974 in de woning van de familie De Wijn in de Kogerstraat en verhuisde toen naar Schilderend 81 dat al eigendom was van De Wijn en jarenlang aan de familie Riteco was verhuurd. Het nieuwe kantoor aan de Bernhard laan omvat een entree, spreekkamer, keuken, werkruimte, archief en op slagruimte. De ondergrond, die tot dusver van de gemeente in erfpacht werd verkregen, heeft De Wijn ook gekocht. Assurantiekantoor De Wijn legt de nadruk op zijn onafhankelijke status Men heeft geen speciale bindingen met bepaalde verzekeringsmaat schappijen zodat klanten in alle vrij heid kunnen worden geadviseerd. Ab de Wijn: nu mooi op stand... (Foto Harry do Graaf) Met een stevige oostenwind vertrok ken zaterdagmiddag dertien bootjes met 26 vissers uit de haven voor de vierde en laatste bootviswedstnjd van het seizoen. Drie uur lang werd op open zee gevist. Er werd goed gevan gen. Minder paling dan de vorige keer, maar meer bot. In totaal werden 145 vissen boven water gehaald met een gezamenlijke lengte van 29,83 meter. Over vier wedstrijden kwamen 590 vissen op de lat, die een totale lengte hadden van 123,48 meter. Het grootste deel hiervan was voor reke ning van de bemanning van De Soep kip. Nico Tessel en de Belg Jos Thilemans mochten na afloop van de wedstrijd de Jan Snelbokaal in ont vangst nemen. Uitslagen: Dagprijzen: 1. Chris de Vries (376 centimeter): 2. Arjan Dorst (300); 3. Richard de Feyter (292). Overalprijzen: 1. Nico Tessel en Jos Thilemans (92 vissen, 21,27 meter); 2. Ton Dorst en Cris Verlmden (Belgische dame) (45 vissen, 12,04 m); 3. Bart Tuitman en Cris de Vries (52 vissen, 11,53 m). Bouwbedrijf H. Daalder en Zoon uit De Cocksdorp heeft van de ge meente opdracht gekregen om de Jan Drijverschool ingrijpend aan te passen en de gymnastiekzaal te vergroten. Het bedrijf was de laag ste inschrijver bij de onlangs ge houden aanbesteding, waarvoor totaal drie bouwbedrijven waren uitgenodigd. Daalder zal het werk uitvoeren voor ƒ599.543,75. TEBO uit Den Burg en Draisma uit Makkum schreven in voor respectievelijk ƒ646.062,- en 599.543,75. Met bijkomende kosten kost de verbouwing nu ƒ703.500,-, wat aanzienlijk minder is dan het be drag van ƒ846.607,- dat de ge meente voor het project had gereser veerd. Het verschil (ƒ143.107) zal nu worden gebruikt voor de vervanging van het dak. Dat laatste is geen overbodige luxe want gebleken is dat de vlasvezel platen die in het dak van het oudste deel van de school zijn verwerkt, min of meer zijn verpulverd door vocht- opname en andere invoeden. Vol gens de onderhoudspannmg zouden de platen pas in 2013 vervangen moeten worden, maar zo lang hou den ze het met meer vol. De plywood dakplaten van het nieuwe gedeelte van de school zijn nog prima. De vezelplaten zullen nu worden vervan gen door moderne geïsoleerde dak platen en het plywood zal worden voorzien van een extra laag met iso lerend effect. Deelnemers aan het jeugdzeilen van Watersportvereniging Texel sluiten zaterdagmorgen het seizoen af. Om 9.30 uur worden de deelnemers ver wacht bij de verenigingshaven, alwaar met de Optimist-zeilboten de instructies worden doorgenomen. Als speciale attractie mogen groepjes zeilers beurtelings mee met een tochtje over het wad met de grote catamaran van Bert Bergsma. De zeilochtend wordt om 12.30 uur afge sloten met soep en broodjes. Dan zullen ook de certificaten aan de 42 Een hardwerkend ZDH heeft zon dag een gelijkspel geboekt tegen HOSV. De Hoornders hielden er gemengde gevoelens aan over, want de gasten uit Opmeer vorm den weliswaar een geduchte te genstander, met een beetje meer zorgvuldigheid had er wellicht méér dan een punt in gezeten. Vooral de eerste helft van ZDH tegen HOSV was de moeite van het aanzien meer dan waard. Er werd hard ge werkt en soms knap gecombineerd, terwijl beide ploegen verrassend wei- Damclub Oosterend/Texel heeft in de eerste wedstrijd in de bonds competitie een royale zege ge boekt op SNA 2. Dat was enigszins een verrassing, aangezien de te genstander uit Heerhugowaard zich leek te hebben versterkt, ter wijl de Texelaars Rinus Vittali en Bert Duin moesten missen. Jos de Wolf kon al snel een damzet uitvoeren, die net houdbaar bleek en dus genoeg was voor de winst. Gerrit Vlaming volgde zijn voorbeeld. Zijn tegenstander had door een ondeug delijke schijvenpositie een stuk ver loren. Toen hij probeerde dit terug te winnen, liep hij tegen een damzet op. Cees Vinke kreeg in een gelijkwaar dige positie drie schijven cadeau en toen was de partij natuurlijk beslist. Wim Vlaming verwierf zich met sterk spel een gunstige stelling, maar nam vervolgens te veel risico Dat leidde tot schijfverlies en een slechtere po sitie, die onhoudbaar bleek. Piet Bakelaar kon middels een forcing een damcombinatie uitvoeren In het eindspel werd het onder druk van de klok toch nog spannend, maar het liep goed af. Dat was met het geval bij Harry van de Wetering. In een remiseachtig eindspel greep hij mis. Gerrit Blom compenseerde dit ver lies. In een offensieve partij kreeg hij geleidelijk aan steeds meer voordeel. Toen hij vervolgens de damlijn be reikte, was de partij snel beslist. Victor Voskuil had een taaie tegen stander. Lange tijd was onduidelijk wie de beste kans had. In het eind spel gaf Voskuil blijk van zijn goede inzicht en wist hij de einduitslag op 12-4 te brengen. Dat betekende een goede, maar enigszins fortuinlijke start van het seizoen voor de Texelse dammers. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op 21 oktober. deelnemers worden uitgereikt. Deel nemers die in het bezit zijn van een zwemvest wordt verzocht dit mee te nemen. nig fouten maakten. De verdedigin gen waren vrijwel steeds heer en meester, waardoor de aanvallers het van een paar kleine kansjes moesten hebben, terwijl er ook nog wel eens van grote afstand op doel werd ge schoten. ZDH was dicht bij een doel punt toen Bernard Ipenburg in een overvol strafschopgebied nog een gaatje vond en net voor het doel langs schoot. Zijn medespelers had den duidelijk niet op deze actie ge rekend, want met een beetje oplet tendheid had het schot ook als een mooie voorzet kunnen dienen. Aan de andere kant kwam keeper Christiaan Stolk nauwelijks in proble men. Dat was mede te danken aan een goed uitpakkende zet van coach Leen van Elk, die zijn normaal als rechtsback spelende zoon Fedor had laten ruilen met voorstopper Jan Willem Bakker. Beiden voelden zich duidelijk op hun gemak op hun nieuwe positie en legden hun toch met kinderachtige tegenstanders knap aan banden. Een wat noncha lante terugspeelbal van vrije verdedi ger Etienne van Bennekom leidde tot de grootste kans van HOSV. De spits pikte wel eerst netjes de bal op, maar schoot toen nogal onbenullig in het zijnet. In de tweede helft moest ZDH het initiatief aanvankelijk aan HOSV laten. Dat was vooral een gevolg van het slordige eigen spel. waarbij steeds minder zorgvuldig werd opgebouwd. Vreemd genoeg kwamen de gasten echter op voorsprong vlak nadat ZDH een keer wél dreigend ten aanval was getrokken en de counter van HOSV zeer effectief was: 0-1 Tot genoegen van de eigen aanhang zakte het Hoornder team daarna niet als een plumpudding in elkaar, maar werd er nog verbetener dan voor rust strijd geleverd Dat leidde al snel tot de gelijkmaker, toen Michiel Dekker in het strafschopgebied naar de grond werd getrokken en penalty- specialist Etienne van Bennekom de bal vanaf elf meter in de rechter bovenhoek joeg: 1-1. In het vervolg bleef ZDH slordig spel combineren met een tomeloze inzet, waardoor beide ploegen kansjes kre gen. Een paar minuten voortijd leek Bernard Ipenburg de wedstrijd te beslissen, toen hij uit een vrije trap van Etienne van Bennekom fraai met het hoofd inknikte maar de bal tegen de kruising spatte. Een overwinning was ook eigenlijk wat te veel van het goede geweest. Loodgieter Marco Zijm met de bus waarmee hij naar zijn klussen gaat. De Texelse loodgietersbranche heeft er een bedrijf bij. Marco Zijm (33) uit Den Burg, de laatste elf jaar in dienst van Oele, begint voor zichzelf. Texelaars kunnen hem bellen voor alle denkbare lood- gietersklussen, variërend van dak werk, tot het aansluiten en repare ren van sanitair, waterleiding en riolering. Ook voor een CV-instal- latie draait hij zijn hand niet om. De drang naar zelfstandigheid zit in het bloed van Zi|m, die uit een onder nemend gezin stamt. 'Niet dat ik het als werknemer met naar m'n zin had, maar het lijkt me prettig om niemand boven me te hebben. Ik wil, uiteraard met respect voor de wensen van de klanten, graag zelf mijn keuzes ma ken. Ik heb nu nog de leeftijd dat ik zo'n stap makkelijk kan nemen. Als ik het uitstel dan denk ik dat het er niet meer van komt.' Het moment om voor zicnzeu ie oe- (Foto Gorard Timmerman) ginnen is niet ongelukkig gekozen. In stallatie-, maar ook andere bedrijven uit de bouwsector kunnen het werk nauwelijks aan. Terwijl er ongekend vaak een beroep op de bedrijfstak wordt gedaan, is het aantal mede werkers met meegegroeid. Een zor gelijke ontwikkeling, zeker omdat er onder de schooljeugd steeds minder belangstelling bestaat voor het werk in de (licht)metaalsector. Mensen zo als Zi|m, die een loodgietersopleiding aan de toenmalige streekschool doorliep en praktijkervaring opdeed in Alkmaar en op Texel, zijn er steeds minder. Werknemers uit de bouw sector die in het verleden voor zich zelf zijn begonnen hebben inmiddels een flinke orderportefeuille opge bouwd. Texelaars die er lucht van kregen dat Zijm een eigen bednjf gaat beginnen, hebben alvast een af spraak met de loodgieter gemaakt. Hele grote bedragen zijn (nog) niet gemoeid met de start van het een mansbedrijf. Een bestelbus, gereed schap en een mobiele telefoon (06- 53867192) zijn voldoende. De schuur achter zijn woning aan de Sluyscoog gebruikt hij voorlopig als bedrijfsop- slag. Vele honderden mountainbikers doen zaterdag mee aan het jaarlijkse Fiets rondje Texel, door het tijdschrift Fiets aangekondigd als de Boot Bos Beach Classic. Het rondje, inmiddels gerekend tot de klassiekers onder de toertochten, staat er om bekend dat de weersomstandigheden in feite bepalen hoe groot de prestatie is die de deelnemers leveren. Een beetje getrainde fietser zou in staat moeten zijn de tocht probleemloos te vol tooien, ware het niet dat regen en wind een cruciale rol kunnen spelen op het strand en in de duinen. Vorig jaar waren de omstandigheden der mate ruig. dat de fietsers op het strand bijna werden gezandstraald en de organisatie zich gedwongen zag de route aan te passen. Het weer is ook bepalend voor de belangstelling. Er deden al eens 900 fietsers mee. maar vorig jaar waren dat er 200 min der. Veruit het grootste deel van de deel nemers is afkomstig van de overkant. Zij schrijven zich In bij DOK Den Hel der, een zustervereniging van de Texelse Toerclub Taxi 312000, die samen verantwoordelijk zijn voor de organisatie. Voor de overkantse fiet sers is het bovendek van Teso-boot Schulpengat gereserveerd tijdens de afvaarten van 8.35 en 9.35 uur. Op 't Horntje voegen de Texelse deelne mers zich bij hen. Zij kunnen zich in schrijven bij het gebouwtje van Rijks waterstaat, vlak naast het fietsenverhuurbedrijf van Jan Heijne De route loopt via Den Hoorn, de Rommelpot en de Heidvlakweg naar het mountainbikepad. Dankzij de medewerking van Staatsbosbeheer kunnen ook enkele andere bospaden worden gebruikt, waarna het peloton via De Koog en de natuurgebieden de Nederlanden en de Slufter naar het strand gaat. Vervolgens zakken de fietsers in zuidelijke richting af rich ting paal 17. Er wacht een verfnssing op de barbecueplaats in de Dennen. Tot slot liggen nog het mountainbikepad, het strand tussen paal 12 en paal 9 en Den Hoorn op de route, die eindigt bij de veerhaven. De duur van de rit is uiteraard even eens afhankelijk van de weersom standigheden. De snelste deelne mers worden in staat geacht na Iets meer dan een uur alweer bij paal 17 het bos in te rijden.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7