ngrid van Lubek gaat weer 'gewoon' leven Texel'94 niet opgewassen tegen concurrent VIOS Dromen over geld, oneindig veel geld .TEXELSE J COURANT Uitslagen voetbal Leefbaarheid Programma zaalvoetbal Loofhuttenfeest I Blikvanger Voetbalprogramma Lesrooster Gyvo Vijftiende editie Bos en Duinloop DINSDAG 10 OKTOBER 2000 Het publiek juichte en klapte voor iedere sporter, of het nu een Nederlandse, een Chinese of een Canadese was. VERVOLG VAN PAGINA 1 tweede helft ging het voortdurend op en neer. De grote favoriet leek te gaan sneuvelen, ledereen was voor Litouwen. Als Amerika de bal had werd er keihard gefloten. Dat was de enige keer dat ik dat heb meege maakt. Want het publiek was verder enorm sportief en |uichte en klapte voor iedereen.' Indruk maakte ook het atletiek- stadion 'Ik zat daar toen de 400 en de 800 meter werden gelopen. Het waren maar de series en het was nog maar tien uur in de ochtend, maar het stadion zat bomvol.' Andere - uiteen lopende - wedstrijden die ze van dichtbij zag, waren onder meer het synchroon kunstspringen, de volleybalwedstrijd tussen Nederland en Spanje, de tennisfinale tussen Mirjam Oremans en Kristie Boogerd en de zusjes Williams en het mountainbiken. Een hoogtepunt was ook het baanwielrennen. 'De Neder landse renners vroegen of ik kwam kijken, maar ik vertelde dat ik helaas geen kaartje had. Geen probleem, zeiden ze. Als je met ons de warming- up doet en daarna met ons naar binnenrijdt, dan denken ze dat je bij ons hoort. Ik kreeg een setje kleren van ze om helemaal op ze te lijken.' Bij een foto van een hockeywedstrijd van het Nederlands mannenteam heeft ze geschreven: Ben ik echt bij een hockeywedstrijd geweest? La chend: 'Ik loop altijd af te geven op hockey. Maar bij de Olympische Spe len is het toch allemaal anders. Nu was het wél leuk. Dat had er ook mee te maken dat iedereen op een hele leuke manier met elkaar omging in het Olympisch dorp. In het begin denk je: verdorie, daar heb ie die of die beroemdheid. Maar al snel kom je erachter dat zij óók gewoon in het dorp zitten als sporter en niet als held. Ik denk dat om die reden prins Willem Alexander ook zo graag in het dorp kwam. Er waren eigenlijk alleen maar sporters, de pers werd zo veel moge lijk geweerd. Iedere sporter mocht éen keer iemand mee naar binnen nemen. Ik heb toen Niels (haar vriend, red.) het dorp laten zien. Maar na een bepaald tijdstip moest zo iemand er ook weer uit. Dat was de verantwoor ding van de sporter. Hield die zich er met aan, dan kon hij er zelf ook uit.' Met Willem Alexander staat Van Lubek op een foto. net als met wielerlegenden Miguel Indurain en Alex Zulle en zwemmer Pieter van de led van leefbaarheid ontbreekt visie. 'In de meeste stukken is'het ondergeschikt belang is. En als er al in staat, zoals bijvoorbeeld ït Recreatie Basis Plan waarin het ials hoofddoelstelling is opgeno- i, dan schort het aan de uitwer- Dit hoeft niet te betekenen dat niet is gebeurd, maar het is niet chterhalen of, en zo ja op welke lieren in welke mate.' De onder kers bepleiten meer aandacht ir leefbaarheid in het toekomstig eid van overheid en private par- i. Daarbij kunnen volgens hen de ópes van de LER als uitgangs- il worden genomen. Ook zou na- moeten worden uitgewerkt hoe nsme een gerichte bijdrage aan de baarheid van Texel kan geven, 'bij wordt gedacht aan verdere onstructie van het culturele erf- id (identiteit en esthetiek), het ver effen van een aantrekkelijk ■tigingsklimaat voor bedrijven en xjwaardige werkgelegenheid, breding van de agrarische bedrij- heid en verweving met de natuur. Gemeente onderzoek bevestigt dat «laars zelf willen bepalen wat er het eiland gebeurt. Soms ontstaat 'gevoel dat toeristen en project- twikkelaars de dienst uitmaken. De iders voelen zich betrokken bij de wikkelingen op Texel. Er ontgaat maar weinig. De één heeft be fte aan consequent beleid en dat er meer op de lange termijn et worden gedacht. Anderen vin dat alles bij het oude moet blij ft willen met teveel bemoeienis 'buitenaf. Maar weinigen kunnen tivinden in de Toekomstvisie Texel Dit ligt met eens aan de uit- "st. Maar het beeld van de vier "veme scenario's, ontwikkeld door "kanters, is blijven hangen. Daar- 8t is 2030 ver weg. constateerd wordt dat er weinig Éindenheid is met de gemeente, bet actief inschakelen van 'aars bij leefbaarheidskwesties is 'elijks of geen sprake. Een geza- (jke aanpak van gemeente, :Jn9enorganisaties en bevolking bet maken van beleid biedt vol gde onderzoekers de voorwaar- "voor leefbaarheid en draagvlak, "bij zou de LER als handvat kun- h dienen. Zaterdag 7 oktober Texel'94 B1-Alkm. Boys 81 3-3 Helder B3-Texel'94 B2 2-7 BKC B2-SVO/Texel'94 B1 7-1 Texel'94 C1 -Winkel C1 5-5 SVAP'74C1 -Texel'94 C2 uitgesteld De Koog C1 - JVC C2 2-4 WGW D4-De Koog D1 0-11 Texel'94 D1-SRC D1 3-0 Geelzwart'30 D1-Texel'94 D2 6-3 Texel'94 D3-Callantsoog D1 3-9 Texel'94 D4-Con Zelo D2 7-2 Oosterend D1-Sint Boys D1 8-1 G-voetbal Texel'94-HIS 2 10-1 irjaar lang moest bij Ingrid van Lubek alles wijken voor dat j doel: optimaal voorbereid aan de start verschijnen van de itlon op de Olympische Spelen. Een blessure zorgde voor stige tegenslag en hoewel ze uiteindelijk wél kon meedoen, steerde ze met haar drieëndertigste plaats ver beneden de wachtingen die ze met haar eerdere prestaties had gewekt, idaag een week geleden keerde ze terug uit Sydney en kon aan andere dingen gaan denken. ■gewone' leven is weer begonnen r Ingrid van Lubek. Rustig aan, it voorlopig is ze nog wel even aan terugblikken. Zaterdag genoot ze et ouderlijk huis aan de Wilster- at samen met buren, vrienden en enden van de Indische maaltijd |haar moedér had bereid. Uiter- werd van haar verwacht dat ze ies vertelde hoe ze de wedstrijd beleefd en wat ze in de weken na in Sydney had gedaan. Ze het met plezier en genoot van lezelligheid. 'Die mensen hebben laai vreselijk meegeleefd. Ik kom |u pas achter wat de Olympische tien in Nederland teweeg hebben icht.' Dat hebben ook haar va- en moeder ontdekt: 'Hoeveel isen óns met hebben aangespro- ongelofelijk. Zelf mensen die we laai niet kennen. Toen de triatlon gehouden, 's nachts, brandde overal in de buurt licht, hebben jehoord. Sommigen hebben bijna m lanken, zoveel emotie maakte los. Prachtig toch? Alleen vond ireen het jammer dat Ingrid niet in ld was.' ir- de teleurstelling van haar :hte prestatie is ze nog niet hele- il heen, temeer daar haar blessure soort overmacht was, waaraan veimg kon doen. Al tijdens het mmen raakte ze op achterstand, zo vreemd, aangezien de kop- ip werd gevormd door vier deel- lers die bij de vorige Olympische len nog meededen aan het mmen en daarbij zelfs medailles wacht sleepten. Op weg vanuit water naar haar fiets kreeg ze r last van haar blessure. Het lo- het slotonderdeel, verliep niet s zo slecht. 'Ik liep best hard. ir normaal haal ik dan nog veel len in. Nu was dat er niet bij.' Ie wedstrijd, toen ze een appar- entje in het Olympisch dorp had okken, werden de Spelen alsnog evenement om met veel plezier [terug te blikken. 'Ik heb enorm I gezien', vertelt ze, terwijl ze in Pijn lijden en topsport zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Toch verliep het lo pen niet eens zo slecht voor Van Lubek. een dik fotoalbum bladert. 'Litouwen- Amerika, de halve finale bij het basketbal, was supergaaf. In de In een ondanks de aanhoudende regen spannend en aantrekkelijk duel hebben de voetballers van Texel'94 hun meerdere moeten er kennen in concurrent VIOS, dat voor het duel de derde plaats deelde met de gastheren. De ploeg uit Warmenhuizen won met 1-2. Gedurende een groot deel van de eerste helft was VIOS de betere ploeg. De snelle en handige spitsen combineerden zich enkele malen naar kansrijke situaties, maar spron gen daar slordig mee om. Alleen Arjo Groot wist na een aaneenschakeling van fouten en misverstanden in de Texelse verdediging het net te vinden. Deze aanvaller ontpopte zich negen tig minuten lang als de gevaarlijkste man aan VlOS-zijde en gaf directe tegenstander Barry de Vries geregeld het nakijken. Halverwege de eerste helft ontwikkelde de thuisploeg een offensief. Maarten Koorn miste oog in oog met doelman Petter en Ralph Koning dreunde de bal van afstand tegen de binnenkant van de paal. Aan de andere kant mochten de Texelaars met mopperen toen een VlOS-speler werd aangetikt binnen het straf schopgebied. De verder goed lei dende scheidsrechter Hartland zag er niets in. Na rust zette Texel'94 de gasten on der druk. De geroutineerde VlOS-ver- dediging gaf echter geen krimp. En wanneer de thuisploeg zich dan toch een kans wist te scheppen, stond altijd nog de bekwame doelman Pet ter in de weg. Met name enkele harde schoten van Niels Dubbelt maakte hij onschadelijk. Ook na een goede aan val en een schot van Martin Koorn belandde de bal niet in het doel. De tegenstoten van VIOS werden steeds gevaarlijker en halverwege de tweede helft buitte opnieuw Arjo Groot zijn snelheid goed uit. Uitstekend de diepte ingestuurd, liet hij Barry de Vries zijn hielen zien en gaf hij Bart Heerschap beheerst het nakijken. Het leek een hopeloze achterstand, maar Texel'94 vocht zich knap terug Eerst keerde Petter nog een goed genomen vrije schop van John List, maar ruim een kwartier voor tijd was hij kansloos bij een penalty van Martin Koorn, toegekend nadat John List was onderuitgehaald in het straf- Texel'94-speler Martin Koorn in de stromende regen in actie tijdens het duel tegen VIOS W. Woensdag 11 oktober De Krim 5-RAB 2 18.30 ZDH 3-Oosterend 5 19.25 ZDH 2-NIOZ 20.15 ZDH 1-Klif 4 21.05 De Krim heeft zaaldienst. Donderdag 12 oktober Klif C2-Texel'94 C1 18.45 Klif 5-Texel'94 6 19.25 Oosterend 4-De Krim 3 20.15 Texel'94 3-Mantje 2 21.05 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 13 oktober De Krim E1-Klif E1 16.45 De Koog C2-Klif C1 17.25 Texel'94 5-De Krim 4 18.15 Klif 2-De Koog 2 19.05 Hoogenband, grossier in gouden medailles. 'Dat ging vanzelf. Ik stond te kijken toen hij met allerlei mensen moest poseren. Je bent wel in trek, hé?, zei ik. Toen zei hij: Wil je ook? Ik kende hem een beetje, zoals je zoveel Nederlandse sporters een beetje kende. Als je de eetzaal binnenkwam, keek je naar de tafels waar het oranje was en dan ging je daar zitten. Je raakte heel gemakkelijk met elkaar in gesprek.' Van Lubek heeft zich stellig voorge nomen er de volgende keer. wanneer de Spelen in Athene worden gehou den, weer bij te zijn Ze zal zich ech ter opnieuw moeten kwalificeren en hoe haar leven er de komende vier jaar uitziet, is nog zeer onduidelijk. De bondscoach is gestopt en hoeveel geld het NOCNSF - dat de triatlon als nieuwe Olympische sport een warm hart toedroeg - nu nog voor de triatleten over heeft, moet maar wor den afgewacht. 'De geldkraan zal wel wat dichter worden gedraaid. Ze had den veel van ons verwacht, maar wij hebben teleurgesteld, écht teleurge steld. Of we daar een goede reden voor hadden, doet er voor hen niet toe. De zes triatleten die ze financieel hebben ondersteund zijn allemaal in de achterhoede geëindigd. Daar gaat het ze om.' Omdat triatleten zoals zij, die hun sport op internationaal niveau beoe fenen, niet alleen veel geld kwijt zijn aan hun materiaal maar ook aan het reizen naar en verblijven in verre lan den, wil Van Lubek graag minder af hankelijk zijn van de steun van het NOCNSF. 'Ik ga proberen mijn sponsoring wat beter op te zetten. Het zou leuk als er ook wat Texelse bedrijven interesse zouden tonen. Want iedereen leeft hier wel ontzet tend mee, maar geldschieters zitten daar met bij.' Volgende week bekijkt ze met haar sportarts hoever het herstel van haar blessure is gevorderd. Daarna wil ze voorzichtig een programma uitstip pelen, waarbij ze de triatlon even aan zich voorbij laat gaan. 'Ik wil wat meer aan de specialistische sporten doen. Ik ga meedoen aan mountainbike wedstrijden, ik wil heel graag zwem wedstrijden over achthonderd meter doen. En de fietsers van de nationale ploeg hebben me in Sydney aange boden dat ik aan de centrale trainin gen mag meedoen. Dat is erg goed voor me, denk ik. Van hun leer je écht hard fietsen.' De komende tijd heeft Van Lubek de nodige praktische zaken te regelen Ze moet haar langdurige verwaar loosde administratie bijwerken en ze gaat op zoek naar een parttime baan en een huis. Waar. dat is nog de vraag. Ze woont al sinds haar studie tijd (op een studentenkamer) in Utrecht en heeft daar veel contacten opgebouwd, ook buiten de sport. Vriend Niels woont echter in Amster dam, terwijl hij als leraar een baan heeft op een middelbare school in Wassenaar. 'Het zal wel ergens in het midden worden, in Hilversum ofzo Heel graag wil ze ook op wintersport vakantie. 'Lekker snowboarden. Dat mocht met, in m'n contract stond dat ik geen gevaarlijke sporten mocht beoefenen. En ik ga familie en vrien den opzoeken, af en toe eens naar theater. Ik ben eigenlijk gewoon van plan de dingen te doen waarvoor ik schopgebied. Het slotoffensief van de Texelaars leidde tot diverse moge lijkheden, maar Edgar Klippel. Ralph Koning en Niels Dubbelt ontbeerden net dat beetje geluk dat ze nodig hadden. Waar VIOS zich vorig jaar in een promotie-degradatieduel maar net wist te handhaven in de derde klasse, lijkt het na drie opeenvol gende overwinningen een goede kampioenskandidaat. Dit weekend begint het joodse Loof huttenfeest, dat acht dagen zal du ren. Ook door Christenen wordt de laatste jaren steeds meer aandacht aan dit feest gegeven. Jan en Paula Bouwer gaan zondag tijdens een sa menkomst dieper in op de oor sprong, de inhoud en de profetische betekenis van het feest. Ook een thema als wat het feest te maken heeft met de actuele ontwikkelingen in Israël komt aan de orde. Voor de gezamenlijk maaltijd ipotluck) neemt iedereen iets mee om met anderen te delen. Tijdens de sa menkomst wordt gezongen en gebe den (onder andere voor Israël). De samenkomst wordt gehouden van 10.00 tot 14.30 uur in Het Kamphuis, Zuidhaffel 27. Mogelijk dromen we allemaal van geld. Veel geld! We zeggen dat het met gelukkig maakt, dat geld. maar dat het wel verdraaid handig is. We zeggen dat veel geld en veel bezit veel gedoe veroorzaakt. De ware ar moede is de ware vrijheid. 'Vaste baan is vaste armoede', zei mijn grootvader. Hij pleitte voor een eigen zaak, eigen baas en een wisselend inkomen. Dan weer hoog, dan weer laag, dat houdt de spieren krachtig en de geest alert. Hij zei het met zo'n overtuigingskracht, dat ik veronder stelde dat minstens mijn bloedeigen moeder daar iets van moest opste ken. Niets van dat alles. Zekerheid, zo zei mijn moeder, dat is een vaste baan met een vast inkomen, en dat is dan weer een vaste geruststelling. Dan pas ben je vrij en is er tijd voor alle andere dingen. Daar zat iets in Ik zocht ooit naar die vaste baan en hoe vaster die baan werd, hoe be roerder ik mij ging voelen. Zekerheid, zei mijn vriend, dat is een zwartgallig nietszeggend bestaan. Hoe meer ze kerheid, hoe lulliger je wordt. Dat klonk hoopvol Desondanks droomde ik voort over veel geld. Een berg, die nooit ophield te bestaan. Een berg die mij de dingen liet doen waar ik van droomde. Bijvoorbeeld buiten alle regels vallen, in elk land waar ik van houd een huis hebben staan om zomaar aan te landen, in elk land zonder enig rekenwerk op elk voertuig kunnen stappen en je ver plaatsen. Een curieus museum op richten, een geweldig project orgam- seren. Meedogenloos veel kunst aan schaffen, een ongebreideld aantal schoenen kopen. Je moet de fiscus een loer draaien, zei een andere vriend. Dat is een spannende en uitdagende opgave. Hoe meer schuld, hoe meer geld. Elke honderd gulden kost mij in feite maar negen gulden. Die zin zeurde na in mijn niet geldgevoelige oren, Hoe is dat mogelijk, elke honderd gulden kost mij maar negen gulden Het was mij inmiddels wel duidelijk dat ik daar voor de helft van mijn tijd achter een bureau moest zitten en cijfers tellen, delen, aftrekken en vermenigvuldi gen Dan maar geen loer voor de fis cus. Maar hoe dan wel? Loten kopen en vergeten dat je ze hebt gekocht. Ik pijnigde mijn hersens af. Alle astro logen verklaarden mij opgewekt dat ik nooit iets zou winnen en dat het nooit financieel slecht met mij zou aflopen Inmiddels was er ook nooit een vast inkomen en maar een zeer matige vrijheid. Waar was de balans? Een misselijkmakend woord, balans. Zoiets als zomeropruiming en balan sen. Soms denk ik een tijd niet aan geld. dat voelt aardig vrij. Soms prop ik nonchalant de briefjes en rijksdaal ders in mijn colbertzak en geef kwis tig uit. dat voelt ook vrij. Soms schuif ik een of ander kaartje ergens in, op of onder en maak een zwierige hand tekening. Alles komt goed. denken we allemaal tevreden. Maar elke keer weer is er dat rode punt van grensoverschrijding en droom ik weer van die berg geld. Die onuitputtelijke hoop munten. Soms denk ik. alles wat ik bezit moet weg. huis, boeken, snuisterijen, partner.. Ik verdwijn in een klooster, nooit meer rekenen en nooit meer koken. Dan hoef ik ook geen geld meer en dan ben ik vrij. Maar ik hecht aan duizend oude din gen die een leven meereisden. Ik heb mijzelf hopeloos vastgezet Elk im puls zou je toch eigenlijk moeten kun nen volgen, denk ik stiekem. Vele anderen hebben dit allemaal weer tegengesproken. Ze praten over de appel en het ei. Over de natuur, de fiets en de bruine boterham Ballast al die dromerijen. Dromen moet ook niet meer. die berg komt nooit De generatie na mij spreekt over de TM Deze nieuwe afkorting beheerst het gedachtegoed. Hoe zou mijn groot vader daarover hebben gesproken? De TM staat voor Tien Miljoen en die moeten wi| het liefst voor ons veertig ste jaar binnen hebben, om het daarna met nog wat jeugdig elan weer te kunnen uitgeven. Ik haal die TM helemaal nooit meer Mijn jeug dig elan is volkomen verwelkt door het leven dat hier en daar behoorlijk toesloeg, omdat ik toch van al die dromen een en ander wist waar te maken. Je moet roeien met de riemen die je hebt, zei mijn vader. En dat doe ik. Dana Rover de afgelopen jaren geen tijd had. In het voorjaar ben ik tien weken ach ter elkaar in het buitenland geweest. Dat wil ik voorlopig niet meer.' Zaterdag 14 oktober Texel'94 B2-WGW B3 13.45 ZAP B3-SVO/Texel'94 B1 14.30 WGW C2-Texel'94 C1 14.30 Texel'94 C3-HRC C3 13.45 De Koog C1 -DWOW C1 13.45 Koedijk D2-Texel'94 D1 13.00 Texel'94 D2-SRC D2 11.45 Den Helder D2-Texel'94 D3 11.30 Schagen D2-Texel'94 D4 12.15 De Koog D1 -Oosterend D1 11.00 Texel'94 E3-Den Helder E5 11.45 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E6-SVC F1 09.45 Texel'94 F1 b-SVO E3 09.45 Texel'94 E7-SVO E4 09.45 ZDH E2-Texel'94 F1a 09.45 SVO F1-Texel'94 F2b 09.45 De Koog F1-Texel'94 F2a 09.45 Texel'94 F2d-ZDH F1 09.45 Texel'94 E2-SVO E2 10.45 Texel'94 E4-SVC E2 10.45 De Koog E1-ZDH E1 10.45 SVCE1-SVOE1 10.45 "lexel'94 meisjes-Texel'94 E1 10.45 Zondag 15 oktober Foresters-Texel'94 14.00 Wherevogels-ZDH 14.00 Oosterend-WSW 14.00 Monnickendam-De Koog 14.00 Oosterend 2-Callantsoog 3 12.00 Berkhout 2-Texel'94 2 12.00 Texel'94 3-WGW 4 12.00 VZV A1-Texel'94 A1 11.00 Recreatievoetbal ZDH-De Koog 10.30 Texelse Boys-De Waal 10.30 Oosterend-Texel 10.30 Vanaf vrijdag beginnen in De Koog weer de gymnastieklessen van Gyvo. Er wordt volgens het volgende roos ter getraind, nieuwe leden kunnen zich tijdens de trainingen aanmelden. 14.45 u. peuters; 15.30 u. groep 1 en 2; 16.15 u. groep 3 en 4; 17.15 u. groep 5 en 6; 18.15 u. groep 7 en 8 en VO. Jelleboog 1-De Koog 1 20.00 De Krim 1-Texel'94 2 20.50 Klif 3-De Krim 2 21.40 Mantje 1-Klif 1 22.30 Jelleboog heeft zaaldienst. Texelse pupillencompetitie SVC F1-Texel'94 F1 a 3-4 SVO E4-Texel'94 E6 7-0 De Koog E2-Texel'94 E7 8-1 Texel'94 F1b-ZDH E2 4-1 Texel'94 F2b-Texel'94 F2c 8-0 ZDH F1-De Koog F1 5-2 Texel'94 F2a-SVO F1 1-11 Texel'94 E1-Texel'94 E2 8-0 Texel'94 E5-Texel'94 meisjes 1-3 ZDH E1-SVC E1 8-3 SVC E2-De Koog E1 2-8 Zondag 8 oktober Texel'94-VIOS W. 1-2 ZDH-GSV 4-1 Knollendam-Oosterend 1-3 De Koog-WSW 4-2 ZAP 6-Oosterend 2 2-0 Texel'94 2-Kolping Boys 4 2-2 Hugo Boys 3-Texel'94 3 7-1 VZV 4-Texel'94 4 11-1 Texel'94 A1 -Succes A1 3-2 Recreatievoetbal Texelse Boys-Texel 2-0 De Cocksdorp-ZDH 1 -4 Onder auspiciën van Atletiek vereniging Texel wordt zondag de vijf tiende editie van de Bos en Duinloop gehouden. Deze wedstrijd, die steeds vroeg in het winterseizoen plaatsvindt, is inmiddels een klassie ker te noemen, die ook onder atleten van de overkant een grote populan- teit geniet Dat is uiteraard vooral te danken aan het prachtige parcours, dat voor het overgrote deel beschut en verhard is, maar ook aan de ge zellige entourage in hotel Bos en Duin. waar de deelnemers zich in schrijven en verkleden en na afloop weer op krachten komen. Voor de wedstrijdlopers is de Bos en Duin loop een prima opwarmer voor de komende halve en hele marathons, terwijl recreanten de kans hebben hun krachten eens te meten met an dere lopers. Niet alle deelnemers lopen dezelfde afstand Ze worden afhankelijk van hun leeftijd en sekse in een catego rie ingedeeld. Jongens en meisjes tot en met 11 elf jaar lopen één (Engelse) mijl, de jeugd van 12 tot en met 16 jaar twee mijl, dames en dames-ve teranen vijf mijl en heren en heren veteranen tien mijl. De recreatieve loper van 17 jaar en ouder kan kiezen uit twee of vijf mijl. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ6,- voor volwassenen en 3,50 voor de jeugd tot en met 16 jaar AVT-leden betalen respectieve lijk ƒ3,50 en 1,- Voor iedere deelne mer ligt een herinnering klaar De start van de lopen over vijf en tien mijl is om 13.00 uur op de Botgras- weg, het fietspad richting barbecue plaats. De andere deelnemers ver trekken vijf minuten later. Aanmelden kan vanaf 12.00 uur in hotel Bos en Duin, Bakkenweg 16. Inlichtingen bij E van Zoonen (tel. 318 902). Op de website van AV Texel (www.avtexel. net) staat meer te lezen over de loop.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 5