teso L 2 Zestien ton kleding en schoenen opgehaald 'Het mensen naar de zin maken is leuk' E Agenda E .TEXELSE COURANT1 Weekenddienst Texelse artsen Radio Texel 1Q6.1 Windsurftraining Oecumenische kinderviering de Duinpan Website oud Papier Wat ik zeggen wou. Mag dat? Alternatieve geneeswijzen Ernst en Bobbie in Ons Genoegen Wandeltocht Zwarte markt in Akenburg Zes eenakters op festival in theater Klif 12 Mannenkoor geeft concert VRIJDAG 13 OKTOBER 2000 In verband met ziekte wordt de weekenddienst van dokter W. Vos waargenomen door me vrouw dokter J. Vos Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u. Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. In de loop van zondag wordt de telefoon door geschakeld naar dokter H. van Dijk in Oosterend. Een groep vrouwen was dinsdagmiddag in een van de gebouwen van Rab m Oudeschild uren m touw met het sorteren en inpakken van de schoenen. (Foto Harry de Graaf) De dinsdag gehouden inzameling van kleding en schoenen is een succes geworden. Leden van de rotaryclub en andere vrijwilligers haalden bijna Ï6 ton op, wat vier ton meer is dan bij de voorjaars actie. Dat betekent dat dit jaar to taal 28 ton is ingezameld, wat na aftrek van kosten ƒ16.000,- op brengt ten bate van de bekende goede doelen. Dat de oogst rijker was dan bij de voorjaarsactie bleek al gauw bij het overladen van de zakken vanuit de di verse bestelauto's naar de containers waarmee ze van Texel worden afge voerd. In plaats van twee waren er nu drie nodig. Vooral schoenen waren er veel meer en de kwaliteit was opval lend goed. De acht grote kartonnen boxen waarmee ze naar Suriname worden gestuurd, zaten dan ook al gauw vol. Totaal gaan dit jaar acht dozen schoenen naar het sociaal pro ject Tori Oso in Paramaribo. Oud- Texelse Nel Bakker zwaait daar de scepter en zorgt er voor dat de schoenen terecht komen bij de arre sten, die zelf niet in staat zijn schoei sel aan te schaffen. De vraag is ech ter altijd groter dan het aanbod. Niet alle schoenen zijn geschikt voor de tropen en het zijn vooral de kleinere maten waar de meeste behoefte aan is. Daarom werden dinsdag door een groep vrouwen alle schoenen uit de zakken gehaald en gesorteerd. De minder geschikte gaan niet naar Su riname maar worden gelijk met de kleding verkocht ten bate van goede doelen op Texel: Tesselhuus en reumapatiënten. De rotaryclub ont vangt dit jaar zeventig cent per kilo. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: De bibliotheek. Hoofdpersoon Pietelepote gaat naar de bibliotheek om eens te kijken welke boeken hij mee naar huis kan nemen. Ook hoort hij wat er in de bibliotheek allemaal nog meer te doen is. 18.00 u. Radio Noordholland 19.00 u. Kerkdienst. Rechtstreekse uit zending van de oecumenische dienst met kindernevendienst in de RK-kerk van Den Burg Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 9 30 u Kerkdienst vanuit NH-kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 16.00 u. Wegdromen met een boek (herh.) 18.00 u. Time travelling (muziek) 21.00 u. Proefproject (muziek) 22 00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde gemeente Den Burg 19 00u Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Het einde van het seizoen. Her haling van de uitzending van maandag 2 oktober, over de wisseling van de seizoe nen en de plannen voor de winter Dwaal gast Antoinette van Rossum spreekt over het internet. aansluitend Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen verhalen; zoals elke derde woensdag van de maand leest Gré Dros een Texels verhaal 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). 20.00 u. Radio Noordholland Een probleem bij het selecteren was dat lang niet alle ingezamelde schoe nen aan elkaar waren vastgemaakt, zodat rechter- en linkerexemplaren van elkaar wegraakten. Bij het promoten van de volgende actie zal daarmee rekening worden gehouden. Typerend voor de goede kwaliteit was dat vrij veel schoenen kennelijk nooit zijn gebruikt. Sommige zaten zelfs nog in de winkelverpakking. Tegenover de opbrengst van de kle ding- en schoeneninzameling staan maar weinig kosten omdat alles door vrijwilligers wordt gedaan. Ook de bedrijven die bestelauto's en soms zelf hun chauffeur beschikbaar stel len, brengen niets in rekening. De firma Slegtenhorst in Oudeschild brengt de voor Suriname bestemde boxen met schoenen gratis naar Alkmaar, waar een vestiging is van het bedrijf dat het transport overzee verzorgt. De afgelopen periode zijn de reste rende kosten nog verder terugge bracht, onder andere door te bezui nigen op de reclame die voor de actie wordt gemaakt. Vele jaren was het gebruikelijk om huis aan huis met de krant een speciale brief te bezorgen met de oproep om kleding en schoe- Een professionele trainer van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond verzorgt zaterdag een trai ning voor leden van Windsurfclub Texel. Zij worden om 10.30 uur op de dijk verwacht, de oefeningen begin nen om 11.00 uur. Mocht het harder waaien dan kracht zes, dan wordt het evenement afgelast. nen af te staan. Tegenwoordig is 'Geef ons de zak' een zodanig be kend begrip dat haast iedereen weet waarom het gaat, zodat kan worden volstaan met enige advertenties als herinnering in de Texelse Courant en de Kabelkrant. Kinderen van alle gezindten zijn za terdag vanaf 19.00 uur welkom in de katholieke kerk van Den Burg voor een oecumenische kinderviering. Kinderkoor de Domi-nootjes verleent medewerking. Al sinds zijn kinderjaren werkt de 51-jarige Jan Huizmga in De Smul- pot, het horecabedrijf dat door zijn ouders werd opgezet en waarvan hij drieendertig jaar geleden samen met zijn broer Piet eigenaar werd. Maar aan stoppen wil hij nog lang met denken, terwijl zelfs een dagje vrij hem nauwelijks kan bekoren. 'Deze zomer zijn we zes in plaats van zeven dagen in de week gaan werken. Ik heb Jan de eerste keer meegenomen naar Amsterdam, want anders was hij toch maar naar het werk gegaan', vertelt echtge note Rita, die zelf ook alweer een kwart eeuw in het bedrijf meedraait. 'We zijn in het Vondelpark gaan zit ten, maar eigenlijk was het niet pret tig. We dachten steeds: het is druk op de zaak. wat doen we hierNu gaat het wel goed, maar we moe ten echt leren om afstand te ne men.' Over wat hen drijft, hebben ze lang moeten nadenken. 'Het mensen naar de zin maken, dat is ons uit gangspunt, daar doen we ons uiter ste best voor. Daarom staat er bij ons ook gewoon een pannenkoek en een schnitzel op de kaart. Er zijn koks die dat niet willen maken, die vinden dat beneden hun stand. Mensen moeten het maar een eer vinden dat ze bij hem mogen eten. Dat vinden wij onzin. De gasten staan centraal, niet wij. En boven dien, een pannenkoek of een schnitzel is toch niet minderwaar dig? Die doen toch niets af aan je chateaubriand of je gefileerde tong Een goede pannenkoek maken is trouwens een kunst.' Om hun gasten in de watten te leg gen, is weinig ze te veel. 'Als iemand een drankje wil dat we niet hebben of dat net op is, dan vliegen we zo even naar een slijter of een collega om een fles. En als de laatste por tie op is en iemand wil nog mosse len, dan rijdt een van ons even naar Oudeschild. Natuurlijk, dat hoeft niet. Je kunt ook zeggen: sorry, dat hebben we niet meer. Dan nemen ze heus wel wat anders. Maar die hou ding hebben we nu eenmaal, daar denken we niet over na, het is meer een gevoel. Je best doen is leuk. Dat vinden de gasten ook, want we krijgen hartstikke leuke respons.' Jan Huizinga werd geboren in de Kogerstraat, in het pand waar nu de pizzeria is gevestigd. Moeder Leida had er een melkhandel, terwijl vader Joop melkrijder was voor de zuivel fabriek. In 1952, toen Jan drie was. won Huizinga senior de hoofdprijs in de Staatsloterij, een bedrag van zevenduizend gulden. 'Een vermo gen in die tijd. Hij had het bijna niet gehad, want hij kon zijn lot met meer vinden. Na tien maanden trok hij zijn pak aan om naar een receptie te gaan en toen vond hij het in een van zijn zakken. Twee maanden later zou het lot niets meer waard zijn geweest.' Van het geld besloten de Huizinga's een pand (een deel van het huidige) in de Bmnenburg te kopen en er een cafetaria te beginnen met de naam De Smulpot. Jan: 'Eigenlijk zit ik sinds die tijd in de horeca. Als ik uit school kwam moest ik aardappels schillen. Of patat voorbakken, 's Zomers moest ik met bussen ijs naar het strand, om de venters van mijn vader en moeder van nieuwe voorraad te voorzien. Dan moest je heel snel fietsen, anders smolt het. Later hielp ik in de schoolvakanties ook mijn broer Piet. Hij is drie jaar ouder en stond al op zijn vijftiende met een patatwagen op 't Horntje. Daar was net de veerhaven ge bouwd. Je had toen nog wachttij den van twaalf, dertien uur. Som mige mensen kwamen wel drie keer bij je om tè eteri.' In 1967 werd vader Huizinga ziek en stond het pand op de nominatie ver kocht te worden aan buurman Jan Brugemann, die er een boekhandel had. Na lang wikken en wegen be sloten de broers het niet zover te laten komen en er een café van te maken. 'Dat was best een moeilijke beslissing. We waren nog maar twintig en zeventien jaar oud. Bo vendien was ik net aangenomen door de Hotelschool in Den Haag. Maar een café zagen we als een gat Jan Huizinga stond zonder koksopleiding bijna twintig jaar achter het fornuis van De Smulpot: 'Ik ben nooit gehinderd door kennis.' (Poio Joop Rommvts) in de markt. Je had er nog, maar weinig in Den Burg: De Graaf, De Karseboom en Casino, meer niet.' Zes jaar later kochten de Huizinga's het pand van de andere buurman, slijter Koorn, gooiden het plat en bouwden het weer op, om er een discotheek te beginnen: Smullies Bar. In dezelfde tijd leerde Jan Rita kennen, die eerst nog bij Cocky's Kapsalon werkte, maar al snel de overstap maakte naar het horecabedrijf in de Binnenburg. Smullies Bar zou ongeveer zeven jaar bestaan en hoewel de disco theek 'als een lier' draaide, werd de broers duidelijk dat de jeugdige stappers en zijzelf in leeftijd steeds meer uiteen begonnen te lopen Ten slotte werd besloten het café in ere te herstellen en ernaast een luxe broodjeszaak te'beginnen, waarbij Piet de bar voor zijn rekening nam en Jan de broodjes. Het café (met de nieuwe naam 't Tesselaartje) blééf, maar de broodjeszaak veran derde in een bistro, die als vanouds De Smulpot werd genoemd. De veelgevraagde biefstukken, T- bones en lamskoteletten werden al snel na het begin bereid door Jan. 'Probleem was dat ik niet zoveel van koken wist. Rita wel, dus in het be gin moest ik steeds alles vragen, tot ze er wel eens gek van werd. Maar ik begon me er steeds meer voor te interesseren. Ik maakte waar de mensen om vroegen. Dat hebben we nooit willen omdraaien, dat ik iets exclusiefs bedacht dat de gas ten dan maar lekker moesten vin den. Dat klinkt misschien logisch, maar er zijn veel koks die zo den ken.' En met gevoel voor zelfspot: 'Ik ben nooit gehinderd door kennis. Dat is een voordeel denk ik.' In de loop der jaren is de bistro steeds meer restaurant geworden a 'met linnen op tafel, een kaarsje en mooi bestek' - en werd het café gedeelte uitgebreid met een terras en later een serre. Jan stond twin tig jaar achter het fornuis, tot twee jaar geleden. 'Het werd me wat te zwaar. Je bent nooit klaar in de keu ken. in tegenstelling tot de bedie ning, waar je nog wel eens eventjes rust hebt. Je hebt heel veel voorbereidingswerk. En dan natuur lijk de pieken.' Sinds kort staat de 'nieuwe' generatie in de keuken, die bestaat uit drie vaste krachten en 's zomers twee seizoensmedewer kers. Het zijn flinke veranderingen, maar de sfeer in het bedrijf is er nooit door veranderd. 'Wat wij allemaal hebben is dat gevoel dat we het de gast naar de zin willen maken. Datzelfde hebben Kees en Gert, die hier ook alweer twintig en negen jaar wer ken. We doen het met elkaar.' De karakteristieke sfeer draagt er ongetwijfeld toe bij dat het bedrijf en de familie Huizinga niet los van el kaar te zien zijn, getuige ook bijna men als Jan Smul en Piet Smul, die veel méér zijn dan alleen maar inge burgerd. 'Er zijn zelfs mensen die helemaal niet weten dat wij Huizinga heten.' Gegratineerde mosselen (voor 2 personen) 2 kilo mosselen klontje boter halve ui teentje knoflook eetlepel bloem 20 centiliter droge witte wijn parmezaanse kaas peper en zout peterselie Kook de mosselen. Doe een klontje boter in een koekenpan en fruit daarin de ui en de knoflook. Voeg de bloem toe en laat het mengsel wat 'garen'. Doe er vervolgens 20 centiliter kookvocht en een zelfde hoeveelheid witte wijn bij en roer het goed tot het een saus wordt. Voeg daarna parmezaanse kaas naar smaak toe en doe hetzelfde met de peper, zout en peterselie. Verdeel de mosselschelpen over twee borden, haal de helft van de schelpen leeg en doe deze mosselen bij de an dere, zodat erin iedere halve schelp een mossel ligt. Giet de saus erover en gratineer het geheel nog onge veer een minuut onder de grill. Garneren met een (ontveld) roosje van tomaat en serveren met stok brood en salade. Dit gerecht is zeer populair onder gasten van De Smul pot en prijkt al vijftien jaar onafge broken op de kaart. Vrijdag 13 oktober Tot en met zondag wordt in vrijwel alle cafés in Den Burg het Blues festival gehouden. In Cinema Texel draaien Nutty Pro fessor 2 (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en U-571 (19.00 en21.45 uur). Om middernacht begint de 'All Night Horror Show', die tot circa 8.30 uur duurt en waarin vier films worden vertoond. Zaterdag 14 oktober In de Witte Burcht wordt van 9 00 tot 16.00 uur een beurs gehouden waar tweedehands kleding te koop is. Een professionele trainer verzorgt een training voor leden van Windsurfclub Texel. Zij worden om 10.30 uur op de dijk verwacht. Mocht het harder waaien dan kracht 6, dan wordt het evenement afgelast. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In de katholieke kerk van Den Burg begint om 19.00 uur een oecume nische kinderviering, met mede werking van kinderkoor de Domi- nootjes. Den Burg beleeft de tweede dag van het Bluesfestival. In Cinema Texel draaien Nutty Pro fessor 2 (aanvang 14.30,19.00 en 21.30 uur), El Dorado - Het land van goud (15.00 uur) en U-571 (19.00 en 21.45 uur). Zondag 15 oktober Tussen 10.00 en 14.30 uur wordt in Het Kamphuis bij Elba op Zuidhaffel een bijeenkomt gehou den in het kader van het loof huttenfeest. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt een zogenoemde boerenkoolrit. Er wordt om 11.30 uur gestart bij manege Akenburg, waar na afloop een boerenkool maaltijd wacht. Om 13.00 uur gaat aan de Bot- grasweg in de Dennen de vijf tiende editie van de Bos en Duin- loop van start. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Er zijn diverse categorieën. De motocrossers van de MAB gaan om 13.00 uur van start voor de tweede clubcross van het sei zoen Locatie is het eigen circuit aan de Hoofdweg. Tussen 13.00 en 14.00 uur vindt bij hotel De Weal in De Waal de start plaats van de herfstwandeltocht van WSV Het Gouden Boltje. Ge lopen wordt over de afstanden vijf en tien kilometer. Om 15.00 en 16.00 uur worden in de Texelse Bierbrouwerij rondlei dingen gegeven. Het Bluesfestival in Den Burg wordt afgesloten met optredens van Kaz Lux in de café De Karseboom en de Marcel Scherpenzeel Band in café De Pi laar. Aanvang 21.30 uur. In Cinema Texel draaien Nutty Pro fessor 2 (aanvang 14.30,19.00 en 21.30 uur), El Dorado - Het land van goud (15.00 uur) en U-571 (19.00 en 21.45 uur). Maandag 16 oktober De Hervormde kerk aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur te bezich tigen. Vrijwilligers vertellen over 150 jaar oude kerk. Ook het orgel kan worden bespeeld. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raads commissie voor Bestuur en Orga nisatie, onder meer over het speel- automatenbeleid. In de zaal van de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 14.00 uur een vergadering van de Overkoepeling van Texelse Vrouwenorganisaties. In de NH kerk van De Koog houdt H. Kievits een dia-avond ovs Texel, aanvang 20.00 uur. Toegai» 2,50. In Cinema Texel draaien U-5? (aanvang 20.30 uur) en Nutty Pro. fessor 2 (21.00 uur). Dinsdag 17 oktober In het gemeentehuis vergaefcj vanaf 19.30 uur de raads commissie voor Ruimte, Wonen» Economie. De bijeenkomst begn met een hoorzitting over de verhu. zing van de varkenshouderij vai Marcel Wijtten. Aansluitend t een hoorzitting over ondergt schikte delen van diverse bestem mingsplannen. Van 10.30 tot 16.30 uur is de he vormde kerk in De Cocksdorp t bezichtigen. In Tusse de Banke begint ot 20.00 uur een bibliotheekavoni van de Historische Vereniging In Cinema Texel draaien Tob sobre mi madre (aanvang 20.J uur) en Nutty Professor 2 (21 g uur). Veerdienst Teso zet vrijdag (var, daag), zaterdag en maandag tus sen 9.35 en 16.05 uur een extr boot in en verzorgt dan ieder ha uur een afvaart, zowel vanuit Helder als vanaf Texel. Hoogwater te Oudeschil Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. Aan het strand is het ongeveer een uure der hoogwater. De zon komt 18 oktoteri om 8.09 uur en gaat onder om 18.37 iu oktober volle maan; 14 oktober sprir$ 13 9.14 en 21.55 u 14 10.05 en 22.34 a 15 10.34 en 23.05 u 16 11.20 en 23.10a 17 11.47 en 23.20 a 18 12.10 en -u. 19 0.00 en 12.50 a 20 0.50 en 13.40» In dé vermelding van het internet adres van de website over de Ronde om Texel van Marco Zoetelief en Ben Schraag is een fout geslopen. Dit moet zijn www.roundtexel2000.com. Het interview met de makers is te vin den op www.kennisnet.nl/Tumult/to. Hartelijk dank aan degene die de uit nodiging voor mijn verjaardag in de voetbalkantine aan een raadslid heeft doorgespeeld. Deze uitnodiging had natuurlijk direct verscheurd moeten worden; op anonieme brieven hoort men niet te reageren. Bij de redactie van een krant gaat zo'n brief direct in de prullenmand. Bij deze vragen we dan ook of degene die mijn verjaardagsfeestje heeft gedwars boomd, zich alsnog bekend wil ma ken. Nu verdenken we onze familie en kennissen. En dat misschien geheel ten onrechte, want zo'n uitnodiging is misschien wel via-via in verkeerde handen terecht gekomen. De verjaardag heeft nu plaatsgevon den in een ander verenigingsgebouw. Mag dat wel? Er zijn genoeg voor beelden van para-commercieel ge bruik. Zelfs raadsleden en de voorzit ter van de afdeling Texel van Horeca Nederland zitten wel eens ergens anders te pimpelen dan in een huis kamer of horecagelegenheid. Nu zijn wij hier helemaal niet tegen, maar er wordt wel met twee maten gemeten. Laat hier maar eens duidelijkheid over komen! In ons geval derfde de horeca hale- maal geen inkomsten, want daar waren we toch met heen gegaan. En daar draait dit hele verhaal natuurlijk om. De hele maatschappij verhardt. Er komen steeds meer regeltjes. La ten we maar eens wat toleranter wor den. Het schijnt gewoonte te zijn dat als je een feestje in een niet- horecagelegenheid wilt houden, je eerst alle horecagelegenheden langs moet om te vragen of je daar terecht kunt. Zo niet, dan mag je het op een 'illegale' locatie houden. Maar krach tens de drank- en horecawet is de controle op de naleving hiervan toch in handen van de gemeente en niet in die van de horeca? Wat de uit spraak van de heer Nauta betreft dat ze niet op alle slakken zout moeten leggen: het is te hopen dat het zout onbetaalbaar wordt. Tenslotte nog een tip. degene die een feest wil organiseren, doet er goed aan de locatie zo lang mogelijk ge heim te houden. Want de verrader slaapt nooit. Kees en Mieke Witte, Den Burg. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhard- laan, Thijsselaan, Starkenburgh, Brouwerstraat, Wilsterstraat en Binsbergenstraat. In Oudeschild wordt dinsdag 17 ok tober vanaf 15.00 uur door 'De Bruin vis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. De Texelse Courant besteedt b« nenkort aandacht aan alterna tieve geneeswijzen op het eiland Vele beoefenaars zijn inmiddei bij de redactie bekend, maar vei moedelijk nog met allemaal.: worden verzocht zich, telefo nisch (362 620), per fax (3230* of per email ftcnieuwsQtref.nH.t melden. Ook mensen die behan delingen hebben ondergaan hierover willen praten wordt vb zocht zich te melden. Televisiehelden Ernst en Bobble. Een eerder gepland optreden, afge lopen zomer, kon wegens ziekte van één van hen niet doorgaan, maar zondag 22 oktober komen televisie helden Ernst en Bobbie alsnog naar Texel. Het populaire duo, bekend van KinderNet, verzorgt een feestelijke show vol spannende avonturen, grapjes en liedjes in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Deze begint om 14.30 uur en duurt bijna twee uur. Kaarten kosten 17,50 en zijn ver krijgbaar bij Intertoys op de Stenen plaats in Den Burg en aan de zaal. Kinderen die nog geen 1 jaar zijn, hebben gratis toegang. In de Texelse Courant van dinsdag stond per abuis vermeld dat de herfstwandeltocht van WSV Het Gouden Boltje komende zaterdag zou plaatsvinden. Dat moet zondag zijn. De start is tussen 13.00 en 14.00 uur bij hotel De Weal in De WaalDe afstanden bedragen vijf en tien kilo meter. In manege Akenburg wordt zaterti middag 11 november de tradition zwarte markt gehouden. Wie er kraampje wil bemannen, kan zi opgeven bij Peter Dros, tel. 314- (manege) of tel. 310 801 (thuis). Zes verenigingen en gelegenheid gezelschappen hebben zich a meld voor het eenakterfestival, zondag 5 november in theaterKH in Den Hoorn wordt gehouden wordt georganiseerd door Welzijnsstichting en enkele tone verenigingen. De stukken die zij e voeren variëren in duur van een ktf tier tot vijfenveertig minuten 6 - programmaoverzicht verschijnt nenkort in deze krant. Het fest» begint om 14.00 uur en duurt tottj geveer 19.00 uur. Een kaartje kj ƒ12,50 (kinderen tot en met 12 jt| betalen 7,50) en is verkrijgbaar bij Welzijnsstichting, tel. 315 582, ed^ 12, tel. 319 633. Het Texels Christelijk Manned® geeft zondag 22 oktober een nai» concert inde hervormde kerk vanl Waal. Het gezelschap heeft d* leiding van dirigent Piet Bakker® afwisselend programma inge^ deerd, bestaand uit bekende stuk* die een breed publiek zullen aansP ken. Eén ervan is de Twaalf WJ® waarbij Rob Manse als solist zal® treden. Medewerking wordt t» naast verleend door de dwarsJ groep van de muziekschool, onder leiding staat van Loes 8a-"- Het concert begint om 15.00 uu'. toegang is gratis.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2