Duikles in 'Calluna' Bomen weg, zonnetje in huis Jutter Ellen voor tweede keer in 'De Stoel' fltyjerk *n uitvoering Schuijlhuttrofee De Koog wint spannend duel Eilandcompetitie volleybal Hekkensluiter geen partij voor ZDH Klaverjaswinst Van der Veen en Westdorp Indoorwedstrijd Van de Kiebooml beste ATB'er Surfers hopen op veel wind Senioren lezen scholieren voor SVO op dreef in Knollendam TEXELSE COURANT Opnieuw grote zege G-team André en Willem Witte, bewoners van het gebouw op de hoek Haffelderweg-Emmalaan, kijken toe hoe de bomen achter hun huizen een kopje kleiner worden gemaakt. 'Ze nemen bijna al het licht weg, waar door het binnen veel te donker is', verklaren ze de reden van de ingreep. Medewerkers van gemeentewerken, geholpen door de telekraan van Pietje Kager, hadden niet veel tijd nodig de kolossen te vellen en door de versnipperaar te halen. Ze hebben de afgelopen maanden héél bomen gekapt, al zijn er met zoveel zieke ie pen als vorig jaar (Foto Gerard Timmerman Onder barre omstandigheden werd zondag op de Texelse golfbaan ge streden om de Schuijlhuttrofee. een clubwedstrijd georganiseerd door de familie Schui|l. Winnaars werden Claudia Montag en Tineke Oenema. Maar liefst zestig deelnemers liepen in de stromende regen hun achttien holes, met als enige rustpunt De Schuijlhut achterin de golfbaan. Er werd 'Texel scramble' gespeeld, waarbij twee spelers samen spelen. Nadat beiden hebben afgeslagen, wordt met de meest gunstige bal verder gespeeld. Montag en Oenema wonnen met 45 punten, direct gevolgd door Menno Schuijl en Klaas Oenema met 44 pun ten, Derde werden Arnold De Koog heeft zondag op eigen veld WSW, de nummer drie op de ranglijs», met 4-2 verslagen. Het was een zinderend duel, waarin lange tijd niet te voorspellen viel welk team er aan het langste eind zou trekken. Het slot werd ontsierd door een paar vervelende inciden ten, maar de gevolgen vielen uit eindelijk mee. Onder slechte weersomstandighe den kreeg de thuisploeg al na vier minuten een lelijke tegenvaller te in casseren. De linkerspits van WSW kreeg alle ruimte om een scherpe voorzet te geven, waarna de bal via de rug van Koger Eric Fransen buiten bereik van keeper Dennis Schouws- tra in het doel belandde. De Koog vocht zich echter terug en kwam tien minuten later alweer op gelijke hoogte dankzij Maurice de Groot, die door Peter Brons werd aangespeeld en beheerst inschoot: 1-1. Ook de sterk spelende Pieter List, die de spelverdeler van WSW knap uit schakelde, was dichtbij een treffer, maar zijn inzet ging rakelings naast Na een half uur was hij toch betrok ken bij een goal. Na een voorzet van Peter Brons schoot hij hard in, kreeg de keeper de bal met onder controle en profiteerde Gerrit Jan Booy gretig: 2-1. De Koog leek met deze voor sprong de rust in te gaan, maar vijf minuten voor rust sloeg WSW nog maals toe, ditmaal met een afstands schot. Keeper Schouwstra werd hier door enigszins verrast en liet de gladde bal door zijn vingers glippen. Na tien minuten in de tweede helft kreeg De Koog de eerste kans en was het direct raak. Gemt Jan Booy kreeg de bal aangespeeld, keek goed om zich heen en passte breed op de opkomende Pieter List, die met een verwoestende uithaal de bal de bin nenkant van de paal liet schroeien: 3- 2. Nog geen minuut later was WSW dicht bij de gelijkmaker, maar ditmaal tikte keeper Schouwstra de bal attent over de lat. Even later stond de Koger doelman opnieuw op zijn post, toen de bal uit een vrije trap via zijn han den op de paal belandde. De Koog stond in deze periode on der druk, maar bleef dankzij goed verdedigingswerk van Eric Fransen, Cees van Beek en Jason Martens op de been. Daarbij werd door beide ploegen fel op de man gespeeld. Bij een actie van Eric Fransen, die zijn tegenstander met een sliding in het strafschop door de lucht liet vliegen, vreesden de aanhangers van De Koog voor een penalty. De scheids rechter wilde echter van niets weten en liet het spel gewoon doorgaan. 'Ik ken deze speler van WSW goed ge noeg om te kunnen beoordelen dat hier geen sprake was van een echte overtreding', liet hij na afloop weten. Tien minuten voor tijd scoorde De Koog de verlossende vierde goal. Maurice de Groot haalde de achter lijn en gaf een bekeken pass op Gerrit Jan Booy, die de bal weliswaar met lekker raakte, maar deze tot zijn grote vreugde langzaam rollend via de paal wél in het doel zag belanden Even later leek een speler van WSW een been te breken, toen Pieter List de bal probeerde te veroveren maar slechts een enkel raakte. Dat veroor zaakte nogal wat commotie, waarna het slachtoffer per brancard van het veld werd gedragen. Achteraf bleek het mee te vallen. Ook Koger Eric Fransen moest zich in de slotfase la ten verzorgen Hij had een hoofd wond opgelopen, maar kon de strijd na een paar minuten weer hervatten. Voor de uitslag had het geen gevol gen. De Koog hield stand en kon met een 4-2 overwinning de warme douche opzoeken. Programma dinsdag 17 oktober Veld A, heren en gemengd 18.30 L&R-Zandbank Tx. Autocentrale 19 15 OSG-Tx. Autocentrale Zandbank 20.00 TESO-CVI OSG 20.45 Agrifirm-DGM TESO 21.30 Paal 28/De Krim-Gr. Slock DGM 22.15 Twaalf Balcken-Cocky's Kapsalon Gr Slock Veld B, dames en gemengd 18.30 Fitt-Rabobank EcoMare 19.15 NIOZ-EcoMare Fitt 20.00 SI. Beverdam-PrePressC. NIOZ 20.45 Keurslager Dros-Natuurwinkel Slagerij Beverdam 21.30 B&B/vdVis/denBoer-Bar Sportief Natuurwinkel 22.15 Jozefschool-Smash'68Bar Sportief Veld C, dames en mannen 18 30 Wiersma M.-Milly's De Rival 19.15 Timmer's Bakkerij-De Rival Milly's 20.00 Haarstudio-Slagerij lepe de Boer Timmer's Bakkerij 20.45 Durper Drup-Salon Mart./de Oorz. Haarstudio 21.30 Nokanto-Sportshop 1 Durper Drup 22.15 Maarco Bouw-Paal 9Cocky'sKap. Wedstrijdleiding Edith en Hans (tel. 313363/312239) Uitslagen 10 oktober: NIOZ-Fitt 3-0, Slagenj Beverdam-Question 2 3- 0, OSG-TESO 1-2; Sportshop Texel 2-Kobeko 3-0, Tatenhove 1-CVI 0-3; Cocky's Kapsalon- Paal 9 3-0; L&R-'t Gouwe Boltje 0-3; Rabobank-Euroase 1 -2; De Rival-Smash'68 2- 1; Natuurwinkel-Zeilmakerij 2-1, EcoMare- Zandbank 3-0; Tatenhove 2-W'tjewel 2 1-2; Keurslagerij Dros-Milly's3-0. Timmer's-Bakke- rij-De Krim 3-0, Wessels Ontwerpt'-Salon Martine/de Oorzaak 3-0; Slagerij lepe de Boer- Sportshop Texel 1 3-0; Klif 12-Durper Drup 2- 1Westerlaken-Question 1 1 -2 die hun mannetje stonden. Toch werd het 1 -1toen eén van de spitsen van de thuisclub na een soort flipperkast- effect de bal voor zijn voeten kreeg en scoorde. Bij Oosterend gingen prompt de hoofden omlaag. Maar met voor lang, want vrije verdediger Jan Bloem, die een goede wedstrijd speelde, liet horen ook verbaal uit de voeten te kunnen en pepte zijn medespelers weer een beetje op. Eerst kreeg het middenveld de zaak weer in handen en al snel kwamen er ook weer kan sen om te scoren. Sil van Dijk kwam maar liefst vijf maal oog in oog met de keeper te staan maar faalde net zo vaak. Trefzekerder was Ger Vlaming, die na een goeie pass van Rob de Vries eveneens alleen voor de keeper verscheen. Hij rondde bekwaam af met een lob. Knollendam liet het er niet bij zitten, maar keeper Kruithof hield zijn team op de been. Tien minuten voor het einde kwam Dirk Jan Wuis het veld in en hij zorgde direct voor gevaar. Toen de defensie van Knollendam de kluts kwijt raakte en Sil van Dijk de rust nog wat verder verstoorde, werd de bal zomaar ingeleverd bij Ger Vla ming. Hij aarzelde niet en schoot de bal vanaf vijfendertig meter in het verlaten doel: 1-3. Zondag komt WSW op bezoek in Oosterend en gezien de vorm waarin de thuisploeg steekt, belooft het een mooie wedstrijd te worden. In de stromende regen heeft ZDH op eigen veld een gemakkelijke 4- 1 overwinning geboekt op GSV. De Hoornders hadden tegen de zwakke' hekkensluiter veel meer doelpunten kunnen en moeten maken, maar sprongen wel erg nonchalant om met de vele kan- De wedstrijd aan de Witteweg was eigenli|k alleen in de eerste helft een beetje spannend. ZDH speelde ge haast en slordig, maar was veel be ter en kreeg kans op kans, Eén van de eerste werd benut- door Michiel Dekker (1 -0). nadat hij zelf een com binatie had opgezet met Ton Dubbelt. Enkele minuten later leek Dekker voor 2-0 te zorgen, toen hij de bal in het strafschopgebied op fraaie wijze on der controle bracht. Zijn schot mis lukte vervolgens echter volkomen. Ook tweelingbroer Niels, Ton Dubbelt en Bernard Ipenburg waren dichtbij een doelpunt maar scoorden niet. De eerste de beste keer dat de gasten uit Grootschermer de middenlijn pas seerden was het direct raak. De Hoornder verdedigers vatten hun taak te makkelijk op, waarna keeper Frans Stolk kansloos was. Korte tijd later leek het zelfs 1-2 te worden, maar de scheidsrechter had buiten spel geconstateerd. Op slag van rust Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp verkeren in een glan zende vorm. Zij wisten de tweede ronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg op hun naam te schrijven en namen de lei ding in het algemeen klassement. Het was vooral de laatste partij van zestien beurten die het voormalige kampioenskoppel aan de hoge score hielp. Zij speelden in dit spel niet minder dan 2577 punten bij elkaar, waar de tegenstanders zich tevreden moeten stellen met 705 punten. De tweede plaats was voor Bram van der Linde en Jan Schaap, die dit jaar voor het eerst samenspelen. Zij scoorden 7461 punten en stijgen van de vijftiende naar de vijfde plaats. Guusta Linneman en Jitze de Vries maakten de ongelukkige start van de eerste ronde meer dan goed door deze week met een score van 7295 punten derde te worden. Deze pres tatie was goed voor elfde plaatsen winst in het klassement: van- de vierentwintigste naar de dertiende. Gerrit Smit moest het zonder zijn vaste maat Cees Vinke doen, maar deze werd uitstekend vervangen door Jacob van de Berg. Het gelegenheidsduo behaalde 7150 punten, goed voor de vierde plaats. Zij staan nu op de zesde plaats in het klassement. Ook Eric Jan Geus en John Vlaming wisten de grens van 7000 punten te doorbreken. Zij be haalden 7031 pupten en stegen van de achttiende naar de achtste plaats. Het gemiddelde was met 6273 pun ten iets hoger dan vorige week. Er werden 46 marsen gespeeld. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp leiden in het algemeen klasse ment Zij hebben direct afstand ge nomen van hun belangrijkste concurrenten, die wat voorzichtiger zijn gestart. Arend Dijker en Piet Moree bezetten een tweede plaats, voor Wil Maas en Dim Winters, Femmy Schuring en Frans Bos en het duo Bram van der Linde en Jan Schaap. Net als tien jaar geleden zal jutter Cor Ellen binnenkort de hoofdrol spelen in het NCRV-programma 'De Stoel'. Deze week maakte een camerateam opnamen van de 84-jarige Ellen in zijn woning te Oosterend, aan het Noordzee strand en in juttersmuseum Flora, terwijl hij door presentator Rick Felderhof werd geïnterviewd. Felderhof (links op de foto) is bezig met een serie gesprekken met mensen die eerder in De Stoel zaten. 'De kijkers willen graag weten hoe het enkele markante figuren in de tussentijd is vergaan', aldus Felderhof. Een exacte uitzenddatum is nog met bekend, maar Ellen zal vrijwel zeker tussen 25 november en begin december op het beeldscherm te zien zijn. (Foto Bart Bosch) kopte Joop Rommets zijn ploeg m een strakke voorzet van Niels Dekkj opnieuw naar een voorsprong. Het bleek in feite al de verlossend treffer, want in de tweede hei speelde de wedstri|d zich voorname lijk af op de helft van GSV. Al sr* werd het 3-1, toen invaller Mike Bruyn een corner van Ton Dubbe koppend verzilverde. Daarna leek rj nf voorsprong in rap tempo te worde opgevoerd, maar schoten miste precisie en combinaties werden X? ver doorgevoerd. De vierde trefft je kwam wat gelukkig tot stand, Q ge keeper van GSV bracht de bal in l> rd' spel, maar door een misverstand m je zijn verdediger belandde deze bips je genstander Bernard Ipenburg, ft #e met aarzelde en de bal in het veils al ten doel krulde. Aan de andere kan id hadden de gasten twee kleine kans jes, maar keeper Stolk toonde zid attent. Het indoor seizoen van de Wadde ruiters en de Kleppertjes is afgelops ft zondag van start gegaan met gezamenlijke wedstrijd. Daar werftfet de volgende resultaten behaald- B-pony's cat. c: 1e proef 1 La, Kuip met Annemarie 156 pnt.; iltfi proef: 1 Nadieh de Vries met Xand V 156 pnt. L-paarden: 1e proef- Ester Koorn met Lajos v/d Stegh 16 pnt.; 2. Annemarie v/d Linde metf'm Partout Texel 161 pnt.; 3. Hansjev/ Kooi met Lobke 157 pnt. WinstpalM voor Eva van der Linde 156 pnt) proef: 1. Eva van der Linde mell m' Cocksboy T 164 pnt.; 2. Annemai w van der Linde met O Partout Ter '*n 160+ pnt.; 3. Ester Koorn met Lajc h v/d Stegh 160 pnt. Winstpunten va Marloes v/d Vis 159 pnt. en Hansie d Kooi 158 pnt. B-paarden: 1 e enzJ proef: 1. Diiantha van Vugt ra Laveron 154 (162) pnt. B-pony's a D/E: 1e proef: 1Maren Kuiper Vare; 153 pnt.; 2e proef: 1. Prisci Noorlander met Pasqual 159 Winstpunt voor Maren Kuiper 1: pnt. L-pony's cat. C/D: 1e en proef: 1Silve Schoorl met Rocky 1i (161) pnt. Winstpunt voor Ma; Meijer 159 pnt. M2-paarden: l| proef: 1Dorothé Koorn Koro 159 2e proef: 1Wendy Lampers met Kj 151 pnt. M1 en M2 pony's: 1e pre 1Lonneke Kikkert met Halvar II pnt.; 2e proef: 1. Ellen Blom Quirida 163 pnt. Winstpunten v< Lonneke Kikkert 159 pnt. en Merel: d Linde 157 pnt. M1-paarden 1ei 2e proef: 1. Sanne Lampers Kinscem 154 (153) pnt. Z1-paart 1 e en 2e proef: 1Bea Dekker Lehar 169 (174) pnt. Achtentwintig heren en één dl verschenen zaterdag in de Der» aan de start voor de eerste ATB-wi strijd van het seizoen. Ondanks mooie omstandigheden duurde bij de meesten toch even voor zei ritme hadden hervonden. Wobbevi de Kieboom slaagde daarin h snelst. In de A-poule van de senios troefde hij Jordy Vinke en Joost Ba ker af. De goed rijdende Gene Vi finishte op een mooie zesde plaats de B-poule. Uitslagen A-jeugd: 1 Toon Koopman; 2 Thomas Bus |2|C jeugd: 1 Dorian van Rijsselberghe, 2 Tho^ Boom. 3.Bart Speckmann Senioren A; WcM van de Kieboom; 2,Jordy Vinke; 3.Joost ker. Senioren B: 1 Steven van Vliet; 2.Adr^:Vai van Rijsselberghe. 3.Evert Malschaert (pa UUI De leden van de windsurfclub Te> hopen dat er ook zondag behoort wat wind staat. Dan wordt bij D) manshuizen de laatste wedstri|d« J3' het seizoen gevaren. Tijdens dea voorgaande wedstrijden was de wf steeds de grote afwezige, waards nog geen sprake van een echte W strijd is geweest. De inschrijving voor deze wedstrijd geopend vanaf 9.30 uur in de kant' op de dijk, het startsein wordt 10.30 uur gegeven. Afhankelijk v; de wind wordt een course- slalomwedstrijd gevaren. Welke vijftigplussers willen wekelj' een poosje voorlezen voor de Ieed- gen van een basisschool? Daf ,IS£I vraag van de Stichting Welzijn Oud ren Texel, die in samenwerking!11 de bibliotheek in Den Burg sindsee paar jaar het project '50+ leest voo runt, waarbij voorleesopa's en -orrë actief zijn op heel Texel De sticht1'1 is nog op zoek naar voorlezers vo< de groepen 1 en 2 (de kleuters) e" van een school in Den Burg. 'Voorlezen is goed voor de taaien wikkelingen', promoot de sticht het werk. 'Ze leren er woorden b horen andere dingen en hoe een ve haal in elkaar zit. Ze leren luister® zich te concentreren en hun fantas te gebruiken.' Wie interesse hee kan zich melden bij de SWOT. Molsj straat 2, 1791 DL Den Burg. tel. 3' 696. <QC he, en 'ei rkc iSt :re der eei hi jna fete 'he sJik 'e He hfi VRIJDAG 13 OKTOBER 2000 SV Oosterend blijft het goed doen. Dankzij veel inzet en een goede sfeer werd zondag de eerste over winning in een uitwedstrijd van dit seizoen geboekt. In het verre Oost- Knollendam werd Knollendam, dat net als SVO uit vijf wedstrijden zes punten had verzameld, verslagen met 1-3. Al direct in het begin was goed te merken dat Oosterend vorige week Zuidermeer had geklopt. Met het nodige zelfvertrouwen werd de bal rondgespeeld en kregen de gasten enkele kansjes om te scoren. Dat gold echter ook voor Knollendam, dat af en toe goed voetbal liet zien. De eerste ploeg die kon juichen was evenwel SVO. Na een mooie aanval, die in de verdediging begon en dank zij Rob de Vries een goed vervolg kreeg, belandde de bal bij Sil van Dijk, Hij faalde van dichtbij, maar in de rebound kreeg Bob Witte de bal in bezit en hij scoorde beheerst met de binnenkant van de voet. Nog geen minuut later verscheen Knollendam gevaarlijk voor het doel van Oosterend. Uit een corner werd de bal snoeihard voorlangs gekopt door een van de aanvallers. Omdat doelman Diederik Kruithof daarna nog een paar prachtige reddingen liet zien, konden de Oosterenders met een 0-1 voorsprong gaan rusten. Na rust werd duidelijk dat Knollen dam vorig jaar nog een klasse hoger speelde. De ploeg creëerde steeds meer kansen, maar stuitte voorals nog op de Oos(erender verdëdigers, Wesselman en Paul Kuip (42). Neary's werden geslagen door Menno Schuijl, Hans de Leeuw en Claudia Montag, het verst sloegen Noortje de Bruin, Els Postma, Stefan van Dijk en Hans Montag. Het inschrijfgeld en de opbrengst van de veiling van twee vliegtickets (in totaal 2000,-), kwamen ten goede aan de jeugdcommissie. De jeugd leden nemen vaak aan de overkant aan toernooien deel, wat de nodige onkosten met zich meebrengt. (Foto Harry de Graaf) De G-voetballers van Texel'94 heb ben wederom een grote overwin ning geboekt. In eigen huis werd zaterdag van tegenstander HIS 2 uit het Haarlemse Schalkwijk geen spaan heel gelaten: 10-1. De Texelaars gingen voortvarend van start. Theo Franchimon ontpopte zich zoals zovaak als de grote man. Hij opende na vijf minuten de score en zorgde daarna al snel voor 2-0 en 3- 0. Opmerkelijk was dat de bal iedere keer steenhard in de kruising ver dween. Vervolgens nam Paul Bakker de vierde treffer voor zijn rekening. Uit een moeili|ke hoek plaatste hij de bal in het lege doel. De spits van HIS leverde enig weer werk door de bal onder keeper Chris Zijm in het doel te schieten (4-1), maar Theo Franchimon stelde met 5- 1 en 6-1 orde op zaken. Kasper Groen en Paul Bakker kregen beiden een kans de voorsprong verder te vergroten, maar de stand bleef tot aan de rust ongewijzigd. Franchimon maakte al vroeg in de tweede helft 7-1 met wéér een schot in de kruising. Zijn goede voorbeeld werd gevolgd door Daan Mosk (een tegenstander veranderde zijn schot van richting) en Bert Langius, die de bal tussen drie spelers in hard en laag onder de keeper schoot: 9-1Bij an dere kansen was Langius minder tref zeker, terwijl Kasper Groen en Jan Frans Haverman beiden een penalty onbenut lieten. Franchimon sloot het schietfestival af met zijn zevende en Texels tiende treffer. Zaterdag speelt Texel'94 op eigen veld een oefenwedstrijd tegen een team uit Zaandam, aanvang 13.45 uur. Duiken als hobby. Ook op Texel is er steeds meer belangstelling voor. Daardoor was er voldoende animo voor een plaatselijke cursus Open Water Diving, die momenteel wordt gegeven in subtropisch zwem paradijs 'Calluna'. Veertien Texelaars verdiepen zich in theorie en praktijk van de onderwatersport om de vaardigheden op te doen die nodig zijn voor het internationale brevet. De opleiding wordt gege ven door duikvereniging Action Diving uit Apeldoorn. De belangstelling voor de onder watersport ontwaakt vaak tijdens buitenlandse vakanties. Wie vanaf de wal of vanuit een boot allerlei fantas tisch gekleurde vissen ziet zwemmen in het heldere water van de Middel landse Zee of van tropische wateren wil niets liever dan zich daartussen begeven. Het begint met eenvoudig snorkelen, maar menigeen heeft daar niet genoeg aan en wil de geheimen van dieper water ontdekken. Met een duikuitrusting kan dat, maar zonder een gedegen opleiding is het met verantwoord. De cursisten leren op de juiste wijze omgaan met lucht- flessen, duikbril, vest en automaat en vernemen wat zij moeten doen en laten om altijd weer gezond boven water te komen. Dit alles gebeurt in vijf theorielessen, vier duiksessies in het zwembad en vier tot zes bezoe ken aan de buitenduiklocatie Het Twiske bij Amsterdam. De sport kan worden beoefend door mensen van uiteenlopende leeftijden die kunnen zwemmen en over een goede ge zondheid beschikken. Dat laatste moet blijken uit een medische keu ring. Daarbij wordt vooral gelet-op de conditie van de longen, de luchtwe gen en de oren. De opleiding heeft een algemeen ka rakter. Nadien is specialisering moge lijk, bijvoorbeeld in de vorm van een opleiding wrakduiken. Wie de cursus achter de rug heeft beschikt niet al leen over voldoende kennis om te duiken, maar is ook in staat de kwa liteit van de faciliteiten van de diverse duiklocaties in de wereld te beoorde len 'Duiken is een erg leuke sport', ver telt Jan Voormeeren uit Apeldoorn, voorzitter van Action Diving. 'Elke duik is weer een belevenis. De lief hebbers zijn afkomstig uit de meest uiteenlopende maatschappelijke ge ledingen, die elkaar vinden in deze hobby. Dat geeft een heel speciaal sfeertje.' Het diepe gedeelte van het Calluna- bad blijkt bijzonder geschikt te zijn voorde praktijklessen. De bedrijfslei ding van Calluna is blij met deze nieuwe activiteit. Te verwachten is dat het komend voorjaar opnieuw een duikcursus op Texel zal worden ge geven. Instructeurs maken een cursiste wegwijs in de techniek die komt kijken bij de duiksport.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 6