Gehandicapten zijn een groeimarkt voor de gewone logiesverstrekkers Sport texelseScourant 4 'De Triaan' als eerste met ITS-symbool onderscheiden TEXELSE COURANT Cor Huisman viskampioen Verlies Mareis ondanks groei Darters zorgen voor verrassing Springspektakel Voetbaluitslagen Kramenmarkt in Akenburg Zaalvoetbal- programma BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Volleybaluitslagen G-Team ten onder tegen Argon Voetbal programma Jeugdsurfers in de prijzen Bazaar-bingo DINSDAG 7 NOVEMBER 2000 Voorzitter Jan Troost van de Nederlandse Gehandicaptenraad heeft zaterdag de aangepaste vakantiewoningen 'DeTriaan' aan de Muyweg officieel in gebruik genomen. Hij reikte de eigena ren Tonnie Bruining en haar partner Hans Rinkema het Interna tionaal Toegankelijkheids Symbool (ITS) uit, een unieke erken ning voor een ongesubsidieerd, particulier project. Volgens Bruining en Rinkema is er landelijk en op Texel een groot tekort aan aangepaste woningen, terwijl die met relatief eenvoudige middelen zijn te realiseren. Zij zien zichzelf overigens niet als weldoeners. Rinkema: 'De gehandicapten vormen een groeiende markt. Wij spelen in op de vraag en zijn gewone ondernemers die een boterham willen verdienen Het was een hele eer voor Bruining en Rinkema dat de voorzitter van de Nederlandse Gehandicaptenraad speciaal voor de uitreiking van het ITS-certlficaat en de opening van De Triaan naar Texel kwam. Troost was daartoe graag bereid omdat De Triaan het eerste, strikt particuliere object in Nederland is dat het Inter nationaal Toegankelijkheids Symbool ten deel valt. De meeste aangepaste vakantiewoningen die aan de ITS- normen voldoen zijn eigendom van instellingen die mede draaien op overheidssubsidies en donaties, zo als bijvoorbeeld Het Tesselhuus in De Koog en de huizen van het Beatrixfonds achter de WV in Den Burg. Bruming en Rinkema zijn ge wone verhuurders die tegen markt prijzen die accommodatie aanbieden waar behoefte aan is. Er zit geen dub beltje subsidie in De Triaan. De enige overheidssteun die Bruming en Rinkema kregen was planologi sche medewerking van de zijde van de gemeente en de provincie. Zij kre gen toestemming om hun drie oude bungalows te vervangen door nieuw bouw, waarbii de bebouwings- grenzen in het bestemmingsplan mochten worden overschreden. De raad stemde hiermee in vanwege het gebrek aan goede accommodatie voor gehandicapten op het eiland. Voorwaarde was wel dat het duo zou bijhouden hoeveel weken per jaar de woningen door gehandicapten wor den gebruikt en hoe vaak met-gehan dicapten in De Triaan verblijven Het college achtte een 'gehandicapten bezettingspercentage' van 70 pro cent aanvaardbaar. Deze afspraak moest voorkomen dat logiesverstrek- kers met oneigenlijke motieven onder verwijzing naar dit precedent zouden kunnen afdwingen dat zij hun vakantiewoningen eveneens zouden mogen uitbreiden om die vervolgens net als voorheen aan niet-gehandi- capten te verhuren. Sinds vier maanden zijn de bunga lows in de verhuur en het streef percentage wordt tot dusver ruim schoots gehaald. 'Het ligt dichtbij de 80 procent', zegt Bruining. 'De reac ties van de gehandicapten zijn erg positief. Sommigen hebben meteen hun vakantie voor volgend jaar vast gelegd.' Dat wil wat zeggen, want volgens de sociaal-pedagogische hulpverleenster hebben veel mmder- validen slechte ervaringen met zoge naamd 'aangepaste' woningen. 'Vol goede moed gaan ze af op het pre dikaat in de vakantiegids en dan blij ken alleen de deuren te zijn verbreed en is de douche niet aangepast. Of is de wc wel geschikt gemaakt maar komen ze met de rolstoel met over de drempel. Er zijn mensen die daarom maar niet meer op vakantie gaan. Maar zij hebben er evenveel recht op als ieder ander.' Geen heksentoer Haar partner benadrukt dat het hele maal met zo'n heksentoer is om aan gepaste verblijven te bouwen. Ver nuftige installaties en ingewikkelde bouwtechnische voorzieningen zijn niet echt nodig. 'Het zit hem vooral in de vierkante en kubieke meters. Je moet ruimer bouwen, creatief denken en altijd rekening houden met de draaicirkel van een rolstoel.' Bredere deuren, een hoog toiletblok met beu gels. hogere wastafels waar je met een rolstoel onder kunt komen en een iets minder steile trap, dat soort aan passingen zijn eenvoudig op te ne men in het bouwplan zonder dat het veel extra kost. De keukens in De Triaan zijn van Ikea; het aanrechtblad is doorgetrokken en de afvoer naar achteren verplaatst zodat rolstoelers kunnen koken en afwassen. Veel voorzieningen zijn inmiddels ge meengoed geworden in de niet-ge- handicapte wereld: thermostatische kranen met lange bedieningshandels en een (hoog) zwevend toiletblok sie ren menige 'gewone' woning. Aangepaste bedden en een tillift vor men doorgaans wél een forse inves tering, maar daar hebben Rinkema en De Tnaan aan de Muyweg 17. Unks en rechts een bungalow, In het midden de gemeenschappelijke ruimte waarmee zij via een bin nendeur In verbinding staan. ,r°lD 8art avsrhi Bruining iets op gevonden. De bed den zijn afdankertjes van de Thuis zorg. Rinkema: 'Ze zijn financieel af geschreven maar technisch nog in goede staat. Ze voldoen prima.' Voor een tillift, een verrijdbare douche brancard. een tweede hoog-laag-bed en andere hulpmiddelen zijn afspra ken gemaakt met de Thuiszorg winkel. 'Daar kunnen de gasten lenen wat ze nodig hebben', zegt Bruining. 'Dat heeft naast financiële ook prak tische voordelen. We kunnen wel in vesteren in eén duur hulpmiddel, maar vaak blijkt dat een gehandi capte zulke specifieke eisen stelt dat het middel nét niet voldoet. In de Thuiszorgwinkel kunnen zij maatwerk kiezen dat bij ze past.' Gewone vakantie Wie door de vijfpersoons-bungalows loopt krijgt niet het allesoverheer sende gevoel dat het om vakantie woningen vobr gehandicapten gaat. De extra ruimte - met name in de douche en de woonkamer - is voor ieder mens prettig. Wat opvalt zijn de beugels naast het toilet, maar er is ook een normaal toilet, zoals er ook met-aangepaste slaapkamers zijn op de eerste verdieping. Het is dan ook vooral de bedoeling dat een gehan dicapte in De Triaan, net als ieder ander mens, samen met zijn familie of vrienden vakantie kan vieren, zon der dat hij op een speciaal instituut als het Tesselhuus of Beatrixfonds is aangewezen. Grotere gezinnen en families met één gehandicapte kun nen vaak nergens terecht. Het bijzondere is dat de drie ruime woningen in een groepje om een ge meenschappelijke ruimte heen zijn gebouwd, waarvan de gasten zich naar believen kunnen afsluiten wan neer zij de privacy verkiezen. De gemeenschapsruimte is via een bin nendeur bereikbaar en met 75 vier kante meter even groot als de begane grond van de vrijwel identieke bunga lows. Er kan worden getafeltennist, aan een grote tafel met meerdere gezinnen worden gegeten en ouders en andere begeleiders kunnen elkaar in deze ruimte ontmoeten. Zij hebben volgens Bruming vaak de behoefte om ervaringen uit te wisselen. De bungalows zijn apart te huur, maar kunnen ook als één geheel worden gebruikt voor grotere groepen tot 18 personen. Goede voorzieningen Texel biedt de gehandicapte recreant steeds meer goed toegankelijke voorzieningen. Uitkijkposten in de natuur, het blindenpad, EcoMare en andere musea, de boten waarmee vistochten en rondvaarten worden gemaakt vanuit de Oudeschilder ha ven en de bij verschillende 'palen' beschikbare strandstoelen zijn voor beelden van het groeiende scala aan mogelijkheden voor de meer of min- der-gehandicapte vakantieganger. De verblijfsaccommodatie houdt daarmee echter geen gelijke tred. Volgens een schatting van Bruining is er op Texel behoefte aan 250 aange paste zomerwoningen, maar zijn er 'hooguit 50 beschikbaar. Navraag bij de WV leert dat de (nieuwe) aparte folder voor aangepaste accommoda tie met meer dan 20 woningen telt. 'En die worden vaak ook nog bezet door niet-gehandicapte gasten. Het is vaak een hele opgave om de juiste mensen in de juiste accommodatie onder te brengen', zegt Annette Bar- horst van de WV. Een oproep aan logiesverstrekkers om hun aange paste verblijven voor de speciale bro chure aan te melden, heeft nauwelijks effect gehad. Het aanbod blijft op Texel nu al ach ter bi| de vraag en door de vergrijzing zal de behoefte aan aangepaste vakantiewoningen waar mensen met een rollator en een rolstoel terecht kunnen naar verwachting nog verder toenemen. Rinkema is dan ook met bang voor concurrentie van collega- logiesverstrekkers die van hem de kunst afkijken. 'Iedere ondernemer die net als wij denkt dat er brood in zit, moet het vooral gaan doen.' Cor Huisman is Texels kampioen kustvissen 2000 geworden. Huisman deed aan tien van de elf wedstrijden mee en viste 484 centimeter vis bij elkaar, goed voor 31,5 punten. Frans Bos werd tweede met 364 cm vis uit acht wedstrijden (23 punten) en Rein Kuyper legde beslag op de derde plaats met 322 cm vis uit tien wed strijden (27 punten). De nummers vier tot en met acht in het eindklassement zijn Map van der Zwaag (237 cm, 3 wedstrijden), Poul Verhagen (185 cm, 3 wedstr.), Arjan Dorst (98 cm, 3 wedstr.), Nico Tessel (88 cm, 3 wedstr.) en Kees Kalis (34 cm, 2 wedstr.). Drie vissers deden aan één wedstrijd mee en vingen niets. Op 12 november vertrekken de sport vissers om 10.00 uur met ms 'Rival' uit de haven van Oudeschild voor een bootwedstrijd. Hoop van de Mareis om na de over winning op de kampioen van vorig seizoen tegen Break Out 3 de tweede zege binnen te halen, was tevergeefs. Na een hevige strijd kwamen de Texelaars niet verder dan een 43-35 nederlaag. Ondanks het tegenvallende resultaat was het spel van de Texelse basketballers bij vlagen goed. Het team raakt na de instroom van een aantal nieuwkomers steeds beter ingespeeld. In tegenstelling tot vorig jaar beschik ken de Mareis nu over een brede se lectie. Ook zaterdagavond konden zij met acht spelers aantreden. De beginfase van de wedstrijd was rom melig. Beide teams sprongen onzorg vuldig met de kansen om. Pas na vijf minuten opende Break Out de score en bouwde meteen een voorsprong van zes punten op Door drie mooie driepunters van Chris Schlepers en Paul Inpijn konden de Texelaars de stand halverwege de eerste helft ge lijk trekken Tot vlak voor de rust ging de stand gelijk op en pas in de laat ste minuten wist Break Out zes pun ten uit te lopen. Ruststand 23-17. De tweede helft begonnen de Mareis beduidend beter. Break Out kon bi]na tien minuten niet scoren tegen de solide Texelse defensie. In deze pe riode namen de Mareis door scores van Eric Heijenk de leiding in de wed strijd over. Door het gelijke verloop van de wedstrijd gebruikten spelers meer kracht en werden over en weer veel fouten gemaakt. Erik Venneker moest na zijn vijfde fout het veld ver laten, Jaap de Wijk zou later volgen. Het voortijdige vertrek van Venneker zorgde voor enige verwarring in de defensie van de Mareis, waardoor Break Out kans zag de aansluiting te vinden. Pas vlak voor tijd kon Break Out uitlopen naar een ruime voor sprong. Als de Mareis de groei van de afge lopen tijd in punten kunnen omzetten, moet tegen Hoppers zaterdag winst zijn te behalen. Scores: C. Schlepers 11 punten, E. Heijenk 8 punten. S. Blom 6 punten, P. Inpijn 4 punten, E. Venneker 2 pun ten, J. de Wijk 2 punten, E. Boogaard 2 punten. Afgelopen week leverde een aan tal dartwedstrijden verrassende uitslagen op. Jelleboog 2 was dui delijk goed op dreef en bezorgde het team van de Koorn-aar een moeilijke avond. Andrew van der Slikke was bijzonder sterk. Olie de Vries gooide een finish in 1x3,1x20 en 1x50. Slock 2 was iets te sterk voor Kitesjeugd. Na een span nende strijd werd de wedstijd in het voordeel van Slock 2 beslist. De Pilaar beleefde een spannende wedstrijd tegen Cafeetje 3. De partij tussen de Texelkites en Cafeetje Roland werd door eerstgenoemde met overmacht gewonnen. De Zwaan ondervond pittige tegenstand van Koorn-aar 1. Uiteindelijk moest de tactics de beslissing brengen. Uitslagen poule A: Jelleboog - Bulldogs 2-6; Zeester - Cafeetje 2 M.N.B.; Slock 3 - Cafeetje 1 M.N B.; Zwaan 1 - Koorn-aar 1 3-5 Poule B Cafeetje 3 - Pilaar 2-6; Slock 2 - Kitesjeugd 6-2, Texelkites - Cafeetje Roland 6-2, Jelleboog 2 - Koorn-aar 2 6- 2. Programma volgende week. Poule A. Cafeetje 2 - Jelleboog 1Slock 3 - Zee ster; Cafeetje 1 - Zwaan 1Koorn-aar 1 - Bulldogs Poule B Cafeetje 3 - Kitesjeugd; Texelkites - Slock 2; Cafeetje Roland - Jelleboog 2; Koorn-aar 2 - De Pilaar. In spcrthal Ons Genoegen vindt za terdag tussen 11.00 en 16.30 uur het jaarlijkse springspektakel plaats. De dag wordt georganiseerd door de gymverenigingen uit de buiten dorpen. Het geheel staat onder tech nische leiding van Jeroen Plagg.Verdeeld over tien stations kunnen allerlei sprongen worden ge maakt. De speciale attractie bestaat ditmaal uit een twistladder, maar er zijn ook tumblingbanen en trampolines aanwezig. Tussen het tweede en derde blok verzorgt GVT jazz-dans een demonstratie. In ver band met Sint Maarten begint het programma dit jaar wat eerder. De groepen zijn ingedeeld naar leeftijd. Zaterdag 4 november ZAP B1 -Texel'94 B1 2-1 BKC Cl-Texel'94 C2 2-3 Texel'94 D4 - Hollandia T D2 7-2 G-team Texel'94 1 - Argon 1 1 -8 O'end D1 - Wieringerwaard D1 afg. St. boys B1 - O'end/Texel'94 B1 5-1 HOSV 1 - O'end 1 3-1 Pupillencompetitie ZDH E2-ZDH F1 - Texel'94 E2 - Texel'94 E1 - Texel'94 F2c - Texel'94 F2a Texel'94 E7 - SVO F1 Texel'94 F2d - Texel'94 F2b De Koog E2 - SVO E3 - SVO E4-SVC F1 - SVC E2-Texel'94 E6 - Texel'94 Meisjes-De Koog E1 SVO E2-SVO E1 - SVC E1-ZDH E1 - SVO F2-Texel'94 F1b - Zondag 5 november Helder - Texel'94 ZDH - De Koog O'end 2 - Helder 4 Alle andere wedstrijden zijn afgelast of geen uitslag bekend Recreatievoetbal ZDH-De Koog Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom op de tribune. Programma: Groep 1a t/m 10a: 11.00-12.30 uur (groep 3 en 4) Groep 2a t/m 10b: 13.00-14.30 uur (groep 5 en 6) Demonstratie Groep 1 c t/m 10c: 15.00-16.30 uur (groep 7, 8 en V.O.) In manege Akenburg wordt zaterdag tussen 11.30 en 16.30 uur de twaalfde kramenmarkt gehouden. Zo'n veertig standhouders bieden uiteenlopende koopwaren aan. Het betreft zelfgemaakte spullen, zoals vazen. Maar ook boeken en spullen van school. Er is onder meer een stand over het vliegveld en ponyclub De Kleppertjes bakt oliebollen. De kraamhouders kunnen hun stand vanaf 9.30 uur inrichten. De toegang is een gulden, het entreebewijs biedt tevens kans op een radio-CD-speler Woensdag Zaaldienst: NIOZ De Krim C1 - Klif C1 JC 18.30 1-7 De Krim 5 - ZDH 2 19.25 1-2 Oosterend 5 - Klif 5 20.15 2-5 RAB 2 - Oosterend 4 21.05 Donderdag Zaaldienst: Texel Texel C1 - De Koog C2 18.45 0-7 Texel 6 - Texel 5 19.25 Texel 4 - Klif 4 20.15 NIOZ - ZDH 21.05 Vrijdag Zaaldienst: Klif Klif E1 - Oosterend E2 16.45 2-0 De Krim E2 - De Koog E1 17.25 1-2 De Krim 3 - De Krim 4 18.15 afg. Jelleboog 1 - Oosterend 1 19.05 De Krim 1 - Klif 1 20.00 Texel 2 - Jelleboog 2 20.50 De Krim 2 - Mantje 2 21.40 1 -2 Mantje 1 - De Koog 1 22.30 (jrocn "ZwartsJexels in het harL. Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Simone Toorenburg Erik van Es Jonathan Abraha David van Es John van Heerwaarden Stefan Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Wendy v.d. Beek Marian Krotje Rob Kooiman Tjeerd Lemstra Emmy Boerhorst Cor Hm C. Broekman Lars den Braven Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Dirk-Jurjen Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee N. van Leersum Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D Den Burg E. Den Burg F De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3). Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet. Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt, J Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil. Zuid-Haffel, Waterw., Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw.; Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw Marsw Kadijksw Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82 Gerritslanderdijkje. Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai. Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw Emmaln, 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 315s 314( j|( 3 31 IJ 31 e 31 8! 31 32 2? 31 43 hi 3195 Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, Bo-j P. v. Cuyckstraat. Elemert. Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraal van Hollandstraat, Hollewal. Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molendwarss Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang. Warmoesstraat, straat, Weverstraat, Pater Witteplem, Zwaanstraat Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal. Vaargeul, Gor' Vloedlijn, Zeebries, Dumreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brou straat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhe?; laan 37-... oneven 50-120 even, Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145- .oneven en 60-even; W van Beierenstraat Boogferü Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat, Kogerstr® oneven en 76-. even, Lijnbaan Den Burg D: Wilhelminalaan 1 -35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr Ka Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, TjakkerstrLieuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel. Waaldersn 48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat h r. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7, Schilderend 1-143 one- 20-146 even, Slingerweg 21-27 98ti 31 0: 312) 31 Si 31 ?fn 31 65 3183 Jt 313i 31 3i 31 5#' 31 7! I* in 31 62 te de ii 31 55 M 31 21 S( 31 51 31 81 di 31 95 31 15 De uitslagen van de Nevoko volleybalcompetitie, waarvan de wedstrijden zaterdag in 'Ons Genoegen'werden gespeeld, zijn als volgt: Tevoko dames 1 - Reactie 1 3-1 Tevoko dames 3 - VC Niedorp 34-0 Tevoko heren 1 - De Boemel 1 3-1 Tevoko heren 2 - Polisport 2 0-4 Tevoko jeugd - VCJ '94 MB3 is uitgesteld tot 18 november. Het G-team heeft de wedstrijd te gen Argon uit Mijdrecht met 8-1 verloren. Het team, dat het zonder Theo Franchimon, Dirk Keyser, Peter Tuitman en Anton Staal moest stellen, stond voor een zware opgave. Texel stond, vóór aanvang, na zes wedstrijden op 14 punten, Argon op 13. Het G-team had aan de Mijdrechtenaren, die met de voltallige selectie aanwezig waren, een zware dobber. Doelman Chris Zijm kon oiet verhin deren dat Argon al na vijf minuten voor kwam te staan.- In ras tempo maakte Argon's topscorer Heinz er voor rust nog drie goals bij, zodat de stand voor rust op 0-4 kwam. Paul Bakker kreeg een paar kansen, maar kon deze niet benutten. Na rust werd het, door fout uit verdedigen van het G-team, al snel 0- 5. Texel kon, na zeven tegentreffers, eindelijk scoren. Daan Mosk en Paul Bakker zorgden, in een mooie com binatie. voor 1-7 Heinz, de gevaar lijke spits van Argon, besloot de puntenreeks met een laatste goal, waardoor de eindstand op 1 -8 kwam. De wedstrijd werd gefloten door Henk de Ruyter. Volgende week speelt het G-team uit tegen het on deraan staande Roda G2 uit Amstelveen. Zaterdag 11 november HSV B1-Texel'94 B1 15.00 Texel'94 B2 - BKC B2 13.45 SVO/Texel'94 B1 - ZAP B2 13.45 HRC C1 - Texel'94 C1 13.00 Wiron C1 - De Koog C1 14.00 Texel'94 C2 - Succes C1 13.45 Texel'94 C3 - VZV C2 13.45 Texel'94 D1 - Kolping Boys D2 11.45 Texel'94 D2 - Nw. Niedorp D1 11.45 SVAP'74 D1 - Texel'94 D3 10.00 Wieringerw. D1 - De Koog D1 11.15 SRC D4 - Texel '94 D4 9.30 petten Dt - O'end D1 12.15 O'end/Texel'94 B1 - Zap B2 13.45 veld: Oosterend G-team Roda'23 G2 - Texel'94 G1 14.00 Programma Pupillencompetitie Texel'94 F1 a - De Koog E2 9.45 Texel'94 F2a - Texel'94 F2b 9.45 SVO F1 - De Koog F1 9.45 ZDH F1 - Texel'94 E7 9.45 Texel'94 F1b - ZDH E2 9.45 SVO E3 - SVC F1 9.45 SVC E2 - SVO E4 9.45 Texel'94 E6 - Texel'94 E5 9.45 ZDH E1 - Texel'94 E4 10.45 SVOE1-SVCE1 10.45 Texel'94 F2c - Texel'94 F2d 9.45 Texel'94 E1 - Texel'94 Meisjes 10.45 De Koog E1 - SVO E2 10.45 ia Is 'c n d ol Texelse jeugdsurfers hebben g< gepresteerd tijdens de 1 pegeltrofee in Ter Aar. De twa« rige Dorian van Rijsselberghe, twaalf jaar één van de allerjong deelnemers, werd in het algen* klassement zesde en veroverd de jeugd (Aloha)klasse zelfs eerste plaats. De talentw Texelaar keerde terug met wisseltrofee van een meter hoo Zondag 12 november Texel'94 - SVS/Duinrand S. 14.00 WBSV - ZDH 14.00 Wiron 3 - O'end 2 11.00 HOSV - De Koog 14.00 - Texel'94 2 - Spirlt'30 2 12.00 Nw. Niedorp 2 - Texel'94 3 14.00 LSW 5 - Texel'94 4 14.30 Texel'94 A1 - Flevo A1 12.00 O'end 1 - ASV 55 1 14.00 Recreanten ZDH - SVC 10.30 posterend - De Waal 10.30 SV Texel - Texelse Boys 10.30 Weliswaar scheen zondag de zon het water bij Ter Aar was het koud stond er niet al te veel wind. G reden voor de Texelse jeugdsurfó die steeds vaker deelnemen a overkantse wedstrijden - om zien van de strijd tegen 31 van beste Nederlandse jeugdsurfe Marcus Bakker, die nog nooit aan een surfwedstrijd aan de vas wal deelnam, eindigde als nuntf 28. Evert en Douwe Monsma paW de 24ste en de 23ste plaats, m werden in de Formula-klasse (g« planken en grote zeilen) tweede derde. Adnaan van Rijsselben; pakte in deze categorie de e& plaats en werd dertiende in het al meen klassement. De bazaar-bingo die zaterdag gehouden, heeft een bedrag 1 ƒ10.990,20 opgeleverd Het l wordt aangewend om het interr= van de Nederlands Hervormde te op te knappen. De eerste drie p# van de loterij zijn gevallen bij. Waayer uit Oosterend, twee dekte den en kussens. 2. C. Vinke uit 0 Burg, barbecue. 3 Van Groenir? uit Den Burg, strijktafel en strijkb» Op de roze lootjes met de volg® nummers zijn prijzen gevallen,® Wiersma meubelen aan de WW minalaan kunnen worden opgei®1 Het gaat om de lotnummers: 01 025; 026:034; 075; 179; 196en46 Bel gratis 0800 - bloedbank (256332265) J Sonquin

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 4