Agenda Rivaliserende crosslopers Dl* ef San Keijser Kampeercentrum Magna Carta in Klif 12 teso xcursies >pen Line Dance Festival èrhalen en muziek uit erland in de bibliotheek luseum zoekt fijwilligers Klassiek concert met thematisch theebuffet Calluna KARTiNG TEXEL 1000 m2 TEXELSE g COURANT Voor Texelaar en toerist Vrijdag 10 november Zaterdag 11 november Zondag 12 november Maandag 13 november Dinsdag 14 november Paardenspringen voor iedereen nsdag 14 november inderdag 16 november oerenkoolmaaltijd >or alleenstaanden Jubilerende historici vijf dagen lang actief Tweede Waalder koffieconcert GESLOTEN r «CUIT Hoogwater te Oudeschild Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 VRIJDAG 10 NOVEMBER 2000 Tussen 16.30 en 21.00 uur is de jubi leumexpositie van de Historische Vereniging 'Kinderen van Toen' voor het eerst in Tusse de Banke te zien (daarna nog tot en met dinsdag) Om 20.00 uur wordt de eerste van vier oude filmopnamen van Jan 'Plaatje' Bruin vertoond. Sintemaarten Van 11.00 tot 17.00 uur is in Tusse de Banke de foto-expositie 'Kinderen van Toen' te bezichtigen en kan het publiek een kijkje nemen in het archief en de bibliotheek van de Historische Vereniging. Om 11.00 uur start een rondleiding per fiets door Den Burg. Om 16.00 uur wordt de tweede film van Jan Bruin vertoond. In Manege Akenburg wordt van 11 30 tot circa 16 30 uur een kranten markt gehouden. Toegang ƒ1,-, het entreekaartje is tevens lotnummer. In sporthal Ons Genoegen wordt van 11.00 tot 16.30 uur het jaarlijkse Springspektakel gehouden, georga niseerd door de verenigingen uit de buitendorpen Van 11.00 tot 17 00 uur is in Tusse de Banke de foto-expositie 'Kinderen van Toen' te bezichtigen en kan his torisch materiaal geruild worden op een verzamelaarsbeurs. Om 15 00 uur leest Gré Dros in dialect verhaal tjes voor en de derde film van Jan Bruin wordt om 16.00 uur vertoond In manege Akenburg kunnen ook niet-leden meedoen aan een spring- wedstrijdje. Deelnemers moeten in tenue verschijnen. De eerste start om 11.00 uur, de laatste rond 15.00 uur Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12.00 tot 13 00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539 Vanaf 10 30 uur kan in restaurant Bos en Duin worden ingeschreven voor de tweede crossloop door de Dennen Van 13.00 tot 14.00 uur is in Loodsmansduin nabij Den Hoorn de inschrijving voor de Najaarswandeltocht van WSV Het Gouden Boltje. In theater De Kiekendief op De Krim vindt een concert plaats in de serie Muziek Complet. Christiaan Bor en Het Reizend Muziekgezelschap spe len vanaf 14.00 uur werken van Brahms, Fauré en Richard Strauss. Na afloop van het concert wordt de kans geboden tijdens een informeel theebuffet nader kennis te maken met de muziek en de musici. Toegang 35,-, inclusief culinair buffet na afloop (t/m 16 jaar ƒ15,-). Van 11.00 tot 17.00 uur is in Tusse de Banke de foto-expositie 'Kinderen van Toen' te bezichtigen en om 16 00 uur wordt de laatste film van Jan Bruin gedraaid. Van 20.00 tot 22.00 uur is er een optreden van de zang groep Oude Volksliedjes. Vrijwilligers van het Luchtvaarmuseum steken vanaf 19.30 uur de handen uit de mouwen, ledereen die een handje wil helpen is welkom. De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting houdt een bijeenkomst in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. A Canrinus zal een inleiding houden over de te verwachten ontwikkelin gen in de landbouw. Aanvang 20.00 uur. De bewoners van De Waal komen om 20.00 uur bijeen in het dorpshuis om met de dorpscommissie te bespreken welke punten tijdens het overleg met het college van b en w op 30 november op de agenda gezet moeten worden In De Lindeboom begint om 19.30 uur een informatieve bijeenkomst over duurzaam ondernemen. Om 20 00 uur spreekt DLV-deskundi- ge Canrinus in hotel De Pelikaan over de te verwachten ontwikkelin gen in de landbouwsector en hoe ondernemers erop kunnen inspelen Van 11.00 tot 17.00 uur is in Tusse de Banke de foto-expositie 'Kinderen van Toen' te bezichtigen. Om 16.00 uur wordt de prijswinnaar van de tekenwedstrijd bekendgemaakt. De Magna Carta behoort tot de schaar se folkbands die al dertig jaar 'on te road' is. Al in de zeventigerjaren trok het gezelschap volle stadions In manege Akenburg kunnen zon dag ook niet-leden van de ruiterver- enigingen meedoen aan een wedstrijdje ledereen die een paard heeft en wel eens mee wil doen aan een springconcours is van harte wel kom Deelnemers moeten wel in tenue verschijnen De eersten (pony's) gaan om 11 00 uur van start. De laatste ruiter gaat rond 15.00 uur in de bak en trad, in aanwezigheid van de Engelse koninklijke familie, onder andere op in de Londense Royal Albert Hall. Anno 2000 beperkt de Britse formatie zich liever tot kleine theaters, cafés en kroegen, plaatsen waar de intimiteit van hun muziek beter tot z'n recht komt Met verba zingwekkende combinaties van akoestische gitaar, fraaie stemmen en bijzondere melodieën weet Magna Carta een bijzondere sfeer op te roepen. Vandaar dat ze op veler verzoek ook dit jaar weer Klif 12 aandoen Het optreden op zon dagavond 19 november begint om 20.30 uur. De entree bedraagt ƒ22,50 (Vriendenprijs ƒ17,50). Voor reserveringen 319 633 Diner vooraf mogelijk vanaf 18.30 uur foldoende deelname begint om 50 uur een excursie in de Slufter e duurt ongeveer twee uur. ilname kost 7,50 per persoon voor kinderen tot 12 jaar) jave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. 9 00 uur begint een excursie Natuurmonumenten door de orren. Opgave en inlichtingen bij Mare, tel. 317741. 9.00 uur begint een excursie Statasbosbeheer door de Geul. jave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. luchtvaartmuseum heeft de irten weliswaar gesloten, stilge- >n wordt er allerminst Een •rtje vrijwilligers is elke mdagavond vanaf 19.30 met en macht in de weer om de :ctie en de presentatie daarvan rbeteren. Het bestuur van het urn meldt nog wel wat hulp te men gebruiken van enthousiaste villigers die de handen uit de uwen willen stekken. Het gaat het verrichten van allerlei werk- mheden, zoals timmeren, tegels jen, het installeren van elektrici en computers, het verrichten onderzoek, maar ook oonmaken. Gegadigden kunnen maandagavond melden in het landse museum. Het zou zondagmorgen wel eens spannend kunnen worden tijdens de crossloop die in de Dennen wordt gehouden. Hardlopers Lutz Lohse en Robert Bakker staan te popelen om het parcoursrecord over 8.7 kilometer, dat met 31.20 min nu in handen is van Domien Brand-sma, te verbreken Lohse zat twee weken geleden slechts 12 seconden boven deze tijd. Uit de strijd tussen beide rivalen kan een mooie tijd ko-men. De inschrijving voor de door Atletiekvereniging Texel georganiseerde crossloop start om 10.30 in restaurant Bos en Duin. De start is voor de jeugd tot en met 12 jaar om 11 00 uur en voor de oudere jeugd en senioren om 11.15 uur. De lengte van het parcours is voor de jeugd tot en met twaalf jaar 1,3 km, voor de oudere jeugd t/m 16 jaar 2.9 km. Senioren kunnen kiezen uit 2,9, 5,8 en 8,7 km. Voor de jeugd t/m 12 jaar die mini maal vijf keer meedoen strijden in een klassement. Nieuw is de compe titie voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar over 2,9 km. Hierbij geldt ook dat men vijf keer mee moetdoen. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugdleden van AV Texel ƒ2,-- per keer (ƒ10,-- voor alle zeven trimlopen), voor de jongens en meisjes die geen lid zijn van de ver eniging be-draagt het inschrijfgeld 2,50 per keer (ƒ12,50 voor zeven keer). De senioren betalen respectievelijk ƒ3,- abonnement ƒ15,--) en (Niet AVT-leden betalen ƒ4,-(abonnement 20,-). De andere data zijn. 26 november, 10 december, 14 en 28 janua-ri en 11 februari. dance, het op één lijn dansen :ountrymuziek, is populair. Naar itting zo'n 150 Texelaars, van j tot oud, volgen bij de lender Honeybee Hoppers, de >illy Dance Club Texel, in Den rn of via de Stichting Welzijn leren Texel een cursus. npexers maakten er vorig jaar W ims mee, tijdens"een tussenstop qe westernboerderij aan de brnderweg. Hoog tijd dus voor eerste Texelse Open Line Dance ival, dat zondagmiddag 19 ember (volgende week) vanaf )0 uur in 't Skiltje wordt gehou- De dansmiddag is bedoeld r beginners en geoefenden om wat ze hebben geleerd in de ktijk willen brengen. En een bui kansje om het aangeschafte ntryoverhemd, de cowboyhoed de westernlaarsen aan te ken. Gedanst wordt op platen de liefhebbers niet onbekend in oren zullen klinken De muziek- die voor ieder wat wils bevat, rdt tevoren bekendgemaakt, lat bij favoriete nummers kan den gedanst en tussendoor kan rden gepauzeerd, terwijl leren de dansvloer opgaan. :oekers kunnen zelf een lijst van oriete platen samenstellen, op is waarvan een Texelse Line ice Top 20 wordt gemaakt Die rdt gepresenteerd op zondag 10 ember, de tweede editie van het en Line Dance. Tijdens de ismiddag van komende zondag van de Hillbilly Dance Club Texel om 16 00 uur een mini-workshop, waar na er om 16.30 uur een half uurtje vrij kan worden gedanst. Entree vijf gulden, kinderen gratis. iet kader van de Ierse week van hek- Dansschool Texel orgam- ende Texelse boekhandels en de fcnbare Bibliotheek donderdag- ■nd een Ierse avond in de biblio- iek aan de Drijverstraat in Den '9 Roos Fokkema zal spreken )fde Ierse traditie van de monde- ^nstaanden die het gezellig vin- om eens samen met anderen te !n- kunnen op maandag 27 *mber terecht in De Buureton in IMolenstraat. Voor hen wil de hting Welzijn Ouderen (SWOT) 'boerenkoolmaaltijd bereiden. 'efi de proef bevalt, wil de SWOT gezamenlijke maaltijden Viseren. Geïnteresseerden kun- ^ich melden bij de SWOT, tel. 96, Molenstraat 2, Den Burg. ^altijd begint om 18 00 uur en 51 10,- (inclusief een ijsje en een koffie) linge overlevering via het vertellen van (volks)verhalen, die in Ierland nog steeds een belangrijke rol speelt. Zij zal twee verhalen voorle zen: De harp van Brandiswhiere en Het verhaal van Talgh en Seamus. Het eerste gaat over een mystiek eiland ten westen van Ierland, dat alleen toegankelijk is voor harpspe lers. Het is er altijd voorjaar, maar een boze macht wil daaraan een einde maken. Harpiste Heieen Bartels begeleidt het verhaal met muziek. Het verhaal van Talgh en Vandaag beginnen de jubileumfesti viteiten van de Historische Vereniging, die tot en met dinsdag voortduren. De activiteiten zijn vooral gericht op het publiek. Centraal staat de fototentoonstelling 'Kinderen van Toen', die alle dagen op wisselende tijden is te zien. (De plaatsen en tij den van alle activiteiten staan in de Agenda). De expositie beslaat grof weg de periode 1900-1955 en biedt een kijkje op het Texelse kinderver leden in al zijn aspecten. Schoolfoto's, opnamen van spelen de kinderen, feesten, verkleedpartij en en gedenkwaardige gebeurtenis sen die de oudere Texelaars op het netvlies gegrift staan worden in Tusse de Banke rubrieksgewijs ten toongesteld. Verder zijn schoolrap porten, geboortekaartjes, speelgoed en kinderboeken te zien. Een tweede rode draad tijdens de jubileumactiviteiten zijn de histori sche filmopnamen van Jan 'Plaatje' Bruin, die door Gelein Jansen worden gedraaid. Het gaat om ruw beeldmateriaal, hoofdzakelijk uit de jaren '60, dat de legendarische film er te hooi en te gras heeft gescho ten. Verspreid over vier dagen wor den telkens films met een duur van twintig minuten vertoond. Jansen verzorgt zaterdag tevens een histo rische rondleiding in en rond Den Burg die verder voert dan de wan delingen die hij in de zomer onder neemt en daarom per fiets wordt afgelegd Ansichten, boeken, tijdschriften en ander historisch materiaal verwisselen zondag van eigenaar tijdens een ruilbeurs Gré Dros zal die dag in onvervalst Tessels verhalen voorlezen en onder leiding van Willem Kikkert brengt de zanggroep maandag oude Texelse volksliedjes ten gehore. Tijdens een stamboomavond kan het publiek dinsdag een kijkje nemen in de doop, trouw- en begraafboeken van de vereniging en voltooide stambomen aanschou wen. Tevens wordt uitgelegd hoe het publiek zelf zijn genealogische achtergrond in kaart kan brengen In samenwerking met de gemeente worden dezelfde avond rondleidin gen georganiseerd door het uitge breide gemeentearchief. De organisatie van het tweede Waalder koffieconcert dat zondag 19 november in de Nederlands her vormde kerk wordt gehouden, is er in geslaagd een drietal veelbeloven de muzikanten te strikken Er wordt opgetreden door het 'Trio de la Haye', bestaande uit Romke Schram (cello), Danielle Nefkens (piano) en Anne van Eek (viool) De drie muzi kanten studeren aan het conserva torium in Den Haag Ze brengen van Ludwig van Beethoven de sona te nr. 5 voor cello en piano (opus 102) ten gehore Verder voeren ze het Dumky Trio (opus 90) van Anton Dvofiak uit. Als intermezzo is ter een optreden van de Texelse zangroep 'Amici Cantus'. Ze zingen een lied van Max Reger, een motet van Mendelssohn en ten slotte het Cantique de Jean Racine van Gabri J Fauré Het concert begint om 12 00 uur en duurt ongeveer een uur. Na afloop wordt in het dorpshuis kof fie geschonken De toegang is ƒ10,- (kinderen halve prijs). Er zijn voor dit en de volgende twee concerten nog passepartouts te koop (ƒ25,-) Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV, bij Galerie Langewaal in De Waal en in de kerk Seamus is een echt volksverhaal waarin leprechauns een belangrijke rol spelen Wie niet weet wat 'lep rechauns' zijn, moet maar komen luisteren. Roos Fokkema studeerde kunstgeschiedenis met als speciali satie vroegchristelijke Ierse kunst, oud-Ierse taal- en letterkunde en Keltische cultuur en literatuur. Zij is docente kunstgeschiedenis en bege leidt culturele reizen naar Ierland Heieen Bartels studeerde harp en zang aan het conservatorium. Zij treedt regelmatig op De Ierse avond begint om 20.00 uur, de bibliotheek is om 19.30 uur open. Kaarten kosten 7,50 en zijn behalve aan de zaal verkrijgbaar bij de muziekschool. Het Open Boek, Nauta Boek en Bruna. De culinaire concertserie Muziek Complet gaat zondag om 14.00 uur in theater De Kiekendief op De Krim van start met een optreden van de vermaarde Christiaan Bor en het Reizend Muziekgezelschap, vol gens kenners 'een ensemble van wereldformaat' Violist en artistiek leider Bor zal relatief onbekende werken van Richard Strauss, Johannes Brahms en Gabriel Fauré ten gehore brengen Van Strauss wordt de Sonate in F, opus 6 voor piano en cello gespeeld, van Brahms het Pianotrio in B, opus 8 en van Faure het Pianokwartet in g, opus 45. Na afloop is er een theebuffet met gerechten die aansluiten op de tijdgeest van deze componisten, zoals een taartje van aardappeldeeg, ajuinragout (gepof te ui), een ovenschotel met gember, kaneel, pruimedanten en pijnboom pitten en in wijn gekookte aardap pelen. Tevens kan het publiek op informele wijze een praatje maken met de musici De zaal gaat open om 13.30 uur, kaarten kosten 35,- (indusief buffet) en zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek en de muziekschool. Jongeren tot en met 16 jaar betalen ƒ15,-. Zwemparadijs Let op!!! In het laagseizoen is het zwembad op dinsdag en donderdag tussen 16.30 - 18.00 uur i.v.m. zwemlessen Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en., naar de Robben Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of06-SI 52 81 74 m □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jr.) ICartbaan mini's (8 t/m 12 jr.) Circuitbaan (v.a. 12 jr.) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin l'it de concertserie Muziek Complet Christiaan Bor Het Reizend Muziekgezelschap Zondag 12 november Theater De Kiekendief Aanvang l i(Ml uur Eindtijd l~ OO uur i j t Prijs: 35.00 p.p - 'J? inclusief gezellig ^X^tieL thecbuffct na afloop (t/m 12 jaar 1 VIM) p.p.) Kaarten verkrijgbaar bij Nauta Bock stamboomavond van de Historische Vereniging duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Tussen 19.30 en 20.30 uur zijn er rondleidingen door het gemeentearchief. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad. In Cinema Texel draait om 20.30 uur de film 'Magnolia' Veerdienst Teso verwacht voor komend weekend geen wachttijden. Vr. 10 6.55 en 19.46 u Za. 11 7.50 en 20 14 u Zo 12 825 en 21.04 u Ma. 13 9.14 en 21.44 u Di. 14 10.05 en 22.26 u Wo 15 10 45 en 22.30 u Do. 16 11.10 en 23.10 u Vr. 17 11.37 en 23 55 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 november op om 8.03 uur en gaat onder om 16 44 uur. 11 november volle maan; 13 november springtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9