Opnieuw convenant over gebruik zuidpunt Regen vertraagt werk herinrichting haven Texel'94 wekt wrevel politiek door protest tegen atletiekbaan Gemeentelijke bijdrage aan WV blijft gelijk .TEXELSE 2 COURANT' Wat ik zeggen wou... Boeken wijken voor Ierse cultuur Menster Maartje derde in Bathmen Dorpsstraat moet autovrij Doorsteek havenbassin uitgesteld Radio Texel Uil Kerkdiensten Medische zorg I oud Papil Raad en schaduwraad eens en toch oneens over indexering WV Eilandcompetitie Overkoepeling vrouwenclubs Dammer De W< in blakende vor VRIJDAG 17 NOVEMBER 2000 Verhalenvertelster Roos Fokkema en harpspeelster Heieen Bartels beten gisteravond het spits af van het Iers Muziek- Dansfestival dat zaterdag avond in De Lindeboom en de Mu ziek- en Dansschool wordt gehou den. Dat de belangstelling voor de Ierse cultuur groot is bleek tijdens de muzikale literatuuravond in de Open bare Bibliotheek, waar op het laatste moment boekenrekken moesten worden verplaatst om de vele belangstellenden een plaatsje te ge ven. Zeer toepasselijk was de bij drage van de groep Keltische volks muziek van de muziekschool, onder leiding van Loes Bakker. (foto Gerart Timmerman) Maartje Meijer is met haar pony Candy derde geworden op de Neder landse Kampioenschappen 'Samen gestelde Wedstrijd' (SGW). Na een zwakke dressuurproef reed ze de zware maar mooie cross uit met slechts één weigering. In Bathmen kon gereden worden op een goede bodem want er was weinig water gevallen. Maartje sloot de wedstrijd af met een foutloos springparcours en wist daarmee te eindigen op de derde plaats in het klassement. Ze was de enige Texelse deelnemer. Ik ben vaak (ook) buiten het hoogsei zoen op Texel te gast en verbaas me en erger me iedere keer weer over de vele auto's die op alle mogeli|ke plek ken in de Dorpsstraat en op het plein geparkeerd staan en de doorgang versperren Dat terwijl de straat ei genlijk aangelegd en alleen geschikt is om te flaneren. De auto's versprei den niet alleen lawaai en stank, maar tasten ook de uitstraling van de bad plaats aan. Zo mocht ik als 'hoogte punt' aanschouwen hoe twee grote kerels met zichtbaar plezier met hun donkere Golf-cabriolet de passage tussen de viswinkel en de bowlingbaan gebruikten als uitrit, Op geen van de verkeersborden kon ik een uitzondering op het inrijverbod ontdekken. Tot nu toe heb ik alles teruggevoerd op nalatigheid van de politie. Ik heb nooit begrepen wie dit oneigenlijke gebruik van de Dorps straat heeft getolereerd. Meer in het bijzonder nu er in de nabijheid een enorme parkeerplaats is, die verre van vol is. Die is bovendien rond deze tijd gratis te gebruiken. Ik, vraag mij af waarom men de kleine afstand tus sen Nikadel en Dorpsstraat met te voet kan afleggen. Om deze rédenen juich ik de beslis sing om de Dorpsstraat het hele jaar autovrij te houden van harte toe. Voor het overige is het voor mij on begrijpelijk dat de parkeerplaats al leen buiten het seizoen gratis is. Gaat het er vooral om de toeristen als melkkoe te gebruiken? In Den Burg schijnt deze regeling niet te bestaan. Peter Knobbe Niestetal (D.) Om hinder voor mensen en natuur zo veel mogelijk te voorkomen, worden inzake het militair gebruik van de zuidpunt van Texel jaarlijks afspraken gemaakt. Sinds 1989 gebeurt dat door middel van een convenant. B en w en de andere betrokken partners (Defensie, Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat en Uitwaterende Sluizen) hebben besloten dit convenant ook voor 2001 ongewijzigd te laten gelden. Binnenkort zal ook een convenant worden gesloten met betrekking tot de militaire oefeningen bij de noord punt van Texel. De nieuwe regeling, die vermindering van de bestaande hinder betekent, zal worden bekend gemaakt ti|dens de openbare verga dering die het college heeft met de dorpscommissie Eierland op 18 de cember In het convenant voor de zuidpunt staat onder andere dat grote ver plaatsingen van troepen en voertui gen in het gebied van Staatsbos beheer tevoren moeten worden besproken Omvangrijke oefeningen of verplaatsingen moeten door de commandant van de Joost Dourleinkazerne worden gemeld aan de gemeente Texel. Eventueel wordt in gezamenlijk overleg een perbericht opgesteld zodat het publiek op de hoogte is. Landingsoefeningen aan de oostkust van Texel mogen alleen in overleg met het Hoogheem raadschap Uitwaterende Sluizen, de houder van de eendenkooi in Wester geest en eventuele andere direct be langhebbenden. Militaire comman danten van elders die op Texel komen oefenen moeten zich ook aan het convenant houden en de comman dant van de Dourleinkazerne moet ervoor zorgen dat zij op de hoogte zijn. Helikopterlandingen buiten het oefengebied mogen alleen met toe stemming van de burgemeester. Bij laagvliegen moet overleg worden gepleegd met Staatsbosbeheer en moeten in elk geval vogel concentratiegebieden worden geme den. Tijdens de broedtijd mogen he likopters alleen vanuit zuidoostelijke richting naar de Dourleinkazerne vlie gen. Alle betrokkenen zullen hun best doen om De Geul en de Horsmeertjes op de vliegkaarten als 'vogel concentratiegebied' aangeduid te krijgen. Gebruik van explosieven in het gebied waar militair medegebruik is toegestaan mag alleen buiten de broedtijd en onder zodanige weers omstandigheden dat te verwachten is dat de inwoners van Texel er geen last van hebben. De partners komen jaarlijks bijeen om te bepalen of het convenant goed heeft gewerkt en stellen het dan op nieuw vast, eventueel met aanpas singen. Het eerstvolgende convenantsoverleg wordt 28 maart 2001 gehouden op de Joost Dourleinkazerne. we daarmee nog kwaliteit kunnen le veren. Bij de doorsteek is dat nu dus met het geval. Dan moet je dat dus niet doen. Met het oog op de deadline van 1 mei 2001 houden we de kalender natuurlijk goed in de ga ten. We zitten hier echt met stil, maar door de hevige regenval hebben we de planning iets moeten bijstellen. We zetten ons materieel nu ergens an ders in.' Niet alleen de landbouwers onder vinden hinder van de nattigheid, ook de aannemerscombinatie die werkt aan de herinrichting van de haven van Oudeschild kampt met vertraging. De doorsteek tussen de bestaande haven en het voor malige koelwaterbassin die deze week zou worden gemaakt, is voorlopig uitgesteld. Het talud van de beoogde passan tenhaven in het oude koelwater bassin is dermate nat, dat het water- doorlatende asfalt met kan worden aangebracht. Zolang dat met is ■ge beurd, kan dit deel van de haven met aan de invloed van het tij worden blootgesteld. 'Want dan zouden we het asfalt alleen met laag water kun nen aanbrengen, maar dat werkt in de praktijk niet', aldus Eduard Dijker van de firma De Vries en Van de Wiel, die samen met de firma Daalder uit Alkmaar en Grontmij de zorg heeft over de uitvoering van het imposante werk. 'We hebben een langere droge periode nodig, maar het ziet er nog niet naar uit dat we die deze week al krijgen. Gezien het weer denk ik er wel begrip is voor het oponthoud. Rond deze tijd van het jaar moeten we ons bij elke handeling afvragen of Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u Ministry ot sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Sint Nicolaas Vandaag komt Sinterklaas weer in het land en Pietelepote is benieuwd wat de sint voor hem heeft meegebracht 18.00 u, Muziek met Marco 19 00 u. Arjan en Nick 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Baptistengemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u, Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland Voetbalvereniging Texel'94 heeft met haar protest tegen de locatie van een eventueel te realiseren atletiekbaan de ergernis gewekt van verschillende raadsfracties en welzijnswethouder Nel Eelman (CDA). De voetbalclub wil niet dat de atletiekbaan om het achter gelegen C-veld komt omdat het B- veld dan moet opschuiven naar vochtig terrein. Een nieuw voetbal veld met atletiekbaan op de meierblislocatie aan de Haffelderweg is volgens Texel'94- voorzitter Rob Dapper de ideale oplossing, maar deze suggestie werd door Eelman in ferme taal van de hand gewezen. 'Als er een atletiekbaan komt, dan komt die om het C-veld!' Zelden legde wethouder Nel Eelman zoveel kracht en vastberadenheid in haar uitspraken als deze week tijdens het raadsdebat over de aanleg van een kunststof-atletiekbaan voor Atletiek vereniging Texel (AVT). 'ledereen was positief en drie weken later komt Texel'94 ineens met een brandbrief. Maar die baan komt hoe dan ook bin nen het Sportpark Den Burg-Zuid. Als Texel'94 ruimteproblemen heeft kun nen we in goed overleg naar een op lossing elders zoeken.' De irritatie in Eelman's woorden was tekenend voor de moeizame relatie die zij met de voetbalclub onderhoudt. Eerder liet zij zich al kritisch uit over de hou ding van Texel'94 tegenover de an dere gebruikers van het sportpark. Zo zou de club aan de atletiekvereniging wel erg veel huur vragen voor een ruimte in het riante clubgebouw en zouden de voetballers weinig begrip hebben voor het medegebruik van een voetbalveld door de atleten. Raadslid Pieter de Groot (D66) begint Texel'94 intussen 'zat te worden'. 'Het wordt tijd dat Texel'94 met de pootjes op de grond komt te staan.' De grote omvang van de vereniging is volgens De Groot niet van belang. Alle raadsfracties steunden Eelman en gingen akkoord met de eventuele gemeentelijke bijdrage aan de baan van ruim ƒ440.000,- onder de voor waarde dat de atletiekvereniging een zelfde bedrag inbrengt. Rob Dapper, die namens Texel'94 een brief aan Eelman schreef met bezwaren tegen de geplande locatie van de atletiekbaan, vindt dat de voetbalclub wel degelijk recht van spreken heeft. 'Bij de verhuizing is ons beloofd dat we drie velden tot onze beschikking zouden krijgen. Maar het gaat eigenlijk om tweeën eenhalf veld omdat we één veld met AVT moeten delen. Onze mogelijkhe den gaan door de aanleg van de atletiekbaan om het C-veld nog ver der achteruit. Het B-veld moet op schuiven en zal daardoor te kampen krijgen met wateroverlast.' Het toene mende ledenaantal zou een vierde veld volgens Dapper rechtvaardigen. Zondag 19 november 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds L Giethoorn uit Groningen. De Waal: dienst in De Koog of Den Hoorn. De Koog: 9.^0 u. ds J ter Haar, gedachtenisdienst. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J ter Haar, gedachtenisdienst. Oosterend: 9.30 u. GK ds J J Wil mink uit Zuidlaren; 19.00 u GKdhr M D, Kuiper. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. L Giethoorn ui Groningen, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u ds. M G.J. Roepers; 19.00 u. ds. M.G.J Roe pers, uitz. via De Lichtboei. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u. ds T M. van Dijk GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u dhr. M. de Vries uit Amsterdam, extra collecte voor Bijzondere No den. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. br A v.d. Hagen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. herenkoor. uitz. via De Lichtboei; zon. 10 45 u The Gospeltrain. Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19 30 u rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10 30 u.: Is uw hoop gevestigd op de wetenschap of op de bijbel? Wachttorenstudie, 11.20 u.: Studie - lonend en plezie rig. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u. Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039 Aanvragen visitess v p voor 10 30uur Spreek uur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086:314727,314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24. Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8 30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Dietiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis Stichting RIO Texel Wiermgen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt opa vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen m HIV of AIDS, Voor aanmelding, inli matie of voorlichting Humanitas Dj Helder; Binnenhaven 76-77; i 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulanceve voer bellen: 1-1-2 Of bel de Mei kamer Noordholland-noord: 07 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Bui Het bureau is dagelijks open v; 9.00 tot 17 00 u. Telefoon: 090J" 8844. In spoedeisende gevallen' 1-2. Gevonden munitie: Bel de polibi tel 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesor laan 11Den Burg Alleen in spoe gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voorhi bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdens ka tooruren 319413 (De Nieuwe Skui Toeristenpastoraat: Bra Guiljam, tel. 318581327970 Stichting Welzijn Ouderen Texi Warme maaltijdvoorzienm alarmering, klusjesdienst, huisho delijke dienst, versteldienst Spree uur van 9.00 tot 10.00 u. en v< 14.00 tot 16.00 u De Buuretof Molenstraat 2, Den Burg. 312696 Kustwacht: Voor meldingen v; schepen en zwemmers in nood' t- 316270. Chemicaliën op het strand: B de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpr thetische praktijk Van Kralingen (s menwerkend met het tandher kundig centrum; voor ziekenfond en particulier-verzekerden), 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Di Burg; tel. 312112. Maandag t/m vi dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.0 13.00 en 15.00-17.00 u.; zond, 11.00-12 00 en 16 00-17.00 u ten die tijden alleen voor spoed- sende gevallen. Tt° i TB CDA GL PvdA WD D66 G3 JA WÊ NEE Aan de andere kant van het bassin wordt aan de reconstructie van de IJsdijk gewerkt. Het verkeer dat straks vanaf de asfaltfabriek over de nieuwe ontsluitingsweg ten oosten van het bassin naar de IJsdijk rijdt, moet op het hoogste punt van de Deltadijk een scherpe draai maken. Om te zorgen dat de vrachtauto's de bocht kunnen nemen, wordt de afrit breder en een slinger aangebracht. Werkzaamheden die ook gewoon- door kunnen gaan zijn het aanbren gen van een damwand aan de noord kant van de werkhaven en bagger- werkzaamheden. Zodra het talud van het oude bassin van asfalt is voorzien en de doorsteek is gemaakt, kan dit deel van de ha ven een halve meter dieper worden uitgebaggerd en kunnen onder meer de aanlegsteigers worden gebouwd. Dijker schat dat tegen die tijd het voorjaar dichtbij is gekomen. Ondanks de vertraging, worden de havenwerkers nog niet nerveus. 'We zijn wel gewend om onder beroerde omstandigheden te werken. En het is een prachtig project. Er komen bij deze klus zoveel verschillende facet ten tegelijk kijken. Kades maken, lei dingen leggen, damwand slaan, bag geren en noem maar op.' Inzake het al of niet indexeren van de gemeentelijke informatiebijdrage aan de WV zijn de reguliere raad en de Texelse schaduwraad opvallend eensgezind Waar tachtig procent van de echte raadsleden de aanvraag dinsdagavond verwierp, verklaarde 83,5 procent van de electroraad zich tegen de verhoging. Opmerkelijke verschillen deden zich wel voor bij het stemgedrag van de partijen. Waar in de echte raad D66 en de WD instem den met de verhoging, waren de kie zers van deze partijen die in de schaduwraad zetelen unaniem tégen de indexering. En waar de raadsleden van Texels Belang en CDA de WV geen extra geld gunnen, is de elek tronische achterban van deze partijen verdeeld. JA (16.5%) NEE (63.5%) Programma 21 november: Veld A: mannen en gemengd 18.30 L&R-W'tjewel 2 (DGM) 19.15 OSG-DGM (W'tjewel 2) 20.00 Sportshop Texel 2-Paal 9 (OSG) 20 45 Super de Boer-Agrifirm (Paal 9) 21.30 Cocky's Kapsalon-Maarco Bouw (Super de Boer) 22 15 Tatehove 1-W'tjewel 1 (Cocky's Kapsalon) Veld B. dames en gemengd 18.30 Natuurwinkel-Jozefschool (Tatehove 2) De gemeentelijke bijdrage aan de WV voor de informatievoorziening aan toeristen blijft ƒ260.000,- per jaar. Een gevraagde verhoging van tien procent vanwege de geld ontwaarding in de afgelopen vijf jaren is dinsdag door de gemeen teraad definitief afgewezen. Ook het compromisvoorstel van WV- voorzitter Leo Timmers om het ver leden te vergeten en in een nieuw contract wél een regeling voor inflatiecorrectie op te nemen, kreeg slechts de steun van twee partijen: WD en D66. De gemeentelijke bijdrage voor het informeren van toeristen is vijftien jaar gelijk gebleven op ƒ260.000,-. Dit bedrag komt boven op het geld dat de gemeente voor de promotie van het eiland beschikbaar stelt. Die promotiebijdrage wordt in tegenstel ling tot de informatiebijdrage iedere vijf jaar aangepast aan de inflatie cijfers. Deze correctie moet volgens VW-voorzitter Timmers ook worden toegepast op de vergoeding voor de 'gemeentelijke taak' van het informe ren van toeristen. 'Door het bedrag niet te verhogen stelt de gemeente in feite ieder jaar minder geld ter be schikking.' Volgens Timmers draait de gemeente slechts op voor een deel van de kosten die met de verlies gevende taak zijn gemoeid Met uitzondering van WD en D66 schaarden alle raadsfracties zich achter het collegestandpunt dat het niet gaat om een vergoeding van kos ten voor het uitvoeren van werk'dat eigenlijk bij de gemeente thuishoort, maar om een meer algemenere bij drage voor de WV. 'De redenering van de WV is te kort door de bocht', aldus wethouder Peter Bakker (Groenünks) van financiën. Hij bena drukte dat de gemeente een 'goede sponsor' van de WV is en dat de to tale bijdrage in de loop der jaren wel degelijk is gestegen. Bovendien don eert de gemeente regelmatig geld voor speciale projecten en is er vol gens Bakker altijd te praten over een verhoging van de promotiebijdrage mocht het budget met toereikend zijn. 19.15 Pre Press Center-Tatehove 2 (Natuurwinkel) 20.00 De Zandbank-Rabobank (Pre Press Center) 20 45 EcoMare-Question 2 (De Zandbank) 21.30 SI. Beverdam-Euroase (Ecomare) 22.15 Milly's-Bar Sportief (Slagerij Beverdam) Veld C: dames 18.30 Wessels O -Nokanto (Smash '68) 19.15 Wiersma meubelen-Smash '68 (Wessels Ontwerpt) 20.00 Durper Drup-SI. de Boer (Wiersma) 20.45 Keurslagerij Dros-Zeilmakenj (Durper Drup) 21.30 Klif 12-Sportshop Texel 1 (Keurslagerij Dros) 22 15 Eierlandsche Huis-Salon Mart de Oorz (Sportshop Texel 1) Wedstrijdleiding; Dick (tel. 315096) Uitslagen 14 november: Prepress Center- Euroase 3-0; Slageri| Beverdam-W'tjewel 2 3- 0; Tatehove 1 - DGM 0-3; Kobeko-Cocky's Kap salon 1-2, Super de Boer-W'tjewel 1 0-3. 12 Balcken-Grooten Slock 3-0; 't Gouwe Boltje- Tatehove 2 3-0; NIOZ-de Zandbank 3-0, Milly's- de Krim 0-3, Wiersma Meubelen-Bar Sportief 3-0, Question 2-Rabobank 1 -2; Klif 12-Wessels Ontwerpt 0-3; Keurslagerij Dros-Smash '68 2- 1Haarstudio-Nokantol -2, Timmer's Bakkerij- Zeilmakerij 3-0; B&B/v/d Vis/den Boer-de Rival 3-0; Question 1 -Salon Martinez De Oorzaak 3- 0; Maarco Bouw-Paal 9 3-0. De Overkoepeling van de Texelse Vrouwenorganisaties houdt maandag om 14.00 uur de maandelijkse bijeen komst in het zaaltje van de doopsge zinde kerk in de Kogerstraat in Den Burg. Woensdag is er een koffie ochtend in de Theodorahoeve, waar woningstichtingdirecteur Jan van Andel een lezing zal geven. Leden van de vrouwenverenigingen zijn vanaf 10.00 uur welkom. Iedere zaterdag haalt Scouting oud papier op in Den Burg Men verzocht dit vóór 10,00 uur aan de te zetten, in met te grote bundels kartonnen doos (geen plastic zal papierwagen komt in de volgendf ten: 5. Kogerstraat, Boogerd, Vf van Beierenstraat, Jan Dirksi Jonkerstraat en De Zes. In de strijd om de plaatsen dr vier in de damcompetitie str Gerrit Vlaming en Jos de Woll om de punten. De spelers gi elkaar in een direct duel te lij positionele en tactische man vres, maar het evenwicht wen verbroken. In zijn partij tegen Wim Vla slaagde De Wolf wél in zijn opze knappe wijze wist hij met een forcing schijfwinst te behalen, moest nog wel nauwkeurig s| om de volle winst binnen te sle Frans Bos wist een foutje van Vinke uit te buiten en ook een te veroveren. Hij gaf zijn voordee meer uit handen en maakte hel wei vakkundig af. Rinus Vittali b' Wim Vlaming geleidelijk aan in slechtere stand. Vlaming zag prachtige actie schemeren en toe. Bij de uitvoering verbleekt resultaat echter. Vlaming verloo veel materiaal en Vittali wist daa raad mee, bereikte meerderheidseindspel en beide punten op. Concurrent Bakelaar greep lelijk mis tegen I van de Wetering, verloor een sch moest alle zeilen bijzetten. Tob materiaalachterstand werd get penseerd door een positioneel wicht besloten de spelers de pu te delen. In zijn partij tegen val Wetering wist Vittali vakkundig s winst te behalen. Hoewel vai Wetering het nog sterk probe, kon hij door de onevenwid schi|venverdeling geen echte meer maken. Wim Timmer had handen vol aan Hans Galjaard. P het eindspel gaf de ervaring van mer de doorslag. Morgen wordt in de bondscomp, de uitwedstrijd tegen HDC-Den der gespeeld. Uitslagen Cees Vmke Frans Kuiper 1 -1; Vlaming - Jos de Woll 1-1; Wim Vlaming, Vittali 0-2, Piet Bakelaar - Harry v.d. We 1-1; Hans Galjaard - Wim Timmer 0-2' v d Wetering - Rinus Vittali 0-2; Jos del Wim Vlaming 2-0; Cees Vinke - Fransk 2; Hans Galjaard - Gerrit Vlaming 0-2 (Advertentie) Aktie tot opbrengen van „Strender Stropei Van onze speciale verslaggever. Er wordt volop actie ondernofl om de identiteit van de „Strerê Stroper" te achterhalen, volg* één van de onderzoekers men spoedig tot actie over te W nen gaan.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2