Richard Goet: van tandarts tot uitvinder 'Ik word vaak lastig gevonden 7 lilieuwinst turbines is te verwaarlozen Vernieuwde kruispunt bijna klaar Hoornder Donderdag vraagt nieuwe ideeën .TEXELSE COURANT' Iat ik zeggen wou. Dorpsmarkt kampt met vermoeidheid GVT organiseert clubwedstrijden Lezing over Texel in de steentijd Wat ik zeggen wou... Asielzoekercentrum Vergunning voor Wijtten TEXELSEfcxiRANT BEZORGER m/v I VRIJDAG 17 NOVEMBER 2000 lel wordt geen vrolijk verhaal hoor', waarschuwt Richard Goet De tandarts in ruste woont in het meest afgelegen huis van <jtel, vlak naast de vuurtoren. En in ruste is hij eigenlijk aller- inst, want hij vindt uit. Maar daarmee heeft hij zich bij zijn vak- ceders niet geliefd gemaakt. iimaar niet op hem Dat is Karei, is gek. Hi) speelt met de cirkel- 3g.' Een dikke kat spint luid, terwi|l chard koffie zet. Na drie pogingen rt dat. 'Ik ben ook zo verstrooid', gthi| peinzend 'Ik heb op de flets I eens zó in gedachten gezeten, lik op een kar van een glazenwas- i ben ingereden, precies tussen se ladders in. Een knal, joh itig |aar lang werkte Richard Goet tandarts in Amsterdam. In 1994 huisde hij naar Texel met zijn uw. 'De stad werd ons teveel. Het egere Amsterdam is niet meer. ■al de buurt waar wij zaten is he- aal veryuptOmdat een praktijk zo makkelijk meeverhuist, be lt hij vier dagen te blijven werken zijn oude stek. 'Elke zondag gen met de boot van achten naar overkant. We hebben allebei geen swijs, met mijn verstrooidheid is ook maar beter Dus stond Gerrie otjen alle weken 's ochtends voor deur. Hij heeft nooit éen keer ge- igd. Zonder de Telekom-taxi had wij het hier niet gered.' idag is toch maar een dooie dag, dan kon hij mooi werken, vond it 'Heel veel werkende mensen blij als ze op zondag naar de darts kunnen. En dan woensdag- ind gauw weer naar Texel.' had het nog jaren door kunnen in. Ware het niet dat hij al sinds 15 op de barricaden stond. Aanlei- g was het nieuwe tarievenstelsel werd opgelegd door de overheid, was daar hoogst verontwaardigd r. Als ik iets met goed vind, doe ik imond open. Dus ik werd politiek ef Maar dan word je al snel las- gevonden.' Door dieper in de terie te duiken, ontdekte de tand- in zijn vakgebied de nodige mis- iden. 'Als je met de overheid hebt maken, denk je toch dat zaken ipen. Maar die tarieven slaan ner- s op en daarnaast bleek dat op n enkele wijze controle wordt uit etend. Bijvoorbeeld op hygiëne in dartspraktijken. Het was toch de dat we steeds meer hoorden over i. Er was éen inspecteur voor héél Ierland en die mocht niet eens steekproefsgewijs bij praktijken con troleren of alles schoon was.' Een nestbevuiler. Zo werd hij gezien door zijn collega's. Maar als tandarts voelde hij zich verantwoordelijk voor zijn patiénten. 'Wist |ij dat84 procent van de tandartsen de boor niet goed steriliseert? Dat is in 1997 aange toond. Maar je hebt tegenwoordig een rij infectieziekten Hepatitis, aids, ebola, Creutzfeld-Jacob, noem ze maar op. Wat mij betreft is het echt vijf voor'twaalf Ik weet dat ik me er onbemind mee maak, maar als je ziet aan welke eisen een restaurant moet voldoen, dan is het toch te gek dat tandartsen daar zo makkelijk mee weg komen? Als je boort, ben je col lectief medeverantwoordelijk. Dat hoort bij de eed die je aflegt. Niet dat ik zo geweldig ben, maar ik kan niet werken alsof er mets aan de hand is, terwijl dat wel zo is.' Alleen moord en brand roepen wilde hij met. 'Je moet ook een oplossing aandragen. Als ik vond dat iets han diger kon. dan maakte ik wel altijd wel dingen Maar nu was dat echt nodig.' Eén van de grootste problemen vormt het schoonhouden van het 'dashboard' waarin de apparatuur van de tandarts, zoals de gevreesde boor, hangt. 'Kijk er maar eens naar. Het is onbegonnen werk om elke keer als een nieuwe patient in de stoel gaat zitten die gleuven afdoende te desinfecteren. Dus bloed en speek sel blijft daar gewoon zitten.' Hij dacht na en maakte een paneel waarbij de instrumenten via magne ten zijn opgehangen. De instrumen ten zijn in plastic wegwerphoesjes verpakt en over het paneel hangt een folie, die na iedere patiënt eenvoudig kan worden doorgetrokken en afge scheurd. 'Een beetje als een hand- doekenrol.' Hij vroeg er een wereld wijd patent op aan. Het ei van Columbus. De grote pro ducenten van tandartsapparatuur stonden zeker wel in de rij? 'Helemaal niet. Ze luisteren wel heel beleefd, maar dan hoor je niks meer Ze wil len natuurlijk niet dat bekend wordt dat hun materiaal zo onhygiënisch is.' Via de universiteiten dan? 'Ik heb ze een prototype van mijn vinding toe gestuurd. Die zit na drie jaar nog er gens in 't doosje.' Na lang zoeken vond de Cocks- dorper een kleine Nederlandse fa briek die bereid was zijn vinding in productie te nemen. Eindelijk suc ces? Nee dus. 'Toen botsten we te gen de tarieven Kijk, zo'n vel folie kost acht cent. Per patient, tel dat maar eens op. Dat werd te duur voor die wettelijk vastgestelde tarieven. Maar als een tandarts het nu officieel goed wil doen moet hij na elke patiënt alles desinfecteren. Het duurt vijf mi nuten voor dat spul effect heeft. Tel dat op één dag maar eens op. Daar heeft hij gewoon de tijd met voor 'In Amerika wordt door tandartsen wel een 'bedekt' systeem gebruikt. Daar moeten ze wel, want ze worden snel aangeklaagd. Je hebt daar ongekeerde bewijslast. Als iemand een nare ziekte oploopt en de tand- Goet hield het nog een jaar vol. 'Ik bleek suikerziekte te hebben. Dat in combinatie met stress is levens bedreigend. Mijn dokter stelde me voor de keuze Hij besloot zich op Texel terug te trekken, om zich volle dig aan zijn uitvindingen te wijden. 'Ik heb noodgedwongen commercielere uitvindingen gedaan. Ja, wel allemaal op m'n vakgebied. Ik moest wel, om de andere patenten te betalen. Zoiets aanvragen kost een ton. En dan moet je jaarlijks en per land nog weer be talen.' Rugklachten bij tandartsen worden vaak veroorzaakt door een verkeerd geplaatste voetschakelaar, waarmee de apparatuur wordt bediend. Hij bedacht een systeem met een lucht- slang, waardoor de tandarts recht achter de patiënt kan blijven zitten en eenvoudig een 'noodstop' kan ma ken als de patiént ineens beweegt. arts voor het gerecht daagt, moet deze aantonen dat hij de infectie niet heeft doorgegeven. In Nederland is dat andersom. Hier moet de zieke aantonen dat de besmetting is opge lopen bij de tandarts. En juist bij deze infectieziekten is de incubatietijd vaak zo verrekte lang', zegt Goet. Hij wil er met bij nadenken hoeveel men sen in Nederland besmet zijn geraakt in een tandartsstoel, 'Ik wil mijn ener gie stoppen in het voorkómen.' Hij dook verder in het hygiéneverhaal. 'Weet jij hoeveel beestjes maximaal in een kubieke centimeter water mo gen zitten in een tandartsenpraktijk? Vijfhonderd. Weet je hoeveel het er werkelijk zijn? Wel zo'n 100.000 in een gemiddelde installatie. Stilstaand water dat nog wordt verhit ook. Maar ja, geen controle. Als zich in de horeca zo'n situatie voordoet, dan sluiten ze die tent.' Het kost enorm veel energie om je druk te maken over zaken die met goed gaan. In 1997, toen een tand arts uit Goets praktijk zijn kinderen vermoordde, stapelde zich probleem op probleem, 'Alsof je in een griezel film rondloopt.' e Texelse Courant van 20 oktober ■i melding gemaakt van de plan tot plaatsing van tien dturbines van meer dan honderd :er hoog door ondernemers in der het Noorden. Ook bij Oude- ïld, waar de vier bestaande rno- moeten wijken vanwege de enuitbreiding, zullen ze vervangen den door een of meerdere hogere idturbines in de buurt. De provin- Noord-Holland schijnt 'om' te zijn de meerderheid van de gemeen- iad ziet er wel wat in omdat de lines goed zijn voor het groene igo van Texel. Persoonlijk vind ik zulke windturbines, die tot op grote afstand (20 km) te zien zijn, het weidse kustlandschap ontsieren, een industriéle sfeer oproepen en daarom absoluut niet passen op een eiland als Texel. Laat staan dat zij het 'groene' imago versterken. Maar goed, ik ben ook een warm voorstan der van schone energie dus als we met behulp van windturbines wezen lijk minder fossiele brandstof gaan verbruiken, dan moet het maar. Wel vind ik dat ze dan vooral geplaatst moeten worden in gebieden die al een industrieel karakter hebben, zo als de Europoort, de IJmond of nabij grotere havensteden. Maar, voordat het open kust landschap van Texel (en het wadden gebied) definitief een ander aanzien krijgt 'ten gunste van het milieu', heb ik eens uitgezocht hoe groot die milieuwinst van windturbines nu ei genlijk is. Met andere woorden: hoe staat de energieopbrengst hiervan in relatie tot het totale energieverbruik in ons land? Het resultaat van mijn verkenning was nogal verbijsterend. In de krant werd gesteld dat zo'n turbine van honderd meter op jaar basis 700 huishoudens van stroom kan voorzien. Dat is nog niet zo gek, denk je dan (overigens is dit volgens de door mij geraadpleegde deskun digen een te optimistische schatting, maar laten we aannemen dat het klopt). Het huishoudelijk elektriciteits verbruik blijkt echter maar 31 procent van het totale energieverbruik van huishoudens te zijn! Oké, zo'n molen is dan toch nog goed voor 217 gezin nen. Maar, het is nog veel erger. Het huishoudelijk energieverbruik is slechts 4,4 procent van het totale Nederlandse energieverbruik! Terug gerekend levert die turbine slechts de totale energie voor niet meer dan 10 gezinnen. Tien van deze grote turbines leveren dan dus de totale het weer meewerkt kan het ver- vanaf woensdag weer gebruik hen van de kruising Waalderstraat- orgiëweg-Waalderweg. Hoofd- viemer KWS, die bij de uitvoering iruik maakt van de diensten van tnerDros en Tatenhove BV, is bijna ir met de reconstructie, die ten il heeft de verkeersveiligheid op beruchte kruispunt te verhogen, itenmaker Aris Ellen legt de laat ste hand aan één van de drie midden- geleiders, die zijn aangebracht om de snelheid uit het verkeer te halen. Voor dit doel is ook in het deel van de Waalderstraat dat aansluit op de krui sing een bocht gemaakt. Ter verho ging van de veiligheid is de kruising overzichtelijker geworden en is het fietspad iets naar buiten gebogen. De werkzaamheden konden ondanks de minder gunstige weersomstandighe den binnen het geplande tijdsbestek worden uitgevoerd. Medewerkers van Gemeentewerken zijn doende de benodigde verkeersborden te plaat sen Als ook de greppels in orde zijn en de belijning is gezet, is het kruis punt klaar voor gebruik. Komend voorjaar wordt de bermbeplanting aangebracht. Ook maakte hij een eenvoudig sys teem om de filter van de speeksel- afzuiger te verwisselen. 'Dat was al tijd een heel vies klusje voor de assistente, want daar verzamelt al het bloed, speeksel, tandsteen en ander afval zich. Dat filter moest ze er dan met haar handen uitpeuteren. Maar met mijn vinding druk je met het nieuwe filter het oude gewoon eruit.' Wel veel belangstelling is er voor zijn instrument waarmee warmte of kou kan worden afgegeven om te testen of een kies nog 'leeft'. 'Een precisie- instrumentje. Tot nu toe werd dat wel met een wattenstaafje of een stukje verhit rubber gedaan. Veel te on nauwkeurig.' Goet zit met zijn hoofd altijd bij zijn ideeën. 'Uitvindingen zitten al een tijdje in je hoofd, dat is niet iets waar voor je gaat zitten Hij vindt Texel een stimulerende omgeving. 'Ik wil hier nooit meer weg. Het is zoals het in Amsterdam vroeger was. Niemand heeft kapsones, hoe je erbij loopt maakt met uit, men loopt elkaar niet voor de voeten, maar toch is er res pect voor elkaar. We hebben hier hele fijne mensen leren kennen.' 9W9 Richard Goet, met één van zijn vondsten: 'Je mag als uitvinder niet blijven stilstaan. Dagelijks gaat hij een stuk wandelen, bij voorkeur naar paal 28. Maar daarna gaat hij terug naar de werk bank of de computer. 'Je mag als uit vinder niet blijven stilstaan. Boven dien moet ik meerdere exemplaren van de prototypen hebben, om ze bij geïnteresseerden te kunnen achterla ten.' Muziek is een hobby. In zijn ordelijke werkschuur achter het huis staat een drumstel. 'Ik ben niet goed, maar wel enthousiast', vertelt Goet, die zich richt op jazz en Zuid-Amerikaanse muziek. 'Ik zou wel weer eens met een band in een kroegje willen spe len. Maar je hebt op Texel zoveel goeie drummers, dus wie zit er nou te wachten op een slechte? Alhoe- energie voor minder dan 3 procent van de Texelse bevolking! Dat is wel even andere koek. Eén en ander wordt blijkbaar mooier voorgesteld dan het is. Ook landelijk geldt dit: de twaalf- tot dertienhonderd windmo lens die op dit moment in Nederland staan leveren bij elkaar 640 miljoen kilowattuur per jaar en dat is 0.64 procent van het landelijk elektriciteitsverbruik. Omdat het to tale energieverbruik nog 9 keer zo veel bedraagt, is de bijdrage van de windmolens aan het totale energie verbruik 9 keer zo klein 0.07 procent. Zelfs bij een vertienvoudiging van het aantal Nederlandse turbines, komen we dus met boven de 1 procent uit. En dat in een land waar het energie verbruik nog met ongeveer 2 procent per |aar stijgt. Dweilen met de kraan wagenwijd open zou ik zeggen. Milieuwinst is veel makkelijker op andere manieren te boeken, bijvoor beeld door veel zuiniger met energie om te gaan. Als het rendement van de elektriciteitscentrales met slechts 0.3 procent verbeterd wordt, levert dat evenveel energie op als alle Neder landse windmolens bij elkaar. Deze getallen laten naar mijn mening maar een conclusie toe: zolang er geen drastische maatregelen worden genomen om ons energiegebruik te verminderen, sussen we met het plaatsen van windmolens alleen ons schuldgevoel. De enigen die baat hebben bij het plaatsen van windturbines zijn de ondernemers die de molens leveren en laten draaien; zij verdienen eraan. De discussie over het al dan niet plaatsen van windmo lens op Texel gaat wat mij betreft maar om één ding: willen we onder nemers toestaan hun bedrijf uit te Hoe houd je een zomerse dorps- markt leuk, gevarieerd en gezellig, die zich onderscheidt van de ove rige dorpen en waarvoor de men sen blijven komen. Over die vraag breekt menig organisator zich het hoofd, zo ook Frans Bakker, voor zitter van de Stichting Hoornder Donderdag. Want na minstens vijf tien jaar kampt de zomerse braderie, net als die in andere dor pen, met vermoeidheids verschijnselen. ledereen die zich betrokken voelt bij het evenement is welkom op de bijeenkomst die maandagavond om 20.00 uur be gint in De Waldhoorn. Leefbaarheid van het dorp en Wijk H zijn voor Bakker en de overige vrijwil ligers belangrijke drijfveren om ook in 2001 weer een reeks markten te or- breiden ten koste van ons open kust landschap en de collectieve ruimte? De milieuwinst is verwaarloosbaar. Uiteraard ben ik altijd bereid de hier boven gepresenteerde getallen toe te lichten. Veel informatie over dit onder werp is o.a. te vinden op de website van de Stichting Windhoek: http:// home.wxs.nl/~hzwarber/wind/ welkom.html Bernard Spaans Oosterend Van dinsdag tot en met zaterdag worden in de Beatrixzaal weer de jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor de leden van Gymnastiek Vereniging Texel georganiseerd. De groepen die geen wedstrijden turnen, hebben gewoon les. Voor de peuters en kleu ters is er na de wedstrijdweek een 'open-les'. De selectiegroepen zijn nog steeds bezig de nieuwe wedstri|dstof onder de knie te krijgen en zijn nog met klaar voor de onder linge wedstrijden Mogelijk worden die voor hen in december gehouden. Tijdens de wedstrijden zijn ouders en andere belangstellenden van harte welkom. De finales zijn zaterdag 25 november tussen 10.00 en 11.00 uur. [8-punts] Programma dinsdag: 16.45-17.45 uur: meisjes 6-7 jaar, groepen 3-4; 17.45-18.40: meisjes 9 jaar, gr. 6; 18.40-19.35: meisjes 11 jaar, gr 8; 19.35-20.30: meisjes 13 jaar, 2"VO; 20.30-21.30: meisjes 3" en 4* VO. Donderdag: 17.30-18.30: meisjes 8 jaar, gr 5: 18.30-19.30: meisjes 10 jaar, gr. 7; 19.30-20.30: meisjes 12 jaar, 1" VO; 20.30-21.30: dames en aspirant-dames, gewoon les. Vrij dag: 16.45-17.45: jongens 6 jaar, gr. 3,17.45-18.45: jongens 7 jaar, gr. 4; 18.45-19.45: jongens 8-9 jaar, gr. 5- 6; 19.45-20,45: jongens 10-11 jaar, gr. 7-8; 20.45-21.45: jongens 14-20 jaar. Zaterdag: 10.00-11.00 uur: fina les. Govert van Noort geeft woensdag om 20.00 uur een lezing over Texel in de steentijd. Hij zal uitleggen hoe Texel is ontstaan en vervolgens, aan de hand van stenen werktuigen die op de Hoge Berg zijn gevonden, laten zien dat het gebied al snel na het ont staan meerdere keren werd bewoond wel, ik kan wel swingen', roept hij er ter verdediging achteraan. Bootjes hebben ook zijn belangstel ling. 'Een klein kajuitbootje, met een dieselmotortje. Ik hou van het geluid van een diesel. Dan kan ik leuk mijn ouwe buurman Piet Stam op Ter schelling opzoeken. Want ik moet wel een doel hebben. Ik doe geen dingen louter voor de lol. En de laptop gaat mee, want je weet nooit waar ik on derweg nog aan denk...' Wie meer wil weten over de uitvindin gen van Richard Goet kan de inter netpagina www.lighthouse- innovations.nl raadplegen. Tekst en foto Tessa van Daalen gamseren, met als hoogtepunt de Landbouwdag. Maar wat kun je na zo'n lange traditie nog aan nieuws verzinnen om het verwende publiek te boeien9 Vorig jaar leek de oplos sing in zicht, toen Cor van Heer waarden met het idee kwam om de Hoornder Donderdag naar Klif te ver huizen. Maar de vrees dat problemen zouden ontstaan rond de aan- en af voer van bollen op Klif blokkeerden deze optie. Bakker koestert op korte termijn geen hoop op een oplossing, Klif is voor hem voorlopig een gepas seerd station. Maar hij hoopt maandagavond vanuit het dorp en omstreken wel andere ideeen te krij gen aangereikt Vooral om de donderdagmiddag wat te verlevendi gen. 'De inbreng van mensen zoals Harry Bakker, die met het schapen scheren elke week veel belangstelling trekt, is natuurlijk geweldig. Er zou den wat meer leuke dingen voor kin deren en ouderen te doen moeten zijn. Den Hoorn en omgeving heeft veel te bieden. Ik hoop maandag in iedere geval op een levendige discus sie. En op een paar extra vrijwilligers, want die kan de organisatie goed gebruiken.' Bakker zal de avond ook benutten om de statuten onder de aandacht brengen, waarin de verant woordelijkheid van bepaalde organi saties staat omschreven Want een deel daarvan maakt er zich volgens hem met een Jantje van Leiden vanaf. Uiteraard wordt ook teruggekeken op het afgelopen seizoen, dat zeker in financieel opzicht succesvol is verlo pen. Dat is met name te danken aan de entreeheffing die de Stichting in stelde voor de Hoornder Donderdag. Met als resultaat dat de penning meester wat ruimer in de slappe was is komen te zitten. 'We zullen uiter aard fatsoenlijk met dat geld omgaan. Maar het geeft wel wat extra moge- lijkheden.' door rondtrekkende Neanderthalers, 100.000 tot 40.000 jaar geleden. Na de laatste ijstijd werd Texel opnieuw meerdere malen bezocht door onder andere rendierjagers en andere groe pen jager-verzamelaars, zo'n 8000 jaar geleden, wat ook blijkt uit de ste nen werktuigen die zij achterlieten en die op de avond kunnen worden be zichtigd De lezing wordt gehouden in 'Tusse de Banke' aan de Groene-^ plaats en is toegankelijk voor leden van de Historische Vereniging Texel en andere belangstellenden. De en tree is vrij. Ik werkte in Motel Texel met veel ple zier met asielzoekers als vrijwilligster op de soos en bij de kinder activiteiten. Dat schiep een band en binnen de kortste keren had ik er vele vrienden bij gekregen Naast het werk probeerden wij als vrijwilligers ook zoveel mogelijk bij de mensen in hun appartementen op bezoek te gaan. Dat contact werd hoog op prijs ge steld. Hoe groot was de schrik toen het bericht kwam dat het motel ging slui ten en de asielzoekers, ontheemd, van land en familie verlaten, weer op drift moesten. Zij waren ontroostbaar. Enige tijd later kwam de Vogelmient vrij, dat geschikt werd gemaakt voor de opvang. Er moesten opnieuw schoolruimte en vrijwilligers worden gezocht, personeel aangesteld etc Nu moet ook de Vogelmient dicht. Om te voorkomen dat de geschiede nis zich blijft herhalen pleit ik voor het voorstel van raadslid Pieter de Groot (D66) om een permanente opvang voorziening te creëren met alles wat daarbij hoort. Een gebouw of verza meling units, het liefst zo dicht mo gelijk bij Den Burg zodat artsen, scholen en winkels goed bereikbaar zijn. De komende jaren zal het in Neder land nog noodzakelijk zijn asiel zoekers op te vangen. Laten wij, die het geluk hebben om op dit mooie eiland te kunnen wonen, ons steen tje daaraan bijdragen. Méri Blanken-Peetoom Den Burg Het college heeft een milieu vergunning verleend voor het nieuwe varkens-, rundvee en akkerbouwbedrijf van Maatschap Wijtten aan de Postweg 154. De vergunning wijkt op slechts één klein punt af van de aanvraag: in plaats van 50 stuks jongvee mag Wijtten niet meer dan 42 stuks hou den omdat anders niet aan de re gels van de ammoniakwetgeving wordt voldaan. De aantallen andere dieren waarvoor de vergunning is gevraagd blijven ongewijzigd: 60 melkkoeien en 2154 varkens, waaronder 1200 vlees varkens, 720 gespeende biggen en 135 zeugen. Tegen de vergunning waren beden kingen binnengekomen van Werk groep Landschapszorg, Tien voor Texel, gebroeders Zegers, Stichting Wakker Dier en de buren Van Reenen, Van Vilsteren en Vonk. Het college heeft die bezwaren in uitgebreide commentaren van de hand gewezen; er wordt vanuit gegaan dat de vele voorschriften en voorwaarden die aan de vergunning zijn verbonden de nadelen voor de omgeving vol doende terugdringen. In elk geval wordt voldaan aan de wettelijke re gels, waardoor de vergunning met kan worden geweigerd. Tegenstanders van het bedrijf kunnen nu nog in beroep gaan bij de Raad van State. De nu afgegeven vergun ning wordt daardoor met opgeschort, tenzij de Raad van State een zoge naamde voorlopige voorziening zou treffen, wat volgens ingewijden niet waarschijnlijk is. Naast de procedure voor de milieu vergunning loopt ook nog een plano logische procedure om de vestiging van het bedrijf op deze plaats moge lijk te maken (Advertentie) (jrtn ^mort jhih la b* ksrt. Wij zijn op zoek naar een die voor ons dc krant wil bezorgen op de route: Eierland, Oorsprong- weg, Hollandseweg en Postweg. Hier wonen ongeveer 55 abonnees. Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten worden dinsdag en vrijdag rond half vijf ge bracht. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen te recht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spin- baan LongevHd de Rooy Spinbajn 6 1791 MO Oen Burg Texel Telefoon 0222 - 362600 fax 0222 - 314111 unttmu

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7