Hij komt, hij komt,,. Agenda s ■xcursies 9 teso V I Boe &n Duin Lanste!„ Leerhuis Lezingen EcoMare KARTING TEXEL z Calluna 1000 m2 aterdag 18 november .TEXELSE COURANT' ondag 19 november insdag 21 november onderdag 23 november toerist Texelaar ers weekend ïinday en disco i zwemparadijs Informatiemarkt over ouderschap Marcel Verreck met 'Tetrix-gevoel' IcoMare op TV >ressuur Zwerfexcursie door de Mokbaai en Hors Kotex toont kippen, cavia's en konijnen Vrijdag 17 november Zaterdag 18 november Zondag 19 november Koken met kaas van Wezenspyk 'Eerlijke handel' in Tusse de Banke Voorspeeluur Maandag 20 november Dinsdag 21 november Hoogwater te Oudeschild Olympisch vuur voor atletiekbaan Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes O CX ETEN? Calluna Disco Fun Day Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 17 NOVEMBER 2000 an 16.00 tot 19.00 uur is er een iroef- en beleefdag' op kaasboer- rij Wezenspyk aan de oornderweg, met rondleiding, ■reiding en consumptie van kaas- irechten. Reserveren: tel. 31 37 91. e Vogelwerkgroep houdt een «erfexcursie door de Mok, Hors en pmpevlak. Start om 10 00 uur op arkeerterrein bij de Horsmeertjes, larzen zijn aanbevolen. voldoende deelname begint om .00 uur een excursie in de Slufter eze duurt ongeveer twee uur. elname kost ƒ7,50 per persoon 4,- voor kinderen tot 12 jaar) pgave en inlichtingen bij EcoMare, 317741 m 9 00 uur begint een excursie in Natuurmonumenten door de :horren Opgave en inlichtingen bij :oMare, tel. 317741. i injm 14.00 uur begint een excursie in Staatsbosbeheer door de Geul. pgave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. uestforr Plaza staat zatërcteg in bet1 ;ken vah de Ierse muziek. De luziek- en Dansschool orgniseert issen 10.30 en 16.30 uur lorkshops Dans, Viool, Gitaar, Fluit i Samenspel, voor instrumenten s keyboard, cello en klarinet Dans ordt gegeven door docente dewijde Mars, deelnemers van de yerige workshops zijn de hele dag ihanden van muzikanten van de rs-Belgische folkformatie Eishtlinn, e 's avonds vanaf 20.30 uur het odium beklimt. De entree is 12,50. Tussen de workshops en het meert door serveert De ndeboom een Schots-Iers driegan- en diner. lezier maken staat voorop tijdens (tweede Fun Day die woensdag in ivemparadijs Calluna wordt gehou- en. De jeugd kan zich vermaken et slingeren aan een liaan, klaute- m over een touwbrug en schatgra- en als een piraat. Er kan worden eknutseld, getekend en er is ander ermaak. Aanvang 14.00 uur, entree v Zaterdagavond verzorgt Radio oyaal de tweede discoavond in alluna, waarbij de consumpties (gen korting worden verkocht. De *ond duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Ure ƒ6,-. Verlanglijstjes liggen klaar, liedjes zijn ingestudeerd en middenstan- ders, chocolafabrikanten en banket bakkers hebben hun voorraden op peil. Want: hij komt, hij komt.. Sint Nicolaas meert zijn afgeladen stoomboot rond 13.00 uur af aan de kade van Oudeschild. Hij wordt opgewacht door een ontvangs- comité, dat de voor Sint en zijn zwarte knechten de loopplank heeft uitgelegd Eerste burger Joke Geldorp is paraat om de kindervriend als eerste de hand te schudden. Muziekvereniging KTF laat de vertrouwde sinterklaasdeun tjes over de haven galmen, terwijl het Spaanse gezelschap de tijd neem voor de Texelse jeugd en pepernoten uitdeelt. Om 13.45 uur stappen de hoogwaardigheids bekleders in een gereedstaande auto. Sint bestijgt rond 14 00 uur zijn schimmel om, onder begeleiding van de politie en verge zeld door ponyclub De Kleppertjes, vanaf de parkeerplaats bij de voor malige, LTS een toernee door Den Burg te beginnen. De route is als - volgt: Elemert, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Keesomlaan, Elemert, Parkstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Burgerhoutstraat, De Zes, Gasthuis straat, Hogerstraat, Stenenplaats, Binnenburg en Groeneplaats. Daar zal een groots feest worden gehou den ter ere van de Sint, dat wordt geopend door een toespraak van de burgemeester. The Small Buzz verzorgt de muziek en Henk Slikker fungeert als spreekstalmeester. Hij zal Texelaars die op 5 december hun verjaardag vieren op het podium uitnodigen. Zij kunnen zich tevoren aanmelden via telefoonnummer 322 609. Tevens worden de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd op de scholen van Den Burg. Verder is er een show van zwarte pieten. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Burg. de Kóninghal of Ons Genoegen. Hoe hij het klaar speelt zal altijd wel een raadsel blijven, maar vrijwel gelijktijdig maakt de Sint zijn opwachting in de buitendorpen. In 'Oosterendvertrekt 5 muziekvereniging Excelsior om 14 15 uur vanaf de Bijenkorf richting Achtertune, waar Sint en zijn Pieten om 14.30 uur worden verwacht. De stoet begeeft zich in de richting van De Bijenkorf, waar het verdere programma zich afspeelt In De Cocksdorp wordt de goedhei- ligman om 15.30 uur verwacht. Het gezelschap komt aan bij de RK kerk aan de Molenlaan, waarna een rondgang door het dorp wordt gemaakt. De wandeling eindigt bij het Eierlandsche Huis, waar een feestelijke bijeenkomst wordt gehouden. Na zijn aankomst in de haven is het voor Sinterklaas natuurlijk een klei ne moeite om ook de jeugd van Oudeschild (tot en met groep 4) even apart te bezoeken. Hij doet dat tussen 15.30 en 17.00 uur in dorpshuis 't Skiltje In Den Hoorn arriveert Sint om 15.00 uur op Diek. Na een rondgang wordt het feest voortge zet in de Waldhoorn. Vfli :->« v ~)>ii i Thuiszorg Kop Van Noord- Holland houdt zaterdag 25 november in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel van 10.00 tot 14.00 uur een informa tiemarkt voor aanstaande ouders en ouders van jonge kin deren. Er zijn stands met voorlichting over allerlei zaken rond zwangerschap, de bevalling, de kraamperiode en daarna. Verder is er informatie over zwangerschapsgymnastiek, het con sultatiebureau, voedingsvoorlichting en dieetadvi- sering. Naast Thuiszorg zijn andere deskundigen en organisaties aanwezig, zoals het Kraamcentrum Noord-Hollands Noorden, verloskundigen en een lactatiedes- kundig die een en ander kan vertel len over borstvoeding Aanwezig zijn ook de Thuiszorgwinkel en de Gezondheidswijzen Fabrikanten Zwitsal, Nutricia en Friesland Nutrition verstrekken informatie over hun producten. Van de partij is ook kinderkledingzaak Bosma en het kinderdagverblijf. Solocabaretier Marcel Verreck, vroe ger deel uitmakend van Verreck Pleijsier, presentator van Leidsekade live en medewerker van het satirische programma Binnenlandse Zaken, heeft inmiddels een eigen stijl ontwikkeld. Beeldend, hilarisch, poëtisch, persoonlijk en muzikaal zijn eigenschappen die van toepas sing zijn op 'Een wondermiddel', tot nu toe zijn beste programma. Daarin combineerde hij vier onder delen van klassiek cabaret. Hij vertelde een verhaal, zong het lite raire luisterlied, bracht conferences en illustreerde door middel van typering. Zijn verhalen zijn sprook jes met een thema. Maar de zoektocht naar nog mooie re en heftiger avonden gaat voort Want er zijn altijd weer nieuwe ver halen te vertellen, onontkoombare liedje te zingen en onweerstaanba re types ten tonele te voeren. Wat te denken van een jongen van 38 met een gameboy? Is dat geen ver ontrustend beeld? 'leder nadeel heeft zijn voordeel', zou de door hem geïmiteerde 'cultuurfilosoof' Johan Cruijff zeggen Het cabaret van Verreck is poëtisch en hilarisch, persoonlijk, scherp, gevoelig, soms intiem en soms uitbundig', juicht het persbericht. 'Het is dat onvervul de verlangen van de 21ste eeuwse stadsmens naar een ongerepte wereld dat zijn programma een bijna poëtische lading geeft', schreef de Haagse Courant. Klif 12, Den Hoorn, vrijdag 24 november, aanvang 20.30 uur. Entree ƒ22,50, Vriendenprijs ƒ17,50. Diner vooraf mogelijk, vanaf 18.30 uur Voor reserveringen: tel. 319633. oor het Avroprogramma 'Alle die- in tellen mee' zijn opnamen emaakt in :oMare Dierenverzorgers gaven geheten Tribuneleden van het fogramma een rondleiding en «ro-dierenarts Henk Lommerse ad een interview met hoofd ierenverzorging Henk Brugge, erder werd met een bus van onnexxion een rondrit over het 'and gemaakt Het programma ordt komende dinsdag uitgezon- sn, tussen 17 00 en 18.00 uur op ederland 1 ondag zijn er in manege Akenburg 'essuurwedstrijden waaraan circa Khtig Texelse ruiters deelnemen "e categorieën zijn vertegenwoor- igd De eerste deelnemer start om ■15 uur en de laatste begint rond '00 uur aan zijn kuur. Publiek is •slkom en heeft gratis toegang. Giel Witte van Vogelwerkgroep Texel voert vogelliefhebbers zondag op een zwerfexcursie door de Mok, Hors en Pompevlak én omgeving. Ook niet-leden zijn welkom. De excursie start om 10.00 uur op het parkeerterrein bij het pad naar de Horsmeertjes aan de Mokweg. De duinvalleien zijn nat en daarom worden laarzen aanbevolen. Kleindiersportvereniging Kotex showt volgend weekend de kweek- resultaten van de leden in het club gebouw aan het Paelwerck in De Mars. De kippen, eenden, duiven, cavia's en konijnen worden dinsdag Voor het Leerhuis spreekt maandag avond de heer Evers uit Amsterdam over 'Een vergelijking tussen Numeri en Deuteronomium en de psalmen 90 tot en met 105'. Evers is rector geweest van het Maimonides Lyceum en heeft zich na zijn loopbaan in het onderwijs ingezet voor de dialoog tussen Joden en Christenen. Hij is vice-voorzitter van het Overlegorgaan van Joden en Christenen (OJEC) en heeft verschil lende publicaties op zijn naam, waaronder 'Jodendom voor begin ners'. Evers is lid van het Nederlands Israëlitisch Kerkgenootschap. De lezing wordt gehouden in de Doopsgezinde Vemanmg aan de Kogerstraat en begint om 20.00 uur. door een overkantse keurmeester beoordeeld en kunnen vanaf vrijdag door het publiek worden bewonderd. Zie voor de tijden de agenda Vanuit EcoMare worden de komen de winter vier lezingen georganiseerd, die alle worden gehouden in de Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat; de avonden beginnen steeds om 20 00 uur, de toegang bedraagt ƒ5,- Op woensdag 24 januari spreekt Theunis Piersma van het Nioz over de gevolgen van de kokkelvisserij voor het leven in de Waddenzee. Aansluitend spreekt Ton IJlstra van het ministerie van Landbouw over het beleid aangaande de kokkelvis serij. Op maandag 5 februari vertel len Sophie Brasseur en Peter Reijnders van Alterra over hun onderzoek naar zeehonden en op maandag 12 februari spreekt Henk de Haas van het Nioz over de recen te geologische gechiedenis van het Waddengebied. Aan bod komen doorbrekende strandwallen, veran derende geulen en beweeglijkse zandmassa's. De vierde lezing in deze serie wordt gehouden op woensdag 28 februari, als leden van de Texelse Agrarische Vanaf 19.45 uur presenteert de atle tiekvereniging in hotel Bos en Duin haar plan om geld in te zamelen voor een nieuwe atletiekbaan. Tevens wordt een Texels Olympisch comité geïnstalleerd; kamerlid Erica Terpstra spreekt de zaal vanaf een videoscherm toe. De Vogelwerkgroep verwelkomt het 200ste lid tijdens de bonte avond in d'Ouwe Ulo Tevens worden dia's vertoond van uitzonderlijke waarne mingen. De avond begint om 19.30 uur. Om 13.00 uur zet Sinterklaas in Oudeschild voet aan wal. Het complete programma staat in 'Uit Actief'. In Question Plaza wordt een Iers Festival gehouden, verzorgd door Muziek- en Dansschool. Workshops onder leiding van de Iers/Belgische groep Eshtlinn, die 's avonds een concert verzorgt. Om 15.00 uur begint in 't Skiltje de eerste van de vijf lessen van de cursus country linedansen voor beginners Kosten 32,50. In zwemparadijs Calluna is van 19.00 tot 22.00 uur disco voor de jeugd. De entree bedraagt ƒ6,- In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden. Jong en oud is welkom, de toegang bedraagt ƒ3.-- In manege Akenburg beginnen om 9.15 uur dressuurwedstrijden. De laatste (Texelse) deelnemer start rond 19.00 uur. In de NH kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffieconcert van het pianotrio 'Trio de la Haye' en het Texelse koor Amici Cantus. Toegang ƒ10,- (kinderen ƒ5,-). Na afloop wordt in het dorpshuis koffie geschonken. Cateraar Ruud Boom en kaasboerderij Wezenspyk organise ren morgen een 'proef- en beleefdag' waarop allerlei gerechten met kaas worden bereid Kaasboer Anton Witte leidt de bezoekers rond en toont het kaasmaakproces van begin tot eind. Koks leven zich uit met kaas en bespreken de receptuur, waarna de resultaten worden geserveerd. Deelnemers betalen 39,50 en krij gen een folder met recepten en wetenswaardigheden mee naar huis. De proeverij vindt van 16.00 tot 19.00 uur plaats op Wezenspyk aan de Hoornderweg. Voor reserve ringen: tel. 31 37 91. De Wereldwinkel pakt vanaf morgen 10 00 uur flink uit met een expositie van kunstnijverheid uit derdewereldlanden in Tusse de Banke. Daarnaast zijn consumptiegoederen als koffie, thee en suiker te koop van het merk Fair Trade, dat een fatsoenlijke beloning voor de boeren in Latijns Amerika, Afrika en Azië garandeert. De verkooptentoonstelling biedt alle gelegenheid om geschenken voor sinterklaas en kerst in te slaan. Dat kan tot en met dinsdag 5 december 16.00 uur. Daarna kan de consument voor 'eerlijke handel' terecht in de Wereldwinkel naast de kapsalon in de Waalderstraat. In de Muziek- en Dansschool begint donderdag om 19.00 uur een voor speeluur met slagwerk, cello, fluit en viool. Natuurvereniging 'De Lieuw' hun werk presenteren. Deze avond wordt gesproken over het beheer van slootkanten en over weidevogels, akkerranden en tuin- wallen Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12.00 tot 13 00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost ƒ25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539 In 't Skiltje begint om 14.00 uur het Open Line Dance festival voor begin ners en gevorderden. Om 16.00 uur start een mini-workshop. Entree vijf gulden, kinderen gratis. In Klif 12 in Den Hoorn geeft Magna Carta een concert. Aanvang 20.30 uur, toegang ƒ22,50 De Overkoepeling van de Texelse Vrouwenorganisaties houdt om 14.00 uur de maandelijkse bijeenkomst in het zaaltje van de doopsgezinde kerk in de Kogerstraat in Den Burg. In zwemparadijs Calluna wordt van 14.00 tot 17.00 uur een Fun Day gehouden, met allerlei spelletjes. Entree ƒ6,-. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19 30 uur de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie. 'Vrouwen van nu' houdt om 20.00 uur een doe-avond in de Buureton. Om 20.00 uur begint in de doopsge zinde Vermaning aan de Kogerstraat het Leerhuis. L. Evers spreekt over 'een vergelijking tussen Numerig en en Deuteronomium en de paslmen 90 tot en met 105'. De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting houdt een bijeenkomst in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. D. Durksz spreekt over 'Praktische vee voeding en minas'. Aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in de kantine aan de Haffelderweg de najaarsver gadering van Texel '94. Op Nederland 1 wordt tussen 17.00 en 18.00 uur 'Alle dieren tellen mee' uitgezonden, het Avro-programma dat is opgenomen in en rond EcoMare. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie De Historische Vereniging houdt vanaf 20.00 uur een bibliotheekavond in Tusse de Banke. MS Molengat gaat zaterdag voor een dokbeurt naar de Oranjewerf in Amsterdam. De tweede boot is vanaf 22 december weer inzetbaar. V r. 17 11.37 en 23.55 u. Za. 18 12.40 en - u. Ma 19 1.04 en 13.50 u. Di. 20 2.14 en 15.10 u. Wo. 21 3.46 en 16.34 u. Do. 22 4.50 en 17.56 u. Vr. 23 6.06 en 19.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 november op om 8.03 uur en gaat onder om 16.44 uur. 18 november laatste kwartier; 20 november dood tij Vanavond wordt om 19.45 uur in hotel Bos en Duin een Texels Olympisch vuur ontstoken, het start sein voor de geldinzamelingsactie van Atletiek Vereniging Texel voor de aanleg van een moderne atletiekbaan. Topatleten Robin Korving, Ingrid van Lubek en Arco de Graaf zullen als leden van het Comité van Aanbeveling worden geïnstalleerd, waarin ook Erica Terpstra zitting zal nemen. De club licht het certificatenplan toe dat een topsportklimaat op Texel moet scheppen, ledereen is welkom. Met name wordt gehoopt op de komst van vele potentiële sponsors. De aanleg van de baan kost negen ton; AVT moet zelf de helft ophoesten MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de Robben. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 i/m 8 {aar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Bakkenweg 16 - Oen Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) CX LU Parks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp, tel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00 - 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét adres voor feesten partijen recepties etc Alle dagen geopend van 10 - 22 uur (reserveren gewenst) RESTAURANT Stappeland 6, 1796 BS De Koog Tel. 0222-327222, fax 327333 www.hotelgreenside.com Zwemparadijs Zaterdag 18 november 19.00 - 22.00 uur. entree 6,00 Woensdag 22 november 14.00 - 17.00 uur, entree 8.00 Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9