Een echt volksfeest Agenda <-ia* SU Uit Actief 9 Excursies Charlie's Angels: mooi en slim I teso IhhH Lezing over aaltjes Waantij zoekt huizen Kerstmarkt Vrije School Kerstviering CAFE DE ZWAAN Calluna 1000 m2 «TEXELSE COURANT' Zaterdag 9 december Zondag 10 december |)insdag 12 december Jonderdag 14 december 'rijdag 15 december B onge Schotten, raditionele folk SXELS A m '1, Voor Texelaar en toerist Line dance Vierde crossloop Vrouwen maken kerstversiering Plattelandsvrouwen vieren kerstmis Naklazen met Kees Klaassen Dressuurwedstrijd Vrijdag 8 december Zaterdag 9 december Zondag 10 december Maandag 11 december Dinsdag 12 december Hoogwater te Oudeschild Voorspeeluur muziekschool Ouwe Sunderklaas op het internet êJLA mmm r v«£U,T% KARTING TEXEL 12 DECEMBER OUWE SUNDERKLAAS 13 DECEMBER NAKLAZEN JUKEBOX X-PRESZO Dinsdag 12 december gesloten wegens Ouwe Sunderklaas Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 8 DECEMBER 2000 in de Texelse Bierbrouwerij beginnen rondleidingen om 15.00 en 16.00 uur. |n de Texelse Bierbrouwerij leginnen rondleidingen om 15 00 in 16.00 uur gil voldoende deelname begint om 14.00 uur een door Staatsbosbeheer georganiseerde excursie in de jlufter. Deze duurt ongeveer twee uur. Deelname kost ƒ7,50 per hersoon (ƒ4,- voor' kinderen tot 12 jaar). Opgave en inlichtingen bij •coMare, tel. 317741. Dm 14.00 uur gaat een excursie van taatsbosbeheer door de Geul van itart. Opgave en inlichting bij •coMare, tel 317741. )m 14.00 uur gaat een excursie >ver de Schorren van start. Opgave in inlichting bij EcoMare, tel. 17741. f 1 oms is het moeilijk grenzen aan te even tussen verschillende muziek- ormen Dit geldt uiteraard ook oor folk, zeker nu veel jonge men en deze muziek hebben ontdekt. Nieuwe, zelfgeschreven nummers, en volkomen eigen interpretatie an authentiek werk en het gebruik an minder traditionele instrumen- en de stroming is aan flinke veran- eringen onderhevig Dat is niet Itijd een verarming Er zijn prachti- e voorbeelden van 'puur Engels' in en nieuw jasje Maarsmaken erschillen, zo blijkt ook steeds .eer bij de folkconcerten die deze inter in Question Plaza plaatsvin- en. Tabache, de Schotse groep die onderdag 14 december het 9 odium betreedt, bestaat uit drie >nge mensen die voor een traditio- ele benadering hebben gekozen. '3 leen pubsfeer brengen ze U iriginele' muziek, compleet met I warsfluit, tin-whistle en viool. ||et concert van Tabache is een bui- snkansje voor Texel, aldus de orga- T isatie Volgens de planning zou het latste folkconcert van dit jaar wor- en verzorgd door de Schotse irmatie Iron Horse. Maar door een iekenhuisopname van een van de andleden is dit optreden verzet aar volgend jaar. Tabache heeft ÖRENTfl ■SEL-dG Vvi.ï l Ouwe Sunderklaas. De één gaat alleen kijken, de ander wil niets lie ver dan zelf 'speulen' en is al weken bezig om zich daar zo goed moge lijk op voor te bereiden. Samen met buren en vrienden een kar optuigen, vele uren timmeren aan rekwisieten, de zolder afstrunen voor een gek pak of de hele dag in gedachten zoeken naar die ene pakkende kreet voor dat tekstbord. Zeker is in ieder geval dat Ouwe Sunderklaas ook in het nieuwe mil lennium een echt volksfeest is, dat aan traditie en zeggingskracht maar weinig heeft ingeboet. Dit jaar zullen we - ook in Den Burg en De Koog - voor het eerst sinds vele jaren weer eens ouderwets 'onder elkaar' zijn. De Ouwe Sund op een doordeweekse dinsdagavond, dat betekent volgens traditie weinig aanloop van overkanters Helaas zullen ook veel voormalige eilandgenoten verstek moeten laten gaan, want een werk gever elders in het land zal het waarschijnlijk minder vanzelfsprekend vinden dat zijn personeel de volgende ochtend niet of veel te laat en met een zware kater op de werkvloer verschijnt. Maar er zijn ongetwijfeld ook veel oud-Texelaars die hun laatste vrije dag hebben opgespaard om op 12 december hét Texelse feest mee te vieren. In elk dorp wordt de traditie op een andere manier hoog gehouden Raadpleeg voor alle aanvangstijden en andere bijzonderheden het over zicht elders in deze krant dezelfde muziekstijl als Iron Horse, toert deze maand ook door Nederland en had nog vrij op de opengevallen dag. En Texel heeft bij de dames en heren folkmusici intus sen een magische klank, dus de afspraak was snel gemaakt. De groep bestaat uit zangeres Claire Mann, vioolspeler Aidan O'Rourke en gitarist Ross Martin. De zangeres neemt daarnaast ook de tin-whistle en de dwarsflgit voor haar rekening. En zeker niet onverdien stelijk. Zo won ze in 1993 en 1994 The All Ireland Flute Championships, terwijl ze ook op viool behoorlijk uit de voeten kan. Een rasmuzikante dus, die momen teel bezig is met een soloalbum Claire Mann wordt sinds zes jaar bij gestaan door Aidan O'Rourke Ook hij is niet de eerste de beste. O'Rourke is in folkbladen omschre ven als Schotlands meest dynamische violist. Hij wordt dan ook doorlopend door andere bands uitgenodigd mee te spelen bij CD- opnamen. Gitarist Ross Martin is het jongste lid van de driemansformatie. Hij heeft eerst enkele jaren op een kotter gevaren voor hij definitief voor de muziek koos. Tabache heeft opgetreden op bekende festivals als Celtic Connections, Cambridge en Edingburgh. En met succes. Het toonaangevende folkblad 'The Living Tradition' goemde de groep 'een stel meesters op de instrumen ten, met respect voor de tradities' Dit en hun jeugdige enthousiasme maken van Tabache een band om naar uit te kijken. Het concert begint donderdag 14 december om 20.30 uur. De entree bedraagt ƒ17,50. Voor inlichtingen en reserveringen kan men bellen naar hotel De Lindeboom, telefoon 312041. 'De eerste Texelse open line dance Sunday afternoon'. Dat is de naam van het evenement dat Hillbilly Dance Club Texel zondag houdt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Tussen 14 00 en 16.00 uur is er vrij dansen op muziek van CD's Daarna geeft Marleen Terwindt een half uur lang een miniworkshop en ver volgens presenteert DJ P. tot 18.00 uur de 'eerste Texelse line dance top 20'. Het feestje is bedoeld voor zowel beginners als gevorderden. De toegang bedraagt ƒ5,- (kinderen gratis). In de Dennen wordt zondag de vier de door Atletiekvereniging Texel georganiseerde crossloop gehouden. De jeugd tot en met 12 jaar start om 11.00 uur, de oudere jeugd en de senioren gaan een kwartier later op weg. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in appartemen tenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd tot en met 12 jaar loopt 1,3 kilometer, voor de oudere jeugd tot en met 16 jaar is een parcours van 2,9 kilometer uit gezet. Senioren kunnen kiezen uit lopen over 2,9, 5,8 en 8,7 kilometer Filmnieuws Ze zijn mooi, ze zijn slim, ze wer ken voor Charlie en ze zijn de komende tijd te zien in Cinema Texel: 'Charlies' Angels'. In deze 'sexy update' van de populaire televisieserie uit de jaren zeventig draait het om boekenwurm Natalie, de stoere Dylan en de stijlvolle Alex De drie dames zijn even intelligent en getalenteerd als mooi en ontwapenend. Maar wat moeten ze doen wanneer de puissant rijke Eric Knox wordt ontvoerd door zijn eigen personeel en voor zijn bedrijf een miljoenenverlies dreigt? Onder leiding van hun moedige playboy baas maken de Angels gebruik van hun charme, technische snuf- ies en hun kracht in één-op-één gevechten om zichzelf, Charlie en duizenden onschuldige mensen te redden. Ook nieuw is de romantische komedie 'Coyote Ugly', over het 21 -jarige plattelandsmeisje met de gouden stem Violet Sanford, dat naar New Vork vertrekt met maar één droom: een beroemde zangeres worden. Haar voornemens worden behoorlijk gedwarsboomd door de reputatie die ze krijgt door het bijbaantje dat ze als serveerster krijgt in Coyote Ugly Deze bar staat bekend als de 'heetste' en de hip ste van de stad, met personeel dat jong, sexy en ondernemend is en de gasten en de media verleidt met wrlde streken Een stuk onschuldiger is 'Kabouter Plop in de wolken', die bij Cinema Texel zijn première beleeft In deze film gaan Plop, Klus, Kwebbel, Lui, Smul en Smal met een zelfgemaakte luchtballon op weg om de zieke Opa Knap, de grootvader van kabouter Plop, medicijnen te brengen De reis is vol avonturen en tegenslagen en steeds prangender wordt de vraag: zul len ze op tijd komen om Opa beter te maken? Nog een weekje geprolongeerd is de Disney-kraker 'Dinosaur', over Aladar en zijn vrienden, dinosau riërs die worden bedreigd door vlammende meteoren en vijandi ge soortgenoten Ze moeten enorme obstakels zien te overwinnen voordat ze een nieuw bestaan kunnen opbouwen De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp en Eierland maken don derdag 14 december samen kerstversiering. Dat gebeurt bij Ingrid Uitgeest, aanvang 13.30 uur. Opgave via tel 327 124. Ingenieur Leendert Molendijk van het Proefstation Akkerbouw en Vollegrondsgroenteteelt in Lelystad spreekt maandagavond voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over het aaltjesmanagement Er wordt gesproken over de achtergronden van de verschillende soorten aaltjes en hoe hier mee om te gaan nu er steeds minder chemi sche bestrijdingsmiddelen gebruikt mogen worden. Ter bestrijding van aaltjes worden hier en daar al Tagetes (afrikaantjes) ingezet. De lezing over hoe de grond gezond te houden vindt plaats in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg en begint om 20 00 uur. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Texel houdt maandag 18 december een kerstviering in de kantine van de Bolder. Deze begint om 18.30 uur. Wie wil meedoen, kan zich tot vrij dag 15 december opgeven bij Gerda van Veen, tel 313 304, of Janneke Boon, tel. 318 650. Traditioneel verzorgt Kees 'Tesselaar' Klaassen woensdag 13 december tijdens het 'naklazen' een optreden in café De Karseboom in Den Burg. Gehuld in passende kledij brengt de entertainer hits als 'Que si Que no', 'Jij bent de zon' en 'Een bossie rooie rozen' De toegang is gratis. Het optreden duurt tot 22.00 uur. Zondag is in manege Akenburg een dressuurwedstrijd voor niet-federa- tieleden die overwegen lid te wor den. Om 13.00 uur is er een demon- stratierit langs een kegeltjesparcours waarin wordt uit gelegd wat de bedoeling is. Daarna kunnen de deelnemers hun talent beproeven Publiek is welkom. Rond 16.00 uur loopt het evenement ten einde. Van 11.00 tot 11.45 uur vindt in de voerspeelruimte van d'Ouwe Ulo de afsluiting plaats van de derde fase van het IMV-project. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan spelen vanaf 21.00 uur de punkrockbands FFF en Snevling Maya. In Cinema Texel draaien Coyote Ugly (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en Charlie's Angels (19.00 en 21.45 uur). In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Plop in de wolken (14 15 en 16.15 uur), Coyote Ugly (19.00 en 21.30 uur) en Charlie's Angels (19.00 en 21.45 uur). In de Dennen wordt de vierde door Atletiekvereniging Texel georganiseerde crossloop gehouden. Er kan worden gekozen uit diverse afstanden Inschrijven vanaf 10 30 uur in appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Start om 11.00 uur. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In galerie Zeewinde (Kogerstraat 4) tonen dertien kunstenaars hun nieu we werk tijdens een open dag die duurt van 12 00 tot 16.00 uur. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje heeft twee routes (van 5 en 10 kilometer) in en rond de Dennen uit gezet, waaraan ook met-leden zich mogen wagen. Er kan tussen 13.00 en 14.00 uur worden gestart bij kiosk de Happerij aan de Nattevlakweg. In manege Akenburg is vanaf 13.00 uur een dressuurwedstrijd voor niet- Leerlingen van de muziekschool demonstreren hun kunnen tijdens een voorspeeluur in d'Ouwe Ulo. Aanvang 19 00 uur. De toegang is gratis. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de maandelijkse vergade ring van de gemeenteraad. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting houdt een bijeenkomst in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. Ir. Leendert Molendijk spreekt over de bestrijding van aaltjes. Aanvang 20.00 uur. In De Aleph in de Weverstraat begint om 20.30 uur het mantrazingen, een Tibetaans-boeddhistische traditie die bij volle maan wordt gehouden. Voor informatie, tel. 319 449 In Cinema Texel draaien Charlie's Angels (aanvang 20.30 uur) en Coyote Ugly (21.00 uur). Ouwe Sunderklaas (elders in deze krant staat een overzicht met de aanvangstijden in de verschillende dorpen) Cinema Texel is in verband met Ouwe Sunderklaas gesloten. Ms. Molengat ligt tot half december voor onderhoud in het dok. In verband daarmee zijn er geen extra afvaarten TESO verwacht geen wachttijden. federatieleden. Vr. 08 5.15 en 17.45 u< Za. 09 6.21 en 19.06 u. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild Zo. 10 7.04 en 19.56 u. wordt tussen 14.00 en 18 00 uur de Ma. 11 8.05 en 20.34 u. 'eerste Texelse open line dance sun- Di. 12 9.05 en 21.36 u. day afternoon' gehouden, voor Wo. 13 9.44 en 21 54 u. beginners en gevorderden. Entree Do. 14 10.25 en 22.35 u. ƒ5,-, kinderen gratis. Vr. 15 11.05 en 23.15 u. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14 00 en 16.00 uur). Plop in de wolken (14.15 en 16.15 uur), Coyote Ugly (19.00 en 21.30 uur) en Charlie's Angels (19 00 en 21.45 uur). Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 december op om 8.43 uur en gaat onder om 16.27 uur. 11 december volle maan; 12 december springtij. Het kunstenaarscollectief Waantij zoekt locaties om een tentoonstel ling te houden tijdens de manifesta tie Kunst in Zee op 31 maart en 1 april. Voor de tentoonstelling, met de naam 'In situ', worden m tien woningen in het centrum van Den Burg ruimtes getransformeerd, die tezamen een kunstroute vormen. Waantij is de naam van het vernieuwde collectief Wantij en bestaat uit Caroline Serton, Dimitri Gazan, Eric Hercules, Ineke Kuiper en Patrick Tanghe. Voor deze tentoonstelling zijn vijf gastexposanten uit binnen- en bui tenland genodigd. Tot nu toe is medewerking toegezegd door de eigenaars van onder meer het huis van de dames Dijt en Sonnevanck, maar het collectief is nog naarstig Kinderen die harp, bugel, trompet, piano en trombone studeren aan de Muziek- en Dansschool Texel laten maandag tijdens een voorspeeluur hun vorderingen horen. Dat gebeurt in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo, aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis. op zoek naar andere locaties in het centrum van Den Burg. Het kan gaan om nieuwbouw of een monu ment, een herenhuis of een krot, een kamer, kelder of tuin. Ook de OSG verleent medewerking aan het project: getracht wordt de expositie in het lesprogramma op te nemen Voor meer informatie: tel. 322760 of 310711. Voorafgaand aan 'In situ' exposeert Waantij in februari 2001 in 'Tusse de banke' Omdat het de eerste keer is dat de groep in deze samenstelling exposeert, draagt deze tentoonstel ling de naam 'Ontgroening' De Vrije School in Den Burg zal zaterdag 16 december tussen 11 00 en 16.00 uur zijn omgetoverd in één grote kerstmarkt. Elke klas staat vol kramen, waar allerlei activiteiten te beleven zijn. Handige ouders hebben kransen, houten speelgoed, kabouters, keramiek, kussens en allerlei andere kunst- en gebruiksvoorwerpen gemaakt, die zijn bedoeld voor de verkoop en waarmee de kas van de school wordt gespekt. Overal klinkt muziek en in het 'restaurant' worden zoete en hartige versnaperingen geserveerd. Wie zaterdag 16 december de kerst viering van de ANBO in de kantine van De Bolder bezoekt, moet naar binnen door de ingang aan de Reijer Keijserstraat en niet - zoals eerder de bedoeling was - aan het Schilderend Ouwe Sunderklaas rechtstreeks vol gen vanuit de huiskamer Dat zal dinsdagavond mogelijk zijn via de website www Ouwesunderklaas nl Hiervoor gaan fotografen met een digitale camera op pad, die de beel den zo snel mogelijk op het internet zullen zetten MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma: Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen, garnalen proeven en naar de Robben. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 dm 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Zwaanstraat - Den Burg m.m.v. de super top feestband Aanvang: 17.00 uur Entree: voor niets Veel plezier! mm DAAR GEBEURT HET! ZATERDAG A.S. De 1c van 7 Texelse live-concerten! Toegang gratis. Zwemparadijs Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9