De eenhoorn zonder hoorn loogschutters kunnen schieten in Odysseus I Bl'k vanger Mannelijke kapper wint wedstrijd G (jjeslaagd Uitslagen voetbal Hardloopstrijd verenigingen Hausse bij jeugdafdeling SVO Adventsviering in De Waal Kerstbingo 'oetbalprogramma Tessel niet naar WK TEXELSE J CouraNT - Remise ZDH in modder Wijdenes Het was weer eens zo'n verplichte teambuildingdag. In wat voor team je ook belandt, in deze tijd zal er ge bouwd worden; aan de interne re laties, aan het hogere rendement, aan de eerlijke winstdeling, aan het er voor gaan. Een klein legertje trainers was weer eens ingehuurd en lichtte de zaak door. Ze hadden kekke koffertjes, waarin kekke laptopjes huisden, die ons wel en wee eerst opsloegen, daarna verwerkten en vervolgens een ideeënstroom op gang brach ten. De zogenaamde schoon wassende denktank. Er was veel mis met ons We waren te druk, we droegen te veel hooi op onze vor ken, we waren te concurrerend, we waren tevens te lauw en te flegma tiek. Kortom: het ontbrak ons aan bezieling en aan vertrouwen We leden aan metaalmoeheid, we leden aan elkaar. We misten spankracht. Hun kleren waren ook kek. Duur soort, goed in de kleur, keurig afge maakt met schitterende schoenen, sokken met discreet doch jolig af- drukje van een panter in sluip houding. Hun haren geurden naar befaamde merken. Hun ogen glans den willig op onze onwilligheid. Ik zag mijn collega's onderuit zakken. Een van hen begon verveeld een sinasappel te schillen, die een bru tale stank voortbracht in de ruimte. Ik snakte naar lucht, droomde van het Marsdiep dat ik ooit diezelfde dag nog zou oversteken. Ik droomde van de weg die ik straks zou rijden van de boot naar Oude- schild. Ik droomde van eidereenden en meeuwen en van veel water. Ik droomde mij weg van waar ik was, een kunst die ik mij bijzonder toe gewijd eigen heb gemaakt. Totdat het vreselijke woord sub- persoonlijkheden over de tafel gleed Ik zag het aankomen zeilen, zoals de surfers nabij de vuurtoren, in éèn rechte lijn over de golven, in één rechte lijn naar mij toe. Net toen ik bedacht dat wij deze avond wel eens die verrukkelijke fles wijn van mijn oom Frederik zouden kunnen openmaken, een fles die ik nu al heel lang bewaar voor iets heel spe ciaals, werd ik bij de les gesleurd. Of ik maar wilde noemen, vrije associ atie, wat voor subpersoonlijkheid ik zou willen zijn. De kekke mijnheer, die ook nog Harry heette, keek mij verwach tingsvol aan. Mijn ogen rustten even op zijn ietwat te dikke buik, vervol gens ontmoette ik zijn hongerige blik. Weer gleed de prachtige wijn van oom Frederik. als houvast voor dit uur, even langs mijn gezicht. Ik zuchtte heel diep, alsof ik al mijn verlangens bij elkaar perste en de grote bekentenis van mijn leven los liet. Ik sperde mijn ogen wijd open en zei met een sonoor geluid: 'Een eenhoorn, ik zou een eenhoorn wil len zijn, maar dan zonder hoorn.' Er viel een vreemde stilte ledereen keek mij bevangen aan 'Een een hoorn zonder hoorn', herhaalde de kekke pakkenman met bedacht zame blik. 'Als dat zou kunnen', zei ik verlek kerd. De ontreddering sloeg toe. Drie paar rappe tongen struikelden over elkaar. Of ik wist waar een een hoorn voor stond, of ik begreep dat het ontbreken van die hoorn een diepe psychologische betekenis had, of ik me realiseerde dat juist zo'n mythisch dier mets maar dan ook mets met deze tent te maken had. Ik was als een verdwaald schaap, intens de wegkwijt. Ik ging wat rechter opzitten, een plotselinge angst voor ongewenste intimiteit beving mij. Nog even en dan ging iemand mij mogelijk masseren. 'Die hoorn heb ik in de oorlog met mijn collega's verloren', riep ik op getogen, 'maar ik ging door, ik ging door.' Er vloog een sinaasappelschil om mijn oren. Mijn collega's lagen bul derend van de lach over de tafel Later op de boot, in het donker, bepeinsde ik enigszins wanhopig dat ik nog met veel verder was ge komen met mijn gedrag dan op de middelbare school. Verstieren en niet willen luisteren, zeiden mijn le raren. Ik hou nu eenmaal niet van kek, met van subpersoonlijkheden, met van building Er zijn van die momenten waarin je je verbeeldt van niets en niemand meer te hou den. Behalve van de zee. Dana Rover DINSDAG 12 DECEMBER 2000 Peter van Sikkeleras (18) uit Den Hoorn heeft in Den Helder het Kapperskersttoernooi gewonnen. Dit jaarlijkse toernooi wordt georgani seerd door de vakopleiding van het ROC Opvallend was dat Van Sikkeleras met alleen tot beste van de eerstejaars leerlingen werd gekozen, maar ook de ervarener tweedejaars achter zich liet. De wedstrijd trok veertig deelnemers. De Hoornder - één van de drie mannelijke leerlingen van de Helderse kappersopleiding - is werkzaam bij Cocky Penha, die net zo gemotiveerd was als haar leerling en vele vrije uurtjes op avonden en zondagen opofferde om optimaal voorbereid te zijn. 'Ik vraag m'n leer lingen altijd van te voren wat ze wil len bereiken. Willen ze eerste worden of vinden ze gewoon meedoen wel genoeg? Als dat laatste het geval is, moeten ze het zelf maar zien te red den, dan hoefik ook niet zo m 'n best te doen. Maar anders gaan we hard aan de slag. Het is net als bij het maken van een schilderij. Voordat je er aan begint, bedenk je eerst wat je wilt maken. Daarna ga je van alles uit proberen, laat je echt je creativiteit gaan', aldus Penha, die vrijwel ieder jaar haar leerlingen in de prijzen ziet vallen. Het hoog opgestoken haar en de piekjes aan de zijkant bij model Rhoda Hillen vielen duidelijk in de smaak bij de jury, evenals de sfeer volle presentatie, waarbij Van Sikkeleras slim had ingespeeld op de tijd van het jaar. (Foto joop Rommain Froukje Daalder uit Oudeschild (45) is geslaagd voor het SEPVO-examen voetverzorging Zij volgde haar pedicure-opleiding aan de Noord- Hollandse Academie in Alkmaar. boogschutters Henk (van de Baron) Witte en Willem Vlas maken zich op voor een test van de schiethal die volgende week in gebruik wordt genomen. (Foto Gerard Timmerman) )e eerste fase van de bouw van chietsportcentrum Odysseus zit er iijna op. Zo'n vi|ftien vrijwilligers, in- nddels de harde kern van de Sport- chutters, hebben vrijwel al hun be- chikbare tijd gestoken in de bouw an de 260 vierkante meter grote chietbaan voor de boogschutters. Inder enige tijdsdruk, want om voor en subsidie van ƒ25.000,- van het I0C/NSF in aanmerking te komen loest de baan deze maand klaar zijn. lolgende week dinsdagavond ne- ien de boogschutters de hal in ge- •uik. 'petrots zijn de sportschutters op de aan die met een lengte van dertig refer en een breedte van 8,68 me- voldoende voor acht schietba an, voldoet aan de hoogste edstrijdnormen. Op de baan kan ok worden geschoten met luchtbuk- jn. De schutter? heb^ep dankzij peciale verlichting een prima uitzicht ia ipde blazoens, die zijn opgehangen an een schietwand. Een fraai ge- icht, maar minstens zo interessant het verhaal over de herkomst van e diverse materialen. Willem Bakker: Ve moeten natuurlijk op de kosten itten. Ik moet zeggen dat we aardig edreven zijn geraakt in het opschar- ilen en hergebruiken van materialen, e houten vloer in de schiethal is ge laakt van de kap van de voormalige errever. Hij staat nu twee keer in de wax en moet nu nog een keer goed worden schoongemaakt.' Uitgespro ken voorbeeld van vindingrijkheid is ook de wijze waarop de 25 centime ter dikke laag stramiet, samenge perst stro dat nodig is om de pijlen op te vangen, wordt samengeperst. Dat gebeurt met autokriks, die steun vin den op een stalen draagbalk. Het stramiet zelf heeft weinig gekost. 'Het komt uit het plafond van de tandarts praktijk, waar het niet voldeed als isolatiemateriaal. Dat hebben we voor niet meer dan de transport kosten kunnen overnemen.' Ook an dere materialen zijn via allerlei kana len tegen zo laag mogelijke kosten bemachtigd. Veiligheid De hal is voorzien van een nooduit gang, die niet vanuit de buitenkant kan worden geopend. Dat geldt ook voor de deur naar de bergruimte, om te voorkomen dat iemand die de baan opwandelt door een pijl wordt getroffen. Een speciale baan- commandant, die de verantwoording heeft voor de veiligheid in de schiet hal, moet er op toezien dat de deur wordt vergrendeld tijdens het schie ten. De houten vloer zorgt er mede voor dat de hal voor meerdere doel einden kan worden gebruikt. Elke dinsdagavond schieten de boog schutters, woensdag wordt de zaal gebruikt door de Dansclub Oude Dansen en vanaf f januari is de hal elke vrijdagavond in gebruik door dansschool Corma. Elders in het ge bouw, in een volledig afgescheiden gedeelte, heeft de Modelspoorbouw club onderdak gevonden. De verrichtingen in de zaal kunnen vanuit comfortabele positie worden gevolgd vanuit de kantine/evaluatie ruimte, die evenals de hal is geschil derd in de sfeervolle combinatie wijn rood en crème. Het complex herbergt gescheiden heren- en damestoilet ten, een douche en een bestuurs kamer. De hal staat staat via een rolstoel- vriendelijke helling in verbinding met de nog in aanbouw zijnde schiet- tunnel, die een lengte krijgt van 112 meter, waarbij wordt geschoten over een afstand van 100 meter. Hiervan is inmiddels zestig van de honderd meter overkapt. 'Aan het eind komt een kelderruimte, van waaruit de schietschijven en het 'lopend varken' worden bediend, zonder dat de bediener het risico loopt zelf te wor den geraakt. Overigens wordt er bij de bekabeling van de tunnel al reke ning mee gehouden dat het verwis selen van de schijven in de toekomst automatisch zal gebeuren Het paradepaarde van het complex bevindt zich in de technische ruimte, waar naast meerdere verwarmings ketels een geavanceerd systeem is ondergebracht waarmee warmte uit de schiethal wordt teruggewonnen, een kostbare investering die zich waarschijnlijk in zes jaar terug verdient. Om te voorkomen dat schutters kruitdampen inademen wordt de lucht in de schiethal met een snelheid van dertig meter per seconde, van de schutters af, door de tunnel geblazen. Via een retour- leiding wordt deze lucht gefilterd en komt via een technisch systeem weer terug in de ruimte. 'Hiermee winnen we negentig procent van de warmte weer terug en wordt de temperatuur in de hal jaarrond tussen de 9 en 23 graden gehouden. De sportschutters hebben daarmee een noviteit, want in geen enkele indoorschietbaan wordt dit systeem toegepast. Als het weer de komende winter meewerkt, dan zal de schietbaan naar verwachting komend voorjaar kunnen voltooid. Daarvoor moet er nog veel werk worden verzet door de vrijwilligers, van wie Joost Swarthoff en Theo Dogger al 1700 tot 1800 uren in touw zijn geweest. Het hele schiet- complex krijgt een oppervlakte van 1400 vierkante meter. De tunnel zal worden afgedekt met grond en hees ters, dus vanaf de weg nauwelijks zichtbaar zijn. Het complex omvat verder een zwaar beveiligde wapenkamer en munitie bergplaats teterdag 9 december .SWB1-Texel'94B1 1-0 exel'94 B2-JVC B2 6-1 iVO/Texel'94 B1-Petten B1 1-2 lollandia T C1 -Texel '94 C1 4-3 èxel'94 C2-De Koog C1 exel'94 C3-BKC C2 1-2 losterend D1 -De Koog D1 4-4 ixel'94 D1 -Jong Holland D1 6-2 8C D2-Texel'94 D2 2-3 exel'94 D3-Den Helder D2 0-4 sxel'94 D4-Schagen D2 1-5 /GW E5-Texel'94 E3 0-7 exelse pupillencompetitie VO E4-De Koog E2 3-3 exel'94 E5-SVC F1 3-0 VCE2-SVOE3 1-11 VOF2-SVOF1 1-8 DH E2-De Koog F1 6-0 ixel'94 F1b-ZDH F1 5-0 xel'94 F2b-Texel'94 F2c 5-1 xel'94 F2a-Texel'94 F2d 5-3 V0 E2-SVO E1 0-6 xel'94 Meisjes-SVC E1 2-6 xel'94 E2-Texel'94 E4 0-2 xel'94 E1-ZDH E1 10-1 xel'94 E6-Texel'94 F1 a 1-2 Winkel D2-Texel'94 D4 12.00 ZAP D2-Oosterend D1 11 00 Sint Boys D1-De Koog D1 10.15 G-voetbal DEM 1-Texel'94 1 10.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E5-SVO E3 9.45 SVC E2-Texel'94 F1a 9.45 De Koog E2-SVC F1 9.45 SVO E4-Texel'94 E6 9.45 SVO F2-ZDH F1 9.45 Texel'94 E7-De Koog F1 9.45 ZDH E2-SVO F1 9.45 Texel'94 F2c-Texel'94 F2d 9.45 Texel'94 F2a-Texel'94 F2b 9.45 Texel'94 E4-Texel'94 Meisjes 10.45 SVC E1-SVO E2 10.45 ZDH E1-Texel'94 E2 10.45 SVO E1-Texel'94 E1 10.45 Zondag 17 december Texel'94-Limmen 14.00 ZDH-Monnickendam 14.00 JVC 4-Oosterend 2 11.00 Texel'94 2-SVW'27 4 12.00 VZV 3-Texel'94 3 12.45 Succes 3-Texel'94 4 14.00 Texel'94 A1 -JVC A1 12.00 Welke sportvereniging heeft de beste hardlopers? Dat is de vraag die wordt beantwoord tijdens de Sportshop Texel Winterbosloop, die op zondag 31 december op het programma staat. Alle deelnemers dienen een parcours van 4,1 kilometer af te leg gen, waarna de twee snelste tijden van iedere vereniging bij elkaar wor den opgeteld en op basis daarvan een klassement wordt samengesteld. De leden van de snelste vereniging krijgen een speciale bokaal, terwijl er ook voor de nummers twee en drie een prijs is. Om de concurrentie te gemoet te komen is Atletiek Vereni ging Texel uitgesloten van deelname. Leden van AVT mogen wel uitkomen voor een andere vereniging, mits ze er ook inderdaad lid zijn. Het start schot klinkt om 11 00 uur. Inschrijven kan bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Daar wor den ook oliebollen gebakken en aan de man gebracht. De opbrengst komt ten goede aan de nieuwe atletiek baan. Meer informatie is verkrijgbaar bij Cees Timmer, tel. 318 512, of via de website van AVT, www.avtexel.net. Nadat onlangs het eerste meiden team van SVO op de grasmat ver scheen, heeft de voetbalvereniging uit Oosterend bijna een tweede damesploeg op de been Nu nog bestaat het team F4 voor de helft uit jongens, maar gezien de animo on der de meisjes uit het dorp zit het er komend seizoen dik in dat met een volledig vrouwelijke bezitting kan worden gestart. De stemming zit er dus goed in bij SVO, dat na een aan tal magere jaren weer over een bloeiende jeugdafdeling beschikt. Op dit moment zijn er twee F-teams, vier E-teams en één D-team En bij de zogeheten 'trainertjes' zijn nog tien jonge Strenders actief. Omdat het belangrijk is dat een nieuw team er piekfijn bijloopt, staken Andrë Brou wer van het gelijknamige schoonmaakbedrijf en Regma Luiken van Regina's Haarmode de jeugd in een nieuw tenue. De wedstrijd in Wijdenes was er één met de spreekwoordelijke 'twee ge zichten'. Voor rust domineerde ZDH, dat WSW in de thuiswedstrijd op de pijnbank had gelegd (4-1), maar dit maal minder optimistisch was, aan gezien de tegenstander nadien een handvol punten meer had veroverd dan de Hoornders. Er werd echter buiten verwachting goed gevoetbald. Niels Dekker, die wegens een rug blessure geruime tijd op non-actief stond, speelde een hoofdrol. De snelle aanvaller was net als in de eer ste wedstrijd zijn tegenstander voort durend te snel af en was enkele ma len dichtbij een doelpunt Halverwege de eerste helft kwam ZDH op voor sprong, toen Dekker de bal uit een voorzet van zijn broer Michiel terug kopte op de inkomende Ronald Bies- boer, die niet aarzelde en hard In schoot: 0-1. Ook in het vervolg behield ZDH het initiatief, al raakte Niels Dekker lang zaam aan het einde van zijn krachten. Nog eenmaal stoomde hij gevaarlijk op, maar spits Mike de Bruyn ver zuimde zijn goede werk af te maken. Na rust was WSW heer en meester. Steeds vaker drongen de snelle aan vallers door in het hart van de verde diging van ZDH, op zoek naar de boomlange spits, die ondanks zijn omvang toch verrassend gemakkelijk uit de voeten kwam in de modder. WSW kreeg ook veel corners en nor maal wordt dan bij ZDH de stormbal gehesen, omdat het gebrek aan lengte en gewicht tegenstanders met een beetje postuur in de kaart speelt. De gevolgen vielen ditmaal mee. Toch trok de ploeg uit Wijdenes de stand weer gelijk, toen een uitbraak razendsnel werd uitgevoerd en de verdedigers van ZDH kansloos waren tegen een overmacht. Even leek het er daarna op dat de Hoornders onder de voet zouden worden gelopen, maar ondanks lach wekkende glibberpartijen bleven ze toch steeds gemakkelijker op de been. Ronald Biesboer leek tien mi nuten voor tijd zelfs voor een enorme verrassing te zorgen, maar hij schoot vanaf twintig meter naast. In de kerkenkamer van De Waal wordt maandag advent gevierd. Een mannenkwartet brengt een achttal kerstliederen ten gehore. Belang stellenden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt woensdagmiddag een kerstbingo voorouderen in De Buure- ton in de Molenstraat. Deelname kost ƒ10,- voor vijf ronden, de middag begint om 14.00 uur. ondag 10 december ixel'94-WFC afgelast Ij osterend-Monmckendam 3-2 Jidermeer-De Koog 3-1 ISW-ZDH 1-1 Smacht 4-Oosterend 2 5-1 Ways Forward 2-Texel'94 2 1-2 illantsoog 2-Texel'94 3 Callantsoog uggetrokken xel'94 4-Winkel 3 afgelast Xel'94 A1 -DWOW A1 afgelast Herdag 16 december 'O/Texel'94 B1-Texel'94 B2 13.45 fld Texel'94) xel'94 B1 -DEM B1 13.45 xel'94 C1-Con Zelo C1 13.45 SI Zwart C1 -De Koog C1 13.15' xel'94 D1 -Den Helder D1 11.45 I xel'94 D2-BKC D1 11.45 'AP'74 D1-Texel'94 D3 10.00 Met slechts zeven plaatsen verschil miste sportvisser Nico Tessel de aan sluiting bij de top; slechts de eerste twintig plaatsen kwamen in aanmer king voor deelname aan het wereld kampioenschap. Voor de naselectie waren drie Texelse vissers afgereisd naar het Callandkanaal en de Nieuwe Waterweg in Zuid-Holland, waar ge durende zes uur behoorlek werd ge vangen Hoewel niet geplaatst voor de internationale wedstrijden, kon den de Texelse deelnemers dus met opgeheven hoofd huiswaarts keren Einduitslag na zes wedstrijden: Nico Tessel 856 cm, 73 punten, 27ste plaats (was 24ste); Ton Dorst 465 cm, 96 pnt., 41ste (32ste); Cor Huisman 539 cm, 107 pnt., 43ste (45ste). Het gemengde F2-team van Oosterend. Voorgrond (vlnr.): Marijn Eelman, Stef Kooger, Vera Kooger, Lindy Brouwer, Marissa Bos, Vos Dros en Jacob Pieter Vlaming. Wegens ziekte ontbrak Jacqueline Daalder. Daarachter coaches Cor Daalder en Jaap Vlaming en sponsors Regma Luiken en André Brouwer. ifoio Gomrd Timmcmu In het Westfriese Wijdenes heeft ZDH zondag een moeizaam gelijk spel geboekt tegen WSW (1 -1Dat gebeurde op een veld dat door de neergutsende regen langzaam ver anderde in een modderpoel die zelfs de Big Six-tractor de grootste problemen zou hebben bezorgd. De gastheren waren duidelijk beter tegen de omstandigheden opge wassen dan de Hoornders, die in de tweede helft hun voorsprong uit handen gaven en blij mochten zijn dat hun erger leed werd bespaard.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 5