Agenda Excursies 7 Amsterdams Kleinkunstfestival Een dame in de onderwereld Stendert Tjepkema al ruim zestig jaar succesvol dierenfokker teso 1000 m2 .TEXELSE Zaterdas 6 januari Woensdag 10 januari Countrydansen in Den Hoorn Receptie in Oudeschild COURANT" Texelaar en toerist Donderdag 4 januari Vrijdag 5 januari Zaterdag 6 januari Zondag 7 januari Maandag 8 januari Dinsdag 9 januari KARTING TEXEL Hoogwater te Oudeschild an Keijser Kampeercentrum .xy .7, Texel populair met feestdagen Tevoko In de Texelse Bierbrouwerij beginnen rondleidingen om 15 00 en 16.00 uur. Om 14 00 uur gaat een excursie van Staatsbosbeheer door de Geul van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. In de Texelse Bierbrouwerij beginnen rondleidingen om 15.00 en 16.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn gaat vrijdag 12 januari een nieuwe cursus country-line dance van start. De beginners dansen van 20 00 tot 21.00 uur, de gevorderden komen van 21.00 tot 22.00 uur in actie. Wie wil, mag aan beide blok ken meedoen Er wordt gedanst op 12 en 26 januari en 2, 9 en 16 febru ari. Voor opgave en inlichtingen kan contact worden opgenomen met Baukje Drijver, tel. 319 411 Wie meedeed aan de afgelopen cursus, hoeft zich niet op te geven. Bewoners van Oudeschild zijn zon dag vanaf 16.00 uur welkom bij de nieuwjaarsreceptie die het dorpshuisbestuur geeft in 't Skiltje. ledereen krijgt een hapje en een DONDERDAG 4 JANUARI 2001 Theater Klif 12 in Den Hoorn vormt donderdag 11, vrijdag 12 en zater dag 13 januari volgens een jarenlan ge traditie het decor voor de laatste voorronde van het veertiende Amsterdams Kleinkunst Festival. Het concours werd door veel theaterlief hebbers vorig jaar al in de agenda drankje aangeboden en bovendien bestaat de gelegenheid kennis te maken met Vibeke Roeper (een dochter van raadslid Hans Roeper), kandidaat-coördinator van de festi viteiten die in 2002 rond de verjaar dag van de VOC en het dorp Oudeschild worden georganiseerd. gezet en kaarten zijn dan ook al sinds maanden niet meer verkrijgbaar. Dat is niet zo vreemd, want zelfs de voorronden van dit Amsterdams Kleinkunst Festival hebben allure. Deelnemers die wil len slagen als cabaretier - en welke wil dat niet? - is er alles aan gelegen om de laatste schifting te overleving om op die manier samen met een hen toegewezen coach de komende maanden op tournee te kunnen gaan langs een twintigtal kleinere zalen in het land. Daarna volgen in het grote Amsterdam de halve finale en de finale en de win naar mag aan het eind de felbegeerde Wim Sonneveldprijs in Filmnieuws Grace heeft een rustig leventje. Ze geniet van het kweken van orchi deeën, van tea-party's en van haar genoeglijke cottage in het Engelse Cornwall. Totdat manlief haar ontvalt, letterlijk, uit een vliegtuig. Plots ontdekt Grace dat ze hij haar heeft opgezadeld met torenhoge schulden. Ze dreigt zelfs uit haar huis te worden gezet. Een hopeloze situatie of zouden die paar zielige wietplant- jes van haar tuinman (Craig Ferguson), uitkomst kunnen bieden? De Britse komedie 'Saving Grace' - die dinsdag en woensdag in de serie 'Filmganger' bij Cinema Texel draait - laat een vrouw zien die gedwongen door de omstan digheden een haar onbekende wereld binnenstapt. Ze ontdekt daarbij tal van nieuwe kanten aan zichzelf. In het geheim gesteund door velen verandert Grace haar plantenkas in een enorme wietplantage. Maar het spul kwe ken is één ding, een dergelijke hoeveelheid aan de man brengen blijkt iets heel anders. En dus rest deze keurige dame uit de provin cie niets anders dan de Londense onderwereld te verkennen, op zoek naar een koper. Het avontuur krijgt onverwachte gevolgen. Nog een week te zien bij Cinema Texel is 'The Family Man', een romantische komedie met Nicolas Cage in de hoofdrol Hij speelt een typische yup, die op Wall Street een ruim belegde boterham verdient, een luxe appartement in Manhattan bewoont, rondrijdt in een Ferrari en als vrijgezel kan doen en laten wat hij wil. Op een ochtend wordt hij wakker en blijkt hij tot zijn onvoorstelbare schrik heel iemand anders te zijn, met een vrouw, twee kinderen, een hond en een heel gewoon baantje. Omdat de bezoekers er niet genoeg van blijken te krijgen, is ook 'Charlie's Angels' geprolongeerd. In deze 'sexy update' van de populaire televisieserie uit de jaren zeventig spelen boekenwurm Natalie, de stoere Dylan en de stijlvolle Alex de hoofdrol. De drie dames zijn even intelligent en getalenteerd als mooi en ontwapenend. Wanneer de puissant rijke Eric Knox wordt ontvoerd door zijn eigen personeel en voor zijn bedrijf een miljoenenverlies dreigt, moeten ze al hun charme, technische snufjes en kracht in één-op-één gevechten inzetten om zichzelf, hun playboybaas Charlie en duizenden onschuldige mensen te redden. Kinderen kunnen kiezen uit de succesfilm 'Kabouter Plop in de wolken' en de Disney-kraker 'Dinosaur' Maandag kunnen de bioscoopgangers zich laten verrassen door een 'sneak preview'. De liefhebbers van Bruce Willis wordt aangeraden donderdag 11 januari een vrije avond te nemen, want dan gaat in Cinema Texel 'Unbreakable' in première. ontvangst nemen. Die eer viel in het verleden te beurt aan onder ande ren Thomas Acda, Maarten van Roozendaal en Job Schuring, caba retiers die inmiddels zelfstandig volle zalen trekken Maar vele malen groter is het gezelschap dat in Klif 12 moest afhaken en van wie sindsdien weinig of niets meer is vernomen. Iedereen die komende week het Hoornder podium beklimt, beseft dat maar al te goed. Bekend zijn de verhalen van deelne mers die ontslag hebben genomen of hun studie hebben gestaakt, enkel en alleen om zo goed moge lijk voorbereid aan het festival te beginnen. Dat zenuwen en emoties drie dagen lang hoogtij zullen vie ren, laat zich dan ook gemakkelijk raden Op de eerste avond wordt opgetre den door De Wreeksters, Jelle de Bruijn, Walkate Reeringh en Nadja Filtzer Olaf Jasper, Kim Scheerder, ZYX en Iwan Dam krijgen hun kans op de tweede avond De derde avond wordt gevuld met Schering Inslag, HMS en Luider Van Donselaar. De presentatie wordt afgewisseld door Richard Groenendijk en Bas en Ralph Grevelink, dié zelf hun sporen in het cabaret hebben verdiend. Na afloop van de laatste voorstelling - rond 22.00 uur - trekt de jury zich terug. Die bestaat dit jaar uit tekst schrijver Lars Boom, componist en performer Nico van der Linden, per former Marijke Boon, regisseur Ton Offermans en Simone de Waard, directeur van een evenementenor ganisatiebureau. Na een bloedstol lende pauze, waarin de artiesten steeds bleker worden, spreekt de jury tegen het middernachtelijk uur het oordeel uit waarop iedereen zo lang heeft gewacht. Reserveren is dus niet meer mogelijk. De gelukkigen die een kaartje in de wacht hebben gesleept, dienen steeds om 20.00 uur binnen te zijn. In EcoMare begint om 13.30 uur een voorstelling van het poppenspel Jonas Jan, speciaal voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Jong en oud strijden in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp om de titels in de Durper sjoelkampioenschappen. Aanvang 14.00 uur. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdri- ve. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14 00 en 16.00 uur), Plop in de wolken (14.15 uur), Charlie's Angels (16.15, 19 00 en 21.30 uur) en The Family Man (aanvang 18.45 en 21.45 uur). In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een darttoernooi. Deelname staat open voor iedereen van 12 jaar en ouder. Bewoners van Eierland en andere belangstellenden schudden elkaar de hand op de nieuwjaarsreceptie die om 20.00 uur begint in buurthuis Bethel. In theater Klif 12 in Den Hoorn geeft het Georgische ensemble Kereoni een concert. Aanvang 20.30 uur. Entree 22,50 ('Vrienden' van Klif 12 betalen ƒ17,50). In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.00 en 16 00 uur), Plop in de wolken (14.15 uur), Charlie's Angels (16.15, 19.00 en 21.30 uur) en The Family Man (aanvang 18.45 en 21.45 uur). Texelse E-pupillen spelen een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen. De eerste wedstrijd begint om 8.30 uur, de laatste is om 13.00 uur afgelopen. Het dorpshuisbestuur van Oudeschild biedt de bewoners van het dorp een nieuwjaarsreceptie aan in 't Skiltje. Deze begint om 16.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.00 en 16.00 uur), Plop in de wolken (14.15 uur), Charlie's Angels (16 15, 19.00 en 21 30 uur) en The Family Man (aanvang 18.45 en 21.45 uur). De reumapatiéntenvereniging houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst in De Lindeboom, aanvang 11.30 uur. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12 00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal Opgave via tel. 316539. De gereformeerde kerk van Oosterend houdt een intrededienst, waarin drs. C.S. der Nederlanden en drs. F.A. van Helden aan de kerk wor den verbonden. Locatie is de hervormde kerk van Oosterend, aan vang 14.30 uur Na afloop is er in het gereformeerd kerkelijk centrum (Peperstraat 7) gelegenheid om ken nis te maken met beide predikanten. Ans Visser en Paul Sanders verzorgen een zangrecital in de voorspeelruim te van d'Ouwe Ulo. Zij worden op de vleugel begeleid door Fred Jansen. Aanvang 15 00 uur. De entree is vrij. In de eigen kantine begint om 16 00 uur de nieuwjaarsreceptie van Texel'94. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Plop in de wolken (14.15 uur), Charlie's Angels (16.15, 19 00 en 21.30 uur) en The Family Man (aanvang 18.45 en 21 45 uur). De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting houdt een bijeenkomst in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg. R. van Mechelen houdt een lezing met als titel 'Wat kan het AKC betekenen voor de landbouw'. Aanvang 20.00 uur. Dr. Piet W van Boxel houdt een lezing voor het Leerhuis over de poli tieke en sociale factoren die leidden tot de verwoesting van Jeruzalem en de Tweede Tempel Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Erik van Houten houdt in het ouder lokaal van de Vrije School in Den Burg een lezing over de beeldhouw kunst tussen 1850 en 1950. Aanvang 20.15 uur. Entree ƒ5,-. De bijeenkomst is de eerste in een serie van vier over de kunsten. In Cinema Texel draaien Charlie's Angels (aanvang 19.00 uur), een 'sneak preview' ((20.30 uur) en The Family Man (21.00 uur) In het zaaltje bij de doopsgezinde kerk in de Kogerstraat komt om 14.30 uur de doopsgezinde middag- zusterkring bijeen. Zusters vertellen over hun liefde voor hun huisdier De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20 00 uur bijeen in Tusse de banke. MET Dl ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD In de kerstvakantie elke middag 14.00 uur sleepnetvissen, garnalen proeven en... naar de zeehonden Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 par) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed I Kantine I terras Midgetgolf speeltuin In Cinema Texel draaien Charlie's Angels (aanvang 19.00 uur). Saving Grace (20 30 uur) en The Family Man (21.00 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet veerdienst Teso zowel vrijdag als zondag tussen 9.35 en 16.05 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. De afvaarten op vrijdag van 10.05 uur vanuit Den Helder en van 13.35 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Er worden geen wachttijden ver wacht. en en en en en 13.24 u. 14.10 u. 16.20 u. 18.10 u. 19.20 u 20.15 u. 21.16 u. 22.06 u. 22 34 u. Do. 04 1.25 Vr. 05 2.40 Za. 06 4 10 Zo. 07 5.35 Ma 08 6.34 Di 09 7.35 Wo. 10 8.34 Do. 11 9.45 Vr. 12 10.35 Aan het strand is het onqeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 11 januari op om 8.43 uur en gaat onder om 16.50 uur. 4 januari dood tij; 11 januari springtij, 9 januari volle maan. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163 De Open Kersttentoonstelling van kleindierenvereniging H en O in Den Helder is voor Stendert Tjepkema bijzonder succesvol verlopen. Nadat een grijze Vlaamse reus van de Texelse fokker als beste uit de bus was gekomen in zijn eigen categorie, werd het dier vervolgens door de keur meesters uitgeroepen tot het mooiste konijn van het hele evenement. Een bijzondere prestatie, want fokkers uit het hele land hadden niet minder dan 331 konijnen ingezonden. Er waren meer Texelaars die in Den Helder in de prijzen vielen. Ook Wil Rijk (met een voskonijn), Joop Velt- kamp (Nederlandse hangoordwerg) en mevrouw Mets-Segers (Pool rood- oog) oogstten het predikaat F (Fraai) voor één van hun dieren. Hun pres taties verbleekten echter enigszins bij die van de 78-jarige Tjepkema, die al zo'n zestig jaar met veel succes de fokkeri] beoefent en sinds de oprich ting lid is van Kleindierensport- vereniging Kotex. Dat is te zien aan de toch niet kleine prijzenkast die in zijn huiskamer aan het Gerritslande- rdijkje hangt en die alle trofeeën die hij in de loop der jaren verzamelde al lang niet meer kan bergen. Om dat probleem op te lossen, heeft Tjepkema een paar extra planken aan de muur bevestigd. Zo kan hij weer even vooruit, want ondanks zijn leef tijd blijft de fokker onverminderd ac tief. Nog maar twee jaar geleden waren bij de jaarlijkse tentoonstelling van Kotex niet alleen het kampioenskonijn maar ook de kampioensduif en de kampioenskip van Tjepkema. Vorig jaar lukte dat in twee categorieën. Tjepkema is trots op alle prijzen, dat is duidelijk, maar tijdens een gesprek met hem en echtgenote Geer wordt al snel duidelijk dat de liefde voor zijn beesten (naast kleindieren houdt hij ook paarden) vele malen belangrijker is. 'Het geheim van een succesvol fokker, dat is een moeilijk terrein. Ik houd het op twintig procent vakken nis en tachtig procent oppas. Ervoor zorgen dat het dier een goede plek heeft, op tijd en goed te eten krijgt, dat soort dingen. Als je slechte die ren hebt, worden ze heus met zomaar kampioen. Maar een dier dat al goed is, wordt door een goede verzorging zeker beter.' Dieren zijn ook gevoelig voor sfeer, beweert Tjepkema, die tot 1978 een boerderij op 't Horntje had en vroe ger menig succes kende in de koeien- en paardenfokkerij. Tijdens een tentoonstelling op de Westfriese Flora werd het uier van één van zijn koeien gewaardeerd met het predi kaat A. 'Volgens de keurmeester had maar één op de honderdduizend beesten zo'n prachtige uier.' Een dag later kwam plotseling het telefoni sche onheilsbericht: de koe is ziek en gaat naar de slager. 'Maar er was niks aan de hand volgens die vent, want die koe was verzekerd en ik zou er zevenduizend gulden voor terug krij gen. Ik zeg: al krijg ik er zeventig duizend gulden voor, die koe komt naar huis. Dat gebeurde en toen ik met 'm de stal in liep, keek hij al: hé, Stendert Tjepkema en zijn kampioenskonijn. (Foto Joop Rommels) ik ben weer thuis.' Tjepkema gaf het dier te eten en reed nog even met mee de vrachtwagenchauffeur, die elders op het eiland nog een koe moest afzetten. 'Toen ik terug kwam, was het vreten op en was-ie gaan lig gen. Ik ben op m'n hurken naast 'm gaan zitten en toen legde-ie z'n kop op m'n knie en keek me aan met een blik van: dat doen we niet meer hé? Toen-ie een week thuis was, was-ie helemaal de oude en gaf-ie weer veertig liter. Op de Flora had-ie niet meer dan twaalf of veertien liter ge geven. Hij borst van de heimwee. Dat Tjepkema met zijn Vlaamse reus hoge ogen zou gooien in Den Helder, was geen grote verrassing Op ken merken als type. benen, pels. kop, oren, kleur en conditie scoorde het acht maanden oude en achteneen- halve kilo zware dier enkele ZG's (Zeer Goed) en voor de rest Fs (Fraai). 'Ik wist heus wel dat ik een goeie kans maakte. Het is gewoon een prachtig dier. Maar of je de kampioen levert, moet je maar afwachten. Je hebt nu eenmaal te maken met de grillen van keurmeesters en die zijn soms moei lijk te voorspellen. Als voorbereiding op een tentoonstelling was ik een keer de nagels van een konijn aan het knippen. Plotseling zag ik bloed. Stom, ik had in helleven geknipt. Wat denk je dat er in het juryrapport staat: nagels zijn wat lang Waar blijf je dan?' Het slotwoord is voor echtgenote Geer: 'Die tentoonstellingen hoeven van mij niet zo. Ik heb altijd meege holpen met de dieren klaar te maken Vroeger al. Met het uit elkaar halen en prepareren van koeienstaarten, bij- Dat Texel een populaire vakantie bestemming was tijdens de feestda gen bevestigen de vervoerscijfers van Teso. In december zette de veer dienst 88.698 personen over, ruim 5,5 procent meer dan in het jaar ervoor. Het aantal personenauto's groeide zelfs met 7,02 procent. Ook het vrachtvervoer kende een toename, wat waarschijnlijk samenhangt met de bietencampagne die half decem ber werd afgesloten. In de maanden oktober, november en december werden 7.551 vrachtauto's overge zet, terwijl in dezelfde periode een jaar eerder 6.886 combinaties het Marsdiep passeerden. Het aantal meters vracht groeide nog sterker. In oktober met 16,66 procent (32.919 meter), in november met 19.98 pro cent (19,98) en in december met 10.48 procent (27.116) Gerekend vanaf april vervoerde Teso gemiddeld 6,36 meer meters vracht. Zes teams van volleybalvereniging Tevoko spelen zaterdag een thuis wedstrijd. In sporthal Ons Genoegen komen om 13.30 uur het eerste en het derde damesteam en het tweede herenteam in actie tegen respectie velijk WhamWham 1Wieringermeer 3 en VCJ'94 2. Vanaf 15.00 uur be treden het eerste herenteam, het tweede damesteam en het mixjeugd- team de arena om VCJ'94 1HSCS 1 en WSOV 7 te bekampen. voorbeeld. Maar ik deed het omdat Stendert en de jongens het leuk von den. Voor mij zijn alle dieren gelijk.'

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7