B&B koopt oude notariskantoor L (9 Raboton: geld voor Texelse projecten 7 'Ik probeer veel nieuwe dingen uit op het personeel Geslaagd oud Papier .TEXELSE COURANT" ff Kerkdiensten Week van gebed at ik zeggen wou. De geschiedenis herhaalt zich? Kadio Texel 106.1 Medische zorg Gemeente krijgt portret R.P.Keijser Inzamelingsactie levert 1600 kerstbomen op VRIJDAG 12 JANUARI 2001 B&B Van der Vis en Den Boer ac countants en adviseurs is de nieuwe eigenaar van het voorma lige notariskantoor aan de Elemert. De accountants kampten in de vestiging aan de Abbewaal in toe nemende mate met ruimtegebrek, terwijl de voorgenomen uitbreiding van dit gebouw met een 'toren' van drie verdiepingen, onder meer we gens de planologische procedu res, nog enkele jaren op zich zal la ten wachten. Op 1 maart verhuizen de afdelingen agrarische dienst verlening en particulieren naar de Elemert. De aankoop heeft alles te maken met de snelle groei na de overname van het accountantskantoor door Astrid van der Vis en Maarten Jeroen den Boer in juli 1999. Toen werkten er 23 mensen bij B&B, nu 34 en verwacht wordt dat het aantal medewerkers in de toekomst verder zal toenemen. Debet hieraan zijn onder andere de start van nieuwe dienstverleningen, zoals hulp bij het oplossen van con flicten (mediation), de forensische accountancy en advisering op het terrein van zakendoen via internet. Door de belastinghervorming die met ingang van 2001 is ingevoerd en die voor alle belastingplichtigen grote ge volgen heeft, zullen naar verwachting meer mensen een beroep doen op accountants. Het jonge onder nemersduo verwacht dat hun kantoor mede door de belastingherziening 2001 geheel op gelijk niveau kan ko men met de gerenomeerde belastingadvieskantoren, die welis waar veel kennis over het 'oude' belastingstelsel hebben, maar op het gebied van de nieuwe wetgeving op hetzelfde niveau van start gaan. 'Daardoor vervalt voor een aantal bedrijven een belangrijke reden om een groot overkants kantoor in de arm te nemen.' Geruime tijd geleden al was de (voor ziene) groei reden om met architect Louis Uriot om de tafel te gaan, ten einde de mogelijkheden voor nieuw bouw te bekijken Uriot ontwierp een ronde aanbouw van drie verdiepin gen waardoor het kantooroppervlak van B&B verdubbelt. Omdat de be stemming van het beoogde bouwter rein moet worden aangepast, is de wens hiertoe ingebracht in het nieuwe bestemmingsplan Den Burg, hetgeen een moeizame artikel 19- procedure voorkomt. Het college staat volgens Den Boer met afwijzend tegenover de toren. Het dak van de aanbouw is een kleine twee meter hoger dan dat van het huidige kan toor. De bestaande vijver zal worden doorgetrokken. Omdat realisatie nog enige jaren duurt en de behoefte aan extra werk ruimte groot is, was het vnjkomen van het oude notariskantoor een buiten kansje voor de accountants. 'Zodra we er lucht van kregen, hebben we actie ondernomen. Want dit is voor ons een uniek mogelijkheid om de periode te overbruggen. Het gebouw biedt voldoende ruimte, beschikt al over de benodigde vaste verbindin gen voor een computernetwerk en door een permanente digitale lijn met ons kantoor aan de Abbewaal. kun nen we op elk moment de benodigde dossiers inzien. Want ook bij ons wordt steeds meer digitaal gewerkt. De afstand vormt daardoor geen be lemmering. En de locatie, nabij de maandagmarkt waar nogal wat agrariërs plegen samen te komen, is een pré Des te meer reden om de totale agrarische dienstverlening (fis caal, administratief. bedrijfs economisch, mmas, etc), die binnen ons kantoor toch al redelijk zelfstan dig opereert, naar de Elemert te ver huizen.' Datzelfde geldt in grote lijnen voor de fiscale afdeling en aangiftepraktijk voor particulieren, die wordt geleid door Astrid van der Vis. Mocht B&B na realisatie van de nieuwbouw zo danig zijn gegroeid dat tegen die tijd opnieuw sprake is van ruimtegebrek, dan is niet uitgesloten dat beide af delingen aan de Elemert blijven. Bij komend voordeel zijn de kluizen in het oude notariaat, die B&B goede diensten zullen bewijzen bi| de opslag van dossiers. Afgezien van de aankleding van de kantoorruimte en voorzieningen op het gebied van communicatie en au tomatisering, zal het voormalige Tesokantoor geen wi|zigirigen onder gaan Ook het tegeltableau in de wachtruimte, met daarop veerboot De Dageraad, blijft op zijn plaats. De notarissen hadden het toegezegd aan een Texelaar, met wie was afge sproken dat diens naam niet prijs zou worden gegeven. Den Boer wil er wel iets over kwijt: 'Hij wilde het zo graag hebben omdat het huis waarin hij woont De Dageraad heet.' Hij kreeg het onder voorwaarde dat het paneel intact zou blijven. Nu is gebleken dat demontage tot onherstelbare schade leidt, is besloten dat de afbeelding op zijn plaats blijft. Met vermelding dat deze is geschonken door de betref fende Texelaar Zondag 14 januari 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u mw C. Vlaming uit Diemen De Koog: 9 30 u. ds. W.J Keuning uit Den Helder Den Hoorn: 11 00 u. mw. C Vla ming uit Diemen. Oosterend: 9 30 u. GK ds E.J Vledder; 19.00 u GK ds. C.S der Nederlanden. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. E J Vleddder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u ds H D van Zessen GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u ds. T M van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. ds. L Hoekstra. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg 10.00 u ds G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u dames koor, uitz via De Lichtboei; zon. 10 45 u. The Gospeltrain, kinder- nevendienst. Oudeschild: zon 9.30 u. De Cocksdorp: vrij 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u Woord- Communiedienst parochianen. JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg. Open bare lezing, 10.30 u. Acht God u persoonlijk belangrijk? Wachttorenstudie, 11.20 u: Jehovah verleent de vermoeide kracht Schetsontwerp van architect Louis Unot van de beoogde nieuwbouw aan het accountantskantoor aan de Abbewaal. Omdat de tot standkoming nog enkele jaren zal vergen, verhuist een deel van het bedrijf (voorlopig) naar de Elemert. De Evangelische Alliantie houdt van 14 tot en met 21 januari de jaarlijkse Week van Gebed, ditmaal rond het thema 'Bidden in een keuzemaat schappij'. Voorafgaand „aan deze week is zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur een Nationale Gebedsdag in de Pandahallen in Loosdrecht. Ook op Texel worden van maandag 15 tot en met vrijdag 19 |anuari op verschil lende plaatsen gebedsbijeen komsten gehouden. Alle bijeenkom sten beginnen om 20.00 uur en ieder een is welkom om mee te bidden voor gezin, kerk, land en volk. Er kan ook thuis worden gebeden, gebeds- roosters zijn af te halen in 'Het Olijf blad' in de Weverstraat, tel. 313770. De bijeenkomsten worden elke dag in het gebouw Eben Haëzer in de Julianastraat gehouden en verder op de volgende plaatsen: maandag fam. Van Ingen Schenau, Wilsterstraat 56, Den Burg, fam H. Ellen, Lieuwstraat 20, Den Burg. Dinsdag: fam. D. Reu ijl, Duykerdam 2, Den Burg. Woens dag: Boekwinkel 'Het Olijfblad', Weverstraat 60, Den Burg, Doopsge zinde kerk (bovenzaal), Peperstraat. Oosterend. Donderdag: fam. J. de Graaf. Naalrand 50. Den Hoorn. Vrij dag: slotbijeenkomst in gebouw Eben Haëzer. Julianastraat 11. Den Burg. I vut de rrxiacljc De 27-jarige oud-Texelse Chloë Weel heeft met succes haar oplei ding aan de faculteit diergenees kunde van de Universiteit van Utrecht afgerond Denk niet dat het huidige verfoeide raadhuis er destijds met aller instem ming is gekomen. De gemeenteraad stemde er weliswaar voor met slechts één stem tegen, maar tijdens de voor bereidingen circuleerden heef andere ideeén. Een meerderheid van de ambtenaren zag die omvangrijke nieuwbouw op de plaats van het Raaksje helemaal niet zitten en gaf de voorkeur aan een raadhuis aan of bij de Elemert. Technisch ambtenaar M.Bosma maakte daarvoor een schets: een gebouw met het front naar de Elemert waarbij de raadszaal en andere representatieve onderde len op palen boven het water van de vijver waren gebouwd. Vanuit de ra men zag je de eenden en zwanen onder je door zwemmen, heel mooi. Het toenmalige college wilde er niets van weten en er waren toen geen inspraakbijeenkomsten die hen tot andere gedachten hadden kunnen brengen. Zo kwam het huidige raad huis er, een van de grootste blunders die ooit op Texel zijn begaan, ontwor pen door professor Wieger Bruin die nog meer leuke plannen had, zoals het maken van een doorbraak tussen Parkstraat en Achterom waarbij het huis van de Dames Dijt moest ver dwijnen.... Laten we de handen dichtknijpen dat er nu een mogelijkheid is om van dat raadhuis af te komen en van de Groeneplaats weer een leuke plek te maken. Het is te hopen dat de men sen die daar zo over denken, hun mond open doen. Dan zal ons col lege. dat ongetwijfeld de democratie hoog in het vaandel voert, serieus willen denken over nieuwbouw op een andere plaats en met een meer creatieve financiering dan die drei gende verdubbeling van de OZ-Be- lasting. Misschien ligt die schets van Bosma nog ergens. Piet Arensman Den Burg. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12 00u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 9.30 u. SOW-dienst vanuit Gerefor meerde kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00u. Country time (herhaling van donderdag) 16 00u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20 00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Doopsgezinde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Compilatie. Omdat het eerste Cabaret-café dit jaar nog gehouden moet worden, vanavond een compilatie van eerder uitgezonden fragmenten Veel muziek en gespreksfragmenten en een kritische beschouwing van nog steeds ac tuele gebeurtenissen, aansluitend Radio Noordholland Eén ding weet Ype Evers zeker: bij Van der Valk wil hij nooit meer wer ken. 'Nadat ik mijn diploma had ge haald, heb ik via Randstad Uitzend bureau een tijdje bij allerlei restaurants gewerkt. Eén ervan was Van der Valk in Akersloot. Ik was er nog maar net toen ik de chef met een peuk in zijn mond in een grote pan soep zag staan roeren Dat is nog tot daar aan toe, maar plotse ling was zijn askegel verdwenen en ik wist zeker dat hij die met had afgetipt. Ik stapte op hem af en vroeg wat hij ermee had gedaan. Die heb ik afgetipt, zei hij. Even la ter zag ik dat twee jongens om beur ten in een andere pan stonden te ro chelen. Ik ben weer naar de chef gegaan en vroeg wat hij eraan ging doen. Nou, dat viel allemaal wel mee, daar moest ik met te veel van denken. De volgende dag ben ik naar Randstad gegaan en heb ge zegd dat ik ander werk wilde. Van der Valk kon hier misschien niks aan doen en ik zeg heus niet dat het overal gebeurt, maar ik vind wel dat ze hun personeel beter in de hand moeten houden.' Bij zijn meeste andere werkgevers had Evers (31), tegenwoordig souschef bij hotel De Lindeboom, het veel beter naar de zin. Dat wa ren er nogal wat, want de in Den Helder geboren kok, die in zijn leven zevenentwintig keer verhuisde, hul digde voor zijn komst naar Texel het credo dat je zoveel mogelijk moet hebben gedaan. Al sinds zijn veer tiende had hij diverse baantjes in de horeca en i)vas hij onder meer afwashulp en medewerker in een snackbar. In Leiden volgde hij een driejarige MBO-opleiding aan de Konsumptieve ('dat schreef je toen nog met en k') Technische School, nadat het MAVO-diploma niet voor hem bleek weggelegd. Hij werd er opgeleid tot instellingskok. Stage liep hij in een psychiatrisch zieken huis in Bennebroek en een tehuis voor geestelijk- en meervoudig ge handicapten in Heemstede. Na baantjes bij Van der Valk en het visspecialiteitenrestaurant Le Pêcheur in Amsterdam, vroeg het uitzendbureau of hij zin had om in de kerstvakantie twee weken op Texel aan de slag te gaan. 'Ik was er nog nooit geweest, maar het leek me wel wat.' Hij kreeg een betrek king bij strandpaviljoen Paal 9, waar ze na twee dagen al zo tevreden over hem waren, dat hij een vaste baan kreeg aangeboden. Hij aar zelde met lang en zou er zes jaar blijven. In die periode leerde hij Christel Moens, zijn huidige vrouw kennen, die na hem als serveerster in het paviljoen ging werken. 'Dat ging wel leuk. Haar moeder had mij al eerder gezien en tegen Christel gezegd dat er een jongen werkte die Ype Evers, souschef bij De Lindeboom: 'Bij Van der Valk stond de chef met een peuk In de mond in de soep te roeren. (Foto Joop Rommets ze vast wel leuk zou vinden. Later was mijn moeder op Texel en zaten we samen even aan de bar, terwijl Christel aan het werk was. Plotse ling vroeg ze: hebben jullie soms wat met elkaar? Onze moeders hadden het eerder door dan wij zelf.' Samen hebben de twee Inmiddels twee kinderen. Sinds vier jaar werkt Evers bij De Lindeboom van de familie Stieke- ma, waar hij en chef Pieter Krugers t>ij toerbeurt de keuken bestieren. De souschef is enthousiast over het hotel-restaurant, dat hij - hoewel het al meer dan een eeuw oud is - beschouwt als een jong en groeiend bedrijf. 'Sinds kort is Jan Bakker van hotel Greenside general-manager en zit ook Elis Polderman in de staf. Er zijn allemaal plannen waar ik niks over kan zeggen, maar waarmee we ook het restaurantgedeelte beter tot zijn recht willen laten komen. Zo wil len we bijvoorbeeld de loze ruimtes opvullen die het gebouw nogal veel heeft. Eventueel krijgen we er straks één of meer koks bij.' Evers en Krugers koken zowel voor de hotelgasten als voor de 'gewone' bezoekers van het restaurant. De hotelgasten kunnen a la carte eten. maar er is ook altijd een menu, dat doorgaans bestaat uit drie gangen. Overigens is het lang met vanzelf sprekend dat de hotelgasten in het restaurant van De Lindeboom eten. 'Alleen de gasten die halfpension hebben geboekt komen in ieder ge val. Van de anderen moet je het maar afwachten. Als vijftien procent naar het restaurant komt, doe je het goed. Maar daar zitten wij dik over heen.' De chef en de souschef timmeren hard aan de weg. 'We wisselen één of twee keer per jaar de kaart. We hebben net weer een nieuwe, met heel mooie gerechten. Varkenshaas gevuld met gerookte zalm bijvoor beeld. Dat is niet alledaags, maar wel heel lekker. Daarnaast hebben we steeds drie specialiteiten. Die wisselen om de paar maanden, om de sjeu erin te houden. We hebben nu drie wildspecialiteiten: herten- biefstuk met port-druivensaus, wildtrio met sinaasappelsaus en hertenpaté met Cumberlandsaus. Uitproberen is leuk. Sommige me nu's bevallen zo. dat ze op de ge wone kaart worden gezet.' Of dat ook zal gebeuren met een Ja pans gerecht, is nog maar de vraag. Daarin wordt vis gebruikt die vrij kort verhit wordt en daardoor halfgaar wordt geserveerd. Lachend: 'Ja, dat vinden ze lekker daar. Wij verhitten de vis eigenlijk nog lang, want in Japan belandt-ie echt bijna rauw op tafel.' Het recept van het (vegetarische) gerecht dat Evers voor De Duinpan beschikbaar stelt, heeft hij zelf ont wikkeld. 'Ik ben een kok die houdt van fröbelen. Veel nieuwe dingen probeer ik uit op het personeel. Die zeggen dan: dit is lekker en moet je erin houden, dat moet er eigenlijk uit. De volgende keer wordt het dan net even anders. En ook zo'n ge recht kan dan uiteindelijk op de kaart belanden.' Notenquiche (voor vier personen) 100 gram gezouten pinda's 130 gram ongezouten gemengde noten 40 gram walnoten 70 gram pepita 's (pompoenpitten) 2 eieren 1.5 deciliter room halve eetlepel mangochutney halve eetlepel groente- bouillonpoeder 200 gram goudreinetten 200 gram aardappels 100 gram oude kaas amandelschaafsel bladerdeeg paneermeel zout en peper naar smaak Hak alle noten, rasp de aardappels en de goudreinetten, voeg de even tjes in een koekenpan geroosterde pep/fa's toe. en meng het geheel. Vet een bakblik in en bedek de bo dem met bladerdeeg. Goed aan drukken in de hoeken. Strooi een beetje paneermeel over de bodem, voeg het mengsel toe en druk het opnieuw aan. Meng de eieren, het bouillonpoeder en de mango chutney door elkaar en schenk dit erover heen. Bestrooien met kaas en daarna (licht) met amandel schaafsel. Voeg zout en peper toe en druk het geheel weer aan. In een op 160 graden voorverwarmde heteluchtoven (180 graden vooreen gewone oven) in circa 1.20 uur gaar bakken. Serveren met een salade Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039. Aanvragen visites s.v.p v r 10.30 uur. Spreek uur op zaterdag en zondag van 11 30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H lammers. De Ruyterstraat 86, Oudeschild, Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461 Spreek uur elke werkdag van 9 00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling. Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humamtas Den Helder, Binnenhaven 76-77; tel. 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u Telefoon: 0900- 8844 In spoedeisende gevallen: 1- 1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel 318581,327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16 00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat' 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u zaterdag 10.00- 13 00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11 00-12.00 en 16 00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen De directie van het NUON heeft het geschilderde portret van Reijer Pieter Keijser dat jarenlang heeft gehangen in het voormalige TEM-kantoor, aan de gemeente geschonken. Het col lege zal de raad voorstellen het ge schenk te aanvaarden en op te han gen in een openbare ruimte van het raadhuis. R.PKeijser (1868-1939) was actief in de lokale politiek en het zakenleven. Toen hij tussen 1923 en 1932 wethouder was voor de Vrijzin nig Democratische Bond gaf hij de aanzet tot de oprichting van de N.V. Texelsche Electriciteits Maatschappij, die later overging in het PEN en re centelijk het NUON. (Foto Harry de Graaf) Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten: 3. Waalderstraat, Marelstraat, Paelwerck, Schoudieck, Schilp- banck, Vroonlant, Buytengors, Hoef slag en Noordvlak. In Oudeschild wordt dinsdag 16 januari vanaf 15.00 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Gemeentewerken heeft woensdag 1.600 kerstbomen die verspreid over Texel waren ingezameld ter ver snippering en compostering naar De Hamster overgebracht. Op het depot aan de Reijer Keijserstraat werden 128 bomen gebracht, aan de Krakeling 160 en de Buytengors 255. Oudeschild bracht 161 bomen bijeen, Den Hoorn 116, Oosterend 163, De Koog 131, De Waal 60 en De Cocksdorp 281Aparte vermelding is er voor de families Koorn en Bosma uit de Drijverstraat. De kinderen ver zamelden er 145 bomen. In ruil kre gen ze, net als de andere aan brengers, loten, waarmee ze kans maakten op drie bioscoopbonnen die op elk verzamelpunt werden verloot. Texelaars of instellingen die een plan hebben voor een lokaal pro ject dat ten goede komt aan het eiland of de eilanders, maar het fi nancieel niet rond krijgen, kunnen voortaan een beroep doen op de Raboton. Deze week werd de com missie benoemd die het bestuur van de Rabobank adviseert naar welk doel(en) de inhoud gaat van dit symbolische vat met geld, dat elk jaar wordt gevuld met een deel van de winst van de Texelse bank. Het stimuleren en, ondersteunen van activiteiten die ten gunste komen van de maatschappelijke ontwikkelingen van Texel, door donatie van een gel delijk bijdragen. Aldus luidt de doel stelling, die voor een ruime interpre tatie vatbaar is. Dat is precies wat de Rabobank beoogt met de Raboton. 'We willen de regeling zo breed mo gelijk houden. Elk plan, je kunt het zo gek niet bedenken, komt in principe in aanmerking voor een bijdrage. Mits het betrekking heeft op Texel, een maatschappelijk of cultureel doel dient en geen commerciële doelstel ling heeft. Onder die laatste voor waarden kunnen ook bedrijven een aanvraag indienen', zegt Aris van Zeijlen, die als voorzitter van de com missie mede bepaalt welk project in aanmerking komt voor een bijdrage. De initiatiefnemers kunnen het plan indienen bij de Rabobank, onder de vermelding Raboton. ter attentie van secretaris Fenneke Krafft. Het project moet vergezeld gaan van een een voudige financiële onderbouwing, waaraan geen accountant te pas hoeft te komen. De commissie, die verder bestaat uit Rabobankvoorzitter Jan van Heer waarden en de leden Nico Graaf, Roelie Bakker en Henk Witte, komt elk kwartaal bijeen om projecten die zijn aangemeld te beoordelen. Van Zeijlen: 'Het kan zijn dat we besluiten om meerdere initiatieven een bijdrage te geven.' Het bedrag dat de bank jaarlijks in de Raboton stort is afhan kelijk van de grootte van de winst en kan varieren van ƒ50.000,- tot wel ƒ300.000.-. De commissie geeft advies aan het bestuur van de Rabobank, dat in de praktijk altijd zal worden opgevolgd. Mocht een project worden afgewe zen, dan krijgt de indiener hierover bericht. Initiatieven waarover twijfel bestaat of waarvoor op dat moment geen of onvoldoende middelen ter beschikking staan, worden tijdens de volgende zitting van de commissie opnieuw overwogen. Per project kan éénmaal een aanvraag worden inge diend.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2