wk Een avondje fanfare Thriller met Bruce Willis Agenda Ui Excursies teso MILLSTREET LanM>. S Bos en Duin 2 iè KARTING TEXEL CAFE DE ZWAAN z 1000 m2 .TEXELSE Nieuw Leven brengt blijspel rOURANT' Crossloop AVT Psychologe op Vrije School Cursussen bij muziekschool Ayur-veda WNF Rangers Wandeltocht Dressuurwedstrijd Hoogwater te Oudeschild Galerie Zeewinde FVN Vrouwen Jeugdvolleybal oCU'Tft, spelletjes D ae PlilZU DEN BURG Intrude Men x Men ETEN? an Keijser VRIJDAG 12 JANUARI 2001 Zaterdag 13 januari In de Texelse Bierbrouwerij beginnen rondleidingen om 15 00 en 16.00 uur Zondag 14 januari Om 11.00 uur begint de excursie 'Door het zout van de zee' Deze voert door de Slufter De organisatie is in handen van Staatsbosbeheer. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Woensdag 17 januari Bij voldoende deelname begint om 14.00 uur een rondleiding door de Geul. Aanmelden en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Toneelvereniging Nieuw Leven beklimt traditiegetrouw de laatste twee zaterdagen van januari het toneel om een stuk op te voeren. Dit jaar is gekozen voor een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Mary Bakker-Schoon. Dorpshuis 't Skiltje wordt zaterdag 20 en 27 januari omgebouwd tot het particu liere bejaardenhuis Huize Avondrood. De toeschouwer mag als het ware getuige zijn van het leven dat de bewoners er leiden. Uiteraard is een avondje Nieuw Leven niet compleet zonder een loterij en bal na. Wie verzekerd wil zijn van een plaatsje kan reserveren bij Tineke van Beek, tel. 313 008 (bgg. 310357). Op het bekende fraaie parcours in de Dennen wordt zondag de vijfde door Atletiekvereniging Texel geor ganiseerde crossloop van dit seizoen gehouden. De jeugd tot en met 12 jaar loopt 1,3 kilometer, de jeugd tot en met 16 jaar krijgt een afstand van 2,9 kilometer voor de kiezen, de senioren kunnen kiezen uit een loop van 2,9, 5,8 en 8,7 kilo meter. De jongste jeugd start om 11.00 uur, de rest van het deelnemersveld gaat een kwartier later van start. Inschrijven is vanaf 10.30 uur mogelijk in appartemen tenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Christie Amons uit Zeist houdt woensdag 17 januari een lezing met als titel 'De ontwikkeling van het kind en het Vrije Schoolonderwijs'. Zij gaat daarbij in op vragen als: waarom wordt zoveel belang gehecht aan spel en kunstzinnig onderwijs, hoe verhoudt het Vrije Schoolonderwijs zich tot de ontwik- kelingsvragen van het huidige kind en hoe hangt het leerplan van de Vrije School samen met de ontwik kelingsfasen van het kind. Amons is ontwikkelingspsychologe en vele Liefhebbers van fanfaremuziek komen zaterdag 20 januari aan hun trekken op het fanfarefestival dat in de Burg. De Koninghal wordt gehouden. KTF, Excelsior en DEK treden onder auspiciën van het Contactorgaan voor Zang en Muziek voor het voetlicht tijdens een gevarieerde muziekavond, waarop een zeer afwisselend programma ten gehore zal worden gebracht Het podium is bij toerbeurt een minuut of vijfentwin tig gereserveerd voor de afzonder lijke muziekgezelschappen, die zich proberen te onderscheiden met ori ginele, vernieuwende stukken waar op intensief is geoefend 'Niet oubollig', verzekert medeorganisa tor Piet Bakker, die als doorgewinterde muzikant de voor keuren van het publiek als geen ander kent. 'Smaken verschillen, ook bij de verschillende muziekkorpsen Aan variatie zal dus geen gebrek zijn. Het is vooral bij dit soort avonden een uitdaging om goede muziekstukken te kiezen. Ze moeten met te hoog gegrepen zijn, maar wel niveau hebben. Als muzi kanten staan we te popelen om te laten horen wat we kunnen.' 'Musical voor kinderen', 'Muziek op schoot' en 'Algemene Muzikale Vorming (AMV) voor volwassenen' zijn de namen van drie cursussen die in januari van start gaan en worden georganiseerd door de Texelse muziekschool. 'Musical voor kinderen' behelst een combinatie yan muziek maken (zingen en spe len op eenvoudige instrumenten), dansen en toneelspelen en is bedoeld voor leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 van de basisschool. Ze bedenken samen met de docent een stuk, dat ze aan het slot van de cursus opvoeren voor ouders en andere belangstel lenden. De ervaring leert dat het spelen van diverse rollen kinderen van deze leeftijd veel plezier bezorgt. De cursus gaat op woens dag 17 januari van start en bestaat uit twintig lessen, die steeds duren van 14.15 tot 15.15 uur. De kosten bedragen 27,50 per maand (de jaren verbonden geweest aan de polikliniek voor kinder- en jeugdpsy chiatrie van de Zonnehuizen in Zeist. Momenteel is zij docente aan de Hogeschool Helicom, een opleiding voor leraren in het basis onderwijs van de Vrije School. De lezing wordt gehouden in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. cursus beslaat vijf maanden). 'Muziek op schoot' is voor kinderen van 1 tot en met 3 jaar, die op deze leeftijd grote aandacht hebben voor klanken en geluiden Ze herkennen al snel liedjes en reageren hierop met geluid of beweging. Tijdens de lessen worden liedjes gezongen, muzikale spelletjes gespeeld, bewo gen, geluisterd naar muziek en geëxperimenteerd met eenvoudige instrumenten. Al deze activiteiten doen een appèl op de motorische, verstandelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling van de kinderen Het plezier beleven aan muziek staat voorop De cursus bestaat uit tien lessen en de kosten bedragen (een malig) 95,-. De eerste bijeenkomst is op woensdag 24 januari en duurt van16.05 tot 16.50 uur. 'AMV voor volwassenen' is een ver volgcursus, waarin dieper wordt ingegaan op de stof uit een eerdere cursus. De cursisten musiceren op instrumenten van de muziekschool en eventueel op eigen instrumen ten. De cursus is erg geschikt voor mensen die sinds kort een instru ment leren bespelen. Zij kunnen hun pas verworven kennis direct in praktijk brengen. Speciale aandacht wordt besteed aan het schrijven van begeleidingen bij liedjes. De cursus gaat op woensdag 31 januari van start en bestaat uit acht lessen, die duren van 20.30 tot 21.45 uur De kosten bedragen 165,-. Opgave (liefst zo snel mogelijk) bij de administratie van de muziek school, tel. 313 493 In het reikicentrum aan de Molenstraat wordt zaterdag 3 februari een workshop Maharishi Ayur-veda gegeven door de Deense Lars Martina die zich al dertig jaat bezighoudt met de holistische prin cipes van deze Indische geneeswij ze. Ayur-veda wordt gezien als een van de oudste en meest complete vormen van natuurlijk genezen, die door de eeuwen heen heeft bewe zen bijzonder effectief te zijn. Martina geeft workshops over de hele wereld De (Engelstalige) workshop wordt gegeven van 10.00 tot 16.30 uur; voor meer informatie: tel. 312965 of 310468 De Rangers (jonge leden) van het Wereld Natuur Fonds hebben zater dag een 'doemiddag' in de Panda nis in Den Helder. Daar komt de vraag aan de orde hoe het komt dat het ieder jaar weer zomer en winter wordt en wat de mens daar aan verandert. Texelse Rangers die willen meedoen, kunnen zich opge ven bij Els Huisman, tel 317 989, of Margreet van Heerwaarden, tel. 313 087. Er wordt vertrokken met de boot van 13.05 uur De organisa toren van het evenement zorgen voor vervoer in Den Helder Filmnieuws Cinema Texel beleeft deze week een Nederlandse première met de thriller 'Unbreakable', een vervolg op de kaskraker 'The Sixth Sense'. Schrijver en regisseur M. Night Shyamalan vertelt ditmaal een spannend verhaal over twee man nen. De ene is David Dunn, gespeeld door steracteur Bruce Willis. Hij heeft als enige een ver woestend treinongeluk overleefd en is wonderlijk genoeg zelfs ongedeerd gebleven. De andere hoofdpersoon is Elijah Price (ver tolkt door Samual L. Jackson), een vreemdeling die met een bizarre verklaring komt. Van de andere films die in de Texelse bioscoop draaien kan het publiek kennelijk maar geen genoeg krijgen. In 'Charlie's Angels', een 'sexy update' van de populaire televisieserie uit de jaren zeventig, spelen boekenwurm Natalie, de stoere Dylan en de stijlvolle Alex de hoofdrol. De drie dames zijn even intelligent en getalenteerd als mooi en ontwapenend. Wanneer de puissant rijke Eric Knox wordt ontvoerd door zijn eigen personeel en voor zijn bedrijf een miljoenenverlies dreigt, moeten ze al hun charme, technische snufjes en kracht in één-op-één gevechten inzetten om zichzelf, hun playboybaas Charlie en duizenden onschuldige mensen te redden. Ook nog een week te zien is 'The Family Man', een romantische komedie met Nicolas Cage in de hoofdrol. Hij speelt een typische yup, die op Wall Street een ruim belegde boterham verdient, een luxe appartement in Manhattan bewoont, rondrijdt in een Ferrari en als vrijgezel kan doen en laten wat hij wil. Op een ochtend wordt hij wakker en blijkt hij tot zijn onvoorstelbare schrik heel iemand anders te zijn, met een vrouw, twee kinderen, een hond en een heel gewoon baantje. Kinderen kunnen kiezen uit de succesfilm 'Kabouter Plop in de wolken' en de Disney-kraker 'Dinosaur' Wegen en paden in en rond de Dennen vormen zondag de route van de tweede wandeling in de winterserie van wandelsportvereni ging Het Gouden Boltje. Er zijn met paaltjes gemarkeerde routes van 5 en 10 kilometer uitgezet. Deelnemers kunnen tussen 13.00 en 14 00 uur starten bij boskiosk Happerij Turfveld aan de Nattevlakweg. Deelname aan de hele serie kost 9,- voor leden en ƒ11,- voor anderen. Wandelaars die drie tochten volbrengen krijgen voor dat geld tevens een herinnering. Wie daar geen behoef te aan heeft, betaalt ƒ5,- respectie velijk ƒ7,-. Wie alleen aan deze tocht wil meedoen betaalt ƒ4,50 (leden), ƒ6,- (niet-leden) of ƒ3,50 (zonder herinnering). De volgende tochten, die allemaal op dezelfde locatie van start gaan, worden gemaakt op 28 januari en 11 febru ari. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 314 451. Zeventig Texelaars doen zondag mee aan een dressuurwedstrijd in manege Akenburg. Er wordt gestre den in diverse categorieën, uiteen lopend van B tot Z2 De eerste deel nemer betreedt om 9.15 uur de piste, de laatste rond 18.00 uur. De toegang is gratis. De Texelse fanfarekorpsen staan er in ledental en in kwaliteit gemiddeld goed voor. Het winterse festival is, naast de zomerse Taptoe, bij uitstek een gelegenheid om deze voorspoedige ontwikkeling te etaleren. De aandacht gaat volledig uit naar de fanfares. De majorettes, drumbands en percussiegroepen mogen een andere keer, bijvoorbeeld tijdens de winterconcerten, hun kunnen tonen. Het festival wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden, onder leiding van KTF-dirigent Frank Meijer. Vrijdag 12 januari In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend gaat een nieuwe cursus linedance van start, georganiseerd door de Eastender Honeybee Hoppers. Aanvang 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out wordt een 'gouwe ouwe'-avond gehouden. In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Charlie's Angels (19.00 uur) en The Family Man (21 45 uur). Zaterdag 13 januari De jongste jeugd van Tevoko doet mee aan een volleybaltoernooi, dat tussen 10.00 en 13.30 uur plaatsvindt in sporthal Ons Genoegen. Oud-international Rob Rensenbrink verricht om 14 00 uur aan de Boodtlaan de aftrap voor de vriend schappelijke wedstrijd tussen SV De Koog en zijn oude club OSV In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 15.00 uur een bijeenkomst met evangelisten W. Reuvekamp en L Trieling. ledereen is welkom, er wordt niet gecollecteerd In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Plop in de wolken (14.15 uur), Charlie's Angels (16 15 en 19.00 uur) en Unbreakable (19.00 en 21.30 uur) en The Family Man (21.45 uur). Zondag 14 januari Zeventig Texelaars doen in manege Akenburg mee aan een dressuur wedstrijd. Deze duurt van 9.15 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. In de Dennen wordt de vijfde cross loop van dit seizoen gehouden. De jongste jeugd start om 11.00 uur, de rest van het deelnemersveld een kwartier later. Inschrijven vanaf 10.30 uur in appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Gekozen kan worden uit diverse afstanden. Om 11.00 uur gaat op vakantiecentrum De Krim een auto rally van start. De rally voert over de normale wegen langs de dorpen op het eiland; onderweg moeten vragen worden beantwoord en opdrachten volbracht. Deelname kost ƒ5,- per persoon, voor meer informatie: tel. 316699. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost ƒ25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Bij kiosk Happerij Turfveld in de Dennen gaat de tweede in een serie door wandelsportvereniging Het Gouden Boltje georganiseerde wan deltochten van start. Leden en niet- leden kunnen tussen 13.00 en 14.00 uur op weg gaan. Beginners en gevorderden in line dance kunnen zich tussen 14.00 en 17.00 uur uitleven in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. De organisatie is in handen van Hillbilly Dance Club Texel. De toegang bedraagt ƒ5,-; voor kinderen gratis. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14 00 en 16.00 uur), Plop in de wolken (14.15 uur), Charlie's Angels (16.15 en 19 00 uur) en Unbreakable (19 00 en 21.30 uur) en The Family Man (21.45 uur). Maandag 15 januari In het gemeentehuis vergadert de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie- Aanvang 19.30 uur. De vereniging voor bedrijfsvoorlich ting houdt een bijeenkomst in hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg Jan Koolhof houdt een lezing met de titel 'Hoe te werken met minas'. Aanvang 20.00 uur. De Overkoepeling van Vrouwenorganisaties komt voor de maandelijkse vergadering om 14.00 uur bijeen in de zaal bij de doopsge zinde kerk in Den Burg. In Cinema Texel draaien The Family Man (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21 00 uur). Dinsdag 16 januari In het gemeentehuis vergadert de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staat wederom het pand Binnenburg 6. De FNV Vrouwenbond heeft vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in De Buureton. In Tusse de banke begint om 20.00 uur een bibliotheekavond van de Historische Vereniging. In Cinema Texel draaien The Family Man (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). Ms. Schulpengat is in verband met een onderhoudsbeurt tot 20 februari uit de vaart. Tot die tijd vaart ms. Molengat als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip kun nen er tijdens drukkere perioden wachttijden ontstaan. Vrachtvervoer moet hier 's ochtends rekening mee houden tijdens de eerste afvaarten uit Den Helder. Ook voor ander ver voer dreigen wachttijden: op maan dag- en vrijdagochtend op Texel en op vrijdagmiddag in Den Helder. Vr. 12 10.35 en 22.34 u. Za. 13 11.25 en 23.14 u. Zo. 14 11.50 en 23.55 u. Ma. 15 12.07 en - u. Di. 16 0.44 en 12.50 u. Wo. 17 1.40 en 13.30 u Do. 18 2.35 en 14.20 u. Vr. 19 3.17 en 15.14 u. Docente beeldend vormen Trudy Keizer uit Heiloo verzorgt zaterdag 20 en zondag 21 januari een cursus schilderen met acrylverf en artisan, een olieverf op waterbasis. Ze neemt er uitgebreid de tijd voor om de cursisten persoonlijk te begelei den. De bijeenkomsten duren op beide dagen van 10.00 tot 16 00 uur en worden gegeven Galerie Zeewinde in Den Burg. Op veler ver zoek wordt op deze dagen ook een cursus gegeven in het maken van beelden van speksteen en beeldhou wen in was. Deze wordt verzorgd door Henny Mazurel. Informatie en opgave bij Hanneke Peetoom, tel. 320 054 of 323 012. De leden van de FNV Vrouwenbond komen dinsdag 16 januari vanaf 20.00 uur bijeen in De Buureton. Martin Jansen vertelt aan de hand van dia's over zijn fietstocht door India. Na wedstrijden in Hyppolitushoef, Den Helder en Tuitjenhorn speelt het jeugdteam van Tevoko zaterdag eindelijk eens op bekend terrein. Tussen 10.00 en 13.30 uur is sporthal Ons Genoegen het domein van de jongste volleyballers (tot 12 jaar) die in competitieverband uitkomen. De wedstrijden in dit toernooi van de volleybalbond NeVoBo worden, net zoals in de eilandcompetitie, in een vastgestelde tijd gespeeld en dus niet volgens het setsysteem. Publiek is welkom. Adverteren op deze pagina? Bet 0222 36 26 00 Winterprogramma; Woensdag, zaterdag en zondag 14 00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en.naar de Robben Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 OEN BURG AKENBUURT 14 - TEL, 313921 2 circuits Elektrokartbun 3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) Zwaanstraat - Den Burg ZATERDAG 13 JANUARI live-muziek! m.m.v. Het allerknotste supergaafste uit Brabant. Entree: aan de Zwaanstraat Tijd: 22.13 uur arks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp. teJ 316819 i/> ui KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00 - 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét adres voor: feesten partijen recepties etc. Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 21 januari op om 8.34 uur en gaat onder om 17 06 uur. 16 januari laat ste kwartier; 18 januari doodtij. tCStlOH I DAAR GEBEURT HET! 2x Texel Live Zaterdag 13 januari Toegang gratis RESTAURANT Stappeland 6, 1796 BS Dc Koog Tel. 0222-327222. fax 327333 www.hotclgreenNidc.com MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9