Schouthuis krijgt schandpaal terug 2 'Als ik de spullen in huis heb, dan maak ik het' .TEXELSE COURANT Visser en Henneke winnen dartstrijd bedrijvigheid Fietsenverhuur Heijne te koop Radio Texel 1Q6.1 de £)uinpan Fietspad Westerweg stukje dichterbij |\Vat ik zeggen wou... Tarieven (4) Medische zorg Wil oud Papier Meepraten over kustverdediging Kerkdiensten \/at ik zeggen wou... Service VRIJDAG 26 JANUARI 2001 i -iH Initiatiefnemer Gelein Jansen (links), Arie Maat (midden), die het blok maakt, en Piet Kuiter, die de ketting zal bevestigen, nemen een kijkje op de plaats waar het schandblok wordt bevestigd. Eén praktisch bezwaar zal nog moeten worden overwonnen: er zit een wei nig antieke elekthciteitSdOOS in de gevel. (Foto Gerard Timmerman) Aan de gevel van hotel De Linde boom in Den Burg zal een kopie van een schandpaal uit de acht tiende eeuw komen te prijken. Het object was in vroeger tijden be doeld om gevangenen te kijk te zetten voor de bevolking. De schandpaal, die werd weggehaald in 1830, is gemaakt door de smid van het Agrarisch- en Wagen museum en komt er op initiatief van (amateur)historicus Gelein Jansen. De opzet van het hele plan is volgens Jansen dat De Lindeboom, waarvan het vroegere schouthuis tegenwoor dig deel uit maakt, weer een stukje van haar geschiedenis terugkrijgt De schandpaal bestaat uit twee delen, Een blok van ongeveer 60 centime ter hoog, en een zware, metalen ring die met een ketting aan de muur be vestigd is. De veroordeelde moest op het blok gaan staan met de ring om zijn nek. Zo kon iedereen zien dat hij een misdadiger was. De kopie, die op de originele plek aan de gevel van De Lindeboom komt te hangen, is ge maakt naar oude tekeningen uit het archief van Slot Loevestein. 'De laatste keer dat er een veroor deelde op het blok stond was op tweede kerstdag 1781weet Jansen. 'Een arme sloeber liep op 't Horntje en dacht vol jaloezie aan de rijke mensen in Den Burg. Hij was erg hon gerig en stal een schaap, dat hij slachtte in één van de hutjes aan de kust. Helaas zag een mannetje van de schout hem bezig en greep hem in de kraag. Om een voorbeeld te Jelle Visser en Robert Henneke hebben zondag in de J'elleboog het derde darttoernooi voor kop pels gewonnen. In de finale ging het gelijk op tegen Mare Prins en Ed Tolboom, die de voorgaande edities hadden gewonnen. Bij de stand 2-2 kregen de titelhouders de kans de partij naar zich toe te trekken, maar zij faalden, waarna Henneke het hoofd koel hield en dubbel 18 gooide. Met vijfendertig teams was sprake van een grote deelname. Na de voor- Fietsenverhuurbedrijf Heijne op de veerhaven van 't Horntje staat sinds enige tijd te koop. Jan Heijne is in onderhandeling met een aantal gega digden en wil daarom nog mets zeg gen over de achterliggende redenen. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16 00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Baptistengemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Country time (herhaling van onderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 20 00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19 00u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Brui|n bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Taneven. Registratie van de avond die op vrijdag 26 januari werd ge houden in Question Plaza Aan tafel gaan gespreksleiders Anja Roubos en Joop Rommets in discussie met de Rob Wor tel. directeur van Teso en Johan van Vijfeijken. secretaris van de TVL, over de nieuwe tariefstructuur van Teso Dwaal gast Benno van Tilburg spreekt over de VOC 2002 en de haven in het algemeen en leest een aflevering van het feuilleton 'Mosselweg 14' Ook aandaèht voor het raadhuis, Bmnenburg 6. het gebrek aan tijd. Walter Brommersma en Emmadorp. De avond wordt mgzikaal omlijst door Nils Lely aansluitend: Radio Noordholland stellen voor de bevolking kréég de man de ring om zijn nek gehangen Uiteindelijk werd de man aan de galg opgehangen op de Hoge Berg.' Het is één van de vele verhalen die Jansen over de schandpaal kent. Hij geeft in de zomer histonsche rondlei dingen door Den Burg. waarbij hij ook de schandpaal wel eens ter sprake brengt. Jansen zegt nog niet te we- rondes en knock-out-ronde plaatsten vier koppels zich voor de halve finale. Het werden twee spannende wed strijden. In de eerste - tussen Prins en Tolboom en Paul Witte en Gerrit Jan Booy - gooide Booy in de voor laatste leg 180. Prins herhaalde dat sterke staaltje in de laatste leg, waar door hij zich samen met Tolboom als 'Ik werkte net bij restaurant Kraan tje Lek in Overveen, toen mijn baas tegen me zei: morgenochtend moet je om vier uur beginnen. Begin eerst maar met tien emmers beslag te maken. Ik wist met wat ik hoorde, maar er bleek dauwtrappen te zijn. Dat is net zoiets als luilak bij ons. Mensen gaan 's ochtends vroeg in de duinen lopen en daarna eten. Om vijf uur begon ik pannenkoeken te bakken, tot ik er rooie handen van kreeg. Om kwart voor zeven was alles op. Honderd liter beslag in nog geen twee uur! Kon ik weer opnieuw beginnen. De mensen bleven bin nenstromen, ik was bang dat het nooit meer op zou houden.' Jaap Feenstra (41), exploitant en chef-kok van restaurant Dennen oord, is een doorgewinterd horecaman. Hij zit vol verhalen en die vertelt hij graag. Eigenlijk heeft hij maar één stelregel: 'ledereen moet vrolijk blijven.' Om die reden laat hij zijn personeel zelfs in de drukste tijden met meer dan vijf da gen achter elkaar werken, op 'ge wone' tijden. 'Vroeger was het zo van: het seizoen begint weer. er moet gewerkt worden. Dan begon het, veertien uur per dag, zeven dagen lang, tot iedereen er helemaal doorheen zat. In die tijd is de horeca helemaal verkracht. Mijn personeel hoeft dat met.' Feenstra, geboren in Dokkum en op vierjarige leeftijd verhuisd naar Texel, deed zijn eerste werkervaring op bij Co van Splunter in De Fuik in De Waal. 'Dat was in die tijd een vooraanstaand restaurant op Texel, zeker wat visgerechten betreft. Bij hem heb ik paling leren stoven Ik was toen veertien. Een jaar later ben ik van school afgegaan. Dat kon ei genlijk nog niet, maar het wou ge woon niet meer. Ik had de smaak van de keuken te pakken. Als ik het me goed herinner, hebben Co van Splunter en Mari Brons, chef-kok van het Juliana Hotel, toen geregeld dat ik vier dagen in de week aan het werk kon in het hotel en éen dag naar school ging in Amsterdam. Dat beviel me wel. Kort daarna ging ik naar het Californie Hotel, dat ook van Joop Kikkert was. Dat was in het laatste jaar dat het er stond. Van Mari Brons heb ik in één middag leren uitvliezen en uitbenen, als een soort stoomcursus. Ik runde er in mijn eentje de keuken. De aardap pelen werden geschild in het Julianahotel en in een busje naar het Californië Hotel gebracht. Daar kookte ik voor vijfentwintig tot veer tig eters. Niet a la carte, hoor, ge woon een menu. Maar het was toch pittig genoeg.' Na opnieuw een paar maanden Julianahotel vertrok Feenstra op zeventienjarige leeftijd naar het ge renommeerde Kraantje Lek in Over veen. 'Dat was heel chique, maar ze hadden er ook een grote speeltuin en op de kaart stonden gewoon pannenkoeken. Ze konden een Michelinster krijgen, maar dan moesten die dingen verdwenen. Dat ten of er ook een bord bij het object komt te hangen: 'Het spreekt wel een beetje voor zich, dacht ik.' Volgens Piet Kuiter van het Agrarisch- en Wagenmuseum, die helpt bij de uitvoering van het plan, moet er wel goed over worden nagedacht op welke hoogte de ketting komt te han gen. Hij is bang dat er mensen zullen zijn die de ring voor de grap over hun eerste voor de finale plaatste. De an dere halve finale ging tussen Henneke en Visser en jeugdleden Leon Zijm en Simon Keizer. De jeugd was op dreef en won de eerste leg, maar de ervaring van hun tegenstan ders gaf uiteindelijk toch de doorslag. Die voelden zich daardoor kennelijk zo gesterkt, dat ze daarna ook de ti tel in de wacht sleepten. ging niet door. Ja, die pannen koeken waren die eigenaar z'n grootste bron van inkomsten.' Feenstra maakte naam. want niet zo lang daarna wilde de eigenaar van restaurant De Bokkedoorns - een zo mogelijk nog chiquer bedrijf - hem in dienst nemen, in ruil voor twee van zijn eigen medewerkers. 'Maar mijn baas wou niet', grijnst Feenstra. 'Ik ben daarna wel naar Hotel Roosendaal gegaan, van de zelfde eigenaar. Ik werd er chef-kok en had twee leerlingen. Moet je na gaan, ik was een jaar of achttien. Voor de burgemeester heb ik nog een groot warm-koudbuffet ge- Jaap Feenstra, chef-kok en exploitant van restaurant Dennenoord: 'Ik heb nouvelle cuisine doorstaan. Maar ik ben meer een Bourgondische kotc'joop Rommets) maakt. Dat was wel even zweten.' In dienst - hij werd gelegerd in een kazerne midden in Haarlem - werd Feenstra hofmeester. 'In de bedie ning in de onderofficiersmes. Op een gegeven moment kregen de of ficieren te horen dat ik bij Kraantje Lek had gewerkt en aardig kon ko ken. Als ze hun eigen eten niks von den. legden ze wat geld bij elkaar en werd ik de stad in gestuurd om lek kere dingen te halen en te bereiden Dan aten ze maar wat later, dat na men ze op de koop toe.' Na zijn diensttijd keerde hij terug naar Texel. Hij werkte een paar jaar in De Rode Pimpernel in De Koog en pachtte enige tijd De Graven- molen in Den Burg, ondernemingen waaraan door privé-omstandighe- den een einde kwam. Vijf jaar lang was hij vervolgens chef-kok bij Loodsmanswelvaren in Den Hoorn, waarna hij een seizoen lang de ge lederen van De Smulpot in Den Burg versterkte. Ondertussen was Feenstra's leven in rustiger vaarwa ter beland 'Ik had Marjo leren ken nen. Zij werkte bij Klif 23. Toen ik de kans kreeg om bij Het Wapen van Texel in Den Hoorn aan het werk te gaan, heb ik die met beide handen gegrepen.' Hij bleef er vijf jaar. 'Toen werd het steeds moeilijker te combi neren Nicky, ons dochtertje was geboren, ik had een drukke baan en hoofd doen, en dat er dan ongeluk ken gebeuren. Ook zouden opge schoten cafégangers de ketting weg kunnen halen. Kuiter: 'Je moet ge woon met veel dingen rekening hou den, anders krijgen we zo rottigheid.' Het is de bedoeling dat de schand paal nog vóór het seizoen begint, rond Pasen, aan de gevel van De Lindeboom wordt bevestigd. Ook voor de tweede fase van het fietspad Den Burg-Den Hoorn langs de Westerweg heeft de provincie geld beschikbaar gesteld. Het gaat om het gedeelte Smitsweg-Fonteinsweg dat ƒ1,25 miljoen kost. De provincie be- Marjo was ondertussen bedrijfs leidster op Klif geworden. Omdat we met steeds oppas voor die kleine meid wilden regelen, ben ik opge houden met werken en huisman ge worden.' Hij bleef het een jaar en toen begon zijn horecabloed weer te stromen. Van dorpsgenoot Hans Zijm kocht hij de apparatuur waarmee deze de barbecue van de Hoornder Donder dag verzorgde. Maar nadat honder den feestgangers - 'ik moest een happie verzorgen, dat het er zoveel zouden worden hadden ze me niet verteld' - tijdens de festiviteiten rond 600 jaar Den Hoorn kennis hadden gemaakt met de nasi van hem en compagnon Eef Trouerbach, openden zich nieuwe wegen. 'Aan de overkant kwam ik een oude broodjeskar tegen. Ik moest op zoek naar wat anders, want de satésaus werd warm ge houden in een hotpot en die vroeg zo veel vermogen dat als ik bij men sen om een beetje stroom vroeg, de stoppen direct doorsloegen. Ik kon die barbecueapparatuur omruilen en daarna heb ik die kar in één win ter helemaal opgebouwd. De hap- kar was geboren De Indische lekkernijen vonden gre tig aftrek. 'Ik stond twee avonden op het Woutershok, op donderdag avond in Den Hoorn en op vrijdag avond in Oudeschild. Ja, veel kot- tervissers kwamen eerst even bij mij langs om een happie voor de vrouw mee te nemen. Ik krijg nog wel eens de vraag waarom ik er nooit meer sta. Dat is eenvoudig. Die kar had twee wielen en moest steeds hele maal worden afgesteld voor ik aan het werk kon. Dat was best zwaar. Toen ik het een jaar had gedaan, las ik in de krant dat een pachter werd gezocht voor het restaurant van Dennenoord. Ik heb erop geschre ven en kon aan de gang.' Feenstra en zijn echtgenote begon nen hun eigen bedrijf in november 1999. Ze hebben succes. 'Buiten verwachting. We hadden gedacht dat we in de vakanties volop zou den draaien, maar dat we in de rest van het jaar alleen in het weekend open zouden zijn. Maar ze hebben allemaal arrangementen - onder andere via de Libelle - en daardoor zijn zelfs nu, in januari, vijftig van de honderdvierenvijftig huisjes bezet. We hebben daarom besloten alleen op dinsdag en woensdag dicht te gaan. Buiten ons tweeën hebben we op jaarbasis twee vaste krach ten, 's zomers kan ik wel negen mensen gebruiken. Vooral voor de snackbar. Daar zijn ze met z'n drieën continu aan het werk.' Feenstra voert een brede kaart. 'Met voor ieder wat wils. Vooral 's zomers zijn de huisjes voor veel mensen best aan de prijs. Dan schiet er met zo veel over om uitgebreid uit eten te gaan. Die mensen moeten ook terecht kunnen voor een pannen koek. Je ziet vaak dat ze op de laat ste avond wat luxer komen eten, met een varkenshaasje of een bief- Bhcveo vta lezen Buiten wr<M»<xnkli|Lhcnl iindc ru-xUctK Zouden alle Texelaars blij zijn met de gang van zaken rond de nieuwe ta rieven van Teso? Ja, de aandeelhou ders wel, die betalen bijna niets meer. Of wilt u soms alleen door de weeks enkele dagen gasten op het eiland? Dat veel mensen geen andere keus hebben dan op donderdag of vrijdag te vertrekken, is misschien op het ei land nog niet doorgedrongen. Wat er nu gebeurt, is een heel goede zaak. Minder drukte en dus minder inko men voor alle mensen op het eiland. Misschien bent u vergeten dat er in 2000 gratis openbaar vervoer zou komen - mede op voorstel van Teso. Wij overkanters hebben daar tot nu toe niks van gemerkt. U wel? Wat is dan de oplosing voor de wachttijden? Een brug of een tunnel? Nee, dat mag en kan met gebeuren. Al die overkanters die maar komen en gaan, wij willen wel modern doen, maar toch een klein eiland blijven. Gelijk heeft u, maar denk dan ook goed na over wat het bovenstaande voor het eiland betekent. Zelf komen wij al vanaf 1966 naar Texel en ook wij hebben wel eens staan wachten. Nu doen wij overkanters dat ook op de snelweg onderweg naar uw eiland, dus wach ten zijn wij wel gewend. Als u wel eens op vakantie gaat met bijvoor beeld trein of vliegtuig, zult u ook moeten wachten, want daarbii heeft u geen voorrang, zoals bij de boot. Want ook dit steekt vele gasten. Denk hier eens goed over na voor u als eilandbewoner instemt met de plannen van Teso. A.C. Verboom, Utrecht. taalt daarvan de helft. Samen met het eerste gedeelte Akenbuurt-Fonteins- weg kan de aanleg nu als één project nog dit jaar worden uitgevoerd. Het pad houdt dus op bij de Fonteinsweg in afwachting van geld voor het res terende stuk naar de dorpskom van Den Hoorn. stuk. Eigenlijk kun je hier alles krij gen. Mensen vragen bijvoorbeeld wel eens: kunnen we hier ook stroganoffsaus eten? Natuurlijk kan ik stroganoffsaus maken. Het staat niet op de kaart, maar ik kan moei lijk alles op de kaart zetten wat ik maken kan. Maar als ik de spullen in huis heb, dan maak ik het toch even. "Nee" is hier niet te koop.' Hongerig de deur uitgaan hoeft nie mand bij Feenstra. 'Tja, nouvelle cuisine. Vijf kleine stukjes vlees uit een kippenpoot - de muis noemen ze dat, heel luxe - voor 26,50. Dat heb ik allemaal doorstaan. Ik ben meer een Bourgondische kok. Ge lukkig komen de mensen daar al meer op terug. Ze willen voldoende en lekker eten.' Ook de ongedwongen sfeer in zijn bedrijf noemt Feenstra een grote kracht. Die is 's zomers voelbaar op het terras, waar in toenemende mate ook Texelse vaders en moe ders neerstrijken, omdat ze van daaraf prima het zicht kunnen hou den op hun kroost dat zich ver maakt in de speeltuin. Binnen speelt de bevriende kunstenaar John Patrick Erskine geregeld op zijn gi taar, door Feenstra begeleid op ac cordeon. 'Dat is leuk. Daarvoor blij ven de mensen hangen. En ken |ij Gerard Borst? Een muzikant die in de Top 40 heeft gestaan, maar wist ik veel. Hij zat hier eens aan de bar en vroeg of hij mocht meespelen. Wel ja joh, zei ik, dat kan hier alle maal. Pas later hoorde ik wie hij was. Hij pakte zijn gitaar en heeft een heel concert gegeven. Daar betaal je normaal negenhonderd of duizend gulden voor. Dat gebeurt allemaal spontaan. Prachtig toch!' Een hartig hapje bakvorm van 30 centimeter circa zes pakken bladerdeeg of korstdeeg 1/8 liter room 4 eieren 100 gram gesneden katenspek 3 grote tomaten 150 gram gesneden pittige kaas paar blaadjes bladselderij peper en zout Verwarm de oven voor op 180 gra den. Bedek de bakvorm ondertus sen met de plakken bladerdeeg (Tip: doet dat op zo 'n manier dat de room en de eieren niet doorlekken, anders kleeft alles vast aan de bak vorm.) Bedek het bladerdeeg met het katenspek en daarop de gewas sen en in plakken gesneden toma ten. Klop de eieren, de room en een snufje peper en zout goed door el kaar en verdeel dit over de tomaten. Leg hierop de blaadjes bladselderij en dek dit geheel af met de pittige kaas. Bak de taart af in 25 tot 30 minuten. Tip: laat de taart eerst iets afkoelen alvorens hem uit het bak blik te halen. Dit gerecht kan zowel warm als koud worden geserveerd en verwarmen kan prima in de mag netron. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.. Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T M. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461 Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8 30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten: 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszoord, Jonkerstraat en De Zes. Zaterdag wordt in De Koog oud papier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de contai ner aan de Nikadel te brengen. In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Inwoners van het dorp ko men tussen 9 30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden in geleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. De Texelse bevolking mag woens dag vanaf 19.30 uur in het gemeen tehuis voor de tweede keer mee denken over het toekomstige kustverdedigingsbeleid. De inter provinciale stuurgroep Hollandse Kust 2050 presenteert dan haar concept-rapport 'Strategische Vi sie Hollandse Kust, Stap 2'. De be langrijkste conclusie uit dit rapport is dat het huidige beleid in grote lijnen voldoende bescherming biedt tegen klimaatverandering, bodemdaling en zeespiegelstij ging. Wel zal meer dan nu zand gesuppleerd moeten worden. Op een aantal plaatsen, waaronder de zuid west punt van Texel, is ook dat niet voldoende en zijn ingrijpender maat regelen nodig. Weliswaar zal Texel op deze plek eerst groeien doordat het Molengat meer slib zal aanvoeren dan zand afvoeren, maar over enkele tientallen jaren zal de kustafslag het net als in de kop van Noord-Holland winnen van de aanslibbing. Dit vraagt om structurele oplossingen. Als 'oplossingsrichting' is - naast ver sterkt suppleren - de aanleg van een dam aangedragen. Een 'harde', zui delijk gelegen dam zou de stroming van het Molengat dusdanig verleg gen dat de kustafslag fors zal vermin deren of zelfs stoppen. Iets noorde lijker zou de aanleg van een 'zachte' dam soelaas kunnen bieden De Texelse noordpunt komt volgens de onderzoekers aan de Noordzeezi|de zelfs bij een versnelde zeespiegels tijging niet in gevaar Dit geldt met voorde Waddenzeekust. Uitschuring van het Robbengat zou kunnen lei den tot de ondermijning van het Bol werk. Rijkswaterstaat heeft hier on langs bodembescherming aan gebracht en zal die de komende ja ren uitbreiden. 'Openheid, betrokkenheid en draag vlak zijn onmisbare pijlers van het project', aldus de stuurgroep, die daarom mspreekavonden belegt. In oktober werden de Texelaars ook al in staat gesteld hun zegje te doen. Wie meer wil weten kan op internet terecht op de website www.kustvisie.nl. Buddyproject: Voor mensen met HIV ot AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humanitas Den Helder; Binnenhaven 76-77, tel. 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844 In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg Alleen in spoed gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs ol andere verslavingen1 bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam. tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst. Spreek uur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10 00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Zondag 28 januari 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u dhr. M D. Kui per. De Waal: geen dienst De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 1100 u. ds. J. Vlasblom. Oosterend: 9.30 u. GK ds. C. der Nederlanden; 19.00 u. GK ds. C. der Nederlanden. Oudeschild: geen dienst De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roepers; 19.00 u ds. M.G.J. Roe pers, uur voor iedereen; mmv Tex. Chr. Mannenkoor. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L Hoekstra. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. A. van der Haagen uit Den Hel der. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 1930 u. The Gospeltrain, themaviering, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. dames koor. kmdernevendienst. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: De rol van de religie in de wereledaangelegenheden; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Help anderen te wandelen op een wijze die Jehovah waardig is. But.TO .«n IcfcM Bunco »f!0W»,«irJc1iikhcul wn de icd*cw Gemiddeld ga ik drie of vier keer per week naar Den Helder. Ik reken me zelf dus tot de vaste klanten van Teso. Tijdens kantooruren kan ik 'gratis' mi|n oude kaarten inwisselen. Omdat ik ook kinderen heb en soms met de auto en soms met de fiets ga, heb ik vijf kaarten. Hetzelfde geldt voor mi|n partner. Ook onze oudste twee kin deren hebben een of twee kaarten. In totaal blijken we in het gelukkige be zit van dertien kaarten. Die wil ie wel 'gratis' inwisselen voor je ze weer nodig hebt. Maar dat blijkt tegen te vallen: drie keer naar 't Horntje rijden is met 'gratis' en twee uur wachten tijdens kantooruren is voor een zelf standig ondernemer ook met 'gratis'. Jammer Teso. dat u met meer service biedt. Mirjam Spijker, De Koog.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2