Feestelijk sportgala Een voorbeeldige familie? Agenda San Keijser 9 Excursies Bos en Duin Calluna Fun Day 1000 m2 TEXELSE COURANT' Zondag 28 januari Woensdag 31 januari - lantra-avond Countrymiddag Het Binnenhof Gyminstuif GVT Uur voor iedereen Creatieve markt reumapatiënten r Texelaar en toerist Peutermaand in de bibliotheek Diabetes Vrijdag 26 januari Zaterdag 27 januari Zondag 28 januari Leerhuis Maandag 29 januari Dinsdag 30 januari Hoogwater te Oudeschild z cn Plaza DEN BURG Pip Janine LEK ETEN? CZp] TO Vl'd'lU DEN BURG sportverkiezingen van het jaar Kampeeroentrum VRIJDAG 26 JANUARI 2001 Zaterdag 27 januari In de Texelse Bierbrouwerij begint >m 15.00 uur een rondleiding 2)m 11 00 uur gaat in de Slufter een bxcursie van Staatsbosbeheer van fctart met de naam 'Door het zout de zee'. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Bij voldoende deelname begint om 14.00 uur een rondleiding door de eul. Aanmelden en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. n yogacentrum De Aleph in Den urg wordt vrijdag (vanavond) een ivond over mantra's gehouden, lantra's zijn klankpatronen in de iorspronkelijke talen Sanskriet, ebreeuws en Tibetaans die volgens iommigen een harmoniserende werking hebben op lichaam, gevoel en denken. De mantra's zijn oeroud, liggen gemakkelijk in het gehoor en iedereen kan zich eraan wagen De bijeenkomst duurt van 20.15 tot 21.30 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50. Informatie is verkrijgbaar via tel. 319 449. Sin restaurant Het Binnenhof in De Koog treedt zondag de countryrockformatie Frontline op. Belangstellenden kunnen tussen 15.00 en 19.00 uur kijken naar demonstraties in country line dance, zelf meedansen of alleen Is maar naar de band luisteren. De toegang is gratis. Gymnastiekvereniging Texel houdt P zondag een instuif voor kinderen rf van groep 1 tot en met 8 van de basisschool. Leden en niet-leden zijn jtussen 14.00 en 16.00 uur welkom in [{sporthal Ons Genoegen. Het Texels Christelijk Mannenkoor verleent zondag onder leiding van dirigent Piet Bakker medewerking aan het 'Uur voor iedereen', dat om 19.00 uur begint in de gereformeer de kerk van Den Burg. Voorganger is ds. Marco Roepers. Zijn preek heeft als thema- 'Heeft u verbinding?' Organist is Kees Prins. Leden van de Reumapatiënten vereniging Texel laten donderdag 8 februari tijdens een creatieve markt in dorpshuis d'Ouwe Ulo zien waar toe zij, ondanks hun ziekte, in staat zijn. Bezoekers kunnen er ideeën opdoen voor het maken van kaarten, kaarsen en stoffen beren en het beoefenen van kalligrafie, er is iemand die schildert, munten ver zamelt en een vrouw die breiwerken vertoont. Sommige spullen zijn te koop. Daarnaast is er muziek en zang, kunnen bezoekers hun geluk beproeven tijdens een partijtje sjoelen en wordt een verlo- Y&WS£ZING Question Plaza biedt zaterdagavond onderdak aan grote delen van sportminnend Texel. Daar maakt de jury tijdens een door de Texelse Sportraad georganiseerd gala bekend wie de meest vooraanstaan de sportmensen van jaar 2000 waren. Het belooft een even feeste lijk als spannend festijn te worden, waarbij de zenuwen ongetwijfeld door vele kelen zullen gieren, al staat nu al vast dat menig genomi neerde z'n uiterste be5t zal doen om zo onbewogen mogelijk over te komen. De Texelse band The Small Buzz verzorgt de muzikale intermezzo's. Voorgedragen en na uitvoerige dis cussie tot de laatste drie kanshebbers doorgedrongen zijn dammer Piet Bakelaar, autocrosser Dirk Barends en zeiler Dirk Pool (in de categorie mannen), het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko, het eerste herenteam van tennisvereniging Deuce en het eer ste elftal van voetbalvereniging Texel'94 (bij de ploegen), alsmede paardrijdster Maartje Meyer, golfster Martine Zandee en turnster Esther Albers (talenten). Zoals bekend was de jury van mening dat geen van de Texelse vrouwen goed genoeg had gepresteerd om in aan merking te komen, vandaar dat de prijs voor de beste sportvrouw dit jaar niet wordt uitgereikt. De bezoekers van het gala kunnen bij binnenkomst hun voorkeur uitspre ken via een stemcomputer. De spor ter of sportploeg die de meeste stemmen in de wacht sleept, gaat met de publieksprijs aan de haal. Een bijzonder onderdeel van het gala belooft het gesprek te worden dat presentator en voorzitter van de Sportraad Albert Hoven voert met Ingrid van Lubek, die in september de Nederlandse (en Texelse) eer verdedigde tijdens de Olympische Spelen in Sydney. Verwachting is dat de triatlete zal ingaan op de prestaties van de genomineerden in de categorie 'sporttalent van het jaar'. Mogelijk dat ze de jeugd met haar ervaring tips kan geven die over een paar jaar zullen leiden tot hun doorbraak. De verkiezingen beginnen om 20 00 uur. De entree is vrij. Radio Texel verzorgt een live-verslag. Net als alle andere openbare bibliotheken in de Kop van Noord- Holland organiseert ook de bibliotheek in Den Burg in februari allerlei activiteiten om extra aandacht te besteden aan de (uitge breide) collectie boeken, tijdschrif ten, CD's, video's en CD-roms voor peuters. Centrale figuur in deze actiemaand is de bekendste poes van Nederland, Dikkie Dik. Donderdag 1 februari vindt om 15.30 uur de opening van de peutermaand plaats, met de presen tatie van de themakist 'Dikkie Dik' Peuters, hun (groot)ouders en ande ren zijn welkom. Jet Boeke, bedenkster en schrijfster van Dikkie Dik, komt dinsdag 6 februari naar Texel om de oranje poes samen met de peuters nieuwe avonturen te laten beleven. Ze zal ongetwijfeld ook voorlezen uit haar nieuwste boek, 'Waar is Dikkie Dik?', dat onlangs werd bekroond met de Kiekeboekprijs. De voorlees- sessies beginnen om 9.00, 10.00 en 11.00 uur. De toegang bedraagt ƒ5,- Opgave via de peuterspeelzaal, het kinderdagverblijf of in de bibliotheek. Donderdag 15 februari is er een tmg gehouden, waarbij diverse prij zen te winnen zijn. Wie een prijs beschikbaar wil stellen, kan deze afgeven bij Sjerp Sietsma (Bernhardlaan 74, Den Burg) of Lida Vlaming (Ankerstraat 25, Oosterend). Aan de bar is koffië, thee, fris en snert verkrijgbaar. Het bestuur van de vereniging is aanwezig om vragen te beantwoorden en folders te verspreiden over de verschillende soorten reuma. De markt duurt van 16.00 tot 19.00 uur. De toegang is gratis. Filmnieuws In Cinema Texel draaien de komende week vier films die daar ook afgelopen tijd al bekeken konden worden. Een komedie voor alle leeftijden is 'Meet the parents', waarin Greg Focker (Ben Stiller, die eerder schitterde in 'There's something about Mary') hopeloos verliefd is op zijn vriend in Pam en niets liever wil dan haar ten huwelijk vragen. Wanneer hij haar de grote vraag wil stellen, worden ze gestoord door een rin kelende telefoon Het blijkt dat Pam's jongere zus gaat trouwen en dat Greg en Pam worden uitgenodigd voor de bruiloft. Greg bedenkt dat dit goed uitkomt. Nu kan hij eindelijk Jack (Robert De Niro), de vader van Pam, ontmoeten en hem officieel om haar hand vragen. Als hij bij het grote mooie.familiehuis van Pam's ouders arriveert, wordt hij begroet door wat een voorbeeldi ge familie lijkt te zijn: een perfec te vader en moeder, twee prachti ge dochters, een charmante hoewel wat kinderlijke zoon en een lieve kat. Greg probeert direct een goede indruk te maken, maar Pam's vader lijkt met van plan het hem erg gemak kelijk te maken. In de thriller 'Unbreakable', het vervolg op de overweldigende kaskraker 'The sixth sense', vertelt schrijver/regisseur M. Night Shyamalan het verhaal van David Dunn (Bruce Willis) - de enige en wonderlijk genoeg ongedeerde overlevende van een verwoestend treinongeluk - en Elijah Price (Samual L. Jackson), een vreemde ling die met een bizarre verklaring komt. Geprolongeerd is eveneens 'The <5rinch, who stole Christmas', een Engels gesproken komedie voor alle leeftijden. De film - over een groene griezel die een ontzettend hekel heeft aan alles en iedereen en met name kerstmis - is gebaseerd op een boek dat ruim veertig jaar geleden werd geschreven door Ted Geisel, beter bekend als de maffe schrijver Dr Seuss. Het spannende verhaal werd enorm populair in Amerika, maar kon tot nu toe niet worden verfilmd Dankzij de voortschrijdende film techniek en de talenten van acteur Jim Carrey en regisseur Ron Howard komen de Grinch en zijn sympathieke tegenspelers nu echter bijna letterlijk tot leven op het witte doek. De film is geproduceerd door Brian Grazer, die samen met Howard tekende voor kassuccessen als 'Apollo 13' en 'Ransom'. Het verhaal wordt geheel op rijm verteld door niemand minder dan Anthony Hopkins. De bioscoopgangers lijken niet genoeg te krijgen van 'Dinosaur', waarin een groep dinosauriërs het hoofd moeten bieden aan woedende soortgenoten en vlam mende meteoren die het landschap verwoesten, vandaar dat de Nederlands gesproken Disneyfilm nog een week langer te zien is in Cinema Texel. Maandag is er wederom een 'sneak preview', waarbij de bezoekers een film te zien krijgen die pas over een paar weken in omloop komt. informatieve avond over prenten boeken. Daarbij komen vragen aan de orde als: wat kun je allemaal doen met een prentenboek, waar moet je op letten bij het uitzoeken en wat vindt een kind leuk aan een prentenboek7 De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Deelname kost ƒ5,-. Aanmelden kan tot uiterlijk 8 februari. Als afsluiting van de peutermaand is' er op woensdag 21 februari een inloop/inkruipochtend, waarbij peu ters (en hun begeleiders) kunnen kennismaken met boeken en andere materialen die de bibliotheek te bie den heeft. Zoals de naam al doet ver moeden, kunnen ook de allerjongste kinderen er terecht. Aan deze ochtend zijn geen kosten verbonden. Mensen met diabetes hoeven niet op te zien tegen een vakantie. Omdat zich echter prangende vragen zouden kunnen opdringen, organiseert de afdeling Den Helder en omstreken van de Diabetesvereniging Nederland een informatieavond over dit onderwerp, waarbij M. van Boxel van NovoNordisk en internist R.J. Timmerman uitleg geven. De bijeen komst vindt dinsdag plaats in de Blauwe Zaal van het Gemmi •Ziekenhuis in Den Helder. Om belangstellenden die van Texel komen tegemoet te komen wordt om 19.15 uur begonnen. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 0223 - 631901. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur de vierde wed strijd om het Texels kampioenschap klaverjassen In Question Plaza begint om 20.15 uur het Cabaret-café, waarin het lokale nieuws van de afgelopen weken wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Teso- directeur Rob Wortel en Jo-an van Vijfeijken, secretaris van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers, discussiëren over de tariefwijzigingen bij Teso. Dwaalgast is Benno van Tilburg, de muzikale omlijsting wordt verzorgd door Nils Lely. Toegang gratis In yogacentrum De Aleph in Den Burg wordt van 20.15 tot 21.30 uur een bijeenkomst over mantra's gehouden. De toegang bedraagt ƒ7,50. In Cinema Texel draaien Unbreakable (aanvang 19 00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21.45 uur). In NJHC-herberg Panorama aan de Schansweg begint om 13.00 uur een internationale dansdag. Inlichtingen bij Corrie Maas, tel. 314 583, en Peter Schoo, tel. 315 441 In Question Plaza worden vanaf 20.00 uur de Texelse sportmensen van het jaar 2000 gekozen. De toe gang is gratis. Toneelvereniging Nieuw Leven voert in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voor de tweede en laat ste maal het blijspel 'Huize Avondrood' op. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij Tineke van Beek, tel. 313 008 (bgg. 310 357). In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15.00 uur), Unbreakable (19 00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21.45 uur). Atleten gaan om 11.00 uur op weg in de zesde door Atletiekvereniging Texel georganiseerde cross. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Diverse afstanden. Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539 Gymnastiekvereniging Texel houdt tussen 14.00 en 16.00 uur een instuif voor leerlingen van groep 1 tot en met 8 van de basisschool. Locatie is sporthal Ons Genoegen. Het tweede concert in de serie 'Muziek Complet' staat in het teken van werk van de Texelse componis ten W. (Pip Barnard en Alexander Comitas (Ed de Boer). Na afloop is er een informeel samenzijn, waarbij bezoekers onder het genot van Texelse en Jiddische lekkernijen kunnen napraten met de componis ten en de uitvoerenden. Het concert vindt plaats in theater De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim en begint om 14.00 uur. De toegang bedraagt ƒ35,-; kinderen tot en met 12 jaar betalen ƒ15,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Krim, Muziek- en Dansschool Texel en Nauta Boek. In 't Cafeetje in Oosterend wordt het jaarlijkse snerttoernooi voor darters gehouden Dr. Geert H. Cohen Stuart geeft maandag een lezing voor het Leerhuis met als titel 'Wekenfeest en Pinksteren' Spreker was lange tijd theologisch adviseur van de her vormde kerk in Jeruzalem. In die stad en in Leiden studeerde hij eer der natuurkunde en theologie. In 1984 promoveerde hij op het proef schrift 'De strijd tussen goed en kwaad' Andere publicaties van zijn hand zijn 'Tweestrijd', 'Land in zicht' en 'Een bevrijdend woord uit Jeruzalem?' Cohen Stuart geeft zijn lezing in de Vermaning, Kogerstraat 20 in Den Burg; aanvang 20 00 uur. In restaurant Het Binnenhof In De Koog wordt van 15.00 tot 19.00 uur een countrymiddag gehouden, met live-muziek van de band Frontline. De toegang is gratis. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur een 'Uur voor iedereen'. Het Texels Christelijk Mannenkoor verleent medewerking. In Cinema Texel draaien Dinosaur (aanvang 14.30 uur), The Grinch (15.00 uur), Unbreakable (19.00 en 21.30 uur) en Meet the parents (19.00 en 21.45 uur). Dr. Geert H. Cohen Stuart houdt een lezing voor het Leerhuis met als titel 'Wekenfeest en Pinksteren'. Locatie is de Vermaning, Kogerstraat 20 in Den Burg; aanvang 20.00 uur. De afdeling Texel van de NBVPA/rouwen Van Nu houdt haar jaarvergadering in De Buureton, aanvang 20.00 uur. De vereniging Bethel Eierland houdt vanaf 20.30 uur jaarvergade ring in Bethel. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). In het clubgebouw van Scouting Texel (Bernhardlaan 149, Den Burg) begint een cursus Afrikaans trommelen op de djembé voor beginners. Voor inlichtingen en opgave: Paul van Mierlo, tel. 319678. In de Blauwe Zaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder begint om 19.15 uur een informatieavond over diabetes en reizen, georganiseerd door de Diabetesvereniging Nederland. In het zwembad van vakantie centrum De Krim begint om 21.00 uur de eerste les van een cursus eskimoteren, met de kano weer rechtop komen nadat je bent omge slagen. Opgave en inlichtingen bij Wim Hoekman, tel 313 444. In Cinema Texel draaien Meet the parents (aanvang 20.30 uur) en Unbreakable (21.00 uur). Ms. Schulpengat is in verband met een onderhoudsbeurt tot dinsdag 20 februari uit de vaart. Tot die tijd vaart ms. Molengat als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip kunnen er tijdens drukkere perioden wachttijden ontstaan. Vrachtvervoer moet hier 's ochtends rekening mee houden tijdens de eerste afvaarten uit Den Helder. Ook voor ander vervoer dreigen wachttijden: op maandag- en vrijdagochtend op Texel en op vrij dagmiddag in Den Helder. Vr. 26 8.50 en 21.56 u Za. 27 9.20 en 22.14 u Zo. 28 1000 en 22.55 u Ma. 29 10.27 en 23.25 u Di. 30 11.00 en 23.55 u Wo. 31 11.20 en - u Do. 01 0.15 en 11.44 u Vr 02 1.00 en 12.24 u Zwemparadijs Woensdag 31 januari 14.00 tot 17.00 uur entree 6,- Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 MET DE ZEESTERTX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Winterprogramma; Woensdag, zaterdag en zondag 14.00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de Robben. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Bakkenweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) ^reenParks Sluftervallei Knmweg 104. De Cocksdorp. ld 316819 D UI O* KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00-18.00 uur 12,50 p/p Ook hét odres voor: feesten partijen recepties etc Alle dagen geopend van 10 22 uur (reserveren gewenst). ywsiicui Cabaret Café van over o.a. Teso-tarieven juttersmuseum raadhuis Toegang gratis RESTAURANT Stappeland 6, 1796 BS De Koog Tel. 0222-327222. fax 327333 www.hotelgreenside.com DISCO iues4io4h DAAR Zaterdag 27 januari 2001 Wie wordt sportman, sportploeg en sporttalent 2000??? m.m.v. Small Buzz Aanvang 20.00 uur Toegang gratis Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 31 januari op om 8 20 uur en gaat onder om 17.24 uur. 1 februari eer ste kwartier; 26 januari doodtij. ,11.. J0> ^4 ABN AMR0 teso ;cL 1. it de concertserie Muziek Complet Het Texelse Concert niet Pip Barnard Alexander Comitas Zondag 28 januari I heater De kiekendief ui kkm m»j LR Aanvang: 14.(X) uur Prijs: 35,00 p p. inclusief gezellig theebuffet na afloop <1 m 12 icwtr 15 "0 p p kaarten erkrijgbaar bij - Nauta Hoek - Muziek- en Dansschool - Vükunticccniruin De krim tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9