'Ervalt meer te beleven dan je op het eerste gezicht zou denke ©tMAUVlfC m Eva van Zoonen vierde bij NK atletiek Kunstenaar Eric Hercules: een schaap met veel poten i Ét m TEXELSE j COurant SV De Koog wint ondanks armbreuk ZDH verslaat hekkensluiter Bedrijvenestafette voor atletiekbaan - Winst voor eerste teams Tevok Programma zaalvoetbal 1845 Het Noorden Het hondje I DINSDAG 20 FEBRUARI 2001 Eva van Zoonen is bij de zaterdag gehouden Nederlandse kampioen schappen indooratletiek voor ju nioren B vierde geworden op het onderdeel 400 meter. Omdat er in Nederland geen geschikte hal voorhanden is vonden de wedstrij den plaats in de gloednieuwe Flanders Sport Arena in Gent te België. In Gent werd op hoog niveau atletiek bedreven Terwijl de senioren pro beerden een startbewijs voor de we reldkampioenschappen in Lissabon te veroveren, waren bij de junioren de toppers van de toekomst actief. Zij floreerden duidelijk in deze inspire rende omgeving. Dat gold ook voor Eva van Zoonen. lid van Atletiek vereniging Texel, die zich sinds kort heeft toegelegd op de 400 meter, nadat ze eerder op de 800 meter suc cesvol was geweest. Tijdens haar eerste wedstrijd over 400 meter, af gelopen zomer, voldeed zij met een tijd van 63.27 seconden direct aan de limiettijd om zich te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap. In Gent liep zij deze afstand pas voor de tweede keer. In de series ging ze in baan drie matig van start, maar ze herstelde zich knap en liep halver wege op de tweede plaats. Honderd meter voor de finish werd ze door een concurrente ingehaald en eindigde ze met nipt verschil als derde. Haar tijd, 61.24, betekende een verpletterende verbetenng van haar persoonlijk re cord. Al gauw bleek dat zij in de snel ste serie had gelopen en haar tijd voldoende was om zich als vierde te plaatsen voor de finale. Dit onverwachte succes bevrijdde haar van de spanning en tamelijk onbevangen trad zij aan voor de fi nale. Daarin was de concurrentie met mals. Zo kreeg ze te maken met sneile atletes als Simone Roerig van AV'34 uit Apeldoorn, die al eens goed was geweest voor 58.78. en Geertje de Man van PSV uit Eindhoven, die een persoonlijk record van 59.91 ach ter haar naam had staan. Van Zoonen startte in baan vier. Gedurende drie honderd meter bleven de atletes dicht bij elkaar, maar op de laatste honderd meter had Roerig de snelste benen. Zij finishte in 58.70. Van Zoonen kwam als vierde de laatste bocht uit. Op het laatste rechte eind wist ze nog enigszins in te lopen op de nummer drie, zodat een podium plaats tot de mogelijkheden leek te behoren, maar uiteindelijk moest ze toch genoegen nemen met de vierde plaats. Met haar tijd, 60 98. vestigde ze opnieuw een fraai persoonlijk re cord Ze was er zelf zó tevreden over. dat ze besloot zich naast de 400 meter ook op de 400 meter horden te richten. Voor de tweede keer dit seizoen heeft ZDH het onderaanstaande GSV verslagen (1-2). De gastheren uit Grootschermer speelden zon dag beduidend beter dan een paar maanden geleden in Den Hoorn, toen het 4-1 werd. Ze konden de eveneens vrij matig acterende Zwaluwen echter niet tot grote daden stimuleren. De eerste helft was van een accep tabel niveau. Het hardwerkende GSV had een licht overwicht en kreeg een handvol corners, die voorat werden afgedwongen door de bal hoog door de lucht het strafschopgebied in te schieten In serieuze problemen kwam de verdediging van ZDH ech ter niet, terwijl GSV bedacht moest zijn op counters over de vleugels, die vaak werden opgezet door de snelle Niels Dekker Halverwege namen de gasten een voorsprong. Via ge noemde Dekker belandde de bal bij de naar rechts uitgeweken spits Bernard Ipenburg. Hij zette strak voor op Ronald Biesboer, die uiterst koel bleef: 0-1 Het leek de voorbode van een ge makkelijke middag voor de Hoornders, maar een paar minuten later was het alweer gelijk. Ton Dub belt, die als experiment als laatste man was opgesteld en dat naar be horen deed. passte door het midden op Etienne van Bennekom, die zich liet verrassen door een tegenstander. Deze tikte direct door naar een ploeg genoot. die volgens de ZDH'ers én assistent-scheidsrechter Ton Arnout buitenspel stond en dankbaar van de vrijheid profiteerde: 1-1 Nog voor rust nam ZDH een nieuwe voorsprong. Aan de basis stond op nieuw Niels Dekker, die zijn spitsen wilde bereiken maar zijn voorzet zag worden geblokt door een hand van een verdediger. Etienne van Bennekom schoot de bal uit de toe gekende strafschop hard en hoog door het midden in het doel: 1-2. Ronald Biesboer was even later dichtbij een derde treffer, maar de keeper doorzag zijn lobje. In de tweede helft viel er weinig meer te genieten voor de neutrale kijker. De van een rugblessure herstellende Niels Dekker was in de rust in de kleedkamer achtergebleven en zijn snelle acties werden node gemist. Nog maar zelden slaagden de Hoornders erin een fatsoenlijke aan val op te zetten. Maar ook voor het andere doel bleef het rustig. Dankzij hun loopvermogen kwamen de jonge middenvelders van GSV steeds vaker in balbezit, maar omdat hun spits vakkundig werd afgeschermd door Fedor van Elk hoefde keeper Christiaan Stolk zich weinig zorgen te maken. Zondag moet ZDH op eigen veld een goed vervolg aan deze overwinning zien te geven tegen Zuidermeer. In een spannende en vrij harde wedstrijd heeft De Koog zondag in Wijdenes met 0-2 gewonnen van WSW. De overwinning kwam in de tweede helft tot stand dankzij doel punten van Martijn de Veij en Paul Witte. Grote pechvogel was Ingmar Moerbeek, die een elleboog brak. Getergd door de lange winterstop begon De Koog energiek aan de wedstrijd. Trainer Cor Schattevoet had enige omzettingen in zijn team gedaan. Zo liet hij Jason Martens als laatste man spelen en schoof Erik Frantzen door naar het middenveld. Dit pakte goed uit. Al combinerend werd de tegenstander knap onder druk gezet. Pieter List leek in de vijfde minuut de score te openen, maar hij schoot naast. Tien minuten later brak WSW uit, maar door goed ingrijpen van de sterk keepende Dennis Schouwstra bleef het 0-0. Daarna golfde het spel op en neer en kregen beide ploegen enkele kansjes. In de negenendertigste minuut werd de wedstrijd stilgelegd. Ingmar Moer beek kwam verkeerd op z'n arm te recht en moest zich naar het zieken huis laten brengen. Door middel van röntgenfoto's werd geconstateerd dat hij een ellepijp had gebroken. Met de arm in het gips kon hij zich later in de middag weer bij zijn teamgenoten voegen. Na een oponthoud van on geveer twintig minuten werd de wed strijd hervat. De scheidsrechter liet eerst de resterende zes minuten spe len, waarna de teams van speelhelft wisselden en direct de tweede helft van start ging. Vervanger van Moer beek was Paul Witte, die als rechts buiten werd opgesteld. De eerste kans was drie minuten na rust voor De Koog. Erik Frantzen veroverde de bal op het middenveld en schoof deze direct door naar Hassan Candan, die een mooie voorzet gaf op Vincent Kaspers. De routinier schoot net naast. Even later counterde WSW, maar greep Jason Martens kordaat in. In de vijfen vijftigste minuut kwam De Koog op voorsprong. Pieter List stak het middenveld over, maar werd op de rand van het strafschopgebied on deruit gehaald. De toegekende vrije trap werd door Martijn de Veij schit terend verzilverd. Hij schoot de bal in de kruising en liet de keeper volstrekt kansloos: 0-1. Daarna greep WSW het initiatief en moest De Koog terug. Er ontstonden enkele gevaarlijke si tuaties, maar de verdediging van de gasten bleef op de been. Een ruggen- steuntje was de tweede gele en dus rode kaart die één van de spelers van de gasten kreeg, waardoor De Koog een numerieke meerderheid kreeg. De ploeg ontworstelde zich langzaam aan de druk en kreeg ook zelf enkele kansen. De keeper van WSW was echter op dreef. Vijf minuten voor tijd werd het 0-2. Een verdediger van WSW speelde verkeerd terug op zijn keeper en Hassan Candan onder schepte de bal. Hij omspeelde de doelman maar schoot op de paal. De meegelopen Paul Witte kreeg de terugspringende bal voor zijn voeten en schoot keurig in. Het bleek de genadeklap. Bedrijven die bij willen dragen aan de totstandkoming van een kunststof atletiekbaan, kunnen dat doen door deel te nemen aan de bedrijvenestafette die de atletiek vereniging op maandag 28 mei houdt. In deze wedstrijd strijden teams van vier personen - werkge vers, werknemers of gezinsleden van de eigenaar van het bedrijf - tegen elkaar op een afstand van vier maal 1120 meter (de lengte van de wielerbaan). Voorafgaand aan de ei genlijke wedstrijd kunnen trainingen worden gevolgd, in het bos en op de wielerbaan. Deelname kost ƒ100.- per persoon voor trainingen en wed strijd. te betalen bij aanmelding: le den van de AVT betalen ƒ25,-. Voor meer informatie: Coby Bakelaar, tel. 313843. De eerste teams van volleybal vereniging Tevoko boekten zater dag beide een overwinning. De heren beleefden een gemakkelijke middag in de 'eigen' sporthal Ons Genoegen. Tegenstander De Boemel 2 kon slechts één set lang weerwerk bieden, waardoor de eindstand 3-1 werd. De dames moesten zich tot het uiterste in spannen om het geroutineerde en sterk verdedigende Madjoe 2 uit Enkhuizen te kloppen. Dat lukte uiteindelijk met eveneens 3-1. Ondanks een lagere klassering ble ken de volleybalsters van Madjoe 2 zich niet zonder slag of stoot gewon nen te geven De routine bij de gas ten, van wie de meeste speelsters vorig jaar nog in de (hogere) derde divisie speelden, zorgde voor een sterke verdediging, terwijl aanvalster Van Dekker er geregeld in slaagde het blok van Tevoko te passeren. Zoals bijna gebruikelijk kwam Tevoko al snel op een grote achterstand (0-6). Het lijkt wel alsof de Texelaars deze uitdaging nodig hebben om op gang te komen. Dat lukte, want de eerste set ging met 25-23 naar de thuis ploeg. Ook het begin van de tweede set verliep moeizaam, maar opnieuw werd de achterstand knap wegge werkt, mede dankzij de sterk sco rende buitenaanval van Man; Boekei en Ivette de Ruyter Eer] lende opslag kostte de winst ir] derde set. Gestimuleerd doorj sterk passende Céline de Graaft] Tevoko in de vierde set goed b] les. Monique van de Broek scoj uit de opslag vele punten en Cc] Joling maakte met een beki doortikbal het winnende punt (25 De Boemel 2 speelde bij de marA slechts even op het gebruikeli|t| veau. Na winst in de tweede setzl de ploeg weg. Vervangend spel] deler Joost Albers wist met gj set-ups de buitenaanvallers Tevoko goed in stelling te brengej de makkelijk scorende Walter Os] en Ben Kenter wisten daarvan J te profiteren. Het tweede herent! was kansloos koploper Polisj] Gebrek aan teamverband deeol Texelaars al snel de das om (0-4) I derde damesteam veroverde mol loos vijf punten op Zeemacht (;1 terwijl de jeugd het met kon bol< ken tegen koploper WSOV 7 (1 -3| Texelaars speelden goed, maark men wat ervaring en lengte tekortL ploeg staat desondanks op een i rige tweede plaats. De wedstrijd sen Tevoko dames 2 en De Bo; 2 ging niet door. Woensdag 21 februari De Koog C2-De Koog C1 HZVO-Klif dames Mantje 2-Jelleboog 3 De Koog 3-Klif 3 Oosterend heeft zaaldienst. Donderdag 22 februari Klif C2-De Krim C1 Oosterend 3-Texel'94 3 Klif 4-RAB 1 Texel'94 4-ZDH 1 De Krim heeft zaaldienst Vrijdag 23 februari De Koog E1 -Klif E1 De Krim D1-Oosterend D1 De Krim 1-De Koog 2 Oosterend 1 -Jelleboog 1 18.30 Mantje 1-Casino 1 19.25 Texel'94 1-De Koog 1 20.15 Jelleboog 2-Texel'94 2 21.05 Klif 2-Klif 1 RAB heeft zaaldienst. 19.25 De contacpersoon voor de reunij 20.15 het jubileum van polder Het Nooi 21.05 is met J. Kampstra, maar mevn| R. van der Star, tel. 318 344. 'Ik geloof niet in mensen die absoluut gelijk hebben. Vijf jaar terug waren er ook mensen die zo dachten en vijfjaar daarvoor ook. Aan iedere waarheid of leugen zit ook een andere kant.' Gevleugelde woorden van Eric Hercules, schrijver, beeldend kunstenaar (onder andere de bedenker van het kunstwerk bij de nieuwe basisschool in De Cocksdorp), bedenker van televisieseries en maker van het beeldverhaal Mijn oma en'ik, dat verschijnt in het kindertijdschrift Bobo en waarvoor twee Texelaars model staan. Eric Hercules - 36 jaar oud. geboren en getogen in Zwolle (dat hij de 'na vel der aarde' noemt) en sinds kort met vrouw en kind woonachtig in de Julianastraat in Den Burg - gaat er eens even voor zitten op de fraai ge vormde gele bank. Vanaf de wand kijkt het door hem geschilderde por tret van zijn dochtertje Josephine op ons neer. 'Eigenlijk wilde ik dit inter view niet', zegt hij dan. 'Ik hoef met zo nodig in de krant. De reden waarom ik heb toegestemd is om de activiteiten van Waantij onder de aan dacht te brengen.' Toch is het verhaal over zijn loopbaan interessant genoeg om aandacht aan te besteden. Hij studeerde een jaar theaterwetenschap aan de Rijksuni versiteit Utrecht, stapte over naar psychologie aan de Katholieke Uni versiteit Nijmegen, had daar na twee jaar genoeg van en richtte zich toen op communicatiewetenschap aan dezelfde universiteit. In 1991 stu deerde hij af op Cultuurstudies en Audiovisuele Communicatie. 'Ik ben direct na mijn studie professioneel gaan schrijven. Dat wil zeggen: om er geld mee te verdienen. Ik begon bij een pas opgericht scriptbureau, dat helaas na twee jaar failliet ging om dat het zijn schrijvers met meer kon betalen. Ik schrijf scripts voor thea ter, radio en tv. Een deel van mijn werk bestaat uit het maken, krijgen, uitwerken en aanbieden van ideeën. En vaak komen de mensen ook zelf naar mij toe. Zoals bijvoorbeeld Stu dio Jan Kruis. Ik verzin de tekst voor het beeldverhaal Hoi Pipeloi!, dat sinds 2000 in de Bobo te zien is en de tekenaars maken er dan de plaat jes bij. In deze volgorde. Ik heb deze maand nog een brainstormverga- dermg over de Jan, Jans en de km- deren-strip in de Libelle om een paar plofjes te bedenken. Een tijdje gele den heb ik een bezoek gebracht aan Jan Kruis. Dat was erg leuk. Hij is. net als ik, liefhebber van oude auto's en tekent zijn vervoermiddel nogal eens in de strip. Ik heb mijn eigen auto ook in een van mijn Boboverhalen ver werkt. Grappig, maar ook produc tioneel erg gemakkelijk, anders moet je er ergens een huren of op een an dere manier iets regelen. Ik probeer de ideeen voor een comedy of strip altijd zo dicht mogelijk bij mezelf van daan te halen. Je moet schrijven over dingen die je na staan, omdat je die kent. Zo kan ik me herinneren, dat we een comedyserie voor John de Mol Productions/Veronica geschreven over de walletjes: Villa Rosa. Vijf jonge schrijvers, die nooit naar de hoeren waren geweest en dan een verhaal over prostitutie willen schrijven. We hadden geen voeling met het onder werp en dan wordt het nooit wat. Het is uiteindelijk ook niet in productie ge nomen.' Hercules verzorgde de tekst en de de god van muziek, dans, lichtpoë zie en profetie. In het moderne Neder land zijn de spelen een tweejaarlijkse culturele competitie onder studenten op het gebied van onder meer poë zie. muziek en theater. In het begin van jaren negentig zond de AVRO- radio dertig afleveringen uit van de comedy Drie keer bellen. Hercules werkte mee aan de ontwikkeling van een programmaformule voor List Klei, een sketchprogramma rond Liesbeth List en Gerrie van de Klei. Aan het amusementsprogramma Jammer, maar helaas voor Ivo Niehe Productions Voor Niehe schreef hij eveneens de infotainment-sene Lek ker leven, lekker lijnen, acht afleverin gen met Fred Benavente over afslanken. Hij verzorgde vertalingen voor nasynchromsatie van ongeveer zestig afleveringen van diverse tekenfilms(eries) voor Filmnet en Bos- brosTTimboektoe. Hij had bemoeienis met de dertien afleveringen van Toen was geluk heel gewoon die de KRO uitzond in het seizoen 1994/'95. Schreef de scenario's voor de comedy Linda, Linda, een co- Er zit een hondje op straat. Hij piept heel zielig. „Kom maar, hondje." zegt Jimmy. „Jij bent vast verdwaald!" Thuis maakt Oma boterhammen klaar. „En jij krijgt een lekker bot," zegt Oma tegen de hond. Er wordt aangebeld. „Hebben jullie een hondje gezien?" vraagc een jongetje. „Woef?" blaft de hond blij Het hondje gaat aan de riem. „Mag ik 'm aaien?" vraagt Jitnmy. „Oag, brave hond," zegt Oma. Texelaars Rita de Wil en Jimmy Kossen spelen de hoofdrollen in 'Mijn oma en ik', een beeldstrip in het klndertijdschnft Bobo. regie van de eenakter Het Contract voor studententoneelgezelschap Doppio in Leiden Hij won daarmee de eerste prijs in de categorie toneel op de Pythische Spelen te Gronin gen. De oorspronkelijke Pythische Spelen werden in de vijfde en vierde eeuw voor Christus in Delphi gehou den ter ere van de god Apollo. Hij was productie van KRO/BRT, uitgezon den in het seizoen 1995/'96. Een wapenfeit waar hij bijzonder trots op is, is de Sinterklaasspecial De knuf fel van Zwarte Piet, in samenwerking met Richard Breukelen gemaakt voor Sesamstraat. Ze wonnen er de Cinekid Kleine Kmderkastprijs 1999 mee. Het moeilijkste van schrijven is het schrappen van een geweldige vondst, aldus Hercules. 'Maar ik word er steeds gemakkelijker in. Soms heb je een geniale inval, waar je van in een deuk ligt. Maar als het dan net met in de tekst past of het tast de dynamiek aan, dan moet je hem toch laten val len. Bewaren heeft geen zin. Dan zou je later ergens zo gekunsteld moeten werken om net die inval kwijt te kun nen. Dat wordt niks'. Een van zijn lievelingen van dit mo ment. die hij niet hoeft om te brengen, is het beeldverhaal Mijn oma en ik voor de Bobo. Hoofdfiguren zijn de Texelse Rita de Wit als oma en Jimmy Kossen als haar kleinzoon. 'Ik leerde Rita kennen via haar dochters Henriëtte en Clementine van kapsa lon Barbers. Ken je die? Vaker naar de kapper! Ja. hoe kom je op het idee? Het komt er grofweg op neer dat ik vorig jaar met een vriend en collega, Richard van Breukelen, be zig was wat dingen te verzinnen die we leuk vonden. Daar begin je dan mensen bij te zoeken en als je de juiste mensen hebt, dan groeit ook het idee. Ik maak in mijn hoofd of op papier een script, werk het uit en dan regisseer ik Erno Terpstra, de foto graaf van de strip Daarna ga ik knip pen, plakken, bewerk het op de com puter en dan gaat het naar de Bobo.' 'Er wordt wel eens gezegd: werk nooit met kinderen of dieren: dat kost tijd en geld. Maar ik vind het wel leuk. Het kost inderdaad meer tijd, je kunt tegen een kind niet altijd heel direct zijn, je moet hem in zijn waarde laten en de dingen duidelijk proberen uit te leggen. Soms werkt een verhaaltje niet of het regent op de opnamedag. Dan pas ik het verhaaltje aan. Ik zie dat je de Bobo bij je hebt. Is het je opgevallen dat er helemaal geen ad vertenties in staan? Het is een van de regels die het blad zich gesteld heeft. Nu komt het leuke: VW Texel sponsort een aantal afleveringen van M//n oma en Ik en mag daar een ac tie aan verbinden met een soort prijs vraag. Omdat Texel en de VW een hoger doel dienen, om het zo maar eens te zeggen, keurde de Bobo de actie goed. De winnaar krijgt een weekendje Texel aangeboden en mag oma in het echt bezoeken. En natuurlijk de zeehonden in EcoMare. Een paar afleveringen spelen ook in EcoMare. En bij de vuurtoren en één bij de boot. Ik moet drie maanden vooruit werken, dus soms is het wel even plannen wanneer je welke op namen moet maken Hercules schrijft en bedenkt niet al leen teksten, hij buigt zich ook over andersoortige kunstobjecten. Een mooi voorbeeld hiervan is te zien bij de nieuwe basisschool in De Cocksdorp. In vrolijk rood, geel en blauw heeft hij een stukje noordelijk Texels landschap gecreëerd. Blauwe golven, twee zonnig gele duinen en daarachter een rood dak. De kinde ren maken druk gebruik van deze speelwerktuigen Apart aan de an dere kant van het plein staan drie kubusvormige zwarte objecten, die ook bij het landschap horen. Het zijn kijkdozen, anders dan anders. Moet je in een normale kijkdoos naar bin nen kijken, bij deze is het de bedoe ling dat je er zelf in kruipt en dan naar buiten kijkt. Omdat ze verschillend opgesteld zijn, heb je vanuit de doos steeds een andere blik op de ge kleurde voorwerpen. Dat past geheel in de denktrant van Hercules: bekijk de dingen eens vanuit een ander per spectief. Durf vrij te denken. Wees geen opvoeder, maar een ontvoeder. Er is altijd nog een andere manier dan de doorgaanse. Regels kunnen door- brokén worden. 'Eigenlijk worden dingen pas interessant als ze met ééndimensionaal zijn, maar méér- dimensionaal. Ook voor jezelf, in een relatie. Ik vind dat iedereen wel iets interessants heeft. Je hebt mensen, die een loodgieter voorbij lopen om dat hij een loodgieter is. Of een bank directeur omdat hij een bankdirecteur is. Maar eigenlijk zijn dat alleen maar jasjes die mensen aan hebben Aan de andere kant van het jasje ziet het er weer heel anders uit. Mijn insteek in het leven is dat er meer valt te be leven dan je op het eerste gezicht zou denken. Je komt daar alleen achter als je je best doet en niet je gedach ten afschermt. Gevleugelde woor den, hè?' De van duurzame multiplex vervaar digde objecten zijn gebouwd door Harry Witte uit Den Burg, in het da gelijks leven analist bij het NIOZ. Kunstenaarsgroep Waantij, waarvan Hercules één van de vijf leden is. or ganiseert samen met vijf gastexposanten een tweedaagse kunstroute op 31 maart en 1 april, getiteld IN SITU Deze valt in het zelfde weekend als Kunst in Zee. Waar Kunst in Zee laagdrempelig is voor de deelnemende kunstenaars, wil Waantij met IN SITU laag drempelig zijn voor het publiek, zon der de controle over kwaliteit van de expositie te verliezen, aldus de bro chure. De route voert langs een tiental wo ningen in Den Burg 'Zoals het huis van de dames Dijt, Sonnevanck, ons huis. de reikipraktijk en het Hof van Geus. Per kunstenaar is een huis be schikbaar, waar hij of zij mee mag doen wat hij wil. Hij zou kunnen vol staan met één kaarsje in het midden van de kamer, maar het is wel de bedoeling dat hij er iets meer van maakt. Een paar kunstenaars hebben twee huizen gekozen, omdat zij deze thematisch willen verbinden. Som mige mensen hebben hun hele huis beschikbaar gesteld, anderen alleen de huiskamer of de keuken en de tuin. We hebben een samenwer kingsverband met de OSG en het is de bedoeling dat leerlingen van de school in het kader van een les programma als suppoost optreden en de bezoekers begeleiden.' De naam IN SITU komt uit het Latijn en betekent ter plekke. In kunstkringen houdt dat in dat een kunstwerk ge maakt wordt op de plaats waar de kunstenaar zijn inspiratie opdoet, in LT - r- J Kunstenaar Eric Hercules houdt van verrassen: een GSM in een blok klei zegt de ar- cheologen over honderd Jaar iets over het leven van 2001. (Foto Comc r| dit geval in de beschikbaar gestelde huizen. Voordat het zover is. heeft Waantij van 24 februari tot 17 maart nog een expositie in de gemeentelijke tentoonstellingsruimte Tussen de Banke, onder de titel De Ontgroening. 'We hebben deze naam gekozen omdat we voor het eerst in deze samenstelling met elkaar expo seren en ook omdat het gewoon een leuk thema is. De expositie wordt geopend door Frank Rigter. een ac teur die ik ken van de comedy Linda, Linda.Op deze tentoonstelling kan de bezoeker kennismaken met weer een heel andere kant van Hercules, die ook het doek en de penseel met uit de weg gaat Hij schildert alle daagse dingen vanuit een bijzonder perspectief. 'Schilderen heeft weinig zin als ik met mag schilderen wat ik wil.' Aardig is ook het drieluik dat hij maakte van zijn nu acht maanden oude dochtertje 'De twee zijvleugels mag ik wel verkopen van mijn vrouw, maar het middenstuk moet in de woonkamer blijven hangen Dat mag niet weg.' Weer een ander aspect van de veelzijdige Hercules zijn de ar cheologische objecten, die hij m; Zoals een GSM'etje in een blokje en een fopspeen. Verrassende vol sten, die de archeologen over h: derd jaar iets vertellen over het Ie* in 2001. Ter gelegenheid van het vijfentwinj jarig bestaan van de Vereniging v| Natuurmonumenten heeft Herai het verzoek gekregen een Texels haal te schrijven voor het thei nummer van maart. Het vertel Texelse curry, speelt zich af in 19| en vertelt over de vriendschap T een achtjarig Texels jongetje met et op het eiland gelegerde Brits-lri sche soldaat, gezien door de van de jongen. Aardig wordt het\? schil in natuurbeleving tussen f twee culturen beschreven. Zijn -f gels om naar te kijken of'Watcl prachtige lepelaars, hè?', zegt! jongetje verrukt 'Yeah, I really lm those birds!' is het antwoord van soldaat, dat duidelijk maakt dat 'hel den van' meerdere betekemssf heeft. Corrie Timni

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 4