'Lief en leed worden je in vertrouwen medegedeeld' TEXELAARTJE 3 „Ilalia" 50 ■TEXELSE COURANT' Verzekeraar Kees Bremer: geen boer en toch de boer op Re Inde kt A)iel< PTZT- J^exelaartjes KflBELTEX GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 VRIJDAG 2 MAART 2001 'Brand is een van de mooiste dingen om af te handelen. De klant zit in zak en as, letterlijk, en ik mag beginnen met hulp. Een schoonmaakbedrijf erbij halen, vertellen dat de antieke klok van oma vergoed gaat worden, luisteren naar het verhaal van de ellende.' Kees Bremer uit Oosterend wilde eigenlijk boer wor den, behaalde ook het diploma veehouderij van de middelbare landbouwschool, maar kwam toch tussen de polissen terecht. Spijt heeft hij nooit gehad van deze verrassende omzwaai. 'Het is het contact met de mensen dat dit beroep zo leuk maakt.' Bremer werkt sinds 1930 in het familiebedrijf dat zijn vader begon yOp het eerste gezicht lijkt verzekeren nu niet bepaald een vak waarbij je van zinderende spanning uit je dak gaat. Totdat je iemand tegenkomt die ilezier heeft in zijn werk en er met en- housiasme over weet te vertellen, (ees Bremer van Verzekerings- tantoor Bremer uit Oosterend is zo emand. Hoewel het er aanvankelijk lelemaal niet naar uitzag dat hij zijn werktijd tussen polissen en schade formulieren zou doorbrengen. Wel- tee, hij wilde boer worden. Lekker de iele dag buiten, koeien melken, de vogels zien. 'Ik had één probleem: Rijn vader was geen boer, maar zat n verzekeringen en dan kun je die coeien wel vergeten. Maar bosbouw )f iets anders met de natuur leek me >ok wel wat. Ik ben graag buiten en ils na de winter de bomen uitbotten in ik de eerste kieviten weer zie, dan jeeft me dat een goed gevoel.' foor de Hogere Bosbouwschool was :i|n LTS-metaal niet echt een goede 'ooropleiding. Met de koeien nog in iet achterhoofd besloot hij daarom Je Middelbare Landbouwschool in Alkmaar als opstap te doen. En dan latuurlijk de veehouderijkant. De eer- ite les maakte hem meteen al duide- ijk dat hij als metaal-LTS'er een flinke liaat in zijn kennis had. Hij was ech- er in goed gezelschap, want de viskundeleraar vertelde dat hij het lanvankelijk vreemd had gevonden >m op een agrarische school les te leven terwijl hij niet eens wist hoe- 'eel spenen een koe had. 'Dat gaat ekker, dacht ik, ik weet het ook niet. k ben er intussen achtergekomen, 'ia school heb ik nog stage gelopen )i| Kees Vlaming op De Bol. Ik vind Jat ik nog steeds wat heb aan die andbouwopleiding. Als ik voor het rerzekeren op pad ga, wéét ik ge- voon wat er loos is. Je kijkt toch met mdere ogen als je iets van landbouw ifweet.' loen hij vervolgens voor veertien tiaanden de militaire dienst in ver- Jween, wist hij nog steeds met wat lij eigenlijk met zijn toekomst aan noest. De dienstplicht bracht hem )een antwoord. Als geniesoldaat Jracht hij zijn tijd door op de -üneburger heide, waar hij zich be- tighield met het atoom gebeuren. 'Ik noest met apparatuur en een zender rgens de hei op en voor straling zor- len: ik was de kernbom. Of aan de 'and van een veld de kraantjes van de raangaspatronen opendraaien om Je tanks tegen te houden. Je denkt: fie stoppen natuurlijk niet voor wat raangas. Nou, mooi wel. Allemaal! Je noest er wel op letten zelf aan de loede kant van de flessen te blijven.' Hoewel hij de diensttijd een prettige 'rvaring vond, lokte het vooruitzicht Jtijd kernbom te blijven niet en zo Stapte Bremer na zijn diensttijd toch met veel aanloop. Je moet zelf bij de mensen langs. Dus ik bezoek ze op hun bedrijf of thuis. Dat geeft een in formele sfeer en is voor beide partijen plezierig. Je kunt je behoorlijk op mensen verkijken. Sommige mensen lijken erg gemakkelijk in de omgang, maar blijken achteraf toch moeilijker En het is ook wel eens andersom.' 'Als je komt voor een verzekermgs- praatje, dan gaat het gesprek meestal maar voor tien procent over verzeke ren. De rest gaat over persoonlijke dingen. Na een overlijden passeert vaak het hele verloop van de laatste tijd de revue. Je bent vaak aardig op de hoogte van wat er speelt bij de Texelaars. Bij sommige verhalen krijg je kippenvel. Lief en leed op velerlei gebied word je in vertrouwen mede gedeeld, soms met de toevoeging: maar het bli/ft wel onder ons, hè? En dat spreekt vanzelf.' Een verzekeringsagent kan er voor kiezen om in loondienst te zijn bij een grote verzekeringsmaatschappij. In dat geval sluit hij alleen polissen af bij de desbetreffende maatschappij en wordt hij soms ook een in richting geduwd die de maatschappij ge wenst acht. Kiest hij ervoor om zelf standig te werken, dan kan hij meer zoeken naar een op de klant toege sneden oplossing, met goede voor waarden en lage premies Zo worden landbouwzaken bij een andere maat schappij ondergebracht dan bijvoor beeld ziektekosten. Bestaat er ook zoiets als een opleiding voor het vak verzekeringsagent? 'Ja en nee. Er zijn wel korte cursussen, zoiets als een LOI-cursus. Drie maanden lang, een maal per week naar les en dat mondt dan uit in een diploma A, B of C in Landelijke Algemene Vakkennis. Maar het meeste moet je toch uit de praktijk leren.' Aan het hier en daar voorkomende Lees verder pagina 9 (foti Como Timmer) het assurantiewereldje van zijn vader en zijn broer in. Ze hadden een plekje voor hem open gehouden. Tot op heden heeft hij daar geen spijt van. Geen boer en toch de boer op. 'Het is het contact met de mensen dat dit beroep zo leuk maakt. Het is ook wel eens link. Zo was ik eens bij een klant die nog wat aanvullende papieren van boven moest halen. Ik zat op de bank en wilde even naar de polissen op het bijzettafeltje kijken, zakte op mijn hurken en tegelijk kwam er zo'n grote bouvier in mijn nek hangen. Het was me meteen duidelijk dat ik me absoluut niet bewegen mocht. Zijn bazin zocht intussen op haar gemak naar haar papieren En ik kreeg me toch een kramp in mijn kuiten!' De geschiedenis van verzekerings kantoor Bremer begint in 1954 met vader Siem Bremer, van beroep huis schilder in het bedrijf van zijn vader. In de avonduren probeert hij verzeke ringen aan de man te brengen De zaak loopt na tien jaar dusdanig goed, dat hij de verfkwast definitief aan de kant legt om voortaan zijn brood te beleggen met de revenuen van de afgesloten polissen. Weer een decennium later stapt zoon Koos in het bedrijf. Het duurt tot 1980 alvo rens de dan 22-jarige Kees zijn voor beeld volgt. 'Er volgde een moeizame tijd. Er moesten nu drie gezinnen van leven, we hadden een nieuw pand aangekocht en de no-claimkortmg voor auto's ging van veertig naar ze ventig procent. Gunstig voor de klant, maar voor ons betekende het minder inkomen uit premies. En als laatste daalden de inboedel- en opstalpre- mies, omdat Nederland in regio's werd ingedeeld en Texel als gebied met minder risico werd aangeduid. Met hetzelfde gevolg: lagere premies, minder inkomsten. Maar door stug doorgaan zijn we toch steeds verder gegroeid. In 1990 kwam Jannie Wierda onze gelederen versterken en vanaf 1996 is ook Monique Smit bij ons werkzaam. Mijn vader heeft zich in 1989 uit de zaak teruggetrokken.' Is verzekeren nou een leuk vak? 'Ik vind van wel. We hebben hier ook een aardige werkverdeling, die eigenlijk zonder afspraken zo gegroeid is. Tot ieders tevredenheid. Werkoverleg is een woord dat wij niet gebruiken, ie dereen kent zijn taak. Mi|n broer zit in de financiële administratie en doet het computergebeuren, Jannie en Monique zorgen voor de ziektekos ten, de financiële declaraties en wat er nog meer bij komt kijken en ik zit in de buitendienst. Als ik de hele dag binnen moest zitten, dan zou ik dit vak niet zo leuk vinden. Het aantrek kelijke zit hem voor mij in het contact met de mensen. Een verzekerings kantoor is niet zozeer een kantoor ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Na een liefdevolle verzorging in „Verpleeghuis Texel" is overleden onze zus, schoonzus, tante en oud-tante Catharina Bruijn (tante Catrien) A Texel, 7-7-1911 t Texel, 24-2-2001 We spreken onze grote erkentelijkheid uit voor de wijze waarop zij in haar laatste levensjaren is ver pleegd en begeleid. Namens allen, Letta Bakker-Bruijn Overeenkomstig haar laatste wens heeft de crematie in kleine familiekring plaatsgevonden. Correspondentie-adres: H.A. Bakker-Bruijn, Kruisbeeklaan 8, 1951 KG Velsen-Noord Langs deze weg willen wij alle mensen bedanken, die er aan bijgedragen hebben, dat 23 februari voor ons een onvergetelijke dag werd. Alfons Petra DANKBETUIGING Astrid Hemiink was een vrouw met karakter die moedig haar eigen weg ging Spontaan, eigenzinnig, kordaat, liefdevol voor mens en dier en een onvergetelijke moeder voor Nick en Sam. Haar overlijden op 17 januari was een slag voor ons en allen die haar gekend hebben. Het was hartverwarmend dat zeer velen deelden in ons verdriet, wat bleek uit bezoek, bloemen en andere uitingen van belangstelling en medeleven. Het heeft ons gesterkt en getroost. Hartelijk dank. Familie Hennink Moeder Annie Texel, februari 2001. Heel blij 2 ijn wij met de geboomte van Zoon vakv ;Aa>^ e.v\ .Astnd WijUet* 3Koeltje vcm T^oos "Reindert is gebcmen op macmdaq 26 februari 2001 Ons ad»*es is: KcvmevstKcvat óf» 179Ó AM De Koog Tel. 0222-327656 Een zondagskind geboren! Kasper Geer Paul van der Kooi Zoon van Janneke v.d. Kooi- v.d. Berkmortel Rik v.d. Kooi Broertje van Maud Amsterdam. 25 februari 2001 Scheepstimmermanstr 40 1019 WX Amsterdam Voor alle attenties, ontvangen bij ons 40-jarig huwelijk, willen wij iedereen heel hartelijk danken. Dirk en Sjaan Bakker 3 maart wordt onze grote zus Carla Van harte! INLEVEREN: maand.,, vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ9,30 tot en met 3 regels. Ptr regel meer: ƒ3,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Elke zondag van 15.00 tot 18.00 uur country line dansen boven in onze westernbar Restaurant „Het Binnenhof'. Entree gratis. De „T" is weer in de maand verschenen; tijd voor een bezoekje aan Irene! Of Astrid, Petra, Isabel of Simoon, bel eens op of kóm gewoon! Qmpp Kap salon, Waalderstr. 15, tel. 312227. Autovakanties met ap partement, bungalow, ho tel of pension. Geheel ver zorgde rondreizen of fly- drives. Wij hebben het al lemaal. Reisburo Texel Holland International. Reiki ontspannend! Ma. 5 mrt. gratis infoavond. Bel 320850/06-51776066 of kom op goed geluk. Binnenburg 4, Den Burg. ReikiRuimteMariaMarkwat Te koop: 't Lant van Texsel (v.d. Vlis), ƒ310.-. Tel. 071-3010250. Te koop Puch Maxi, zwart, i.z.g.st.; z.g.a.n. voetbalschoenen Lotto, mt. 40; verstuiver afpers- pomp Bosch, nieuw. Prijs n.o.t.k. Tel. 314492. Gratis af te halen: broei- ramen. Tel. 315849, b.g.g. 313612 Opgeven voor de Texelfair? Bel voor 30 maart naar Tessa van Daalen, telefoon 315639. T.k. gevraagd: ouderwets zwengelpompje voor bo ven aanrecht. J. Nauta, tel. 318398. Restaurant „Het Binnen hof" is dagelijks geo pend, behalve dinsdag. Service van kust tot kust - SCT, 311 777. Wie wil mij helpen bij de wissel van max. 4 app. op vrijdag van 10-13 uur? Bel mij op 310500 of 06- 51642351 Anjahoeve. Ida. Voor reparatie van alle merken tv - video - stereo, kunt u terecht bij Voordeelland Oude- schild, 322398 Kunsthandel Hans van der Klift is een kleine winkel die groot is in kunstzinnige tafel- en woonaccessoires Elke zondag van 15.00 tot 18.00 uur country line dansen boven in onze westernbar. Restaurant „Het Binnenhof". Entree gratis. Meer dan 15.000 voorde lige vliegtarieven direct uit de computer. Informeer altijd bij Reisburo Texel Holland International voor de beste prijzen. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd, satel liet, etc. Service Center Texel, 311 777. Grote grillplaat met dek sel, ƒ139,-, bij Voordeel- land Oudeschild, 322398 Niet hetzelfde als je buur man aan de muur of op je tafel. Wees exclusief en creëer je eigen stijl met de mooie objecten van Hans van der Klift. Leuke hobby? Laat 'm zien op de Texelfair. Voor informatie, bel Tessa van Daalen, telefoon 315639. In verband met de voor jaarsvakantie is de Tegel- boet gesloten van 5 t/m 10 maart. Canada. Actietarieven met Air Transat. Toronto ver trek 3 en 10 april ƒ499,-, Calgary of Vancouver 13 april 699,-. Info Reisburo Texel Holland Internatio nal. Verkoop radio, tv, video, satelliet - SCT, 311 777 Gevr gazonmaaiwerk. Bel: 318977 of 06- 51819402. Laat uw bedrijf zien op de Texelfair, 25 en 26 mei Bel voor informatie en aan melding naar Tessa van Daalen, telefoon 315639 Op dinsdag van 20.00 tot 22.30 uur country line dance-les Restaurant „Het Binnenhof Aanbiedingen. Voor na de krokus hebben wij een groot aantal aanbiedingen naar bestemmingen in Eu ropa, de Canarische Eilan den, de Carribean, Goa, Bali, Mexico en Brazilië. Vrijwel alle aanbiedingen uit de landelijke dagbladen en op internet kunnen wij ook voor u verzorgen, dus vertrouwd Reisburo Texel Holland International. T.k.a. van particulier- schil derijen Blok van der Vel den Texelse boerderij en narcissen in 't veld. Reac ties met tel nr br.o.nr. 1838 aan bur. Tex. Crt., Spm- baan 6. (IM Texelaartje) IJssalon De Koog Heb jij nog geen baan voor het seizoen?! Bel ons dan! Goed loon! V.a. 12.00 uur of later beginnen! tr 317524 Texel, unieke kans voor een prettige ongeh. be trouwbare man, middelb. eeft. Goed niveau, fin. onafhmet rokend, die past bij charmante warme sportieve vrouw. fin. onafh. voor een liefdevolle rela tie. Reacties br.o.nr. 1837 aan bur. Tex. Crt.. Spin baan 6. Honda grasmaaiers, stil en zuinig, 44 modellen, vanaf 395,- Duinker Motor service Oudeschild. Reparatie met garantie: tv, audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog, tel. 317575. Zoekt u parttime of fulltime werk in de horeca? Restaurant „Het Binnenhof', tel. 327507. Haarstudio Binnenburg werkt het liefst op af spraak. Tel. 315224. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn., zeer gunstig geprijsd Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19, De Koog. telefoon 0222 - 317215. Suzuki Alto, 1995, 5- deurs, rood, km 46.500, 100% gaaf, ƒ7.500. Tel. 310289. (IM Texelaartje) Voor uitlaten, accu's, ban Gratis: Opel Kadett 1984 oopt pnma. Tel. 318754 den en APK Garage Kie vit, Jonkerstraat 4, tel. 312525. Disneyland Parijs. Er is nog plaats in de krokus vakantie, en per volwas sene een kind gratis. Ook diverse 3=2 en 4=3 aan biedingen op diverse data n maart. Info en boeken Reisburo Texel Holland International. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel. 0222- 318221 Nieuwe bankstellen v.a. ƒ1090.- Wiersma meu belen, Wilhelminalaan 14, tel. 0222-315099 Autoradio cd-speler 239,- bij Voordeelland Oudeschild, 322398 Gebruikte ktv's met garan tie! SCT. 311 777. PBG. het adres'voor EHBO en Bedrijfshulpverlenmgs- trainmgen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928. Voor Texelaar en toerist, klein en groot, een feestje of zomaar, warm en droog. 3ezoek de Indoorkarting De Koog. Met squash- banen en poolbiljart. Open en info van 11.00 tot 23.00 uur. Tel 327000. Tot ziens! Stihl kettingzagen, bos- maaiers, bladzuigers, betonzagen. Stihl, de wereldmarktleider in motorgereedschap. Bonne mechanisatie b.v.. Eierland, tel. 311229 Duinker occasions. Scooters: Honda Scoopy, Honda Shadow, Vespa Sita 25 km. Motoren: Suzuki GS 550-4 cil. Honda motorscooter 125 cc. Diverse grasmaaiers, generatoren en buiten boordmotoren. Oude schild, tel. 313831. Te koop Leylandi haag coniferen van het land v.a. ƒ9,-, zelf uitspitten ƒ1,- korting. In pot ƒ10,-. Ook andere soorten. 1 jr. garantie Theo Nico 3oersen, Schorrenweg 32, tel 318238/318954. Administratie. Adviezen Belastingzaken Admini stratiekantoor Rood, De Dageraad 61, tel. (0222) 319429. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. baconnugget, kipstick, bamibal, kip- nugget, partybal, nasibal, kaas- soufflé, hai fongbal ƒ7,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890. Honda scooters, nieuw model 2001, nieuwe kleu ren, speciale winterprijzen. Kies uit 5 modellen Duinker Motorservice Oudeschild. Houtbouw „It Paradyske" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen, enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711. Castrol olieprodukten, 4 Itr. halen 3 Itr. betalen. Duinker Motorservice Oudeschild. PBG, het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk. tel. 314928. Bodemonderzoek t.b.v. schoon grond verklaring B+W Milieu 0224-531519. (IM Texelaartje) PRESENTEERT CRUEL INTENTIONS (Sarah M.Chalk Gtfiar Rc*s« WiThtnpooe) NON-STOP GENIETEN VAN T0PFILMS. ZONDER RECLAME VRAAG CINEN0VA AAN BIJ Kabeltex, tel. 315411 Honda waterpompen, 4-takt centrifugaal pom- pen Duinker Motorser- vice, Oudeschild. Voor iedere klus groot of klein moet U natuurlijk bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis zijn! Maricoweg 6, Den Burg. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken 39,95. 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk. Rabbit Habit. Thuis iets te vieren of gewoon lekkere trek? Ons assortiment gebak en taart kunt u dagelijks vers afha len. SportKaffee Ofrein, tel. 312060. Gebak en taart waarmee je scoort! Kijk op www horeca beurs-texel.nl Texeler dekbed staat ga rant voor kwaliteit, maar soms hebben wij een dek bed of onderdeken met een naaifoutje of vlekje Doe uw voordeel met 30% korting. De Vang 35, Oudeschild, tel. (0222) 363000. Wilco accu's voor auto's, trekkers en motoren. Ga rage Kievit, Jonkerstraat. Haardhout, gemengd: eik, iep. beuk, es, etc. Handels onderneming. Eelke Kloos terman, tel. 0517-579592 DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 9,30 12,40 15,50 18,60 21,70 24,80 27,90 31,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief inci. 19%btw Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats: Advertentie Handtekening .plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3