Agenda Feestmiddag Zonnebloem 9 [xcursies 'raak op gestoorde crimineel DISCO Calluna 1000 m2 1-1-2 .TEXELSE COURANT' iterdag 3 maart: ondag 4 maart: oensdag 7 maart: onderdag 8 maart: un-bike-run fgeblazen ivemuziek Time Out Texelaar en toerist ƒ1700,- voor De Kokkeltjes 'Nonnen over de vloer' in Bethel Kaarten voor goed doel 60 van Texel Vrouwenbond Vrijdas 2 maart: Zaterdag 3 maart: Zondag 4 maart: Maandag 5 maart: Dinsdag 6 maart: Hoogwater te Oudeschild WMaza DEN BURG Zaterdag Jaren '70 en '80 D.J. Henk Slikker garnalenvissen en zeehonden „Emmie TX10" oCU'TA, KARTSNG TEXEL an Keijser Kampeercentrum HOZ'ers op Pelagia: geen tijd om te feesten Kees Bremer VRIJDAG 2 MAART 2001 Texelse Bierbrouwerij is geopend 14.00 tot 18.00 uur. Excursies rten om 15 00 en 16 00 uur. 11.00 uur begint de SBB-excur- 'Door het zout van de zee' door Slufter Opgave en inlichtingen EcoMare, tel. 317741 voldoende deelname begint om ,00 uur een rondleiding door de Jul. Aanmelden en inlichtingen bij DMare, tel. 317741. iTexelse Bierbrouwerij is geopend 14 00 tot 18.00 uur. Excursies irten om 15 00 en 16.00 uur. voldoende deelname begint om Ou uur een excursie door de Muy. nmelden en inlichtingen bij DMare, tel. 317741. Texelse Bierbrpuwerij is geopend 14.00 tot 18.00 uur. Excursies irten om 15.00 en 16.00 uur verband met de halve marathon n De Waal die zaterdag 10 maart de kalender staat gaat de run- ce-run van Wielervereniging Texel ie op dezelfde dag zou worden jéhouden niet door. Ijongerencentrum Time Out zijn Jjdagavond optredens te beluiste- i van de Texelse bands Hobgoblin jnkrock) en Refill (old school rdcore) De deur is open vanaf (.00 uur, de entree is gratis. Niemand minder dan televisiecory- feeén Carry Tefsen en Dick Rienstra zijn prominente gasten op de feest middag die De Zonnebloem zater dagmiddag houdt in de Burg. De Koninghal. Rienstra is bekend als musicalster en acteur, onder andere bij het Amsterdamse Volkstoneel en. De Jantjes. Hij was te zien in de films 'Soldaat van Oranje' en 'Flodder in Amerika' en acteerde in de serie 'De Fabriek'. Carry Tefsen geniet onder meer bekendheid door rollen die ze speelde in 'Keetje Tippel' 'Zeg eens Aa', De Jantjes en 'De man van La Mancha'. Twee zan gers/acteurs die op het eerste gezicht geen voor de hand liggend duo vormen, maar voor De Zonnebloem een speciale voorstelling in elkaar zetten, waar mee ze door het land trekken. Texel beleeft zaterdag de première, die naast circa 250 Texelse senioren en gehandicapten de nodige overkant- se leden van de vrijwilligersorgani satie zal trekken. De feestmiddag is één van de talrijke activiteiten die De Zonnebloem voor ouderen orga niseert. Vrijdag 30 maart houdt de organisatie een boottocht vanuit de haven van Oudeschild en verder staat er een vakantieweek naar Lemelen bij Ommen op het pro gramma. De feestmiddag komende zaterdag begint om 14.00 uur. De bingo ten bate van peuterspeel zaal De Kokkeltjes in De Cocksdorp die zaterdag werd gehouden heeft ƒ1.700,- opgebracht. Het geld wordt gebruikt voor de bouw van een houten verhoging in de nieuwe peuterspeelzaal De bingo die door Andreas Moonen werd gepresenteerd, trok 90 deelnemers. De kinderen kregen na de laatste kinderronde een presentje en voor de inwendige mens was er door moeders gebakken taart en cake. -V In de Bethel kapel in Eierland wordt vrijdag 9 en zaterdag 10 maart de klucht 'Nonnen over de vloer' opge voerd. Een enthousiaste groep acteurs van toneelvereniging Zuid- Eierland heeft het stuk vanaf janu ari in studie. De klucht speelt zich af in het kleine familiehotel 'Het Reekalfje', waar twee zusters wegens een erfenis naar toe zijn gelokt. Eén van hen is een non en wil wel eens van het 'gewone' leven proeven De zussen verwisselen daarom van identiteit. Aan gebrek iFilmnieuws |De film 'Hannibal' is gebaseerd op Ide beroemde beststeller van Thomas Harris. Tien jaar zijn voor bijgegaan sinds doctor Hannibal Lecter ontsnapte en FBI-agente Clarice Starling hem ondervroeg in een gevangenishospitaal voor geestelijk gestoorde criminelen. Lecter is nu op vrije voeten in Europa, waar hij in alle vrijheid kan doorgaan met zijn macabere praktijken. Starling is hem nooit vergeten. Zijn stem achtervolgt haar nog steeds in haar dromen. Ook Mason Verger herinnert zich Lecter nog heel goed Hij was het enige slachtoffer dat aan hem wist te ontkomen. Verger, gruwe lijk verminkt, wil maar één ding: wraak! Om hem uit zijn schuilplaats te lokken, weet hij dat er maar één persoon is die de dokter niet kan weerstaan: Clarice Starling... De hoofdrollen worden vertolkt door Sir Anthony Hopkins, Julianne Moore, Giancarlo Gianni, Ray Liotta en Gary Oldman. Geprolongeerd is de romantische komedie 'What women want', met Mel Gibson, Helen Hunt, Marisa Tomei en Bette Midler. De hoofdpersoon is ene Nick Marshall, eén succesvolle reclame maker, wiens leven draait om geld, vrouwen en drank. Hij krijgt een geduchte tegenslag wanneer zijn werkgever hem passeert voor promotie en kiest voor een vrouw, met als argument dat de ouderwetse Nick niet het flauwste idee heeft wat vrouwen (de belangrijkste doelgroep) den ken. Maar dan krijgt hij een stroomstoot en blijkt dan te kun nen horen wat vrouwen denken. Nick gebruikt zijn geheime wapen maximaal De vrouwen lig gen aan zijn voeten, want einde lijk hebben ze een man gevonden die precies weet wat ze willen en die hun diepste verlangens kent In de Nederlands gesproken ani matiefilm 'Kabouter Plop in de wolken' is Opa Knap, de grootva der van kabouter Plop, ziek en heeft een medicijn nodig dat alleen in het Plopbos groeit. Maar opa woont heel ver weg en hoe moeten Plop, Klus, Kwebbel, Lui, Smul en Smal daar komen? Om hem te helpen besluiten ze op weg te gaan in een zelfgemaakte luchtballon aan belangstelling van het manne lijk geslacht ontbreekt het de dames niet. Als eén van hen binnen het jaar trouwt, dan erven ze een kasteel. Zo niet, dan gaat de erfenis naar een goed doel De verwikkelin gen volgen elkaar in hoog tempo op. Beide toneelavonden beginnen om 20.00 uur. Entreekaarten a ƒ10,- (kinderen voor half geld) kunnen worden gereserveerd via telefoon nummer 31 14 33 of 31 17 73. De Witte Burcht is dinsdagavond het toneel van een klaverjasdrive die in het teken staat van het goede doel. ledereen die zin heeft in een gezellig avondje ongedwongen kla verjassen. is welkom Na afloop staat een verloting op het programma, waarbij veel prijzen zijn te winnen Deelname kost ƒ7,- per koppel. Er kan dinsdag van 8.00 tot 20.00 uur worden ingeschreven. De drive maakt deel uit van een serie, die tot nu toe ƒ1660,95 heeft opgeleverd. Als de reeks in mei ten einde loopt zal na overleg de inhoud van de clubkas voor een nader te bepalen goed doel worden bestemd. Ter voorbereiding van de ultraloop Zestig van Texel op 16 april lopen leden van Atletiekvereniging Texel zondag alvast de eerste etappe van het parcours. De loperS verzamelen zich om 10.15 uur op het Turfveld Men hoeft geen lid van AVT te zijn om mee te lopen De inschrijving voor de wedstrijd sluit op 17 maart. De FNV Vrouwenbond houdt dinsdag om 20.00 uur in de Buureton een praatavond. Er wordt In het kader van Wereldgebedsdag wordt m de gereformeerde kerk in Den Burg een dienst gehouden over het thema 'horen, bidden, doen'. De dienst begint om 19.30 uur, medewerking wordt verleend door gemengd koor The Messengers olv Jaap van der Slikke, en organist Jan Kruithof. In de rooms katholieke kerk in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een viering. In jongerencentrum Time Out zijn optredens te beluisteren van de bands Hobgoblin (punkrock) en Refill (old school hardcore) Aanvang 20.00 uur De afscheidsreceptie voor vertrekkend landbouvwoorlichter Jan Koolhof gaat vanavond niet door. Van hogerhand zijn samenscholingen van veehouders tijdelijk verboden. In theater Klif 12 in Den Hoorn treedt zanger Dèvid Vos op met zijn programma 'Eilanden', hij wordt op piano begeleid door Nettie Krul. Aanvang 20.30 uur. Entree 22,50 ('vriendenprijs' ƒ17,50) In Cinema Texel draaien Hannibal (aanvang 18.45 en 21.30 uur) en What women want (18.45 en 21.45 uur). Om 9.00 uur begint bij zwemparadijs Calluna een trainings dag van de triatlonvereniging. Tussen 13.00 en 17.00 uur wordt in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland een verkoping van tweedehands kinderkleding en speelgoed gehou den. Voor meer informatie: tel. 311311. In de Burgemeester De Koninghal begint om 14 00 uur een feestmid dag van de Zonnebloem. In zwemparadijs Calluna is van 19.00 tot 22.00 uur disco voor de jeugd De entree bedraagt ƒ6,- Om 20 00 uur gaat bij Schoenmaker op het Wezenland de Krokusrit van de MAB-club van start Inschrijven vanaf 19.30 uur. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30, 18.45 en 21.45 uur), Kabouter Plop (15.00 uur) en Hannibal (18 45 en 21.30 uur) Om 8.00 uur begint op de dijk bij de asfaltmolen bij Oudeschild de eerste wedstrijd om het clubkampioenschap sportvissen 2001. Hardlopers van Atletiekvereniging Texel lopen om 10.15 uur vanaf het Turfveld de eerste etappe van de Zestig van Texel. In de NH kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffieconcert door de doseharmony-groep A'Capabel Toegang ƒ10,-. onder andere gesproken over teru gave van belasting en het T-biljet en de zorgsector. De geplande avond van het ééndagsbestuur wordt ver schoven naar 3 april. Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. Om 14.00 uur begint in discotheek De Jelleboog in de Kantoorstraat het eerste Texels Master Dartkampioenschap. Publiek is wel kom. Het medium Lia Schippers houdt vanaf 14.00 uur zitting in The White Eagle aan het Schilderend. Toegang ƒ10.-. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30, 18.45 en 21.45 uur), Kabouter Plop (15.00 uur) en Hannibal (18.45 en 21 30 uur). In De Schakel aan de Binnenburg kan tussen 10.00 en 12.00 uur scho ne, nog te gebruiken kleding worden ingeleverd voor de jaarlijk se kledingmarkt van de Hervormde Vrouwenkring die donderdag wordt gehouden. In EcoMare wordt om 14.00 uur de poppenkastvoorstelling 'Welterusten Jonas Jan' opgevoerd Reikimaster Maria Markwat verzorgt in haar praktijkruimte (Binnenburg 4, Den Burg) een infor matieavond over de cursus Reiki I, die ze later deze maand geeft Aanvang 20.00 uur. Voor informatie en aanmeldingen, tel. 320850 of 06 -51776066 In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30, 18.45 en 21.45 uur). Kabouter Plop (15.00 uur) en Hannibal (18.45 en 21.30 uur). In EcoMare wordt om 12.00 en 14.00 uur de poppenkastvoor stelling 'Welterusten Jonas Jan' opgevoerd. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30, 18 45 en 21.45 uur). Kabouter Plop (15.00 uur) en Hannibal (18.45 en 21.30 uur). In de Witte Burcht begint om 20 00 uur een klaverjasdrive ten bate van het goede doel. Er kan de hele dag worden ingeschreven. In De Buureton begint om 20.00 uur een praatavond van de FNV Vrouwenbond Onderwerpen: belas- tingteruggave via het T-biljet en de zorgsector Vr. 2 11.30 en - u. Za 3 0.30 en 12.00 u. Zo. 4 1.15 en 13.00 u. Ma. 5 2.20 en 14.40 u. Di. 6 4.30 en 16.40 u. Wo. 7 6.00 en 18.15 u. Do. 8 7.05 en 19.36 u. Vr. 9 8.15 en 20.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 2 maart op om 7.22 uur en gaat onder om 18.20 uur. 5 maart doodtij, 3 maart eerste kwartier; 9 maart volle maan. MET Dl ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD In de voorjaarsvakantie elke middag 14 00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de Robben Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DAAR GEBEURT HETI Toegang gratis! In de voorjaarsvakantie gaan we weer zien met de Haven Oudeschild Vertrek 10.30 en 14.00 uur Telefonisch reserveren: 0222 - 313639 of 06 51498614 Zwemparadijs Zaterdag 3 maart van 19.00 t/m 22.00 uur Entree 6,00 p.p. Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 c^ W'Ute ZceA 'afaei passas.*^ Afvaarl 10.30 en 14.00 uur Kaartverkoop: Souvenirwinkel '1 Haventje. Oudeschild. TeL 313806 of 06-51105775. Fax 315097. PEIM BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313321 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Cirruitbaan (vanaf 8 pari (525 meter tang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Nu bereikbaar via Pontweg, afslag 8 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163 n Kaapstad naar Kaapstad. Het het vierde traject dat de Pelagia 'egt, met wéér een nieuwe ploeg derzoekers en technici aan ord. En een nieuwe expeditie- lider, Kees Veth, die net als zijn organgers een soort scheeps- urnaal bijhoudt, dat te vinden is op de website van het NIOZ. De orlaatste dateert van 16 februari, rie dagen nadat het schip was ïrtrokken uit de haven van Kaap- lad. Een impressie. indag 11 februari. De Pelagia arri- iert precies op tijd bij de haven gang van Kaapstad, maar kan er et in omdat er een groot schip op ue toegewezen plaats aan de kade ligt. Pas laat in de avond kunnen de nieuwe opstappers aan boord gaan en de oude opstappers onder leiding n Geert-Jan Brummer eraf. Enkele n de nieuwe ploeg hadden de iagia al zien liggen terwijl ze met n boot een bezoek brachten aan bbeneiland, een gevangeniseiland met een beruchte geschiedenis, waar ook Nelson Mandela gevangen heeft gezeten. De uitleg in de gevangenis werd gegeven door een ex-politieke gevangene. Dinsdag 13 februari. Het vertrek was gepland om 7.30 uur. Maar het werd iets later ten behoeve van de film die John Smit maakt. Extra vertraging treedt op omdat de bagage van de kok niet met het vliegtuig is meege komen. Ondanks de bevestiging dat deze in het volgende vliegtuig zou zitten, bleef de bagage zoek, zodat het slachtoffer overhaast kleding moest kopen én een wekker, die la ter nog voor verrassingen zou gaan zorgen: hij bleek 's nachts ieder uur af te lopen. Nadat we waren vertrokken, bleek de zee voor een aantal mensen toch wel wat beweeglijk. Het was opvallend stil bij de eerste maaltijden en mis schien waren er enkelen die zich af vroegen waarom ze dit vak of deze studie hadden gekozen. Een test station bleek zeer nuttig, zodat, dank zij Karei Bakkers chemische bepalin gen kon worden nagegaan welke monsterflessen een servicebeurt no dig hadden Ruud Groenewegen en Sven Ober hadden hun handen vol aan twee van onze belangrijkste stuk ken gereedschap, namelijk de CTD. een instrument om zoutgehalte en temperatuur te bepalen en de Rosettesampler, die wordt gebruikt om watermonsters te nemen Een nieuw stappenmotorsysteem om de monsterflessen onder water te slui ten. luisterend naar de naam multikraan, leek heel goed te werken. Inmiddels hebben velen zich al door Ronald de Koster laten helpen om hun computerproblemen, netwerk- zorgen, e-mail-frustraties en andere IT-perikelen op te laten lossen. Woensdag 14 februari. We hebben begrepen dat het NIOZ vandaag 125 jaar bestaat, maar we zijn zo druk, dat er eigenlijk geen tijd is voor feestvie ren. Ook technische storingen en andere problemen eisen onze aan dacht op. Er zijn drie CTD-ploegen gevormd, bestaande uit ervaren rot ten en nieuwelingen: Astrid van Veld hoven met Wilmar van der Zwet, Isabelle Ansorge met Wilco Hazeleger, Ronald de Koster met Anne-Willem Omta. Zij bedienen de meetapparatuur voor de tempera tuur- en zoutgehaltemetingen. Karei Bakker bepaalt later de fosfaten, nitraten en dergelijke grootheden, Gijs Kraay het zuurstofgehalte in het water en er worden ook flesjes gevuld om de zoutmetmg te kalibreren. Christo Whittle doet zi|n werk op grote hoogte. Hij meet allerlei mete orologische grootheden en licht straling met instrumenten in de mast. Ook op grote hoogte staat Kees Camphuijsen Hij kijkt naar de grotere dieren die we onderweg tegenko men. Dat zijn vooral de vogels, zoals stormvogels, albatrossen en derge lijke, maar ook de zeezoogdieren, zoals walvissen en dolfijnen. Donderdag 15 februari. De beman ning heb ik tot nu toe nog wat onder belicht Dat is onterecht, want zij staan ons met alles bij. In een vol gend bericht zal ik proberen wat meer duidelijk te maken over de rol die John Ellen, Marco van Duyn, Piet- Wim Saalmink, Menno Hogeweg, Jeffrey Brandsma, Cor Stevens, Jan de Kraker, John Betsema, Tony van der Vis en Aart Verhagen in dit geheel spelen. Naschrift redactie: Inmiddels is een nieuw week bericht op de website van het NIOZ gepubliceerd. Het staat opnieuw vol wetenswaardigheden, die ech ter nogal technisch van aard zijn. De kennis van de redactie schoot in ieder geval tekort om het te be werken tot een bericht dat ook begrijpelijk is voor een breder pu bliek dan alleen de wetenschap pers zelf. Duidelijk is wel dat de metingen doorgaan en dat de on derzoekers daarbij ondersteuning krijgen van satellietbeelden. On danks dat de metingen geregeld werden bemoeilijkt door veel wind en hoge golven, worden de resul taten 'boven verwachting' ge- VERVOLG VAN PAGINA 3 gebruik dat een verzekeringsagent direct na het verschijnen van een geboorteadvertentie de vader en moeder opbelt om een begrafenis- of studieverzekering af te sluiten, doet Bremer niet mee. Ook het doorlich ten van de verzekeringsportefeuille van mensen die niet tot zijn klanten kring behoren, kan niet op zijn sym pathie rekenen. 'Dan ga pikje eikaars klanten af en krijg je alleen maar haat en nijd. Daar schiet je niks mee op. Wel vind ik het leuk om mijn éigen klanten ergens op te attenderen. Zo hadden we een tijdje terug een win kel die inbraak niet in zijn polis had noemd, terwijl 'de huidige boekjes over de zeevogels in dit deel van de wereld herschreven of op zijn minst aangescherpt kunnen wor den', aldus expeditieleider Veth. Veel meer nieuws kan worden op gevraagd via www.nioz.nl. staan. Ach ja, we wonen op Texel en daar komt zoiets niet voor. Maar af en toe heb je toch ook hier zo'n golfje en daarom heb ik ze aangeraden om inbraak erbij op te nemen. Laat er nou een maand later bij ze worden inge broken1 Kijk, dat vind ik nou het leuke in mijn vak: de mensen goed advise ren en een schadegeval snel en soe pel afhandelen.' Corrie Timmer DAAR RED JE LEVENS MEE

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9