Veel jonge aanwas op Texelpop 2001 aCapabel vindt juiste toon in Waal der kerk Show Zonnebloem feest van herkenning Bluesbrothers in Oudeschild AgendaT Wat ik zeggen wou... Reikicentrum Reumavereniging 't Amateurtje Concert Excelsior Huisbezoek SWOT Sjoelen bij GOS Vergadering TVO Verdiende zege G-voetballers I Volleybal ihAfcLOfc C0LiraNT Congres over weer op de Wadden Vogelwerkgroep Horecabeurs Hobbymarkt CarryTèJsen en Dick Rienstra tijdens de opvoering van 'Een lach en een traan' voor Got Milk, Absinto, SeedWel eens van gehoord? Het zijn de namen die een nieuwe generatie muzikan ten aan hun bands gaf Ze zijn te zien en vooral te horen op Texelpop 2001, het muziekfestival dat op vrij dag 23 en zaterdag 24 maart in de Bgm. de Koninghal wordt gehou den. In totaal treden 22 Texelse bands voor het voetlicht. '22 bands is voor een gebied met de omvang van Texel een zeer groot aantal. En dan te bedenken dat er ook nog enkele door werkzaamhe den en dergelijke verstek moeten la ten gaan. We zijn blij dat er zoveel bands willen meedoen', aldus Nils Lely van de organiserende Stichting Popmuziek Texel, die zondagmiddag het programma presenteerde, dat binnenkort in de Texelse Courant wordt gepubliceerd. 'Wat ons zeer verheugd is de nieuwe aanwas. Van uit de jeugd is nieuwe generatie mu zikanten opgestaan. Enthousiaste jongeren die zich graag willen laten zien en horen. Natuurlijk zijn er ook nog vertegenwoordigers van de oude garde. Wat te denken van Bal Na? Voor wie dit niets zegt, móet bij het noemen van namen als Jan Sieme Dros en Rob Kooiman een belletje gaan rinkelen. De stevige groove van een band als Spoiler is ook al jaren te bewonderen op Texelpop. Kortom: voldoende nieuwe en oude ver trouwde bands te zien en te horen op Texelpop, dat ongetwijfeld weer veel bezoekers zal trekken. De voor verkoop start vrijdag 9 maart bij Nauta Boek Kaarten kosten ƒ12,50 per avond of ƒ17,50 voor het hele festival. Alsof het Ouwe Sunderklaas was, zó vol was dorpshuis 't Skiltje zaterdag avond tijdens de feestavond die in het teken stond van de playback- en soundmixshow. Er vielen met minder dan 17 jeugdige playback-acts te be wonderen, terwi|l zich bij de senioren acht groepen op het podium waag den. Blikvangers waren Cor en Dirk Barends (zie foto), die zich manifes teerden als de Bluesbrothers. Bij de soundmixers grepen Sjef Boom en Adri Hutjes met hun vertolking van het Oudeschilder Visserskoor de eer ste prijs. Uitslagen: jeugd: 1e prijs: Heide roosjes, 2e prijsd'Kids, 3e prijs Lianne rimes. Aanmoedigingsprijs: Lianne rimes (Carla Kalverboer). Senioren: 1e prijs: Bluesbrothers. Sound mix: 1" prijs: Sjef Boom en Adri Hutjes. (Foto Bert Koning) In onze editie van afgelopen vrijdag is een aantal onjuistheden geslopen over de activiteiten die de komende maanden plaatsvinden in Reikicen trum Texel aan de Molenstraat 91. Hierna volgt de volledige en juiste informatie. Op dinsdag 13 maart is er een infor matie-avond voor iedereen die met reiki wil kennismaken. Twee dagen later komen de cursisten Reiki I en II bij elkaar voor een terugkom-avond, die om 19.30 uur begint. Op 23,24 en 25 maart vindt een cursus Reiki I plaats, waarvoor nog maar een paar plekjes vrij zijn. Vanwege de grote belangstelling is er een extra cursus ingelast en wel op 6. 7 en 8 april. Woerlee stelt haar praktijkruimte ook ter beschikking aan andere therapeu ten. Zo verzorgt Nelleke Duin op 12 mei een workshop 'integratieve mas sage' en kan men er iedere dinsdag bij Marianne Haans terecht voor 'pleiadische aurahealing'. In het na jaar geeft Lars Martiny uit Denemar ken een workshop Ayur-veda (in het Engels). Iedere woensdag is er een informa tieve mloopochtend over reiki. Voor overige cursusdata, aanmelding en een vrijblijvende, informatieve behan deling' tel 312965. Van 21 tot en met 28 april is het centrum gesloten i.v.m. de reis van Marjolein Woerlee naar Bosnië. Zij zal daar hulp verlenen aan veelal getraumatiseerde oorlogs slachtoffers. De leden van Reumavereniging Texel komen donderdag om 19.30 uur in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg bijeen voor de jaarvergadering. Na de pauze houdt boswachter Erik van der Spek een lezing. in lezen Bieten «TODrwoordctijVteid van de redecue Wat ik niet wist, is dat er onder de verslaggevers van de Texelse Cou rant ook amateurs zitten. L.l. Daalder, De Koog. Het fanfare-orkest, de percussie groep en de majorettes verzorgen zaterdag tijdens het winterconcert van Excelsior twee gezamenlijke op tredens. Verder komen de afdelingen ieder apart veelvuldig aan bod in een gevarieerd programma. Er worden werken gespeeld van Jan en Jacob de Haan en Harold L. Waters. Verder wordt veel bekende muziek ten gehore gebracht in bewerkingen voor fanfare-orkest. Het concert wordt gehouden in de grote zaal van dorps huis De Bijenkorf en begint om 20.00 uur: de toegang is gratis. De Stichting Welzijn Ouderen Texel begint in het najaar met huisbezoe ken aan mensen van 75 jaar en ouder. Deze huisbezoeken worden verricht door vrijwilligers die daarvoor een speciale opleiding krijgen. Daarbij worden methodische vaardigheden aangeleerd om zelfstandig wonende ouderen te informeren en te verwijzen naar de verschillende voorzieningen die het zelfstandig wonen bevorde ren. Deze opleiding wordt verzorgd door de stichting Pyloon, de vrijwilli gers worden begeleid door Rosa Harbers en Hennie Jilgers van de SWOT. De cursus is gratis. Voor aan meldingen en inlichtingen: SWOT, tel. 312696. De jaarlijkse sjoelwedstrijd van Gym vereniging Oudeschild (GOS) wordt donderdag in 't Skiltje gehouden. Zoals gebruikelijk is. wordt tijdens de sjoelwedstrijden in de gymzaal een gyminstuif gegeven, waarbij alle deel nemers zich naar hartelust kunnen uitleven, 's Middags wordt van 15.00 tot 17.00 uur gesjoeld door de jeugd, voor ƒ1,- per spel (tot 14 jaar ƒ0,50). Om 17 30 uur volgt dan de prijs uitreiking 's Avonds wordt van 20.00 tot 21.30 uur gesjoeld door volwas senen. Deelname kost dan ƒ1,- per spel. De secties Detailhandel en Diensten algemeen van het Texels Verbond voor Ondernemers houden vanavond vanaf 20.00 uur ledenvergadering in Hotel Den Burg. Voor de pauze wordt in verschillende ruimtes vergadert, na de pauze verzorgt Jaap Drijver een presentatie over Internet voor beide secties gezamenlijk. Naar aanleiding van wat in de sectievergaderingen wordt besproken, kan het bestuur het beleid bepalen. Tijdens de vergade ring kunnen ook onderwerpen wor den ingebracht voor het binnenkort te houden periodiek economisch over leg met de gemeente. Dinsdag 6 maart: In EcoMare wordt de poppenkast voorstelling 'Welterusten Jonas Jan' opgevoerd; aanvang 12.00 en 14.00 uur. In de Witte Burcht begint om 20.00 uur een klaverjasdrive ten bate van het goede doel. Er kan de hele dag worden ingeschreven. In De Buureton begint om 20.00 uur een praatavond van de FNV Vrouwenbond. Onderwerpen: belastingteruggave via het T-biljet en de zorgsector. De secties Detailhandel en Dien sten algemeen van het Texels Ver bond voor Ondernemers houden vanaf 20.00 uur ledenvergadering in Hotel Den Burg. Na de pauze verzorgt Jaap Drijver een presen tatie over het Internet. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30, 18.45 en 21.45 uur), Kabouter Plop (15.00 uur) en Hannibal (18.45 en 21.30 uur). Woensdag 7 maart: In De Schakel aan de Binnenburg kan tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur schone, nog te gebruiken kleding worden ingeleverd voor de jaarlijkse kledingmarkt van de Hervormde Vrouwenkring die donderdag wordt gehouden. In EcoMare wordt de poppenkast voorstelling 'Welterusten Jonas Jan' opgevoerd'; aanvang 12.00 en 14.00 uur. In de Buureton begint om 14.00 uur een bingo voor ouderen. Deel name kost ƒ10,-. In Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aanvang 13.30 uur), 102 echte Dalmatiërs (13.45 en 16.00 uur), What women want (aanvang 15.30, 18.45 en 21.45 uur) en Hannibal (18 45 en 21.30 uur). Donderdag 8 maart: De Hervormde Vrouwendienst houdt van 9.30 tot 16.00 uur de jaarlijkse kledingverkoop in de Schakel aan de Binnenburg. In EcoMare wordt de poppenkast- Het G-team van Texel'94 heeft za terdag in eigen huis een verdiende overwinning behaald op ZCFC uit Zaandam: 3-0. Een knappe presta tie, want door het ontbreken van een drietal spelers moest coach Ruud Heuving zijn hele team op de kop zetten. Sterspeler Theo Franchimon is voor de rest van de competitie uitgeschakeld. Texel'94 kwam in de eerste helft op voorsprong toen Frans Bos op de solotoer ging en de bal op Martijn Verbeeke passte. Deze zette voor op Daan Mosk, die raak schoot. Het leek de voorbode van een grote overwin ning, maar schoten van Jan Frans Haveman, Patrick van der Kamp en Martijn Verbeeke werden gepareerd door de keeper. Na rust koos Frans Bos opnieuw het voorstelling 'Welterusten Jonas Jan'opgevoerd; aanvang 12.00 en 14 00 uur. In dorpshuis 't Skiltje worden de jaarlijkse sjoelwedstrijden van Gymvereniging Oudeschild ge houden De jeugd bindt de strijd tussen 15.00 en 17.00 uur met el kaar aan, de volwassenen zijn van 20.00 tot 21.30 uur aan de beurt. Reumavereniging Texel houdt haar jaarvergadering in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Aanvang 19.30 uur. In buurthuis Bethel in Zuid- Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. In Cinema Texel draaien Kabouter I Plop (aanvang 13.30 uur), 102 echte Dalmatiërs (13.45 en 16.00 uur), What women want (aanvang 15.30, 18.45 en 21.45 uur) en Hannibal (18.45 en 21.30 uur). Vrijdag 9 maart: In het zaaltje bij de kerk in de Kogerstraat komt om 14.30 uur de doopsgezinde middagzusterkring bijeen. Besproken wordt het boek 'Krassen in het tafelblad' van Guus Kuijer. De Vogelwerkgroep Texel heeft al gemene ledenvergadering in d'Ouwe Ulo. aanvang 19.30 uur. Na afloop verzorgt Martin de Jong een diapresentatie over de expe- I ditie naar de Banq d'Arquin in Mauretaniè. In buurthuis Bethel voert toneel vereniging Zuid-Eierland de klucht 'Nonnen over de vloer' op; aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Kabouter Plop (aanvang 13.30 uur), 102 echte Dalmatiërs (13.45 en 16.00 uur), What women want (aanvang 15.30, 18.45 en 21.45 uur) en Hannibal (18 45 en 21.30 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 6 4.30 en 16.40 u. Wo. 7 6.00 en 18.15 u. Do. 8 7.05 en 19.36 u. Vr. 9 8 15 en 20.24 u. Za. 10 9.35 en 21.35 u. Zo. 11 10.15 en 22.04 u. Ma. 12 10.44 en 22.55 u. Di. 13 11.05 en 23.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogv^r. De zon komt 12 maart op or l 7.00 uur en gaat onder om 18.38 uur 9 maar volle maan; 11 maart springtij solopad en ook dit keer passte hij de bal in de voeten van Martijn Verbeeke. Nu koos de spits voor hel eigen succes door beheerst af te ron den. Verbeeke was even later we derom succesvol toen hij de bal ui een verre uittrap van keeper Chns Zijm knap in de bovenhoek schoot Paul Bakker was enkele malen dicht bij een vierde treffer en ook Jan Frans Haveman kreeg kansen. Andermaa was de keeper echter paraat. Zaterdag speelt Texel'94 in Opmee tegen het tweede team van HOSV. Sporthal Ons Genoegen vormt zater dag het strijdtoneel voor twee competitiewedstrijden uit de tweede klasse voor dames van de Neder landse Volleybal Bond. Het betreft Tevoko 3-Los'82 2 en Smash'68- WSOV 4. Beide ontmoetingen begin nen om 13.30 uur. In een stampvolle kerk luidde de close harmonygroep a 'Capabel af gelopen zondag in De Waal feeste lijk haar 10-jarig jubileum in. Het werd een aangenaam en sprankelend concert, waarin de 12 zangers hun muzikale kwaliteiten ruime kansen boden om zich te ontplooien. Zowel zijzelf als het toegestroomde publiek genoten zichtbaar van de veelal oor- strelende muziek. Het concert kreeg een persoonlijk en informeel tintje door de toelichting en com mentaren die bariton Rob Manse tussendoor op de stukken en de koorleden gaf. Het programma bestond uit een 17- tal barbershop en close harmony songs, afkomstig uit Amerika en En geland. Bij barbershop nemen de tweede tenoren de melodie voor hun rekening, bij close harmony kunnen alle stempartijen de melodie van el kaar overnemen. Er was veel afwis seling in het programma aange bracht. Naast vrolijke, aanstekelijke liedjes als 'Blue Heaven' en 'Good morning', waarin oehoe-, dum dum- en pom pom pom-partijen in een soort achtergrondkoortje door de muziek geweven werden, klonk mu ziek met enige hang naar melancho lie en nostalgie, en het nogal wilde 'Rio Grande" met een verdienstelijke solo van Han Dros, waarin de adre naline de zangers hoorbaar door de aderen vloeide. In het tweede deel van het pro gramma zetten Gerhard Smeenk (viool) en Jan Beijert (gitaar) de toon. Zij speelden werken van Paganmi (1782-1840). een wat mysterieuze componist die zowel de viool als de gitaar dermate goed bespeelde dat hij ervan werd verdacht een pact met de duivel te hebben gesloten. Door de Oostenrijkse keizer werd hem zelfs de titel 'Kammervirtuose' ver leend, zo vertelde Gerhard Smeenk. Het werd snel duidelijk waarom Paganini die bijnaam kreeg: Smeenk had een hele kluif aan zijn composi ties, maar kweet zich verdienstelijk van zijn taak. Dat het geheel zo nu en dan aan zuiverheid te wensen over liet zij hem vergeven; hij speelde met bevlogenheid en ontlokte fraaie to nen aan zijn viool. Jan Beijert toonde zich een muzikaal begaafd mens: hij begeleidde Smeenk uitstekend en kwam bij het laatste stuk goed uit de verf met een eigen rol in het samen spel. Het was voor beide muzikanten een knappe afsluiting van dit inter mezzo. Tot hilariteit van de toehoorders had a'Capabel voor het derde programmaonderdeel de vesten ver wisseld voor knalgele bretels, naar eigen zeggen 'wegens het iets zwaar dere programma'. De broekophou ders droegen misschien iets bij aan de kwaliteit van het concert, het lijdt geen twijfel dat het succes van de heren overwegend te danken is aan hun liefde voor de muziek, het en thousiasme, de inmiddels opgedane muzikale ervaring en hun inzet. Barbershop en close harmony zijn muziekgenres waarbij je niet zo maar even een partij weg zingt: de vaak lastige harmonieën geven weinig houvast om meteen de juiste intona tie te vinden. Bij a'Capabel lukte het over het algemeen bewonderens waardig goed om de zuiverheid in de samenklank te pakken De momen ten waarop dat soms niet helemaal was ook te merken aan de minimale dirigeerbewegmgen waarmee muzi kaal leider en medezanger Jan Beijert kon volstaan: hij dirigeerde op be scheiden wijze, maar met zekere hand en gunde daarbij ook de zan gers hun eigen verantwoordelijkheid Ook daarmee dwong hij respect en bewondering af. Het concert werd besloten met 'Hello Mary Lou', een bekende hit. De zan gers werden beloond met een staande ovatie. Dat het concert nogai was uitgelopen mocht niet verhinde ren dat om een toegift werd geroe pen. Een duideliik bewijs van waarde- een a voor de naam zette. Gezien de kwaliteit van deze uitvoering ver dient het overweging de 'a' voortaan weg te laten; de groep is inmiddels capabel genoeg. Om het geheel te perfectioneren zou nog gewerkt kun nen worden aan de uitspraak van het Engels. Na afloop waren er koffie/thee en hapjes in het dorpshuis, verzorgd door vrijwilligers uit De Waal. Een gezellige afsluiting van dit derde con cert in de serie 'Waalder koffie concerten'. Het laatste concert van Tof hilariteit van de toehoorders had a'Capabel in het derde programmaonderdeel de vesten verwisseld voor knalgele bretels. (Foto March He./nen) lukte - zoals bij het complexe 'Blue Moon' - waren echter op één hand te tellen. Het koor is in de loop der ja ren duidelijk muzikaal gegroeid: het klonk overtuigend, muzikaal en aan genaam qua koorklank. Dat de zan gers goed op elkaar zijn 'ingezongen' ring voor dit muzikale en plezierige festijn. Aan het begin van het concert meldde Rob Manse in de toelichting op de naam a'Capabel dat het en semble zich aanvankelijk niet zo ca pabel vond en dus (voorlopig) maar dit seizoen vindt plaats op zondag 27 mei, aanvang 12.00 uur Het pro gramma wordt dan ingevuld door de Groningse sopraan Marjan van der Heiden en clavecinist Jelte Hulzebos. Lida Wels DINSDAG 6 MAART 2001 TCVPI CP 1 Het weer in het Waddengebied staat centraal op het 'Wadden- weercongres' dat op 21 juni in vakantiecentrum De Krim wordt gehouden en waarop veel promi nente weerkundigen van de partij zullen zijn. Het weer op de Wadden wijkt af van de dat in de rest van Nederland. Het waait hier gemiddeld harder, het is iets koeler en de zon schijnt vaker. Toch hangt op de kaarten van de weermannen en -vrouwen nog vaak een wolkje boven Texel, iets waarte gen met name de WV zich hardnek kig verzet. Maar toen Jan Wolkers zich er bij de viering van zijn 75-jarige verjaardag voor de televisiecamera's over beklaagde, kwam de publiciteitsgolf pas echt op gang. Maar hoe zit het nu echt met dat weer op de Wadden? Reden voor de Waddenfederatie, een samenwer kingsverband tussen de eilanden, een weercongres te organiseren, waarvoor - niet toevallig - de langste dag is uitgekozen. Tot de aanwezigen behoren Momek Somers, tegenwoor dig persvoorlichter van het KNMI, Peter Timofeeff, weerman van RLT5 en Texelfan, weervrouw Helga van Leur van RTL5 en Piet Paulusma, De Vogelwerkgroep Texel houdt vrij dag 9 maart in de algemene leden vergadering. Deze vindt plaats in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg en begint om 19.30 uur. Na de vergade ring verzorgt Martin de Jong een dia presentatie over de expeditie naar de Banq d'Arquin in Mauretaniè. onder andere weerman voor SBS6. NlOZ-directeur Jan de Leeuw geeft een inleiding over de invloed van zee stromingen op het klimaat en Hans Vuchts, werkzaam op de afdeling Meteorologie van de Vrije Universiteit in Amsterdam en schrijver van een boek over het weer op de Wadden, geeft een toelichting Onder de geno digden ook Kees Dekker, hoofd van de afdeling Meteorologie van het KNMI. Voor de achtste maal wordt dinsdag 20 maart de Horecavakbeurs Texel gehouden. Ruim negentig bedrijven, waaronder diverse Texelse, presen teren in sporthal Ons Genoegen hun producten, waaronder ook veel innovatieve De ingang van de beurs is verplaatst naar de aanbouw van de sporthal, dit om een betere doorstro ming van het publiek te krijgen. Vrij dag 16 maart verschijnt een speciale beurskrant, waarin alle informatie aangaande deze horecabeurs. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt op Tweede Paas dag (16 april) weer een hobbymarkt gehouden. Deelname is alleen moge lijk voor hobbyisten die met inge schreven staan bij de Kamer van Koophandel en de markt is alleen bedoeld voor zelfgemaakte artikelen. De kraamhuur bedraagt ƒ8,- per vier kante meter, met een maximum van 4,5 m Opgeven kan tot en met 25 maart bij Jancine Henstra. tel. 317287. Nostalgie, een flinke dosis humor en af te toe een traan vormden deingre- diènten van de voorstelling 'Een lach en een traan' waarin rasartiest Carry Tefsen en zanger/acteur Dick Rienstra het middelpunt vormden. De show werd georganiseerd door De Zonnebloem, die zo'n 250 ouderen in de Burg. De Koninghal een onverge telijke middag bezorgde. In hoog tempo voerden de twee professio nals personages ten tonele uit een soms grijs theater- en televisie- verleden. Zo verscheen Rienstra in de hoedanigheid van Dorus en zong het overbekende 'Er zitten twee motten in m'n ouwe jas'. In een het oranje uit gedoste Tefsen herkenden de toe schouwers Connie Vonk, die zong over de vertolking van de gevoelens van het volk op koninginnedag. Rienstra loodste haar, getrouw de theatershow, in de hoedanigheid van Wim Kan van het toneel. Het duo speelde hoogtepunten uit 'Op Hoop van Zegen' en natuurlijk ontbrak Mien Dobbelsteen met. Ze vormen een greep uit de vele typetjes die in hoog tempo de revue passeerden en die met schijnbaar het grootste gemak werden neergezet. Net zoals de ac teurs met zorg waren geselecteerd, was dat ook het geval met de muzi kanten. Als een klein Metropool Or kest zorgden accordeonspeler en toetsenist Eddy van Damme, broer en drummer André van Damme en tFoto Gerard Timmerman) pianist Geert Bremer voor de muzi kale omlijsting, die tot in de perfectie werd uitgevoerd. Net zoals Tefsen en Rienstra beschikken de drie muzikan ten op toneel- en theatergebied over een indrukwekkende staat van dienst. Aan ervaring ontbrak het de artiesten dus met, maar van een routinematige prestatie was zaterdag mets te merken, van spontaniteit en zelfs enige gespannenheid des te meer. De Texelaars hadden dan ook de eer de première van een reeks van 87 voorstellingen door het land bij te wonen. Voorafgaand aan de show kreeg het beiaarde publiek van bur gemeester Joke Geldorp, die de eer had de feestdag te openen, een uit eenzetting over de symboliek van haar indrukwekkende ambtsketen. Tijdens de pauze begaf ze zich tus sen de toeschouwers, zodat die het sierlijke smeedwerk van dichtbij kon den bekijken. De belangstelling was dermate groot, dat de burgemeester met tot halverwege kwam, hetgeen haar op het idee bracht de keten tij dens de volgende Zonnebloem voorstelling opnieuw om de schou ders te hangen. Aandacht was er ook voor de vele vrijwilligers, die een bloemetje kregen. De Texelse vetera nen kregen van bakkerij 't Gouwe Boltje een gratis punt gebak voorge schoteld. De Zonnebloem.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2