Spannende derby eindigt onbeslist Sp°rt Drie ton nodig voor algemene structuurvisie 4 Gerrie Plaatsman wordt nieuwe coach Texel 1 Teleurstellende remise Texel'94 tegen WGW Eerste Texelse Masters voor darter Bas van Elk .TEXELSE COURANT' Jubileumeditie Waalder marathon Voetbalprogramm Bödickers succesvol Programma zaalvoetbal DINSDAG 6 MAART 2001 In een aantrekkelijke derby speelde ZDH zondag op eigen veld gelijk tegen Oosterend: 1 -1Gezien de wedstrijd was de einduitslag terecht. Beide coaches toonden zich na afloop tevreden, maar von den dat er voor hun team meer in had gezeten dan één punt. Oosterend begon nagenoeg com pleet aan de wedstrijd terwijl ZDH onder andere centrale verdediger Etienne van Bennekom miste, maar zijn rol werd goed overgenomen door Ton Dubbelt. De vele supporters za gen de twee ploegen fris uit de start blokken komen. Al na tien minuten spelen deed zich de eerste kans voor, aan de kant van Oosterend. Een pass vanaf de middenlijn werd door ieder een gemist en belandde op de paal. Maar nog voordat de bezoekers ver der gevaar konden stichten, had keeper Christiaan Stolk de bal weg getikt. De twee teams lieten de bal vervolgens goed rond gaan, al was het Oosterend dat een veldoverwicht had. Sil van Dijk kreeg een grote kans na geklungel in de verdediging van ZDH, maar schoot de bal over de lat. Daarna kon centrale middenvelder Chris de Vries met de bal aan de voet doorlopen. Hij schoot vanaf vijfen twintig meter hard op de lat. Enkele ogenblikken later haalde de scheids rechter zich de woede van de Oosterenders op de hals, door een treffer wegens vermeend buitenspel af te keuren. Toen was het de beurt aan ZDH, dat met een uitval al enkele malen gevaarlijk was geweest. In de vijfentwintigste minuut werd een cor ner van Joop Rommets niet goed verwerkt door de verdediging van Oosterend. Ronald Biesboer aar zelde geen moment en scoorde vanaf de rand van het strafschopgebied met een volley 1 -0. Maar de voorsprong van ZDH hield niet lang stand. Oosterend bleef over wicht houden en kreeg kansen via de gevaarlijke spitsen. Al vijf minuten na de openingstreffer volgde de gelijk maker. Onoplettendheid van de thuisclub werd bestraft. Op aangeven van Sil van Dijk scoorde Rob de Vries 1-1. Met de gelijke stand gingen de Met ingang van volgend seizoen is Gerrie Plaatsman trainer/coach bij het eerste team van Texel '94. Plaatsman, die nu een soortgelijke functie bij het tweede team vervult, heeft zelf nog met enkele spelers die hij volgend seizoen onder zijn hoede krijgt gevoetbald. Proble men gaat dat volgens de nieuwe oefenmeester niet geven. Plaats man wil zelfs de A-jeugd laten meetrainen met het eerste elftal. 'We wisten al lang van tevoren dat Luc Post na twee jaar wilde stoppen. Daarom konden we al vroeg op zoek gaan naar een vervanger', vertelt Joop Koning, bestuurslid bij Texel '94. Plaatsman heeft weliswaar met de benodigde diploma's voor het trai nen van een team dat 3* klasse KNVB speelt, maar reacties op de vrijko mende functie kreeg Texel '94 met binnen. 'Toen kwamen we uit op Gerrie. We hadden hem al eens eer der gepolst, maar een trainer die de diploma's niet heeft, mag je met zo maar aanstellen. Nu kwamen er geen reacties van de overkant. Dat bete kent dat we ontheffing van de diplo ma's kunnen aanvragen.' Ruim tien jaar heeft het eerste elftal geen trainer van het eiland gehad. Terwijl een Texelaar aan de leiding toch zijn voordelen heeft. Koning: 'Nu hebben we iemand die niet met de laatste boot naar huis moet. Gerrie kan eens blijven zitten na de trainin gen. even napraten.' Ervaring met het eerste team heeft Plaatsman wel: 'Als Luc een keer ziek was, nam ik de trai ning van hem over. Ik heb de nodige ervaring, en ik ken de jongens ook allemaal.' Met een aantal van hen heeft Plaatsman zelfs nog samen gespeeld. Maar dat gaat geen pro blemen geven: 'Ik heb er alle vertrou wen in, het hangt gewoon af van de mensen met wie je moet werken. Als je goede afspraken maakt lukt het allemaal wel.' Plaatsman gaat ook de jeugd meer bij Texel 1 betrekken. Zijn ervaring als jeugdtrainer is hierbij een voordeel. De nieuwe hoofdcoach traint nu de huidige A1 van Texel '94. Dit team wil Plaatsman ook laten meetrainen met het eerste team. 'Die groep heeft zó veel potentie. Van hen moeten een aantal het eerste elftal gaan halen. Jonge spelers hebben de toekomst van de club, Hoe eerder die jongens Gerrie Plaatsman: ...steun van de spelers groep... meelopen, hoe eerder hun leerproces voltooid is. Ze kunnen veel leren van de oudere spelers. De oude garde moet de kar trekken, en de jonkies gaan mee.' Het besluit van de aanstelling is in overleg met de spelersgroep gegaan. Aanvoerder John List: 'We staan er voor 100% achter met zijn allen. Nie mand was tegen. Dan wordt het be sluit makkelijk.' Zou een deel van de spelers tegen de benoeming zijn ge weest dan had Plaatsman het trainer schap niet aangenomen. 'Als er vijf tegen zijn, is het vechten tegen de bierkaai. Dat win je nooit.' Voorlopig is een contract voor één jaar gete kend. Dat is de gewoonte bij Texel '94. Plaatsman heeft er in ieder ge val zin in: 'Bijtekenen kan altijd nog, je weet nooit hoe lang dit gaat duren.' Georganiseerd door de dorps commissie van De Waal in samen werking met de Atletiekvereniging Texel, wordt zaterdag 10 maart voor de twintigste keer de halve marathon van De Waal gelopen. Speciaal voor deze jubileumeditie ontvangen alle deelnemers een T- shirt, mede mogelijk gemaakt door vervoerbedijf A. Bakker. De soep na aflgop, de loterij op start nummer, de videobeelden van de wedstrijd en de prijsuitreiking in dorpshuis De Wielewaal zorgen voor de inmiddels vertrouwde sfeer van deze wedstrijd. Desal niettemin is de halve marathon van De Waal een officiële wedstrijd, erkend door het KNAU. Vorig jaar werd de wedstrijd gewon nen door Robert Bakker in 1 uur 18 min 58 sec. Snelste vrouw was Natascha van der Vis (1.30.42), en bij de veteranen kwam Jan Zijm het eerst over de finish (1.24.04 sec). Of Bakker zijn titel kan verdedigen, is - gezien een blessure - nog maar de vraag. In ieder geval kan hij concur rentie verwachten van Lutz Lohse, de winnaar van 1999 en Geordie Klem, winnaar in 1998. Deze beide lopers geven elkaar niet veel toe, wat een spannende strijd kan opleveren Net als vorige jaren staat er een pre mie van 250,- op het verbeteren van het record, zowel voor mannen als voor vrouwen. Voor de vrouwen staat het record op 1.20.30 sec, dat werd gevestigd door Katinka Wiltenburg in 1991. Barry Kneppers vestigde het mannenrecord van 1.07.00 sec in 1984. De wedstrijd begint om 13.30 uur, als initiatiefnemer Dirk Eelman het start schot geeft voor de jeugd voor één of twee ronden door De Waal. Om 14.00 uur volgt dan het startschot voor de 3,5,10.6 en 21 kilometer. In schrijven kan vanaf 12.45 uur, de prijsuitreiking volgt om 16 15 uur. Speciaal voor deelnemers van de overkant rijden taxibusjes van de boot van 12.35 uur; deze lopers wor den teruggebracht naar de boot van 17.05 uur. De organisatie maakt verder nog be kend dat er geen fietsers als begelei ders mee mogen rijden over het par cours. Help Andrea en haar vriendjes opstaan! Texel'94 heeft zondag niet meer dan een punt overgehouden aan de wedstrijd tegen WGW (1-1). Het resultaat was teleurstellend, want de gasten uit Den Helder staan met een handvol punten 'stijf' onder aan. Onze correspondent noteerde dat het spelpeil in de loop van de wedstrijd naar een dramatisch ni veau zakte. Bij voorbaat stond wel vast dat WGW geen gemakkelijke prooi zou worden. Daarvoor heeft de ploeg uit Den Hel der de punten simpelweg te hard nodig En in de eerste wedstrijd werd het afgelopen najaar 1-3 voor de Texelaars, zodat het vanzelfsprekend was dat de WitGeelWitten met revanchegevoelens naar het eiland zouden komen. Trainer Luc Post moest het stellen zonder de altijd nuttig spelende Maarten Koorn, die een vakantie - met een romantisch tintje - viert in het Canadese Vancouver. Lepr«stictittng Amsterdam Gfro 50 500 itichti nq Het eerste Texelse Master- darttoernooi is zondag in de J'elleboog gewonnen door Bas van Elk. Hij versloeg in een zinderende finale Ron Braaksma, die in ge wonnen positie leek maar toch het onderspit moest delven. Het was een passend slot van een geslaagd toernooi waaraan de crème-de-la- crème van de Texelse dartwereld mocht meedoen en dat volgend jaar een vervolg zal krijgen. De Texelse Dartorgamsatie had zes tien spelers geselecteerd voor de eerste editie van dit van de professio nals afgekeken toernooi. De overige zestien deelnemers waren afgevaar digden van de teams die op het ei land aan de dartcompetitie deelne men. Het hoge niveau van deze spelers gevoegd aan het knock-out- systeem zorgde voor veel strijd en spanning bij zowel deelnemers als publiek, dat in de discotheek volop aan zijn trekken kwam. Van de jeugd overleefde alleen het grote talent Simon Keizer de tweede ronde. In de derde schifting was Jelle Visser - de favoriet voor de eindzege - voor hem een maatje te groot, le dereen was echter van mening dat Simon's tijd nog wel komt en dat hij over een aantal jaren de gevestigde cracks zal verslaan. Bas van Elk was goed op dreef in de De gastheren gingen voortvarend van start In de vijfde minuut werd Emiel Keijser vanaf de linkervleugel de diepte ingestuurd. Op de hielen ge zeten door twee vijandelijke verdedi gers gelukte het hem de bal af te schermen en met een fraai schot zijn team op voorsprong te zetten: 1-0. Enkele minuten later had dezelfde speler de kans om de score op te voeren, maar ditmaal wist de defen sie van WGW het gevaar te keren. In het vervolg verzuimden de Texelaars, die de zaak volledig in handen had den, door te drukken. De tegenstan ders putten kracht uit de onmacht van Texel'94 en al snel werd duide lijk dat ze zich met zonder slag of stoot bij een nederlaag zouden neer leggen. In de twintigste minuut moest de Texelse defensie de noodrem hante ren. De aan WGW toegekende di recte vrije schop werd fraai benut. Vanaf de linkerkant, op de rand van het strafschopgebied, verdween de bal over de muur in de korte hoé van keeper Heerschaps doel: 1-1 De thuisclub verloor in deze fasr enigszins de grip op de wedstrijd. Zi hadden met het juiste antwoord oj het spel van de gasten, dat weit gekenmerkt door 'lange halen'. He spel van Texel'94 werd onnauwkeu rig en rommelig. Toch was Martin Koorn, die zwaar bewaakt werd, de 32ste minuut dichtbij een doel punt. Hij kopte op doel, maar dj keeper stond succes in de weg. Na- dat nog wat kansjes over en wee ontstonden, mochten de teams me! een gelijke stand een kop thee gaai drinken. In het begin van de tweede helft leel Texel'94 door te drukken. De ploe forceerde enkele corners, maar d keeper van WGW wist door doortas tend op te treden schade te voorko men. Vervolgens zakte het spelpj naar een dramatisch niveau. Bij d WGW'er luidde het motto: weg i weg. Ze schuwden daarbij de feU tackle niet en gingen meerdere ma len tot 'op het randje'Na één van d spaarzame Texelse aanvallen nad rust kreeg Marcel Ris de mogelijk heid de thuisploeg opnieuw op vao> sprong te zetten. Zijn lobje belandd in de 75ste minuut op de lat. De komende weken speelt Texel '9 drie uitwedstrijden, tegen achtereen volgens Purmersteyn, IW en MFC Het college zal de raad voorstellen ƒ300.000,- uit te trek ken voor het maken van een structuurvisie voor Texel. In deze visie worden voor de periode tot 2030 de hoofdlijnen van beleid geschetst op het gebied van economie, plano logie en welzijn. De structuurvisie is een vervolg op de discussienota die de gemeente enige tijd geleden uitbracht over de recreatie. Nadien zijn van diverse andere richtingen toekomstvisies gekomen, zoals Texel 2030 van het Bureau Van de Bunt, 'Met het oog op Morgen' van de Texelse land bouw en de visie van de kampeer- boeren. Van deze en andere bron nen zal gebruik worden gemaakt bij de nu aan de orde zijnde alge mene geïntegreerde structuur visie, die de komende jaren de toetsteen moet zijn voor beleids beslissingen op diverse terreinen. De bedoeling is dat de visie zal wor den uitgebracht door Arcadis Heide- mij Advies. Dit bureau maakte voor het Nationale Park Duinen van Texel een beheers- en inrichtingsplan. Over de wijze waarop dat is gebeurd is het college zeer tevreden en daarom heeft het Arcadis voor de structuur visie gevraagd. Arcadis zal bij dit nieuwe project samenwerken met het bureau Arrow, dat is gespecialiseerd in volkshuisvestings- en welzijns- vraagstukken. Aandacht zal worden gegeven aan economie, fysieke leefomgeving en welziin, thema's die elkaar sterk beïn vloeden. Inspraak Bij het ontwikkelen van de visie zul len de Texelaars en diverse lokale organisaties, waaronder de dorps commissies, nauw worden betrok ken. Het proces zal waarschijnlijk voortduren tot in 2002, zodat zowel de huidige als de in dat jaar te kiezen nieuwe gemeenteraad erbij betrok ken kan worden en het onderwerp ook aandacht kan krijgen in de ver kiezingsstrijd. De mensen van het bureau zullen onder andere een 'Dag met de gemeenteraad' organiseren waarbij zowel raadsleden als aspi rant-raadsleden kunnen brainstormen over de toekomst van Texel. Elke fractie zal worden ge vraagd een scenario op te stellen, waarover dezelfde fractie vervolgens kritisch en publiekelijk wordt onder vraagd. De plannen voorzien verder in een huis aan huis bezorgde nieuwsbrief of groot krantenartikel, een openbare avond of dorps bijeenkomsten. De structuurvis wordt uiteindelijk een rapport van! pagina's dat in de gemeenteraad j worden besproken. Mogelijk komt nog een vervolg op, waarbij bepaald aspecten nader worden uitgewerti Het drie personen tellende team vi Arcadis/Arrow dat de werkzaam!* den gaat uitvoeren staat onder leid» van Drs. Dolf Logemann, advise ecologie bij het team Groene Ruim en Water van Arcadis. Hij heeft ve ervaring met beleidsvormende pr cessen, met name in landelijk gebie Het team wordt gesteund en gead< seerd door een gemeentelij begeleidingsgroep, waarin ondera dere de sectorhoofden van ruimte beleid en welzijn zitten. Zaterdag 10 maart Texel'94 B1-Vitesse'22 B1 13.1 WGW B3-Texel'94 B2 14.: Texel'94 C1-WGW C2 13.! WGW C3-Texel'94 C2 14.3 HRC C3-Texel'94 C3 13.1 Texel'94 D1 -Koedijk D2 11.' Den Helder D4-Texel'94 D3 10.1 Texel'94 D4-Succes D2 11 Succes D1-Oosterend D1 12.i HRC E1-Texel'94 E3 10.( halve finale tegen Gerrit Jan Booy. Booy gooide niet slecht, maar had moeite om op nul uit te komen en ging daardoor met 2-0 onderuit. Tot veler verrassing versloeg Ron Braaksma in de andere halve finale Jelle Visser. De bloedstollende partij eindigde in 3-2. Visser kon zich troos ten met de gedachte dat hij zondag als enige een 'one-hundred-and- eighty'.' wist te scoren. De finale ging op en neer. Braaksma beet zich helemaal vast in Van Elk en vocht zich na een achterstand terug naar een 2-1-voorsprong in sets. Daarop trok Van Elk de stand weer recht en hervond hij zich definitief in de beslissende vijfde set. Resoluut gooide hij de ene 'ton' na de andere en schijnbaar zonder enige moeite finishte hij de games. Van Elk gooide met 126 tevens de hoogste 'finish' van de dag. Al met al was hij de te rechte winnaar van het eerste Texelse Masterstoernooi. De eerste acht hebben zich automa tisch geplaatst voor de editie van vol gend jaar. Ook de eerste zestien mannen en vier beste vrouwen van het Texels Open 501 worden uitgeno digd - mits zij op Texel woonachtig zijn. De resterende plaatsen zijn voor de winnaars van de diverse toer nooien die volgend jaar worden ge houden. Zondag werd op de Texelse golfbaan de maandwedstijd gespeeld, waar ruim twintig leden over negen holes hun stablefordpunten telden. De bal len wilden op de bevroren grond goed rollen, de scores waren nave nant. Bij de golfers met een handicap van 0 tot 26,4 werd Martin Bödicker winnaar met 23 punten. Tweede werd Menno Schuijl met 19 punten, net voor Henk van Wijk men Margreet de Graaff, die beiden 18 punten behaal den. Van de spelers met een handi cap van 26,5 tot 45 won Henriëtte Bödicker met 18 punten. Jo Ooster- veer werd tweede met 17 punten, de derde prijs ging naar Elly Boorsma met 16 punten. De longest drives .werden geslagen door Henk van der Veer en Fleur van Duyl. Woensdag 7 maart Texel'94 6-Oosterend 4 18.30 Klif 4-De Koog 3 19.25 NIOZ-Texel'94 5 20.15 Klif 3-Texel'94 3 21.05 Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 8 maart De Koog C1-Klif C2 18.45 Texel'94 4-Oosterend 3 19.25 ZDH 1-RAB 1 20.15 De Koog 3-Mantje 2 21.05 Oosterend heeft zaaldienst. Vrijdag 9 maart De Krim E2-De Krim E1 16.45 Texel'94 D1-De Krim D1 17.25 De Krim 2-Klif 4 18.15 Jelleboog 1-Texel'94 1 19.05 Klif 2-De Koog 1 20.00 Texel'94 2-Oosterend 1 20.50 Jelleboog 2-Klif 1 21.40 Oosterend 2-Jelleboog 3 22.30 Klif heeft zaaldienst. G-voetbal HOSV 2-Texel'94 1 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F1a-Texel'94 E6 SVO E3-SVC E2 SVC F1-Texel'94 E5 ZDH F1 -Texel'94 F1b De Koog F1-ZDH E2 SVO F1-SVO F2 Texel'94 F2a-Texel'94 F2c Texel'94 F2b-Texel'94 F2d SVO E2-Texel'94 E2 SVC E1 -Texel'94 E1 Texel'94 E4-De Koog E1 SVO E1-Texel'94 Meisjes Zondag 11 maart Purmersteijn-Texel'94 Oosterend-ASV'55 WBSV-ZDH HOSV-De Koog Texel'94 2-Berkhout 2 WGW 4-Texel'94 3 Callantsoog 3-Oosterend 2 Texel'94 A1-VZVA1 Recreatievoetbal De Waal-ZDH Oosterend-SVC SV Texel-De Koog 13.1 9.< 9.! 9: 9: 9.i 10.' 10.' 10: 10: 141 14.C 14.1 14.1 12.1 11.1 11J 12.1 10.: 10.3 10.: spelers de rust in. Na de pauze lieten beide clubs opnieuw vermakelijk voetbal zien. Er werd vooral veel in zet getoond In tegenstelling tot de eerste helft was het ZDH dat ditmaal kon doordrukken. Dat resulteerde in een aantal goede kansen voor onder andere de hardwerkende Mike de Bruijn. Helaas voor de thuisclub viel er. vooral dankzij keeper Diederik van routinier Jan Bloem, bleven aler. Sil van Dijk bleek toch nog te veel hinder te ondervinden van een lies blessure, en werd gewisseld. Halver wege de tweede helft werd duidelijk dat ZDH conditioneel wat sterker was. Ger Vlaming, de beste man aan de kant van Oosterend, kreeg kramp en meer spelers hadden moeite met het tempo. Tegen het einde konden Oosterend vond dat zijn team op basis van de eerste helft meer had verdiend dan een gelijkspel. Leen van Elk van ZDH greep echter terug naar het verloop van de tweede helft, waarin de thuisploeg verzuimde de kansen af te maken. Over het optre den van de scheidrechter was Van Dijk minder te spreken. Hij verwees onder andere naar het afgekeurde ZDH-speler Michiel Dekker in duel verwikkeld met Ruiger Zoetelief van Oosterend. Op de Kruithof, geen treffer. Oosterend bleef ook gevaarlijk via de counter. Maar mede door kordaat ingrijpen van de twee centrale ZDH-verdedigers Ton Dubbelt en Fedor van Elk kwam Oosterend met verder dan enkele schoten van afstand. Ook de Oost- erender verdedigers, onder leiding geen van beide clubs nog iets klaar maken en de stand bleef 1 -1 Teleurgestelde gezichten waren er na afloop niet. Spelers van beide clubs toonden zich tevreden over de wed strijd. De coaches dachten daar iets anders over. Trainer Sil van Dijk van achtergrond Ton Dubbelt. (Foto Gemrd Timmerman) doelpunt. De arbiter leidde de wed strijd zeer strak en duldde geen te genspraak. Dat werd hem door een aantal, vooral Oosterender. spelers met in dank afgenomen Het bleek wel de juiste manier om de beladen derby, zonder kaarten te trekken, in de hand te houden. Favoriet Jelle Visser sneuvelde In de halve finale tegen Ron Braaksma.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 4