Voetbalclub SVO spint garen bij spriet Telfort Badmintonners strijden fel voor lege tribunes Nauta had mooiste kinderboekenetalage Spanning terug bij klaverjassers Eilandcompetitie volleybal Volmolen naam van nieuwe wijk Den Burg-oost Bewegwijzering in staat van verval Bridgers op kroegentocht Wedstrijd voor behendige honden Vlieghinder Vlas kampioen boogschieten Presentatie Ronde om Texel in RAI Geen badminton Dammers geven elkaar niets toe Pannenkoeken voor tennissers .TEXELSE /couRANT foor compleet lege tribunes zijn rorige week de Texelse badmin- onkampioenschappen begonnen, la drie avonden waarop de deel- lemers voorrondes spelen, wor- en op maandag 26 maart de fina- es afgewerkt. Er doen dit jaar ingeveer vijfentwintig deelnemers nee aan de kampioenschappen, lie in sporthal Ons Genoegen wor- len afgewerkt. Tk kan me wel loorstellen dat er niemand komt lijken, maar er wordt fanatiek ge- peeld hoor.' Het zijn wel wat minder deelnemers lan vorig jaar', vertelt Margriet Reij, ecretaris van de Badmintonclub èxel (BCT). 'Dat komt door de tijd raarin we het kampioenschap hou- len, normaal doen we het wat vroe- er in het jaar. Nu zijn er een aantal ouwe deelnemers die vanwege win- ersport of werk niet kunnen.' Het ampioenschap is ingedeeld in ioules naar sterkte. De dames spe- m in een A-klasse voor de speelsters an een hoger niveau, en een B- lasse voor de minder getalent erden. Bij de heren zijn er wegens en groot aantal goede spelers twee l-klasses gemaakt, en één B-klasse, i elke poule wordt een halve com- etitie gespeeld. Alleen bij de heren i-klasses worden er daarna finales lespeeld. iadmintonclub Texel heeft momen- ongeveer vijfenzestig leden, enkele jaren speelt de vereni ging geen competitie meer. Dat gaat volgens Reij wel ten koste van het niveau 'We speelden altijd tweede districtsklasse. Maar nu we dat niet meer doen. raak je wat uit de routine, je mist wedstrijdritme.' Ook binnen de vereniging bestaat er verschil in niveau. Reij: 'Er hangt een goede sfeer tijdens de trainingen op maandagavond. Maar je zag spelers van hetzelfde niveau naar elkaar toe trekken, dat is logisch Daarom zijn we met de viertallencompetitie be gonnen. Vier willekeurige spelers worden bij elkaar in één team gezet. Zo leert iedereen elkaar wat beter kennen. Dat draait tot nu toe heel leuk.' Favorieten voor de titel zijn er duide lijk. Marius Witte en Luuk de Jong zijn de kandidaten bij de heren. De Jong is momenteel titelhouder. 'Ik was al tijd kampioen, maar drie jaar geleden kwam er iemand van de overkant die helaas net even beter is', aldus Witte. Nellie Witte is de voornaamste kampioenskandidate bij de dames. Reij: 'En hopelijk word ik tweede.' Opvallend is dat op de tribunes van Ons Genoegen geen publiek zit. 'Ik kan me dat eigenlijk wel voorstellen', verduidelijkt één van de spelers. 'Badminton is alleen leuk als je het zelf speelt. Maar er wordt zeker wel fanatiek gespeeld hoor. ledereen wil winnen.' Michiel Dekker Een antenne in de vorm van een spriet in één van de lichtmasten rond het trainingsveld levert voet balclub SVO rond de ƒ8.000,- per jaar op. Mobiele-telefonie-aan- bieder Telfort heeft het geld er graag voor over. Het college van b en w heeft geen bezwaar en wil de Oosterender voetbalclub toestaan om zo de clubkas te spekken. Het gaat om een uitzondering op de regels die b en w deze week heb ben opgesteld voor de plaatsing van zendmasten door telecom- bedrijven en hulpdiensten. SVO wil het geld gebruiken voor de bouw van een nieuwe kantine. Het huidige onderkomen verkeert in een deplorabele staat. 'De kantine valt bijna om', zegt clubbestuurder Lia Duinker. 'De gemeente denkt met ons mee en overweegt ons een investeringssubsidie te verstrekken en een lening. Met het geld van Tel fort kunnen we die mooi aflossen, want de bijdrage van Telfort is niet eenmalig en kan zich nog over jaren uitstrekken.Het telecombedrijf is zelf met het idee bij de club gekomen. 'De masten zijn 15 meter hoog. Dat bleek genoeg. Er hoeft alleen maar een antenne aan te worden bevestigd. Misschien moet één van de masten wel voor de nodige stevigheid wor den vervangen, maar de hoogte kan zo blijven.' Duinker noemt de aanbie ding van Telfort een 'geschenk uit de hemel' en is blij dat b en w de spriet willen toestaan. 'Onze club bloeit. We hebben twee seniorenteams, een veteranenteam en maar liefst zeven pupillenteams. Vooral voor de jeugd zou een nieuw clubhuis prachtig zijn. Daar doen we het eigenlijk voor.' Omdat de ontvangst voor mobiele telefoons in Oosterend te wensen overlaat, willen misschien ook de andere telecombedrijven wel een plekje op een mast. 'Wie weet, we hebben er vier in de aanbieding', zegt Duinker lachend. 'Maar we zijn hier al erg blij mee.' Het alternatief is de nieuwe mast die wordt geplaatst bij dorpshuis De Bij- Op deze kaart van omstreeks 1900 wordt de naam Volmolen reeds genoemd. (Co-'lectie Ge lel n Jansen) Programma dinsdag 13 maart Veld A. gemengd en mannen 18.30 Tatenhove 2-Euroase Fitt 19.15 Fitt-Zandbank Euroase 20 00 Prepress C -Question 2 Zandbank 20.45 Tatenhove 1 -Teso Question 2 21.30 OSG-CVI Teso 22.15 Paal 9-Wtjewel 1 OSG Veld B, dames 18.30 NBC Eelman Partners-Zeilmakenj Spar Goënga 19.15 Smash'68-Spar Goënga Zeilmakerij 20.00 De Rival-Milly's Smash'68 20.45 Wiersma M.-S. Martme/De Oorz. Milly's 21.30 Keurslagerij Dros-De Krim Wiersma 22.15 Jozefschool-Natuurwinkel De Krim Veld C, dames en gemengd 18.30 Nioz-EcoMare Slagerij Beverdam 19.15 L&R-Slagerij Beverdam Nioz 20.00 't Gouwe Boltje-Rabobank L&R 20.45 Haarstudio-Eierlandsche Huis Rabobank 21.30 Nokanto-Durper Drup Eierlandsche Huis 22.15 Wessels Ontwerptl-Question 1 Durper Drup Wedstrijdleiding Hans Edith (tel. 312339/313363) Uitslagen 6 maart TESO-CVI Super de Boer 1-2, Super de Boer- Agnfirm 1-2, Paal 28/De Krim-DGM 3-0; Sport- shop Texel 2-Kobeko 3-0, Maarco Bouvv- Grooten Slock 2-1; Twaalf Balcken-Cocky's Kapsalon 0-3; NIOZ-L&R 0-3; Zandbank- Prepress Center 1 -2, 't Gouwe Boltje-EcoMare Volmolen wordt de naam van de nieuwe wijk die aan de oostkant van Den Burg zal worden gebouwd in het gebied dat wordt begrensd door de Jan Ayesloot, de Kadijksweg en de Marsweg. De naam is bedacht door Gelein Jansen, die deze aantrof op een kaart van rond 1900. Het was vroeger een laaggelegen moeras gebied, waar ooit een molen moet hebben gestaan die werd gebruikt om wol te verwerken. De schapenwol werd ermee tot vilt gedraaid en vol ler gemaakt.' Ander bewijs dan een afbeelding van een molen op de kaart heeft Jansen niet. 'Ik hoop ooit nog eens iets tegen te komen.' Het zou volgens Jansen niet logisch zijn om dit nieuwe deel van Den Burg, dat aansluit op de bestaande nieuw bouw, ook De Mars te noemen. 'Want als je een overkanter dan uitlegt dat hij in De Mars moet zijn, dan gaat hij naar de ingang aan de Waalderweg, terwijl de ontsluiting van deze wijk vermoedelijk aan de Kadijksweg komt.' De plannen voor de nieuw bouwwijk maken deel uit van het be stemmingsplan Den Burg dat mo menteel in procedure is. 3-0; W'tjewel 2-Tatenhove 21 -2; Slagerij Bever- dam-Rabobank 3-0; Euroase-Question 2 3-0, Bar Sportief-NBC Eelman Part. 2-1De Rival- Spar Goënga 2-1Zeilmakerij-Milly's 3-0. Sla gerij lepe de Boer-Westerlaken 2-1Klif 12-Tim- mer's Bakkerij 2-1; Sportshop Texel 1-B&B/ vdVis/denBoer 2-1 De beleidsbegroting voor volgend jaar is in de maak en daarom haas ten de verschillende afdelingen van de gemeente zich om op het laatste moment plannetjes in te dienen die al langer op hun ver langlijstje staan. Zo wil Gemeente werken dat het college ieder jaar geld vrijmaakt voor het onderhoud en de vervanging van beweg wijzeringsborden van de ANWB. 'Anders zal de bewegwijzering op korte termijn in verval raken. Dat kan een toeristeneiland als Texel zich niet veroorloven.' Midden jaren tachtig deed zich de zelfde situatie voor. De borden waren slecht leesbaar en de palen zodanig door roest aangetast dat zij dreigden te bezwijken. Door een bedrag van ƒ25.000,- per jaar in de onderhouds- begroting op te nemen werd een inhaalslag gemaakt en kwam de bewegwijzering op een aanvaardbaar peil. Dit budget werd daarna ge schrapt. Gemeentewerken moest binnen haar eigen begroting maar zien waar zij het geld vandaan haalde, maar de sector ziet daartoe nu geen mogelijkheden meer. De komende jaren zou het college daarom net als vroeger ƒ27.500,- moeten reserveren voor het onderhoudswerk. Of dat ook gebeurt is nog maar de vraag. Er worden meer plannen bij het college ingediend en zij worden in een totaalpakket tegen elkaar af gewogen. enkorf, één van de locaties die b en w hebben aangewezen voor de op stelling van antennes ten behoeve van mobiele telefonie. De andere 'zoekplekken' liggen in of vlakbij Oudeschild, Den Hoorn, De Waal en 't Horntje. De masten mogen maxi maal 37,5 meter hoog zijn en de be drijven zijn verplicht tot sitesharingzij moeten een concurrent op hun mast toestaan. Bij de genoemde mast- hoogte is dat mogelijk zonder dat de verschillende antennes elkaar storen. Het college ontkent dat de gemeente verplicht is om antennes toe te staan omdat de telecombedrijven door de overheid verplicht zouden zijn een landelijke dekking van 100 procent te realiseren. Volgens b en w gaat die eis niet verder dan 95 procent, een dek king die inmiddels al is gehaald. Toch wil het college meewerken, mits de bedrijven samenwerken. Overigens hebben de telecombedrijven de kans om in één van de komende commissievergaderingen Ruimte, Wonen en Economie hun zienswijze mondeling toe te lichten. Misschien zal ook de Rijksoverheid van deze inspraakmogelijkheid ge bruik maken. De gemeente Texel ligt dwars in de kwestie van de zoge naamde C 2000-masten. Daarop worden antennes bevestigd die com municatie door hulp- en veiligheids diensten en het leger mogelijk moe ten maken. Volgens b en w zijn er op Texel maar drie van deze masten nodig voor een volledige 'eiland dekking: naast of op de vuurtoren, de Nikadel en het bedrijventerrein van Oudeschild. Texel is één van de eer ste gemeenten waar de nieuwe mas ten worden geplaatst. Het college wil een maximale hoogte van 50 meter voorschrijven. Waarschijnlijk worden de masten nog deze zomer opge richt. Bridgeclub Groot Slem organiseert op zondag 25 maart een kroegen tocht. Vanaf 13.00 uur wordt in ver schillende horecagelegenheden een kaartje gelegd. Paren, maar ook en kelingen kunnen zich opgeven bij Jo, van Beek, tel. 21 25 83. De bridge drive start in De Lindeboom. Welke hond luistert het beste naar z'n baas en is daardoor in staat een par cours vol hindernissen het snelst te voltooien? Die vraag wordt zondag 18 maart beantwoord, wanneer op het trainingscomplex van Honden Club Texel bij zwembad Molenkoog het jaarlijkse Texelse kampioenschap Behendigheid wordt gehouden. Er wordt gestreden in twee klassen. De beginners lopen een vast par cours. Voor de gevorderden is er een 'gambling', een vast parcours en een 'jumping'. Bij een gambling krijgt ie dere hindernis een bepaalde punten- waarde. Ze mogen ten hoogste twee keer worden genomen, maar met achter elkaar. Bij de jumping gaat het om de snelste tijd. maar in tegenstel ling tot bij het vaste parcours staan hier geen 'raakvlaktoestellen' opge steld. De beginners lopen aangelijnd, de gevorderde honden moeten het doen met het enthousiasme, de com mando's en de aanwijzingen van hun. baas. Een extra onderdeel is de honden race, die vooraf wordt gedemon streerd door Ferry Verhoef. De in structeur uit Nieuwegein, die op Texel als scheidsrechter optreedt, heeft zelf vele malen meegedaan aan nationale wedstrijden. Bij de hondenrace wordt een als prooi verpakte lap stof met een lijn over een parcours getrokken en moet de hond al rennend zijn prooi te pakken zien te krijgen. Ook toe schouwers mogen hieraan meedoen. Het kampioenschap is vrij toeganke lijk voor leden en niet-leden. De enige voorwaarde is dat de deelnemer al enige ervaring in de behendigheid heeft en de hond in staat is de hin dernissen te nemen. Het eerste on derdeel begint om 11.30 uur. Meer informatie is verknjgbaar bij Ruud van Holland, tel. 315 804, en Marion Zijm, tel. 314 205. VERVOLG VAN PAGINA 5 'Dat wérkt', aldus de ervaren Van den Broek van de Rijksluchtvaartdienst. Daarom besloot de commissie een voorlichtingsavond voor belang stellenden te beleggen, waarop zij met al hun vragen terechtkunnen. De bijeenkomst is op dinsdag 3 april in het Vliegveldrestaurant. De nadere invulling van de avond zal onder meer via deze krant worden bekendge maakt. Met nog vier weken te spelen is de spanning in de competitie van Klaverjasclub Den Burg weer hele maal terug. De concurrentie profi teerde van een minder gelukkige avond van de koplopers. Het ver schil tussen de nummers één en vier is nu nog 'slechts' 1250 pun ten. Roel de Zwart en George Eelman zetten hun opmars voort door opnieuw de ronde te winnen. Roel de Zwart en George Eelman zijn de laatste weken buitengewoon op dreef. Na vorige week rondewinst te hebben geboekt, behaalden zij nu - in de 21 ste ronde - opnieuw de hoog ste score, met zelfs zeven punten méér. Hun score van 7563 punten was goed voor twee plaatsen winst in het klassement. Als het koppel deze vorm weet vast te houden, gaan zij nog een serieuze gooi doen naar het kampioenschap. Antje Bakker en Marie Timmerman worden minder vaak verwend met hoge scores, maar deze week speel den de dames de sterren van de he mel. Met vier regelmatige spellen werd de tweede plaats gepakt. Hun score was 7260 punten. Dankzij deze goede prestatie drukten ze de rode lantaarn weer in de handen van de concurrentie. Bakker en Timmerman staan nu vijfentwintigste Theo Stoelinga en Frans Witte her stelden zich van een wisselvallige periode en doen opnieuw een gooi naar een notering in de top tien. Met de score van 7144 punten die zij deze week boekten, behoort dit zeker nog tot de mogelijkheden. Zij stijgen van De afgelopen weken werd door handboogvereniging 'De Eiland- schutters' de eerste serie wedstrijden gespeeld in de nieuwe accommoda tie, 'Odysseus' aan de Emmalaan. Op één wedstrijd na, waar hij werd ge passeerd door Ed Vermeulen, wist Willem Vlas bij alle zes wedstrijden de eerste plaats op te eisen. Hij werd door voorzitter Henk Witte uitgeroe pen tot clubkampioen in de eerste klasse. Tweede werd de eerder ge noemde Ed Vermeulen. Opmerkelijk was de prestatie van de in de eerste klasse debuterende Gert Jan Schoorl. Hij legde met een royale voorsprong op de huidige konmgs- schutter Ronald Witte beslag op de derde plaats. In de tweede klasse ontstond een felle strijd tussen Evert van Bockom Maas en Hanneke van Laar. Na vier wedstrijden stond Van Bockom Maas op de derde plaats, maar deze klassering kon hij in de laatste twee wedstrijden niet handha ven. Hij eindigde als vierde, na Van Laar. Arno Bakker en Kees Bakker werden in deze klasse eerste en tweede. Rein Buijsman eiste de over winning in de derde klasse voor zich op. Uitslagen: Eerste klasse (met een gemiddelde van hoger dan acht in de eerste vier wedstrijden): 1 Willem Vlas 1298 punten; 2. Ed Vermeulen 1282; 3 Gert Jan Schoorl 1247; 4. Ronald Witte 1205 Tweede klasse (met een gemiddelde van zeven tot acht). 1. Arno Bakker 1218, 2. Kees Bakker 1196; 3. Hanneke van Laar 1162; 4 Evert van Bockom Maas 1137. Derde klasse (met een gemiddelde van lager dan zeven): 1 Rein Buijsman 1047,2. JanTijsen 1021; 3. Ben Moor 988, 4 Maarten Hoogenbosch 936, 5 Leon Schoorl 872 de dertiende naar de twaalfde plaats in het algemeen klassement. Gerda en Freek Veeger zijn er weer in ge slaagd de top tien binnen te komen door een score van 7124 punten bij elkaar te kaarten. Fenny en Rob Cas- pers deden goede zaken in het alge meen klassement door de vijfde plaats in de ronde te pakken met een score van 6921 punten. Zij staan nu tweede, op ruim 700 punten achter stand van de leiders Het gemiddelde was met 6267 punten redelijk goed, Het aantal marsen was matig: er wer den er 42 gespeeld. Met nog vier avonden te gaan leiden Roel de Zwart en George Eelman in de vierde periode, met een kleine voorsprong op Wil Maas en Dini Win ters en Fenny en Rob Caspers. Er zijn nog vier serieuze kanshebbers voor de titel. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp leiden, maar de achter stand van Fenny en Rob Caspers (tweede), Arend Dijker en Piet Moree (derde) en Roel de Zwart en George Eelman (vierde) is met echt groot. John Vlaming en Eric Jan Geus heb ben theoretisch ook nog mogelijkhe den, maar kijken wel tegen een ach terstand van ruim vijfentwintig honderd punten aan. Algemeen klassement 1.Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp 139.411; 2.Fenny en Rob Caspers 138.644; 3.Arend Dijker en Piet Moree 138.595; 4.Roel de Zwart en George Eelman 138.148; 5.John Vlaming en Erik Jan Geus 136.857. In de 24' Ronde om Texel, die op zaterdag 23 juni zal worden geva ren, zullen een aantal spectacu laire wijzigingen plaatsvinden. Dat meldt de organisatie in een uitno diging voor de persconferentie, die op 16 maart in de Holland Hal van de RAI Amsterdam plaatsvindt. Van de wijzigingen is het opzetten van een Open Nederlands Kam pioenschap Catamaranzeilen op Handicap, het Texel Dutch Open, ongetwijfeld de opvallendste. Daar naast zullen er veranderingen plaats vinden omtrent recordpogingen. Tij dens de persconferentie in de Zeilen Yachtclub van de Holland Hal, die van 10.00 tot 11.00 uur duurt, worden zelfs nieuwe recordhouders gepre senteerd. Verder heeft de ISAF, de internatio nale zeilbond, een aantal regels ver anderd met betrekking tót het reclamevaren. Volgens de organisa tie wordt de Ronde om Texel alleen maar leuker door de nieuwe regels hiervoor. Ook is de organisatie in ge sprek met toonaangevende bands, die zullen spelen in de grote tent op het strand bij paal 17. De presentatie wordt op 17 maart om 15.45 uur nog eens herhaald voor zeilers en publiek. Na de tijd zal alle informatie op de website van de Ronde, www.round- texel.nl, geplaatst worden. In verband met de Horecabeurs in sporthal Ons Genoegen vervalt de badmintontraining die op maandag 19 maart zou worden gehouden. De strijd in de competitie van Dam club Oosterend/Texel blijft onver minderd spannend. Aan de kop wist Rinus Vittali te winnen, terwijl Piet Bakelaar een belangrijk punt moest inleveren tegen Gerrit Vla ming. Bakelaar neemt nog net de eerste plaats in, maar Vittali volgt hem op minimale afstand. Hij heeft een verliespunt minder. Als hij zijn inhaalpartijen wint, streeft hij zijn eeuwige rivaal voorbij. Piet Bakelaar had een veelbelovende hekstelling tegen Gerrit Vlaming, maar zijn tegenstander kon zich net bevrijden en had daarna het beste van het spel. Rinus Vittali profiteerde van dit puntverlies. Hij won eenvou dig van Hans Galjaard. Tegen Gerrit Blom ging het beduidend minder ge makkelijk. Vittali had lange tijd het ini tiatief, maar Blom verdedigde zich bekwaam en leek uiteindelijk op een knappe remise af te stevenen. In het zicht van de haven koos hij de voor de hand liggende voortzetting en juist die leidde tot verlies door oppositie. Wim Vlaming moest het na zijn gede gen winst op Frans Bos opnemen tegen broer Gerrit Vlaming. Hij pos teerde een schijf op het kerkhof. Dat was riskant, maar nog net speelbaar. Maar toen hij Gerrit de gelegenheid gaf tot een vernietigende bomzet kon hij meteen opgeven. De in een goede vorm stekende Harry van de Wetering veroverde in het middenspel een schijf van Wim Timmer. Diens stelling was daarna rijp voor de sloop. Bij gevolg nemen Jos de Wolf en Gerrit Vlaming achter de twee koplopers respectievelijk de derde en vierde plaats in. Harry van de Wetering staat vijfde. Volgende week zaterdag wordt de laatste bondswedstrijd gespeeld, uit tegen Andijk. De vorige wedstnjd, tegen Den lip, werd met 9-7 gewon nen. De zege kwam mede tot stand door fraaie overwinningen van Victor Voskuil en Gerrit Blom. Uitslagen Gemt Vlaming-Piet Bakelaar 1-1; Frans Bos- Wim Vlaming 0-2; Hans Galjaard-Wim Vlaming 0-2; Gerrit Blom-Wim Timmer 2-0; Piet Bakelaar-Cees Vinke 2-0; Gerrit Blom-Rinus Vittali 0-2; Hans Galjaard-Rmus Vittali 0-2; Gerrit Vlaming-Wim Vlaming 2-0; Wim Timmer- Harry van de Wetenng 0-2. Vierentwintig van de honderd jeugd leden van tennisvereniging Deuce deden woensdagmiddag onder ple zierige weersomstandigheden mee aan het jaarlijkse pannenkoeken- toernooi voor dubbels, waarbij de deelnemers iedere keer aan een an dere partner werden gekoppeld. Op vier banen werd in drie poules om de eer gestreden, terwijl de wedstrijden bovendien een goede opmaat vorm den voor het komende seizoen. De winst in poule A werd gedeeld door Thomas van der Werf en Kevin Witte, de derde plaats werd in de wacht gesleept door Bob Müller. In poule B waren de ereplaatsen voor Alexander Smit. Wessel Schoo en Stefan Sijtsma. En ook [joule C kende twee winnaars: Rick den IJzerman en Hendrik Arendsen. Kester Slaats legde beslag op de derde plaats. Na alle inspanningen wachtte de tennissers een flinke stapel pannen koeken, gebakken door vaders en moeders. Marrit en Cindy Welboren van Nauta Boek zijn door uitgeverij De Vier Windstreken uit Voorschoten be loond met een reisje naar de interna tionale kinderboekenbeurs van Bologna, die volgende maand plaats vindt De (inmiddels opgedoekte) eta lage die zij met het promotiemateriaal van de uitgeverij hadden ingericht, was de mooiste van de twintig deel nemende Nederlandse boekhandels. De opdracht was om de boeken van de Zwitserse schrijver Marcus Pfister zo aantrekkelijk mogelijk te presente ren. Het nieuwste avontuur van de inmiddels wereldberoemde muis Max ('Max op Ontdekkingsreis') markt gezet' en zijn van Japan tot de VS een begrip geworden. Marrit nam de pnjs mede namens haar hoog zwangere zuster in ontvangst. Omdat ook zij recentelijk is bevallen, zal het snoepreisje waarschijnlijk door hun ouders Daan en Carry worden ge maakt. Het zal dan de tweede keer zijn dat de boekhandelaar dankzij een fraaie etalage naar het buitenland mag afreizen Eerder mocht Daan Welboren een weekje naar Portugal omdat hij met zijn broer Niek 's lands mooiste uitstalraam met kunst boeken had ingericht. moest daarbij op de voorgrond staan, terwijl ook de andere dierenverhalen van Pfister, als 'De Mooiste Vis van de Zee', een plekje mochten krijgen. 'Jullie hebben een wervend en repre sentatief beeld gegeven van het werk van Pfister', zo loofde uitgever Bob Markus de gezusters Welboren en overhandigde hun naast de symbo lische reischeque een drietal knuffels van de dieren uit Pfisters boeken. De fraai geïllustreerde uitgaven worden samen met aanverwante zaken als kwartetspellen en posters 'in de RIJDAG 9 MAART 2001

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7