mmm 5 IJ CL L DM A NI L BV TEXELAARTJE 3 Tropisch sfeertje op winterconcert Excelsior we&<i .TEXELSE COURANT" Ben Truus Boogaard-Bakker ZIJ GENIETEN DUBBEL VAN HUN VAKANTIE Giro 145 fexelaartjes KBBELTEX CINeNOVA SWING VOTE cyperse poes OOP linnenverhuur linnenverkoop wasserijdiensten GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I X DINSDAG 13 MAART 2001 Jarimba'sjxylo/oons, bongo's, bass drums en lyra's zi/n slechts enkele van de meer dan twintig slaginstrumenten die de percussiegroep bespeelt. Vorig jaar maakte de groep in dezelfde zaal haar debuut. De wintermaanden lenen zich uitstekend voor zomerse klan ken, zo bleek zaterdagavond in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend, waar het fanfareorkest en de percussiegroep van Excelsior het publiek trakteerden op Caribische ritmen en swin gende melodieën uit andere exotische oorden. Daarnaast wa ren er de traditionele marsen en speelde het orkest fraaie film en musicalmuziek en jazzy nummers. Na het aangename, zon nige concert stapten de bezoekers weer de grauwe werkelijk heid in en viel de Texelse regen koud op hun dak. Gelukkig waren zij goedgemutst. de popgroep Bronski Beat uit het midden van de jaren '80. De tranentrekker 'My heart will go on' uit de film Titanic miste de nuances die we van componist James Horner (en zangeres Céline Dion) kennen. Het werd hoekig gespeeld, alsof gitarist Keith Richards een nummer van de meer fijnbesnaarde Ry Cooder of Eric Clapton onder handen neemt. Op zich is daar niets mis mee, maar in een gevoelig bedoelde com positie gaat dan wel de essentie ver loren. De percussiegroep speelde met het exotische 'Katie's bossa' een pas sende inleiding op 'Day-o', dat be kend werd door de vrolijke uithalen van zanger Harry Belafonte. André van Duin vertaalde het in 'Waarom zijn de bananen krom?' en tot hilari teit van het meeklappende publiek toverde een orkestlid inderdaad een banaan te voorschijn om die lekker weg te happen De percussionisten kregen de handen op elkaar met een swingende 'Shongaloo ramble' en in het overbekende 'It's a long way to Tipperary' kende de geslaagde avond een passende finale. Bart Bosch Excelsior is er het levende bewijs van lat het dankzij vereende inspannin gen snel weer goed kan komen met een zieltogende dorpsvereniging. Waren de drumband en de naiorettegroep van de christeli|ke ■nuziekvereniging nog niet zo heel ang geleden op sterven na dood, roor de winteruitvoering van zaterdag noest het podium flink worden uitge leid om alle uitvoerenden te kunnen lerbergen. De elf majorettes, waar- nee vorig jaar is gestart, zijn nog iteeds van de partij en de aercussiegroep, die de drumband is ipgevolgd, is uitgebreid met drie le den terwijl er ook nog een adspirant- id in opleiding is. Het fanfareorkest <an over niet al te lange tijd eveneens i|f nieuwe blazers verwelkomen: vier ougels en één trombonist. De Elkerliekmars waarmee werd ge spend zette meteen de toon voor een jevaneerde en vooral vrolijke nuziekavond Het stuk van Wim aseroms werd vol overgave ge peeld, waarbij de massieve kracht ian het orkest door de jercussiegroep werd overgoten met ten subtiel, licht sausje. De aller reinste minirettes konden het tempo 'an hun oudere collega's amper bij- oenen en moesten tussendoor ver- nellen om weer in de pas te kunnen neelopen, maar niemand die daar sm maalde, integendeel. *la deze overweldigende ouverture was de playbackuitvoering van de hit Crazy' van tieneridool Britney Spears door de majorettes een beetje een anticlimax, vooral door het blikkerige geluid van de plafondspeakertjes dat snel wegstierf in de grote sporthal. Het daaropvolgende Kinderen-voor- (mderen-liedje 'De natuur slaat te ug' maakte veel goed - de dansmariekes hadden zich hiervoor n aandoenlijke poezenpakjes gehuld en heuse snorharen opgeplakt. On der een luid 'yabadabadooh!' be- itormde vervolgens Fred Flintstone een fraai verklede percussiegroep dirigent Simon van Tatenhove) de 'ühne, waarna de herkennings melodie van de strip- en tekenfilm serie het jeugdige gedeelte van de avond feestelijk besloot. De rustige maar beslist niet eenvou dige 'Deep river rhapsody', het dam mende en perfect uitgevoerde vesternnummer 'Oregon', het thema 'an de film Soldaat van Oranje en de mars 'Per aspera ad astra' ('door stnjd tot overwinning') was een deel 'an het publiek bekend van het op reden dat het fanfareorkest twee maanden geleden in de Burgemees- er De Koninghal gaf met de collega's an DEK uit Den Hoorn en KTF uit Den Burg. Voor de overigen was het een aangename eerste kennismaking die smaakte naar meer. Het orkest iad overigens wel even nodig om goed op gang te komen: de Pasto- aie van Jan de Haan had een mooie jelaagdheid en het aanzwellende Deluid was prachtig, maar hier en daar waren in de kopersectie tijdens de 'dunnere' gedeelten helaas enkele laperingen te bespeuren. Die moe- en er nog wel even uit, want men ieet met voor niets Excelsior ('steeds hoger'). De gezusters Dieuwke van Tatenhove altsaxofoon) en Janny Witte (bugel) 'amen de solopartij voor hun reke- lin9 in 'Morricone's melody', een verkje van filmcomponist Ennio lorricone, de onbetwiste koning van de spaghettiwesternsoundtrack. De orkestrale begeleiding was prima, fijdens de repetities had dirigent "etty Bakker nog flink op de musici lefoeterd, maar deze keer bedeelde :|I hen met een welverdiend compli ment. '°k trombonist Dirk Trap had een 'oioverzoekje ingediend. Hij wilde )raag samen met zijn dirigent 'It ain't necessarily so' spelen, een nummer uit de beroemde musical Porgy and Bess van Gershwin. Dat mocht, maar niet eerder dan nadat hij door zijn mede-orkestleden op een uitbundig door de zaal meegezongen 'Lang zal die leven' was getrakteerd. Vervol gens zette Trap zijn verjaardag luis ter bij met een stijlvolle uitvoering van het langzame, jazzy nummer, dat de oudere jongeren onder ons mis schien nog kennen in de versie van Betty Bakker en de jarige Dirk Trap soleerden op 'It ain't necessarily so'. (Foto's Bvt Bosch Geloof me toch, als ik van hier verdwijn maakt het niet uit. Straks bloeit weer de jasmijn en geurt de kamperfoelie. Erger zou het wezen als zij verdwenen waren - ik er nog zou zijn. Hugo Pos Onverwacht en veel te vroeg is overleden Jan Groot 2-9-1956 11-3-2001 Ellen Jeroen en Esther Lennart Texel, 11 maart 2001 Klif 22 1797 AL Den Hoorn Jan ligt thuis Gelegenheid tot condoleren donderdag 15 maart van 16.00 - 18.00 uur in de serre van Klif 23 en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 16 maart om 11.00 uur in het crema torium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Diep geschokt zijn wij door het plotseling overlij den van onze collega Jan Groot Zijn inzet en enthousiasme zullen we missen. Wij wensen Ellen en de kinderen veel sterkte toe in de komende tijd. Directie en medewerkers Texelse Wol Onderneming Met grote verslagenheid vernamen wij het bericht van het plotseling overlijden van mijn jongste zoon en onze broer, zwager en oom Jan Groot Wij wensen Ellen, Jeroen en Esther en Lennart veel sterkte toe bij dit zware verlies. Sina Groot-Zijm Martin en Anne, Bettie en Cot, Hans en Roly, Emmie en Aaf, Siem en Dineke, Niek en Leni, neven en nichten Den Burg, 11 maart. Soms gebeuren er onbegrijpelijke dingen, zoals nu. Volkomen onverwacht moeten wij afscheid ne men van onze buurman Jan Groot in de leeftijd van 44 jaar. Wij wensen Ellen, Jeroen en Lennart veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen. De buren van Klif, Abe Zijm Jaap en Coosje Klaas en Annie Hartwig en Cornelia George en Anneke Herman en Ina Theo en Anneke Toon en Bets Joop en Ria Charlotte Cor en Bas In zijn geliefde Agel is rustig ingeslapen mijn liefste, mijn lieve papa, onze lieve opa, onze lieve broer, fijne zwager, schoonvader, schoon zoon, oom, vriend en ons lieve baasje Will van Workum Nijmegen, 19 augustus 1923 Agel, 8 maart 2001 Agel: Connie van Workum-de la Rie Milou, Mischa, Pelops en Millie Will is op maandag 12 maart naar zijn laatste rust plaats in Agel gebracht. Correspondentieadres: 4, Chemin de Bize, 34210 Agel, France. Op 7 februari 2001 waren onze ouders 40 jaar getrouwd. Dit vieren wij op 24 maart in „Hotel Den Burg", Emmalaan 4-6. Wilt u hen feliciteren, dan bent u van harte welkom op de receptie van 15.00 tot 16.30 uur. De kinderen en kleinkinderen. Na 9 weken in het Gemini-ziekenhuis ben ik vandaag weer op m'n ei gen kamer in de "Gollards". Hartelijk dank voor de belangstelling en de vele kaarten. K Kramer-Dijkstra "Gollards", kamer 102 Dit par gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehan dicapten met de Zonnebloem op vakantie Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van intensieve ver plegmg en verzorging Mensen die door hun ziekte ol handicap boven dien vaak ongewild aan huis ge bonden zijn Daarom gemeten zij dubbel van hun vakantie De Zonnebloem kan deze volledig aangepaste en verzorgde vakanties organiseren dankzij de hulp van meer dan 6500 vrijwilligers Ook kunt helpen' Doe mee aan de 'Actie Zonne- bloemvakanties'. Ciro 145. Breda 'OOK IK HELP MEE' Paal 9 is alle dagen geo pend! Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333. Voor een goed advies en een scherpe prijs bent U bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis aan het juiste adres. Maricoweg 6, Den Burg. 'De Tegelboet' voor al uw tegels en sanitair. Open maandag t/m vrijdag 14.00 -17.30 uur, zaterdag 10.00 - 12.30 uur. Vliegwiel 4, Oudeschild. tel. 310455 Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog, tel. 317575. Haarstudio Binnenburg werkt het liefst op af spraak. Tel. 315224 Honda waterpompen, 4-takt centrifugaal pom pen. Duinker Motorser vice, Oudeschild. Voor iedere klus groot of klein moet U natuurlijk bij Bouwmarkt Fixet v.d. Vis zijn! Maricoweg 6. Den Burg. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ9,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ3,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXEL AARTJE op aanvraag. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus baconnugget. kipstick, bamibal. kip- nugget. partybal, nasibal, kaas- soufflé, hai fongbal ƒ7,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890. Infobeurs www horeca beurs-texel nl Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd, satel liet, etc Service Center Texel, 311 777. Zoveel bands op Texel... Te koop. Gibson L47 semi akoestische jazz-gitaar, massief blad, geschept met De Armond pick-up bouw jaar 1948. vaste prijs ƒ2001,-. Tel 312821/ madrosl 3th hotmail.com (IM Texelaartje) Honda 4-takt bosmaaiers stil en zuinig. Duinker Motorservice Oudeschild. Emma werkschoenen Oersterk en lopen als Ecco.s. Mantje Schoe nen. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aardap pels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Honda zitmaaiers, ruw terreinmaaiers, gazon maaiers, elektromaaiers, totaal 44 modellen en div. gebruikte modellen. Duinker Motorservice, Oudeschild. Een complete website? Kom eens langs bij TCA. Diverse tweedehands computers. Bel 318489. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken 39,95, 5 modellen, 5 lengtematen. Sterk in 't werk. Rabbit Habit. Verkoop radio, tv, video, satelliet. SCT, 311 777. Texels open 501 darten. Zaterdag 24 maart in Strends End, Oosterend. Opgave t/m 18 maart via tel 318975 't Cafeetje, 310240 Jan Duinker en 314079 Switzer Texel Kites. Wist uDat ik al 25 jaar zadels en tuigen (ver)maak en repareer? Rien Mast Zadelmakerij, tel. 327296. Zijn jullie dat koude weer ook zo zat, kom dan vrijdag 16 en zaterdag 17 maart naar de Beach Party. Het Cafeetje te Oosterend. Surf naar www.Service CenterTexel.nl Gevraagd: ouderwetse winkelweegschaal (geen gewichtjes-weegschaal) bijv. Berkel of Olland. Te vens ouderwetse vooroor logse kassa gevraagd. Inde Soete Suyckerbol, tel. 319767 Ledenvergadering IJs club De Koog i.v.m. nieuwe ijsbaan. Aanvang 20.00 uur, dorpshuis De Hof U bent ondernemer en geen toegangskaarten Horecavakbeurs ontvan gen? Bel of spreek in 317970. Thuis iets te vieren of gewoon lekkere trek? Ons assortiment gebak en taart kunt u dagelijks vers afha len. SportKaffee Ofrein, tel. 312060. Gebak en taart waarmee je scoort! (IM Texelaartje) PRESENTEERT DEZE WEEK OP (Andy Garcia) NON-STOP GENIETEN VAN TOPFIIMS, ZONDER RECLAME VRAAG CINENOVA AAN BIJ Kabeltex, tel. 315411 Eigen domeinnaam? Ei gen webserver? www. nlwebservice.com Tel. 030 2718849. Doe-het-zelver, voor al uw tegels en materialen, ook in kleine hoeveelhe den, gaat u naar 'De Tegelboet', Vliegwiel 4, Oudeschild. Vier Texelse sonnetten van Aart v.d. Brink. Extra- tje tijdens de boekenweek in Het Open Boek. Verkoop JVC audio/video. Service Center Texel, 311 777. De wereld op Texel een beetje mooier maken met de mooie voorwerpen uit de collectie van Hans van der Klift. Beach Party, vrijdag 16 en zaterdag 17 maart. Toe gang is gratis. Het Cafeetje te Oosterend. Heeft u een horeca-, ver huur-, of een recreatie- bedrijf en geen toegangs kaarten Horecavak beurs? Bel of spreek in: 317970 Voor de mooiste tegels en de leukste ideeën komt u naar de showroom van Tegelbedrijf Piet Kooger. Geopend ma. t/m vr. 13.30 tot 17.30 uur. za. 10.00 tot 13.00 uur, of u belt voor een afspraak. Slotskolk 10 Oosterend- Tel. 318463 Texelse kaas Wezenspyk. Je bent pas echt geslaagd met een Honda scooter. Duinker Motorservice, Oudeschild. tel. 313831. Woede! Roman van Salman Rushdie, een bij zonder geschenk tijdens de boekenweek in Het Open Boek. Met spoed gezocht voor 4 maanden kamer of app. met eigen opgang en kook gelegenheid Liefst Den Burg-Tel. 06-11230787 T.k.: Mercedes 190, autom., bj. '85,178.000 km Tel. 316388/316940. Vrijdag 16 en zaterdag 17 maart Beach Party met echt zand en zomerse tem peraturen. Het Cafeetje te Oosterend. Inde Soete Suykerbol. In maart geopend op wo. do. en zat. van 13-17 uur Herenstraat - Den Hoorn. Te koop: Ford Siërra 2.0 Itr., voor cross of onderd. Gevr 4-wielig pony wagentje. Tel 314680. Bent u op zoek naar een baan in de zorg? Als verpleegkundige of zieken verzorgende in de Thuis zorg? Bel dan naar Zorg Interim, 0223-650250. Inde Soete Suykerbol. In maart geopend op wo do. en zat. van 13-17 uur. Herenstraat - Den Hoorn. Website http://www.pvda. nIMexel een schot in de roos. Verkoop Sony audio/video. SCT, 311 777 In de potten en vazen van Hans van der Klift krijgen uw boeketten de allure van een 17de eeuws stilleven. Workshop tuinbeeld. Maak in één avond je eigen tuinbeeldje met paverpol 14, 15, 20 en 21 maart. Grote groepen ook moge lijk na afspraak (max 10 pers.). Erkend paverpol docente Anna Marie Rei- dmg. Nieuwsgierig? Inl tel 312395. Vermist: tam kauwtje (Karei). Rechter vleugel gekort. Tel. 315011. T.k houten schuurtje 3 x 2 x 2 m in onderdelen, 2 jaar gebruikt, ƒ700.- Tel 319279 Geen toegangskaarten ontvangen Horecavak beurs? Bel of spreek in: 317970 Stoppen met roken7 Doen! Cursus of individuele bege leiding. Johan Hooger- heide, tel. 314897 of 06- 21200663. (IM Texelaartje) EEN ZO NATUURLIJK MOGELIJKE HOUTEN VLOER7 Wij hebben e*n grote xximnc Osmo ftsnjwasolif KJeurbcitsen VJoerl akfcen ïjiMMj/' Victoria b.v. Schoon maak- Bedrijfsdiensten is met spoed op zoek naar schoonmaakmede wer kers. Het betreft twee kantoorobjecten in Den Burg Werktijden vanaf 17.00 uur. Geinteresseerd7 Neem direct contact met ons op! Tel. 072-5612442 - met witte bef - voor witte voeten - achter witte sokken - met rode vlooien band Zwerfdierenopvang Gemeente Texel swmtvu ia 12 311477 Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt door voor hotels en bungalowparken Tel. 0223 623475 Fax 0223 628691 e-mail veldmanbv@quicknet.nl Wij zijn u graag van dienst DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld 8t de Rooy). 9,30 12,40 15,50 18,60 21,70 24,80 27,90 31,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tanefinci. 19% btw Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats: Advertentie Handtekening plaatsen in de krant van

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3