Kunst gluren bij de buren r Agenda ccursies Gestrand op een onbewoond eiland teso fro Natura >voko is/SSL Muziekschool houdt open dag 'Special guest' bij Big Band a Communiceren in kunstwerken Hoogwater te Oudeschild Calluna DISCO KARUNG TEXEL 1000 m2 .TEXELSE COURANT' iterdag 31 maart: nsdag 3 april: >ensdag 4 april: nderdag 5 april: pQ Vrijdag 30 maart: Zaterdag 31 maart: Bedrijvenestafette Zondag 1 april: Maandag 2 april: Dinsdag 3 april: 'i: r Zaterdag 31 maart Cabaret café Kunst in Zee oC-UIT ^|an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 30 MAART 2001 lelijks gaat in de Slufter om Jo uur de excursie 'Door het zout fi de zee' van Staatsbosbeheer ■start Opgave en inlichtingen bij ylare, tel. 317741. ■exelse Bierbrouwerij is geopend n 14.00 tot 18 00 uur. Excursies Sten om 15 00 en 16.00 uur. de Slufter begint om 6 00 uur de lirsie 'Ontwakend duin' van ltsbosbeheer Opgave en inlich- |en bij EcoMare, tel. 317741 ■Texelse Bierbrouwerij is geopend 14 00 tot 18 00 uur dleidingen starten om 15.00 en 10 uur. het duinpark bij EcoMare begint 21 00 uur een nachtexcursie jgave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. I Texelse Bierbrouwerij is geopend 14 00 tot 18.00 uur dleidingen starten om 15.00 en iOO uur Texelse Bierbrouwerij is geopend 14 00 tot 18.00 uur. idleidingen starten om 15 00 en i0 uur. porthal Ons Genoegen in Den •g komen zaterdag vijf teams van eybalvereniging Tevoko in actie, eerste damesteam, de B-jeugd ■het tweede herenteam bijten om I 10 uur het spits af met wedstrij- II tegen respectievelijk Simokos 2, I '94 en WSOV 3. Om 15 00 uur Jdthet eerste herenteam in het (dperk tegen Ardea 2 en het ■de amesteam tegen VC Niedorp i I ièbrek aan weerstand, last van Irgieën, angsten, eczeem, hoge- ^flage bloeddruk, de ziekte van rteiière, de ziekte van Pfeiffer, pro- I? I nen bij de menstruatie of de V rgang, dichtgeslibde aderen, [jnlijke gewrichten, problemen aan mDrostaat, overgewicht of een lere ziekte of aandoening? Dan een bezoekje aan de Pro :ura-avond op woensdag 11 april Fde voetbalkantine van SV iterend kunnen worden overwo- en. Texelaars Jeannette Groenhof I.Ria Trap organiseren een bijeen- |nst over het dagelijks voedsel en Iveel voorkomende tekort aan ■dingsstoffen Spreker is Wim van er Weel uit Breda, vertegenwoor- ■er van de firma Pro Natura, die m uiteenzetting geeft over de luurlijke voedingssupplementen Been oplossing zouden kunnen Iden. Opgave en informatie via ji 327 126 of 318 219. Op de bon- Booi komen mag ook. Onder het motto 'Kunst gluren bij de buren' kunnen nieuwsgierige kunstliefhebbers zaterdag en zon dag een kijkje nemen in veertien tot kunstwerk getransformeerde huizen in het centrum van Den Burg. De kunstroute is 'In Situ' genoemd, wat letterlijk 'ter plaatse' en 'in de oorspronkelijke toestand' betekent. De organisatie is in han den van de kunstenaarsgroep Waantij, in samenwerking met de VVV en de Stichting Kunst in Zee. Naast de zes leden van Waantij - Caroline Serton, Dimitri Gazan, Eric Hercules, Ineke Kuiper en Patrick Tanghe - zijn zes gastexposanten uitgenodigd. Een van hen is de Texelse Els Kingma, die beeldhouw werk laat zien. De anderen zijn uit Elly Werdler uit Groningen (gespe cialiseerd in tekenen en schilderen), Gert Engels uit Zaandam (ruimtelijk werk), Piet Vos uit Heemskerk (ruimtelijk werk), Etyen Wèry uit het Belgische Bossut (schilderen) en Hubert Bergmann uit Duitsland (muziek). Een catalogus met meer bijzonderheden is voor ƒ10,- verkrijgbaar bij de VVV en Cinema Texel. Wie zich zo'n boekje aanschaft, krijgt tevens twee passe partouts én op iedere locatie een foto van het werk dat er te zien is. Wie de hele route loopt, verzamelt dus alle foto's, die later in het boek je kunnen worden geplakt. Slaagt het initiatief, dan wil Waantij ieder jaar een soortgelijke route organise ren. Behalve de bewoners van de huizen, verleent ook OSG de Hogeberg medewerking. De expositie is opge nomen in het lesprogramma van de Culturele en Kunstzinnige Vorming en leerlingen worden ingezet als suppoost. Een vergoeding wordt gesponsord door de Welzijnsstichting. Hulp op organisa torisch gebied krijgt Waantij tevens van de VVV Texel en de Stichting Kunst in Zee De route loopt langs de volgende adressen: Pater Witteplein 13, Molenstraat 91 (Reiki-centrum), Warmoesstraat 8 (tuin), Waalderstraat 19, Waalderstraat 58 (Sonnevanck), Wilhelminalaan 69, Weverstraat 35 (tuin), Achterom (garage), Julianastraat 9, Hof van Geus 1, Emmalaan 8, Weverstraat 101 (binnenplaats). Weverstraat 85 (voormalige woning van de dames Dijt) en Weverstraat 71. De huizen zijn zaterdag en zondag van 10.00 tot 17 00 uur geopend Wie geen catalogus wil, kan voor het symboli sche bedrag van eén gulden een passe-partout aanschaffen, eveneens verkrijgbaar bij Cinema Texel en de WV Aansluitend op de route is er zondagavond 'Witte Salon' in taveerne De Twaalf Bakken Voor de gelegenheid hebben het personeel en de leden van Waantij het café wit aangekleed. Kaarten voor dit evenement zijn verkrijgbaar in de Twaalf Bakken. Met optredens van diverse solisten en ensembles, een open podium, een presentatie van de toneelafde ling, openbare lessen, workshops en dansdemonstraties kent de open dag van de Muziek- en Dansschool Texel op zaterdag 7 april een gevuld programma. Het evenement wordt gehouden in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg en begint om 11.30 uur. Tot 12.00 uur staan behalve de ope ning een concert van de docenten en een presentatie van de website van de school gepland. Tot 13.30 uur worden daarna openbare lessen en workshops zang, saxofoon, klari net, gitaar, keyboard, slagwerk, Algemene Muzikale Vorming, piano en toneel gegeven. Tussen 12 00 en 15.00 vinden dansdemonstraties en -workshops, optredens van ensem bles en het open podium plaats. Het middaggedeelte, tussen 13.30 en 15.00 uur, is gereserveerd voor een tweede serie openbare lessen en workshops. Centraal staan dan viool en cello, harp, dwarsfluit, koper, blokfluit. Algemene Muzikale Vorming en accordeon. Van 13.30 tot 14 30 uur geeft de Popschool opening van zaken. Het slagwerkensemble laat tussen 14.30 en 15.00 uur van zich horen De open dag eindigt rond 15 00 uur. Dat wil niet zeggen dat er die dag op muzikaal terrein verder mets te beleven valt, want om 19 30 uur begint in de Burgemeester de Koninghal de finale van het ensem- blefestival Een uitgebreid program ma is, evenals het nieuwe cursusboekje, verkrijgbaar op de open dag zelf. Hmnieuws Avontuur en drama zijn belangrij- e ingrediënten in de film 'Cast ®way', die werd geregisseerd door obert Zemeckis (van onder meer ■orrest Gump') en ook deze week i Cinema Texel draait, loofdpersoon is Chuck Noland vertolkt door Tom Hanks), techni cs bij een koeriersbedrijf, die vordt geleefd door de klok Hij is 'Itijd op volle snelheid bezig, toe- lewijd aan zijn carrière, die 'itstekend past bij zijn dwingen- te persoonlijkheid. Onder het n°tto 'maximum success through Maximum control' is ieder moment van de dag zorgvuldig oor hem gepland. Zijn persoon- 'jk leven is echter heel wat binder succesvol en voor zijn riendin Kelly (gespeeld door telen Hunt) heeft hij eigenlijk )een tijd Aan Chucks hectische even komt abrupt een einde wanneer hij slachtoffer wordt van 'en vliegtuigongeluk. Hij overleeft weliswaar, maar strandt op een onbewoond eiland. Zonder de stress en afleidingen van de moderne wereld verandert zijn visie op het leven ingrijpend. Eveneens geprolongeerd is 'Ik ook van jou', een Nederlandse thriller waarin aankomend schrij ver Erik (Antonie Kamerling) voor het eerst durft terug te blikken op de even hartstochtelijke als problematische liefde die hij heeft gehad met het mysterieuze meisje Reza, gespeeld door Angela Schijf. Ook nog een week je te zren zijn de familiefilm '102 echte Dalmatiërs' en de romanti sche komedie 'What women want', over de playboy Nick Marshall, die een stroomstoot krijgt en dan blijkt te kunnen horen wat vrouwen denken Maandag draait wederom een 'sneak preview', waarbij de kijker zich kan laten verrassen door een film die tot het laatst toe geheim blijft Zanger annex mondharmonicaspe ler Sip de Jong is de 'special guest' bij het optreden dat Big Band Texel zondag verzorgt in strandpaviljoen De Krim Paal 28 Deze in Drenthe woonachtige artiest was vroeger veel op de radio te horen als close- harmonyzanger In de Verenigde Staten runde hij jarenlang een eigen 'jazztempel'. Als zeventiger is hij nog steeds volop actief in tal van jazzbands. 'Een echte diehard dus', vindt saxofonist en bandleider Jan Kuhne, die hem ontmoette en wist te strikken voor een optreden met 'zijn' Big Band Texel. Naast De Jong zijn ook de twee 'vaste' diva's Lies Pieterse en Belinda van Diesen te beluisteren en bewonderen. Het optreden begint om 18.00 uur en is gratis toegankelijk. Reserveren wordt aanbevolen. Bedoeling is om van de concerten, een gezamenlijk initiatief van Big Band Texel en het strandpaviljoen, een terugkerend evenement te maken, dat iedere eerste zondag van de maand plaatsvindt. Ook vol gende maand wordt het gezelschap bijgestaan door een 'special guest' trombonevirtuoos Eric Blok In zwemparadijs Calluna worden de Texelse kampioenschappen zwemmen gehouden, aanvang 19.30 uur. In de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo begint om 19 30 uur de vierde ronde van het ensemblefestival van de Muziek- en Dansschool. De toe gang is gratis Omdat aan deze ronde ook de dansgroepen meedoen, is er maar beperkt ruimte voor het publiek Toneelvereniging De Vriendenkring voert in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn het blijspel 'Wat een drama!' uit. Aanvang 20.00 uur. Kaarten kosten ƒ10,- en kunnen worden gereserveerd via tel 319 606. Het maandelijkse Cabaret-café van Pip Barnard en Janien de Bruijn gaat wegens ziekte van één van de hoofdrolspelers niet door In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 19.00 uur), Cast away (21 00 uur) en Ik oök van jou (21.45 uur). Deelnemers aan de jazzdansdag van GVT laten met een voorstelling in de Burgemeester de Koninghal zien wat ze vandaag met elkaar hebben voorbereid. Aanvang 17.00 uur. De dag zelf (gratis toegankelijk voor leerlingen van groep 3 tot en met 8 van de basisschool) begint om 10.00 uur Nico de Haan, werkzaam bij Vogelbescherming Nederland, verricht om 15 00 uur in Art Gallery Het Posthuys in De Koog de opening van de tentoonstelling 'Gevoel voor het eiland', waarin natuur en landschap van Texel in beeld zijn gebracht. De galerie is open vanaf 13.00 uur De expositie betekent het afscheid van galeriehoudsters Tmie Visser en Lida Schelling. In Den Burg vindt de eerste dag van de manifestatie Kunst in Zee plaats, met tussen 10.00 en 17.00 uur een kunstroute (zie ook de pagina 'Uit en actief' in deze krant) en van 13.00 tot 18.00 uur een straatfestival in het centrum van het dorp en een expositie beeldende kunst in Tusse de banke. Om 19.30 uur begint in Question Plaza een literatuuravond met schrijvers Adriaan van Dis en Connie Palmen. In zwemparadijs Calluna is van 19.00 tot 22.00 uur voor het laatst dit winterseizoen disco voor de jeugd. De entree bedraagt ƒ6,-. Toneelvereniging De Vriendenkring voert in dorpshuis De Waldhoorn in 'Kunst is communiceren Communiceren met je materiaal, met jezelf en met anderen.' Dat vindt Conny Nagtegaal uit Dordrecht, van wie deze weken beelden en acrylschilderijen zijn te bezichtigen in restaurant De Worsteltent. Ze laat zich graag inspireren door de mens, 'in zijn gedragingen en in zijn relaties'. Mensfiguren spelen dan ook een belangrijke vorm in haar werk, dat soms herkenbaar en soms abstract en symbolisch is. Een belangrijk stre ven van Nagtegaal is om 'toeganke lijke kunst' te vervaardigen. Daar lijkt ze aardig in te lukken, consta teren de uitbaters van De Worsteltent, want sinds zaterdag (toen de expositie werd geopend), is ieder dag nog een werk verkocht. In hotel Bos en Duin wordt maan dag een bijeenkomst gehouden over de bedrijvenestafette. Deze wedstrijd, waarbij vier medewerkers hardlopend de eer van hun bedrijf verdedigen, staat gepland voor 28 mei Bedoeling is tot die tijd geza menlijk acht keer te trainen Deze sessies vinden steeds op maandag plaats en duren van 19.00 tot 20.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich nog opgeven tijdens de introductie avond, die om 19 00 uur begint. Het is de bedoeling na een inleiding van een half uurtje nog even te trainen, zodat aangeraden wordt de loopspullen mee te nemen. Den Hoorn voor de tweede en laat ste maal het blijspel 'Wat een drama!' uit Aanvang 20.00 uur Kaarten kosten ƒ10,- en kunnen worden gereserveerd via tel. 319 606 In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14 30 en 19.00 uur), 102 echte Dalmatiërs (15 00 uur), Cast away (21.00 uur) en Ik ook van jou (21 45 uur) In Den Burg vindt de tweede en laatste dag van de manifestatie Kunst in Zee plaats. Het ochtend- en middagprogramma (met de kunstrouie, het straatfestival en de expositie) zijn gelijk aan die van zaterdag. In Question Plaza wordt tussen 14 30 en 17.30 uur een Open Podium gehouden, waarbij iedere Texelse rijmelaar maximaal vijf minuten de kans krijgt om ten over staan van een deskundige jury voor te dragen uit eigen werk. Op het crossterrein van de MAB aan de Slufterweg begint om 14.00 uur de eerste clubcross De inschrijving is open vanaf 12.00 uur, om 13.00 uur beginnen de trainingsritten. Big Band Texel, zangeressen Lies Pieterse en Belinda van Diesen en zanger annex mondharmonicaspe ler Sip de Jong treden vanaf 18.00 uur op in strandpaviljoen De Krim Paal 28 Toegang gratis, reserveren is gewenst. In Cinema Texel draaien What women want (aanvang 14.30 en 19.00 uur), 102 echte Dalmatiërs (15 00 uur), Cast away (21.00 uur) en Ik ook van jou (21.45 uur). In hotel Bos en Duin begint om 19.00 uur een informatieavond over de op 28 mei te houden bedrijvenestafette, georganiseerd door Atletiekvereniging Texel In Cinema Texel draaien Cast away (aanvang 20 00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Vanaf 13.30 uur vinden in De Lindeboom in Den Burg de jaarlijkse biertapwedstrijden plaats. Om 19.30 uur begint in het Vliegveldrestaurant een voorlichtingsavond over geluidhin der door de kleine luchtvaart Belangstellenden kunnen er met al hun vragen terecht. Om 20.00 uur begint in De Witte Burcht in de Molenstraat een open klaverjasdrive ten bate van het goede doel. Deelname kost ƒ7,- per koppel. De FNV Vrouwenbond heeft een bij eenkomst in de Buureton; aanvang 20.00 uur De avond wordt verzorgd door het eendagsbestuur, dus het is een verrassing wat er gaat gebeuren. In Cinema Texel draaien Cast away (aanvang 20 00 uur) en Ik ook van jou (20.30 uur) Veerdienst TESO tussen vandaag (vrijdag) tot 20.05 uur twee boten in en vaart dan volgens een halfuursregeling Dat betekent dat er in die periode ieder half uur een boot vertrekt, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Er worden geen wachttijden verwacht Vr. 30 11.56 en 0.35 u. Za. 31 0.35 en 12.15 u. Ma. 01 1.16 en 13.10 u. Di 02 1.54 en 14.07 u. Wo. 03 3.10 en 15.35 u. Do 04 5.20 en 17 40 u. Vr. 05 6.35 en 18 54 u CEEÏBm MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag 3 I maart en zondag I april garnalen-sleepnetvistocht 14.00 uur Dinsdag 3 en woensdag 4 april laag water; dus combinatie van robbentocht en sleepnetvissen 10.30 uur garnalen-sleepnetvistocht 14.00 uur Donderdag 5 en vrijdag 6 april laagwater; dus combinatie van robbentocht en sleepnetvissen 10.30 en 14 00 uur Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 The Prophecy 2 The spring edition Trance, Club, Energy Trance. Go with the flow. Take Control.be there Zwemparadijs Van 19.00 tot 22.00 uur Entree 6,- p.p. Vrijdagavond geen i.v.m. ziekte Zaterdag en zondag Zie programma □EN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 |aar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin Nu bereikbaar via Pontweg, afslag 8 ,cv\tondvaa^ Zeehondenrond\aart met een comfortabel passagiersschip Afvaart dagelijks 10.30 - 1230 uur 14.00 16.00 uur Kaartverkoop: Souvcrnirswinkcl 'i Haventje Oudeschild .Tel 313806of06-51105775 Fax 315097. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 1 april op om 7.13 uur en gaat onder om 20.12 uur. 1 april eerste kwartier; 3 april doodtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 11