V 'Wélde kaart wat uitbreiden maar geen exclusief gebeuren .TEXELSE 2 COURANT' Nauta CD wordt Music Store Texel Bednj vi gheid 'Mei Natuurmaand gaat gewoon door' Cafébridgedrive DETV vergadert Nieuw blad Historische Vereniging jj3 Kerkdiensten Zondag 1 april 2001 Schoolvoetbal basisonderwijs Me(fische zorg oud Papj» Nieuwe beheerders café-restaurant De Slufter Reumafonds: tol nog 200,- extl Badmintonstrijif nog niet beslisf Informatieavoni over vlieghindei VRIJDAG 30 MAART 2001 De winkel die voorheen Nauta CD heette, is vanaf vandaag uitgebreid en geopend onder een nieuwe naam: Music Store Texel. Binnen twaalf dagen vond een ingrijpende verbouwing plaats. Het resultaat mag er zijn. Eigenaar William Witte en bedrijfsleider Henk Slikker kon den tussen de drukte door, tijd - en ruimte - vrijmaken voor een inter view: 'Het was hard nodig.' 'Er is de afgelopen anderhalf jaar veel gebeurd in de CD-branche' vertelt Witte 'Er zijn veel bedrijven failliet gegaan of gefuseerd. Vroeger had je vier formules: Music House, Music Shop. Music Store en Ear Eye. De laatste is failliet gegaan, de eerste drie zijn samen gegaan. Toen moest worden gekeken naar wat de beste formule was. Het bleek dat Music Store het bekendst is onder de doel groep. Nu opent het concern 250 vestigingen verspreid over heel Ne derland.' Niet iedereen kan daarvoor zomaar in aanmerking komen. Slikker: 'Wij waren al Music Shop, dus onze naam moest sowieso wor den veranderd. Maar Music Store kijkt ook naar de ligging van een ves tiging. je moet een bepaalde omzet hebben, en vooral de formule uiten. We moeten de uitstraling van het bedrijf krijgen.' De CD-winkel had al eerder een ver- bouwing op het programma staan, maar wilde gezien de ontwikkelingen in het bedrijfsleven wachten. 'Je kan je pui wel groen schilderen, maar als de winkel een andere naam krijgt, kun je er net zo hard weer met blauw overheen', zegt Slikker. Twaalf dagen lang werd er van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat hard gewerkt. Witte, die een groot compliment maakt aan de helpende bedrijven: 'Alles ging tegelijk de verbouwing, de naams verandering en de uitbreiding. Het was hard nodig.' Het grootste karwei was het op gelijke hoogte brengen van de aflopende vloer. 'Een vrese lijke klus', aldus de eigenaar. Daar naast werd het kassa-eiland uit het pand gesloopt, waardoor veel ruimte vrijkwam. Ook kreeg het gehele pand een nieuwe kleur. Slikker: 'Een nieuwe frisse look hoort bij de pre sentatie van je bedrijf.' En presenta tie heeft Witte hoog in het vaandel. Witte houdt vooral rekening met de opkomst van de DVD - een video vervanger. 'Op dat gebied is veel gaande. Naast een groter assorti ment willen we binnen enkele weken starten met de verhuur van DVD's.' De Ster Videotheek blijft onderdeel van de winkel. 'Die hebben we al ja ren, en dat houden we zo.' Met de nieuwe naam is het laatste restje ver bondenheid met Nauta verdwenen. Witte: 'De laatste paar jaar droegen we alleen de naam van Jook Nauta nog. Toen ik eigenaar werd heb ik de naam zo gehouden, maar dit is een mooi moment om dat af te sluiten. We hebben een prima samenwerking met Nauta gehad, dat is echt heel goed bevallen. Nu gaan we onze ei gen weg.' Meimaand Natuurmaand, het evene ment dat de aandacht vestigt op de schoonheid van de natuurwaarden op het eiland, gaat ondanks de voor zorgsmaatregelen rond mond- en klauwzeer vooralsnog gewoon door. Een groot deel van de activiteiten vindt namelijk plaats in 'veilige' ge bieden, zo laat de organisatie weten. En mocht dat op onderdelen met het geval zijn, dan zullen zoveel mogelijk alternatieve routes worden uitgestip peld of alternatieve bedrijven worden bezocht. Als een bezoek aan schapenboerderij De Noordkroon bij voorbeeld nog niet mogelijk is, dan zal worden uitgeweken naar een ak kerbouw- of bloembollenteeltbednjf. 'In de verschillende werkgroepen zit ten hele creatieve mensen, die vast wel een oplossing weten te verzin nen', aldus coördinator Tessa van Daalen. Zestig kaarters trotseerden zondag middag de kou om vanuit hotel De Lindeboom uit te waaieren over de horecagelegenheden die hun zaak hadden opengesteld voor de café- bridgedrive, die voor de vierde keer door bridgeclub Groot Slem werd georganiseerd. De deelnemende be drijven waren naast De Lindeboom restaurant De Smulpot, café De Zwaan en Chinees restaurant Azië. In een gemoedelijke sfeer werd in zeven rondes van vier spellen de strijd be slecht. Het evenement werd op pas sende wijze besloten met een buffet maaltijd in Azié. De visserijvereniging DETV houdt zaterdag 7 april haar jaarvergadering in dorpshuis De Bijenkorf te Ooster end. Bestuursleden P. van der Vis, G. van der Slikke en K.J. Mulder zijn af tredend en herkiesbaar. Na de pauze discussiëren bestuur en leden over actuele vissenjzaken met de directeur en de plaatsvervangend-directeur Visserij van het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij. De bijeenkomst begint om 10.15 uur. 'Een nieuwe lente, een nieuw ge luid.' Het voorjaarsnummer van Historische Vereniging ligt nu bij de Texelse boekhandels. Het nummer getuigt van ondernemingslust door alle tijden heen en van vele herinneringen over de geschiede nis van Texel. De vereniging laat weten dat herinne ringen beslist niet saai hoeven te zijn, zoals blijkt uit het verhaal van oud redder Freek Buys Rzn. vertelt. In het nummer staan verhalen over hoe groot kemphaantjes op Texel kunnen uitvallen, hoe het ging in het Huis van alle Mensen, en hoe Anna Jans geld kreeg voor haar 'Vromigheydt', en een 'eerlijke vereeringhe' voor haar kwetsuur. Zoals gewoonlijk staat ach ter in het blad de mbriek Tessels Prate, waarin Texelse humor is te Ie- HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dienst in De Waal De Waal: 10.00 u ds. E.J. Vledder De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9 30 u ds C der Ne derlanden, 19.00 u. ds. E.J. Vledder Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden De Cocksdorp: 11.00 u ds R.G H Timmers uit Castricum GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 en 19.00 u. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 en 16 00 u. ds. T M van Dijk GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg. 10.00 u. Ev H. Keizer uit Meern ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u uitz. via De Lichtboei: zon. 10.45 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u rozenkransgebed JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u Wachttorenstudie, 11.20 u Het blad van de Historische Vereni ging, dat vier keer per jaar verschijnt, is te koop bij de Texelse boekhandels voor f7,50. Abonnementen zijn ook mogelijk. Correspondentieadres: Groeneplaats 10,1791 CC Den Burg, tel. 0222- 321 458. Op de velden van w Texel '94 wordt op woensdag 4 april het school- voetbaltoernooi voor het basison derwijs gehouden. In 115 wedstrij den moet duidelijk worden welke vijf teams zich dit jaar kampioen mogen noemen. Zoals elk jaar, wordt er gespeeld in vijf categorieën. In de A-poule en B- poule spelen de jongens en meisjes om het kampioenschap van Texel, in 2000 wonnen hier respectievelijk de Fontein en de Jozefschool. De Lubertischool bleek toen de sterkste in de C-poule, waarin de mimteams jongens uitkomen. De D-poule, mini- teams meisjes, werd gewonnen door de Jan Drijverschool, en de Strijbosschool won in de afgelopen editie de E-poule van de gemengde miniteams. Op woensdag 16 mei ^aar^^annaar^ar^^erst^wee Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 318234. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086:314727,314669; 312270of 322008 Verloskundigenpraktijk: T M Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp. Schoonoordsingel 24. Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9 00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8 30-9.30 u Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische be valling Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen n HIV of AIDS: Voor aanmelding, inl L malie of voorlichting: HumamtascB Helder; Binnenhaven 76-77; I 0223-617422 r Of Ui- OVERIGE HULPVERLENING: 4 Brand/Ambulance: Bij brand i voor spoedeisend ambulancev, voer bellen: 1-1-2. Of bel de Me kamer Noordholland-noord: 0] 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Bu< Het bureau is dagelijks open w 9.00 tot 17 00 u Telefoon: 09q 8844 In spoedeisende gevallen 1-2. 4 Gevonden munitie: Bel de politj tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keest laan 11Den Burg. Alleen in spi gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdens tooruren 319413 (De Nieuwe Skui Toeristenpastoraat: Br; Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texi Warme maaltijdvoorzieni alarmering, klusjesdienst, huishr delijke dienst, versteldienst. Spree jd uur van 9.00 tot 10.00 u. en vi [d 14.00 tot 16.00 u De BuuretcUZi Molenstraat 2, Den Burg. T< 312696. 4 Kustwacht: Voor meldingen v: schepen en zwemmers in nood; 316270. 4 Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. 4 Kunstgebitreparatie: Tandpr; thetische praktijk Van Kralingen (s menwerkend met het tandhei kundig centrum; voor ziekenfond en particulier-verzekerden), 312069. 4 Apotheek: Weverstraat 95, Dt Burg; tel. 312112. Maandag t/m w dag 8.00-18.30 u zaterdag 10 0 13.00 en 15.00-17.00 u., zond; 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. ten die tijden alleen voor spoedt sende gevallen. poules naar het sportcomplex van w Sporting Krommenie in Krommenie, voor de strijd om het Noord-Hollands kampioenschap. De aftrap van het schoolvoetbal- toernooi op Texel is om 13.15 uur, de prijsuitreiking vindt om ongeveer 17.50 uur in de kantine plaats. Mocht het toernooi met doorgaan vanwege slechte weersomstandigheden, dan wordt het verplaatst naar woensdag 11 april. Om zich meer te kunnen richten op de exploitatie van vakantiepark Slufteroord, heeft eigenaar Henk van der Star besloten de dagelijkse gang van zaken in café-restaurant De Slufter uit handen te geven. Nieuwe bedrijfsleiders zijn de Texelse Brendalie Loef (25) en haar vriend Marcel Johannes (34), die beiden een rijke ervaring hebben opgedaan in een beduidend 'luxere' vorm van horeca. Dras tisch sleutelen aan de gemoede lijke opzet wil het tweetal niet: 'We willen de kaart wat uitbreiden, maar een exclusief gebeuren wordt het hier niet. We hoeven niet zo nodig in de top 100 van het tijd schrift Lekker. Maar het is hier wel lekker.' Ze zijn er nog maar een paar weken aan het werk, maar café-restaurant De Slufter heeft hen nu al verbaasd. 'In het weekend komt heel Texel hier langs. Effe in de Slufter kijken en dan hier naar binnen voor koffie of een warme chocolademelk. We hebben onze ogen uitgekeken. Aan het eind van de dag waren we helemaal kapot. In het seizoen moet het hier knoertdruk zijn, maar eigenlijk is het dat nu al.' Het zijn opmerkelijke constateringen, want beiden zijn toch wel het één en ander gewend. Loef werkte bijna vijf jaar in De Raadskelder en Haven restaurant Texel, nadat ze op OSG De Hogeberg haar HAVO-diploma had behaald en een studie journalistiek op niets uitliep. 'In die tijd werkte ik in de vakanties en weekends in De Pollepel in De Koog en dat beviel me wel. Bij Jan Stolk deed ik ook de be diening, maar al gauw mocht ik meer dan alleen koffie schenken. Ik hielp bijvoorbeeld ook met de bestellingen. In de laatste maanden heb ik De Raadskelder alleen gerund. Die was toen alleen nog op maandag geo pend met de markt.' Tussendoor werkte Loef een half jaar in Oosten rijk. In de horeca, maar ook gaf ze skilessen aan kleine kinderen. Net toen ze had bedacht dat ze wel eens wat anders zou willen, kreeg ze het aanbod om bedrijfsleider te wor den van hotel-restaurant Queeme in Zandvoort. 'Ik werd zomaar ge vraagd, door iemand die op het ter ras zat. Het bleek Henk van Houten te zijn. eigenaar van de exclusieve cateringbedrijven van de Kennemer Golfclub, de Koninklijke Golfclub in Wassenaar en restaurant De Bos. Hij is vaak op Texel en had kennelijk na vraag naar me gedaan.' Ondanks dat ze in sneltremtempo de benodigde diploma's had behaald, beleefde Loef een moeilijke begintijd. 'Het was een heel chique bedrijf, met zilveren bestek en heel veel bekende Nederlanders onder de gasten. Het was met eens zo enorm groot, met 's zomers zeventien of achttien mede werkers, maar het zat midden in Zandvoort en had een flink terras. Ik heb er nog eens een Texelse avond georganiseerd. Appie Blom stond vis te bakken en ik liep er rond in een folklorepak.' Ondertussen had Loef op Texel Marcel Johannes leren kennen. De geboren Rotterdammer bakte als kind al koekjes en taarten, maar om dat zijn vader accountant was, koos hij na de MAVO eerst voor het Mid delbaar Economisch en Administra tief Onderwijs. Maar al spoedig zag Johannes zijn 'fout' in en switchte hij naar de koksopleiding aan de LTS, waarna hij via de Stichting Vakoplei ding Horeca vijf jaar lang het leerling stelsel volgde. 'Ik heb diverse restau rants als leerbedrijf gehad, waaronder restaurant Erasmus bij vliegveld Zestienhoven. Daar heb ik het meest geleerd, van vliegtuigcatering tot uitgebreide partyservice. Het was de thuisbasis van de Lionsclub en ik heb er veel voor prominenten gekookt. Het hoogtepunt was koken voor Alain Chapel, die toen, in 1988, de eerste kok van Frankrijk werd.' Met zijn diploma's op zak kon Johannes eerst aan de slag in de Aardbeienboom in Nieuwerkerk, dat onder leiding van meesterkok Van Engelen alles op alles zette om een Michelin-ster te verdienen. In het begin van de jaren negentig beleef den de luxere eetcafés hun opkomst. Samen met de eigenaar stond hij aan de basis van eetcafé De Steenen Brug in Schoonhoven. De Lamme Goedzak in Capelle aan de IJssel en later van The American Dream in het centrum van Rotterdam. 'Dat was een Amerikaans restaurant in coun try western-stijl. Dat is een groot succes geworden. Het telt tegen woordig drie verdiepingen.' Maar hoewel zijn kwaliteiten volop werden erkend, veranderde hij tame lijk plotsklaps van baan. 'Ik zag een advertentie waarin een kok op Texel werd gevraagd, bij Hotel Bosch en Zee. Ik was nooit op Texel geweest, maar ik dacht: dat is wat voor mij. Ik ben nogal een reizend type. Heel symbolisch, want in Rotterdam komt ook de hele wereld voorbij. Hier raakte ik al gauw begiftigd met het Texelvirus. Ik vind het echt geweldig hier.' Na één jaar Bosch en Zee en twee jaar De Worsteltent koos Johannes echter voor zijn vriendin Brendalie, die de mogelijkheid kreeg om hotel restaurant Queenie van haar baas over te nemen. 'Ik was graag op Texel gebleven, maar om elkaar te zien moesten we steeds op en neer reizen en dat was ook met ideaal.' Terwijl het tweetal nadacht over het aanbod dat Loef had gekregen, werkte Johannes enige tijd in de zusterbedrijven van Queenie. 'De bedoeling was eigenlijk dat ik mana ger zou worden op de Koninklijke Golfclub in Wassenaar. Maar uitein delijk hebben we besloten het niet te doen. Het klinkt misschien vreemd, maar Zandvoort is een beetje een aflopende zaak. In tegenstelling tot op Texel worden de seizoenen er steeds korter. En als het een paar dagen slecht weer is, bli|ven de men sen gewoon weg Dan gaan ze wel naar Haarlem of Amsterdam.' Toen de twee in de Texelse Courant de advertentie van Henk van der Star hadden zien staan waarin hij voor De Slufter een bedrijfsleider zocht, gaf dat de doorslag. Loef 'Marcel wilde graag terug naar Texel. Dat was wel grappig, voor iemand die er niet van daan komt. We hadden een gesprek met Henk en dat klikte meteen. Mi|n baas in Zandvoort verkocht zijn be drijf aan een vastgoedmaatschappij en wij zijn halsoverkop naar Texel gegaan Ondanks de goede vooruitzichten, beleefden ze een valse start. 'In af wachting van vaste woonruimte kon den we tijdelijk bij Leen Huisman te recht. We waren net een paar dagen aan het werk, toen een collega belde, Brendalie Loet en Marcel Johannes zijn de nieuwe bedrijfsleiders van café-restaurant De Slufter. 'In het weekend komt heel Texel hier langs.(Foto Joop Rommols dat de boerderij naast Leen Huisman in brand stond. Maar hij maakte altijd grappen, dus ik besteedde er geen aandacht aan. Later bedacht ik me dat er helemaal geen boerderij staat naast die van Huisman. Kort daarop belde de politie. We waren alles kwijt: ook onze foto's, dagboeken, de sie raden van Marcels overleden moeder. We zijn er wezen kijken en toen we terugkwamen had Henk al de kachel in één van de bungalows aangedaan. We konden voorlopig daar wel wo nen. Mooi hé, zo gaat dat hier.' De brand heeft het plezier in hun werk nauwelijks aangetast. 'Ja, natuurlijk was het heel erg. Maar je moet toch door en dat doe je dan ook maar.' De gemoedelijke sfeer is wat hen het meest aanspreekt op hun nieuwe werkplek 'Van het personeel dat hier in de drukke tijden altijd helpt, is ie dereen al langs geweest om even kennis te maken. Dat was gezellig. Het is de hele uitstraling van dit be drijf. Texelaar en toerist komen hier, want ze krijgen waar voor hun geld. Henk vroeg nooit te veel. Hij is ge woon eerlijk. We willen de kaart wat uitbreiden, ook met vegetarische ge rechten. Niet met kreeft, dat ver wachten de mensen helemaal niet. Je moet gewoon een beetje spelen. Dat gaat hier gemakkelijker dan in een bedrijf waar je een ster moet verdie nen. We doen alles samen, ook wat de gerechten betreft, hoewel het meeste van Marcel komt. We weten van elkaar wat we doen. En we wil len hetzelfde. Het moet gewoon goed. De mensen verwennen en ze met een lach weg laten gaan.' Om de kaart wat uit te breiden en af een toe een week- of weekend menu te kunnen presenteren, heb ben Marcel Johannes en Brendalie Loef de afgelopen weken flink geexperimenteerd met nieuwe gerechten. Om te kunnen inschat ten of ze aanslaan, mochten vaste gasten van café-restaurant De Slufter al een paar keer proeven. Een gerecht met kabeljauwfilet en aardappelpuree werd speciaal ge waardeerd en zal er binnenkort on getwijfeld op tafel komen, ook al omdat vis een voor de hand lig gend product is in een horecabedrijf dat zo dicht aan zee staat. Omdat het recept van eigen signatuur is, werd het gerecht 'Slufters kabeljauwtje' gedoopt. Slufters kabeljauwtje (per persoon) 175 gram kabeljauwfilet met vel olijfolie 75 gram aardappelpuree 30 gram haricot verts tijm 15 gram julienne van winterwortel 1 deciliter room 1 ei 1 eetlepel visbouillon 2 eetlepels witte wi/n grove mosterd boter zout en peper Bak de kabeljauwfilet onder toe voeging van wat zout en peper op de velkant in olijfolie. Bestrijk deze met aardappelpuree. Het lekkerst is het deze te maken door aardap pels te koken en te stampen, er wat boter en een ei doorheen te spa- telen en dit op smaak te maken met zout en peper. Plaats de met aardappelpuree bestreken filet in een op 175 graden voorver warmde oven en laat dit 7 a 9 mi nuten garen. Roerbak ondertussen de julienne en de haricot verts in olijfolie en voeg een beetje tijm toe Maak ten slotte de saus: verhit de mosterd en een beetje boter, blus dit af met de wijn en bouillon en laat het iets inkoken. Voeg dan de room toe en laat het opnieuw een beetje inkoken. Op smaak maken met zout en peper Opdienen door de vis met aardappelpuree op een bedje van julienne en haricot verts te draperen en rond de vis wat saus te gieten. Iedere zaterdag haalt Scouting oud papier op in Den Burg Mem verzocht dit vóór 10 00 uur aan de: te zetten, in niet te grote bundels» kartonnen doos (geen plastic zat papierwagen komt in de volgende ten: 6. Beatrixlaan, Noordwe Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, slag, Vaargeul, Schoorwal enG huisstraat (van Pontweg I Beatrixlaan). Er wordt zaterdag oud papier j haald in De Waal en De Koog. Ondanks dat vrijwilligers vanW Reumafonds in verband met it en klauwzeer in een groot deel het buitengebied niet to collecteren, is de opbrengst 200,- hoger dan vorig jaar. DeL lecte leverde in totaal 11.437,9: f Het plaatselijk comité wijst ms:es bij wie de collectanten niet aai deur konden komen erop dat ook op giro 324 of bankreki 357674812 kan worden oi maakt, ten name van het Res fonds te Amsterdam. Het antwoord op de vraag wie een jaar lang Texels beste badr tonspeler mag noemen, laat nogi week op zich wachten. Ma; stonden in sporthal Ons GenaB' de finales bij de heren A op hel gramma, maar doordat een gj aantal wedstrijden pas na een nende derde set werd beslist, het te laat om nog aan de emds te beginnen. Deze wordt nu maan aanstaande gespeeld. Eerst sp Ruud de Vries en Anne van der\' om de derde en vierde plaats. Om kampioenschap wordt evenalsr 'gevochten' door Luuk de Jon) Marius Witte. Na afloop, rond 21 uur, vindt in de kantine van de sp hal de prijsuitreiking plaats. Voor- en tegenstanders van devl bewegingen van en naar het vlieg zijn welkom op de inform! bijeenkomst van de Commissie luidshinder Texel komende dins om 19.30 uur in het vliegw restaurant. Dit mede naar aanlek van het verwijt dat deze commis die gevraagd en ongevraagd aé uitbrengt over geluidsaspecten et activiteiten op het vliegveld, te> nig bij elkaar zou komen en meer» buiten zou moeten Commissieleden vertellen één ander over hun activiteiten, weth der Peter Bakker (Milieu) zal iets! gen over het gemeentelijk beleid aanzien van het vliegveld luchthavendirecteur Ed de 8» geeft een uiteenzetting over gebruiksplan, de (beperkende) ff regelen en over de behandeling1 klachten. Verder is er informatie» de wijze waarop het Paracent» met de beperkingen omgaat. Henk Slikken 'Het was hard nodig.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2