'Al ga ik kruipend, ik zal het halen' Sp°rt P 7 Zestig van Texel wegens mkz voorlopig uitgesteld Technisch goed judo op geslaagd toernooi Shima Regiocross Noordhollandse hermandad Jelle Visser en Radna Trap opnieuw Texels dartkampioen Spanning bij klaverjassers loopt hoog op Duiker inspecteert damwand haven Oudeschild .TEXELSE COURANT' Eilandcompetitie volleybal Malafide firma stuurt rekening l - Texelweekend gaat niet door Kraanmachinist René Boon begint voor zichzelf (jeslaagd Zwemdiploma's Wél papiercellulose 'Géén transport van drijfmest' 1-1-2 VRIJDAG 30 MAART 2001 Dat politieagenten snel ter been zijn bleek dinsdag tijdens de regiocross waaraan zo'n dertig medewerkers van de politie uit Noord-Holland aan de start verschenen. De hardloop wedstrijd over vijf en tien kilometer was een initiatief van Nico Drenth, die ook als deelnemer de Texelse eer hoog hield. Ook politiechef Anja Brink, regelma tig hardloper en éen van de deelne mers, leerde het eiland dankzij het traject door fraaie stukjes natuur op en héél andere manier kennen. Zij was met de enige die de initiatiefne mer complimenteerde over het irachtige parcours. Bij het uitzetten, alopen en aanbrengen van linten van de route had de Texelse politie- igent hulp gekregen van Maarten rom, Gerda Eeken en Jan van der Weer Op hun tocht kwamen de lo pers niet door of langs risicoplekken ten aanzien van mond- en klauwzeer, zodat het evenement door kon gaan De hardlopers werden begeleid door motoragent Peter de Vries en mountainbiker Martin Visser. Som mige lopers gingen diep. 'Al ga ik kruipend, ik zal het halen', dacht Nico Drenth onderweg. Dat laatste was met nodig, want de Texelse diender bereikte in blakende gezondheid de finish. Net als zijn collega's, zodat de aanwezige dames van de EHBO niet in actie hoefden te komen. Onderweg konden ze zich te goed doen aan fris drank van groothandel Erik Kossen. Winnaar op de tien kilometer werd John Reus, die de afstand volbracht in 36.23 minuut. Op een verdienste lijk derde plaats eindigde gastloper Remco Nagtegaal (38.58). De tijd waarin veteraan Nico van Diepen na Budovereniging Shima heeft zater dag onder grote belangstelling van familie, vrienden en bekenden een geslaagd judotoernooi gehouden in de aanbouw van Ons Genoegen. Het was goed te merken dat de af gelopen jaren hard is getraind op de techniek van de jeugdige judo ka's. Er kan worden teruggekeken opeen geslaagd toernooi. Op het kampioenschap werd in ze ven poules fel gestreden. Een com pliment gaat uit naar de technische staf van Shima, doordat bij vele judo ka's de verbeteringen duidelijk zicht baar waren. Vooral de oudere judo ka's lieten naast grote inzet ook verzorgd judo zien. In de poule van de zogenaamde bi/na-junioren werd fel gestreden om de ereplaatsen. De linale werd uiteindelijk gewonnen door Roy Hin, terwijl Mark Huisman een verdienstelijke tweede plaats behaalde. Ook de zaterdagmiddag- groep was present. Mark van der Vliet Biet zien dat zijn tweede plaats in .eeuwarden geen incident was. Hij iet met oppermachtig judo zien één ran de sterkste judoka's van Shima Ie zijn. Van der Vliet versloeg zijn te genstanders met snel en effectief ipel. De technisch begaafde Ki Afman slaagde erin een fraaie tweede ■laats te bemachtigen. Verrassend was dat Marieke Zijm, leplaatst in een poule met allemaal ongens, als eerste in haar poule ein- Jigde. Onder het toeziend oog van laar trotse trainers Rob van Beurden n Henk de Vries nam zij al haar man- elijke tegenstanders in de houd greep. De jongste leden van Shima lieten spontaan en onbevangen judo :ien. Zij stoorden zich niet aan de loeilijke Japanse termen van de icheidsrechters, maar probeerden uit ille macht hun judovrienden op de ■ug te krijgen. Hidde Vos kon het zelfs liet laten om halverwege de wed- itrijd, na een gedeeltelijk geslaagde icore, zijn tegenstander los te laten in met twee vuisten in de lucht te uichen: een zeldzaam verschijnsel >p de judomat, aldus Henk de Vries. Vos werd derde in zijn poule, omdat las Mulder en Maik Bosma net be- lere scores hadden. Denise Betsema was die dag een opvallende verschijning. Ook zij werd eerste in haar poule. Met veel plezier en grote inzet probeerde zij al haar tegenstanders te vloeren met een beenworp, gevolgd door een stevige houdgreep. Ook hier hadden de jon gens niet veel in te brengen, zij moch ten slechts strijden om de zilveren en bronzen plak. Jonas Leenhouts is ondanks zijn jonge leeftijd, zo lang zamerhand één van de leden van het eerste uur. Hij had door zijn techni sche overwicht weinig moeite met de ludoka's in zijn poule. Het werd snel duidelijk dat zijn concurrenten Rutger de Boer en Joost Bakker de eind overwinning aan Leenhouts moesten laten. In een spannende strijd wist De Boer uiteindelijk de zilveren plak te bemachtigen. In de drukbezette en spannende poule van beloftevolle judoka's tot 12 jaar wisten Job Witte en Lars Bosma beslag te leggen op de eerste twee plaatsen. Zij moesten hiervoor wél eerst afrekenen met Ida Verpalen, opnieuw een vrouwelijke judoka. Zij wist beslag te leggen op een bronzen plak, één met een zilve ren randje. ■Uitslagen Judotoernooi Shima Poule 1 1 Mark van der Vliet, 2 Ki Afman, 3 Marjan Faber, Poule 2 1Maneke Zi|m, 2. Lucas Krijnen, 3. Sander Zijm, Poule 3: 1 Roy Hin, 2. Mark Huisman, 3 Dorian van Rijsselberghe, Poule 4.1Jonas Leenhouts, 2 Rutger de Boer. 3. Joost Bakker, Poule 5: 1Job Witte, 2. Lars Bosma, 3. Ida Verpalen. Poule 6. 1 Bas Mul der, 2 Maik Bosma. 3. Hidde Vos. Poule 7 1 Denise Betsema, 2. Willem Wiering, 3. Adri Smidt tien kilometer de finish passeerde (36.30) geeft blijk van een goede con ditie Bij de dames ging de winst naar Gerda Eeken (41.03). Martin Stapel kamp (33.03) pakte de titel op de vijf kilometer voor veteranen. De prijzen werden uitgereikt door politiechef Anja Brink, die aan zichzelf de derde prijs mocht overhandigen Na afloop konden de agenten zich te goed doen aan soep en broodjes en de chocolade vuurtorentjes die Arnold Looyer beschikbaar had gesteld, ledereen was het er over eens dat de regiocross een terugkerend evene ment moet worden. Programma dinsdag 3 april Veld A, mannen 18 30 OSG-Teso DGM 19.15 Sportshop Texel 2-DGM Teso 20.00 Agrifirm-W'tjewel 1 Sportshop Tx 2 20.45 Cocky's K.-Maarco B. W'tjewel 1 21.30 Paal 28/Krim-Gr. Slock Maarco B. 22 15 Tw. Balcken-Kobeko Paal 28/Krim Veld B, gemengd 18.30 Fitt-Prepress Center W'tjewel 2 19.15 W'tjewel 2-Question 2 Fitt 20 00 Tatenhove 2-Zandbank Question 2 20.45 EcoMare-L&R Tatenhove 2 21.30 Nioz-Rabobank EcoMare 22 15 't Gouwe Boltje-SI. Beverdam Rabobank Veld C, dames 18.30 Smash'68-De Rival Milly's 19 15 Bar Sportief-Milly's Smash'68 20.00 NBC Eelman P-Spar Goënga Bar Sportief 20.45 B&BA/is/Den Boer-Timmer's Bak. Spar Goënga 21.30 Sportshop Texel 1 -Westerlaken B&B/vdVis/Den Boer 22.15 Slagerij lepe de Boer-Kilf 12 Sportshop Texel 1 Wedstrijdleiding Gertha Mary (tel. 322434 320686) Uitslagen 27 maart: Agrifirm-Tatenhove 1 1-2; Super de Boer- Wt|ewel 1 2-1; Texelse Autocentrale-CVI 2-1; Euroase-Prepress Center 1 -2; Fitt-Question 2 2-1W't|ewel 2-Zandbank 2-1Salon Martine/ De Oorzaak-Jozefschool 0-3; Wiersma Meube len-De Krim 2-1; Keurslagerij Dros-Natuur- wmkel 2-1; Bar Sportief-Spar Goënga 2-1; Smash'68-Milly's 3-0, Zeilmakenj-De Rival 2- 1; Haarstudio-Question 1 3-0. B&B/vdVis/ DenBoer-Slagenj lepe de Boer 2-1; Wessels Ontwerptl-Durper Drup 1-2 Eierlandsche Huis-Nokanto3-0, Sportshop Texel 1-Timmer's Bakkeni 2-1, Klif 12-Westerlaken 1-2 Rekeningen ontvangen voor niet ge vraagde diensten, het is een ver schijnsel dat geregeld de kop op steekt. Het loonbedrijf van Fulps en Lia Duinker in Nieuweschild kreeg er deze week één van een firma uit Utrecht die zich Top Media Center noemt en die een advertentie zou hebben geplaatst in het 'Puzzel Ma gazine'. Aangezien de Duinkers - die gevraagd werd 386,75 te betalen - nooit adverteren in niet-Texelse me dia, was al gauw duidelijk dat er een luchtje aan de rekening zat. 'Ik heb er achteraan gebeld en het blijkt om een bekend bedrijf uit Groningen te gaan dat vanuit steeds andere plaatsen in Nederland opereert', waarschuwt Lia Duinker. 'Een aanklacht indienen i'l-Xyv; Drie weken voor de Zestig van Texel heeft het crisisteam van de gemeente de knoop doorgehakt. De organisatie heeft het bindende advies gekregen de wedstrijd van maandag 16 april uit te stellen. De nieuwe datum is vastgesteld op zondag 21 oktober, zo meldt woordvoerder Martien Baars. Na overleg achter de schermen was de organisatie al voorbereid op een eventueel uitstel, maar de stelligheid van het besluit kwam toch als een verrassing, zo laat Baars weten. Texel en Noord-Holland zijn nog altijd vrij van mond- en klauwzeer, maar aller lei natuurgebieden op Texel worden uit voorzorg afgesloten voor publiek. Het gaat hier bijvoorbeeld om de Mokbaai. de Hors, de Nederlanden en de Eierlandse Duinen. Daarmee is een groot deel van de oorspronkelijke route geblokkeerd. Een alternatieve route bedenken heeft geen zin, stelt de organisatie. Zij zien geen nut in 60 of 120 kilometer hardlopen op een grasbaan van 400 meter, of een wielerbaan van 1125 meter. De orga nisatie had al een record aantal deel nemers ingecalculeerd. Er hadden zich van tevoren al 600 deelnemers ingeschreven. De nieuwe datum moet nog officiële goedkeuring van de organisatie krij gen, maar de KNAU bondsbureau (Atletiekume) heeft al ingestemd met de betreffende zondag. Op 21 okto ber wordt ook de Marathon van Am sterdam gehouden, maar de bond maakte geen bezwaar, omdat het hier om andere types hardlopers gaat Veel inschrijvers komen toch met Pasen naar Texel, omdat ze hun ge boekte accommodatie niet kunnen, of willen, afzeggen. De organisatie meldt dat sommigen ideeën kwamen aanreiken om op tweede paasdag toch iets te organiseren. Het plan voor een zes urenwedstrijd te orga niseren spreekt de organisatie het meest aan. Ton Smeets uit Budel. de landelijke expert op het gebied van zes uurslopen, heeft aangeboden een semi-automatische rondetelling onder zijn verantwoording te nemen. Wordt vervolgd, aldus de organisatie. schijnt geen zin te hebben, omdat ze zich er altijd op kunnen beroepen dat het een foutje in de administratie is.' Het Texelweekend, het hippische evenement dat voor 28 en 29 april op het programma staat, gaat niet door. De organisatie heeft hiertoe besloten omdat het risico op eventuele insleep van het mkz-virus te groot wordt ge acht. Het evenement rond manege Akenburg, dat voor de dertiende keer zou worden gehouden en dat bekend staat als de eerste grote groene wed strijd, trekt jaarlijks zo'n 100 tot 150 paarden met aanhang. 'Het besluit is mede genomen uit solidariteit met de veehouders', aldus medeorganisator Aad van Heerwaarden. In een sfeervol Strends End zijn Jelle Visser en Radna Trap op nieuw Texels kampioen darten ge worden. Met 85 spelers kende het toernooi een lagere opkomst dan vorig jaar. Dit was hoofdzakelijk te wijten aan Texelpop. Bij de heren beloofde het een spannende strijd te worden, omdat favoriet Bas van Elk afwezig was door werkzaam heden. Ook bij de dames bleken de verschillen klein te zijn. Er werd die avond in Strends End zeven maal de maximale score van 180 gegooid. Ook waren er meerdere finishes van boven de 100 bij het toer nooi, dat door de Texelse Dart Orga nisatie was georganiseerd. Bij de he ren bonden 74 darters de strijd aan met elkaar. In de voorrondes waren geen verrassingen te constateren, maar dat veranderde geheel in de knock-out ronde. Vooral Arnoud Dijker en Jan Kooij verbaasden door zich bij de laatste zestien te voegen. Opvallend was ook het prima gooien van Joey van der Vis, die zich blij toonde de laatste zestien te hebben bereikt. Zijn eerste reactie - 'Nu mag ik meedoen met de volgende Mas ters' - toonde het belang van hef Masters toernooi aan. Aan dit toer nooi mogen maar 32 darters mee doen. Deze worden geselecteerd aan de hand van het vorige Masters toer nooi, het Texels Open 501 en de win naars van de andere toernooien die bij de Texelse Dart Organisatie wor den aangemeld. De halve finales van de heren waren zinderende aangelegenheden. De eerste werd afgewerkt door Roel Blonk en Arie Eelman. Eerstge noemde haalde voor het eerst de halve finale, de ander was acht jaar geleden Texels kampioen, maar had de laatste jaren weinig laten zien. In een zware strijd wist Blonk zich uit eindelijk met 4-2 voor de finale te plaatsen. In de andere halve finale was de spanning nog heviger. Gerrit- Jan Booy rook zijn kans om kam pioen te worden en bestreed Jelle Visser met grof geschut. Visser raakte hierdoor met van de wijs, en wist de partij bij een 3-3 stand in zijn voordeel te beslissen. Booy liet zich vervol gens de derde plaats niet meer af pakken en wees Eelman terug. In de finale leek het of Blonk stijf van de zenuwen stond, Visser kon hem vroeg onder druk zetten en een voor sprong nemen Toen Blonk zichzelf hervond was het al te laat en kon Vis ser voor de tweede keer de wissel trofee op de schoorsteenmantel zet ten. Bij de dames, die in een aparte poule speelden, namen elf deelneemsters het tegen elkaar op Radna Trap, de kampioene van vorig jaar, had het in de voorrondes zwaar te verduren. Ternauwernood bereikte zij de vol gende ronde, nadat zij als tweede in haar poule was geëindigd, achter Michelle Kuiper. In de andere poule was Monique Booy veruit de sterkste. Zij won deze met vijf winstpartijen. De beste acht gingen door in het knock out systeem, waar Karin Duinker goed presteerde en de finale haalde. Na Kuiper maakte ook Chris Martens kennis met haar uitstekende vorm De andere finaleplaats werd ingeno men door Trap, die eerst Esther Dorst en daarna Booy in een zinderende partij versloeg. De derde plaats ging bij de dames naar Martens, die in haar partij de favoriet, Booy, naast het podium deed belanden Trap en Duinker bleken in de finale aan elkaar gewaagd. Nadat Duinker tot twee keer toe een voorsprong had ver speeld. moest zij in de beslissende leg in Trap haar meerdere erkennen. Renè Boon, trotse eigenaar van een nieuwe bouw van een schuur in de PH-polder. Onder de naam Hijswerk Texel is kraanmachinist René Boon uit De Cocksdorp voor zichzelf begon nen. Boon, sinds jaar en dag werk zaam in het familiebedrijf, heeft hiervoor de beschikking over een nieuwe telekraan die tot 45 ton kan tillen en 48 meter hoog reikt. De startende ondernemer heeft zijn bedrijf gevestigd aan de Marico- weg in Den Burg. '41 jaar is een mooie leeftijd om voor jezelf te beginnen', vindt Boon, die 20 jaar van zijn leven in de bouw heeft doorgebracht. 'Zodoende heb ik een hoop ervaring op gedaan. Ik weet hoe gebouwen in elkaar worden gezet en daar heb ik als kraanmachinist veel gemak van. Tegenwoordig moet het werk met steeds minder mensen worden geklaard. Dat kan alleen als je met prefab werkt, waarbij onderde len die in de werkplaats of de fabriek zijn gemaakt, op zijn plaats worden gezet. Mijn vader is er 25 jaar gele den als eerste mee begonnen op Texel en inmiddels is deze snelle manier van bouwen gemeengoed geworden. Van de wanden tot de dakplaten wordt het hele gebouw in steeds grotere stukken neergezet. Het mooie van zulke zware onderde len is dat je ze zelf niet meer kun til len, dus móet de kraan er wel voor komen.' In loondienst van het familiebedrijf deed Boon ervaring op als kraan machinist, eerst als invaller en later bemande hij deze oersterke arm vrij- Duiker Jos van der Zee van het be drijf Aquatech uit Stroobos klimt uit het water nadat hij de dikte en de onderhoudstoestand van het onder watergedeelte van de damwand van de haven van Oudeschild heeft geïn specteerd. Twee medewerkers van de Rotterdamse havendienst nemen het gedeelte boven water in ogen schouw. Ze werken in opdracht van ingenieursbureau Rotterdam, dat door de gemeente is ingeschakeld om duidelijkheid te kriigen in de ge steldheid en de resterende levens duur van de damwand. De inspectie houdt verband met de overdracht van de haven van rijk naar gemeente. Een soortgelijk onderzoek is al eens gedaan door het rijk, maar dat is al weer een paar jaar geleden. In goed overleg met Rijkswaterstaat is tot deze second opinion besloten. In middels heeft zowel rijk als gemeente de intentie uitgesproken om tot een overdracht te komen. Daartoe vinden op ambtelijk niveau de voorbereidin gen plaats. Het staat nog niet vast wanneer de haven wordt overgedra gen. (Foto Gerard Timmerman) Met nog één ronde van vier beur ten te spelen is de competitie bij Klaverjasclub Den Burg nog steeds niet beslist. Nog drie kop pels maken kans het club kampioenschap op hun naam te schrijven. Fenny en Rob Caspers hebben na deze week de beste papieren. De voorlaatste ronde werd een zege voor de routiniers Jan Kloosterman en Jelle Wiers- Kloosterman en Wiersma waren deze avond bijzonder goed op dreef. Met onder meer een hoogste spel van ruim vierentwintighonderd punten wisten zij 7630 punten bij elkaar te spelen. In het algemeen klassement stijgen zij één plaats (van de der tiende naar de twaalfde), terwijl ze in de stand van de laatste periode met stip van de zestiende naar de ne gende plaats klimmen. Ook Sjaak Sipsma en Aad Winters kenden een uitstekende avond. Zij speelden niet minder dan zeven mar sen bij elkaar en samen met hun an dere punten leverde dat een mooie score van 7402 op. Zij hebben lang genoegen moeten nemen met de laatste plaats, maar na deze goede score nemen zij flink afstand van die positie en stiigen ze naar de vieren twintigste plaats. Gerda en Freek Veeger spelen wat minder dan vorig jaar, toen ze een topseizoen beleefden. Goede presta ties worden afgewisseld met avon den waarop maar weinig wil lukken. Deze week zat het getuige de score van 7230 punten weer eens mee. Zij staan nu in de periodestand zesde en in het algemeen klassement klimmen ze van de elfde naar de tiende plaats. Theo en Jaap Witte hebben sinds het behalen van het Texels kampioen schap eigenlijk alleen nog maar goede scores neergezet. Deze avond speelden zij voor de tweede achtereenvolgende avond meer dan 7000 punten bij elkaar, 7035 om pre cies te zijn. In het algemeen klasse ment leverde dit geen winst meer op, maar in de periodestand hebben de broers nu de top drie bereikt. Chris Schraag en Willem Koomen kwamen net niet aan 7000 punten toe. Maar met een score van 6957 hielden zij de schade ten opzichte van de hun ach tervolgende broers Witte beperkt. Zij blijven op de vijfde plaats in het klassement. Het gemiddelde was met 6327 aan de hoge kant. Er wer den 49 marsen gespeeld. In het algemeen klassement is het nog steeds razend spannend. Fenny en Rob Caspers hebben de kop positie overgenomen van Lleuwe van der Veen en Hans Westdorp, maar de achterstand van een kleine zes honderd punten is nog gemakkelijk goed te maken. Ook Roel de Zwart en George Eelman zijn met een ach terstand van 760 punten nog met kansloos. In de laatste periode leiden Roel de Zwart en George Eelman, vóór Fenny en Rob Caspers en Jaap en Theo Witte. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Zeven leden van de zwemclub kon den zaterdag hun C-diploma in ont vangst nemen. Trainer Ria Keyser benadrukte daarbij dat dit diploma geen cadeautje is, maar dat er wel degelijk voor gewerkt moet worden. De zwaarste eis is vijftien meter tech nisch goed borstcrawl te zwemmen, maar ook het zwemmen in een regen pak en het op een vlot klauteren zijn stevige klussen voor de vaak jonge zwemmers. Aan het C-diploma gaat vaak een jaar training vooraf. De geslaagden komen vrijdag weer in actie op de Texelse kampioenschap pen in Calluna. Het zijn: Ann-Kathrin Kinkel, Evelien Dekker, Jasmijn van der Burg, Jasper Diks, Marleen Hillen, Sander Diks, Sara Erne. telekraan, hier aan het werk bij de aan- (Foto Gerard Timmerman) wel continu. Hij volgde cursussen en behaalde de benodigde diploma's. 'Op een gegeven moment deed ik alleen maar kraanwerk en waarom zou ik er dan geen apart bedrijf van maken. Met dit belangrijke verschil dat ik nu zelf de administratie moet doen.' Om goed werk te kunnen le veren investeerde de Cocksdorper in een nieuwe kraan die tien ton meer kan tillen dan de voorganger 'Want er komt steeds meer vraag naar een groter hefvermogen.' Bijzonder aan de kraan met de hydraulische uit- schuifbare mast is dat deze ondanks het vermogen en de lengte aan een klein plekje genoeg heeft. 'Hij is tweeënhalf bij acht meter en er is héél krap mee te sturen. Ik kan er zelfs mee door de Verlorenkost in Ooster end en dat wil toch wat zeggen.' De vraag aan Boon is of er op Texel werk genoeg is voor twee grote kranen. 'Jazeker, soms is er wel vraag naar vier kranen tegelijk. Maar gemiddeld genomen denk ik dat er voor mij en voor Pietje (Kager, red.) een goede boterham is te verdienen.' Om met al teveel kilometers te hoe ven maken, stalt Boon de kraan in een tijdelijke schuur achter de voor malige VTB-loods. Zelf verhuist hij niet naar Den Burg, want 'eens een Durper, altijd een Durper'. Zijn werk- tarief varieert afhankelijk van het be nodigde hefvermogen (35 of 45 ton) van ƒ170,- tot ƒ190,- per uur. Boon is te bereiken via telefoonnummer 06- 55142955. De felgroene tankwagens doen misschien anders vermoeden, maar toch rijden er geen vrachtau to's met overkantse drijfmest over het eiland. De tanks zijn gevuld met papiercellulose, nodig voor het stuifdekken van ingezaaid akker bouwland. 'Want als dat niet zou gebeuren, dan staat de polder straks in brand', verklaart WLTO- bestuurder Arnold Langeveld. Het voorbijkomen van zo'n groene wagen veroorzaakt bij menig vee houder nog steeds een storm van verontwaardiging. Niet onlogisch, want normaal gesproken zijn de tanks gevuld met dnjfmest, waardoor het niet denkbeeldig is dat er ver spreiding van mond- en klauwzeer zou plaatsvinden. 'Maar sinds woensdag wordt er op deze manier al geen mest meer gereden, maar uitsluitend papiercellulose', verzekert Langeveld. Texel is één van de wei nige gebieden in Nederland waar in het voorjaar nog drijfmest over het land mag worden uitgereden, omdat het risico op verstuiving van de zand grond hier groter is dan elders. Hoe wel papiercellulose met zo goed werkt als stuifmest, is het de enige afdoende vervanger. Langeveld; 'Het zaaien en planten van bepaalde ge wassen kan geen uitstel velen, en dus moet het land ook worden afgedekt. Anders gaat het mis.' Overigens mag vaste mest die afkomstig is van het eigen bedrijf wel over het land wor den uitgereden, mits het direct wordt ondergewerkt. Ingmar Veeger (25) uit Den Burg is aan de HTS in Haarlem geslaagd voor de opleiding Bouwkunde. Als afstudeeropdracht moest hij een brandweerkazerne en kantoorgebou wen ontwerpen De oud-Texelaar vervolgt zijn studie aan de Techni sche Universiteit in Delft DAAR RED JE LEVENS MEE

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7