Rolstoel les Fontein Sport F Zwemtitels voor Dogger en Van Lubek Dumpen van afval op meierblis afgenomen BOLDLEL Rijdend bordeel doet haven Oudeschild aan TEXELSE COURANT' SV De Koog verliest kop uit het oog foetbalprogramma Pntmoetingsmiddag ZDH te licht voor titelkandidaat G-team wint van koploper Uitslagen voetbal Verlies voor dames Tevoko Nieuwe ultraloop alternatief voor Zestig van Texel Bijeenkomst voor ouders van tweeling Maandbeker voor Bob Hoogenraad Programma zaalvoetbal jnst was de voetballers van De jog zeer welkom geweest, ge- in de nogal schlemielige wed- rijd van vorige week, toen tegen- ander WBSV na een achterstand m 0-4 alsnog met 6-4 won. Bo vendien dreigde de kopgroep uit Net zicht te verdwijnen. Maar ook [egen Monnickendam wilde het rondag niet lukken. De bezoekers #onnen na een 0-0 ruststand met Be mannen van trainer Cor Schatte- voet begonnen erg nerveus aan de jfedstrijd en dat resulteerde al snel enkele goede kansen voor nmckendam. Gelukkig voor de igers liet keeper Dennis Schouws- [ra ook dit keer zien dat hij in een uit- jtekende vorm verkeert. Naarmate K tijd verstreek, kregen de gasthe- in wat meer vat op het spel en leeerden ze zich ook enkele kansen. Uit een vrije trap van Martijn de Vey ipte Gerrit-Jan Booy in het straf- ihopgebied terug op de inkomende iurice de Groot. Hij schoot rake- js over. Vervolgens kreeg ook nnickendam enkele kansen, maar werd vooralsnog niet gescoord, iardoor de rust aanbrak met een md van 0-0. de tweede helft was het al snel ,k. Na een misverstand tussen de per en een verdediger van De fcog werd het voor de aanvaller van I Dnmckendam wel erg gemakkelijk I n te scoren. De Koog trachtte I jrna de zaak weer recht te zetten, I aar deze illusie werd al snel de I Dnd ingeboord door een tweede I iffer van Monnickendam: 0-2. Ook I iging er een verdedigingsfout aan I eraf. I erna gooide De Koog alles op de I rival, met alle risico's van dien, I aar uitgespeelde kansen leverde dit I at op Het dichtst bij een treffer was Bik Fransen, die zijn inzet echter I lor een verdediger van de lijn zag I haald. Terwijl iedereen op een I iffer van De Koog zat te wachten. I is het Monnickendam dat via een I elle counter de stand op 0-3 I acht. Een mooie voorzet vanaf de ahtervleugel werd uitstekend inge- jhoten. Dit bleek tevens de eind- ind. imnee bleef De Koog voor de derde itereenvolgende keer met lege iden staan en lijkt een positie inde Idenmoot het hoogst haalbare. beetje meer training zou de leste spelers volgens de techni- [fie staf niet verkeerd doen, want iral conditioneel moet De Koog ieds het onderspit delven. sdag 3 april Texelse pupillencompetitie el'94 E4-ZDH E1 18.00 'CE2-SVCF1 18.00 'CE1-SVOE1 19.00 ensdag 4 april else pupillencompetitie P Koog F1-SVO F2 17.00 iterdag 7 april el'94 B1-HSVB1 13.45 C B2-Texel'94/SVO B2 14.00 :el'94 C1-HRC C1 13.45 :el'94 C2-Succes C2 13.45 C2-Texel'94 C3 14.30 P Koog C1-Wiron C1 11.45 (veld Texel'94) ilping Boys D2-Texel'94 D1 9.00 i Koog D1-Texel'94 D2 11.00 isterend D1-BKCD1 11.45 xel'94 D3-WGW D3 11.45 xel'94 E3-WGW E1 11.45 -voetbal ixel'94-Eendracht'82 2 13.45 ixelse pupillencompetitie xel'94 E5-SVC E2 9.45 'O E4-Texel'94 E6 9.45 )H E2-Texel'94 E7 9.45 xel'94 F2a-Texel'94 F2c 9.45 xel'94 F2b-Texel'94 F2d 9.45 xel'94 E4-SVC E1 10.45 '0 E2-Texel'94 E1 10.45 '0 E1 -Texel'94 E2 10.45 )H E1 -Texel'94 Meisjes 10.45 ndag 8 april mmen-Texel'94 14.00 )sterend-De Koog 14.00 onmckendam-ZDH 14.00 tder 4-Oosterend 2 11.00 xel'94 2-Duinrand S. 2 12.00 atervogels 2-Texel'94 3 12.00 rS 4-Texel'94 10.00 xel'94 A1-Nw. Niedorp A1 12.00 icreatievoetbal isterend-Texelse Boys 10.30 i Waal-De Koog 10.30 >H-De Cocksdorp 10.30 [samenwerking met het Centraal gaan Opvang Asielzoekers (COA) 'udt de Stichting Welzijn Ouderen *el (SWOT) zaterdag een itmoetingsmiddag tussen Texelse moren en (vrouwelijke) asiel- ekers. Deze eerste middag staat in :t teken van het kennismaken met paars cultuur. Op het programma staan volks- en countrylinedansen en Jt samen bekijken van foto-albums. F hi|eenkomst wordt gehouden in F Buureton in de Molenstraat en is (atis te bezoeken; aanvang 14.00 DINSDAG 3 APRIL 2001 Op initiatief van Sportservice Noord- Holland en basisschool de Fontein kregen de groepen 6 tot en met 8 van deze school drie dagen gymles van twee lichamelijk gehandicapte spor ters. 'Klas op wielen' is de titel van dit project. De stichting, die beweging wil bevorderen, schreef alle Texelse basisscholen aan voor een soortge lijke serie lessen, maar alleen de Fon tein reageerde. Douwe de Wit, die met een rugblessure noodgedwon gen in een rolstoel zit, en Peter Das sen, wiens onderlichaam geheel ver lamd is, gaven de kinderen vrijdag de laatste gymles. 'In de eerste twee les sen werd de theorie behandeld, nu mogen ze zelf ervaren hoe het is om. in een rolstoel te zitten', vertelt leraar Freek ten Klooster. Aan het einde van de cursus kregen de leerlingen een rolstoelrijbewijs. Naast de rolstoeloefeningen kregen de groepen ook te maken met andere handicaps De kinderen kregen bij voorbeeld een donkere bril opgezet waardoor zij niets meer zagen. Ver volgens konden er punten worden gescoord door een bal met een bel letje erin, bij elkaar in het doel te gooien. Alleen het geluid van de bal bood hulp om te verhinderen dat de tegenstander scoorde. Hiermee wordt getoond hoe het is om blind te zijn. Ten Klooster: 'Deze lessen heb ben twee doelen, die op een leuke manier worden gebracht. De eerste is het beleven van hoe het is om te leven met een handicap. De tweede is het aantonen van het belang van sport voor gehandicapte mensen.' Op de achtergrond vraagt Dassen een aantal stuntelende kinderen of zij soms denken dat rolstoelen bots autootjes zijn. Foto Michiel Dekker) Voor het eerst sinds de oprichting in september 1994 hebben de G- voetballers van Texel'94 een uit wedstrijd bij HIS 2 gewonnen. In Haarlem-Zuid werd de koploper met 1-4 verslagen. Reden genoeg voor een feestje, te meer daar ook concurrent HOSV 2 verloor, waar door de Texelaars naar de kop van de ranglijst klommen. Texel'94 kon met een vrijwel com pleet team (alleen Theo Franchimon ontbrak) de koploper tegemoet tre den. Een luxe situatie voor coach Ruud Heuvmg, die enkele spelers op een andere positie posteerde en vijf van zijn moegestreden krachten in de loop van de wedstrijd kon vervangen door 'verse' reserves. Zijn mannen begonnen uitstekend aan de wed strijd. Uit een corner van Martijn Verbeeke kopte Robert Eelman keu rig raak: 0-1Kort daarna bekroonde Paul Bakker een fraaie combinatie Dinsdag 27 maart Texelse pupillencompetitie Texelse pupillencompetitie Texel'94 E6-Texel'94 E5 0-3 SVC F1-Texel'94 E6 0-5 SVC E2-SVO E4 3-4 SVO E3-SVC F1 10-0 Woensdag 28 maart Texel'94 F1 b-ZDH E2 6-0 Texelse pupillencompetitie ZDH F1 -Texel'94 E7 4-2 SVO E3-Texel'94 F1a 3-1 SVO F1-De Koog F1 1-1 SVO F1-ZDH F1 3-3 Texel'94 F2c-Texel'94 F2a 1-4 De Koog F1-Texel'94 F1b 1-3 Texel'94 F2d-Texel'94 F2b 2-3 Texel'94 E4-Texel'94 Meisjes 7-2 SVC E1-De Koog E1 0-10 Texel'94 E1-De Koog E1 2-4 Texel'94 E1-SVO E1 3-3 Texel'94 E2-SVO E1 0-4 Texel'94 E2-ZDH E1 2-1 Texel'94 E7-SVO F2 9-0 Texel'94 Meisjes-Texel'94 E4 0-5 Zaterdag 31 maart Zondag 1 april Texel'94 B1-ZAP B1 2-1 Texel'94-Foresters 1-2 SVO/Texel'94 B1-Sint Boys B1 3-2 ZDH-Wherevogels 0-3 Texel'94 C2-BKC C1 2-5 De Koog-Monnickendam 0-3 Texel'94 C3-DWOW C2 1-2 WSW-Oosterend 9-1 Texel'94 D1-KSV D1 5-2 Oosterend 2-JVC 4 3-4 Texel'94 D2-JVC D3 4-1 SVW'27 4-Texel'94 2 4-0 Texel'94 D4-Den Helder D3 1-3 Texel'94 3-DWOW 2 1-2 Geelzwart D1-Oosterend D1 2-3 Texel'94 4-Succes 3 uitgesteld JVC D4-De Koog D1 0-3 JVC A1 -Texel'94 A1 1-1 SRC E1-Texel'94 E3 6-1 Recreatievoetbal G-voetbal ZDH-Oosterend 2-0 HIS 2-Texel'94 1-4 SVC-De Waal 4-0 Gehandicapt door het ontbreken van twee basisspeelsters waren de dames volleyballers van Tevoko 1 niet opgewassen tegen Simokos 2, dat keihard knokte om de degradatiezone van de regioklasse te ontstijgen. De gasten uit Boven- karspel wonnen met 3-1 en namen de broodnodige punten mee naar huis. In een onwennige opstelling startten de dames van Tevoko verrassend goed. Met scherpe opslagen en een harde aanval werd een verschil opge bouwd dat groot genoeg was om de eerste set winnend af te sluiten: 25- 21Simokos wist het ontbreken van de vaste patronen in de tweede en volgende sets echter pijnlijk aan te tonen Ondanks een goed debuut van Ans Timmer bleef de onzekerheid knagen. Dat werd er niet beter op toen basisspeelster Sarah Visee met een blessure vervangen moest wor den Zaterdag ontvangt de dan weer complete selectie het gevaarlijke De Schulp. Bij winst is de derde plaats op de ranglijst bijna zeker, vooral als op maandag de wedstrijd tegen aartsrivaal WSOV wordt gewonnen. Ter aanvulling van de smalle selectie is Tevoko naarstig op zoek naar vrou wen die hebben gevolleybald en zich onlangs op Texel hebben gevestigd. Dat geldt ook voor de heren van Tevoko. Bijna beleefden zij het diep tepunt van het jaar, toen hekken sluiter Ardea verrassend de eerste twee sets won. De Texelaars herstel den zich goed en revancheerden zich met drie gewonnen sets op rij. Good- old Andrew Albers zette als vanouds de lijnen uit, mede gebruikmakend van de soms verwoestende slag kracht van Maarten Dogger. Het tweede herenteam van Tevoko verloor kansloos van WSOV 3 (0-4), terwijl de B-jeugd met dezelfde cijfers won van VCJ'94. Het duel tussen het derde damesteam en VC Niedorp 3 ging niet door. De Zes Uur van Texel is op maan dag 16 april (Tweede Paasdag) het alternatief voor de wegens mond en klauwzeer tot zondag 21 okto ber uitgestelde hardloopwedstrijd De Zestig van Texel. 'Ultralopers' krijgen een parcours van 3,6 kilo meter voor de voeten, waarop ze zes uur in touw zijn. Wie in deze periode de meeste kilometers af legt, is winnaar. In teamverband kan ook aan een zes uur durende estafette worden deelgenomen. Het bericht dat De Zestig van Texel niet kon doorgaan, kwam met alleen voor de organisatie van Atletiek vereniging Texel bijzonder ongele gen. Veel deelnemers hadden een logeeradres geregeld en konden dit met meer afzeggen. Op veler verzoek werd daarom besloten tóch iets te organiseren. Dat gebeurde met goed keuren van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie, die de wedstrijd een officiële status heeft gegeven. De ultralopers vertrekken op Tweede Paasdag om 11.00 uur voor een rondje over de wielerbaan in Den Burg. Via de hoofduitgang aan de Haffelderweg slaan ze linksaf richting de Emmalaan. Daar volgen ze het fietspad richting de Pontweg en van daar wordt in zuidelijke richting gelo pen, tot aan de Leemkuil. Via de Haffelderweg wordt de wielerbaan bereikt, waarna ze aan hun tweede ronde beginnen. Deelnemers aan de estafette mogen elkaar naar eigen inzicht afwisselen. Aanmelden kan bij Piet Bakelaar, Noordwester 53, 1791 HE Den Burg of per e-mail pjbakelaar@tref.nl. Op de dag zelf is inschrijven tussen 9.00 en 10.30 uur mogelijk in de kantine van Texel'94. De kosten bedragen ƒ40,-. Wie zich al had ingeschreven voor De Zestig van Texel krijgt 15,- kortmg. Estafettelopers betalen 50,- per team of (met korting) 35,-. met een voorzet op Verbeeke, die zonder aarzelen afrondde 0-2. Nog voor rust kon HIS de achter stand verkleinen. Door een fout van keeper Chris Zijm belandde de bal bij de spits van de thuisploeg, die in schoot en de bal via Jos Bakker in het doel zag verdwijnen. Verbeeke, Eelman en Paul Bakker waren daarna nog dichtbij 1-3, maar de keeper bracht steeds redding. Daan Mosk forceerde vlak na de thee de beslissing. Hij maakte een fraaie actie, liep recht op het doel af en schoot verwoestend hard in de krui sing: 1-3 Daarna werd het ook nog 1 -4. toen Paul Bakker een uittrap van de keeper onderschepte en met enige geluk kon scoren. Zaterdag speelt het G-team thuis te gen Eendracht 2 uit Amsterdam- Geuzenveld, aanvang 13.45 uur. De gasten zijn geduchte concurrenten, want ze hebben weliswaar drie pun ten minder, ze speelden ook twee wedstrijden minder. De Texelaars hopen dan ook op massale steun van hun supporters. Onder het toeziend oog van een groot aantal toeschouwers hield ZPC TX'71 vrijdagavond de Texelse zwemkampioenschappen. Bijna zeventig deelnemers gingen van start in zwemparadijs Calluna. Walter Oskam, de nieuwe voorzit ter van de vereniging, kon na af loop 15 gouden, 14 zilveren en 14 bronzen medailles uitreiken. Het goud bij de heren ging naar Wou ter Dogger, die in zijn leeftijds categorie ook al overtuigend had ge wonnen. Twee oudgedienden, Dirk-Albert Blom en Peter Haker, eis ten de zilveren en bronzen medaille op. Dogger toonde zijn vorm vervol gens door de 1500 meter te winnen, voor Peter Haker en Erik Bakker. Ingrid van Lubek zwom volgens een deskundig jurylid een 'luie race', maar pakte het goud en de wisselbeker. Simone de Wit werd tweede, gevolgd door Colinda Brouwer. Voor de categorieën onder 9 jaar, onder 11 jaar en onder 13 jaar was er grote belangstelling van de deelne mers, hierdoor werd steeds in twee of drie series gezwommen. Alleen Ferry van der Vis, jongens onder 13 jaar, had geen concurrentie en stond in zijn eentje op het erepodium. De jongste drie deelnemers, in de cate- Gezien het enthousiasme tijdens de vorige keren én omdat er in het afge lopen jaar opnieuw tweelingen zijn geboren op Texel organiseert de Jeugdgezondheidszorg van de Thuiszorg Kop van Noord-Holland wederom een koffieochtend voor ouders van een tweeling. Omdat bij het opvoeden van een tweeling aller lei aspecten aan de orde komen die bij een eenling met spelen, staat de bijeenkomst in het teken van het de len van ervaringen en het uitwisselen van tips. Wijkverpleegkundige Marja van Etten begeleidt de deelnemers. De ochtend vindt op donderdag 12 april plaats in het gebouw van de thuiszorg (Schoonoordsingel 24 te Den Burg) en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Voor meer informatie kan op werkdagen ti|dens het telefonisch spreekuur contact worden opgeno men via tel 313 241. Tweemaal acht spelers met de beste resultaten van 2000 namen het tegen elkaar op tijdens de finale maand beker wedstrijden die zaterdag wer den gehouden op golfbaan de Texelse. Een eerdere finale - in okto ber - werd toen wegens onweer ge staakt. In de finale draaide het om het maken van de meeste holes, niet om het aantal punten. Jan Winnubst, die na de eerste ronde in oktober boven aan stond, wist zijn voorsprong niet te handhaven en moest zijn meerdere erkennen in Bob Hoogenraad die de wisseltrofee in ontvangst mocht ne men. Jaap Hoogenraad eindigde als derde. gorie meisjes onder 7 jaar, zwommen 25 meter rugcrawl, 25 meter vrije slag en 50 meter schoolslag. Jasmijn van der Burg won drie keer en kreeg de gouden medaille. Bonnie de Boer en Mariska van Engeldorp werden tweede en derde. Voor de 400 en 1500 meter vrije slag kon iedereen inschrijven. Bij de 400 meter was veel belangstelling van jongere zwem- clubleden. Kim Vlaming (9 jaar) en Kim van Egmond (10 jaar) zetten hier een prima prestatie neer door respec tievelijk tweede en derde te worden achter Karin Zwaneveld. De zwemclub traint op elke zaterdag in april van 20.30 tot 22.00 uur in Calluna. Half april wordt afgezwom men voor diverse stickers en diplo ma's Op 16 mei starten de trainingen in Molenkoog op woensdagavond en zaterdagochtend. De waterpoloèrs trainen op maandagavond. Deze re creatieve groep gaat begin septem ber naar Haarlem voor een vriend schappelijke wedstrijd. Uitslagen: Meisies onder 7 jaar. 1. Jasmijn vd. Burg. 2. Bonme de Boer 3. Mariska van Engeldorp Meisies onder 9 jaar 1. Joyce Vlaming. 2 Gerbera Vledder, 3. Laura v.d. Sluis, Jongens onder 9 |aar. 1 Donny Noorlander. 2. Sverre Eschweiler. 3 Kevin vd Burg. Meisjes onder 11 |aar. 1. Kim van Egmond. 2 Yasmijn Moonen. 3. Kim Vlaming. Jongens onder 11 jaar. 1 Simon v.d. Zee 2. Jasper v d Sande. 3. Patrick Hollenberg. Meisjes onder 13 jaar 1. Jolanda van Strien, 2. Anne van Egmond, 3. Marilyn Brouwer. Jongens onder 13 jaar: 1. Ferry v.d. Vis, Meisjes onder 15 jaar-1 Simone de Wit. 2 Laura Vinke, 3. Nadja Pluylaar, Jon gens onder 15 jaar: 1 Wouter Kuip. 2. Menno Kiewiet. 3. Daniel v.d Zee, Dames 1 Karin Zwaneveld. Heren: 1 Wouter Dogger, 2 Edwin Zwaneveld. 3. Sebastiaan van Steenpaal, Da mes 400 meter- 1 Karin Zwaneveld. 2. Kim Vlaming. 3. Kim van Egmond. Heren 400 me ter 1 Wouter Dogger, 2 Dirk-Albert Blom. 3. Peter Haker. Dames 1500 meter: 1 Ingnd van Lubek, 2 Simone de Wit, 3 Colinda Brouwer, Heren 1500 meter- 1 Wouter Dogger, 2. Peter Haker, 3. Erik Bakker. Ondanks taai verzet en bij vlagen goed spel, was ZDH zondag niet goed genoeg om titelkandidaat Wherevogels in verlegenheid te brengen. De ploeg uit Purmerend, die koploper ASV'55 met nog maar één punt achterstand op de hielen zit, zegevierde in Den Hoorn met 0- 3. ZDH speelde zoals de laatste weken gebruikelijk is. Met goed georgani seerd en een tikje verdedigend spel werd geprobeerd Wherevogels op afstand te houden. De Zwaluwen waren gewaarschuwd, want in Purmerend stond het afgelopen na jaar al binnen enkele minuten 3-0. Ze mochten zich gelukkig prijzen dat de snelste van de drie spitsen - vorige week nog acht maal succesvol tegen Oosterend - ditmaal ontbrak. De opzet slaagde behoorlijk. Wherevogels was duidelijk beter, maar had grote moeite de hechte defensie van ZDH te ontregelen. Tweemaal ontsnapte de spits aan de aandacht van zijn bewakers, maar even zo vaak mikte hij te hoog Aan de andere kant liet de jonge Niels Dekker zien steeds minder ontzag te hebben voor zijn tegenstanders. Een maal brak hij op volle snelheid door en moest een verdediger aan de noodrem trekken. De scheidsrechter was volgens de 'nieuwe' spelregels gerechtigd een rode kaart te trekken, maar hield het bij een gele. Gevolg van dit al was dat de spelers uit Purmerend ongerust begonnen te worden over de goede afloop. De bal werd soms zomaar over de zijlijn ge schoten, er werd gescholden en de aanvoerder dreigde na een woorden wisseling met zijn spits zelfs van het veld te lopen. Helaas voor ZDH werd het drie minuten voor rust toch 0-1. toen één van de middenvelders van Wherevogels op de rand van het strafschopgebied twee tegenstan ders op het verkeerde been zette en beheerst afrondde: 0-1 De Hoornders behielden de hoop op een goed resultaat, maar moesten in de tweede helft al snel nogmaals ca pituleren, toen de verdediging met een snelle counter uit elkaar werd gespeeld en keeper Christiaan Stolk na een knappe redding in tweede in stantie kansloos was. Het was in feite de beslissing, want bij Wherevogels keerde het zelfvertrouwen terug en terwijl ZDH op zoek ging naar een tegentreffer, kregen de gasten alle ruimte om hun voorsprong uit te bou wen. Een soepel uitgevoerde tegen aanval betekende inderdaad 0-3. Vlak voor tijd leek Niels Dekker de eer te redden na een mooie voorzet van zijn broer Michiel, maar met zijn schot door het midden verraste hij de keeper niet Voor ZDH betekende deze wedstrijd wellicht het einde van een merkwaar dige situatie. Sinds de winterstop wordt gedisciplineerd en bij vlagen goed gevoetbald en geen tegenstan der weet zich meer bij voorbaat ze ker van de overwinning, getuige ook de wedstrijd van vorige week, toen koploper ASV'55 lange tijd mets had in te brengen maar ten slotte met c schrik vrijkwam (2-3). Vervelend voor de Hoornders was echter dat ze ach tereenvolgens de nummers vier, drie, één en twee van de ranglijst moesten bestrijden en dat hun goede spel te gen deze gerenommeerde tegen standers toch met goed genoeg was voor meer dan één punt. In de ko mende weken wachten enkele min dere teams en misschien dat er dan geoogst kan worden. Het college ziet geen aanleiding om het beleid ten aanzien van de meierblissen aan te scherpen. En kele jaren geleden werden de folk loristische vuren nog gebruikt om allerhande vormen van afval te dumpen, maar er belandt steeds minder ongeoorloofd materiaal op de blissen. Ondanks klachten van de politie mag ook dit jaar slootruigte worden verbrand. Plastic, meubilair, bouwpuin en ander afval dat bij verbranding de lucht ver vuilt. werd tot vorig jaar regelmatig op de gemeenschappelijke en particu liere meierblissen aangetroffen en al dan met op last van de autoriteiten verwijderd. De gemeente zat met dit fenomeen in haar maag omdat de il legale vuilverbranding het folkloris tische gebruik in gevaar bracht Het ontsteken van de vuren op 30 april is namelijk al verboden, maar mag dankzij een gedoogregeling met het Openbaar Ministerie toch plaatsvin den. Voorwaarde is wel dat alleen snoeiafval, slootruigte en schoon afvalhout op de brandstapel wordt gegooid. Bij de laatste editie werden door de handhavende instanties (po litie, brandweer, Gemeentewerken en het bureau Milieu van de gemeente) geen onregelmatigheden gemeld, reden voor b en w om het beleid on gewijzigd voort te zetten. De politie had verzocht de verbranding van slootruigte te staken, omdat die werd gezien als een goedkope en makke lijke manier om van grote hoeveelhe den slootruigte af te komen, maar het college vindt dat dat evenzeer opgaat voor het afval- en snoeihout en wil daarom niets weten van een verbod voor slootruigte. De sector Gemeentewerken had ver zocht om de verschillende dorps commissies meer te betrekken bij het organiseren van en toezien op de gemeenschappelijke meierblissen, maar de commissies voelen daar niets voor en daarom ziet het college er vanaf. De gemeente blijft verant woordelijk voor het toezicht en het af voeren van restafval. De gemeen schappelijke blissen worden veelal gehouden op privéterreinen en het college is bang dat de eigenaren hun grond niet meer beschikbaar willen stellen indien zij aansprakelijk kunnen worden gesteld. De particuliere meierblissen mogen sinds 30 januari op de erven worden opgebouwd. Zij moeten bij de ge meente worden aangemeld en krij gen dan een ontheffing op het verbod in de Algemene Plaatselijke Verorde ning op het stoken van vuur in de openlucht. De openbaar toeganke lijke, grotere blissen, mogen vanaf volgende week worden opgestapeld. Woensdag 4 april De Krim C1-De Koog C2 18.30 HZVO-Klif (dames) 19.25 RAB 2-ZDH 2 20.15 Klif 3-ZDH 1 21.05 NIOZ heeft zaaldienst. Donderdag 5 april Texel'94 D1-Texel'94 D2 18.45 De Koog 3-RAB 119.25 De Krim 3-ZDH 3 20.15 Texel'94 4-Mantje 2 21.05 Mant|e heeft zaaldienst. Vrijdag 6 april De Krim E1-Klif E1 16.45 De Krim E2-Oosterend E1 17.25 Oosterend 3-Klif 4 18.15 Jelleboog 2-De Koog 1 19.05 De Krim 1-Jelleboog 1 20.00 Klif 2-Texel'94 1 20.50 Oosterend 1-Mantje 1 21.40 De Krim 2-Jelleboog 3 22.30 Veel lezers hebben de Texelse Cou rant er vrijdag wel drie keer op nage lezen. Stond er dan echt geen 1 april grap in? De redactie hult zich in stilzwijgen. Toch ontbrak het zondag niet aan grappen. Zoals op de haven in Oudeschild, waar in alle vroegte een mobiel bordeel werd gesigna leerd De exploitant kwam tot dit ini tiatief nadat hij in de krant las dat de gemeenteraad het niet eens kan wor den over een locatie voor zo'n eta blissement Dat het in Oudeschild niet aan belangstelling ontbrak, blijkt uit bijstaande foto van onze corres pondent Bert Koning.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5