SBB verwijt gemeente gebrek aan creativiteit Drie fietspadenplannen teveel van het goede Presentatie van havenplannen Radio Texel Kunstschilder profiteert van restauratie kerk Wat ik zeggen wou. Paasdagen 2001: niet dramatisch, wel stuk rustiger Lammerij TVL bezorgd over 8 procent hogere toeristenbelasting H3 Kerkdiensten Zondag 22 april 2001 Medische zorg Hi: l oud Papier Oldtimers op Vissershaven Toch inspraak over straatnamen in Oudeschild Flora viert knakendag Ornithologisch jaarverslag Wat ik zeggen woul Vliegveld Ook TVL pleit voor inenting Auto in sloot na slippartij Geen busvervoe bij reserveboot De aanleg van het nieuwe fietspad, langs Akenbuurt en de Westerweg, ging donderdag symbolisch van start. Terwijl Harm de Vries de mortelwagen bedient, scheppen gedeputeerde Hen de Boer, Nel Bertrand en Gerard Bakker het beton op zijn plaats. (Foto GonrO Timmerman) Dat je er met een avondje debat teren over de Texelse fietspaden niet uitkomt, ondervond de raads commissie Financiën, Werken en Milieu woensdag. Het feit dat er drie plannen in omloop zijn, maakt het er niet makkelijker op. De ge meente heeft een visie, Staatsbos beheer heeft er eentje en dan is er nog het Beheers- en Inrichtings plan van het Nationaal Park. Dat die ideeën vaak niet op elkaar aan sluiten ondervond wethouder Nel Eelman. 'De kaartjes moeten eerst maar eens op elkaar worden ge legd.' Ter discussie stond woensdagavond het concept van het gemeentelijk fietspadenplan, waarin de toekomst wensen op het gebied van fietspaden zijn samengevat. In de ogen van In dorpshuis 't Skiltje te Oude- schild wordt dinsdag 24 april om 20.00 een openbare presentatie gegeven van de plannen voor de nieuwe haven in Oudeschild. Na afloop kunnen de bewoners van Oudeschild hun mening geven. De avond wordt geopend door burge meester Geldorp, het college is in de zaal als toehoorder aanwezig. De gemeente heeft het bureau Stnking opdracht gegeven een inven tarisatie te maken van de nieuwe haven in Oudeschild. Het bureau heeft daarop de ideeën van onderne mers, particulieren en anderen verza meld en vervolgens samengesmeed tot één geheel. Van dat geheel wordt een presentatie gegeven. Striking noemt haar plan 'een snoer met di verse parels', waarbij de parels de verschillende onderdelen van de nieuwe haven voorstellen. Hierbij zouden heden en verleden - in dit geval visserij, pleziervaart en VOC - samen moeten komen. Het bureau heeft haar voorstel al getoond aan b en w. Het college heeft echter geen standpunt ingenomen en laat de pre sentatie op dinsdagavond over aan Striking. Vrijdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12 00u Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Doopsge zinde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geesteli)k pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Even bijpraten met(Texelaars in het nieuws). 20 00 u Radio Noordholland Staatsbosbeheer (SBB) kan dit plan geen genade vinden. Het is niet de eerste keer dat SBB en de gemeente botsen als het om fietspaden gaat. Toen de gemeente nog niet zo lang geleden de route langs de Ruigendijk bij De Koog wilde doortrekken, wilde SBB daar niets van weten. Er ligt im mers al een fietspad dat parallel loopt. Maar onder druk van de pu blieke opinie zwichtte SBB. Ditmaal verweet inspreker Erik van der Spek de gemeente gebrek aan creativiteit. 'Er is niet gekeken naar alternatie ven.' Hij doelde met name op het pad langs de Westerweg. 'Wie van Den Hoorn naar Den Burg wil fietsen kan ook via de Hemmerkooi. Het pro bleem is dat veel mensen die route niet kennen. Dat moet dus duidelijker worden aangegeven.' Dat dit een kortere route is ontkenden de meeste politici niet. 'Maar de Westerweg sluit beter aan op de Dennen', verdedigde Come Heijnen (Texels Belang), de inmiddels gestarte aanleg, die over drie jaar wordt uitgesmeerd. Van der Spek had ook moeite met een ge wenste verbreding van het fietspad langs de Rommelpot. 'Dat vergt een behoorlijke ingreep in de natuur.' De gewenste verhoging van de veiligheid is volgens SBB ook te realiseren door het aanbrengen van een gemar keerde fietsstrook aan de oostkant van de weg. zodat passerende fiet sers niet de berm in hoeven. Dat in combinatie met éénrichtingverkeer en een snelheidsverlaging geeft vol gens SBB hetzelfde resultaat. Maar de raad moet niets hebben van fietsstroken. Fietsstroken zijn volgens SBB ook een goed alternatief voor het gewenste fietspad langs de weg naar Paal 17, waardoor ook duinen op de schop moeten. En ook langs de Grensweg, eveneens een drukke toeristische route, zou een fietspad complicaties geven Van der Spek: 'Het fietspad zou over de sloot heen moeten lopen, want ik denk met dat de eigenaar van camping Woutershok zijn windsingel kwijt wil. Ook hier is het beter om fietsstroken aan te leggen.' 'Schijnveiligheid', ver woordde waarnemend wethouder Nel Eelman de mening van de meeste fracties over rijwielstroken. Gerard Weijers (Texels Belang) stond alleen in zijn pleidooi voor een fiets pad langs de weg naar Oost. Rozendijk Het smalle fietspad langs de Rozen- dijk, tussen de wegen naar paal 12 en paal 15. zou van de politici wel wat breder mogen. Maar ook dit vergt een inbreuk in de natuur, waarop SBB met zit te wachten. Ook hier had Van der Spek een oplossing klaar. 'Afsluiting van de Randweg vanaf de kiosk tot de weg naar Jan Ayeslag, met uitzon dering van mensen met een invalide- parkeerkaart. Dan is er voldoende ruimte voor fietsers.' Martin Trap (WD) tekende resoluut protest aan. 'Als we op ons ritje op zondagmiddag een patatje halen, moeten we dus direct rechtsomkeer maken? Dat gaat zomaar met.' Jaap Vlaming (GroenUnks), die pleitte om dan in ieder geval het nauwe bochtje bij de Kwekerij ruimer De rooms katholieke kerk in Oude schild heeft een grondige opknap beurt achter de rug. 'Hij is binnen in helemaal geschilderd en mooi ge maakt', vertelt Wieb van den Berg van het kerkenbestuur en uitvoe rende firma Zijm en Blonk. 'Aan de zuidkant van de kerk was het één en al schilfers. De buitenkant is daar opnieuw gestukadoord. Ook het kleine torentje achterop is gerestau reerd, er zitten zelfs nieuwe leien op.' Leuk detail is dat kunstschilder Gerd- Jan Roos profijt heeft van de opknap beurt. 'Wij waren een paar maanden weggeweest, ik wist niets van de ver bouwing. Toen we terug kwamen was de zijkant van de kerk wit gestukadoord. Daardoor reflecteert de zon, en heb ik veel meer licht in mijn atelier. Nu kan ik in de winter wat langer doorgaan 's avonds. Ik ben er erg tevreden mee.' In de rk kerk van Oudeschild worden eens in de drie weken diensten gegeven. De kerk is elke dag geopend voor publiek. (Foto Bert Koning) te maken, was een van de weinige politici die enigszins de zijde van SBB koos. 'Veel van de genoemde wegen zijn breed genoeg om fietsstroken op aan te brengen. We moeten oppas sen dat we niet al te veel hectares gaan asfalteren.' De wethouder had een teleurstel lende mededeling voor Oudeschild, dat op het bednjventerrein langs de Schilderweg een fietspad wil. Juist op deze gevaarlijke plek, waar vracht- en anderverkeer vaak met flinke snel heid het dorp binnen rijdt, wordt wél aan fietsstroken gedacht en is geen ruimte voor fietspanden. Trap: 'Kan er geen slinger in de weg worden ge maakt om het verkeer af te remmen?' Als optie wordt overwogen fiets- verkeer via de Stoompoort om de risicoweg te leiden. Niet dramatisch slecht, maar wel een stuk rustiger dan we gewend zijn tijdens de paasdagen. De slechte weersvoorspelling en het niet doorgaan van de lammetjes- tocht worden als de voornaamste oorzaak aangewezen, evenals het feit dat gasten niet bij kampeer- boeren terecht konden. Ten opzichte van 2000 bezochten ruim 19,1 procent minder mensen het eiland, zo blijkt uit vervoerscijfers van Teso, gemeten van donderdag tot en met maandag. Het aantal overgezette auto's slonk die dagen met 11,1 pro cent tot 7.929. Een zeer sterke daling (67,9 procent) deed zich voor onder de tweewielers, wat deels is toe te schrijven aan het wegblijven van motorfietsen. Niet alleen op de we gen, ook op de campings was het rustiger. De vervoerscategorie waann de caravans thuishoren viel op door een daling van 38,8 procent. Over de vraag of ook mkz een rol heeft gespeeld zijn de meningen ver deeld. Volgens VW-directeur Veronica Bos waren er om die rede nen hoegenaamd geen annuleringen. Een logiesverstrekkers signaleerde dat met name onze oosterburen, hoewel die in groten getale ons eiland bezochten, op hun hoede zijn. Een hotelhouder meldde dat enkel zwan gere vrouwen, die overigens geen enkel risico lopen, het met aandurf den. Bncvco vu lezen Buiten «crurwnonfclijLbcid rut tic redutie De schapenhouderij is vanwege het vervoersverbod vrij zwaar getroffen. MKZ-regels gelden al vanaf eind fe bruari. Er kan geen vee verkocht worden, dus geraakt de liquiditeitspositie van de bedrijven in de problemen. Drachtige schapen mochten in enkele gevallen met ont heffing naar de stal, maar zodra ze gelamd hadden, mochten ze met meer van de huiskavel af. In ons ge val liep dat even anders. Toen de huiskavel overvol liep, bood Jaap Lap zijn legertent aan en kon een deel van de schapen op de Hogeberg lammen en daar met hun lammeren op de aangrenzende percelen gebracht worden. Door bouwbedrijf Visser werd spontaan aangeboden om op Zuidhaffel een grote tent te bouwen en de familie Huizinga bood hun schapenboet met erf aan om daar ook lammerij te houden. Bij hun boet lamden in één week zeventig scha pen en die konden zodoende met hun lammeren naar onze aangren zende poercelen. Tegenover de boer- Het voorstel van het college om de toeristenbelasting in 2002 te verhogen met acht procent heeft tot verontwaardiging onder logiesverstrekkers geleid, 'ik kan met niet voorstellen dat zorgvul dig is afgewogen wat de conse quenties zijn en daarbij blijft de vraag van gastheer en toerist welke meerwaarde deze extra verhoging geeft', aldus TVL- voorzitter Harry Wuis, die zijn zorgen uit in het ledenbulletin. Het college wil met de extra ver hoging van vijf procent, boven de reguliere verhoging van drie pro cent, de maatregelen met betrek king tot het museumbeleid finan cieren. Het is aan de gemeenteraad om hierover te besluiten. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: dienst in De Waal. De Waal: 10.00 u. dhr M D Kui per De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: dienst in Geref kerk. Oudeschild: geen dienst De Cocksdorp: 11 00 u. ds F. van Helden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. D.C Firet uit Alkmaar. Oosterend: 9.30 u. ds. F van Hel den, 19.00 u dhr. M D Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10 00 en 16 00 u. ds. T.M van Dijk; din. 24/04: 19.30 u bijbellezing GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. E Geylvoet BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 u. ev F. Walraven uit Den Helder ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u dames koor, Woord-Communiedienst pa rochianen, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u.The Gospeltrain, kindernevendienst Oudeschild: zon 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed Gollards: zat. 16.00 u. Woord- Commumedienst parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u Een gezins leven dat het hart verwarmt; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Red ding voor degene die in het licht wandelen. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.: Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039 Aanvragen visites s v p voor 10.30 uur. Spreek uur op zaterdag en zondag van 11 30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16 30 uur, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via eén van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10 00 u. - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (02» 671552. Opname geschiedt op] vies van huisarts of specialist, Buddyproject: Voor mensen rrl HIV of AIDS; Voor aanmelding, iniJ matie of voorlichting: Humanitas Helder, Binnenhaven 76-77; 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand J voor spoedeisend ambulance»| voer bellen: 1-1-2. Of bel de Me# kamer Noordholland-noord: o] 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Het bureau is dagelijks open v 9 00 tot 17.00 u Telefoon 09( 8844 In spoedeisende gevallen 1-2. Gevonden munitie: Bel de pol] tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: KeesoJ laan 11Den Burg. Alleen in spo] gevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voorfo bij problemen met alcohol, drugs| andere verslavingen: bel tijdens k, tooruren 319413 (De Nieuwe Skui Toeristenpastoraat: Bram Gj jam, tel 318581327970. Stichting Welzijn Ouderen Texe Warme maaltijdvoorziening, mering, klusjesdienst, huishouden] dienst, versteldienst. Spreekuurvï 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00d 16.00 u., De Buureton, Molenstr] 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen v-J schepen en zwemmers in nood t 316270. Chemicaliën op het strand: 6| de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: TandpJ thetische praktijk Van Kralingen(J menwerkend met het tandhel kundig centrum; voor ziekenfon] en particulier-verzekerden), 312069. Apotheek: Weverstraat 95, D« Burg; tel. 312112. Maandag t/mvn dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.O. 13.00 en 15.00-17.00 u.; zonós 11.00-12 00 en 16.00-17.00 u. B. ten die tijden alleen voor spoeoe sende gevallen. derij lamden ook schapen en die had den dan de luwte van bosje en tuinwal. Nu staat daar de tent van Jaap Lap voor de rest van de scha pen, die nu met hun lammeren naar de Schans kunnen. Veel extra werk, maar dankzij alle hulp en medeleven van buurtgenoten en familie was het werk rond te zet ten. Het is hartverwarmend als Annelies met heerlijke vis komt, Matsy met cake en als Annelies aan biedt om 's nachts naar de schapen te kijken. Allemaal geweldig bedankt. Hanna, Piet en Jan-Willem Bakker, 'De Waddel' Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten: 8. Schilderend, Haffelderweg, Emmalaan, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Elemert en Keesomlaan. Corvettes, Cadillacs en andere klassieke automobielen zijn zondagmiddag 13 mei te zien op de vissershaven, waar oldtimers uit alle delen van Nederland zich ver zamelen. Het evenement duurt van 12.00 tot 16.00 uur. De bijeenkomst is een initiatief van de gebroeders Betsema, Rob Smidt en Jan Koomen. die zichzelf een groep enthousiaste eigenaren noemt. Het belooft een groot evenement te wor den want ze hebben al zo'n zeventig toezeggingen binnen. Er komen oldtimers in alle soorten en maten. Maar ook zogeheten special cars, zoals een 10 cilinder Viper en een Ferrari. Te zien zijn ook motorfietsen. Er komt onder meer een groep Harley Davidson-rijders. Stoomschuif, Stoomketel, Vuur- deur, Spiegelplaat, Hemelsteun of toch iets anders? De dorps commissie van Oudeschild krijgt alsnog de kans mee te praten over de naam van een straat op het bedrijventerrein tussen de Stoom poort en Vliegwiel. Omdat indertijd besloten is nieuwe namen te kiezen uit het voor de vis serij en de industrie zo belangrijke stoomtijdperk, had het college voor gesteld éen van de twee nieuwe stra ten Stoomschuif te noemen. De le den van de raadscommissie bestuur en organisatie hadden daar weinig moeite mee, ware het niet dat de dorpscommissie een brief had ge stuurd waarin ze zich beklaagt dat ze niet gekend is in de naamgeving. 'Eén straat met "stoom" erin is voldoende. Je moet er toch niet aan denken dat als je naar Stoomketel moet er in hetzelfde gebied ook nog een Stoompoort en een Stoomschuif te vinden zijn. Verwarrend hoor!', schrijft secretaris Simon Dros in de brief. De klacht werd gehoord. 'Welke naam het uiteindelijk wordt, maakt mij met veel uit. Maar laat weten dat je die mensen hoort en ga alsnog met ze in beraad', adviseerde Frans Visman (D66) de burgemeester dinsdag in de vergadering. De andere commissieleden hadden dezelfde mening, al lieten sommigen wél weten welke hun voorkeur was. Zo meende Hans Roeper (PvdA) dat de herkenbaarheid wordt vergroot door het begrip 'stoom' wel steeds terug te laten komen. 'Zo maak je duidelijk dat er sprake is van een De jutters van Flora hebben komend zaterdag omgedoopt tot knakendag. Bezoekers betalen geen 7,50 en tree. maar ƒ2,50. De actie houdt ver band met het aanstaande museum weekend en is met name bedoeld om geïnteresseerde Texelaars tegen ge ringe kosten een kijkje te gunnen in Texels meest besproken museum. Naast de jutterijcollectie, de land bouwwerktuigen en andere verzame lingen draait er doorlopend een videovoorstelling. Het museum is open van 10.00 tot 17.00 uur. Op Texel werden vorig jaar 265 soor ten vogels waargenomen. Daarvan kwamen er 114 tot broeden, waaron der de blauwe kiekendief, de bontbekplevier en de velduil. Met res pectievelijk 22, 42 en 6 broedterritoria is het eiland een belangrijke pleister plaats voor deze vogels. Opnieuw werden ook vele zeldzame soorten waargenomen, zoals de koningseider, de Bonapartes strand- loper en de raddes boszanger. Niet eerder gezien werden de vale gier, de monniksgier en de Turkestaanse klauwier. Deze en veel meer gege vens staan te lezen in een jaarverslag met avifaunistische gegevens van Texel, dat voor de vierde keer wordt uitgegeven. De gegevens komen uit het archief van de Vogelwerkgroep Texel, dat data bevat die afkomstig zijn van Natuurmonumenten, de Ne derlandse Zeevogelwerkgroep, de Ringgroep Korverskooi, Staatsbos beheer, de Stichting Ornithologisch Veldonderzoek Nederland en vele in dividuele vogelaars. Het verslag is geïllustreerd met fraaie kleurenfoto's en is voor ƒ12,50 verkrijgbaar bij EcoMare, Nauta Boek, Het Open Boek en de Waddenwinkel. De uit gave werd mogelijk gemaakt dankzij, wat de uitgevers noemen, 'een aan zienlijke donatie' van Natuur monumenten. >trwt«r<rrdeli)khei4 >«|1 wijk.' Arthur Oosterbaan meldde ak koord te kunnen gaan met elk voor stel van de dorpscommissie. 'Maar ik ben verliefd geworden op Hemel steun. Dat vind ik zo'n geweldige naam.' Burgemeester Geldorp ging akkoord met het voorstel. 'Op één voor waarde: dat ik straks niet wéér bij u terug moet komen. De dorps commissie mag het zeggen en dat voorstel gaat direct naar de raad.' Het voorstel voor een nabijgelegen straat, Bakschuif, lijkt het wel te halen, aan gezien de gemeenteraad in 1993 al besloot deze te reserveren voor Oudeschild, zij het dat toen nog ge dacht werd aan het terrein bij De Hamster en de dekbeddenfabriek Snel uitgesproken waren de commissieleden over de naam voor het bedrijventerrein tussen de Mienterglop en de Ruigendijk in De Koog. Nollekoog, een oude land naam voor dezelfde locatie en Texels voor 'heuveltjes in de duinen', had ieders instemming. Laat ik, namens de stichting Vnei van de Vlijt, even iets recht zetter zijn geen clubje piloten, geen va ging 'leve de herrie', zelfs i Feyenoord-fans.Wij hebben meend actie te moeten onderre| omdat het geluid van overkoi vliegtuigen werd overstemd di geklaag over geluidsoverlasl werden overdonderd door een vloed aan reacties en hebben da een stichting in het leven gen» die het belang van het vliegveld onder ieders aandacht wil breng een bijdrage wil leveren aan de cussie over milieumaatregelen b» fende het vliegveld. Niet om del gende medemens dwars te zi maar om te laten zien dat er are meningen bestaan. Nodig? S wel. De 'milieulobby' in Den Ha- sterk, zo blijkt uit de voornemens de minister. Voor ieder die wil kb is er een telefoonnummer. Nu zij een adres voor hen die niet willen gen, geen overlast ervaren of ds een positieve manier willen bijdr; aan de discussie. C.M. Barr bestuurslid Vrienden van del TVL heef heeft minister Brinkh van LNV dringend verzocht tot ting tegen mkz over te gaan schade die de agrarische sectoi lijden bij preventieve enting v. volgens de logiesverstrekkers nif tegen de schade die in onze er dere sectoren wordt geleden', voorzitter Harry Wuis, die wijst o' onnodige dierenleed. 'Een neg! imago dat Nederland treft hef vele annuleringen van manifest* en boekingen tot gevolg gehad Langs de Oosterenderweg bi Waal lag vrijdagmorgen een z' beschadigde personenauto i» sloot. De bestuurder, een 41 -js inwoner van Oosterend, was meer bij het voertuig aanwezig de sporen was te zien dat de vanuit de zuidelijke berm ovs wegdek, het fietspad en het tal de sloot aan de noordelijke zijde de weg terecht was gekomen, voertuig kwam tot stilstand tegen dam. De bestuurder zei achteraf' wege vermoeidheid in een slip H geraakt. Vervolgens is de man huis gegaan en verklaarde te zijn geten melding van het ongein1 maken. Zowel op Texel als in Den Held' den op zondag 22 april geen azs tende bussen op de afvaarten reserveboot. Het busbedrijf e'1 neemt deze actie in het kaderva ritten beperking.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2